Krásná pohádka se změnila v beznaděj

O životě

Potřebuji se vypsat ze svého trápení. Po roční známosti s mým přítelem jsem otěhotněla. Byl velmi rád a na miminko se těšil. V roce 2009 se nám narodila Eliška. Byl na ni pyšný. Náš vztah byl jako každý jiný.

Když bylo Elišce 13 měsíců, tak jsem zjistila, že jsme opět těhotná (neplánovaně). Od té doby, co jsem to oznámila příteli, se změnil. Posílal mě na potrat, ať si od toho odpomůžu, jak chci :-( Změnil se, další dítě nechtěl, ale já jsem nemohla nechat odejít nevinného tvorečka v mém bříšku, který za nic nemohl.

Na každodenním pořádku byly urážky, řval na mě. V 7. měsíci mě dokonce začal i fyzicky napadat, škrtil mě, bouchl se mnou o postel. Na jaře 2011 se nám narodila Terezka. Příjezd z porodnice byl šílený, byli jsme domluveni, že než přijedeme domů, přichystá postýlku. Elišku vše zajímá, tak aby bylo všechno čisté. Po příjezdu domů nebylo připravené nic. Nechal mě s pětidenním novorozencem a dvouletým capartem samotnou a jel ne celý den pryč. Doma byl nepořádek a ani kousek chleba…

Naštěstí odpoledne po mém telefonátu přijela moje máma a se vším mi pomohla. Díky jí za to. Nyní je mladší dceři půl roku a situace se nemění. Starší dcera to vše vnímá a začíná mít psychické problémy. Musíme odejít ze společné domácnosti. Mám domluvený azylový dům, ale bojím se, jak to vše zvládnu. Finance, později práce… Kdo zaměstná samoživitelku s dvěma dětmi? Asi nikdo :-( Nemůžu se pořád nějak donutit k rozhodnutí. Vím ale, že to tu k životu není.

Děkuji všem, kteří dočetli až do konce. Ulevilo se mi.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cher  08.11.11 08:29

Je mi to strašně líto. Nechápu, že se někdo může změnit v hovado, drž se, určitě to zvládneš, přeji ti mnoho sil a holčičky,ať ti dělají jen radost :srdce:

 
Divine
Závislačka 2644 příspěvků 08.11.11 08:45

Fuj teda, takovy chlap snad ani chlapem neni :evil:
Taky Ti preji hodne stesti, hlavu vzhuru- udelej ten nejzasadnejsi krok kvuli svym dvema princeznam- moc potrebuji mamu v pohode!!! Vsechno snad bude lepsi, nez zit v jednom byte s ignorantem…

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 08.11.11 09:03

ahoj
tvoje deti musi byt to co te donuti odejit, tohle pro ne neni dobre, vyciti ze neni vse jak ma byt.
financi se neboj. pomuze socialka, jiste nebude to na zadne vyskakovani, ale budes mit klid a ty i tve deti budete mnohem stastnejsi.
tak hodne sily a neboj se toho kroku, nedelas to jen pro sebe. :kytka:

 
LuciTau  08.11.11 09:05

Ježiši co je to za chlapa, no to je hnus, holky rychle od něj a přeji spokojenější život, neboj bude lépe :-) :huban:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 08.11.11 09:15

je to vždycky divný a smutný, co se najednou těm chlapům stane… jestli jsi zvážila všchny možnosti, včetně toho, že by společnou domáctnost opustil on (pomoc Tvch rodičů, bydlení u nich a pod.)…ptát se, jestli jste spolu o tom mluvili je asi bezpředmětné, viď? Přeju Ti hodně štěstí, abys to zvládla jak nejlépe to půjde

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 08.11.11 09:27

To je smutné :-( A nemáš jinou možnost kam jít? Třeba k rodičům, nebo nemá někdo z přátel nebo rodiny třeba volný byteček v baráčku? Jinak finančně bys to měla zvládnout minimálně ze začátku. Přítel musí totiž platit alimenty nejen na děti, ale i na tebe ;-) Musí živit svou ženu/přítelkyni v době, kdy je na rodičovské dovolené.
S prací to bude horší, obzvlášť v dnešní době… Ty jsi před mateřskou nepracovala? :nevim:

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 08.11.11 10:06

Ahoj musím říct že to je chlap hovado i ja jsem měla něco podobného na mě se ale totalně vysral byla jsem v 5 měsíci těhu když odešel.Z bývalym manželem z kterým jsem se rozvedla mam 8 letou dcerku Anetku našla jsem si přítele vše bylo v pořadku na mimi jsme se těšily. Hold osud to chtěl jinak. Našel si jinou a mě nechal samou. Ted mám 2 krásné holčičky a jsem spokojena. Manžel aspon platí na Anetku ale od Bětušky tata ne a ani jí neviděl a to ma už 7 měsíců. Držím pěstičky at to vše v pohodě zvladneš

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 08.11.11 10:07

K rodičům jít bydlet nejde,jsou oba dost nemocní…Před mateřskou jsem pracovala,ale tím že mám druhého caparta tak mi již zaměstnavatel místo držet nemusí a také se tam dělá na tři směny :-( O našem problému ví celá rodina,ale z jeho strany zavírají oči a moji rodiče prý nevědí jak pomoci.V azylovém domě můžeme být rok,ale soc.pracovnice mě hned řekla že není jistota že nám nějaký byt přidělí.Kdyby někdo věděl o levném bydlení v ZR.tak budu jen ráda.Ten azyloví dům to také není nic skvělého,jsou tam nejen týrané ženy,ale i ty nepřizpůsoblivější…

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 08.11.11 10:21

Je mi vždycky těžko u srdce když slyším kolik je nešťastných maminek, kterým chlap ubližuje a ještě je netečnej vůči dětem, hrůza. Bohužel žijeme ve státe, kde se moc nestarají o takto postižené maminky s dětma. Pomož si jak můžeš, ale sama. To, že nemáš na chleba kde bydlet s dětma stát moc nezajímá. A práce je taky velký problém.
Nepochopím kde se v chlapovi tohle objeví, ten děsný obrat k horšímu.
Přeji vám hodně pevné vůle, už kvůli dětem a také kvůli sobě, protože jste se rozhodla odpoutat od tyrana a snažíte se to řešit. :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.11.11 12:31

je to ubožák a nesahá ti ani po kotníky, věřím, že to budeš mít s dětma moc těžké, ale tohle by neměly mít za vzor doma…hodně sil přeju :hug:

 
monitom
Kecalka 251 příspěvků 08.11.11 12:46

zakladatelko, mrzi me, co prozivas :hug:
dulezite je, ze sis uvedomila, ze ten vztah neni dobry pro tebe, ani pro tve deti a sama jsi udelala prvni krok a to ze sis domluvila azylovy dum, neboj se dalsiho kroku a prestehuj se tam. Mela jsem moznost v ramci praxe v azylovem dome pro matky s detmi pracovat a socialni pracovnice jsou tam velmi vstricne, pomohou ti zajistit veskere davky, podrzi te i maminky, navzajem se budete podporovat. Prozatim neres zamestnani, ted je dulezite vyresit vztah a zajistit poklidne detstvi detem. Nenech si ublizovat a ponizovat, mej se rada a bud na sebe pysna, ze dokazes odejit. Ver, ze bude lip, moc ti to preju :huban: :kytka: :srdce:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 08.11.11 13:13

Je mi to vážně moc líto.. to musí být strašný žít s takovýmhle člověkem. Bude to těžké, ale musíš odejít už jen kvůli svým dětičkám v tomhle by přece vyrůstat nemohly a věř, že Vám všude bude líp než tam kde jste ted a rodina ti určitě pomůže když píšeš, že maminka ti přijela pomoci, takhle se žít skutečně nedá..
Držím vám palečky aby jste to zvládly holky :kytka:

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 08.11.11 13:21
VrtulkaG

Omyl, pokud jsi měla smlouvu na dobu neurčitou, tak ti musí místo držet i u druhého prcka, pokuď otěhotníš do 3.let prvního dítěte ;-) Takže si nenech namluvit nic jiného a hlavně nepodepisuj žádnou výpověď. Je to opravdu takto ze zákona. Já sama jsem na mateřské s 11ti měsíční dcerkou a starší měla v době porodu 2 roky a 8 měsíců, takže mi místo držet musí ;-)
No a bydlení. A teda nějaké dobré přátele, kteří by měli místo navíc nemáš? A hlavně mu to dej pořádně sežrat. Jak už jsem psala - musí ti platit nejen na děti, ale také na tebe, takže se nedej a klidně ho dej k soudu…

 
biela_vevericka  08.11.11 14:49

Holky, být vámi, neváhala bych a hned bych odešla do azylového domu. Chudáci děti… :cry:

 
emami
Povídálka 30 příspěvků 08.11.11 15:00

Neřekl ti náhodou tvůj přítel, že to dítě nechce? Tak se teď nelituj! Já jsem taky byla na interrupci a to protože jsem dítě čekala s někým, kdo o něj sice stál, ale nefungovalo nám to. Myslím, že je to tak lepší pro všechny, rozešli jsme se a nikdo se nemusí trápit - my, natož malý dítě, který nemůže za to, kde se narodilo! Ty jsi to dítě chtěla a hotovo že? A otec dítěte? Ten ať jen teď platí zatímco ty se budeš litovat v azylovým domě. No to mě podrž! :zed:

edit admin

 
alicik
Stálice 83 příspěvků 08.11.11 15:02

já se přidavam k maminkam,že by jsi měla odejít,podle toho co píšeš,šance na to,že se změni zase v pozorného a hodného tatinka je teměř nulova.Věřim ti,že jsi v nejistotě co bude dal ale pak také může být i huř,budeš řešit problémového manžela a ještě k tomu psychické problémy dcerky a te té ji můžou v budoucnu jen ubližit.Neboj se,i v dnešni době najdou se hodné lidi které ti pomůžou.Hlavně aby on tě nechal odejit a aby ještě tě potom psychicky ne týral.Jinak přeji hodně štěsti a jako milující matka určitě se rozhdneš spravně :-)

 
emami
Povídálka 30 příspěvků 08.11.11 15:02

Jo a taky když někoho znáš rok, asi to není na zakládání rodiny že… asi jsi ho moc neznala :nevim:

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 08.11.11 15:39

Jsou tací lidé kteří nemají žaludek na to dát dítě pryč.A mýlíte se v tom že se lituji!Lidé spolu můžou být třeba 10 let a rozumět si přijde rodina a vztah s krachuje!

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 08.11.11 16:04

Vrtulko, udělala jsi dobře, že odcházíš. Moc bych ti přála, aby se vše v dobré obrátilo.

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 08.11.11 16:42

Vrtulko -něco podobného jsem měla s otcem mé první dcery -po oznámení,že jsem těhu /neplánovaně/ se mnou přestal komunikovat,ú­plně,chodil domů,ale byli jsme jak dva cizí…rozhodně se to nedalo nazvat pohodovým těhotenstvím :roll: K porodu mě vezl kamarád,domů také…ten můj se nezajímal.Odešla jsem od něj,když jí byly 2 měsíce, nedalo se to… To samé radím tobě.Děti potřebují klid,zázemí a hlavně maminku v pohodě, ať už budete bydlet třeba v azyláku.Nebude to napořád,neboj­.Najdeš třeba fajn chlapa ,který si vás bude vážit a všechno bude zase krásné… Já bydlela taky dlouho v provizorních podmínkách,ale toho odchodu jsem nikdy nelitovala..teď mám spokojenou rodinu.Rozhodni se rychle,ať se ty a děti zbytečně netrápíte.Nestojí to za to.Drž se, není to snadné :hug:

 
Romka724  08.11.11 16:48
Neboj se...

Píšu Ti, abych Ti dodala sílu a odvahu. Hlavně Ty nikam nechoď, pokud si chceš nechat děti a to určitě chceš. Pokud i přes to by to byl problém, tak píšeš o mamince, běž k ní. Určitě Ti ráda pomůže. Nevím proč chceš jít do azylového domu. Ohledně peněz si dojdi na sociálku, udej kolik přítel vydělává, jaké máš výdaje a jaké máš příjmy Ty. Oni ti tam spočítají kolik Ti mám přítel platit na děti. Neboj se toho a jdi. Pokud Ti platit odmítne, tak to budeš muset hnát přes soud, ale Ty samozřejmě vyhraješ. Taky nezapomeň jít na soud do podatelny a zažádat o formuláře kvůli opatrovnictví. To je velmi důležité, aby holky byly Tvoje. Pokud jste manželé, tak musíš zažádat před rozvodem i po rozvodu o holky. Taky můžeš zažádat o výživné na sebe. Záleží jen a jen na Tobě, jak se s tím popereš, ale nenech si život ničím a nikým kazit. Já jsem odešla se třemi dětmi. Bylo to těžké a stále ještě je, ale za tem klid to opravdu stojí. Pokud by jsi potřebovala poradit, tak písni. Moc ráda Ti poradím. Takto se sem vše nedá napsat. je toho moc co můžeš udělat. Držím Ti palce a najdi v sobě odvahu!!! :potlesk:

 
Corinaaa
Povídálka 50 příspěvků 08.11.11 17:51

Emami - já zase miluju ženský, které berou interrupci jako součást antikoncepce. Na otěhotnění, byť neplánované, musí být vždy dva (pokud vyloučíme znásilnění), to že přítel zakladatelky další dítě nechtěl, asi měl řešit před tím, než ho zplodil, ne? Nechci tady moralizovat, ale zacházet s nenarozeným dítětem jako by to byla nějaká věc, která se mi nehodí do krámu … A tobě Vrtulko přeji, ať Ti Tvé děti dělají jen radost, já si myslím, že jsi se rozhodla naprosto správně!

 
slunečnice1978
Kecalka 143 příspěvků 08.11.11 19:37

Já teda nevím, každopádně není od věci pořídit si antikoncepci a na dětech se s přítelem domluvit.Každopádně uteč a to co nejdřív.

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 08.11.11 19:42

Emami: taky nechápu, jak někdo může napsat to co ty a s nenarozeným dítětem zacházet jak s…Interupce si představ opravdu není pro každého jako antikoncepce nebo vždyť se nic neděje malá nehoda jeden zákrok a všecko bude ok. Každý to tak, ale nebere víš :roll:
Jinak zakladatelko je mi tě moc líto, budeš to mít těžké, ale také radím odejít ať tím tvé holčičky netrpí ještě víc. Budeš se mít lépe než v takovém vztahu. A můžeš začít znovu, později potkat někoho jiného. Život nekončí, začátky budou určitě těžké, ale myslím, že potom nebudeš litovat. Přeju ti moc moc sil ať to zvládneš! :srdce:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 08.11.11 19:53

Vrtulko tak to mě moc mrzí…příběh opravdu smutnej - dej mu dobrý konec.
Postavte se s holkama na vlastní nohy a utečtě od toho tyrana. Co rodina? babičky? Nepomohl by někdo? Určitě ti pomůže sociálka, nic moc to nebude, ale na základy to stačit bude. A co se práce po mateřské týče tak neboj… vždycky se něco najde. Pokud bys měla předpoklady a chuť mám pár kamarádek, které po mateřské začaly pracovat ve školce kam daly děti.
Jen se neboj změny… cokoli bude asi lepší než současný stav. Držím vám moc palečky holky :hug:

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 08.11.11 21:10

Rychle od chlapa pryč,vím že to bude těžké hlavně to bydlení ale určitě se nějaké řešení najde.Jinak si myslím žes udělala dobře že sis mimčo nechala.Takových komentářu jako žes měla jít na potrat si nevšímej.Nevím jak toto někdo muže napsat :cert: Přeji hodně štěstí a sil!!!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 08.11.11 21:50

VIM ŽE JE TO TĚŽKÝ,ale škoda že si neodešla dřív než to poznamenal i tvou dceru.Držim palce at opravdu odejdeš

 
klarushka
Závislačka 3890 příspěvků 08.11.11 21:55

*** emimi*** tak Ti nevím ale myslím si že si uplně hloupá :cert: .....za a) jak můžeš nadávat vrtulce za to že má manžela idiota a za b) proti potratům normálně nic nemám (pokud k nim je nějakáý závažný důvod (nemoc, nemožnost dítě zabezpečit atd…) ale dle mého názoru seš srab kterej normálně bez citu zabil miminko jen proto že se mu zrovna nehodilo do krámu :pocitac: :pocitac: Tvůj příspěvek mě opravdu rozzlobil a zvedl ze židle a je mi z něj na :poblion: :poblion:

vrtulko držím palečky a posílám spoustu síly :hug: Neboj určitě to s holkama zvládneš a hlavně se odpoutáš od tohohle idiota !!

 
Anas22
Povídálka 47 příspěvků 08.11.11 22:45

Žij pro holčičky. Říká se že zlého člověka hodným nenaučíš býti, ale že by se z hodného chlapa stal tak zlý člověk? Nechápu. A moc mě mrzí co prožíváš. Ale drž se,už jen kvůli dvoum pokladům které máš. Posílám :hug: a podporu.

 
ilonaajirik
Kecalka 203 příspěvků 08.11.11 23:15

emami- i presto ze si rikas eMAMI, DOUFAM ,ZE NEMAS DETI!!!jinak vrtuko-drzim palce, sama vis nejlip, co bude nejlepsi!tak do toho! :palec: :potlesk: :srdce:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 09.11.11 09:24

Moje mamka se rozvedla, kdyz mi bylo 6. I pres to, ze vedela, ze to nebude lehke, byli jsme 4 deti a nasla si chlapa, se kterym je dodnes, spolu sice uz deti nemaji, osud jim nedopral, vzdyt mamce taky bylo 41 let, a jsou spolu letos 24 let. Drzim palecky a preji hodne sil tohle zvladnout, je to tezke obdobi ale v tomhle pripade nebudes rozhodne nikdy litovat, to neni zivot..

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 09.11.11 10:34

Vrtulko, honem pryč…myslím, že už jsi to měla udělat dávno, a to když na tebe vztáhnul ruku… Určitě to pro tebe nebude lehké, ale s holkama to zvládneš!!! Musíš, už kvůli nim. Ale co ten azylový dům? Není to až poslední štace? Máš přece maminku, nebyla by možnost žít u ní? Přece jen by to bylo finančně únosnější a holky by měly rodinu (i když ne klasický model „máma-táta“), ale přece jen… Moc držím palce!!! :kytka:

Emami, ani se mi k tvým příspěvkům nechce vyjadřovat...­.............­........ :roll: :roll: :roll:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.11.11 11:14

chtěla bych poznat rodiče otce tvých dětí!!!!Co tomu asi říkají mjak se synáček zachoval!!!Vím druhé dítě nechtěl,ale jak tu kdosi psal :samo se neudělalo,byli ste na něj dva ,měl si dát pozor!A k dané situaci se postavit jako chlap!!!Navrhuji opravdu oběhat socialku ,místní Mú zažádat o byt i 1+1 stačí… a o pomoc poprosit maminku!Azilový dům bych si nechala v záloze,ale brala ho jako poslední…pokud bude přítel vychylovat a napadat ..zavolej policii
Hodně štěstí ,určitě se najde člověk který si vás bude všech třech vážit a bude vás milovat!!!! :hug: :hug: :hug:

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 09.11.11 12:19

Děkuji všem :srdce: ,ale moji rodiče jsou dost vážně nemocní,tak to tam bohužel nejde…Naši jsou sté situace úplně zničeni.On tatínka již nemá a na maminku a její domlouvání nedá…

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 09.11.11 12:30

tak předně Emami příště než začneš psát, tak si pořádně vymyj pusu mýdlem, protože to co jsi napsala, je opravdu na pozvracení se…
zajímalo by mě, co bys napsala mi, když jsem žila 4 roky s přítelem, klapalo nám to, po všech stranách, plánovali jsme miminko, když jsem otěhotněla, málem mě nosil na rukou…ale jen 2 měsíce, pak , nevím dodnes proč, se rozhodl, že dítě nechce a poslal mě na potrat, když jsem řekla ne, dostala jsem ultimátum, dítě nebo on…já si vybrala dítě, on se odstěhoval a jako dárek na rozloučenou mě doslova ,,skopal,, hlvně do břicha… odležela jsem si to v nemocnici , ale naštěstí se syn narodil zdravý, dnes je mu 16 let a otce v životě neviděl a ani nechce…

Vrtulko Tobě moc držím pěsti, aby se vše co nejrychleji vyřešilo ke tvé spokojenosti…je smutné, že to odnášejí děti…nepíše, jestli ten byt je tvůj…hlásila jsi na policii, že tě napadl, škrtil? nechala ses někde ošetřit?

 
Romka724  09.11.11 17:17
Drsná holka

Emami seš pěkně hustá a drsná. Musím napsat, že tohle jsem už dlouho nečetla. Nevidíš si do pusy a seš sprostá. Nevím, kde bereš to sebevědomí a takhle kritizuješ druhé. Potřebovala by jsi naplácat… :cert:

 
oukidouki  09.11.11 19:13

Teda holky, já si hlavně myslím, že když chlap náhle takhle změní radikálně své jednání…tak je zatím jiná ženská :(…nemusí, ale myslím, že s největší pravděpodobnsotí je…, je to humus, když chlap řekne své partnerce, ať jde na potrat, byli u toho dva a měla by být jeho povinnost se postarat!! Chlapi jsou opravdu někdy hovada, bohužel to ženská odskáče. Moje sestra také odešla od manžela s dvěma malýma dětma, trvalo jí to dlouho, než pochopila, že musí, protože starší dcera se začala počůrovat v 6 letech, mladší měla ekzém, odstěhovaly se a najednou oba zdravotní problémy byly pryč…je to těžké být s dětmi sama, ale je to lepší než žít s tyranem.
A také mě mrzí, že dle mého názoru náš stát dělá pro matky s dětmi v těchto situacích minimum, jestli teda vůbec něco..:(
Držím pisatelce palečky!! musíš věřit, že to zvládneš, a že vás čeká lepší budoucnost.

 
Lůca111
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 09.11.11 22:34

Holka seber všechnu sílu co máš v sobě a uteč od něj. Uvidíš, že za krátkou dobu zjistíš, jak je ti líp a budeš si říkat, že jsi to neudělala dávno. Nejhorší je, že to poznamenalo už dcerku.

Pokud tě fyzicky napadá, zavolej policii a bude to jako domácí násilí, pak do 10 dnů podáš na sociálce návrh na předběžné opatření a za celou dobu se k tobě nesmí přiblížit a když to udělá, tak ho policie sebere. Mám pocit, že to předběžko může být na rok, ale to nevím přesně.
Moc držím palce ať to dobře dopadne :hug: :hug:

Tak koukám, že EMAMI se radši už nevyjadřuje, to co napsala je fakt hnus fialovej :poblion:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 09.11.11 23:10

To mi je moc lito, nekteri chlapi jsou proste „k nezaplaceni“ :cert:. Urcite jsi v tezke situaci, ale myslim si, ze jinde tobe a tvym detem nebude hur nez u neho, seber odvahu a opravdu odejdi. Preji moc stesticka! :hug: :hug:

 
Leeena_4
Kecalka 237 příspěvků 10.11.11 14:22

Enami - je mi tě líto, tolik zlosti a nenávisti v sobě mít, někdo ti musel hodně ublížit, nebo nejsy psychicky v pořádku. Protože to, co jsi napsala a hlavně jak jsi to napsala mluví za vše. Nelituješ náhodou, že jsi si své miminko nenechala i přesto, že ho jeho tatínek nechtěl??? Víš znám několik dětí, které nechtěl jejich biologický otec, ale maminka se jich nevzdala a bojovala za ně a časem si našla jiného tatínka a bylo jim krásně všem. Nesuď někoho jen za to, že se rozhodne tuhle situaci řešit jinak, než ty.

 
tera4  10.11.11 23:47
..

Odejdi od něj Vrtulko vím,že mě se to lehce říká, ale zkus to. Ať nemá Eliška kvůli němu psycho následky až bude velká. Někdy jsou ty pánové opravdu na pěst, ale ono se mu to vrátí neboj. Myslím na Vás holky a držím palce.

 
onionka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 11.11.11 17:23

Vrtulko odkud jste ?
kdyztak do SZ, díky.

 
Lucy_VM
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 11.11.11 21:39

EMAMI je mi z tebe na :poblion: !!! Pokud umíš číst tak zakladatelka psala že druhé těhotenství bylo neplánované,ale už tady to miminko prostě bylo,tak přece nepůjde na interupci jen proto že se to manželovi zrovna nehodí!!! :cert: Víš ono interupce není žádný Postinor jak se asi ty mylně domníváš,ale zabití naprosto nevinného človíčka… :nevim: Ale asi dobře že nemáš děti,takový člověk jako ty si je totiž ani nezaslouží!!! :cert: Že se nestydíš za to cos tady napsala,fakt… :nevim:

VRTULKO Mrzí mě čím si musíš procházet a zároveň moc držím palečky ať se ti podaří se od takového tyrana odpoutat a dát tak dětem možnost na krásné dětství a sobě šanci začít znova!! :hug: :srdce: A neboj,určitě bude zase líp,jen to nevzdávej… :kytka: Máš dvě nádherné holčičky a ty potřebují svou maminku v pohodě!! :srdce: :hug: A jak už tady bylo zmiňováno,nenech se oškubat,přítel má povinnost platit výživné jak na děti tak i na tebe a pokud odmítá,tak za to jak se zachoval bych neváhala a dala žádost k soudu!! :cert: PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ V DALŠÍM ŽIVOTĚ! :hug: :srdce: :hug:

Příspěvek upraven 11.11.11 v 21:41

 
emami
Povídálka 30 příspěvků 13.11.11 08:38

… co dodat… :potlesk: radši sem nic nepsat, natož svůj názor, to se nehodí

 
oukidouki  13.11.11 11:09

Pro Emami:…názor jak názor…ale fakt blbej :(. Souhlasím s ostatníma, že interupce není žádná sranda. Já ji uznávám také jen ve vyjímečných případech. Ty nevíš, jak se rychle zárodek - embryo mění v opravdové miminko, jak brzy začínají fungovat důležité orgány atd.?? Děkuji, že jsem naštěstí nemusela ve svém životě podstupovat takové rozhodování. Myslím, že autorka deníčku projevila daleko více odvahy si mimi nechat, než by to vyřešila zdánlivě jednoduchou interupcí..
Každý to prostě nedokáže…je špatné, když lidé berou interupci jako řešení zrovna nepohodlného těhotenství :(, ale to je samozřejmě každého věc a svědomí..

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama