boule - 31.týden

Těhotenství
  • 18.06.03

Milé těhulinky! V neděli a v pondělí jsem po té, co jsme se vrátili, pročítala deníčky a zjistila jsem, jak se vesele rodí u třicátnic. Jeden brouček za druhým, přejeme jim všem moc štěstíčka a hlavně zdravíčka. Vždyť už za měsíc a něco by to mohlo propuknout tady u nás. Kdo se hlásí jako první? Které čekatelky mají termín už v červenci?

O víkendu jsme se byli podívat na Patríska, je to nádherné miminko, zdá se být tmavší než Ondra nebo Lukáš (oba jsou světlejší, Ondra má vlásky skoro do blond a modré oči, Lukáš trochu ztmavl do hněda, jako mimčo byl také světlejší). Patriček má černé vlásky, ohromně dlouhé prstíky a větší ručičky a věčně našpulenou pusinku.
Všichni tvrdí, že bude po tátovi (i nos má takový větší - po něm). Už od mala je to pořádný „chlap“.
Babička tvrdí, že Ondra i Lukáš měli takové „holčičkovské“ roztomilé čumáčky, Ondra má dodnes dlouhé nakroucené řasy jako panenka (leckterá holka by mu mohla závidět), zato Patrísek bude už od mala „mužskej“. Každé mimčo je holt jiné.

V pátek jsem byla konečně u zubařky, zub byl trochu uštíplý a s kazem, takže se vrtalo, pak jsem si oběhla papíry v zaměstnání a včeraj sem je odvezla na sociálku, takže oficiálně od 1.7. nastupuji druhou mateřskou. Pro mě vlastně žádná změna, jen přibydou penízky.

Tatínek se nám vrátil po víkendu z vody trochu opálený-připálený, v pondělí měl náhodou volno, tak jsme objeli, co jsme potřebovali, autíčkem - již zmíněnou sociálku, nakoupili jsme něco pro mimíska a v poledne jsem byla objednaná na UTZ.

Mimi je pěknej čilouš, dělal před doktorkou kotrmelce, ale mezi nožičkama si to schovával, takže jsme si chlapečka z 1.UTZ ani nepotvrdili, ani nevyvrátili.
Všechno je v pořádku, akorát jsem byla trochu zmatená z těch ultrazvukových odhadů. Podle měsíčků jsem byla 30+4 a podle UTZ mi tam doktorka napsala dvě docela rozdílné hodnoty - 31+1 a 29+1.
Když jsem dnes byla na prohlídce u svého doktora, tak jsem se ho na to ptala, prohlásil, že to tak asi dvakrát po sobě změřili. Tak si říkám - věřte ultrazvuku. Podle toho, co mám podle něj v průkazce, bych mohla mít termíny od 15. do 31.8. Docela rozptyl, ne?

Nejdůležitější je ale mimčo, které roste ukázkově, zato já jsem dnes měla -1kg (celkem +8kg), což ovšem tak trochu přičítám tomu, že jsem šla ráno na lačno (kvůli krvi), jindy chodím na prohlídky po poledni. Uvidíme, jestli váha nepoletí nahoru ke konci těhotenství.

Mějte se prímově, mlsejte ovoce, (mně se v lednici chladí melounek) a pište.

Jana (30t.+5)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 18.06.03 20:40

Ahoj holky a bříška,

koukám, že se nám deníček nějak nerozjíždí. Copak se děje? Nikomu se v deštivém počasí nechce psát?

Já jsem byla včera na UTZ, no a moc mě pan doktor nepotěšil. Matýsek je naštěstí v pořádku, ukázal se nám v celé své kráse a váží 1 750g, ale je otočený koncem pánevním a Dr. mi sdělil, že šance na jeho přetočení je dost malá, protože moc místa už nemá. Pak se mě snažil uklidnit tím, že prý nemusím zoufat, že se koncem pánevním dá porodit normálně a někdy je to rychlejší než hlavičkou. No moc se mu to nepovedlo, po příchodu domů jsem si vyhledala několik článečků a zrovna z nich moc optimismu nečišelo. Objevila se tam slova kleště a vakuová pumpa, což mě dost děsí. Navíc jsem si plánovala porod do vody a touto komplikací možnost porodu do vody padá. Místo CAPu jsem se tedy nakonec rozhodla pro Podolí a hned dneska jsem se přihlásila do předporodních kurzů. Taky jsem se dočetla, že pokud je předpokládaná porodní váha miminka přes 3 500g, tak se dělá císařský řez. No řeknu Vám, holky, že jak jsem se porodu nebála, tak teď už se určité obavy u mě objevují.
No budu se snažit Matýskovi domluvit, aby si dal ještě říci a přetočil se.

Termíny podle poslední MS a UTZ se mi liší pouze o jeden den. Podle MS je to 18.8. a podle UTZ 17.8.. Teď koukám, že podle MS je to přesně za dva měsíce, to jsem teda zvědavá, jak to dopadne.

Tento víkend se chystáme malovat ložnici a provést velké přesuny nábytku, aby se nám tam vešla postýlka a komoda, tu ještě musíme koupit. Minulý víkend jsme se byli po nějaké podívat, ale všechny se mi zdály dost malé, možná, že si ji nakonec dáme udělat.

Příští týden se taky chystáme dokoupit chybějící věci, abych to stihla všechno v klidu vyprat a vyžehlit. Mamka je ze mě už dost nervní, že nemám nic připravenýho a jsem v klidu. To ona, sotva se dozvěděla, že jsem těhotná, už mi vyprala plíny po Nikolce.

Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá na svůj váhový přírůstek. No -1 jako u Boule to určitě nebude, spíš bych to odhadovala tak na +2. Necháme se překvapit a zítra se pochlubím.

Mějte se všechny moc krásně a pište.

Jana č.2 + Matýsek ( 31t.+2 )

 
Anonymní  18.06.03 21:21

Ahoj těhulky,
zítra mě čeká další návštěva u mého gynekologa, začínám chodit po 14 dnech. Mám na něj připraveno spoustu dotazů. V úterý jsem byla totiž na nějakém „lepším“ ultrazvuku, na kterém je všechno vidět líp a pan doktor mi na:,–(il brouka do hlavy.
Ema má v tlustém střevu nějakou tekutinu, která tam nemá co dělat. Nejhorší varianta vysvětlení je, že se jí špatně vyvinul konečník. Na druhou stranu mi pan doktor říkal, že by asi nedorostla do dvou kil, kdyby to bylo tak vážné. ale znáte to, ten červíček hlodá…
Naštěstí finišujeme s rekonstrukcí bytu a já nemám přes den moc času na to myslet, horší to bylo večer.
Doufám, že mě zítra můj pan doktor uklidní, dám vám vědět, jak jsem pochodila.
Mějte se hezky,
 Olinka

 
Anonymní  18.06.03 22:24

Oli, držím palečky, ať ultrazvuk dobře dopadne. Já jdu na kontrolu za tři týdny, pak počítám, že už to bude častěji. Mimčo je zatím (nebo už?) otočeno hlavou dolů, doktorka říkala, že ještě tak během dvou, tří týdnů by se mohlo mimi točit, ale doufám, že se mu takhle bude líbit. Na tu polohu koncem pánevním existují cviky, už se tady na emiminu probírali, takže si to, Jani, zkus najít. Snad se ještě brouček umoudří.
Jana (30t.+6)

 
Anonymní  18.06.03 22:27

Jana - boule (nevím proč nepřihlášená).

 
Anonymní  19.06.03 05:38

Ahojte holky,

nejprve Vás všechny zdravím.

Jani č.2. V předporodním kurzu nám radili, že si máme zjistit, na které straně mám mimi páteř a potom ležet na opačné. Jemu se to nebude líbít, protože bude „na čtyřech“ a mohlo by se otočit. Nebo moje sestra zase říkala, že si podkládala zadek při spaní a malý se otočil týden před porodem. Také por.asistenka může mu pomoci jemnou manipulací.

Jinak jsme byli včera na tom genetickém UZV a mrňousek je naprosto v pořádku. Hlavičkou dolů, zádíčka má na pravé straně - tam mě také nejvíc šťouchá a má cca 1600g (přesně podle tabulek). Všechno odpovídá 32.týdnu i průměr hlavičky, jen obvod hlavičky má na 30.týden. Dle toho mi dr. posunul termín porodu o dalších 9 dní později. A taky víme, co to bude.
Doufám, že přenášet nebudu, neboť nám taťka již domluvil křtiny na poslední týden v srpnu (na jeho rodné chalupě bude pouť). Jen abych nešla křtít čerstvě porozené dítko:-))

Jani (boule), od té doby, co jsem si zavedla „pitný režim“ se mi váha během dne liší až o 3 kila. Těch 4-5 litrů denně dělá své. Naštěstí plodové vody už je dost a tak se vrátím k normálu 3 litrů.

Postupně se už ze mne stává nemotora. Hlavně večer, kdy je tělíčko unavené a ještě k tomu mám před sebou vláčet bříško, které opět značně povyrostlo.

Jo a také máme první a také poslední fotku naše nenarozeného mrňouska. Už se nedalo moc vybírat, tak máme fotečku hlavičky. Vypadá přesně jako zatmění slunce:-))

Evka 32+3

 
Anonymní  19.06.03 09:06

Ahoj těhulky,
tak i já mám za sebou poradnu. tentokrát jsem nic nepřibrala. Na ultrazvuku bylo vše OK, mimi je hlavou dolů, ale prý má ještě prostor na otáčení tak dva tejdny a pak už je to míń pravděpodobný. Pan doktor říkal, že když už se mu líbí hlavičkou dolů teď, tak by tak mohlo zůstat. Velikostně odpovídá skoro přesně na den termínu podle měsíčků,takže zůstává 20.8. Co se jeho váhy týče, doktor ji neodhaduje, rpotože je to matoucí a prý nic neříkající údaj. Děti jsou prý drobný a lehký nebo těžký jako lidi:-)), tak nevím zase nic. Mimi je v posledních dnech dost aktivní, až si někdy říkám, jestli se neprokopne ven. Ale naštěstí kope tk do půl dvanáctý a pak je klid, tak se i vyspím. Do práce už půjdu jen 9× s dneškem, hurááá. Musím se už opravdu hodně přemlouvat, abych to dochodila.Vždycky přijdu z práce a hodinu spím jak zabitá, pak chvíli funguju a přesouvám se do postele k pokračování.Jé, to jsem se rozepsala. Tak se zatím mějte Mahi (31tt+1)

 
Anonymní  19.06.03 11:02

Ahoj holky,
byli jsme na předporodním kurzu, tentokrát téma porod. Po té, co nám PA řekla, že u porodu je všechno možné a nikdo nic nemůže zaručit, budu ráda, když vůbec porodím a už mi začíná být jedno jak :-)))
Mrňous je taky hodně živej, jako u Mahi, teď je nejaktivnější během dne. Pěkně mě zevnitř masíruje. Našel si oblíbené místečko, můj močák, takže jdu občas na záchod s pocitem plného měchýře, ale ejhle, ono skoro nic :-/ V noci mě občas chytají křeče do lýtek, když se převaluju a protahuju. Dnešní noc nebyla nic moc. Pálila mě žáha a ještě ty křeče do toho.

Jani, ten porod koncem pánevním, taky nám PA říkala to samé, že když je předpoklad, že bude mimi mít víc, jak 3,5 kg, tak dělají preventivně císaře, ale když si přečteš v jiných deníčcích, jak se ty odhady váhy podle ultrazvuku liší od váhy skutečně narozených miminek, tak mě to teda štve. Navíc, já jsem se narodila také koncem pánevním a to tak rychle, že než stačil můj taťka odejít z porodnice, tak já jsem už byla na světě a vážila skoro 3,7 kg. Taky mě tenhle standardizovaný přístup štve.

Teda holky, jak to děláte, že tolik nepřibíráte? Jana dokonce zhubla kilo.....no to je neuvěřitelný. Já pěkně „poctivě“ přibírám :-((

Tak jak jste na tom s těma termínama? Já jsem asi jedna z posledních, že jo? Měli bychom si udělat nějaký přehled. Tak kdo je první ? :-)

Vendula 29+6, termín 29.8.

 
Anonymní  19.06.03 11:49

Ahoj,
já jsem byla v poradně včera, přibrala jsem 1 kg, tj. celkem už +15. No fuj. A to chodím dvakrát týdně cvičit a snažím se moc nejíst sladkosti. Bohužel to mám po mamce, ta taky hodně v těhotenství přibrala. Jinak mimi je v pořádku, doktor mi dělal ultrazvuk - byl tam se mnou manžel, tak se mu to líbilo. Velikost mimča odpovídá 31. týdnu těhotenství, váhu mi neřekl a já se zapomněla zeptat. Termín porodu mi nechal stále na 25.8. Tak uvidíme, kdy to doopravdy bude. Prý by mi mohl přesně říct pohlaví dítěte, ale odolala jsem a nechám si to jako překvapení. Taky jsem byla včera na monitoru, doktor ho má přímo v ordinaci, tak jsem tam čtvrt hodiny ležela a poslouchala srdíčko miminka. Mám přijít zase za tři týdny, už se to zkracuje. Na mateřskou nastupuju 14.7., takže ještě tři týdny chození do práce. Nejhorší je ta doprava MHD, asi začnu jezdit autem, je to pohodlnější.
zatím ahoj
Jana č. 3 + mimi
 30+3

 
Anonymní  19.06.03 11:51

Jo ještě jsem zapomněla, mimi už je otočené hlavičkou dolů, tak jen doufám, že už se otáčet nebude.
Jana č. 3

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.06.03 12:00

Clanok od Ed, ako otocite dietatko z KP polohy do tej spravnej, najdete tu - https://www.emimino.cz/modules.php?….

Drzim palce, tridsiatnicky! ;o)
spehujuca predsnazilka Jana

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 19.06.03 13:03

Ahoj Jani,

jsem z deníčku Market+Cipíska. Pro mě je taky aktuální konec pánevní. Byla jsem na UZV někdy ve 32.t. a mimčo bylo taky otočené koncem pánevním. Cvičila jsem doporučované cviky na otočení miminka a fakt jsem měla pocit, že bříško se změnilo a že se snad mimčo umoudřilo a otočilo hlavičkou dolů. Bohužel jsem minulý týden byla na UZV znovu a mimčo je stále koncem pánevním. Dneska jsem 39+3 a už je hodně malá pravděpodobnost, že se mimčo otočí. Byla jsem z toho hodně špatná, ale teď už jsem se s tím vyrovnala a říkám si, že buď se mimčo ještě otočí (hodně lidí mi říká, že zná případy, kdy se mimčo otočilo těsně před porodem nebo v průběhu porodu) nebo že to zkusím koncem pánevním. Před týdnem se mě MUDr. zeptal, jestli si přeji normální porod nebo to ukončíme operativně. Rozhodla jsem se, že to zkusím normálně. Minulý týden mimčo vážilo cca 3,10 kg, tak by to šlo. Chodím do Podolí a tam tě určitě do císaře nutit nebudou. Taky jsem se o tom radila s mojí MUDr. a ta říkala, že porod může být trochu zdlouhavější, ale dá se to a doporučila mi epidurál. Tak jsem tak nějak připravená na porod s epidurálem a v nejhorším případě se dá císař udělat vždycky, že? Teď už cviky na otočení miminka necvičím, protože z toho mám takový divný pocit, že mimčo nutím násilím do nějaké polohy kam se třeba nemůže dostat (krátká nebo zamotaná šňůra a tak).

Tak přeju, aby se mimčo ještě otočilo (má ještě čas a místo) a kdyby ne, tak hlavu vzhůru a určitě všechno dobře dopadne. Když budeš mít nějaké novinky, tak dej vědět nebo možná se ti ozvu dřív já a třeba ti popíšu zážitky z porodu koncem pánevním :-)))

Pa

Šárka R. 39+3

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 19.06.03 13:42

Tak tady je prozatimní sumarizace srpňáčků :-)
Jana - 15. - 31. 8. - to je opravdu rozptyl
Jana 2 - 17. - 18. 8.
Mahi - 20. 8.
Jana 3 - 25. 8.
Vendula - 29. 8.

 
Evkad
Povídálka 39 příspěvků 19.06.03 14:19

Evka 11.8.

po dlouhé době i přihlášená:-))

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 19.06.03 14:21

Já se hodlám řídit termínem podle MS, takže ten je - 21.8. Jana

 
Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 19.06.03 15:00

Ahoj holky,

tak já Vám do sumáře termínů přidám jeden dřívější - 1.8.03. Podle UTZ by se mimi ale mohlo narodit i dřív… Přemlouvám ho, ať se narodí 25.7. - protože 25.7.1903 se narodila moje prababička a bylo by pěkné mít dalšího člena klanu přesně o 100 let později.
Dneska jsem byla poprvé na monitoru, protože minule doktor zjistil, že mám málo plodové vody a tak se chtěl přesvědčit, jestli se má mimi dobře. Vypadá to, že je vše v pořádku - hlavička už je fixovaná v malé pánvi a přetočení mimča je tedy dost nepravděpodobné. Pomalu už se připravuju na naše „první velké setkání“ :-) Hlavně jsem si napsala seznam, co všechno je třeba doma udělat a nachystat - je toho docela dost, tak snad to zvládnem.

Krásný den, Hanka (34tt)

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 19.06.03 15:42

Tak to je skvělý, jak nám tu ty termíny přibývají. Jen tak dál. Vypadá to, že Hanka - Kukátko se uvidí se svým uzlíčkem první :-). Všechny termíny si píšu a v příštím deníčku od Boule je uvedu.

Zatím páček
Vendula

 
Anonymní  19.06.03 16:12

Tak se ještě jednou hlásím. Musím se smát, že jak se u Cipíska vyklubaly z přispívatelek Markétky, tak u Boule je to samá Jana. Já jsem totiž občansky taky Jana. Mahi je přezdívka z jednoho tábora a znamená to po indiánsku tráva. Jinak do poradny už teď budu chodit každej 14 dní.V druhý půli srpna by tu mohlo bejt docela rušno, když člověk kouká na ty naše termíny. Hezky jsme si v listopadu užívaly, co:-))) Je fajn, že je někdo vede v přehledu, Vednulo. Ciao Mahi

 
Anonymní  19.06.03 18:39

Ahoj maminky a miminka,
snad Vám, s KP vnesu ještě trochu optimismu,protože v předchozím těhotenství jsem na tom byla stějně a skoro 14 dní před porodem se mimi otočilo.
Takže naděje opravdu je!!
Teď jsem byla na UZ a stáří miminka se nám prakticky nerozchází.Podle měsíčků 31+2,podle UZ 30+6 a termín na 19.8..Náš pan doktor nezděluje zcela jasně pohlaví,ale dostali jsme zajímavou fotku(snad s malým camfrňouskem)a ať se pak přijdem pochlubit zda to tak vyšlo.Vzhledem k tomu to tedy vlastně vyjde tak jako tak,aspoň pro nás,protože jistí si nejsme ničím.Jen,že mimi je přiměřeně velké a vpořádku.
Přibíráme podle toho-celkově také 8kg.A když čtu jak jste všechny pilné a připravujete hnízdečka,hned vidím, že jsme nějak polevili a musíme toho také ještě dost stihnout(na výměnu oken za plastová se sice těším,ale ten úklid?!).Tak Vám všem přeji hezké dny(a v rámci možností bez potíží)
 Hanka.

 
Anonymní  19.06.03 20:10

Mám termín 12.8., ale dneska mi pan doktor rikal, ze by se Ema mohla podívat na svět i dřív. Jen to ne! Já ještě pořád nemám kde bydlet :-)!
 Olinka

 
Anonymní  19.06.03 20:32

Ahoj těhulky,

dneska mě pan doktor uklidnil, že tekutina v tlustém střevu miminka nebude nic tak vážného, jak mi to podal jiný pan doktor v úterý. Trošku se mi ulevilo. Proč mě ten doktor tak děsil?!

Miminko mám hlavičkou dolů už poměrně dlouho, teď už jen „rotuje“ kolem své osy :-).

Včera v noci se mi zdálo o porodu. Pokud to bude taková pohoda jako v tom snu, tak se těším :-))). No, zase tak lehké to asi nebude.

Dneska jsem si koupila podprsenku na kojení a jednu noční košilku s průstřihama na kojení.
Jinak jsem taky sháněla splachovadlo na WC, které nám řemeslníci při rekonstrukci někam zašantročili, a taky svatební dary. V sobotu nás totiž čekají v jeden den dvě svatby! Snad budou všude židle, dost mě poslední dobou bolí nohy…

Dnes jsem cestu po Praze absolvovala MHD, kterým jinak moc nejezdím. Myslím si, že ve 32 tt už je na mě docela vidět, že jsem těhotná, ale nikdo mě sednout nepustil. Ne, že bych jela daleko, ale byla jsem vždycky zvyklá, že těhotné se pouští sednout. Když ale nastoupím do nějakého dopravního prostředku, cítím dost napjatou atmosféru, jako by se po sobě ty lidi dívali a odhadovali, kdo by mě asi tak měl pustit. No a než se někdo zvedne, tak vystoupím :-). Asi mám holt starou školu.
A ještě něco mi tady v Praze není moc jasné. Nevím, jakou máte zkušenost vy, ale když jdu po měste nebo i na cvičení, těhulky dělají jako by se neviděli. Nečekám, že si budeme padat s každou do náruče :-), ale cítím takové kradmé pohledy na břicho, žádný úsměv.
Tak, asi začínám mít schizofrenii. Nebo že by nějaká předčasná laktační psychóza?

Začínám se těšit, až si tu budu číst první zprávičky o narozených miminkách. Ještě pár týdnů…

Mějte se hezky,
Olinka

 
Evkad
Povídálka 39 příspěvků 19.06.03 21:09

Ahojky,

já se snažím vždycky sednout na první volné sedadlo:-)). Jen když je tam spousta důchodců, tak radši stojím, do města to mám autobusem cca 10 minut.
Ale dneska mě taky lidi vytočili!! Silně mě pálela žáha, bolel žaludek, batoh na zádech a velkou tašku s monitorem dechu a nikdo se nezvedl. A taky pokukovali. Naštěstí na další zastávce se uvolnilo místo a tak jsem tam mohla hupsnout. Tentokrát by mě odtud ani ten důchodce nevyhnal, jak mi nebylo dobře.

Jinak s podprsenkou zatím vyčkávám, ale žádné velké změny nepociťuji od třetího měsíce. Jen mám pocit, že díky velkému objemu břicha mám prsa trochu menší:-)).

Občas mám pocit, že mrňous je sestouplý úplně dole a tlačí mě na stydkou kost. Většinou to tak je po celý den. Svou polohu změní na chvilku jen tehdy, pokud si lehnu na druhý bok než má páteř.

V úterý jdeme do poradny a chci se dr. zeptat na své cervix score. Do průkazky ho nepíše a dle toho zjistit, zda můžeme ještě někam vyrazit na víkend.

Holky pěkný víkend pokud bychom se neviděly)))

Evka 32tt

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 20.06.03 10:52

Ahoj holky,

děkuji za povzbuzení a rady, jak přetočit Matýska do té správné polohy.Některé rady už aplikujeme, tak doufám, že vše dobře dopadne a náš brouček nakonec dostane rozum a vykoukne na nás tím správným koncem.

Vcera jsem byla v poradně. Málem jsem spadla z váhy, představte si, že jsem si tedy dost fandila, když jsem si myslela, že jsem přibrala 2kg. Za měsíc jsem totiž přibrala 3,5kg!!!!!!!!, zatím je to můj největší měsiční váhový přírustek. Celkem už tedy mám 13,5kg navíc, jestli to tak bude pokračovat, tak se ještě stihnu překulit přes 80kg. Hrůza!!!!!!!!!! Musím asi omezit přísun nanuků.

Když jsem doktorovi řekla, že máme obrácenou polohu, tak mi pouze řekl, že takových už odrodil a nehodlal se tím nějak dál zabývat. Začala jsem se ho tedy vyptávát, ale stejně jsem se nedozvěděla o moc víc. Pouze mi řekl, že když půjde KP nemusím být moc otevřená a tak to může být rychlejší, snažila jsem se mu oponovat tím, že když budu málo otevřená, tak tam zůstane hlavička, na to mi jen řekl, že to nesmí a tím byl rozhovor ukončen. To mi tedy hrozně „pomohl“.

Nevím, jak vy, ale já jdu příště do poradny až zase za měsíc. Můj Dr. má totiž dovolenou a nepovažuje za nutné, abych šla mezitím k někomu jinému, pouze v případě nějakých komplikací.

Vždycky jsem z návštěvy v poradně taková nějaká rozladěná, na co se nezeptám, to nevím, na co se zeptám, tak stejně nedostanu dostačující odpověď, už se docela těším, až budu chodit do poradny do porodnice, tam snad budou sdílnější.

Cs mám 1, ale to mám už od nějakého 22. týdne.

Tak to je k včerejší návštěvě poradny všechno.Teď se musím pochlubit, jak mě Petr zaměstnává, abych se chudinka malá náhodou nenudila. Jak jsem Vám minule psala, chystáme se o víkendu vymalovat ložnici a dělat velký přesun nábytku, aby se nám tam vešla postýlka. Petr vše změřil a zjistil, že musíme hýbat s oběmi trojdveřovými skříněmi vysokými až do stropu. Na včera si pozval kamaráda, který mu měl s tímto přesunem pomoci a já jsem byla zaúkolovaná vyklizením skříní do výšky, kam dosáhnu ze země s tím, že Petr vyklidí zbytek, až přijede z práce. No nedalo mi to a s pomocí židle jsem vyklidila skříně celé, byla to pěkná fuška, těsně před příchodem Petra jsem měla hotovo. Ten přijel asi ve čtyři a začal zatím přesunovat letiště. Když ho otočil, zjistili jsme, že nějak špatně měřil a postýlka se tam vejde úplně v pohodě, aníž by se muselo s některou skříní pohnout. No nezabily byste ho? Ne nadarmo se říká: " Dvakrát měř, jednou řež." Jinak ho, ale musím moc pochválit, šetří mě, jak může. Už pomalu nevím, co je to mýt nádobí, vytřít, vyluxovat apod, na mě nechává pouze vaření.

Takže se holčiny mějte pěkně, opatrujte bříška a já jdu pro změnu zase stěhovat věci zpátky do skříní.

Jana č.2 ( 31t. + 3 )

 
TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 20.06.03 20:58

Ahojky,občas si tady čtu,takže zdravím všechny pupíčky a kuličky!!!!Naše koblížka se už moc nerozpakuje a když tady posedávám déle,tak se jí to nelíbí a dostanu pořádnej štouchanec.A že se vždy trefí pěkně tam, kam potřebuje.Už asi pocituje tu moji slabou nervozitu a asi se zlobí,že si s ní tolik nepovídám.Teď už mám pocit,že ví o všem co se dějë,to jak máme ten pupík napnutej k prasknutí.Jsem 36tt a tatka nám říká jakej máme krásnej pupík.Tak máme radost,dřív jsme koblížku pořád" hledali",kde asi tak leží,ale teď už máme jasno.Někdy pěkně zlobí,tak jí domlouváme,ale pak je mi to líto,protože si uvědomuji,že to všechno je reakce na moje pocity.Takové to podvědomí,že se blíží porod atd…Koukám,že tady píšu a nemá to hlavu ani patu,tak se omlouvám.No,pořád to se mnou snad tak strašné nebylo.Těhotenství probíhá celkem v klidu,taťka s námi nadšeně absolvuje všechna vyšetření apod.Jedinou dobu,kdy nás nechal trochu řídit domácnost,měl kotník v sádře,takže mu nic jiného nezbývalo.Pomalu jsme stihli zařídit nový dětský pokoj u mých rodičů,teď dokonce i u druhé babičky a dědy,přestože tam taťka nikdy neměl pořádně ani svůj vlastní:(( No a teď tak posouváme nábytek u nás doma,abychom to tam koblížce mohli postavit a připravit.Babička se nám směje,že určitě někde musíme „koupit“ ještě jedno mimino,neboť máme všeho tolik,že toho je pro jedno příliš.(Ták dnes koupila další látkové pleny a bryndáčly:))))) hihi) Největší problém bylo rozhodnout se,kde budeme rodit,neboť naše porodnice v UNL bude zavřená.Ale naštěstí jsme zjistili,že porodnice u mých rodičů je moc krásná, útulná a personál ochotný,takže už máme vybráno.Snad ten nejkrásnější den našeho života prožijeme právě tady a bez kompilkací.Má to být 15.7.03,tak uvidíme.TAky poznáme jestli v bříšku „zlobila“ naše koblížka nebo koblížek.Tak si tak píšu,musím se omluvit,mámpocit,že jsem si vlastně tak povídala s koblížkou,Docela mě to uklidnilo.To jsem potřebovala. Takže Vás všechny moc zdravíme,taky si nás tam zapište na 15.7.To bude snad z našeho"kblížtětě" buď Ester Kamila nebo Kevin.Tak papa všem

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 21.06.03 18:26

Ahoj Šárko,

přeji Ti bezproblémový, rychlý porod a budu moc ráda, když mi potom napíšeš své zkušenosti. Mě všichni z mého okolí ( hlavně starší generace ), zrazují od normálního porodu a doporučují mi císaře, tak ještě stále váhám. No třeba si s tím lámu hlavu zbytečně, protože se Matýsek ještě otočí.

Držím moc palečky

Jana č.2

 
Evkad
Povídálka 39 příspěvků 21.06.03 21:31

Ahojte holky,

no to jsem si dneska dala. Vlastně už včera. Koupila jsem si třešně a dala si do nosu. Nevím jestli je to z toho, ale včera mě do podbřišku chytla křeč, že jsem si musela lehnout. A dneska mě už podbřišek křečkuje cca 7 hodin. (ráno jsem ty třesně dojedla na snídani). Byla jsem na srazu ze školy po 10 letech a myslela jsem, že ani domů nedojedu. Přesun byl slimákový, ale už je to lepší. OPRAVDU jsou třešně tak nadýmavé?

Zajímavé, že mě vždycky něco takového přepadne, když manžel není doma. Včera odpoledne odjel a přijede dnes (vlastně zítra) po půlnoci.

Evka 32+5

 
zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 22.06.03 21:05

Tak jsem tu yase po dlouhem case. Pozdravuju Bouli a hlasim,ze jsem uz zrejme natrvalo v Myslive (cca 30 km od Klatov). Myslela jsem si,ze se sem budu stehovat asi az za mesic, protoze materskou mam nastoupit 14.7., ale nas doktor nas porad strasi,ze by miminko mohlo prijit na svet driv,protoze se moc oteviram a poslal me na nemocenskou. Takze ted v patek jdu na prohlidku uz k doktorce do Klatov a doufam,ze si nebudeme muset jit lehnout do nemocnice, snazime se opravdu odpocivat. Nas termin je 22.8. a doufam,ze to nebude o moc driv. Obden to nasemu miminku vysvetluju a rikam mu jak se ma v brisku dobre a at nespecha. Pomalu tedy davam dohromady vybavicku (skoro vsechno jsme podedili a myslim,ze veci mame habadej). V patek se zkusim ozvat jak jsme dopadli u te doktorky. Zatim ahoj
Danca 31+1

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 23.06.03 14:42

Ahoj holky bříškatý i nebříškatý,

to je zase vedro, co? Před chvilkou jsem byla venku a když jsem vycházela z domovních dveří, úplně mě to vedro „porazilo“. Dneska jsem tady v práci měla poprvé holčinu na zaučení. Musím vám říct, že po těch x letech, co jsem tady ve firmě, mi to přijde jako strašná změna, hlavně když si uvědomím, že už tu nebudu dýl jak 4 týdny. V noci jsem z toho zaučování a tý změny měla noční můry. Ale teď odpoledne je to už dobrý :-)
Akorát už si nebudu moct brouzdat po emimču, kdy se mi zlíbí :-((((

Myslím, že jsem poprvé cítila škytavku našeho prcka. Takový pravidelný záškubky dole, takže máme asi mimi hlavičkou dolů :-) Chudinka, mi ho bylo líto, že má škýtu. Ale to je asi normální a nedá se s tím nic dělat, že?

Opatrujte bříška a ahoj
Vendula 30+3

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 23.06.03 18:14

Ahoj holky,

hlásí se Vám smolařka Jana č. 2. Proč smolařka? To posuďte samy.

Jak už jsem Vás informovala, víkend u nás probíhal ve znamení malování. V pátek jsme nakoupili vše potřebné a v sobotu ráno se do toho Petr s vervou pustil. Výsledek je dokonalý. Dvě stěny jsme udělaly krásně žluté, zbytek jsme ponechali bílý, ke stropu nalepil Petr ozdobné lišty. Ložnice je teď taková veselejší, doufám, že se tam bude Matýskovi dobře spinkat.
V neděli jsme odpoledne vyrazili na výpravu za komodou a tady začala má smůla. Po vystoupení z auta jsem udělala dva kroky a pak už jsem se válela v prachu. Nějak špatně jsem šlápla a zvrkla jsem si nohu. Naštěstí zafungoval padací reflex a já jsem dala před sebe ruce, takže mám odřené trochu dlaně a jedno koleno. Kotník trochu pobolíval, ale rozchodila jsem to a ještě jsem vydržela nákup v Tescu. Po příjezdu domů jsem se osprchovala, sedla jsem si na gauč a jala jsem se hezky odpočívat s nohama na židli. Po čase, když jsem chtěla vstát, už to nešlo, noha začala příšerně bolet a vůbec jsem na ni nemohla došlápnout. Od té chvíle mě musel Petr nosit i na WC. Zbytek dne i noci jsem strávila přikládáním ledových obkladů a dnes už je to o trochu lepší, až na to, že v tomhle vedru se nemůžu dostat do sprchy a tak se musím jen omývat. Už se nemůžu dočkat, až Petr přijede z práce a pomůže mi do vany. Jé, to bude paráda.

Tak to byla moje jedna smůla, bohužel s ní souvisí i druhá. Zítra mám totiž nastoupit na těhotenský kurz spojený se cvičením, což se s tou nohou nedá. i kdybych se cvičení nezúčastnila, tak se stejně na kurz nedopajdám, ach jo.

Jenom doufám, že už jsem si svůj příděl vyčerpala ( počítám k tomu i krváceni na začátku těhotenství a obrácenou polohu miminka ), a už bude vše v pořádku a porod tudíž půjde jako po másle.

Ještě Vám musím ve zkratce popsat můj dnešní sen. Zdálo se mi, že už byl Matýsek týden na světě ( byl teda hrozně ošklivý, ale v tom snu to pro mě bylo nejkrásnější miminko ), byl u mé mamky a já jsem jela někam na výlet, v půlce cesty jsem si vzpomněla, že jsem mu za celý týden vůbec nedala najíst a dostala jsem příšerný strach, že umře a tak jsem hrozně rychle chtěla utíkat domů, ale nohy mě nějak neposlouchaly a cesta mi připadala hrozně dlouhá. Brr, byl to takový oškivý pocit. Naštěstí sen dopadl dobře, domů jsem stihla dorazit a Matýsek byl v pořádku.

Tak to je pro dnešek vše, mějte se moc hezky, opatrujte pokládky a dívejte se na cestu, abyste nedopadly jako já.

Jana č.2 + Matýsek ( 32.t. + 0 )

 
Anonymní  24.06.03 00:48

Ahojky,maminy!
Zdravím Vás s novým týdnem,už jsme zase o kousek dál a taky blíž svým mimískům.Někdy mám tak hrozně nedočkavé pocity,ale na druhé straně mi to díky dcerce(3r.)letí v kvapíku,že mi je až líto,že nemám tolik „času“na druhého kulíška,jako předtím na ni.
Pravda ovšem je,že se hlásí prakticky celý den a ani v noci si nedá pokoj.V těch vedrech se moc spát nedá a kulíšek se hned ozve,když si dovolím lehnout.Atˇjsem na jednom nebo druhém boku,vždycky dostanu kopanec a když usneme tak už ani nesním.
Předělávky a vylepšení,hlavně v ložnici nás stále čekají,a vzhledem k tomu,že podle manžílka tu bydlíme teprve 2 roky,ještě dlouho čekat budou!!!Takové srandičky mě pomalu a jistě přestávají brát.
S MHD mám zatím celkem štěstí,vždycky mě někdo pustil sednout.Naposled mi bylo vážně zle,myslela jsem,že omdlím,než přijede autobus a když jsem si konečně i s dcerkou u:,–(ila,hned u nás byla zdatná důchodkyně a celou cestu u mě visela na tyči a evidentně čekala kdy jí pustím.Já se tedy ani nehla,protože jí udělali místo jiní
a ona to dost přehnaně přehlížela.Ani jsem neměla náladu posazovat si tu mou živou holčinu na bříško,protože bych asi nedojela.
Jen jsem čekala kdy se strhne nějaká hádka,to se mi už jednou stalo a fakt mi bylo trapně,když se kvůli mě hádal celý autobus.
Tak maminy mějte se,vypadá to,že my půjdeme asi konečně spát(už se chvíli těším).
Doufám,že Tě Jani ten pochroumaný kotník brzy přebolí a budeš zase fit!
 Hanka.

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 24.06.03 14:11

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky! Zdá se, že se ta vedra začínají vracet, i když do toho občas sprchne. Včera to u nás tedy pěkně bouřilo, naštěstí nepřišlo nic horšího (např. kroupy), jak slibovali.
Ahoj Dančo, napiš každopádně, jak jsi dopadla. Šetři se a třeba se v porodonici opravdu sejdeme. I když já tomu, že bych rodila dřív, moc nevěřím. Mateřskou jsem si nechala napsat už od 1.7., nic se tím pro mě vpodstatě nezmění. Na další kontrolu jdu až 8.7., pak bychom chtěli vyrazit do Klatov na pouť. Měla by přijet i příbuzní ze Slovenska, tak to bude asi větší sešlost.
Jani, doufám že se Ti noha brzy zahojí. Někdy se tý smůly smůlovatý sejde najednou kopec. Mně se zdávaly ošklivý sny spíš ze začátku těhotenství, teď už je to v pohodě. Přeji Ti, ať se brzy uzdravíš a můžeš si užít ty poslední týdny před narozením mimíska v klidu a v pohodě.
Další deníček jsem teď neposlala, protože má emimčo dovolenou, asi napíšu takový dvojdeníček na 32.-33.týden na víkend. Velké změny u nás nejsou. V těch vedrech nemám ani moc hladat, spíš mlsám ovoce a zmrzlinky, mimísek vesele kope a zdá se spokojený.
Ještě takovou úsměvnou perličku nakonec- včera u nás byli babi s dědou z Klatov, (v pátek odjíždí na dovolenou) a dávali jsme večer Ondru spinkat. Vykládal babičce pátý přes devátý, taky že bude spinkat v nové postýlce - (na válendě, malou postýlku chystáme už pro mimi). Tak jsme ukazovali babi novou matraci s míšama, kterou jsme koupili a ptám se ho, pro koho je postýlka. Odpověděl, jak mu říkáme, že pro brášku, načež se zamyslel a prohodil: „Ondrášek chce ségru.“ Museli jsme se smát, babička s ním souhlasila, že bychom holčičku uvítali, ale že ji necháme i bráškovi.
Takže se mějte a chlaďte se, jak můžete.
Jana (31.t+4)

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 24.06.03 14:15

Omlouvám se za chyby, odťukla jsem rovnou Ok místo prohlédnout. (Samozřejmě má být hlad - ne hladat!) Jana

 
Evkad
Povídálka 39 příspěvků 24.06.03 14:44

Ahojky holky,

také my jsme byli dnes na kontrole. S nálezem lepší než minule a papírem na mateřskou jsem šla domů. Sice neznám pojem „lepší než minule“, ale přece jen je to asi pravda. Těšila jsem se na cestování, ale to už máme zakázané. Stále musím dodržovat klidový režim.

Pomalu mi začíná být líto, že končí tohle krásné období. Člověk by chtěl být těhotný a zárověň mít tady to malé skvrně (což se stane snad v příštím období, ale to již bude jiné).

Včera jsem si dala malou dávku třešní a opět mi nesedly, tak se s nimi na letošní rok rozloučím.

Z výbavičky nám chybí matrace do postýlky, kterou chceme objednat u výrobce. Mám takový dojem, že naše dítko nebude mít kde spát.

Ahojte Evka 33TT

P.S. Marodi, hurá do uzdravování!!

 
Anonymní  24.06.03 20:11

Ahoj těhulky,
musím se smát těm snům, mám totiž podobné. Jako že jsem nedala miminku najíst, nebo že se narodilo a já si ani nevšimla :-). Čím dál tím víc ale pociťuji obrovskou zodpovědnost, někdy mám pocit, že jsem měla ještě počkat - a to mi táhne na 29 - že jsem ještě nedospěla. Jsem strašně zvědavá, co mě čeká, ať už je to porod nebo to, jak si Emu přineseme domů a určitě přijde spousta návštěv… a hlavně na to, jak malá vypadá.
Dneska nebudu psát nic o rekonstrukci bytu, jenžto pomalu rezignuji. Říkám si, proč jsem se tak dobře učila a nešla dělat radši něco výnosnějšího, například pokladačku koberců - jeden pokoj o velikosti 15 metrů čtverečních mě stál 2.000,– Kdybych si to mohla položit sama!
Jdu večeřet, mějte se hezky, odpočívejte a marodům ať je brzy líp,
 Olinka

 
Anonymní  25.06.03 14:31

Ahoj břískonosky,
tak dneska začínám 33. týden, do porodu zbývá přesně 8 neděl a do konce práce už jen 2 týdny. Z toho si beru ale 4 dny dovolenou, takže už jsem půjdu jen 5× a konec, hurááá. Chybět mi bude asi nejvíc počítač a volnej přístup na emimino:-))). Mimi mě teď tak dloube, že nevím, jak si u počítače sednout.Na kontrolu jdu už v pondělí, tak jsem zvědavá, jestli zůstalo hlavou dolů nebo se ještě otočilo. Podle mých laických odhadů by mohlo zůstat hlavou dolů. Jinak k těm úrazům, držím palec na brzký uzdravení kotníku, Jano. Dneska jsem mohla naše řady rozšířit. Cestou do práce jsem se natáhla na chodníku, naštěstí koordinovaně na všechny 4, takže bříško zůstalo uchráněný. Už abych byla doma. Holky, uvědomujete si, že až odroděj u Market s Cipískem, budeme na řadě my. Letí to děsně rychle,co. Zatím ahoj Mahi

 
Evkad
Povídálka 39 příspěvků 26.06.03 06:46

Ahojte holky,
právě zjišťuji, že začínám rapidně přibývat na váze. Za celou dobu těhot. jsem přibývala jedno kilo za tři týdny a teď 4 za měsíc. A to se prý má snižovat přibývání váhy. Mám z toho hrůzu, neboť teď mám již +13kg a do konce je ještě 7.týdnů.
Určitě je něco tím, že moc piju a nějaké ty tekutiny se zadržují v těle (mírné otoky). Ale pokud bych pila málo, tak mám strach abych neměla málo plodovky (což už jednou bylo) a když jsem přerušila pitný režim, tak to bylo zase poznat (i bolestivé pohyby).

Evka 33TT

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 26.06.03 10:48

Ahoj holky,
taky už si začínám stříhat metr v práci. Už vám řeknu, že to toho mám dost, jsem unavená a v práci mě to prostě přestává bavit. Nevydržím sedět na židli, to mě nejvíc bolí záda a pod žebrama. Když se můžu volně pohybovat, tak je to super. Takže už se začínám pomalu těšit na mateřskou.
S tou váhou si, Evko, nedělej velkou hlavu. To vážně neovlivníš tím, že se budeš držet zpátky s jídlem nebo budeš pít míň. Já mám teď 14 kg navíc a do porodu mi zbývá něco přes 9 týdnů. Viděla jsem se teď s kamarádkou, která má skoro stejný termín jako já a ta přibrala 8 kg a bříško má menší, než já a navíc úplně jiný tvar. Každý to má jiný. Do kurzů chodím s holkama, který jsou o 4 týdny napřed a mají obrovitánský pupíky proti mně, až na jednu, která ho má pro změnu menší, než já. Takže se tím netrap. Jenom musíme doufat, že to po porodu shodíme :-))))

Prcek se má k světu, občas kope jak při nějakým zápase. Boule se boulej na břiše. je to sranda, to pozorovat.

Bohužel, musím jít pracovat a zaučovat svoji nástupkyni. Mějte se krásně a opatrujte pupíčky a pište!!!!

Vendula 30+6

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama