Brusinčata 22.díl

Rodičovství

Ahoj Brusinčandy a Brusinčátka, dnes jsem urvala trochu času a tak Vás poctím nějakou tou radou ohledně příkrmů. Zjistila jsem, že mám doma statisticky všechny vzorky dětí, neboť šklebounci se každé ráno budí s jiným požadavkem na stravu a pïtí. Tzn. nebuďte veselí, když Vaše dítě papá rádo mrkvičku, protože zítra to může být jinak a samozřejmě naopak.

Ale obecně: Příkrmy se podávají u kojených dětí od 6.měsíce (není nutné, mám kamarádky, které plně kojí ještě v 8.měsíci a děti jsou spokojené). Naopak se doporučuje výhradně kojit do 8.měsíce pokud máte alergii v anamnéze). U dětí na UM platí tato doporučení o dva měsíce dříve. Tzn. od 4.měsíce respketive od 6.měsíce. Toliko odborné kruhy.
Pokud budete hledat v knihách co dát dítěti jako první příkrm, tak zjistíte, že nenajdete dva shodné názory. Takže to co Vám tu napíšu berte prostě s rezervou, to nejsou rady, ale popis toho, jak to dělám já.

My začali mrkví. Dodnes mě nikdo nepřesvědčil, že není nejlepší to dítě krmit nahé a v místnosti, kde jsou omyvatelné stěny. Mrkev je tedy všude a bohužel jde velmi špatně vyprat. V tomto směru selhaly všechny osvědčené prostředky na odstraňování fleků. Někdy mě popadá myšlenka vyprat i obě děti, ale zatím jsem odolala. Z vlastní zkušenosti Vám tedy radím, když jdete krmit =nejhorší oblečení na sebe. To platí tedy i pro Vás. Bryndák Vás nezachrání, ale zase se jím dá hezky šmrdlat po obličeji, takže si dítko zanese pokrm i do míst, kde byste to nečekali.
Mrkev je sladká, takže dětem většinou chutná. Já kupuju tu od Hippu, ale je dobrá i od Hami „první lžička“. Co platí obecně je zavádění potravin co 3-4 dny, kvůli případné reakci. Takže po 4 dnech jsem přidala brambory. Po měsíci už dávám zeleninovou směs s rýží, zeleninovou směs s brambory, špenát s brambory. Akorát si dejte pozor pokud máte dítě, které trápí nadýmání, tak skoro všechny tyto směsi obsahují květák, brokolici, nebo hrášek.
Julii to chutná, Ondřej předtím potřebuje tak 90 ml mléka. Nevím, jak ostatním dětem, ale našim dětem po zelenině dost vytráví, takže následující jídlo vyžadují už po dvou hodinách. Většinou to co měli k obědu, najdete taky na pleně, takže se neděste.

Co se týká ovoce, tak tam jsou snad největší spory od kdy. Já je dávám oběma dětem od 4.měsíce a dost jim chutná. Kvůli železu jim dávám měruňky, ty mají hodně rádi. Dále banán, jablko, údajně jsou vhodné i hrušky, ale ty jsem nezkoušela, protože nadýmají, jablko s borůvkama..­...Přesnídávky doma nedělám, tedy ani zeleninu, prostě proto, že té co se prodává v supermarketech nevěřím. Pokud tedy budete jako já kupovat přesnídávky, je lepší si přečíst co obsahují, protože spousta maminek nechce svým ratolestem dávat cukr. Pokud tedy si pamatuju dobře, tak bez cukru jsou „první lžička“ jablko od Hami a tuším, že jablka s hruškami od Hippu. Ty jsou myslím vhodné i pro děti ohrožené alergií. U banánů by bylo vhodné, aby nebyly zelené a ani hnědé a vždycky odkrojte asi centimetr na každé straně.
Protože Julie odmítá mlíko, tak jí do nutrilonu mixuju banán a dávám přesnídávky, aby alespoň něco vypila, což údajně také lze.

UM s označením 2. - já tedy nevím, ale Ondřej po něm vydrží přibližně stejně dlouhou dobu, jako po jedničce, takže postrádám smysl. Julii zase zaplácne, takže nechce další mlíko minimálně 4 hodiny. To jsem Vám poradila, co? Já tedy jsem zastáncem jedničky, která se může používat až do půl roku. Co se stane pak, to nevím.
Rýžové kaše - vy co se těšíte, že Vás to spasí, tak mám pro Vás špatnou zprávu: nespasí. Ondřejovi vystačí tak na 6 hodin. Julie po ní spí celou noc. Nekrmím ani jedno dítě lžičkou, vzhledem k tomu, že po koupání řvou oba hlady, tak by nás asi všechny tři ranila mrtvice, než bychom se najedli. Prostě jsem ustřihla vršek dudlíku a dělám kaše ridší, většinou z dvojnásobného množství vody. Dětem chutná Rýžová od Nestlé, ale dělá poměrně velké žmolky, takže není moc vhodná do láhve. Výbornou zkušenost mám s Hami, ta se dělá do mlíka a prodává se s různýma příchutěma. Tady zase narážíme na problém s cukrama. Pokud má kaše nejakou příchuť, nebo je to kaše do vody, pak zaručeně obsahuje cukr. Já to teda moc neřeším, ale vím, že hodně mých kamarádek s tím má problém.

Mléčné výrobky: Jsou vhodné, jako svačinky od ukončeného 6.měsíce, mám tím na mysli jogurty. Dala jsem si tu práci a zjistila, že nejvíc přírodní jsou od Olmy-Bio jogurty. Jejich nevýhodou je, že jsou dost kyselé, takže dětem nemusejí chutnat. Nejdřív bych vyzkoušela samotný a pak zamíchat s přesnídávkou. Tvarohy jsou nevhodné z důvodu vysokého obsahu bílkovin.

Takže několik zá:,–( pro zavádění příkrmů:

1.musí to dítě přežít

2.musíte to přežít vy. Pokud jste pedant na čistotu bytu nebo dítěte, pak požádejte někoho třetího ať vaše dítě nakrmí a vraťe se do místnosti až po vydezinfikování.

3.Pokud dítě zvrací, nebo si ublinkne, pak zá:,–(ně po té co mu sundáte brindák, bez ohledu na čas.

4. Dítě má největší potřebu kýchat a mluvit, když má plnou pusu.

5. Uvědomte si, že vám zbývá velmi krátká doba, kdy máte nad dítětem navrch. Ve chvíli, kdy se naučí říkat ne a stisknout dásně, už prostě nebudete mít šanci.

6.Berte na vědomí, že žádné dítě dobrovolně ještě hlady neumřelo. Některé děti prostě papají méně. Vím o čem mluvím, jedno mám doma.

Tak hodně zdaru!

Natálka + šklebounci (5.měsíců)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.05.04 14:49

Ahoj holciny!
Teda NAtalko, ty sis pospisila s denickem. :))) Opet pred tebou smekam. :) Teda holka jak si to muzes vsechno pamatovat? Jaka kase do ceho, jak dlouho vydrzi Ondrovi a jak dlouho Julii atd atd. :)))
Docela me nasmala tvoje teorie o blinkani, ale neco na tom asi bude, Misa to dela taky. :)))
Aaaa, neco se mi tu na zemi ozyva a smrdi, tak jdu koncit a prebalit to zvirzatko. :))) Tak papa Darca + Misutka 16 tydnu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.04 18:43

Tak to klobouk dolů před tak pěkném a vtipném pojednání o příkrmech, prosím můžete mi někdo poradit, ze zdravotních důvodů jsem přestala kojit a můj malej odmítá umělé mléko, nikdo mi neumí přesně zodpovědět, jak to tedy je, jde počítat za náhradu mléka, mléčné kaše (např. hami, milupa atd)? Všechny pokusy jak do něj dostat mléko selhali, než jsem ho odstavila míchala jsem to s mateřským, ochucovala bánanem, zkoušela to lžičkou i lahvičkou, ale prostě neveme a neveme.
Je mu 10m. a podle všeho by měl mít asi 300ml mléka, což zhruba pokryje ranní a večerní kaše, tedy pokud to opravdu stačí. budu vděčná všem které mi poradí. Děkuji a přeji spokojená miminka. Linda

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 09.05.04 20:32

Zdravíme všechny Brusinčátka!!!
Natálko - Tvůj deníček je senzační!Náš Tomík je ve stejném stádiu jako TVí dva šklebounci:-)Jukli jsme i do galerky a vložím Ti tam fotku našeho Tomči - vypadá naprosto stejně jako Tvá brusinčátka:-)!!!(Možná o něco hůře:-)))
Naprosto s Tebou souhlasím ve všech zá:,–(ách, které jsi k příkrmům napsala!!!Jestli, holky, někdo nevěříte nebo se dokonce smějete výrokům o špinavé celé místnosti a Vašem dítku - hned při prvním pokusu:-) dáte zapravdu:-)))Já samotná jsem se těmto velmi vtipným komentářům smála - smích mě přešel - tedy v těch prvních momentech po několika prvních lžičkách:-)))No, řeknu Vám - stejně jako u Natálky máme od zavádění příkrmů - zelenooranžovožluté zdi - které jsme nedávno malovali na bílo:-), na všech bryndáčkách , pokud máte nějaké se zvířátky nebo se jménem, tak ty už tam nenajdete - přesně jak psala Natálka - žádný prací prášek tento druh skvrn nevyčistí - já hloupá jsem se o to snažila i růčo fůčo:-)hahaha - to byl ale blbý nápad:-)
No, když to shrnu - Tomíkovi bude v so.5měsíců dnes už jí mrkev, brambory, brokolici, kukuřici, květák, porek, pindikaté množství kuřecího a krůtího masa a spousta smíšenin z těch to několika pří:,–(:-)Dále večer se snažíme vypít - bohužel máme stejný problém jako Natálka - řveme, řveme, řveme - takže kaše pijeme a nejíme lžičkou!Do dneška jsme zkusili rýžovou, rýžovou s kukuřicí a jablečnou - ani jednu jsem zatím nedělala s mlékem - pokaždé jen s vodou a pokaždé to také naředím mnohem více a ještě to procedím přes cedník, aby v tom nebyly žmolky.
Nejvíc ze všeho nám chutní mrkvička s jablíčkem, ale samotné jablíčko a ovoce vůbec docela dobře odmítáme e ječíme do té doby, než nám mamka nezacpe pusu nějakou tou zeleninkou:-)Takže opravdu neplatí na všechny děti stejný metr - je to sranda - jen se musí překonat ten první strach - tedy aspoň já jsem měla takový podivný pocit strachu, když jsem poprvé Tomíkovi podávala něco jiného než je nléčko v jiné konzistenci a jinou formou - no, ale zvyknete si oba či všichni tři:-)Musíte:-)))
jogurt jsem také nezkoušela, neboť jsem stejně jako Natálka studovala odbornou literaturu a tam píší, že mléko, jogurt a tvaroh (vůbec) nechat až na později.
Dál - našemu Tomčoj stejně jako Ondráškovi oběd - složený pouze ze zeleniny a čajíku - vystačí tak max.na 2hod - pak se hlásíme o další jídlo, které v nás mizí i s lahvičkou. :-):-)
Kaše - tak ta nám nestačí ani na tak dlouhou dobu, co nám stačil Nutrilon 2 120ml na noc - při Nutrilonu jsme se budili tak kolem 4 ráno teď se budíme v 1 - 2 hod. a jsme vzhůru už v 6hod - což jsme nikdy před tím nebyli - takže bych také mirně vyvrátila dojem, že po kaších děti spí déle - u nás tedy ne:-)Papáme kašičky od firmy Nutrilon nebo od Hami či MIlupa - ono je to asi jedno, hlavně že nejsou slazené, jsou bezlepkové a nejsou nijak škodlivé.
Zatím stejně jako u Natálky kupujeme první lžičku od Hami nebo Hippu - protože je zbytečné vše dělat doma, když Vám toho mimísek nesní ani polovičku té malé lahvičky - takhle si to dáte do ledničky a druhou polovičku sníme zítra nebo další den - samozřejmě až toho budeme papat víc - přejdeme na domácí výrobu - zatím je to ale prodělečné - aspoň z mých výpočtů:-)
Lindo - snažila jsem se hodně číst - ale myslím, že by snad kašičky měli vynahradit zmiňované denní množství mléčka - a co mléčné výrobky?Zkoušeli jste?Asi je to docela problém, viď?Ani si to raději nepředstavuju, protože bych taky zase nevěděla co s tím!Držím palečky - snad bude někdo chytřejší a pomůže Ti - přeji úspěšné papání!!!!
Jinak něco k nám - zatím se naše polohy nemění - stále stávkujeme v překulování se na zádíčka nebo dokonce na bříško!!!Asi se nám nechce, ale když Tomíkoj pomohu já tak se otáčí bez problémů - tak, nevím - má mamka říkala, že já jsem se nekutálela vůbec - no, já jsme prý byla vůbec expert:-)Do dvou let jsem skákala po zadku místo inteligentní chůze!!!HRUZA!!!!:-)Doufám, že Tomášek bude v tomto směru po mém hyperaktivním manželovi:-) Nové míry nahlásíme ve čt.jdeme na první - naše obávané - očkování!!!Jestli si někdo vzpomenete - myslete, prosím na nás:-)zatím se mějte kouzelně.papapapa Tomášek a Iva
P.S. posíláme Aničce trochu ušmudlanou pusinku!!!!

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.05.04 23:13

Ahoj holciny!
Tak jsem dnes konecne nahrala video z porodu a prvnich 6 tydnu Michalky. Sebrala sem odvahu a mam to. Pobrecela sem si u porodu, protze mi doslo ze uz to nikdy nejde vratit zpet a uz se to nebude nikdy opakovat, leda uplne jinak. PAk sem se podivala na Misu a brecela sem zas jak uz je velika… To je sileny, nedavnmo se mi narodila a uz ji je 4 mesice. :( leti to leti..... ach jo. :( Ani se nenadejem a ty nase ratolesti pujdou do skolky, skoly, na skolu, pak prijde matura a pak uz nas jen ceka veta, mami budu se zenit / vdavat… a mame to nanovo. Holky me kolikrat prepadne takovej bolavej smutek z toho ze starnem… :( Asi sem divna, ale je to tak a pak se mi vzdy chce brecet a brecet brecet. Kdyby tak sel zastavit cas a nechat ho na urcitym dnu. Asi bych ho vratila zpet na tu hodinu co sem ji poprve videla a hladila ji. Nechali mi ji jen asi 0,5 minuty a pak sem ji videla az dalsi den. Asi bych si ji vychutnala poradne. Holky, zase silene rvu tak budu koncit. TAk papa a ja jdu teda koukat na SuperStar. Tak papa smutna DArca + rostouci Michalka za 4 dny 4 mesíce.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.05.04 23:14

Jezis, ono ji bude 4 mesice az za 11 dni, mam uz pretocenej kalendar. :)))
Uz sem o neco klidnejsi. :)

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 10.05.04 09:10

Ahoj Lindo, úplně chápu Tvoje obavy z malého množství mléka, který se Ti podaří do dítka dostat. Abych Tě uklidnila, tak mi zápasíme už od druhého měsíce a to Julie nechtěla ani mateřský. Vyzkoušeli jsme úplně všechny UM na trhu, dokonce i ty pro děti s nesnášenlivostí kravského mléka a nic. Nepomohlo ani manželovo: „koukej to sníst, víš kolik to stojí peněz“!?
Mě se podaří do ní dostat tak 250-300 nutrlionu s velkou scénkou denně. Kaše jí docela chutná, což nás zatím zachraňuje, protože kaše se samozřejmě počítá do množství mléka za den. Už jsem byla několikrát nucena jí udělat kaši i k obědu. Vymýšlím hrozný věci, abych do ní vpravila trochu mlíka. Dělám jí třeba bramborovou kaši s nutrilonem. Dvě střední brambory a cca 60 nutrilonu.
Ty už máš miminko větší, tak zkus nahradit mlíko jogurtem. Mléčné výrobky se taky počítají do celkového denního množství. Takže suma sumárum, pokud Ti sní jeden bílej jogurt za den a kaši večer, tak už není potřeba si s tím dělat hlavu, nebo pokud má dvě kaše za den, tak je to úplně v pohodě,
Pro zajímavost Vám posílám jídelníček svých dětí:
Julie:
8.ráno (spí celou noc) 100 nutrilonu se scénkou
11.ráno 90 nutrilonu se scénkou + zelenina nebo zeleninová polívka. Pokud dávám kaši, tak bez nutrilonu
14.odpoledne 100 nutrilonu se scénkou
16.30 odpoledne přesnídávka
19.00 150-170 rýžové kaše

Ondřej
2.ráno 250 nutrilonu
6.ráno 250 nutrilonu
10.ráno 250 nutrilonu
14.00 polívka nebo zelenina
17.00 přesnídávka
19.30 300 ml kaše

no a pak, že jsou děti stejné.

Tak pevné nervy
Natálka+šklebounci

rendy1
Stálice 60 příspěvků 10.05.04 09:18

Ahojky holky,
Natálko, díky za pěknej deníček. My jsme zrovinka začaly s příkmem včera. byla to mrkvička od Hippu. Markétka, když konečně otevřela pusinu, ji převalovala v puse, chudinka asi nevěděla co s ní. Tak jsem do ní dostala asi 3 malý lžičky a to bylo vše. Ani neprskala ( co není může být, jak píšeš), ale byla zapatlaná, měla na sobě jen plínu, tak dneska odzkoušíme bryndák. k Nutrilonu 2 - doktorka říkala, že mamky si myslí, že je výživnější, víc zasytí, ale není to tak, protože výrobce počítá, že mimčo dostává i jinou stravu. Tak asi proto vám mimča tak dlouho nevydrží. Doporučila nám dávat po příkrmu Nutrilon nebo kojit. Včera po mrkvičce Markétka vypila jen 60ml ( normál 120ml) tak jí to jídlo asi trochu zasytilo. Zatím pojedeme z kupovaných přesnídávek, mrkev nám už u tchýně roste. Mám možnost jí dát kedluben. Co myslíte holky, nemáte někdo zkušenost s vařenou kedlubnou ?

Zapatlanejm miminkům zdar
Rendy a Markétka

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.05.04 10:15

Ahoj holky,

Natálko moc pěkný deníček.
Já zatím o příkrmech neuvažuji, Martínek mi pěkně kyńe z mateřského mléka, intervaly jsou ve dne co 3-4 hodiny, večer je poslední nášup v půl 7., pak jde spinkat, budí se cca v 1h a v 6h, pak ještě do 8 spí.

Darko - taky mě často napadá, že ten čas letí jako voda, proto si každý den s Martínkem vychutnávám, co to jde. Je s ním ohromná legrace. Vždycky ze sebe vyloudí nějaký nový chrčivý zvuk, ten se mu moc líbí a ráno jím začíná jako budíček.
Dnes objevil kouzlo silikonové formy na bábovku, no ta měla úspěch, je žlutá, skvěle se drží a ještě skvělejí se rve do papulky.

Marty - co bys říkala středě? Má být z celého týdne nejhezčí počasí

Zatím pa
Míša a Martínek 21t

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 11:45

Ahoj holky!

K tomu pokračovacímu mléku…Rendy má pravdu. Já právě uzpůsobeno k tomu, že dítě začíná dostávat i něco jiného než mlíko a proto i energetická hodnota je trochu jiná.

A taky je pravda, že každé dítě je jiné…David po 1 vydržel ve dne max. 3 hodiny bez jídla a po té 2 i PĚT!! Což je jeho osobní rekord.
Jestli Hipp nebo Hami david vyřešil velice snadno…ani jedno nechce…Je to na něj příííliš rozmixované a to mu vadí. Takže chce jen vařené ode mě, ale běda mi, když se mi tam zatoulá trochu větší kousíček!!
Já už vidím až se David ožení, jak mu budu nosit v kastrůlku obídky se slova, že od maminky mu chutná nejvíc ;o)…nééé Markétko neboj!!! taková tchýně nebudu!!!

Rendy…no ke kedlubně nemám moc důvěru. Podle mě dost nafukuje a pokud jí nemáš doma vypěstovanou?…někdo mi říkal, že v sobě shromežďuje všechny ty dusičnany a jiné hnusoty.

No a ještě jsem něco chtěla, ale momentálně si nevzpomenu, ach jooo…tak až si vzpomenu, písnu!!
Gábi+ David

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 10.05.04 12:06

Ahoj Rendy,

s kedlubnou bych radši ještě počkala, tak jak píše Gabi.

Mám vytištěné nějaké informace o příkrmech ( shromažďovala jsem to celé těhotenství).

Jeden zdroj píše od 4 měsíce:
mrkev, cuketa, tykev, brambora, fenykl, červená řepa, hlávkový salát, brokolice, květák, špenát, celer.

Z jiného zdroje se zase špenát a celer doporučeuje až od 1 roku???!!!!

Je to fakt náročný se v těch příkrmech vyznat, každý píše něco jiného. Asi budeme muset použít svůj cit a vlastní inteligenci. A držet se hesla „VŠEHO S MÍROU“.

Mám vytištěné i různé receptíky , ale je to všechno tady z emimina, takže to asi budete mít také.

Příkrmům zdar, papa Evula + Máťa 19.t.

P.S. My dnes byli na druhé dávce obrny, tak jsem zvědavá, jestli zase bude mít Matýsek reakci. Preventivně jsem mu dávala homeopatika, tak jsem na to zvědavá. Minule byl bez nich a dostal horečku.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.05.04 12:48

Ahoj holciny!
Misa jeste spi, tak sem se stacila naobedvat a doufam, ze i neco pisnout. Pripojuji se k Misa s tim, ze u nas prikrmy jeste nehrozi a doufam, ze ani v nejblizsi dobe hrozit nebudou. Mame jeste 2 mesice cas a zatim Mise mliko staci, tak ja budu jen rada, aspon nebudou zadny problemy s alergiema. Taky je u vas tak hnusne: Misa dnes rano vadrzela spat az skoro do 7:30 tak to bude asi tim pocasim. Dnes v noci sem byla uplne pripitomnela a usinala sem u kojeni. nikdy se mi to nestavalo, ale dnes sem fakt uchrapovala a to v sede. Kojit v lete tak spim hned a mliko strika vsude okolo. :) To by sme se probudily jak v bazenku. :)
No, koncim, doprala mi pracka, tak to treba jeste stacim povesit nez se Misa vzbudi. TAk papa Darca + Misunek.
P.S. Jo, jeste sem si vzpomnela! Ve stredu v 11h jdem na nausnicky!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 15:17

Ahoj holky,
Pavlicek chrupe a moje prcovni energie se nekam vyparila, tak zase koukam, co delate. Natalko, tvy zpravicky cist je fakt radost. Vazne jste vsechny super, Darko, Marty… obdivuju.
Prikrmy..hmmm tak nevim.. my obcas zkusime nejakou tu lzicku mrkvicky nebo presnidavky, ale mamy mlicko je mamy mlicko. A ze z nej Paja roste. Uz má 9,5kg:-) Je to radost nosit:-)
Ale dneska asi usnu v sede. Ted mne napadlo, ze naposledy jsem takhle grogy byla tehotna… to by teda bylo:-) Neplanujete nekdy neco vikendového, radi bysme Vas vsechny taky videli, aby si Pajisek mohl vybrat tu nevestu:-)
A je vzhuru. Musim koncit. Mejte se fajn.
Evicka a Pajisek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 17:31

Moc děkuji za rady ohledně námi nenáviděného mlíka, takže jsme „za vodou“, mimochodem jogurt je u nás považováný za delikatesu a co se týče Filípka, už by jsme ho jiným jídlem, ani obtěžovat nemuseli. Ještě jednou děkuji Linda

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.05.04 17:54

Ahoj Evičko,

teda holka, ják to děláš s Pájíškem v práci? Psalas o miminkárně. To je vás tam víc maminek? A šéf je ok nebo ty jsi ten šéf?
A kdy s ním chodíš na procházky - no jsem z toho celá tumpachová

Taky bys nám mohla hodil Pavlíčka do galerky, ať víme, jak ti pěkně roste.

Tak se měj hezky a pá
Míša a Martínek 21 t

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 10.05.04 20:32

Ahoj holky - Evičko jestli Tě můžu poprosit - pošli nám sem nebo dej odkaz někam, kde bychom našli všechno, co jsi našla o příkrmech - moc by mě to zajímalo. DíkyIva

vajo
Kecalka 272 příspěvků 10.05.04 21:13

Ahoj holky,

nejprve musím smeknout Natálce za úžasný deníček - poučný i vtipný ! Doufám, že brzy napíšeš další !

My jsme se vrátili dnes z Jižních Čech a kupodivu nám nepršelo. Projeli jsme vše, co se dalo a jsme zase šťasně celý doma. Návštěva manželových rodičů je milá, snaživá, ale poněkud dlouhá. Toť vše, co k tomu mohu v této chvíli dodat a snažím se držet a být neustále příjemná. Začínám být trochu paranoidní, ale to je z toho, že jsme společně pořád od rána do večera a já postrádám trochu svého soukromí. Ale jak říká můj manžel je to jednou za dva roky a to se přece dá přežít, ne ?!

Teď něco k mému exémovému problému. Je to bohužel horší. Patlám na prsa předepsané vodičky a olejíčky, které před kojením pracně sundávám. Takže noční kojení u nás probíhá za notného řevu, než si stihnu deratizovat prso. Bohužel mám už exem i na druhém dvorci, né tak velký, ale už je tam. Na tom prvním se mi už rozšířil skoro přes celá dvorec a musím přiznat, že začínám být v těžké depresy a zoufalá. Jelikož už opravdu nevím kudy kam, zavolala jsem známému homeopatovi a domluvili jsme se, že zkusí něco vymyslet. Kamarádce vyléčil syna z atopického exemu (ale mělo to dlouhý průběh) a já do toho kojím, ale vidím to jako svou asi poslední naději.

Ve středu jdeme na očkování a jdu taky svůj problém prokonzultovat s paní doktorkou a předpokládám, že asi začneme taky brzo přikrmovat. No uvidíme.

Takže to by bylo pro dnešek vše. Moc Vás všechny zdravíme.

Eva + Melika

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 10.05.04 21:48

Ahoj Evi,
zkus si to pravidelně mazat mateřským mlékem. Prý to pomáhá na všechno. Já tedy tím mazala každá pupínek, který kde na těle měli a úspěšně.
tak hodně štěstí
Natálka+šklebounci

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.05.04 22:16

Zdravím všechny,
NATÁLKO, úžasný deníček. Směju se tu, ale brzy mě smích asi přejde :o))))
Teprve včera jsem se vybičovala k příspěvku, ale je tu čerstvý deníček, tak to zkopíruji do nového.

K příkrmům: přesně jak píšeš, iluzi, že Janču nenažranču kaše zaplácne, moc nevěřím. No malý červíček naděje samozřejmě hlodá :o)))

Asi debilní, ale přesto takový dotaz: Dnes jsem studovala předběžně kaše a v návodu se uvádí, - nešlehat. Aby se to nezavdušnilo ? předpokládám.
ALE???? ? MIXOVAT?? se předpokládám, strava může ne? Nebo se jen pasíruje?
Mám ponorný mixer a pro rozčvaňhávání malého množství blivajzíku je jako stvořený ? bych řekla :o)))

MÍŠO: Janča taky kyne jen po mlíčku a jak píše Natálka s tím ?vytrávením? ? aby nakonec nesosala ještě víc:o)))
Ohledně srazíku, domlouvaly jste se už na konkrétním čase? Ve středu bych se kdyžtak přidala ? manža by mě mohl vyhodit někde u Kunraťáku kolem 13.h.

POSTŘEH K DUSIČNANUM ? kdysi jsem se v literatuře dozvěděla, že v mrkvi je největší množství dusičnanů soustředěno v tom nejchutnějším ? sladkém středu. Čím užší střed, tím lepší. Napadlo mě, vypreparovat ten střed úplně, ale to pak asi moc sladká mrkvička nebude :o))

Holky, na dnešek jsem měla opět jeden ze šílených snů. V tom snu jsem sledovala jakéhosi velkého hnědého křečka, kterak se briskně přetáčel a válel sudy :o))

Zatím pááá
Martina a Janinka (23.týdnů)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.05.04 22:18

Z minulého deníčku:
Ahojky mamky a prcci,

Tento týden jsme měly ve znamení rýmy a víceméně pobytu doma. Doktorka mi první dny (kdy ještě Janďule měla zvýšenou teplotu) nedoporučovala pár dní chodit ven. Bylo totiž hodně slunečno a to jarní sluníčko je na rýmu zrádný.
Nebyly jsme tento týden tedy plavat a ani za Myšinkou a Terezkou jsme nemohly. No docela po těch aktivitách trochu průďo. Janču to doma myslím moc neba. A přičtu-li k tomu to její minimální přesdenní spaní ? docela náročný :o)))

BARBAN ? Kristýnka sice taky jako náš medvěd před den ty půlhodinky, ale aspoň v noci máte ?jen?2 kojení :o))). Kdyžtak si vzpomeň na Kostku a na mě. Pokud se u Kostky nic nezměnilo, tak tam je to noční kojení též co 2-3 hodiny. Pavlík má, ale z hlediska postavy nárok, zato ten náš cvalda :o)))
Jo a to plavání zatím na noční spaní nijaký vliv nemělo :o))

Ve středu a v pátek jsem byla ráno po vyšetřeních. Docela psina. Jak jsem šla k té revmatoložce skrzevá zápěstí tak mě na první kontrolu nechala přijít s natočeným EKG.
To se jí nějak nezdálo a ptala se, jestli jsem neměla něco se srdcem. No v mládí možná někdy ?zlomené?, ale to se nepočítá :o))) Pak mě prohlížela, ťupkala na akupunkturní body na kotníkách, násleně prohmatávala břicho. Další verdikt, zvětšená játra. A ještě i levé koleno je nějaký divný. Tak játra z alkoholu to asi nebude a to levé koleno ? že by vliv odrazové levé nohy, když jsem dělala ještě na základce atletiku ? to asi ne :o)))
Docela ve mně hrklo. Teď co by maminy to berem jinak že? Musíme být fit, když máme ty bobísky. Ale dokorka mě upozornila, ať se vůbec neděsím.
Poslala mě na sono jater a echo srdce a příští týden zase k ní.
Ukázalo se, že to tak divoký nebude.
Na sonu jater byl doktor vtipálek. Když se ptal, co mě k němu vede, hned se smál: ?No jo, aĺkoholička:o))? Pak se ptal, jestli mám vysoký tlak. Já, že ne. A on: ? Tak až budete dospělá, to až vám bude 60 let, tak ho mít budete?. Když jsem se ptala na prevenci, vrtěl hlavou. Je to od ledvin, jsou tam nějaký malé cysty.
Na echu taky nic nenašli a s těma rukama mi tuším zřejmě nic neudělá. Leda, že bych dostala nějakého nosiče pro naší medvědici:o))
Ještě, že je poliklinika blízko tchyňuše a manžel dopoledne nepracuje. Tak mě tam ráno vykop a se zvířetem a mlíčkem v lahvi dojel k rodičům.

Janča se stále točí jen napravo a jak před časem Martiny od Amálky, hlásím se též mezi ?obraceče topinek?. Po chvíli jí to na břiše přestane bavit a ?mámo uáááá, přetočit?.
Přetočím a už se zase obrací.
Svou novou dovednost předvádí i večer před usnutím. Povykuje, rukama se chytá mantinelů a snaží se otočit. Většinou nemá šanci, protože jí v tom brání postýlka, ale někdy se zadaří. Povedlo se jí se otočit o 180st. Podezřívala jsem manžela, jestli jí nevrátil do postýlky opačně :o)))

Ke zvukovým projevům. Rejstřík příliš pestrý není. Hodně teď jakoby ? vykřikuje. Když pobekavá, vola euuuu, euuuu. Asi, že jsme v té Unii :o)))

Mějte se krásně,
Pa Martina a Janča 22.týdnů

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.05.04 22:21

Ještě něco komentářů:- k minulému deníčku :-)))

Gratulace všem otočkářům a sudoválečům a ?téměř-lezcům. Jste šikulové!!!!!

DARKO: kufrování s Dominem hadr co? :o)))) Hlavně, že jsi se nakonec vymotala. A ještě funguješ co by rádio. Dobrý :o))))

EVO: ať Tě ten ekzem co nejrychleji opustí. To je radosti :o((
Teď jsem si přečetla, že se to nelepší - snad to mléko, či homeopat zaberou.

SÝKORKO: to musel být hnusný pocit. Po ránu mě bolí jen ty ruce, natož když se nemůžeš hnout. Ještěže je

EVIČKO: určitě Pájíska nešidíš. Evidentně je spokojený a společnost mu dělá zdá se dobře. Jsi dobrá. Tolik toho zvládat.

GÁBI: obávám se, že až vyzkoušíme kaši, na spánek to bude mít také pramalý vliv. A s tím hlídáním váhy ? bať bať :o))

Dotázek ohledně odsávání. Asi vám dítka taky strašně brečí a vztekají se a bojují????? Nebo jsem taková mučitelka?

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 11.05.04 09:58

Ivko,

ty příkrmy najdeš když si dáš nahoře v rámečku vyhledat - příkrmy a do druhého rámečku (kde hledat) - SOS maminek. Jsou tam články o příkrmech.

Tak ahoj

Evula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 10:12

Ahoj holky,
Pajisek ma svou dopoledni pulhodinku spanku:-) Míšo ja mam zatím hroznou kliku na takovýho pohodáře. Náš den začíná tak, že mne Pajisek zacne tahat za vlasy a dloubat do oci, ze je pul sedme a musime vstavat:-) pak si pocka na tatovo: Pajisku, aahhooj:-) To se rozesmeje a vstáváme. Tak kolem osmé jsme vsichni v praci. Sef je tata:-) Takze mame urcite velke výhody, jinak by to neslo. Pajisek si tady dopoledne hraje, kolem pul desate zalamuje na pul hodinku. O pul dvanacte jdem se strejdama na obed. Pak se trosku projedem a od pul jedne do dvou Pajis zase chrupe. No a pak si tady stridave hraje sam nebo se mnou, podle toho jak ma naladu. A po ctvrte jdeme domu. Proste pohodicka:-) PS: Nekdy k zblazneni. Jasne ze mam obcas pocit, ze nestiham nic, proto dik, Brusinko, za povzbuzeni.
Dnes nas ceka o pul pate zase plavco, to se moc tesim, tata chodi s nama a plavem na stridacku.
Tak ja jdu zase chvilku neco delat.
Jsem fakt hrozne rada, ze jste:-)
Taky najdu nejakou fotecku.
Mejte se.
Evicka a Pajisek

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 11.05.04 10:36

Ahoj, ahoj!
Hanbím sa, hanbím, ale nestíham :-( Chcela som reagovať na toľko vecí, ale študovať teraz tri denníčky dozadu, to fakt nejde :-/
Natálka, Darka - super denníčky, pobavila som sa. Ja som už jazdievala sama celkom v pohode, ale potom som mala pauzu a ako sme začali jazdiť autom po Blave každý deň, dostala som panický strach, lebo toľko kolízií a blbcov na cestách ma totálne odradilo. Ale sama by som aj tak nikam ísť nemohla, môj orientačný zmysel je prachbiedny, keď ma chcete zaručene dopliesť, dajte mi do ruky mapu :-)))
Príkrmy zatiaľ neriešime, ale infošky si poctivo odkladám, raz to príde :-)

Darka - tieto stavy dôverne poznám, tiež mi občas dôjde, ako to všetko rýchlo letí a predstavím si, že za chvíľu budeme na dôchodku a musím tie myšlienky rýýýýchlo hnať kade ľahšie, aby som sa nezcvokla.

Evička - teda byť s malým v práci a v pohode to zvládať…klobúk do­lu!

Brusinka - máš pravdu, je to na zamyslenie. Ale pokiaľ viem, tak všetci mixujú…tak to snáď nebude také hrozné. Pasírovaním sa asi nedá dosiahnuť úplne hladká konzistencia.
Odsávanie u nás tiež nie je populárne, ale keď už sme prestali Noemku mučiť x-krát denne, prišlo jej to ako veľké zlepšenie a po veľmi rýchlom zákroku sa dokonca usmievala :-)

Tak to boli reakcie aspoň k tomuto denníčku, ak si nájdem čas, mrknem aj do minulého.

U nás je stále niečo nové, ale také pokroky máte určite aj vy, tak sa nebudem o všetkom rozpisovať. S pretáčaním to nie je také horúce, presne ako som povedala už vtedy, teraz bude naša princezná zase mesiac oddychovať a potom vyrukuje s niečím novým. Predvedie nám, že to dokáže a dá si zase pohov :-)
Je poriadne ukecaná, tvári sa pri tom hrozne dôležito, rôzne vraští čelo a dvíha obočie, najmä večer nám vysvetľuje, čo všetko cez deň zažila :-))) Jednoznačne preferuje samohlásky, len keď sa sťažuje, používa „be, bé“ a keď ma volá, tak „mammamm“.
Kočky, koľko u vás stoja kocky od Fisher-Price Peek a Blocks? U nás sme za ne vyvalili 400 korún, ale keď som ich konečne objavila a mali len jedny, tak sme museli. No a to ma skoro porazilo, lebo sme boli na celomesačnom nákupe, strávili sme tam dve hodiny, ešte sme našli tieto kocky, z ktorých som sa strašne tešila, no a keď sme vyložili veci na pás pri pokladni, zhaslo svetlo, kasy vypli a hlas oznámil, že nastala technická porucha a máme nechať nákup na mieste a opustiť budovu. No skoro ma vystrelo! Predstava, že tam pôjdeme znova, mi naháňala zimomriavky. Našťastie sme počkali štvrťhodinku, prišli hasiči, vyskákali z auta (no, skôr vyliezli), pokukali sa okolo seba, na:,–(li naspäť a s dosť nasrdeným vyýrazom v tvári zase odfrčali. Kasy spustili a nákup sme mohli zaplatiť. Ufff…
Ešte som sa chcela spýtať ohľadom náušničiek. My sme najprv chceli, potom sme si povedali, že nie, no a teraz zase uvažujeme, že by sme Noemke predsa len tie ušká prepichnúť nechali, ja si veľmi dobre pamätám, ako mi bolo ľúto, že to moja rodičia neurobili, sestra mi prepichovala uši doma, obyčajnou ihlou, no hrúúúúúúza! A buď to stihneme teraz, kým si to ešte nebude pamätať, alebo už až keď bude sama chcieť. Ale mám jeden problémik - na uchu je niekoľko akupunktúrnych bodov, pokiaľ viem. Vedia na ušnom, kde to pichnúť, aby nič nepoškodili, alebo takéto veci proste neriešite? To je asi jediné, čoho sa trochu bojím…

Inak, bavili ste sa o nočnom kojení a režime…no ja sa teda priznám, aj keď je asi jasné, že sme to my nezvládli, ale - Noemka dlho akýkoľvek režim odmietala, ale posledný mesiac sa ustálila a je ako hodinky. Ale asi má na nich ázijský čas… Zaspáva totiž pravidelne okolo pol jednej v noci! Budí sa okolo desiatej, pol jedenástej ráno, o dvanástej, najneskôr o jednej, ide spinkať von do kočíka, tak 2-4 hodinky, ako kedy. Večer okolo siedmej-ôsmej si hodí 40-minútový šlofík a spať zase až o jednej. Už sme skúšali všeličo, ale neúspešne. Akurát sme celý večer bojovali a malá ho preplakala, že ju nútime spať, keď nechce. A cez deň, keď je unavená, je tak mrzutá a uplakaná, že sa to tiež veľmi nedá vydržať. Nehovoriac o tom, že keď zaspí, tak ju môžete krájať a nezobudí sa. Takže sme momentálne rezignovali a máme aspoň kľudné večery. Ale asi to tak nepôjde donekonečna… Na kojenie sa budí každé tri hodiny a po včerajšku začínam uvažovať o tom, že to nie je od hladu, ale zo zvyku. Dostali sme sa totiž do postele až o druhej, Noemka výnimočne spala už od pol dvanástej. Prvé nočné kojenie zvykne mať po 4 hodinách, ďalšie už potom vždy po troch. Takže by ma po hodine spánku zobudila, čo teda nie je bohviečo, tak som využila, že sa práve mrvila a zobrala som ju a dala jej papať. A viete čo? O hodinu ma zobudila aj tak a musela dom jej dať najesť! Proste bola nastavená na 3:20 a hotovo! A hladná byť určite nemohla…

No, tak je to zase román, ach jo, ja vás obdivujem, že stíhate reagovať, my buď niekde lietame, alebo periem, žehlím, jem, čítam denníček :-), alebo proste bezvládne sedím na gauči, bolí ma chrbát a jajkám, že mi to lezie na nervy, keď mám kopu roboty a nevládzem ani dýchať :-)))

Tak sa majte, kočky.
Lulu + Noemi (zajtra 4 mesiace!)

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 11.05.04 12:01

Ahoj Evičko,

my máme stejný problém, ale tak jako ty jsme ho vyřešit nedokázali. Trošku se o tom rozepíšu a pak tě poprosím o nějaké rady a informace.

Já dělala u svého muže ve firmě ekonoma. Ještě 4 dny před porodem jsem byla v práci. To bylo vše OK. Ale jak se malý narodil, nastal problém. Sice jsem zaučila na své místo paní, ale ona to nezvládá, takže ve firmě je pěkný chaos. Můj muž nemá výsledky, neví jak firma prosperuje , pořád něco zachraňuje atd. atd...... Tím pádem máme doma nespokojenýho a věčně nervozního taťku. Pokud ho vůbec máme. Mám ve firmě svůj koutek za mým pracovním stolem pro Matýska. Ale já se strašně bojím se na tu práci uvázat. Bojím se, že bych tím přišla o mnohem víc, že bych přišla o Matýska. Byl by tam svým způsobem odložený. A také nevím jak by se cítil v kolektivu mých kolegů, kdy pořád někdo telefonuje, a je tam vlastně určitý pracovní ruch ať chci nebo nechci. Bojím se, že bych si to jednou vyčítala, určitě bych mu v práci nenabídla takové „pohodlí“ a klid jako má doma. Na druhé straně je mi líto i mého muže, protože s tím musí zápasit úplně sám. Navíc on ekonomiku nedělá, měli jsme to rozdělený já ekonomiku, on výrobu a obchod. Bojuji s tím jak se mám rozhodnout už delsí dobu, od muže moc pochopení ani pomoci čekat nemůžu, ale i tak mu chci pomoci. Má nás opravdu svým způsobem rád.

Jak to vidíš ty Evičko? A hlavně co na to váš malý Pájíšek?

A co vy ostatní holky, poradíte mi jak se rozhodnout???????????­???????????????

Papa Evula a Matýsek 19.t.

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 11.05.04 12:11

Jo Evičko, prosím tě ještě, co všechno máš v práci pro Pájiška?

Otravná Evula

rendy1
Stálice 60 příspěvků 11.05.04 20:38

Ahojky holky,
tak s tím kedlubínkem ještě radši počkáme :-) Tak jsem neodolala a dala jsem si ho já. Já vím, kojim. Ale už jsem to fakt nemohla vydržet. Už jsem takhle oželela ředkvičky. No Markétka trochu prdíkovala ani se moc nekroutila, tak snad přes noc to bude dobrý.
Jinak dneska jsem nevydržela a koupila si těhot. test a žádná druhá čárka se nekonala. Uffff…tak jsem si oddychla.
S mrkvičkpu jsme na tom po třetí zkoušce pořád stejně. Pár lžiček a dost. A to Markétce ještě něco vyleze zpátky, tak nemám vůbec představu kolik toho sní.
Jinak posledni dobou, když MArkétku dám na bříško, chvíli pase koníčky, potom roztáhne ruce začne jako hrabat, kope nohama a křičí. Že by nějaká průprava na lezení ? Dělají vám to mimča taky?
Natálko - tyyy brďo.......... 250ml nutrilonu, to je fakt Ondra dobrej, u nás spíš převládá to přemlouvání.
Tak se mějte klidnou noc přeje
Rendy
P.S:Davídku, mamka už chystá ty fotky do alba, chce tam dát i to jak jsem zapatlaná od jídla, ale záhadně jako na potvoru vždycky dojdou baterky ve foťáku. Chi chi, já jí říkám ať to tam nedává, že nechci, abys mě tak viděl. To jsem zvědavá kdy se jí to podaří. Pusinku na dobrou noc posílá Markétka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 11.05.04 22:07

Ahoj holky,

to naše Brusinčátko už snad konečně chrní, tak jsem tu (teda ne že bych průběžně nenakukovala celej den).
Asi mi někdo vyměnil dítě! Včera Andulinda usnula až ve 22,30, dnes to bylo o něco lepší 21,45, ale pořád je to slabota. Já jsem už tak dva měsíce zvyklá, že v osm už spinká, když je moc veselá, tak o devíti. Tak pozdě jako včera usnula naposledy někdy v šestinedělí. To si nestěžuju, spinká jinak hezky (probudí se nejdřív v 5, pokud nebude další změna), jen mi to přijde divný. Už delší dobu máme večerku v osm a přes den spinká tak po půl hodinkách, přes poledne maximálně hodinu a půl. Včera dala přes poledne 30 minut, ale pak ve tři usnula a chrupčila asi do šesti. Dnes pro změnu to byly dvě hodiny dopoledne a asi dvě a půl odpoledne (obojí doma - polední procházku jsme musely posunout a plánovanou odpolední dokonce zrušit). Nemůžu se pak divit, že nechce večer usnout, že? Když přijel včera manža o devíti z práce, mohla se uřehnit, a to jí řekl jnom „ahoj“. No a pak takový rozjuchaný dítě uspávejte :-D Říkala jsem si, jestli nebude nemocná, když přes den tak spinká, ale teplotu nemá a když se probudí a nabaští, je maximálně spokojená, tak nevím.

Natálko - teda klobouk dolů, moc se ti ten deníček povedl. Musím se přiznat, že zatím jsem se u něj mohla umlátit smíchy:-D Ale obávám se, že za necelý dva měsíce už spíš budu mlátit hlavou o zeď, nechám se překvapit. Jenom jsem zvědavá, jestli to pak dokážu popsat s takovým nadhledem.

Rendy - Anička při pasení koníčků taky hrabe nožičkama a snaží se natahovat ručky, většinou ji to ale akorát navzteká. Taky si začala zase pokládat hlavičku (od té doby, co se přetočila na bříško sama). To dřív nedělala, měla ji pořád zvednutou a když už toho měla dost, volala o pomoc.

Darko - zítra na Míšu budu myslet s těma náušničkama. Jo a k té věkové krizi ještě. Teď bych řekla, že mi to ani nepřijde a jsem se svým věkem spokojená (však bude a vlastně je každým dnem hůř:-D). Ale 25. narozeniny jsem strašně ořvala. Nějak mě to chytlo, že už jsem stará, nic už v životě nedokážu atd. - no a teď mám (stejně jako vy všechny) to nejúžasnější miminko na světě a na rozjímání na svým „stářím“ nějak nemám čas :-)

Ještě jsem chtěla něco dalšího, ale ta sklerooooza…(a pak že nejsem stará, což?)

mějte se a pište,

Lajka + konečně spící Andulinda (19 týdnů - no není to už stará baba?!?)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 23:07

…to jsme na tom stejně. Minulý týden jsem taky testovala…naštěstí negativně a do večera se mrcha objevila ;o)

Brusinko…jídlo klidně rozmixuj!!! A Janičce přejeme dobrou chuť!!!

Jo a taky opravuju to co jsem napsala před pár dny…to, že David nejí kupované a jí jen to ode mě. Změna…jí všechno!!! Hlavní pro něj je, že má co jíst a hlavně, aby toho bylo hodně. Ach joooo ;o)

Gábi a Davis

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 10:12

Čerstvá novinka z dnešního rána…Davidovi rostou dolní zuby!!

Má už nějaké Brusinče zuby??

Gábi

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 12.05.04 10:42

Ahoj holky,
tak jsem po scénce s nutrilonem dala šklebouny spát. Sice se ještě ozývá z kočárku: „jejejejejejeje“, ale zůstanu tvrdá.
Pasení koníčků:
Ondřej má přezdívku želva. Vždycky mu spadne hlava a hrabe ručičkama a řve. Doktorce na neurologii se to moc líbilo.....příště tam asi půjde manžel, já už na to nemám nervy. Jestli prý cvičí s ručičkama? Tak jsem jí řekla, že mi činky co máme doma přijdou na něj těžký. No, zkrátka, příště tam půjde manžel, nebo třeba se do příště naučím držet hubu. Mě mají všichni doktoři moc rádi.
Julie si v pohodě vydrží hrát i 20 minut na břiše, což mě vede k myšlence, že by mohla chodit dřív, než její bráška a to by znamenalo, že si uchovám zdravý rozum.
Julie se taky už otáčí oběma směry. Ondřej ani jedním, protože je trošku vepřík a s tím sádelnatým tělíčkem je to asi složitější. Na břiše vydrží bez řevu asi 4 minuty a to se musí u toho buď koukat na televizi, nebo musím jezdit sem tam autíčkem a dělat: „Tytýt, pozor jedu, hen,hén“. Včera jsem to dělala večer, když jsem uklízela hračky a manžel mi povídá: No, sice na mě neděláš „mulisi, bulisi“, jak si mě varovala, ale tohle je taky dobrý.
Jinak se spinkáním je to teď taky dobrý. Julie by chtěla usínat tak kolem 9 hodiny, ale já zůstávám neoblomná, takže chodí spát kolem 19.30. Sice nebrečí, ale dost nahlas si stěžuje, takže tím budí bráchu, kterej pak fňuká a vyžaduje po 300 ml kaše ještě nějaké brmbrm, protože ho chudáčka šidíme na jídle.
Tak jsem si postěžovala a jdu zase být trochu užitečná. Dneska budeme mít bramborovou kaši s nutrilonem. Záměrně říkám my, protože po svých dětech v rámci rodinných úspor všechno dojíždím a tak mám v sobě kolikrát víc nutrilonu, než obě děti dohromady. To budu mít asi brzo pěknou figuru.
Tak pa
Natálka +šklebounci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 13:26

Ahoj holky,

Gabi: Pyšne se hlásíme, že my už zoubek máme. Pavlíčkovi vykoukl pět dní po pulrocních narozeninách. Taky tady je ale nejstarší chlap. Jak to Davídek zvládá? Pájíšek měl asi dva vecery takové nevrlejší..

Evulo: Chápu Tvé dotazy. První věc: Podle mne to je zvladat dohromady praci a Pajiska lehci než to vypadá. Ale já mam ideální podmíny. Kancelář sama pro sebe. V kanceláři teda mám postýlku s kolotečem, lezící deku s okrajem /takový ten molitan s okrajema/ nějakou tu skřínku, par oblečku a plin atd, hrazdičku na hraní, hračky a ted už i židličku na jezení, ve které si zatím spíše hrajem. No a vozime si sem kočarek. Na střeše je terasa, kde Pajišek spinka a hlídá ho el. chuvicka.
Ruch Pavlíčkovi nevadí vubec, když je v hlavní kanceláři, má na co koukat. Ale mám hodne tolerantní kolegy, když pajiška obcas neco rozcilí:-) Snažím se mu i tady venovat co to jde. Hlavní výhoda podle mne je v tom, že když jsme v práci a vyskytne se chvíle, že si Pajišek hraje sám nebo chrupe, můžu se rovnou pustit do toho, co je třeba. To je podle mne lepsí, než sem plánovaně dojiždět. Taky má pořád kontakt se spoustou lidí a to mu evidentne vyhovuje. Ale zase musím říct, že my jsme takhle zacali sotva bylo Pajovi 14 dní, takže je už opravdu zvyknuty. Ze bych se mu malo venovala, to bych snad nerekla. jako nevýhodu vidim to, že i když budes na materské a zacnes pravidelne pracovat, už to berou vsichni jako samozřejmost a když pak chces den zustat doma, tak proooc??:-) A malem aby sis brala z materske dovolenou:-) To přeháním, obcas nám milacek rekne že se fláknem a fláknem se doma vsichni tri.
Ja jsem puvodne zvazovala pracovat z domu, ale to mi prijde tezsi. Za prve se doma vice flakam:-) Za druhe taky vice varim apod. Taky je celkem fajn, ze jsme vsichni tri hodne spolu. Vyrazime spolu na obed a po praci domu a asi se dost chapem, kdyz jsme oba unaveny.
Rozhodnutí to je težky a urcite chapu, kdyz si nektere myslite, ze je to hruza.
Zatim se mejte krasne, my se zase ozveme.
Evicka a Pajisek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 15:22

Ahojky, nepřuhlášená Hanulka

V rychlosti, u nás nic nového. Přetáčíme se na bříško a včera náhodně i naopak. Už sedí, ale po pár minutách někam přepadne. Dneska jsme byli na druhé dávce obrny a v pohodě. Před třemi týdny jsme vážili 8740g a od té doby nepřibral. Příští týden jdeme na kontrolu v půl roce.

Moc vás všechny pozdravujeme a opět letíme ven.

Až budete mít holky (BDanco a Vajo)náladu na srazík tak se ozvěte. Pa pa Hanka a Kubík (příští pátek 6 měsíců

kostka
Kecalka 405 příspěvků 12.05.04 20:55

Ahoj všem,

my s příkrmy zatím žádné zkušenosti nemáme, takže vítám vše, dík, Natálko.
Papáme zatím jen trošku mrkve, dnes prvně s kouskem brokolice.Kaši jsme ještě nedávali,dáváte všichni instantní?

Máme za sebou prohlídku na neurologii v půlroce, Pavlík byl pochválen, jak se pěkně staví na čtyři.

Gábi, zuby ještě nemáme, a blahopřejeme k nim Davídkovi. Dáváš mu instantní kaši lžičkou nebo z lahve a pak ho ještě kojíš nebo papá mléko?

Holky, které ještě kojíte, mám otázku - jak často papají miminka v noci i ve dne? Pavlíček dost často , 1,5-2 hodiny ve dne, a v noci po 2 -3, k ránu i po hodině, to je trochu únavné.

Ahoj a buďte všichni zdraví a spokojení

Hana a Pavlík 6m a 3 dny

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 12.05.04 21:01

Ahoj holky,

dnes jsme se sešly s Brusinkou a pořádně si pokecaly. S Marty nám to nevyšlo, tak to plánujem na příští týden. Dám do galerky společnou fotku Janinky a Martínka. Teda až je uvidí Mišutka, tak se s náma asi rozvede. Ale Martínek za nic nemůže, to ty ženské…:o)))

Novinkou je, že se Martínek pokouší nožkama odrážet o podložku a děsně se u toho kření.
Taky ho musím pochválit za to, že se krásně a hodně směje. Brusinka mě zpérovala, že jsem ho tady pomlouvala, že je to vážné nesmějící se dítě a on se kření na co může, teda hned poté, co si na nový ksichtík zvykne.

Včera jsem mu jen tak dala okousané jabko, ten se do něj pustil a žužlal a žužlal, tak se mi ho zželelo a zkusila jsem nabídnout banán. Jenže blbka jsem mu ho do ruky plácla celý, samozřejmě jej těma prstíkama rozpasíroval, aktivně ho žužlal, dokud mu polovina banánu neskončila v krku. Ještě, že nezačal modrat. Ihned jsem poskytovala první pomoc a páčila mu z krčku dva kusy banánu. No a tímto zkončila má experimentální kuchyně a jsme opět a jen na mém mlíčku…:o))))

Rendy - já už si taky jednou kupovala těhu test - naštěstí negativní. Ale jsou to šoky, co. Člověk hned přemýšlí, co by se stalo kdyby…no co by. Bylo by druhé - fakt jsem to napsala???

Gábi - co měl znamenat dovětek, že do večera se objevila druhá čárka????? Prosím o vysvětlení. Vy se pokoušíte o holčičku? :o)

Eičko - jsi úžasná, jak to všechno krásně zvládáš. Máš pravdu v tom, že je Pájíšek zvyklý na lidi. Ten můj asociál se vždycky nad každým rozbrečí, než si zvykne, ale pak je v pohodě.

Evulo - já ti v tvém dilematu neporadím, a to z jednoho důvodu. Já na práci se… a opravdu a s chutí si užívám mateřskou dovolenou. Nejvíc mě baví si položit Martínka do postele, plácnout se vedle něj, hrát si s ním, tulit se k němu, křenit se na něj - prostě dělat blbinky a opičárny.

Tak já jdu žehlit. Mějte se pěkně

Míša a Martínek - dnes 5 měsíců

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 12.05.04 21:06

Ahoj Kostko,

Martínek papá během dne co 3-4 hodiny, v noci se vzbudí jen jednou, někdy až ráno v 6, tj po 11 hodinách od večerního kojení. Pak mám místo prsu velký tvrdý kámen :o(((

Někde jsem četla, že časté noční buzení není způsobeno hladem, ale zvykem. Jenom netuším, jak to odvyknout. Alice kdysi psala, že to odvykala hladícím reflexem. Při kojení dítě hladí po hlavičce a v noci, když se budí, tak jej hladí, ono mu to navozuje příjemné pocity, jako při kojení a zase usne.
Já Martínka tatko hladím od narození, tak nevím, asi na tom něco bude.


Míša

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 22:07

Míšo_L: tou mrchou byla myšlena MS, ne druhá čárka :D:D. To bych si tu tak klidně nepsala.
Třetí prtě neplánujeme, ale… kdyby už tam ta druhá čárka byla…no tak by nás bylo o jednoho víc ;o)
Ale už se chystám na gyndu pro nějakou tu HA.
 Gábi

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 12.05.04 22:16

No to jsem si oddechla, myslím, že bys měla pěkný záhul. Ale líbí se mi, jak to bereš hezky sportovně :o)

Dnes jsme se bavily s Brusinkou, že už jsme tě dlouho neviděly a že bychom mohly za tebou přijet. Kousek od tebe je ten parčík u Jarova, tak bysme čly všechny na procházku.
Co si o tom myslíš
Chodíš s oběma klukama, ne

Pa

Míša

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 12.05.04 22:41

Ahoj holciny!
Tak se hlasime tentokrat uz jako damy s nausnickama. :)

Lulu: Ja je nechala Mise pichnout na usnim a musim rict, ze jsem velice spokojena. Misa ani moc nebrecela jak me kazdej pripravoval (podle me brecela jen proto ze ji drzeli hlavicku v urcity poloze a byla tam sama). Krev ji z ousek taky nijak netekla, spis vubec a pri protaceni nausnicek ani nepipne. Takze si osobne myslim, ze ji to pichla do takovyho bodu, ze to ani neciti. A co se nekde na usnim zeptat jak to pichaji a jestli o nejakych bodech uvazuji a nebo to proste pichnou kam se trefi.
Proto sme taky sly na usni, ze by tam o tom mohli neco vedet a ne jako ovodacka ktera sice taky picha, ale neter to mela TAK zkrvaveny a krivy ze to byla radost na to koukat.

Evulo: Plne chapu tvuj problem. Chces to nejlepsi pro dite ale i zaroven pro rodinu atd. A co zkusit tak treba 2 dny v tydnu a zbytek se plne venovat malymu? A nebo treba po 3h kazdej den, podle toho co vam bude nejvic vyhovovat. A ten ruch pracovni bude asi nejvetdi problem na co si bude Matysek zvykat. Jak sem tak pochopila tak Pajisek uz tohle ma zabehnuty dyl od malinkata tak jemu to asi ani nepruijde. Me treba Misa reagovala na zmenu prostredi a spousty lidi tim, ze mi vecer nechtela spat a byla protivna tak do 2h vecer. Chce to proste odzkouset a hlavne pouvazovat jestli je to opravdu tak horici a musis tam byt. Podle me si s manzelem sednete a popremyslejte o tom oba. Hlavne musite komunikovat. JA sem uvazovala o tom, ze bych taky pak sla do prace asi az nebudu kojit, ze bych chodila az by byl manzel tyden doma a nepracoval, ale ted nevim jak to budu delat, protoze se mi Misa nechce odkladat k babicce (mamce). je sice hodna, ale nechtela bych mit z ditete rozmazlenyho spratka jako jsou neterinky.

Rendy: Redkvicky nadymaji? :-O Jezis, ja si je dnes dala. Sice to melo s redkvickou spolecny jen tvar a barvu, ale dala jsem si je. :)

Lajko: Rika se, ze kdyz deti spi, tak se jim formuje mozek a pak budou chytry. A nebo taky ze rostou. :) To by kolikrat musela MIsa mit uz 1,8m a mozek jako anstain (jezis, jak se to pise? Hold uz i na me doslo a mam vykojenej mozek.) :)

Natalko: Tak teda dostala si me s tim, ze cinky jeste Ondrej neuzvedne. Tebe bych holka chtela poznat a myslim si ze bych asi odjizdela s namozenym bvrichem od smani se. :)
Ty nerikej mi, ze pijes i nutrilon: :) :-O Aby si se pak nezacala batolit. :)) To ze jis kase a podobny to bych jeste pochopila,ale nutrilon? To uz mi prijde az az. :) :) No, kdybych mela 2 deti tak bych asi mluvila jinak. :) A dovi co budu jist az budu misu prikrmovat v ramci uspor. :)) Treba dojde i na ten nutrilon, ale to asi tezko, protoze ja mliko nepiju a kdyz ho mam v lednici rozdelany tak se mi vetsinou zkazi. :)

Miso_L: No, kounu do galerky a zvazim jestli to Mise vubec povim, aby mi tu neudelala zarlivou scenu. :) Ale pockej az ji uvidi s nausnickama tak se na jinou zenskou az ani nepodiva. :) Dnes ji tata vyfotil, tak az se mi dostanou fotky tak hned poslu.
Ty ses ale srandista. Dat Martinkovy celej banan a rovnou si mu mela dat i pribor aby si ho nakrajel. :))
S tou praci X Evula s tebou souhlasim. Taky si uzivam a na praci se muzu … ale vim, ze to proste nekdy nejde a to hlavne v rodinny firme, kdy proste na holickach nechat nemuzes. :(

No, to sem se zas nejak rozepsala. :) Tak zatim papa Darka + krasavice Misutka 16 tydnu!

rendy1
Stálice 60 příspěvků 13.05.04 20:57

Ahojky holky,
tak Markétka ochutnala další " dobrou" pochoutku a to brokolici. Chuťově je lepší než mrkev ( ta mi připadal jako nepovedená rajská), ale barvička brokolice je jako kdyby se někdo po… Když zbyla mrkev, tak jsem jí dala našemu psovi, docela jí snědla, ale brokolice jí nejede. Markétce docela jo.
Darčo, čím mažeš Mišutce ouška ? Mě zdr. sestra řekla, ať to vyčistím lihem a potom namažu framikoinem + protáčení náušnice. Je to už týden co je má propíchlý a moc se mi to nelíbí. Nějak se to nehojí a měla trochu hnisu na naušničce:-( Snad se to zlepší.
Tak se mějte jsem dneska nějaká unavená a to protivný počasí už aby bylo líp.
Rendy a Markétka ( 18týdnů)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 13.05.04 21:58

Ahojky,

jsem nějak líná psát :o)))

V pondělí jsme byli na vražedné očkovací 6-kombinaci (obrna, čtyřkombinace a ještě žloutenka). Reakce ? žádná, takže stačil 2× Panadol baby preventivně, ani jsem teplotu neměřila, nezdála se mi Haninka horká. Hned poté krásně spinkala a druhý den jako by se nic nedělo. Hrdinka malá.
No to už se ale nedá říct o průběhu návštěvu doktorky, ječela zase jak pominutá. Když si chci s doktorkou něco říct, musím hned jak vejdeme než Háňu položím, pak už není šance :o) V 6 měsících (bez 2 týdnů) váha 6,24 kg a 65 cm. Je tu někdo, kdo má méně? Nebudeme náhodou předsedkyně klubu lehkých vah? No aspoň se mi to dobře nosí v klokance!

Zvládáme otočky na obě strany a už nepřipadá v úvahu nechat ji byť vteřinu někde ležet, pořád ji musím dávat na zem. Spoustu věcí mi to zkomplikovalo, no co se dá dělat. Už mi tu leze po zemi jak hafík a nevím, co (koho) hlídat dřív, jestli Háňu, aby se nepřekulila na něco tvrdého (Jírovy hračky) nebo aby na ni Jíra nešlápl …

Taky jsem zkusmo začla s krmením (protože mi ječela u našeho jídla a chtěla taky), tak jsem vytáhla skleničku od HIPPu, docela jí to šlo, ani jsme moc zapatlané nebyly. Jinak všem čuňátkům můžu poradit (tedy spíš mamkám) jak to dělat aby to nebylo tak moc čunivé ? já krmím s hadrem (namočený kus pleny) v ruce a hned jak si do jídla dítko namočí ručičky tak je otírám, aby se to nerozpatlalo jinde. Taky je docela šikovný široký bryndák, který zakryje i ramena (kupovala jsem ho v Rosmanu), takže když otočí hlavičku na stranu, nezadělá si rameno. Ovšem říkám si, že to teprve bude síla krmit oba současně a ještě se u toho najíst sama! Tak nechávám víc volnosti Jírovi a kupodivu se v technice papání zlepšuje.

kostko: s intervaly papání jsme na tom naprosto stejně!
Ivo: máme stejnou židličku na papání, Hanička v ní taky zatím nedrží, takže ji nepoužívám.

Koukám kdy je poslední úterý v měsíci na miminkovský deníček, tak zjišťuju že už 25.5., takže už přespříští zase píšeme my.

Mějte se všichni fajn!
Jiřina a děti

barban
Kecalka 102 příspěvků 13.05.04 23:01

Rendy a Darko,

k těm naušničkám - taky jsme je natíraly lihem a protáčely a ouško jsem pak natřela mírně Framykoinem (hnisalo nám to asi 14 dnů, spíše pak bylo víc zarudlé) potom byla dírka O.K. krásně zahojená a naušničku můžu protáčet bez problémů.
Mějte se krásně a ať se princezny v náušničkách líbí.

Ahoj Bára a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 11:31

Ahojte maminky a koťátka brusinčátka :o)
Tak zase po delší době písemně. Za tu dobu, co jsme tu nebyli, se toho hodně událo. Já byla s Aňulkou u babičky, musely jsme navštívit dětskou doktorku, protože ještě před naším odjezdem začala Aňulka kašlat. Kašel byl čím dál horší a intenzivnější. Rýmu a ani teplotu neměla. Vyfasovaly jsme dva sirupy, ale bez valného úspěchu, na kontrole jsme dostaly ještě antibiotika a fenistil. Mezitím nám doma onemocněl tatínek, měl nějakou těžkou virózu s teplotama nad 40 C, takže jsme byli rádi, že nejsme pohromadě aby to náhodou nedostala Aňulka.
Ještě k tomu kašli. Když začala kašlat, tak chuderka lapala po dechu až se začínala dusit. Modrala a nemohla se nadechnout , no řeknu Vám nic moc příjemné pocity. V pátek už tatínkovi bylo lépe, byl dokonce bez teplot, tak jsme se mohly od babičky zase vrátit domů. Kašel se nelepšil, tak nám nezbývalo než jít v pondělí k našemu panu doktorovi. Sirupy vy:,–(il, kapky přidal a dávkování fenistilu zvýšil. Pomalu se ten Aňulčin kašel začal lepšit, ale pro změnu zase mi bylo čím dál hůř. Tak nás napadlo, jestli nenastoupila alergická reakce a tak jsem se vypravila na alergologii - dostala jsem nové léky, po týdnu se to moc nezlepšilo, tak jsem tam tento týden jela znovu. Doktorka mi přidala další léky, Claritin a Calcium. A jak moje alergie vypadá? Do těhotenství jsem denně po celý rok užívala léky, přes sezónu kapky do očí, spray do nosu a spray na dýchání. Celkem jsem to dobře zvládala. Po otěhotnění došlo ke změně a já začala používat jen jeden inhalátor. No a od chvíle, kdy vše najednou rozkvetlo jsem se začala dusit. Kašlu tak, že z toho už skoro nemluvím. Už mi bylo celkem dobře, nejlépe mi dělají procházky lesem a nebo okolo Bečvy, takže jsem i s Aňulkou co nejvíce venku. Dneska jsem udělala chybu a z naší vesničky jsem se vydala na nákup do města a už jsem začala intenzívně kašlat znova. Ach jo, nikomu z Vás to nepřeji.
Dost o mě a mém trápení a zpátky k našemu zlatíčku - Aňulce. V úterý jsme byly v poradně, pan doktor ji zkontroloval a uznal, že už je v pořádku, tak dostala očkování, čtyřkombinaci do jedné nožičky, další do druhé. Reakci měla mírnou, jen zvýšenou teplotu a jeden den byla neklidná. Domluvili jsme se, že u dalšího očkování nám píchnou naušničky. To bude Aňulka krásná slečna! Taky jsme byly na kontrole s nožičkama, jsou OK! To máme radost! Jo a váha - díky té zdlouhavé nemoci máme jen o 10 Dkg více než před měsícem, takže přesně 5,77 kg.
Darko a Natálko - Vaše deníčky se povedly, gratuluji
Brendy, Evulo, Barban - sraz střední Moravy beru, ale prosím, ještě počkejte až se má alergická reakce uklidní, jinak bychom si moc nepokecaly ?.
Janusko - super, že ses ozvala! Máš pořád stejné číslo mobilu? Že by jsme se sešly v Ostravě, jezdím tam každý měsíc na pár dnů.
Mějte se krásně
Andulka a Aňulka 15 týdnů - prostřednictvím tatínka, který nám pořád nosí domů vytištěný deníček a potom mé příspěvky přepisuje pro Vás na PC

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 14.05.04 20:46

Ahoj holky,

zas mě čeká žehlení, tak ještě než začnu, tak se musím zrelaxovat, kde jinde, než tady s váma :o)

Dnes proběhlo plaváná s velkou změnou. Do bazínku šel s Martínkem taťka. Z počátku měl obavy, že ho utopí, ale záhy pochopil, že ta naše bojka plave sama, že se s ním v té vodě může dělat cokoli a on má stále svůj výraz - Děje se něco? :o)
Musím napsat, že jim to ve vodě spolu moc slušelo - asi se budou čvachtat častěji :o)

Po koupání Martínek vždycky dlouho spinká, dnes byl však rozjuchaný a spánek v nedohlednu. Zato v 6 večer se zdálo, že padne na hubu. Rychle jsem okoupala, nakrmila a polomrtvého dala do postýlky. Ještě se na mě z posledních sil usmál a byl v limbu.

Darko - já jím taky ředkvičky, dokonce i kedlubny a jsme v pohodě. Ono se to asi musí vyzkoušet. Ne každého nadýma všechno. Já si můžu dát i kyselé zelí, takový taťkův segedínský guláš nemůžu odmítnout.

Rendy - váš pes žere mrkev? Ty jo, nekecej, žes do ní Markétce nepřidala kus vepřového :o)))

Jiřino - až bude mít deníček Hanička, budeme bohužel mimo dosah veškerých civilizačních vymožeností. To je škoda, já si určitě najdu čas a přečtu si to zpětně.

Andulko - teda ty si užíváš trápeníčko s malou, taťkou i sebou. Tak nemůžu dělat nic jiného, než popřát, aby se vše v dobré obrátilo, Aňulka byla zdravá jako rybička, ty abys dýchala bez obtíží a kašle a taťka aby měl zpět svou normál teplotu - 40! to musí být šílený!

Přeji všem hezký večer
Zdraví

Míša a Martínek 22 týdnů

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 14.05.04 21:25

Ahoj holky a prťata

Evičko - moc děkuji za informace a hlavně za inspiraci. Asi to vážně nebude tak těžké, jak to vypadá. Tím ale nechci v žádném případě říct, že to bude hračka. Poslední dva dny jsem vzala Matýska do firmy a evidentně se mu tam líbí. Pozoruje lidi a prostředí kolem sebe a zdá se být spokojený. Moc se mu líbí psané objednávky. Taťka ho držel na ruce, kolega za ním přišel s objednávkou na podpis a Maťula na ni zíral s očičkama vykulenýma, protože tohle ještě neviděl. Začal po ni šmátrat ručičkama a asi by si pěkně „početl“. Nikdy mě nenapadlo mu dát psaný text, ikdyž jsem slyšela ,že mimča černobílou barvu zbožňují.
Evičko a taky máš pravdu, že když jsem doma, tak se víc flákám . A když neudělám něco dnes, tak si to kliďo odložím na zítra.

Holky vám též dík za vaše názory.

Všem holčičkám s naušničkami gratulujeme a těšíme se na fotečky v galerce.

My jsme byli ve čtvrtek poprvé a zároveň naposledy s Matýskem v plavání ve vaničce. Matýsek byl jako rybička. No spíše pořádná ryba. Kopal sebou , plácal ručičkama, voda mu stříkala do očiček, po obličeji, sem tam si potopil očičko - no paní instruktorka měla co dělat, aby ho udržela. Říkala, že je hodně živý a že nebude mít s plaváním problémy, protože se vody nebojí. Jednu chvíli mi Matýska předala, a co myslíte? ............... No samo, že se mi potopil. Jak sebou mrskal a kopal, tak jsem ho neudržela a na zádičkách si zalil celý obličej. Já jsem se tak šíleně lekla, rychle ho vytáhla, ale úplně zbytečně, protože Matýsek to snad ani nepostřehl. Na konci lekce paní instrukturka zkonstatovala, že jsme všichni tři (taťka byl s námi) pěkně mokří, ale že to bylo super. A naposledy jsme ve vaničce byli proto, že od příštího týdne začínáme kurz plavání v bazénu spolu s ostatními 8 miminky. Moc jsem se na to těšila, až budeme s Máťou plavat, ale ouha .............­....... je průser! Náš taťka , když viděl co Matýsek ve vaničce vyváděl, chce mermomoci do plavání s ním chodit TAKY!!!!! Takže jsme dva na jedno miminko a budeme to muset střídat. Nejhorší je, že taťka by nejradši chodil pořád, ale já se jen tak nedám!!!!!!!!!!!!!! cha, cháááááá. Asi to ale bude těžký, protože už teď na úterý si zrušil kvůli plavání všechny svoje obchodní schůzky. Jenom doufám, že ho to třeba přestane bavit. Nebo se ze mě stane pouze kameraman a fotograf!! Uáááááááááááá!!

Včera Matýsek dopiloval přetáčení na bříško. Od toho jak jsem tady psala se nepřetočil až včera. Konečně přišel na jednoduchou techniku otáčení a teď se přetáčí pořád. Přebalování už není jako bejvávalo.

No to by od nás asi stačilo, ještě se podívám na komentáře, mějte se moc fajn

Papa Evula a Matýsek 20 týdnů

Míšo, Darko - to je škoda, že na tu chalupu nemůžete, třeba se sejdem někdy jindy.
Mě se třeba moc líbí, jak u Šulánka dělají celorepublikový srazík. Určitě to bude děsně super, už se těším, až to budou popisovat.

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 14.05.04 21:30

O žehlení mi Míšo ani nemluv, to je přesně to, co si vždycky odložím na zítra!!!!!

A koukám, že váš taťka taky přebírá plavání .................

Evula

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 14.05.04 21:46

Ahojky brusinčátka a maminy,

LAJKO: akce usínání :o)))), jak jsem dnes probírala s Martinou (Amálkou), nejspíš budou ?skvrny na slunci?. Amálka jí také pár dní špatně usíná. A to je Amálka s usínám vzorňouš.
Janina tento týden dost blbne. Ještě ke všemu začala v posteli hodně kravit. Co se naučila obracet, najdeme ji po chvíli protest songů na břiše, napříč, či hlavou v nohách :o)))
Taky mě napadlo, jak jsi psala o věku, můžeš mi přepsat v seznámku věk na 32 :o))

DARKO: Musím říct, že Mišutka si dobře vybrala. Martínek je doooost dobrý pohodář. Nejprve se mě lekl, když jsem nakoukla do kočárku, ale pak už jen házel úsměv za úsměvem. A jaký je to vazoun.
Janince jsem vysvětlila, že už je zadaný a ona se přeci také zhlédla v Jeníkovi. Sice si nějaké to žďuchnutí do Martínka neodpustila, ale bylo to pouze přátelské poplácávání :o))

GÁBI: Gratulace Davídkovi zubajdíkovi!!!!!! Jo a Davídku, žádné hryzání!!!!!
Dík za přání dobré chuti :o)) myslím, že našemu žroutíkovi chutnat bude. Ale taky to nemusí být tak jednoznačné. Amálčina kamarádka má též potomka sosáčka záživnýho a když přišlo na příkrmy, tak žádné nadšení :o)))
Ještě pár dní si budeme užívat jen mlíčka.
Připojuji se ke Kostce - s dotazem ohledně ?vpravování? kaše. Lžička, či lahev. Někde v Betynce jsem narazila, že se doporučuje podávat lžičkou. Nevíš proč???? Odhaduji, že situace bude podobná jako u Natálky ? hladová Janďule a ??.. vprav do ní něco lžičkou :o)))

EVULO: jak radí Darka, zkusit napřed po menších dávkách. Třeba se mu bude ruch líbit.
No a jak jsem teď jukla do čerstvých zpráv - je vidět, že Matýsek je společenský tvoreček a maminčiny obavy budou přehnané :-)))

KOSTKO: noci jsou u nás stejné jako u vás. Přes den je to zhruba 2-3 h. Tuhle jsem zkonstatovala, že přes den je Janinkou roztomilá beruška a v noci je ?brouk?, či ještě lépe ?netopýr? ? protože se pořád živí :o))))

ANDULKO a AŇULKO: holky vy si to tedy vyžíráte :o(((( Přeji, ať se vám uleví a je vám o hodně líp !!!

Zatím páčko,
Martina a Janina(23 týdnů)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 23:15

Láhev či lžička…jednoznačně lžička. Obzvlášť vy co máte plně kojené děti…proč je zvykat na láhev?? Určitě je lepší lžička. Je to sice pracnější…ze začátku, ale pak nemusíte děti odvykat od lahve…a to jde někdy dost těžko.
Davida v poledne přikrmuji zeleninou a dnes dostal podruhé kaši…lžičkou a už mu to šlo krásně.

David zoubky snáší docela dobře.....jeho jediný příznak je, že se snížil počet dávek mléka. U něj nevídané ;o). Když rostly zuby jeho bráchovi, tak to bylo s teplotama, průjmem…

Gábi a David

PS: Markétko, kdy už se dočkám tvých fotek s naušničkama??? Tvůj Davídek ;o)

kostka
Kecalka 405 příspěvků 15.05.04 19:02

Ahoj miminka a maminky,

tak jsme vyzkoušeli tuhle večer trošku kaše a Pavlík jí vyblinkal.

Jiřko a Brusinko, to jsem ráda, že Pavlík není jediné náročnější miminko u Brusinčat!

Andulky, ať už jste zdravé a můžete užívat jara bez potíží.

A ještě tip na pleny - tenhle týden budou v Kauflandu modré Helen Harper 70 ks midi za 299,–,což vychází cca 4,30 za ks.

A my se mažem koupat.

Pa Hana a Pavlík 6m a týden

barban
Kecalka 102 příspěvků 16.05.04 15:39

Ahoj mamky a brusinčátka,

Natálce skládám poklonu, opravdu super deníček jako vždy vtipný a plný humoru (možná je to tím, že Natálka nepíše už tak často, ale když napíše, tak to stojí za to), často na ni myslím jak to zvládá, ne že bych nestíhala Kristýnku a domácnost, spíše našeho puberťáčka ( doufám, že mě z něho netrefí a já se ve zdraví dočkám, jak ho budou terorizovat jeho vlastní děti).

Já zatím s příkrmama u Kristýnky zkušenosti nemám, ale mám dosti podrobné vzpomínky na příkrmy u Honzy, který se choval přesně podle Natálčiných zá:,–(, po prvním podání špenátu jsme museli vymalovat, no uvidím co se bude dít teď - máme čerstvě vymalováno před vánoci.
Navíc jsem se pokoušela vzdělávat z knížky Moderní výživa pro děti od Petra Fořta a mám z toho pěkný guláš, protože dle téhle literatury by jsme svým miláčkům neměly dávat snad nic z mouky do jednoho roku, některé druhy zeleniny taktéž, rohlíky a chleba vůbec - no nevím, zkusím si to utřídit a jestli bude mít někdo zájem pošlu mu pár informací nebo si to může nastudovat sám.

Do poradny jdeme až za týden, takže aktuální míry a váhy zatím nejsou, ale přibrala si - už se pronese a přes den sosá po 2-3 hodinách, to spaní se taky trošku přes den upravilo, když si s ní lehnu do postele tak spí i 2 hodiny v kuse. Na bříšku se snaží popolézt za hračkou, ale ne vždy se zadaří a tak sáhne ke svému osvědčenému způsobu píďalky a po zádech se dostane tam, kam potřebuje. Přestala na chvilku plivat, vyplazovat jazyk a prskat, ale o to více teďka kecá, křičí a piští.

Doufáme v teplejší počasí, protože doma nás to moc neba a teď u nás spíše pořád prší. Mějte se krásně, jdu krmit divou zvěř

ahojky z vlčího doupěte - Bára a Kristýnka (za 10 dnů už 1/2 roku)

kostka
Kecalka 405 příspěvků 16.05.04 20:40

Ahoj Báro,

já bych určitě o pár informací zájem měla, letmo jsem do té knihy nahlížela a to, co se tam píše, je dost zajímavé.

Dík Hana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »