Bušáci - Nikolasovy vánoce

O životě

V úvodu bych se Vám chtěl představit. Mé jméno je Nikolasmám 16 let a v dětském domově jsem od svých 8.

Ne každé vánoce jsem trávil v domově. Na vánoce doma nemám moc hezké vzpomínky, ale tady v domově to bylo vždy super. Trávil jsem je se svým bratrem a sestrou. Brácha už z domova odešel, i když ještě nemusel ,ale chtěl. Nevím já bych to neudělal.

.(){vspace:5, hspace:5, align:left} *] Vánoce v domově je to jedno z pěkných chvilek, které tady máme rádi, my starší to už tak neberem, ale naši nejmenší ti se těšili. Dopoledne to bylo tady ještě takové jako o víkendu, sledovali jsme telku, někteří šli s tetou, nebo strejdou na výlet. Ve dvě hodiny přišla teta ředitelka a tetou Radkou a já s několika svými kamarády, kteří jsou stejně staří jako já jsme pomáhalinosit dárky k vánočnímu stromečku do tělocvičny, kde byly hezky prostřené stoly a nazdobené prostředí. Starší holky pomáhaly malým s koupáním a převlíkáním do svátečního oblečení. My kluci jsmesi vzali čisté trika ať to nevypadá blbě.

Kolem čtvrté hodiny to už s námi nemohly tety vydržet, protože jsme se pořád vyptávali, kdy už půjdem nám teta Radka řekla ať zajdeme pro malé děti a tak jsme mohli začít večeřet. Teta ředitelka nám na začátek popřála hezké vánoce, a měla docela dojemný proslov, někteří tam zlobili, tak je párkrát okřikla, a teta Radka řekla ať se zklidní. Většinu to byli malí.
Potom jsme jedli, měli jsme hrachovou polívku a bramborový salát s obalovanou rybou, někteří měli filety a malí rybí prsty. Já to moc nejím ale dělal jsem že mi chutná a rybu snědl kamarád.Po jídle nám začala teta Radka a teta ředitelka rozdávat dárky, které nám koupili tety a strejdové ze skupin, ale taky jsme dostali dárky od sponzorů, vím že nám dává dárky Coca Cola.

Já sem dostal šátek a čepici NIKE a protože jsem hiphoper tak CD50 Cent

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 14.02.08 07:10

AHOJ BUŠÁCI.

Tak jsem se docela těšila na Váš první deníček od dětí. :-) I když NIKOLAS už určitě není dítě, podle toho jak jsi napsal tenhle deníček, jseš už velkej rozumnej kluk a je vidět že u Vás v domově tetám určitě pomáháš.
Vánoce jste měli pěkný, určitě se i tetám zaslzelo očko, stejně tak jako mě tady doma.

Dárečky - dostal jsi pěkné dárky, co? no je vidět, že tety Vás tam všechny dobře znají a ví kdo by si co přál a co potřeboval. Tak se tam měj hezky ty i ostatní Bušáci a budem se těšit zase na další deníček.
Ilča od Růzňátek

 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 14.02.08 08:15

Ahoj Nikolasi,
děkuji za hezký článek. Byl jsi první, kdo sebral odvahu sem napsat. Teď už budou chtít psát všichni  :-)). Vím, že jsi hodný kluk, i přes to všechno špatné co tě v životě potkalo. Doufám, že se ti povede vybrat školu, která tě bude bavit .
Vydrž takový jaký jsi. Budeme ti na blízku. Teta Jana

 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 14.02.08 08:16

Máte-li dotaz na Nikolase, klidně ho sem napište, určitě Vám rád odpoví.

 
jandulina
Závislačka 3653 příspěvků 14.02.08 12:32

Ahoj Nikolasi,
napsal jsi článeček moc hezky, trošku jsi mi tím vrátil krásnou vánoční pohodu. JDe vidět že už si velký a šikovný kluk. Přeji ti moc štěstí v životě. / i ve škole, ať si vybereš jakoukoli :-)/

 
xxsigi
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 14.02.08 14:28

Ahoj Nikolasi !

Hezky jsi to napsal.

A Vanoce v tvem podani zni jako pohoda. Uplne se mi zastesklo po stromecku a darcich.

Tak ti preji, at tu pohodu mate kazdy den a ne jen o vanocich. A tesim se na dalsi pokracovani denicku, treba zese od tebe :o)

 
pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 14.02.08 16:33

Nikolasi,
napsal jsi to pěkně, těším se na nějaký další příspěvek od vás, doufám, že nějaký nový přibyde brzo! petra

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 14.02.08 20:17

Teda je vidět že jste tam prima parta, holky pomáhají tetám s prťatama a kluci dělají chlapské práce, tak to má být :-) Co jste měli k večeři dobrého, klasika kapr a salát? Nikolasi a ségra je tam pořád s Tebou? Je fajn že máš sourozence a můžete držet při sobě. Vyřiď osazenstvu ať se nás nebojí, my se na vaše deníčky fakt těšíme :-)

Borůfka od Jarňulí, Erik 3r, Adam 1,5 a 20tt

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 15.02.08 08:20

Ahoj Bušáci a Nikolasi,
díky za deníček, úplně jsem slyšela to cinkání příborů tolika dětí a jak prťatům tlučou srdíčka!!! Nechceš nám napsat něco o sobě? Nemyslím, proč jsi v DD, ale už je Ti 16, tak asi do nějaké školy nebo do učení už chodíš, do jaké? Jaké máš koníčky? Hraješ na něco? Nebo fotbálek? S kým máš pokoj?
Víš já si to nedovedu moc představit, jak vlastně žijete den co den. Jestli, když ráno odcházíš z domu, se musíš někde hlásit, že odcházíš a kam, protože určitě musíte mít o sobě navzájem přehled!
Pozdravuj děcka a tety + strejdy.
Klidně se na oplátku zase ptej Ty?
Dana a kluci (Maminkou s emimi už pár let)  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 15.03.08 20:37

Bušáci, kdepak jste? Když už jste se k nám dali, tak je třeba se čas od času ozvat!!!
opět Dana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama