Čas opravdu letí

Rodičovství

Pořád jsem přemýšlela o tom, jak zachovat některé vzpomínky a zážitky, o které bych se chtěla jednou podělit se svými dětmi. Proto mě napadlo, kromě schovávání v krabici prvních dudlíků, prvních vlásků, lžiček apod., napsat jim každý rok přání k narozeninám....

Oni :-*
3 komentářů

Miláčci :*
2 komentáře

Celá rodinka
4 komentářů

14.12.2012 jsou tomu již dva roky co jste přišly ve 13:25 a 13:43 na svět.

Myslela jsem si, že první rok utekl tak strašně rychle, že jsem si Vás pořádně jako miminka nestihla ani užít. Nečekala jsem však, že druhý rok uteče ještě rychleji.

Naučily jste se spoustu nových věcí a každý den nás něčím překvapujete. :)

Tomášku, jsi andílek s ďáblíkem v těle. Občas mám pocit, že vydáš za 10 dětí, chvilku neposedíš, neustále jsi v pohybu. Když už se mi povede udržet tě 10 minut na židli, musíš aspoň kopat nožkama pod stolem.

Jsi neuvěřitelnej živel, plný energie, kterou Ti závidím kolikrát už během oběda. Jsi paličatý a umíněný, jak není po Tvém, umíš to dát velice hlasitě najevo. Ale během chvilky, jako když mávneš kouzelným proutkem, přiběhneš a na tváři máš kouzelný úsměv, který mě dokáže odzbrojit i ve chvílích, kdy bych Tě nejradši roztrhla jako hada.

Jsi netrpělivý, chtěl bys, aby Ti šlo vše hned. Kolikrát jsem se musela otočit, abys neviděl, že se směju, třeba když Ti nešla nasadit bačkůrka a Ty jsi se šíleně vztekal a rozhazoval ručičkama kolem sebe. Když Ti nešly sundat punčocháčky a snad by sis utrhl i nožičku, jen abys je ze sebe stáhnul. Když Ti nešla zapnout mikinka a tahal si za zip takovou silou, že jsem myslela že ho urveš. :)

Na druhou stranu jsi takový malý puntičkář, co musí mít všechny věci na svém místě, autíčka poskládaný do jedné lajny a běda, jak Ti přerovnám hračky v pokojíčku.

Jsi snaživý, někdy až moc. Když utírám prach, sápeš se mi po hadru a musíš za každou cenu utírat taky. Když dorazím z nákupu, už mezi dveřmi mi bereš tašku z rukou a přestože je jednou tak těžká, mermomocí jí táhneš do kuchyně, protože víš, že tam patří. :) Přiběhneš zpátky a taháš mi boty z nohou a podáváš mi bačkory se slovy „Mmiiii, tady na pojď“. :)

Jsi hodně podobný svému tatínkovi, nejen po fyzické stránce, ale i povahově. Půjdeš si vždy za svým, i kdyby si měl jít hlavou proti zdi!

Leontýnko, jsi poupátko, které mi kvete před očima. Na rozdíl od svého brášky jsi klidná, citlivá, velice vnímavá a trpělivá.

Už jako miminko si byla mnohem klidnější než bráška. Zatímco on se do půl roka dožadoval svého mlíčka, Ty jsi už ve 3 měsících spinkala celou noc bez jediného zavýskání. Zatímco bráška se do všeho vrhal po hlavě, Ty jsi šla do všeho z námořnickou rozvahou, jak říká tatínek :), a mnohem klidněji, jako by sis vše musela pořádně rozmyslet a říkala si „Nač spěchat, nikam mi to neuteče.“ :)

Když si začneš s něčím hrát, vydržíš u toho hodiny. Když jsme vás s tatínkem začali učit říkanky, kulila si na nás ty svoje krásný velký kukadla a se zájmem poslouchala. Velice rychle ses naučila všechny sama. Když si stavěla z kostek komín a pořád Ti to padalo, trpělivě si kostičky sbírala a stavěla dál, dokud se Ti to nepovedlo.

Nesmí se na Tebe zvýšit hlas, okamžitě začneš plakat a po tvářičkách se Ti koulí ohromné slzičky. Zjistila jsem, že u Tebe je daleko snažší vysvětlovat, proč něco nesmíš nebo se to nedělá, posloucháš a díváš se na mě, jako bys rozměla každému slovu, které Ti říkám.

Na druhou stranu, když se Ti něco nelíbí, dokážeš se ozvat. Hlavně když se s Tomíkem taháte o hračky, držíš a nepustíš, ať to stojí, co to stojí.

Ráda se mazlíš. Vždy natáhneš ty svoje malé ručičky a když Tě vezmu do náruče, přitulíš se jako štěně. Jsou to ty nejkrásnější chvíle, které si snažím užívat, co to jen jde. Vím, že jednou přijde doba, kdy už se mazlit chtít nebudeš.

Přitom nejsi žádnej mamánek jako bráška. Když odcházím bez Vás, bráška začne ječet na celé kolo a není k utišení, ale Ty uděláš mamince s úsměvem na rtech pápá a ochotně za mnou zavíráš dveře. :)

Mám problém Tvou povahu charakterizovat. Jestli to nebude tím, že se mi tak moc podobáš a maminka má občas problém vyznat se sama v sobě…

Ale nic to nemění na tom, že Vás oba moc MILUJI a snažím se k Vám přistupovat individuálně. Doufám, že společně s tatínkem z vás vychováme dobré človíčky.

Jste smyslem mého života a od prvního dne, kdy jsem Vás poprvé držela v náruči, vím, že jste pro mě to nejdůležitější a nejcennější, co mi život dal!!!

Naučily jste mě lásce, o které jsem dřív neměla ani potuchy, trpělivosti, která mi vždy chyběla, a hlavně hodnotě. Daleko více si teď vážím maličkostí a dokážu se radovat z pouhého úsměvu, který mi dáváte každý den.

Moc Vám za to děkuji a věřím, že spousty věcí mě ještě naučíte.

Z celého srdce Vám přeji ke druhým narozeninkám jen to nejlepší, hlavně zdraví, štěstí a ať jste stále spokojení, broučkové moji…

S láskou

Máma

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 25.12.12 02:59

Moc hezke cteni. At ti delaji brouckove nadale jen radost :hug:

 
zikminka
Kecalka 146 příspěvků 25.12.12 07:50

Téééédaaaa… to je krásný čteníííííí… bulím u toho jak malá holka… a nápad asi nenápadně zkopíruju… třeba pak jednou moje mimi lépe pochopí jak se věci mají… a že ho miluju od první chvíle, i když je neplánované a nechtěné… a tatínka snad jednou najdem…

 
luca001
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 25.12.12 09:11

Nádherné jsi to napsala :potlesk: Přišlo mi, jako bys psala o mých dětech - taky mám dvojcatka, za chvíli budou mít 2 roky a povahy maji do puntíku stejne jako ti tvoji :lol:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 25.12.12 11:57

Krasný deníček :) :hug:

 
Muna
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 25.12.12 12:13

Krasny :kytka: :srdce:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 25.12.12 13:18

Krásně napsaný deníček, přečetla jsem to jedním dechem, jednou jim dej tyhle řádky přečíst, myslím, že se jim budou koulet slzy po tvářích jako teď mě :hug: :hug:

 
cheekymonkey
Extra třída :D 10805 příspěvků 25.12.12 13:45

Mě taky dojme všechno. Moc hezky napsané, každá máma se v tom najde :)

 
dinčik
Kecalka 243 příspěvků 25.12.12 13:52

Ahojky,
krásný deníček, také mám dvojčata, dva kluky a naprosto stejné povahy…:-)) máš pravdu, letí to šíleně, první rok utekl hrozně rychle, druhý ještě rychleji a další rok mám pocit, že jsme se nestihla ani otočit… v lednu budeme mít 3 roky…:-)) jsou to partáci a za jedno mimčo bych v životě neměnila… dnes jsem je při usínání přistihla, jak se hladí a pusinkují:-)) :-))
tak at ti vaše děti dělají stále velkou radost… fakt to letí. denisa

 
Jani85
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 25.12.12 14:31

Moc krane napsane, nektere pasaze mi vrhly slzy do oci, fakt moc pekne.

 
Mallisa
Povídálka 44 příspěvků 25.12.12 15:53

Máš to moc krásně napsané :potlesk: ať jsou dětičky zdravé a dělají Vám jen radost :)

 
majorka  25.12.12 17:39

Ahojky, krasně napsaný, taky mám dvojčatka páreček, jsou nám čerstve tři roky a mame dost podobne povahy jako vy,, jsou to fakt super detičky, a je fakt že tři roky utekli tak moc rychle že je mi to až líto, i když každý den nebyl jen ružový tak bych nemenila za nic na svetě…takže držim palce at jste stale štastný a spolu a užívat si fakt každé chvilky,,,

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 25.12.12 20:13

Teda já ani nevím co říct :-) moooc Vám všem děkuji a jsem ráda, že je tu tolik maminek s dvojčátky :-) Toto mě napadlo psát právě proto abych jim to jednou až bude čas dala přečíst a na něco třeba nezapoměla :-) Všem Vám přeji krásné svátky a hlavně zdravé a štastné dítka :hug:

 
Martina139
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 25.12.12 21:52

Krásný deníček a já si u něj pěkně pobrečela. Taky mám dvojčátka holčičky. Za měsíc a půl jim bude rok. Tak rychle to utíká. Měla jsem strach, jak to zvládneme, ale dnes vím, že mít dvojčata je úžasné a nikdy bych neměnila. Přeji tvým dětem mnoho štěstí do dalších let.

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 25.12.12 22:22

Krasny denicek :srdce: :kytka:

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 25.12.12 23:24

Nádherně napsáno a máš nádherné dětičky :-)

 
K.Black  26.12.12 17:15

Moc hezký deníček :potlesk: bezva nápad pro děti, jednou budou rády, že jsi jim to psala :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 26.12.12 17:37

Nemám co bych dodala… :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama