Červen 2007 - začátek...

Těhotenství

Jak začít? Nikdy jsem deníček nepsala, i když jsem už nějaký rok na emiminu. Teď jsem si ale říkala, že s dalším těhotenstvím se o to pokusím. Je to už týden kdy jsem objevila na testu dvě čárky. Test jsem pro jistotu třikrát zopakovala co kdyby to byl omyl. Teď to zase všude klepu na dřevo. Snad to tentokrát vyjde. Po dvou nevydařených a jednom vydařeným těhotenství by snad mohlo. Pro jistotu jsem nastavila těhulkovský režim.

A jak vůbec vypadá s 1,5 letým dítětem? Nezvedat- tak na to musím zapojit všechny mozkový závity. Zažité způsoby, jako chování v náručí musí jít bokem. Jediný kam ji zvedám je do kočárku.
Když MHD tak nízkopodlažní autobus- tak to je v Brně Tuřanech pěkný problém. Nízkopodlažní jezdí pouze o víkendech. Takže k doktorce, na úřady, musím jezdit z vedlejší brněnské části Holásky. Tam naštěstí jednou za hodinu jede. Ovšem více jak kilometrová cesta z kopce na autobus a zpátky do kopce je pěkný záběr. Nevím jak to bude v pozdějších měsících. No a šaliny - to je psaní na dlouho. Třeba 12, kterou potřebuji, tak ta nejede za celý dopoledne žádná. Takže skoro všude musím pěšky nebo nějak objet. Tak si myslím, že ani nebudu žádné cvičení potřebovat. Tentokrát jsem si dala totiž závazek, že budu od 4. měsíce pravidelně cvičit.

Tak to bylo na úvod. Vytáhla jsem těhotenství kalendář - a doufám že jej prolistuju tentokrát až do konce. Jinak musím říct, že cestování MHD je dost náročné. Mám teď zvýšený čuch nebo jak to říct, takže při jakékoliv vůni nevůni málem házím šavli. Včera jsem například jela do Hornbachu. No a na zpáteční cestě si přisedl starší pán a chtěl si povídat. Měla jsem co dělat abych dojela dom. Přece mu nešlo říct že páchne jak hnojník - aspoň podle mého přecitlivělého nosu. Tak to jsem se rozepsala o sobě a teď bych chtěla vyzvat ostatní - všechny co objevily už nebo objeví (vím že je dost brzy) dvě čárky a chtějí si popovídat o tom co nás čeká. Vím, že možná se nikdo zatím týden dva neozve, ale možná že jo. Prostě, aby nám ten čas do příštího léta utekl.

Brum

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
June
Kecalka 374 příspěvků 02.10.06 15:30

Ahoj Lesino,
moc blahopřeju ke tvým !  Já jsem dnes na testu taky našla , jedna z nich byla sice trošku slabší, nicméně  radost jsem měla obrovskou!
Myslím, že jsem tak ve 3. týdnu. Ještě jsem ani nebyla u dr., chystám se tam až příští týden, protože teď by na utz stejně ještě nebylo nic vidět.

Jsem zvědavá, kolik se nás tento týden +/- najde !! Takže čerstvé těhulky - NEČTĚTE JEN A TAKY NĚCO NAPIŠTE !!!

všechny vás zdraví
June

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 02.10.06 18:10

Ahoj,
hlásím se taky se dvěma //. Objevila jsem je dneska, k doktorovi jdu až příští pátek, tak snad bude vše ok. Jsem z Prahy a mám 3 letého Tomáška.
Jana  

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 02.10.06 19:30

Ahoj June :)
Ke tvym dvema carkam ti moc gratuluju, ale musim te vyvest z omylu :) Clanek jsem jako admin pouze uverejnila, psala ho Brum - takze ty ohlasene dve catky jsou jeji, ne moje :D:D:D
Me zatim ke stesti staci moje dve dracice ;)
Lesina  

PS: Brum, diky za clanek a velika gratulace ke //!!!! @>-

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 03.10.06 16:18

haha, už jsem ti, Lesi, chtěla začít gratulovat a závidět :D… Ch.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 03.10.06 16:32

Kus babo!!!!!! :D:D:D

 
June
Kecalka 374 příspěvků 03.10.06 19:09

Ahoj Brum i Lesino,
moc se omlouvám vám oběma - byl to můj vůbec první komentář, tak jsem se špatně koukla a a myslela jsem , že autor =autor článku. :o)
 June

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 03.10.06 19:47

June, nemas se proc omlouvat, byl to legracni omyl - jen jsem zvedava, zda mi neco neprivolas - nebo nekoho ;)  

Ale chtela jsem cervnatkum 2007 napsat - vydrzte, ted se teprve zjistuji //, urcite se vas vyroji hodne a moc :)  

Lesina

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 03.10.06 22:30

Jsem ráda, že už se pomalu někdo připojil. Vím, že nás bude časem víc, teprve teď čerstvé těhulky zjišťují, že asi jo. Ale chtěla jsem založit deníček, aby jsme si mohly pokecat. Jinak June nic se neděje za omyl. Samozřejmě tobě i Janině blahopřeji ke // a budem si navzájem držet pěsti ať to tak zůstane. Já se za doktorkou chystám za dva týdny - mám dojít mezi 8-10 týden, no a teď jsem podle datu poslední MS tak v šestém. Aspoň mě nebude nervovat jak minule, kdy jsem došla zřejmě moc brzo a na ultrazvuku nebylo nic vidět a ona mě vystrašila že je to mimoděložní. Tak radši tentokrát počkám. Odpočívejte, jestli se to dá, a dejte vědět.

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 04.10.06 15:51

Ahojte, Brum, June, Janino1974…Také jsem si minulý týden hned první den očekávané MS udělala 3! těhotenské testy a 2 pozitivní se slabounkou čárkou, jeden negativní. Včera znovu 2 a oba jednoznačně pozitivní. Tak to také vypadá na červen 2007. Na ultrazvuk jdu až 16.10.Byla jsem z toho tak trochu rozpačitá. A jak vám je? Mě není vůbec zle, ani nejsem nijak zvlášť unavená. Jen mám čich jak stopovací pes:-).A ty testy bych si ani minulý týden nedělala, kdyby se mi nepřestaly chutnat cigarety. Tak Vám přeji hodně štěstí a zdraví.

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 04.10.06 15:53

Ahojte, Brum, June, Janino1974…Také jsem si minulý týden hned první den očekávané MS udělala 3! těhotenské testy a 2 pozitivní se slabounkou čárkou, jeden negativní. Včera znovu 2 a oba jednoznačně pozitivní. Tak to také vypadá na červen 2007. Na ultrazvuk jdu až 16.10.Byla jsem z toho tak trochu rozpačitá. A jak vám je? Mě není vůbec zle, ani nejsem nijak zvlášť unavená. Jen mám čich jak stopovací pes:-).A ty testy bych si ani minulý týden nedělala, kdyby se mi nepřestaly chutnat cigarety. Tak Vám přeji hodně štěstí a zdraví.

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 04.10.06 18:34

Ahoj,
já jdu na ultrazvuk v pátek 13., tak doufám,  že bude vše ok. Jinak zatím žádné zvláštní změny nepociťuji, špatně mi nebylo ani při prvním těhotenství, jen mě občas pobolívá břicho a to si pamatuju, že bylo ze začátku i u prvního. Jinak budu muset odnaučit synka - 3 roky - aby se na mě přestal sápat - chce nosit. I když teď co začal chodit do školky se to trochu zlepšilo. Stejně jsem zvědavá jak bude reagovat na bratříčka/ses­třičku.
Jana  

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 05.10.06 08:50

Tak pak napiš, přeji ať je vše v pořádku. To asi bude trochu zápřah s mimčem a malým :-).

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 05.10.06 12:35

Všem červnovým miminkům přeju vše nej.....
Před dvěma lety jsem taky našla // a roztočil se kolotoč nadmíru zajímavých událostí. Tělo vás velmi překvapí tím, čeho je  schopné…od obrbřicha po sílu porodních bolestí… a vůbec.Holky, užijte si to, však za rok touhle dobou už budete jen krásně vzpomínat.....
Držím palečky
NiKina z Červenčátek 2005

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 05.10.06 13:53

Jé holky ani nevíte jak vám závidím že vám není španě. Zvracela jsem sice jen 3×, ale jediný jídlo, který bez problémů snesu jsou sušeny, jablka a banány. Jinak je mi po všem blujmo. Nejhorší je únava - potřebovala bych spát tak 14 hodin denně, takže chodím spát s dcerou a pak nic nestíhám. Teď se na mě z koupelny dívá asi metrová hora vypraného prádla, tak se ji pokusím dneska trochu zmenšit. Příští týden budu volat doktorce, tak uvidím na kdy mě objedná. Pište jak jste dopadly na ultrazvuku nebo u doktorů. Pa

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 05.10.06 23:39

Jojo, ja dnes shodou okolnosti prochazela fotky :) Muj pozitivni tt je z 18.10.2004 :) A Pepi je proste nadherana holcicka…
l.  

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 06.10.06 07:06

viď?
N.

 
June
Kecalka 374 příspěvků 06.10.06 16:59

Tak to mě bylo dost špatně od žaludku jen 1× a to jsem právě pojala podezření na těhotenství - bylo to totiž úplně stejné jako u prvního. Jeden den příšerně (to bylo kolem 3-4t.)  a dál nic.
Ty normální nevolnosti začaly až kolem 10t. a skončily asi v 16t., takže žádná velká tragédie :o). Doufejme, že tentokrát to bude stejně!  

Jinak únavu během dne pociťuji také, ale musím ji ignorovat (1,5letá dcera mě spát nenechá) :o))) Už se nemůžu dočkat pondělka, kdy půjdu na ten utz - teda doufám, že bude vše ok a bude něco taky vidět !! Když si představím, co nás zas bude čekat za stresy okolo zdraví miminka … napřed je to srdíčko, pak tripple testy, genet. utz a konečně porod … už abych měla tu první půlku za sebou :o)  

Těhule, mějte se hezky a pište své novinky … ať jsme v obraze :o)
June (zatím bez průkazky)

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 07.10.06 13:27

Jé June ty máš taky 1,5 letou dceru - a kdy se přesně narodila? Alenka je 23.1.05 takže je jí 20 měsíců. Jinak přes den si taky nelehnu, chodím s ní spát v 8 večer a vstávám když se ráno vzbudí - tak kolem 1/2 8 až 8 hod. No celkem to stačí. V pondělí si na tebe vzponemu - napiš co bylo vidět.

 
NNNika
Povídálka 38 příspěvků 07.10.06 22:07

Ahoj holky, tak jsem taky konečně našla //!!!Myslím, že jsem tak v 5.nebo 6.tt…tak doufám že nám to všem dobře dopadne a v létě se budeme radovat z miminek…je to moje první těhotenství takže mám ze všeho trochu obavy, jeslti všechno bude probíhat tak jak má…no snad ano, příští týden jdu k doktorovi tak uvidím…tak Vám všem držím a palečky a mějte se. V.

 
GabčaCh
Nováček 1 příspěvek 09.10.06 12:50

Čau holky,
taky jsem s velkou radostí minulý týden objevila na testu dvě čárky, sice tu jednu jen slabounkou, ale neva, i to mi stačí! Ve středu jsem zašla k lékaři, ten mi těhotenství potvrdil, dokonce mi na ultrazvuku miminko už i ukázal (fotěnky mi poslal mejlem, tak se pořád kochám - sice nic zřetelného, ale už ten pocit…) a taky mi hned vystavil průkazku. Jsem v šestém týdnu, termín porodu mám 1. června. Jsme s manželem nadšeni, mimčo jsme si přáli a povedlo se napoprvé (snad to nezakřiknu)! Máme už devítiletou dcerku, ta bude štěstím bez sebe, každý rok si sourozence přeje od Ježíška, tento rok to není jiné. Chtěli bychom to vvdržet a oznámit to rodině až na vánoce, ale nevím nevím, jak to zvládnu, jsem jen obyčejná ženská… Nejlepší kamarádce jsem to už práskla, tak jak to může pokračovat??? Taky  proto teď píšu, ať se s někým podělím. Jinak žádné zvláštní chutě nemám, špatně mi taky není, jen mě hrozně bolí už asi tři týdny prsa, což jsem při prvním těhotenství nezažila, je to nepříjemné. Taky začínám být citlivá na pachy. V pátek jsem manželovi řekla, že příšerně páchne, a tím jsem hrubě urazila přirozenou mužskou ješitnost i všechny ty jeho Old Spice, Pumy atd.. Snad to nebude už horší!
Už se těším na vaše nové článečky, pište pište, ať je co porovnávat! Papa…

 
June
Kecalka 374 příspěvků 10.10.06 08:40

Ahoj holky,
tak jsem byla u dr. a mám své těhotenství potvrzené! Byl tam vidět jen malinkatý 0,6mm velký váček, takže jsem prý tak ve 3.-4.tt. Průkazku mi ještě nevystavili, prý až bude vidět srdeční akce - to je tak v 9.tt. To se ještě načekám.
Držím všem palce, ať to dobře pokračuje a fazolky ať vesele klíčí !!
June 4tt

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 10.10.06 11:27

Moc a moc gratuluju, já jdu až v pátek, tak snad bude taky vše v pořádku.
 Jana

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 10.10.06 13:05

Ahoj, taky gratuluji, ať se ti daří a neboj, 5týdnů uteče jak voda a budeš legitimovaná :-)

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 10.10.06 18:30

June taky gratuluju, včera jsem si na tebe vzpomněla. Já jdu za doktorkou až v pátek a na ULZ až příští týden, tak se nechám překvapit.

 
commex
Povídálka 24 příspěvků 10.10.06 19:40

Teda holky......
Gratuluji Vám k dvoum čárkám na testíku.....Co bych za ty dvě čárky dal???

Půl království !!! Dceru neééé…Na tu marně čekáme…Ale jsem optimista a věřím,že příroda si na nás jednou vzpomene a odmění nás za dlouhé snažení s početím......

A jestli to ta potvora zvorá, (příroda) tak té mé hodné ženě doma ty čárky na testíku přimaluju tužkou !!!!!!! 
Držíme Vám všem palečky,aby Vám to vyšlo až do konce.....   Leoš+Lea   (Ostrava)

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 12.10.06 13:28

Jé taky nějakej chlap. Váš příběh sice neznám, ale já jsem taky nemohla dlouho (teda jenom rok) otěhotnět. Až jsme zaplatili letní dovolenou v Řecku, tak jsem byla hned druhý měsíc těhotná, a na dovolenou jsme nejeli protože jsem musela ležet. Tentokrát jsem si zase pro změnu předplatila aerobik - a jak to dopadlo: byla jsem tam třikrát a přenechala jsem ji kamarádce. Jinak moje kamarádka nemohla čtyři roky otěhotnět. Pak si zažádali o adopci a když si šli po čtyřech letech  pro chlapečka tak zjistila, že je těhotná. Dneska má jedno adoptovaný a dvě vlastní. Prý stoprocetně neplodný pár. Tak ať se vám to brzo podaří.

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 13.10.06 09:22

pro Janinu1974
držím Ti dnes pěsti u doktora, ať je vše v pořádku.

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 13.10.06 11:52

Ahoj,
tak už je to potvrzené. Jsem asi v 6.tt, srdíčko už bylo vidět. Průkazku ještě nemám, prý až za měsíc… tak musím ještě počkat. Za 14 dní mám dorazit na krevní testy, tak snad bude vše v pořádku.
Ahoj Jana a Tomík (3 roky) a ..... 6tt

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 13.10.06 12:18

Gratuluji, to je super. Už jsi to někomu řekla, tedy mimo manžela? jsi ještě s malým na mateřské? Eva

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 13.10.06 12:55

Ahoj,
no zatím to ví manžel a kámoška, rodičům a tchýni jsem to ještě neřekla, ale asi to dlouho nevydržíme. Původně jsem myslela dát jim to jako vánoční dárek, ale obávám se, že by to do té doby poznali. Já jsem zatím doma, domluvila jsem se v práci,že budu dělat doma překlady na počítači (pracovala jsem v cestovce), tak asi ani nenastoupím. Tomík chodí do školky na 4 hodiny denně, teď má teda rýmu, tak je doma, ale v pondělí snad půjde. A ty čekáš první mimčo? Odkud jsi? My z Prahy. Jana

 
Matysa
Povídálka 19 příspěvků 14.10.06 13:04

Ahoj všem ve spolek :-)
Všem gratuluji k // a ráda se k Vám připojuji.  V pondělí 9.10. jsme šli s manželem na kliniku podepsat souhlas k oplodnění. A jelikož se mi cyklus protáhl kvůli cystě :-)) tak mi pan doktor udělal testík. Dokud testík pracoval, pan doktor Nás poučil a než to stihl doříct - // a jsou taaaaaaaaaaam. Dlouhý rok jsem si představovala jaká bude moje a manželova reakce a najednou šup a je to tady. Mě tečou po tvářích slzy jako hrachy a mužík? - no jsme chlap, ale nemáme k tomu taky daleko.
Jelikož to je Náš první Mňoukalík tak jsem nic před testík nepozorovala. Až teď mi dochází, všechny ty projevy nálad a smutku. Nevolnost odpoledne poslední týden jsem si vysvětlovala jako totální alergii k práci.
No zkrátka a dobře jsem moooooc ráda, že patřím mezi Vás.

 
Evuška74
Kecalka 343 příspěvků 16.10.06 10:05

Moc gratuluji.

 
florka
Povídálka 13 příspěvků 16.10.06 12:23

ahojky!
tak konečně jsem narazila na správný deníček. Minulý týden jsem byla u doktorky kvůli zdravotním problémům a přitom jsme zjistili, že jsem v 5. nebo 6. týdnu těhotenství. Celý den jsem probrečela, je to nečekané, je mi 21 v březnu mi bude 22 a chodím na VOŠ. Ale co škola se odloží a miminko přijde na svět. Na to, že mám dlouhodobé zdravotní problémy a doktor mi řekl, že v budoucnu mít děti nebudu dobrý výsledek. Nakonec jsme všichni rádi. Na ultrazvuku už jsem mimi viděla, ale průkazku ještě nemám. Ve středu jdu k doktorce tak už asi průkazku dotanu. Přesně nevím, jak už jsem napsala je to mé první těhotenství. Ale už se těším. Jinak závidím těm, kterým není špatně, nezvracejí a nejsou unavené. Já bohužel dostanu do sebe jen polévky a zeleninu a to jen občas. Špatně mi je snad úplně ze všeho. Do MHD se raději ani neodvažuji, protože jenom auto je pro mě peklo. Takže jezdíme zá:,–(ně pomalu a s otevřeným okénkem.
Jinak všem samozřejmě gratuluji! A ať jsou ty naše miminka zdravé!!

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 16.10.06 14:31

Ahoj,
moc gratuluju a vítej do deníčku. Myslím, že se deníček bude ještě rozrůstat, teprve teď se zjišťují dvě //. Jsme teprve na začátku, tak snad bude vše v pořádku až do konce. Já taky průkazku ještě nemám, prý až za měsíc :-( Tak ani nevím předpokládané datum porodu. Ale bude to asi přelom května/června. Mě špatně není, akorát nemůžu jíst uzeniny, to se mi dělá špatně, ale co, stejně nejsou zdravé. Akorát jsem unavená, takže večer, když jdu uspávat Tomíka, tak většinou usínám s ním… Ale to bylo poprvé taky, v druhém trimestru se to zlepšilo (a ve třetím zase zhoršilo).
ahoj Jana

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 16.10.06 14:40

Ahoj, holky, Florka stihla napsat a poslat clanecek a ja ho stihla uverejnit drive, nez se ji podarilo najit, ze cervnatka 2007 uz funguji :)
A ja mam navrh, co z jejiho clanku udelat Vas druhy denicek? Budete na titulni strane ;)
 Lesina

 
janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 16.10.06 14:43

já jsem pro :-)

 
Ivule-25
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 16.10.06 15:06

Ahoj holky,
tak už patřím taky mezi Vás a červňátka 2007. Jsem v 6+3tt a termín porodu mám 8.6.2007. Ty dvě // (potvůrky malý), jsem objevila předminulý týden a minulý týden mi to doktor potvrdil. Tak se k Vám budu hrdě hlásit ! Zítra jdu ještě na kontrolu se štítnou žlázou a budu mít snad všechno okolo za sebou. Pak jen budu chodit do poradny a spokojeně si užívat svoje první a očekávané těhotenství.
Všem ostatním gratuluju a přeji příjemné a pohodové těhotenství.
Ivule 6 + 3 tt

 
euryanta
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 16.10.06 16:48

Ahoj holky,
jsem moc ráda, že tady jste, a že existuje tohle téma! Moc Vám gratuluju k těhotenství! Nevím, zda k vám patřím, ale snad. Určitě se to brzy dozvím. Takže můj příběh: 8 let HA, minulý měsíc po poslední menstruaci (10. října) jsem vy:,–(ila. Pouze jeden pokus (no spíš normálka milování - ani bych nedoufala). No a minulý týden divné stavy (byla jsem úplně mimo), návaly breku (např. byla jsem s dětma ve škole na pejskovi a kočičce a 2× jsem se rozbrečela). Menstruace nikde (ale to jsem čekala, před HA jsem ji měla VELMI nepravidelně - tzn. třeba 2 měsíce nic). Zkusila jsem tedy testy. Od minulého čtvrtka asi 4X, pokaždé slabá druhá čárka. A to i v průběhu dne. Ráno je silnější, po delší době (cca 20min) je poměrně tlustá. Jinak tak poloviční než ta testovací. Břicho mě bolí, prsa citlivější. Ale je fakt, že jsem trošku „cáklá“, takže věřím, že jsem  si to mohla vsugerovat. Co myslíte, je to možné?? Já vím, potvrdí pan doktor. Ale co se snažím zjišťovat informace, tak na doktora je dost brzo. Holky, já vůbec nemyslela, že by to hnedle takhle vyšlo. Všichni kolem mají problémy, tak jsem si říkala, že máme dost času na to, začít to nějak organizovat (s ovulací a tak:). No sama jsem zvědavá. Každopádně bych ráda patřila mezi vás… Poradíte, prosím, kdy k doktorovi? Bojím se, že mi vynadá. Na jaře jsem mu říkala, že chci vy:,–(it v brzké době. A on mi doporučil, že se mám po vysazení 3 měsíce pročistit a pak na to máme hupsnout. Jenže jak všude čtu… říká každý něco jiného.
 Helča

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 16.10.06 17:40

Ahoj holky, tak mám z pátka potvrzené těhotenství -prý 8 týden, datum porodu 6.6.2007. Zítra jdu na ULZ a v pátek na krev tak pak napíšu. Lesina mě psala, že na první stránce je nový deníček, který by se mohl přejmenovat na druhý díl našeho deníčku. Pokud vám to nevadí, tak jí napíšu že jo. Už janina psala že souhlasí, tak snad to nebude ostatním vadit.

 
Ivule-25
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 17.10.06 07:57

To euryanta
Tak už Ti můžu víceméně gratulovat k těhotenství. U mě to bylo úplně stejné, jen s tím rozdílem, že jsem nebrala HA. Mám problémy s váhovými přírůstky po jejím braní. U mě to bylo nejdříve vynechání MS, pak 4 x testík a vždy slabá testovací /, ale byla tam. Nezáleželo v kterou denní dobu jsem si testík dělala, jen s odstupem několika dní vždy tmavla. Po cca 10 dnech od vynechání MS jsem se objednala k lékaři a ten mi potvrdil konec 6 tt. Krev mi zatím nebral, udělal mi jen UTZ a viděla jsem ten malý fazolek. Průkazku dostanu za 14 dní, to jdeme poprvé poslouchat srdíčko miminka. S braním HA a brzkém otěhotnění po vysazení bych si nic nedělala, pokud by tělo nebylo v pořádku, tak bys podle mě neotěhotněla, příroda je příroda. Neboj a užívej si to.
My jsme se s manželem začli snažit ( ne nijak usilovně) v červnu. No po prvním měsíci, když přišla MS se mu málem zhroutil svět. Mužská ješitnost je děsná věc, je přece samec plný síly to prostě musí vyjít na první pokus. Málem už se chtěl jít léčit, že je neplodný. No jo chlapy!!! Pak si ani nějak nevšiml, že se mi nedostavila MS, že mě více bolí prsa a nemůžu v noci ležet na břiše a ranní nevolnosti přikládat stresu z práce. No a když jsem mu předala malinkatý botičky s první fotkou mimíska, tak si myslel, že si dělám legraci a nějak mu to nemohlo dojít. Ale teď je šťastnej, jen si připadám jak malomocná. Nesmím nic nosit, ani nákup, chodí se mnou a tahá těch deset rohlídků sám.
Takže držím palečky ať k nám patříš. A neboj ty // budou každým dnem silnější a zřetelnější. Uvidíš!!!
Ivule 6+4 tt

 
Ivule-25
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 17.10.06 08:02

Ahoj Brum,
gratuluju k potvrzení těhotenství. Máme skoro stejný termín porodu, já 8.6.2007. Na ULZ už jsem byla minulý týden a už jsem mimíska viděla, zatím je to jen malý fazolek cca 1 cm velký, ale nádherný. Však sama uvidíš, třeba už bude vidět i srdíčko, já jdu na další ULZ až příští týden, tak by mělo být srdíčko taky vidět. Tak ještě jednou gratuluju a přeju hodně štěstí, zdraví a pohody do dalších těhotenských měsíců.
Jinak s druhým dílem červňátek 2007 souhlasím, raději víc než nic.
Ivule 6+4tt

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 17.10.06 08:05

Holky, takže na první straně je druhý díl našeho deníčku Červen 2007, tak prosím pište další komentáře do něj. Díky

 
euryanta
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 17.10.06 17:51

Ahoj Ivule,
já Ti taky samozřehně gratuluju, i všem ostatním červnátkám :) Nejvtipnější je ale ten tvůj manžel :) Ješitnost je u nich teda pravidlem. Ten můj dneska skákal a vytahoval se, jak je dobrej, oni jsou vážně nejpyšnější sami na sebe. Všechno je to jejich zásluha. Určitě ano:) Jak je to vlastně s tou fyzickou námahou, resp. tahánim věcí. Člověk hnedle jinak přemýšlí. Tak třeba dneska jsem vytírala, a kýblík není zrovna nejlehčí. Napište, holky , co ještě ano, a co už by mohlo být nebezpečné.Sa­mozřejmě, je to zase obrovsky individuální - jako ovšem v těhotenství všechno (jak začínám chápat).
Mimochodem, dnes jsem navštívila pana doktora, a to i přesto, že jsem věděla, že jdu brzo. Jenže uznejte, s tou nejistotou se špatně žije. Jen jsem mu řekla, že menstruace tehdy a tehdy, vysazení…4 pozitivní testy. A on hned i sestra, že jsem jasně těhotná. Řekl ale že na ultrazvuk je brzo. Akorát se podíval na čípek a řekl, že je modrý a velký a to je prý další znak těhotenství. Takže jsem šla domů jako těhotná, ale v podstatě jsem podle mě tam, kde jsem byla.
Další dotaz. Jak se cítíte psychicky? Já jsem fyzicky ok (až  na mírné bolesti břicha), ale připada si děsně labilní. To já jsem teda normálně, ale jsem taková jako smutná. Ale měla bych být veselá. No ne? Jak je vám? Já mám přesněji občas takový stavy euforie, ale jinak jsem spíš mimo. Štve mě, že to nemůžu ještě nikomu říct, rodině a tak. Protože jsem si to nakázala až po ultrazvuku. Pište, pište, a papejte salátky :)

 
bobon
Povídálka 14 příspěvků 17.10.06 20:01

Ahojte holky, tak jsem se také dočkala. Před 9 dny se mi ukázaly 2 čárky na testu. Byla jsem šťastná jako blecha, ale pro jistotu jsem si udělala další 4. Co kdyby náhodou. První návštěva Dr. mě neujistila o tom, že jsem těhotná. Měla jsem i nízké HCG (jen 90.6) a na sonu nebylo nic vidět. Ale jak jsem šla podruhé už jsem měla vyšší HCG (520) a dokonce našla na ultrazvuku 5mm bublinku.Dokonce mi ji i ukázala. Bylo to senzační. Podle ultrazvuku jsem ve 4 týdnu. Už se těším až půjdu 3.11. znova na ultrazvuk,  to už prý půjde vidět i obrys mimi. Teda pokud bude všechno O.K. a já si to, společně s přítelem, moc přeju.  Je to senzační pocit, že tam uvnitř je, no ikdyž ho ještě necítím. :-))) Mějte se krásně.

 
Ivule-25
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 18.10.06 07:58

To Euryanta
No s těma chlapama je to koukám všude stejné.Kde bychom bez nich byly, že?
Jinak mě taky příjde, že jsem momentálně taková citově nestálá, jednou mám šílenou radost z čehokoliv a za chvíli už jsem smutná a chce se mi bezdůvodně brečet. No je to asi v těhotenství normální. Jinak bolesti v podbřišku mám taky, prý roste děloha a to je dobře, aspoň doufám.
Jinak se zvedáním těžších předmětů si myslím, že u každého je to individuální. Mě třeba kyblík s vodou nepříjde jako těžké břemeno, vždyť ho nenosíš kilometry. Já ho vždycky spíš jehom posunuju po zemi. Jen vím, že ve vyšším stádiu těhotenství se nedoporučuje mít okna např. v paneláku. Můj případ bydlíme v 9.patře, můžeš ztratit rovnováhu a spadnou. Brrrrr otřesná představa.
Tak zatím ahoj a držím palečky ať je na ultrazvuku příště vidět ta nejkrásnější bublinka s mimískem.  

 
Jana Terezie
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 09.11.06 10:13

Ahoj, jmenuju se Jana a jsem moc šťastná, že se k Vám můžu připojit. V úterý mi pan doktor oznámil, že jsem v 6. týdnu a to si představte, že mi vyšly 2 negativní testy - 1 dokonce když už jsem byla skoro v 5. týdnu. A pak že negativní výsledek obvykle nelže:-) Podle všeho by mělo miminko stihnout ještě konec června nebo přijít hned na začátku července - žádný konkrétní termín ještě nemám. Ještě žádné rošťáky nemám - je teprve necelých 21 let, studuju dálkově VŠ a 4 dny před pravděpodobným neplánovaným početím jsem se vdala. Mysleli jsme, že si ještě tak rok počkáme, abych dodělala bakaláře před porodem, no a všechno, zdá se, bude jinak:-) Sice nám přibyde spousta problémů, občas si říkám, jestli jsem na to dost připravená, ale ta radost a těšení je větší… Tak přeju všem ostatním těhulkám, aby bylo všechno v pořádku, a všem, kteří by rády těhulkami byly, ať se jim to co nejdříve podaří, je to fakt obrovská náhoda (mě taky tvrdili, že budu mít se svýma zdravotníma probléma těžší početí, a vidíte - po 4 dnech manželského života to přišlo naprosto nečekaně) Prosím napište mi někdo zkušenej, kdy jste to začali sdělovat ostatním. Díky Jana od Domažlic

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama