Cesta k miminku

Snažení

Nikdy jsem žádný deníček nepsala. Ale chtěla bych se podělit o naši cestu k miminku. Také jsem nikdy nebyla ten typ, který když vidí miminko, míní se zbláznit.

V mém okolí nebyl nikdo, kdo by měl malé dítě. Ale postupně, když jsem viděla, jak kolem mě začínají všichni zakládat rodiny, začala jsem přemýšlet o tom, zda bychom se teda taky neměly začít rozrůstat. S přítelem jsme spolu byli už šest let. Navíc, když jsem viděla, jak to spoustě lidem v mém okolí nejde zrovna moc rychle. Tak jsme se rozhodli, že to zkusíme. Počítala jsem, že se nám to povede tak za rok, možná za půl.

A ejhle, za měsíc snažení se na testu objevily dvě čárky. No páni, říkala jsem si. Návštěva lékaře pro mě jakožto pro maminku, která čeká své první dítě, proběhla normálně. Ale za týden bylo vše jinak. Doktor mi oznámil, že mám mimoděložní těhotenství. Takže honem do nemocnice. Tam mi oznámili, že mi vezmou jeden vejcovod, ve kterém se plod usadil. Byla jsem v ten moment celkem v klidu. Nejspíš jsem ani nechápala, co se to všechno kolem mě děje. A co to pro mě znamená. Začalo mi to docházet, až po operaci. Nemohla jsem spát, nechápala jsem, proč zrovna já. Bála jsem se, že už žádné miminko nikdy nepřijde.

Za tři měsíce po operaci jsme se začali snažit znovu. Hledala jsem na internetu všechny možné návody, jak úspěšně otěhotnět. Hledala jsem, zda je možné vůbec otěhotnět s jedním vejcovodem. Každou menstruaci jsem obrečela jako dítě. Přítel mi byl v těchto chvílích velkou oporou a jeho náruč pro mě byla v dané chvíli to nejlepší. Týrala jsem se i tím, zda se to někdy vůbec povede, zda bude mít můj život smysl, zda mě přítel neopustí. Začala jsem být posedlá sexem, čím častěji, tím lépe. Jen aby se konečně dostavily ty dvě vytoužené čárky na testu. Těhotenské testy jsem kupovala hromadně. Jakmile jsem měla i den zpoždění, tajně jsem doufala, že třeba už teď.

Tohle moje šílenství trvalo tři čtvrtě roku. Nakonec jsem rezignovala s tím, že se musím začít zabývat i něčím jiným. Nebo mě tahle mánie po miminku zadusí. Byly zrovna Vánoce, potom Silvestr. Takže jsme chodili s přítelem na hodně večírků. A ejhle, došlo zpoždění. Říkala jsem si, že radši nebudu doufat. Přesto jsem tajně doufala.

Koupila jsem si těhotenský test a na něm se objevily dvě čárky, ale slabé. Zkusila jsem si další asi za tři dny. A na něm byly čárky dvě a obě byly pěkně vidět. Čekala jsem na kontrolu u lékaře a bála se, aby mě nepotkalo to samé jako předtím. Těch několik minut bylo tak nekonečně dlouhých. Do ordinace jsem vešla s rozklepanými koleny a tlukoucím srdcem, které jsem snad měla až v krku. Pan doktor mi řekl, že sice na ultrazvuku je něco vidět, ale jen slabě. Takže kontrola za týden. Nakonec proběhlo vše v pořádku a my čekali naše vytoužené miminko.

Naší holčičce bude zítra deset měsíců a je to ten největší poklad na světě.

Všem snažilkám držím pěsti, aby i je nakonec potkalo takové štěstí jako mě.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 25.07.12 07:39

Je to fakt - přijít do jiného stavu je mnohdy opravdu zázrak.

Nám se podařilo po třech měsících, ale nakonec z toho bylo biochemické těhotenství. No a následně až 10tý měsíc a snad bude vše v pořádku - teď jsem 10tt a jsem na sebe hodně opatrná.
Moc si toho daru vážím… :kytka:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 25.07.12 14:04

Tvůj deníček mě opravdu dojal. Moc gratuluji k holčičce a přeji krásný a spokojený život celé rodince :)

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 25.07.12 20:42

Krásně napsané :hug: :hug: :hug:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58457 příspěvků 25.07.12 21:43

Jak kdybys psla o mně, jen my se snažili dlouhých 12 let, a otěhotměla jsem hned měsíc po mimoděložním. ten pocit, jak jsem ležela a čekala, jestli bude v děloze byl šílený. A naší malé bude 7 měsíců, je to dar, přeju vám moc moc štěstí.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama