Chřipka a těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 27.11.01

Očkování proti chřipce před otěhotněním a během těhotenství

Drahá Šárko,
myslíte, že je vhodné se nechat proti chřipce očkovat a tím se vyvarovat onemocnění? Nebude to mít vliv na miminko? Těhotná ještě nejsem, pokud bych se tímto způsobem mohla před onemocněním chránit a tím i miminko, nechala bych se očkovat. Vůbec jsem netušila, že je chřipka v těhotenství tak nebezpečná.
Moc Vám děkuji za všechny odpovědi a trpělivost
Isabela

*Ahoj Isabelo,
daleko více nebezpečná než samotná chřipka je spíše horečka, která ji často doprovází. Sama nejsem odborník, takže jsem se podívala na článek, který je uveřejněn na naší stránce a který napsal lékař Očkování během těhotenství a laktace ) a tam se píše následující:

Vakcína proti chřipce je obecně doporučována osobám s chronickým nespecifickým onemocněním dýchacích cest, s chronickým onemocněním srdce, cév a ledvin, diabetem a osobám pracujícím ve zvýšeném nebezpečí infekce chřipkou (zdravotníci, personál zařízení sociální péče). Není doporučeno očkovat těhotné ženy v 1. trimetru (podle některých odborníků v 1. polovině) těhotenství, pokud to není nezbytně nutné, např. rizikové skupiny. Očkování proti chřipce v 2. a 3. trimestru, resp. 2. polovině těhotenství je možné.

O tom, jak je s očkováním před otěhotněním bohužel nevím, můžeš se ale zeptat, přímo na webu, který nám článek poskytl (www.vakciny.net)

Šárka*

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek