Chtěné i nechtěné dítě

O životě

Budou to už 4 roky, co jsi se narodil a já pořád nechápu, jak jsme to trápení spolu zvládli. Hlavně že TY jsi to zvládl.

Vše začalo dávno před tím. Je to čas, kdy jsem se seznámila s tvým tátou. Byla a je to pořád láska jak trám, i když se sem tam mráček přežene. Seznámili jsme se, randili, koupili byteček a nakonec jsme usoudili, že je ten pravý čas na miminko. Jak bláhově jsem si myslela, že to půjde raz dva. Bohužel, byla nutná pomoc Utrogestanem a Clostíkem, ale zadařilo se a já čekala své vytoužené miminko ♥ První náběr HCG 111. Následovaly velké bolesti a pobyt v nemocnici na vyloučení mimoděložního těhotenství. Modlila jsem se každou minutu, aby bylo vše tak, jak má být. A ono opravdu, HCG ukázkově rostlo, tekutina za dělohou zmizela a v děloze už byla tečka - TY. Konečně domů :-)

Hned jsem zůstala na rizikovém kvůli své práci. Bylo léto a já se těšila, jak si těhulkování užiji. Jak jsem se spletla. Ranní nevolnosti se přihlásily takovou silou, že mě to sráželo na kolena a já nebyla schopná nic. Nevolnosti byly celý den, celý týden a já už ztrácela hlavu. Takhle to přeci být nemá. Nemůžu zvracet i po vodě :-( Tak jsme vyrazili do nemocnice. Hned si mě tam nechali a začali mi dávat infúze. Jenže tvoje maminka je netrpělivý človíček a jen co se to trošku zlepšilo, hned šupajdila domů.

Nevolnosti se vrátily, jak bumerang, s ještě větší intenzitou a já hubla, nic nejedla a skoro nic nepila. Opět pobyt v nemocnici, opět infúze. A tady nastal ten zlom. Takhle to přeci nechci, všechno mě bolelo a začala se mi vkrádat myšlenka, že už tě nechci. Přemýšlela jsem o potratu - jak se dnes za to stydím. Manžel, tehdy ještě přítel, řekl, že to nepřichází v úvahu. Ale mně bylo tak špatně, zvracela jsem i 10× denně. Úbytek váhy 10 kg. Bylo to stále dokola, vyšetření, infúze. Začala jsem zvracet i trochu krve. Takže vyšetření na chirurgii, další pobyt. Závěr - těžký zánět žaludku.

Byla už jsem úplně mimo. O 13 kg hubenější, bolavá, plačtivá, nespavá a na tebe jsem vůbec nemyslela. Bylo mi jedno, co se s tebou stane. Jen jsem chtěla spát a nevnímat bolest. Zavolali mi psychologa a následně psychiatra. Závěr - překlad na psychiatrii se středně těžkou depresí. Na psychiatrii ještě zjistili zánět žlučníku. Nasazena léčba antidepresivy. A právě při pobytu tady nastal opačný zlom, já už se můžu najíst bez bolesti a následného zvracení. Tebe jsem začala vnímat, vždyť já už mám bříško :-D. Ještě aby ne, když jsem končila 5. měsíc. Taky mi řekli, že budeš kluk. Táta se dmul pýchou ♥

Celou dobu stál tatínek při mně, chodil mně navštěvovat a já o jeho mnohých návštěvách ani nevím, jak jsme byla mimo. Po 20 dnech jsem šla domů. S AD v kapse, ale šťastná a konečně byl na mé tváři zase úsměv. Tatínek mě pak požádal o ruku, a tak jsi se zúčastnil i naší svatby. Posledních pár týdnů uteklo jako voda, i přes menší komplikace se přiblížil den D. Ale tobě se u mně líbilo, tak jsi si pobyl o něco déle.

15. 2. 2007 v 15:24 jsi vykoukl na tenhle svět, od té chvíle jsi pro mě ten nejdůležitější človíček na světě. Moc Tě s tatínkem milujeme. Jsi to nejúžasnější, co mě kdy v životě potkalo. Prošli jsme si spolu peklem, ale teď s odstupem času můžu říct, že to za to stálo. Moc se omlouvám, že jsem byla slabá a chtěla jsem se tě vzdát. Jsi naše LÁSKA.

Bohužel po téhle zkušenosti už další mimi nechci. Bojím se. Snad mi někdy odpustíš, že nemáš sourozence :-(

Díky všem, co dočetli ten román :-)

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 08.01.11 12:14

Vereniko-opravdu náročné těhotenství…chá­pu,že nyní máš strach to samé prožít znovu.Nikdo předem neví,jaké by bylo další těhotenství.Třeba úplně jiné,pohodové a ty by sis ho užila,s rados­tí,jako většina těhulek.Ale to nikdo dopředu neví a je jasné,že strach tu je.Třeba časem bude touha po dalším miminku tak silná,že to riskneš a budeš věřit,že si vše užiješ úplně jinak.

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 08.01.11 12:29

verunko, mrzí mě, že jsi měla těhotenství takové, ale bud na sebe hrdá, jak jsi to nakonec zvládla a že jsi ted pro Adámka skvělá máma. a to Ty jsi! :hug: :hug: :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 08.01.11 12:37

Ahoj Vereniko! Moc hezky jsi to všechno napsala a hlavně pravdivě. Já doslova prozvracela celý druhý a třetí měsíc, lezla jsem po zdi, brečela, do toho nervy s biologickým otcem dítěte, taky jsem neudržela ani vodu…zhubla jsem 4 kila a chystala se do nemocnice. Jenže ve 12tt jak když otočíš prstenem a najednou se mi udělalo úplně dobře a od té doby jsem zvracela jen třikrát-dvakrát ještě v následujícím týdnu a asi týden před porodem.

Tvé pocity úplně chápu, taky jsem se mrňěte v určitých chvílích chtěla vzdát, jen aby se mi už konečně udělalo dobře. Tys měla mnohem horší průběh než já a i přesto bych tu mou zkušenost nepřála prožít ani mému největšímu nepříteli.

Proto chápu tvé obavy z dalšího těhu. Ale opakovat se to opravdu nemusí. moje mamka prozvracela celé těhu s mým bráškou a se mnou pak už jen první trimestr. třetí dítě jí bylo jen zle a jen pár týdnů ale nezvracela. To i mě dodává naději, že moje další těhu bude o fous lepší.

Moc ti gratuluju ke krásnému chlapečkovi, je to poklad, co? :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 08.01.11 12:53

Tak to jste si teda užili se vším všudy :roll: Hlavně že jste to oba dobře zvládli - jsi moc statečná! :srdce:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 08.01.11 14:28

Verčo, klobouk dolů, opravdu jsis prožila své, ale hlavní je že máš krásné zdravé dítě a to oprvdu stálo za tak krtué období. Já jsem teprve na počátku těhotenství a sama nemohu říct co mne čeká ale doufám že to nejlepší… u prvího miminka jsem měla zase problémy s nízkým tlakem a furt padala jako hruška ze stromu, kdo ví jak to bude nyní :-) ale poperu se s tím za zdravé a krásné miminko mi to úsilí stojí

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 08.01.11 17:46

Verunko :hug: já mám pocit že to byla i chyba lékařu.Dával ti léky co se nesmí užívat orálně jinak vyvolávaj zvracení a slabost těla mohla vyvolat deprese.
Máš skvělého krásného chlapečka a je škoda to štěstí nemít dvojnásobné :hug: .Taky mi každý říkal že sem blázen že po tom všem chci mít ještě dítě,ale ted už budu chytřejší a taky nebudu slepě duvěřovat lékařum a sám na své instinkty.Zrovna mi napovídá že už brzo začnem na miminku pracovat a že odrodim za 5 minut :lol: .
Držím palce a nikde není psáno že druhé těhu bude stejné.Já byla těhotná už 2× a pokaždé to bylo jiné :palec:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 08.01.11 18:01

Díky všem za komentáře :hug:

Mám krásného,zdravého a hodné šmudlu,který mě potřebuje a představa,že je mi jen ze 1/4 tak špatně jak mi bylo tak bych to asi nezvládla.Nebudu riskovat,Adámek je pro mě to nejdůležitější :srdce: Možná za pár let-tak za 100 :lol: :lol: 8-)

Doufám,že jsem nevystrašila budoucí i stávající těhulky.Tyto stavy mají i nějaké pojmenování-už nevím jak to bylo a mají to jen 3% žen.To je klika,že to postihlo mě :roll: :mrgreen:

:huban: :mavam:
 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 08.01.11 20:49

jsi opravdu statečná, že jsi to nevzdala :palec:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 08.01.11 21:36

Veru, jsi statečná ŽENA, která se s nepřízní osudu poprala. Držím všechny :palec: .
I já jsem měla deprese, před i po porodu. A zvládla jsem to, dnes jsem i usměvavá.

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 08.01.11 23:43

Boozeee, jak tezke tehotenstvi :-( Popravde neco takoveho slysim poprve. Neumim si to ani predstavit, muselo to byt sakra narocne. Ale zvladla jsi to :potlesk: klobouk dolu. Ja pribrala 26 kg :oops: , jedla jsem teda jen jednou denne- porad :lol: Preji hodne zdravicka a pohody :mavam:

 
Nepřihlášená  09.01.11 08:32

Každé těhotenství je jiné, takže není nikde psané, že se situace bude opakovat.
U prvního těhotentví jsem vůbec nevěděla že jsem těhotná a druhé jsem vyloženě prozvracela, takže se to nedá srovnávat. A je škoda, že už další dítě nechceš. Ale každého věc. Píšu to jen proto, aby si ostatní těhulky (které jsi vystrašila) nemyslely, že to je pokaždé stejné. :wink:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 09.01.11 11:04

Nepřihlášená,nechtě­la jsem nikoho vystrašit.Psala jsem co potkalo mě-nás ;-) Od toho jsem to dala do sekce O ŽIVOTĚ a ne do těhotenství :-)

Jinak všem děkuji

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 09.01.11 12:47

Nepřihlášená můžeš mi prozradit z čeho jsi získala dojem, že pisatelka někoho straší? :think: Možná sama víš, že co píšeš je blbost, tak ses raději nepřihlásila, viď?! :roll:

Strašení by to bylo ve chvíli, kdyby napsala třeba „budoucí těhulky, moc se na těhu netěšte, tohle jsem prožila, možná to potká i vás“. Nic takového jsem tu ale nečetla. Naopak v komentáři pod deníčkem sama autorka deníčku píše, že to potkává jen 3% žen, což je vskutku ohromnou nadějí pro ostatní, že právě je to nepotká.

Zažít takovej masakr, tak bych si taky moooc rozmejšlela, jestli bych šla do dalšího těhu, zvlášť když mám doma ještě sviště, o kterýho se musí starat. Což v nemocnici na kapačkách asi nelze.

Pisatelko, opravdu není každý těhu stejný a byla bys možná mile překvapená, že by ti to další těhu bylo úplně dobře a bylo by bez komplikací. Ovšem tvůj strach, je naprosto pochopitelný. Opravdu ti šlo o život i o život toho mrňouska. :-(

Až jednou bude tvoje touha po miminku větší než obavy, určo si ho pořídíš :hug:
:hug:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 09.01.11 14:43

Páááni, tak to jsi si prošla doslova peklem, hlavně, že nakonec vše dobře dopadlo a mimi je zdravé, přeju tobě i klučíkovi hodně zdraví a štěstí a třeba jednou ještě přijde jedno miminko a pokud ano, tak at to těhotenství je úplně bezproblémové, zasloužila by sis to… :hug: :hug:

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 09.01.11 17:48

taky tě obdivuju, jak jsi to všechno zvládla, já jsem přesně pravý opak, teď jsem ve 34. týdnu a za celou dobu jsem nepoznala žádné komplikace, až teď ke konci mě bolí záda dole u kostrče, no ale taky tahám 12 kilo navíc, na což není tělo zvyklý. u mě je sice po fyzické stránce vše v pohodě, za to si vybírá daň psychika. jsem v těhu hodně plačtivá, rozbrečí mě kdejaká blbost, třeba přítel mi k vánocům pořídil kuchyňského robota a až teď jsme zjistili, že nám tam chybí dva kusy a jedna funkce je tím pádem nefunkční. No a já začala brečet, protože mi bylo líto, že to byl dárek od něj, že mi tím chtěl udělat radost a teď tam dva kusy chybí a nebyla jsem k utišení. No prostě jsme pak jeli do obchodu a vše se vyřešilo, ale prostě v tu chvíli jsem byla hotová. Ale to jen tak pro zasmání, s tvými problémy to nemůžu srovnávat. Obdivuju tě žes to zvládla a gratuluju k Adámkovi. Taky čekáme chlapečka :srdce: :palec:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 27.05.11 18:57

verunko, tak teď jsi mě rozplakala… :oops: Fakt je to takový emoční šok a zážitek, obdivuji tě, jak jsi to zvládla… A věřím, že máš úžasnýho synka, který to jistojistě pochopí :hug: :hug: :hug:

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 27.05.11 19:14

muj obdiv patri tobe… :cry: :cry: :cry: :cry: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: ze to zvladla..

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 27.05.11 19:17

Nepřihlášená : to si nikdo nemysli,… :roll:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 27.05.11 19:47

Kočky díky :huban:

 
Kakika
Extra třída :D 14082 příspěvků 27.05.11 21:00

Tak to je mazec 8-o Máš můj velký obdiv, že jsi to nakonec zvládla. Věřím, že si to vyčítáš do dneška, že jsi měla myšlenky na potrat, ale je moc dobře, že jste to spolu zvládli. Adámek věděl, že se tě má držet jak klíšťátko, teď už by jsi ho nevyměnila.
Naprosto tě chápu, že tohle bys znova zažít nechtěla, ale však teď už víš, že kdyby to přišlo znova, jsou léky, které ti pomůžou to zvládnout.
Ale i kdyby Adámek zůstal sám…tak sám nebude, má hrozně statečnou maminku :hug:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 27.05.11 21:13

Jsi mě hodně dojmula,krásně naspaný a moc Ti děkuji :hug:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 28.05.11 12:24

Moc gratuluju Adamkovi k tak statecne mamince! Opravdu to musel byt ocistec, take si to nedovedu predstavit. Vycitky kvuli druhemu diteti bys ale mit nemela, to, cos prozila bylo podle mne velice vazne, a byt zdrava je dulezite nejen kvuli sobe, ale i kvuli Adamkovi. Z tveho rozhodnuti citim velkou pokoru k zivotu a jeho nepredvidanosti, mne se naopak prici, kdyz nekdo chce vic deti za kazdou cenu.

 
Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 05.01.12 14:41
:hug:
 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 05.01.12 16:32

Teda Veru 8o to muselo být děsné :hug: :hug: :hug: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Já a eMimino


Reklama