CIPÍSKOVA PARTA 37. DÍL

Rodičovství

Ahojky zlatíčka, Dnes nám konečně začíná jaro i podle kalendáře, takže ať si počasí dělá co chce, máme to černé na bílém a já Vás můžu přivítat u prvního oficiálně jarního deníčku J)).

Nevím, jak Vy, ale my už jsme na to jaro řádně připravení, máme nové golfky a taky slušivý klobouček proti sluníčku, zkrátka paráda.
Golfky samozřejmě máme nakonec úplně jiné než původně vybrané z obrázku( Hauck s medvědem Pooooh ) , ale opravdu je třeba vidět ty kočárky na vlastní oči. Na obrázku vypadají úžasně a in natura jako zmuchlaný pytel od banánů J) Takže jsme koupili golfky jiné ( Roccia ) a jsem s nimi moc spokojená.

Tento týden byl celostátním očkovacím týdnem proti obrně, tak doufám, že jste to všichni absolvovali v klidu a bez nějakých reakcí na vakcínu.
My jsme to přežili naštěstí bez úhony a v ordinaci to bylo taky v pohodě, navíc Adámek udělal na paní doktorku králíka což jí úplně dostalo a šli jsme.

Co se týče papání, tak můžu s hrdostí oznámit, že jsme vyšli ze svého stínu a Adámek konečně obědvá s chutí, i když při jídle mívá zrovna hodně práce a asi milion zajímavějších věcí ke zkoumání , než je přijímání potravy. Též nechápu funkci bryndáku a přikláněla bych se raději ke slovenskému názvu podbradník, protože u nás je opravdu schopen zakrýt jen několik trapných centimetrů pod bradou ?podle mě by funkci ochranného oděvu splňoval pouze velmi těsný igelitový pytel se zavazováním pod bradou, takže z malého strávníka by vlastně koukala jen hlavička a takto upravené dítko by se krmilo ve speciálním prázdném kumbále , kde by bylo šero a absolutní ticho, čili by ho nic nerozptylovalo J))))))))
Ale musím prozradit, že mám jednu fintu, díky které lze Adámka nakrmit během pikosekundy a bez jediného flíčku ?.a to je Hami zeleninová s králíkem nebo drůbeží. Jakmile otevřu tuhle přesnídávku, nastává superjízda !!!
Omámena těmito dílčími úspěchy jsem se rozhodla, že se pokusíme postoupit zase o stupínek výš a koupila jsem přesnídávku s trochu hrubší strukturou. Nevím, proč na ní píšou, že je od čtvrtého měsíce, ale Adámek mi jí po páté lžičce zase v neporušeném stavu vrátil nazpátek a já jsem ho musela rychle udobřovat již zmiňovanou oblíbenou přesnídávkou.
Teď to vypadá, že je náš drahoušek jenom na konzervách, ale není to tak, nebojte . Většinou má tak tři, čtyři dny doma uvařenou dobrůtku a pak mu pro změnu dám jednou koupené jídlo J)) Je to takový kompromis, protože se pořád nejsem schopna rozhodnout, co je vlastně ve výsledku zdravější??Byla bych ráda, kdybyste napsaly, co si o tom myslíte vy.
Svačinku má zatím jenom jednu odpoledne ( většinou jablíčko) .
Z magického hrníčku Adámek pije přímo ukázkově a já mu střídám pytlíkový čajík od Lerosu, granule od Hippu-ten je ale slazený, takže jenom uplně slabounký a taky pije samotnou vodu?..

Mluvený projev má Adam myslím na jedničku ? říká mama, tata, baba , papa a novinka je nene.Taky říká ham a hanba, ale to není cílené (doufám ! ) a o slově novamba L jsem asi už psala J))))

Koukám, že jsem se zase rozepsala , tak už toho nechám J))

Vy všichni se mějte sluníčkově krásně
Papa Adina+Adámek

Váš příspěvek
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 21.03.04 10:45

Jejéé,
asi budu první.
Adino moc pěkně napsaný deníček hlavně formulace bryndáku sedí i u nás.
Co se týče jídla my u toho zažíváme hodně lefrace Emi pravidelně při každém jídle nejméně 2 x kýchne a to samozřejmě s plnou pusou. takže vypadáme po každé baště jak 2 čuníci.

Emi převážně vařím, ale je fakt, že to většinou dojídám já už jsem si zvykla a docela mi to chutná. Bezproblémově byští jabko+banán a večer kaši s těmi obědy je to horší.

Zítra musíme k dětské doktorce Emi včera naskákaly na ruce, ramínkách a krku malé pupínky, nevím jestli to jsou potničky nebo nejaká dětská nemoc. Tak nám zítra držte palečky ať to dobře dopadne.
Pěkný zbytek neděle přejem. Letím dovařit oběd.
Qatro+Emi

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 21.03.04 17:42

Ahojky holky,
tak na to tady koukám docela překvapeně - jeden komentář a to už je čtvrt na šest!
Jestli to je počasím, tak v létě abychom deníček přejmenovaly na měsíčník.
Ale my jsme taky dneska byli půl dne venku, takže to chápu. Doufám, že tam Ondrášek vydrží spinkat ještě aspoň půl hodiny.
Chtěla jsem vám napsat o našem marodovi nemarodovi. Ze čtvrtka na pátek měl v noci horečku, zabral mu Paralen, tak jsem si myslela - očkování, zuby..ale ne, dopoledne se mu to vrátilo. A až do dvou v noci měl pořád nad osmatřicet, Paralen k ničemuž nebyl, bylo mi ho líto. Nakonec teda zabrala vlažná až chladná sprcha a konečně jsme se trošku vyspali. V sobotu už měl celý den kolem 37,5, tak to už byl vpohodě a večer už nic a dneska taky ne. Ale mamka se mu dívala do krku, zdálo se jí, že má zvětšenou a zarudlou jednu mandli, já nevím, já mu tu pusinku prostě neotevřu. A v pátek teda pochopitelně jíst nechtěl, včera jsem ho nenutila, ale dneska vždycky když polykal, tak se tvářil příšerně. Tak ho možná v tom krčku opravdu trošku bolí. Asi teda zajdem zítra pro jistotu k dr., i když jinak už je myšák úplně v pořádku. Měla jsem strach, aby to nebyla angína, ale to by ty teploty jen tak samy neodešly. Doufám.
A protože byl dneska v pořádku, tak jsme šly s Janou mrknout na to výstaviště. Ale měla jsem dát na vás - tam bylo fakt houby. Asi deset stánků s kočárkama a to je tak pro dětičky všechno. Na tom nábytkovém to bylo o moc lepší, na ten chtěla Jana především, takže to aspoň nebylo tak úplně zbytečné, ale All for baby - no prostě totální zklamání. Potřebovala jsem pro Ondru nějaký oblečky, čepičku a tak, ale nemáme nic.
Tak se tady mějte, já musím končít, z půlhodinky spaní bylo asi pět minut.
Teď tady studuje cédéčka, který už na sebe dneska dvakrát shodil.
Ahojky Sylva a Ondrášek

janice
Kecalka 458 příspěvků 22.03.04 12:43

Ahoj holky,
posíláme Vám s Vilíkem jeden pondělní pozdrávek. Je tady nějak mrtvo, ale já osobně se vůbec nedivím. Venku bylo poslední dny tak parádně, že i Emiminčí závisláci dali přednost jarní atmosféře a opustili computery. My jsme taky byli pryč. teda já u našich a Hynek na stavbě.

Jinak je u nás všechno při starém a v pohodě

Mějte se parádně

janice+Vilík

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 22.03.04 13:18

Ahojky holky,
no teda tady je pusto a prázdno! no jo když je takový JAROOOO..

holčičky teďka chrupčí na naší posteli..úplně zvadly po dnešním rizotu…

taťka dneska prý přijde brzo a vezme holky na nákup a procházku…mno a já?..je tady takovej ale takovej nepořádek, že je mi až hanba…no a dopoledne jsem vypla lednici, protože námraza už nám lezla pomale po podlaze..;-)) no jo holt jsme chtěli bydlet a lednička za 500,– s mírně nedovírajícíma dvířkama od mrazícího boxu..no jo…tak tady skáču přes sýry, sádlo…lahůdka.

mno a ještě k tomu mi upadl šroubek z brejlí a nedrží mi jedno sklo..tak jsem vylovila čočky..cha cha teda takhle se dloubat do očí je fakt krutý…já je sice občas vytáhnu ale jsem dost lenoch na nasazování a hlavně vytahování..takže radši volím brýle.....to jen tak, čím se nově bavím po ránu…

a co holky?? dali jsme jim už sportovnější nástavbu na kočár..takže je dávám do polosedu pololehu..a od té doby nespí a mají kruhy pod očima..
kočár tím změnil těžiště a nejde s tím moc manévrovat..já nevím jak to vymýšlí ale je to děs..nehledě na to, že teď není za co ho chytnout když potřebuju do MHD..fakt chytrolíni! ale jinak je to paráda protože je bez té mega korby lehčí a holky mají zábavu..akorát chtějí ven!! ale to si musí počkat.

mno a martinka vylepšila svůj balanc na jednom místě o to, že vypadá jako by dělala kliky..někdy to vylepší tím že zvedne jednu nohu a vrávorá a vyrovnává..a pak se zase sklapne na zem a výsledek je tak posun dopředu o 2cm..to je jak kdyby před ní stála zeď..
Jaňula to pozoruje se zvednutým zadkem a pak od ručkuje kolem své osy jinam..

tak to je u nás a holky co je u vás? co děcka na jaro? co dovolený..máte naplánováno..kam pojedete???

zatím čauky

Zdenik a dva chrupčíci

Kejka
Stálice 51 příspěvků 22.03.04 20:10

Ahojky holčiny a mimísci (doufám, že už spící)!

Tak co se to tu děje?? Já jsme tu ooooopravdu dlouho nebyla, ale čtu a od té doby, co Zuzka skončila s psaním, to tu ouplně chcíplo (promiňte to slovo)! Vždy tu bylo kolem stovky komentářů a teď nic - no ale zase ta kvalita : ))!!

Je fakt, že mne to docela dostalo, vůbec jsem si nic takhle hnusnýho na stránkách, kde si povídají miminy nedokázala představit. Ale i tací, resp.také (chlap by to asi neudělal) mezi námi!

Nebo je to fakt tím jarem?? No ono zase rychle odchází - já už chtěla vlítnout na okna, ale ještě si počkám na opravdové jaro!

No a co je u naší Adélky nového - no LEZEME, klečíme, sedáme si sami, říkáme slabiky (hlavně když se jí něco nelíbí, tak to stojí za to)! A dělá paci, paci a od včera tik tak (kroutí ručičkou), nějaké náznaky na pá pá. No ale samozřejmě že když se chcema někomu předvést, tak ani náhodou.
Byly jsme na kožním - sanatorium Achillea Čimice a opravdu má Ája atopický ekzém, te´d je to v klidu, ale ještě jsem nevychytala po čem se jí to rozjede. Dr. nám napsala dělanou mast, která obsahuje Elocom - slabé kortikoidy, ale ještě v jiné masti, takže je to ještě slabší. Je fakt, že ten Elocom jí pomohl během 2 dnů, no ale nesmí se to používat často!
Ale plavčo jsme zrušily a už chodit nebudu, 2 lekce za 1000 Kč (10 lekcí) mi stačili a teď to stojí 1500,– a nejsem přesvědčena o tom, že to na tu kůži je dobré. Dr. říkala, že můžu chodit, ale mazat a nebo to nedráždit, třeba se to úplně zklidní!!

No a jinak je s tou naší treperedou sranda, baští dobře, zvlášť dneska sváču. Měla br.kaši s mrkví a brokolicí a to je lepší než přesnídávka.
Dneska jsem jí chtěla vyfotit a to vždycky hnedka vyloudila úsměvů a te´d na všechny ukazuje paci a tik tak a při tom má vyplazený blajzák (po dědovi)!!

Tak holčiny, a´t už to jaro opravdu převezme svoji vládu a mějte se!!
Kejka a Adéla (8m a 14 dní)

PS: Jo a na rehábku dobrý, ale opět nic nepředvedla, tam je to asi zakletý. Dokud nepřišla sestra, tak si lezla po stole pro vláček, ale jak se objevila, Adéla si lehla na záda a bulela. A když jsem říkala, jak se staví na nožky, tak je samo.. pokrčila a nepoložila na stůl ani náhodou! No prý i chodící děti, tam jsou jako v transu!!

Páček ; o )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.04 21:20

Ahoj holky,

ano, ano, je tu nějak mrtvo, doufám, že se z té ?krize" brzy vyhrabeme a bude vše jako dříve.

ADINO - opět pěkný deníček. Trošku mě překvapilo, že dáváš Adámkovi pití, čela jsem, že pokud kojíš (kojíš?), nemusí se podávat žádné nápoje. Jak to tedy je? Ví to někdo?
Jak je na tom manžel se zkouškama?

Příkrmy - já jsem si navařila ?home made" do mrazáku a prokládám to kupovanými přesnídávkami. Musím se pochlubit, že Emě chutnají ty moje víc. Co mě překvapuje, že se kupované přesnídávk nedají vyprat, strašně třísní. A nedá se to vyprat.

SYLVO - do minulého deníčku jsem sice nepřispěla, ale četla jsem ho a byl výborný.

Včera jsme se vrátili z hor, a když jsem vybalovala věci, do našeho bytu zasvítilo sluníčko a přiznalo tu špínu na oknech. Tak jsem večer ještě myla okna… já pitomá :-). Jaro na mě působí tak, že bych nejradši udělala generální úklid.

Na horách to bylo úžasný, měli jsme dovolenou po dvou letech. Nejlepší bylo, že tam nebyl signál, takže manželovi nešel telefon ani notebook :-)!!!! Holky, to byla taková pohoda, ach jo, že už je to pryč. A Ema byla báječná, spala na sjezdovce v kočárku, vlekaři hlídali a my jsem s manželem celé dopoledne lyžovali. Odpoledne jsem pak chodili na procházku, sníh už byl stejně těžký…

A teď k našim pokrokům… žádné nejsou. Začínám si říkat, jestli ta naše Ema není nějaká pomalá :-(, nesedí, neleze, neukazuje Tááák je veliká, jenom pořád mává, dělá pá pá, a kecá. A taky se docela vytáhla, zase jsem musela udělat pořádek v oblečkách.

Zítra se bohužel nedostanu na chat, už podruhé budu absentovat, máme návštěvu. Taky jdeme odpoledne plavat, tak se zase odměním medovníkem ;-).

JANICE - jak pokračuješ s dietou?

HOLKY, kde jste všechny, dlouho jsem neslyšela o ŠárceR a Šimůnkovi, Janice píše krátké pozdravy, kde je Katka s Adámkem a Olča s Matýskem, Klárka s Karolínkou, atd atd…

Mějte se hezky a ozvěte se,

Olinka a Ema

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.03.04 22:46

Ahojte holky,
jsem z deníčku od Ed, ale vždy jsem vás moc ráda četla. Jste parta prima holek. Teď tu však máte nějak mrtvo. Holky, prosím pište! To, že nějaká, s prominutím kačena, potřebuje někomu ubližovat vás přeci nemůže rozdělit! Tak doufám že to tu trošku rozjedete a že vaše mlčení je způsobeno opravdu jen tím jarem.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.04 23:30

ája:
Ahoj holky,
slezte z těch parapetů, na špinavá okna jsou nejlepší žaluzie :-). Přiznávám, že i mě už nakazilo počasí a sluníčko rozsvítilo tu hrůzu na sklech, ale zatím na to házím dlabanec, páč nestíhám jako obvykle. Minulý týden jsem posílala inzerát na pronájem bytu, tak ho musím dovyklidit a okna mají přednost tam. Teď makám ještě do práce tak se tady flákám:-). Jediný co jsem umyla je auto, protože jsem nechtěla mít úplně špinavou investorku. Večer, za svitu pouliční lampy nějaká šílená ženská drbala bílý auto v půl kbelíku vody, Marian se docela bavil, ale dopadlo slušně. Taky chodíme hodně ven, užít si jara a kytek a alergie :-))). Ale i tak je to báječný.
Hanka zatím nedělá žádné převratné pokroky, vystrkuje prdelku a couvá, což jí nesmírně prudí a pak většinou vynadá i mně. Tak se po bytě pohybuju názorně taky po čtyřech, ale dítko mám zatím nějaké tupé. Tak se brouček probral, jdu jí dát cucnout.
Tak, bašťoun to znovu zalomil :-). Zatím mi to nijak nevadí, aspoň jí najdu max. 2 m od místa kam jí položím. Zítra jdeme na 8m prohlídku, tak nás zase asi poženou na rehabku, kam samozřejmě nepůjdem. Musím to zaťukat, ale úplně nám zmiznul atopický ekzém. Už se týden neobjevil a Hánina má krásně zdravou pleť. Nevím co na tom má největší podíl, tak budu ještě chvilku pokračovat v matlání pleťovým mlékem i škrobem ve vodě, homeopatika dávám v nižší koncentraci, tak uvidíme. Ale fakt mě to potěšilo. Taky Prdulka vzala na milost aspoň půlku malé zeleninové přesnídávky. Tak jsme, Pavli, v těsném závěsu :-))). Jo, a zuby se činí. Lezou horní tři, jedna jednička a dvě dvojky. Už jsou na vykouknutí, je to otázka několika dní. Už aby !!!. Jak já bych chtěla spát aspoň jednu nepřerušovanou celou noc!
Stran botiček - já myslím brát to rozumně. Pořád bosky prckové běhat nemůžou, tak kvalitní botky na rozchození a nechat i bosky. Zrovna jsem Hánině koupila nechodící botky do kočárku, protože v těch teplých návlecích je už moc teplo a v ponožkách mám strach, že by jí zase fičelo na plosky. Tak máme prťavý plátěnky, ale jsou docela dobrý. protože se šněrují skoro od špičky, tak se dobře obouvají. Cena za maličkatý kožený botičky (ty zdravotní) mě taky málem porazila :-(. Nevydržela, jsem a dokoupila plenky a dneska poslala obaly, tak se těším, že snad dorazí hračka. Achjo, škvrně nechce zabrat, už mě zase prohání. Mějte se fain, jdu kojit a pak rovnou pracovat. Dneska mi u notáře řekli, že ač oni to nepotřebují, stát požaduje soudní odhad bytu po mámě pro evidenci. Další vydání, ať se jdou vycpat! Tak musím vydělávat zase na nějakého uředníka. Raději bych za to koupila už ty kožené botičky, ale co nadělám. Tak pa, zítra písnu míru, váhu a zážitky z očkování :-)). Ája s Hanulkou

Adina
Kecalka 127 příspěvků 23.03.04 08:19

Ahoj Olinko,
doufám,že se už cítíš lépe.
Zkoušky jsou úspěšně za námi, takže veliká radost a dík za optání.
Pití- když dostává mimi k obědu v příkrmu i maso, mělo by to zapíjet čajem, pže mlíko zabranuje vstřebávání železa. Takže jsem Adámkovi začala dělat pití k obědu a pak tan čajík beru třeba na procházku nebo do Prahy, je to příjemný, že člověk při prvním zakňourání nemusí vyndavat hnedle prsisko. A odpoledne po přesnídávce-pokud se teda zadaří aplikovat a Adam vůbec něco sní-taky dávám čaj.
Měj se krásně a napiš, jak ti je.
Pa Adina

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.03.04 08:35

Ahoj holky, zdravíme při úterku.
my jsme vzhůru od 6 hodin a to poslední 3 týdny s železnou pravidelností. Už jsem si zvykla.
Včera jsme se jako všichni tady kochali jarem a venku jsme byli celé odpoledne. Navštívili jsme jeden dětský bazárek, Emi jsem tam koupila moc pěkné zachovalé zahradníky za opravdu lidovou cenu. Hned jak jsme dorazili domu tak jsem je vyprala a jsem z nich nadšená.

Chodíte taky koukat do dětských bazárků, nebo kupujete jen nové věcičky ???

U nás je ten problém, že já nemám po nikom možnost dědit oblečky, v rodině nemáme žádné malé dětičky, takže vše musíme zakoupit.

Od včerejška nad náma v bytě dělají novou koupelnu+kuchyň je to neskutečný rachot a pro Em je téměř nemožné si doma schrupnout, takže asi zase vyrazíme na delší dobu ven.

Taky se jdu v poledne ostříhat v rámci akce: Nejen jarní úklid v bytečku, ale i na hlavě.
Jinak mám s Em trápení papá banán+jabko a večer kaši bez problémů, ale obědy od soboty odmítá, nevím, kde dělám chybu, veme si max. 2 lžičky a dost, takže v poledne jen kojím, snad je to přechodné, když tak koupím nějaké to hotové jídlo možná, že ji zachutná.

Už se mi vaří voda na kafe. Qatro+Emily/7 měsíců+6 dní/

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.03.04 10:28

Ahoj,

tak jsem se konecne dostala k tomu, abych taky neco napsala. Vikend jsme stravili u mych rodicu, Iva na rozdil od minule navstevy predvedla, ze tu zeleninu teda fakt jist nebude, takze jsem si vyslechla spousty vtipnych poznamek na tema „no ja se ji nedivim, taky bych to nejed, nechces ji radsi dat kus rizku“? A taky jsem se dozvedela, ze v 9ti mesicich jsem se zivila plnenym stramberskym uchem s oriskama a taky jsem to prezila. Ach jo, ty babicky jsou fakt hrozne, od te doby, co ma Iva „povoleno“ jist, tak porad vymysleji, co by ji tak daly na jidlo, uz me to stve, taky to tak mate?
No ale jinak byl vikend moc fajn, byli jsme skoro porad venku, ja jsem dokonce stihla i bazen a saunu.
Co se pokroku tyka, Iva porad vali sudy, na nejake plazeni nebo lezeni to vubec nevypada, paci paci a podobne veci neprovozuje ;-).
Holky, mam problem - uz jsem tady o tom jednou psala, pak to preslo, ted zas znovu: pri kojeni me hrozne boli prava bradavka, spis az ke konci kojeni, chvili i potom, nejhorsi je to v noci. Nekde jsem vycetla, ze by to mohla byt plisen (na bradavce pry nemusi byt zadne viditelne zmeny), tak zkousim gencianku, jsme obe fialove. Kdyz to nezabare, budu muset naklusat k nejakemu dr ;-(. Nemate nekdo podobnou zkusenost? Me docela zarazi, ze me boli jen ta jedna bradavka, ze se nenakazila i ta druha.
AJO, u nas je to s jidlem zase spatne - Iva zda se prokoukla trik s krupkama, takze se zeleninou jsme skoncily ;-(. Zustava pouze jogurt a jablicko.
ADINO - gratulujuk Adamkovu k rozjezeni se a zavidim ;-). Caj taky zkousim davat, vetsinou az odpoledne, to je Ivka docela ziznivka. Myslim, ze kolem 9.mesice uz by se nejake tekutiny krome kojeni davat mely.
QUATRO - taky mam spoustu veci z bazaru, specialista na ne je moje mamka, vzdycky, kdyz prijedem na navstevu ma par zajimavych „ulovku“ :-). Vetsinou tam teda kupujem mikiny a kalhoty, ted mam super jarni bundicku. Bodycka, cepicky a overalky porizuju nove.

Tak uz me nic nenapada, mejte se vsichni krasne a PISTE!!!

Pavlina + Iva chrnici

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 23.03.04 10:31

Ahojte.
Tak sa pridávame k ranostajke Emily. Kristián tiež začal posledné 2 týždne vstvať o šiestej ráno a potom už nie a nie zaspať. Teda zaspí, ale až okolo pol desiatej. No aspoň niečo.
Neviem či sa mám tešiť, že je zase zima, ale v kútiku duše to robím. Minulý týždeň totiž Kristián nechcel vôbec spať. Keď bol bez fusaku, tak mal v kočíku strašne veľa miesta a namiesto spania sa stále točil a :,-(al si atd. No a včera keď sme vytiahli späť fusak, tak je spánok zase v pohode.
Zato sa nám zhoršilo papanie. Kedysi žrút Kristián úplne odmieta zeleninu. Ovocné pŕesnídávky je schopný ládovať 5× denne bez problému velké skleničky, ale zeleninu už asi týždeň za nič na svete. Tak som sa začala vracať na začiatok papania a zase skúšame čistú mrkvu, mrkvu a jablko …
V pohyboch aktivite sa pridáva k Martinke od Zdeníka a k Hanke od Áji. Váli sudy, vystrkuje zadoček, stavia sa na kolienka, ale konečný výsledok je stále pohyb dozadu. Celkom ho to rozčuľuje tak uvidíme ako budeme pokračovať. Čo sa týka nákupu oblečenia, tak tiež nemáme po kom dediť. Žiadne iné mimino v rodine nemáme. Ale zase máme hodne tetičiek a stýčkov a hodné babičky… No proste skoro nemám šancu Kristiánovi niečo kúpiť. Dostáva toľko darčekov, že ja mu dokupujem už len nejaké bodíčka, ponožky, punčošky.. Fakt som zistila, že máme toľko vecí na oblečenie, že ich vôbec nestíha nosiť. Asi pred mesiacom som to testovala, a zistila som, že mi stačí prať raz za 2 týždne. U nás sa totiž ešte praktikuje starý rodinný zvyk, že keď sa narodí miminko, tak ho chodí navštevovať postune celá širšia rodina a každý donesie nejakú hračku a nejaké oblečenie. No predpokladám, že zo všetkých tých vecí vyrastie niekedy do leta a potom sa budem môcť realizovať aj ja. Ono to obdarúvanie má totiž dve stránky. Tá finančná je výhodou, ale zase niekedy dostanete niečo, čo sa Vám moc nepáči,ale zase je Vám to ľúto nepoužiť. Ono predsa to oblečenie nie je lacná záležitosť.
No idem pripraviť veci na plavčo. Tak sa majte krásne a hlave PÍÍÍÍÍÍŠTE.
Zuzana a Kristián

bazalka
Stálice 90 příspěvků 23.03.04 12:49

Ahojky všem,
tak jsme se před chvílí vrátili z plavání, které Ondru zmohlo zcela nečekaně tak, že usnul a spí mi teď i doma v kočárku /nevídáno!/, pročež jsem místo dělání něčeho užitečného /hora prádla na žehlení apod/ sedla k PC a šupky dupky na e-mimino, ale snad si trochu toho klídku zasloužím :o) Ondra dnes vstával už v 5h a odmítal spát, ale byla jsem tak hotová, že jsem ho po přebalení, nakrmení a obložení hračkama nechala v postýlce kníkat do 7.00h Pochopitelně se mi za způsobené příkoří pomstil - podařilo se mu vydrápat se na jednu polici a vysypat si na hlavu plnou cukřenku - vysávala jsem asi 10 minut předtím :-( Tak máme teď sladké dítě :-) Ondra tráví i nadále většinu času drápáním se kamkoliv do výšky, nejlépe opřít se po vdrápání jen jednou rukou a duhou zuřivě plácat. Trochu už ale vychytal případné pády, tak se většinou hroutí poměrně koordinovaně na zadek a já nemusím být tolik ve střehu. Po namáhavém obcházení obchodů s obuví jsem konečně zakoupila první botičky a tak je „trénujeme“ - první reakce bylo nevěřícné okukování a ohmatávání nohou a rozvazování tkaniček, ale teď už je to OK a Ondra v botičkách nekrčí prsty pod sebe jako předtím. V nakupovací mánii /nakupuju hrooozně nerada, takže když to na mě přijde, tak toho musím využít/ jsem obrazila i pár bazárků a nakoupila Ondrovi něco slušivých oblečků /džíny, lacláče apod./, ale sobě jsem si boty ani kalhoty nevybrala - padly na mě lehce deprese z toho, že „jaro už je fakt teda tady“ a já mám navzdory všem svým slibům těch pár kilo navíc pořád na sobě, prostě to každodenní cvičení a zdravá strava nějak nevychází /v neděli jsem byla v pizzerii a snědla jsem celou obrovskou pizzu a ještě tiramisu!/ Doufám tedy, že mne některá utěšíte, že v tom nejsem sama :-))
Chtěla jsem se zeptat maminek co mají prcky s ATOPICKÝM EKZEMEM /vím že psala SYLVA o Ondráškovi a ještě pár dalších,ale teď nevím přesně kdo/ čím detičky mažou, v čem koupou /a jak často/, v čem perou, jestli chodí na kožní a tak podobně. Ondra pravděpodobně má nějakou lehčí fomu ekzému taky /drží se mu jen za ušima a vzadu na krku/, ale moje MUDr. je dost laxní, na kožní ani alergologii nás neposlala, předepsala jen fenistil kapky proti svědění a na mazání zinkovou maast a lipobázi /je úplně fuk jestli mažu indulonou nebo lipobází/. Tak sháním nějaké informace.
Ha, tak to ten spánek dlouho nevydržel, budu muset jít vyprostit toho vzteklouna z kočáru, než mi vyskočí sám a nakrmit ho /to zase bude boj!/, tak se zatím loučím, všem přeju pěkný den a zatím papa
Bazalka a Ondra /7,5 měsíce/

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 23.03.04 14:15

Ahoj holky,
tak jsem dneska nějaká neschopná něco dělat a zakotvila jsem na emimču. Jaro od nás zase někam odešlo, máme tu celkem zimu a prší, takže počasí celkem nic moc.
S úklidem jsem to zatím moc nepřeháněla, protože moc nestíhám, zatím s plácám v hromadách špinavého a vypraného prádla na žehlení, dneska jsem žehlila skoro celé dopoledne, Sára mi to prádlo vždycky vozí do ložnice na uložení, ale stylem, že si naloží malý nákupní vozík a v ložnici mi to vysype na postel, až z toho je za chvíli pěkná hromada a já může skládat a skoro žehlit znovu, ale nějak ji musím bavit, jinak bych s ní nevydržela.

Johanka momentálně spí, zub ještě žádný nemáme, s jídlem je to u nás v pohodě, jí krásně a nic neodmítá. Ráno kojím, pak dávám dopolední svačinu to je většinou přesnídávka s piškotem, nebo jogurt, pak před obědem trošku nakojím, pak má oběd, po jídlech ji vždycky dávám čaj s flašky, to ona může. Na oběd dělám zeleninu s bramborem, s vločkami, s pohankou, nebo s kuřecím masem, taky už dávám někdy žloutek a těstoviny, tak to nějak střídáme. Vždycky nějakou tu kombinaci uvařím a trochu pomixuju, Johanka by se mohla utlouct, na to je moc šikovná. Pak následuje odpolední kojení a večer kaše s ovocem. Pak ještě před spaním trochu nakojím. V noci se ale ještě pořád hodně budí, někdy vstáváme i 5 krát a to nepočítám podávání dudlíku a pod.

Ale s pohybem to máme horší, lezení nehrozí, na bříšku to taky nehrozí, nejradši by už tak na nohy, už se jí taky podařilo se postavit v postýce, tak to teď piluje. Zase to má svoje výhody, ještě mi nikam neuteče. Mluvení taky nic moc, když je zlá, nebo chce spát tak pořád volá mama, nebo taky baba, někdy se mi zdá, jako kdyby zpívala.

Ještě se musím pochlubit, chtěla jsem už Johanku přesunout z hlubokého kočáru do sporťáku, tak jsem manžílkovi dala za úkol koupit mi do kočáru šle na uchycení mimča, je to takový starší typ po Sáře, měla jsem strach, že mi Johanka vypadne a on mi dovezl nový sporťák, myslela jsem že mi vypadnou oči, prý to mám jako dárek, on mi moc dárky nekupuje, ale když něco koupí, tak to stojí za to. Ale ten kočár je fakt nádherný, už jsem se vzpamatovala ze šoku a mám fakt velkou radost. Už se těším až ho půjdu otestovat, hned jak přestane pršet.

Tak se zatím holky mějte a pozdravujte mimča, zase se ozvu co nového.

Ahojky Lenka a Johanka skoro 8 měsíců

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 23.03.04 14:33

Ahojky všichni,
je vidět, že počásko se nám trošku pokazilo a návštěvnost emimina opět stoupá!!!!:o))))))
Včera jsme byli celý den venku, Ondru to vyřídilo tak, že v šest večer jsem ho udržovala naživu už jenom násilím, a když přišel šest dest Petr, tak šli bez diskuzí spinkat. Předevčírem uspával taky Petr - Ondra dvacet minut řval jak tur. Za ty dva dny marodění se pěkně zkazil - usínat by chtěl jenom u prsa a k jídlu by chtěl taky jenom mlíčko od maminky. Včera to usínání vzhledem k tomu, že spal s otevřenýma očima, teda proběhlo bez nejmenších problémů, do pěti minut byl tuhej, ale to asi nebude standart.
Ale to jídlo…jak tak hezky papal, ne moc, tak tři čtvrtě lahvičky té malé zeleninky, tak teď ani za zlatý prasátko. Ach jo. Vždycky se na to celej třepe, jak mu dám první lžičku, tak se začne strašně, ale strašně šklebit a ani to pro jistotu nepolkne. Jablíčko (poprvé měl předevčírem), to teda sní, ale šklebí se úplně stejně. Díky tomu jsem zase jak kojná, včera jsem za odpoledne odstříkala jen tak 150ml do mražáku (to neznám, normálně bych se na to mořila dva dny). Ale taky mě opičák začal hezky hryzat. A hoooodně ale fakt hoooodně to bolí - i teď, když už je to dvacet minut po kojení. Tak jsem zaječela a sebrala mu to. Už byl totiž najezenej, jenom tak si zálibně podudlával a občas cucnul.
Jinak pohyb u nás stále stejný - sudováleč na jedničku, ale zadek od podlahy neodlepí. Ale zato ji rád oblizuje.
Choroba ustoupila, rozhodla jsem se, že k dr. není nutno chodit, trošku jsem ho znásilnila a mrkla mu do krku sama, a tam nic špatnýho. Takže už je vpořádku.
Jo a buďte vklidu, my taky vstáváme mezi 5,45 a 6,15.
BAZALKO - my máme ekzém, po zavedení příkrmů se mu to trošku zhoršilo. Jinak ho mažu takovou čínskou mastičkou, ta se ale nedá běžně sehnat. Ale co nám zabralo krásně je Excipial U Lipolotio -je to i volně prodejné, je to tělové mléko. Ondra měl takový terčíky ekzému i nad lokty a ty mu po tom úplně zmizely. Takže to určitě doporučuju. Jinak napsat to může pediatr a dermatolog. Ale stojí to jenom něco přes stovku, tak to zkus. My koupem tak jednou týdně + jednou týdně plavání, jinak ho jenom myju pod tekoucí vodou.
QUATRO - my taky nakupujem hodně věcí v sekáčích - většino s výjimou bodíček a punčocháčků a čepic. Mám několik oblíbených, vždycky mě ta návštěva stojí spusty peněz. Dědit bychom po kom měli, ale bohužel Ondra Verunku zrzečku, ač o devět měsíců mladší, dorostl a za chvilku bude dědit ona po nás. No něco máme i po Filípkovi, co Verči třeba nesluší nebo je vyloženě klučičí, ale už to není co to bývalo :O(
LENKO - teda takovýho manžela závidím! I když na druhou stranu je dost odvážný, já bych měla strach, aby se trefil. Tak ti moc přeju hezké a hlavně pohodlné poježdění s novým kočárkem. :O)))))))))) Je to super dárek.
No nic, jdu ho zkusit uspat, ale jestli mě zase kousne.....
Sylva a Ondrášek zubatec mamkohryzálek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.04 23:35

Ája:

Ahoj holky, dneska zas jen tak mrknu, zítra před sedmou si z práce přijedou pro hotový projekt, který samozřejmě ještě zdaleka hotový není :-)). Dneska prohlídka v 8m proběhla úplně v pohodě včetně očkovací lžičky, Prďolka byla dobře naladěná. Aktuální míra je 72,5 cm a váha 8,94 kg - Uf moje záda! Taky nám vyjukl třetí zub, horní jednička a další dva vylezou asi tak nejdýl do tří dnů. Jsem moc zvědavé jak to bude s kojením. Občas na mě hodí Haňule čertovský očko a na zkoušku si hryzne, co že já na to, potvůrka. Samozřejmě že auvajsuju.
Většinu věcí nakupuju v sekáči. Jak jsme byly s Haninou pracovně v Sušici, tak jsem tam nechala půlku zálohy na práci. Nové věci kupuju míň a většinou ve slevě. Drahé jen takové, které nám vydrží dlouho, zatím se dařilo :-). Nové kupuju hlavně čapky a punčošky, ponohy a tak. Něco dědíme po chlapečkovi (jednou z odkojených mými ořebytky :-)). Je o pět měsíců starší a bohužel ho dorůstáme. Pavlík občas nosí nějký ten pěkný úlovek ze sekáče, který je Hance ještě velký a tak takhle střídáme.
BAZALCE k atopickému ekzému: Hance se udělal zhruba v pátém měsíci. Příkrmy tedy vliv nemají. Nejdřív se objevili fleky u uší , pak čelo a nakonec ruce a nohy. Naše mudr je na tohle dost laxní ale u jednoho očkování jí střídala kolegyně a ta nám napsala Excipial s mandlovým olejem, zinkovou mast a homeopatika. Nejlépe se mi osvědčilo koupání ve vodě se škrobem (koupu každý den, Háňa se těší, je to rituál před večeří a usínáním), pak vmíchání homeopatik do příkrmu - Calcarea Carbonika 9CH, 3kul. denně, a po mazání postižené kůže 2-3 krát denně dětským mlékem Icare s bílým ichthamolem exzém zmiznul. Zinkovou mast jsem úplně vyloučila a Excipial používám na tělíčko. Tak přeju všem s exzémem, ať se vám ho taky povede zlikvidovat. Já doufám, že se už neobjeví.
Hm, ještě jsem něco chtěla a fakt si nemůžu vzpomenout. Tak jdu makat. Mějte se bájo. Pa Ája s trojzubečkem :-)))

Adina
Kecalka 127 příspěvků 24.03.04 08:38

to jsem ještě já…Oli, potřebovala bych se s tebou osobně zkontaktovat, ale nevím jak…ev. mi napiš soukr. zprávu tady do e-mimča.
Dík Adina

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.03.04 11:04

Ahojky holky,
jak se máte všichni?? včera jsem nestihla chat, tak doufám, že jste se sešly v hojném počtu…holky ale občas písněte i semhle…což??? ;-))))))

mno ono je to těžký co? holky sice ještě nelezou se vší parádou ale už je tahám ze všech köutů možných i nemožných..a vžddycky se někde ozve táhlý nářek..MAMíííí vytáhni měěěěě…a co já? no vytáhnu a koukám kde je druhá! takže už se těžko odbíhá…teď naštěstí zaspaly..

holky mě už nenapadá co mám holkám vařit a co teprv našemu tátovi…nemáte nějaký tip?

my taky kupujem dost v sekáčích..někdy se fakt zadaří skvělé kousky! teda přeborník je má mamka..

mno utíkám něco kuchtit ach jo..
a co říkáte na ten déšť to je fakt hnusný co?

zatím čauky

Zdenik a M+J

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 24.03.04 12:09

Ahoj holky, tak se ozývám po dvou týdnech. Máme za sebou tu obávanou a těšenou dovolenou v jižní Americe. Byla to nádhera, vrátili jsme se odpočatí, konečně jsme se dospali a taky chytli nějaký ten bronz. Udělali jsme spoustu fotek - jsou na webu: http://sweb.cz/olga.pavlickova. Matýsek tu řádil s babičkou. Můj dojem je takový, že mu bylo úplně fuk, že tu nejsme, tvářil se jako že nic neregistruje. Ale když jsme se v neděli večer vrátili, nadšeně nás vítal, měl radost a my s ním. Toho návratu jsem se trochu bála, aby nás vůbec poznal, ale vůbec jsem nemusela mít obavy.
Jinak u nás skoro nic nového, trochu Maťulka rozšířil svůj slovník (mama, ťaťa, ham, ňam, bum, čiči) a dělá první pokusy se samostatným stojem. Dokonce když jsem seděla pár kroků od něho, udělal asi dva váhavé krůčky a pak mi spadnul do náruče. Jinak zjistil že má jazyk a vyvádí s ním zajímavé kusy, dává uslintané pusinky (s otevřenou pusou :)) a ukazuje na skoro všechno prstíčkem. Když ho člověk má v náručí, začne hned velet prstíčkem kam by chtěl jít. Hrozně se mu líbí všechny možné obrázky, tak obcházíme po bytě obrazy, kalendáře a ukazujeme v knížkách. A naučil se také troubit na nos :), zkouší to nejen u každého člověka který mu přijde pod ruku, ale také u psa, kočiček, plyšáků a poslední dobou i na obrázcích. A je hrozně potěšený když sáhne plyšákovi na nos a já za něj zatroubím :)).
Tak to od nás vše, já ještě likviduju dovolenková zavazadla a do toho neustále někde honím tu naši motorovou myš :).
Mějte se fajn,
Olča a Matýsek - v neděli bude 9 měsíců

janice
Kecalka 458 příspěvků 24.03.04 14:13

čauky holky,
posílám Vám jeden středeční pozdrávek. Venku je teda maximálně hnusně, ještě, že je Vilda zvyklej usnout i v postýlce a nemusíme dneska ven.
Jinak pilujeme stoupání kdekoliv a o cokoliv, legrace je Vilíka při tom pozorovat, strašně se soustředí a dělá u toho všelijaký grimasy. Akorát ještě nepřišel na to, jak se dostat zase zpátky do sedu a tak stojí opřen, kroutí se do všech stran a béká. No, snad na to v dohledné době přijde…
Jinak zuby máme zatim 2 dolní, ale něco se chystá, protože Vilík zase slintá jako bernardýn.
Taky už mu nestačí jen ranní mlíko, ale snídá ještě tak půl tenkého plátku chleba bez kůrky, namazaný tvarohem, lučinou, žervé nebo tak. nakrájim mu to na kostičky a on je uplně blaženej. Taky už ho nebaví, že ho někdo krmí, takže když zažene první hlad, tak nutně potřebuje tu lžičku a tak se o ní chvíli perem a pak mu jí dám, vezmu si druhou a oba jsme spokojení.

Co se týká sekáčů, taky mám pár úlovků, ale taky jsem dost odkoupila nebo dostala od kamarádek. Nové věci ale převažují a to ne z důvodu, že bych si na to nějak kór potrpěla, ale prostě, když vlezu do nějakýho obchodu, tak se většinou neudržim a něco zakoupim. Na doma ale lehce jetý tepláky taky máme:o)))
OLČO - teda, hnedle jsem koukala na ty vaše fotky z dovči a uplně jsme Vám začla závidět. Taky bych někam jela. Uvidíme v létě, ale spíš budeme finišovat se stavbou a tak nebude čas.

OLINKO - můžeš, mi prosím, soukromou zprávou poslat nějaký tvuj soukromý mail? Potřebuju se Tě na něco zeptat. Diky

Ach jo, už zas nevim, co jsme komu ještě chtěla napsat. Tak budu končit a pomalu vymýšlet nový deníček.
mějte se zatim prima

janice+Vilík - vstavač obecný

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.03.04 16:46

Ahoj holky,

zdravíme. Včera jsem byla poprvé na chatu a nevěděla co zmáčknout, takže ještě jednou dík VERU, že mě navedla. Ani bych nevěřila jak při tom elektronickém kecání letí čas, šla jsem spát až po půlnoci a Emily mi to samozřejmě hned v 6 ráno natřela a vstávala.

Dopoledne, i když lilo jak z konve tak jsme vyrazili ven a Em tam prospala v kuse skoro 2,5 hodiny, mě připadalo, že čím víc lilo tím lépe spinkala, připadala jsem si jak vodník.

Jak tak čtu nejsme jediní co se pokazili v papání-KRISTIÁN a spol. drží s námi snad JOHANKA podle toho co píše LENKA BAŠTÍ UKÁZKOVĚ. To bych potřebovala jak jsem už psala od soboty Em odmítá oběd tak jsem ji dneska koupila hotovy blivajz a kupodivu si trochu dala.

To je fajn, že neutrácím sama v dětských bazarech.

ZDENÍKU-vaření pro mě taky není problém jako spíš ta inspirace někdy chybí, naštěstí Martin není vybíravý, obědvá v práci, ale skoro každý večer vařím teplou večeři-buď jen polívku nebo těstoviny s masem, hodně taky zapékám brambory nebo těstoviny s masem nebo se salámem, někdy baštíme topinky, vaječné řízky, palačinky atd. více méně se to opakuje.
Mějte se
Quatro+Emi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.04 19:17

Ája:
ahoj holky,
tak jsem to stihla v noci dodělat, ráno odevzdat, ale jsem dneska celý den jak polámaná. Zato Hanička má někde tajný zdroje energie (nebo mi tu mojí ucucává :-)), teď konečně na chvilinku usnula před večeří, jinak si chvilku schrupla v kočárku. Byly jsme koupit macešky za okno a pro hlínu až ve městě, protože nám tady zavřeli perfekní květinářství s venkovní zahradou - béééééé, mojí potěchu pro oko.
Olinko, ten týden musel být bezva. Hlavně mě fascinuje ta teplota, přesně pro mě. Marian cestuje hrozně nerad, tak když mě popadne cestovní horečka, musím ho nechat doma. Možná bych ho nalákala na ty kaktusy. Ty miluje, máme jich plný sklep, už teď mě děsí ta příšerná práce až je budeme vyndavat ven - na balkon. A pak bude veškerá péče na mě a běda když mu nějaký umořím :-). (to se mi určitě povede a pak budu honit nový)
Tak dneska mi přišly vhod rukavice a svetr. V Plzni je zima a déšť, kouř z komínů se plazí strašně nízko a vodorovně. Prostě fuj počasí. Na teploměru to dneska nepřeskočilo +4. Brrrr. Ale za špinavým oknem nám to konečně kvete :-))). Akorát poryv větru mi v neděli shodil z parapetu truhlík se semínkama na právě vyluxovaný koberec. Tak nevím, jestli nebudu sít znovu, nic neraší. A z koberce taky nic :-).

Holky, která kojíte a máte alergii na jarní pyly? Je tu někdo taky tahle zasažený kýcháním a rýmou a slzením? Po porodu se mi alergie zhoršila a normálmí léky nechci zatím brát a homčule nepomáhají. máteli někdo dobrý tip, prosím, nahoďte. Za chvilku nám před okny do ložnice rozkvete obrovská bříza a já budu minimálně tři neděle vyřezená z provozu :-)). Díky
Opatrujte se Pa Ája kýchal a Handa

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 24.03.04 19:26

Ahoj,

teda tady v Brne je hnusne - lije a lije. Ale aspon je dobry vzduch a mrnatum se dobre spi. Teda jen pres den - v noci mela Iva nejakou vstavaci naladu, od jedne se budila tak po hodine :-(. Myslela jsem, ze to rano dospi, ale ono ne, v sedm se mi nakvartyrovala do postele a tak dlouho do me stourala, az me prinutila vstat. O pul desate pak vytuhla, tak jsem si rikala hura, ale ona se potvurka za 20 minut vzbudila. Vubec je dneska beruska nejaka moc ziva.
Podarilo se mi Ivu obalamutit krupkama namocenyma v mrkvi - snedla aspon 3 lzicky ;-). Jsem zvedava, kdy mi na to prijde. Odpoledne jsem zkousela kousek hrozna (uz me to jabko furt dokola nebavi), tak opatrne ochutnala a tvarila se neurcite, tak uvidime.
Co se tipu na jidlo pro Ivu tyka - tech mam dost, ale nemam je na kom realizovat ;-). S jidlem pro manzela je problem, vetsinou neni schopen zajit si na obed, takze vecer je pak hrozne hladovy. Nastesti je polivkovy, takze obcas staci navarit polivku na 3 dny a je vystarano. Ale jinak mam pocit, ze porad stridame to same - spagety, smazenice, kure…
Divala jsem se na predpoved pocasi, zitra ma snezit, ach jo, ale pristi tyden by se zas melo dost oteplovat, hura ;-).
Holky, mate nekdo kostky Peek-a-Blocks o kterych se tak basni v denicku Mischicky? Ja je zatim okukovala na webu Fisher-Price, ale u nas v obchodech (kamennych i webovych) jsem je jeste nevidela.

Tak pa, jdu delat veceri a pak spaaaaaaaat
Pavlina + Iva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 24.03.04 19:54

Ahojky,
tak nám to jaro zase uteklo pryč. Dala jsem spát Ondráška bez fusaku do kočárku a pak jsem honem přidávala dvě deky…
Jinak byl dneska hrozně příjemný den, byly jsme se ségrou a s dětma na návštěvě u kamarádky, moooc příjemné…navařeno, obídek…no super. Jenom škoda, že jsme musely ujíždět před třetí domů, protože Jana musela pro Filípka do školky :o(
A Ondra se předváděl, jak je vzorný, dokonce krásně po několika dnech zbaštil mrkvičku…no taky aby ne, poprvé sedoležel v jídelní židličce…chtěla jsem koupit jenom takovou tu obyč z IKEA, ale teď jsem nalomená. Primma papa nebo jak se to píše - a dá se polohovat, takže už by se dala používat, i když Ondra nesedí.....
Ach jo, právě přišel Petr, tváří, se že co nejdřív asi umře, je mu nějak nevooolno, stal se častým návštěvníkem WC. To mám strašně ráda, nemocný chudáčky chlapy. No ale fakt se tváří, že není OK.
Takže se mějte
 Sylva

KatkaH1
Povídálka 17 příspěvků 24.03.04 20:12

Ahoj holky,

tak máme za sebou očkování proti obrně a taky přeočkování žloutenky. Naštěstí všechno proběhlo celkem v klidu a žádná reakce nebyla. Ani na to prý žádná nebývá.
U nás u Příbrami je taky celý den pěkně ošklivě, takže jsme ani nevylezli. Je to docela hrůza celý den trčet doma a Lindu to taky zrovna moc nebaví.
Jinak s baštěním problémy nemáme, Linda sní všechno co dostane. Tak doufám, že to půjde i tak dál.
Holky mějte se krásně a pozdravujte mrňata.

S pozdravem Katka a Linda

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 24.03.04 20:27

Čauky,
taky se hlásím po delší době, ale nějak prostě nestíhám a nálada taky nic moc:( Jaro mě minulý týden tak navnadilo, že jsem teď z toho hnusného počasí dost naštvaná.
Dnes jsme byli v MOtole na další prohlídce a sonu kvůli tomu refluxu, je to pořád stejné, ale prý to není na operaci, tak to se mi ulevilo. prý se to po roce, až začnem dávat tužší stravu samo srovná, no uvidíme.
Jinak spánek je taky pořád děs běs, prostě Tomča prožívá nespavé období - přes den tak hoďku dopoledne a hoďku odpoledne, ale musel jsem ho začít dávat spát doma do postýlky, neb v kočárku už nezabere ani náhodou. Včera jsem se vydala na velkou tůru do sousední vesničky, asi 5km a zabral těsně před cílem a asi po pěti minutách se probudil, nevídané!!
Jinak ani nemáme žádné pokroky - pokusy o lezení, mluvení tak jak kdy - spíš takové hamu, mamu, nene, jojo, nojo atd.
v pátek jdeme po dlouhé době na rehabku, tak jsem zvědavá, co nám řeknou, protože zatím sami ještě nesedíme:(
JO a Bazalko - já sama jsem se s atopickým ekzémem narodila a měla jsem ho po celém tělíčku a asi po roce jen na rukách a nohách, ale to až do puberty:( Dřív tolik výběr v mastích nebyl, ale nejvíc co jsem zkoušela mi pomohla prachobyčejná modrá indulona. I teď když se mi udělá třeba vyrážka ze sluníčka se s ní mažu a vážně pomáhá. Tomik to zatím nemá, ťuky ťuk, ale je velká pravděpodobnost, že ho taky časem dostane.
Tak se tu mějte, jsem z toho počasí a Motola dnes hotová, tak jdu spát.
Páá Market + Tomik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.04 21:04

Ahoj holky,
tak předně: OLČO - já ti tak závidím, hlavně ten spánek, hned jak budu mít rychlejší počítač, kouknu na ty fotky.

LENKO - máš dobrého chlapa, takové překvapení s kočárkem, to by se mi taky líbilo :-)

IVO - s bolavým kojením neporadím, nemám zkušenosti. Bradavky jsem si ze začátku mazala kalciovkou, ale to bylo proti popraskání…

QUATRO - nakupuju jenom v sekáčích, mám už i svoje favority. Hodně oblečení taky dostanu, od mojí mámy, ségry, tety a sestřenic. Jsme v rodině skoro samé ženské a Ema je první potomek další generace, tak si asi dokážeš představit to šílenství. Mám tolik věcí, že bych si už sama mohla jeden sekáč otevřít :-).

Dneska jsem se s mámou a Emčou vydala do Ikey, že bysme tam koupily tu plastovou bílou židličku. Nechala bych ji u našich, jsem tam poměrně často, tak aby tam měla Emča kde sedět. Ale židlička je VYPRODANÁ a bude nejdříve za měsíc :-(. Tak jsem utratila peníze za spostu zbytečnosztí - váza, ubrousky, svíčky…
Holky, co tam bylo těhotných a maminek s dětmi!!!!!!

Co se ale nestalo. V Ikee se Ema totálně, ale totálně, poblila. Vzala to včetně toho nového kočárku :-(. Naštěstí s sebou vozím věci na převlečení, jsem už vycvičená. Zvrací vpodstatě od narození. Asi v 5 měsících to přestalo a teď, po zavedení příkrmu, znova… Vypozorovala jsem, že zvrací po jídle, kde je žloutek. Myslíte, že na něj může být alergická? Zvrací to poměrně dlouho po jídle, i 2 hodiny.
ADINO dík za odpověď na moji otázku ohledně kojení. Taky začnu dávat čaj. Možná, že Emě nesedí ta kombinace žloutek a mlíko.

Chtěla jsem už odstavit hluboký kočár, ale ještě ráda si ho ponechám, v takovém počasí. Začínám toho mít tak akorát dost. V pátek si jdu koupi nějaké jarní kytičky a vyzdobím byt. Zimě a dešti navzdory :-).

Mějte se hezky,

Olinka a Ema

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.03.04 07:52

Ahojky holky,
tak holky asi právě usnuly…hurá hurá..i když byly dneska ráno úplně max.super. probraly se ve čtyři dostaly prso a usnuly ještě do šesti!! úžasnéééé jinak už asi tři týdny vstávali ve dvě a pak v pět a už si chtěli jen hrát!! no a hrajte si když máte hlavu ospalou a zalepený oči…určitě znáte ten pocit co?

PAVLI - já jsem se jukla k Mishicce..a na ty kostky a jednöznačně: JÁ JE CHCI!!
Holky kdo je objeví v čechách okamžitě se hlaste!! kdyžtak se koukněte na http://www.fisher-price.com/…/product.asp?… a http://www.fisher-price.com/…/product.asp?… NO NEJSOU SUPER!!! a jak se krásně točí uvnitř.....;-)))

mno nic dneska utíkáme na oční kontrolu..Marťa to má lepší, teda už neslzí přes den ani v noci (jen vyjimečně) a ztratil se i ten hnis..ovšem myslím, že celý to ještě ok není..když jsme venku tak přece jen ta slza ukápne..ale jaká úleva, že není hnisavá! tak jsem zvědavá co nám řeknou!

Zdenik
a právě vřískající jedno mimčo! kterápak to je?? tipuju Jaňulu..;-))))

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.03.04 09:11

ZDENÍKU,
díky za TIP NA TY KOSTKY, vypadají skvěle, včera jak o nich psala PAVLA nechtělo se mi je hledat, tak jsi mi ušetřila čas.

Kdoví jestli vůbec do našich obchodů dorazí.
Quatro

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.03.04 09:15

ZDENIKU a QUATRO - uz jsem rozhodila patraci site ohledne tech kostek a z www.mamut.cz mi napsali, ze je uz brzo budou mit v nabidce, hura :-)
ZDENIKU, drzime palce s tema ocickama.

Pavlina

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.03.04 09:56

PAVLI,
DÍKY ZA INFO
Quatro

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 25.03.04 14:39

Ahoj holky,
to počasí už mě vážně štve. To jarní teplo, to byla taková paráda a teď tu máme zas zimu, už by si to tam nahoře mohly nechat.
Holky mají trochu rýmu, tak se ani pořádně nedostaneme ven, to je fakt otrava, nejhorší je pořád vymýšlet nějaký program pro Sáru, ta jenom zlobí a zlobí, když ji nějak nezabavím.

Teď píšu s Johankou na klíně, tak pořád jenom mažu, protože mi pořád do toho něco mačká, ale na zemi už jí to s hračkama nebavilo. Ani jsme ještě nevyzkoušeli ten náš nový povoz, nechce se mi ho zajíždět v takovém blátě, proto už se moc těším až bude hezky.
Ten kočár je fakt skvělý, ani nebyl moc drahý stál 4300Kč, to je dost málo na to jak vypadá dobře. Není to žádný značkový, je to polský kočárek Kasper Lux. U nás se dají koupit většinou dovozové věci, čeští výrobci jsou šíleně drazí. Jak vyrazíme ven tak ho vyfotím a pošlu do galerie.

My jsme spolu ten kočárek než mi ho manžel koupil trochu omrkávali v obchodě, líbil se mi ale ani ve snu by mě nenapadlo, že mi ho doveze domů. Můj manžílek je takový dost akční, dokáže se pro něco rychle rozhodnout, bez něho by jsme asi neměli ani kameru ani foťák, já jak něco stojí trochu víc peněz už nad tím pořád přemýšlím jestli to vůbec tak protřebujeme apod. Ale ničeho co koupil vůbec nelituju, on je dost praktický.

Ještě s tím jídlem Johanka jí zatím fakt parádně, ale jak si vzpomenu, tak Sára mi jedla taky skvěle, ale jak jí lezly zuby, přestávála úplně jíst a dokázala být i celý den na mléku, asi ji to bolelo jak jedla. Johance zatím pořád nic neleze, tak jí dobře.

Jak se dívám z okna tak tu máme pěknou chumelenici, ať už je to jarooooo!!!!!
Krásný víkend všem přeje
Lenka a Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 21:56

ája:

ahoj holky, tak jsem neodolala a mrkla na ty kostky. Jsou pěkný, jen si nejsem jistá jestli se nebudou líbit víc mě než Hance. Ta má teď v oblibě spíš knížky, hrnky a vůbec věci, který na hraní moc nejsou.
Zdeníku, to je fantastický, jak odhaduješ, která z holčin se zrovna zlobí :-). U nás je to jasný hned :-). Tak ať máte po slzičkách.
Lenko, sem s fotem. Jsem zvědavá na ten kočárek. Taky už začínám přemýšlet nad druhým kočárem. Chtěla bych lehký golfky do auta. Když potřebuju jen zaběhnout do práce nebo do banky, tak už mám ruce vytahaný od přenášení autosedačky, která stejně bude brzo malá. Lákají mě dražší, které se bezvadně skládají kolečkama k sobě, jsou lehký a přitom celkem bytelný, ale ty peníze. Sype se mi lehce auto, potřebuju brejle, bez kterých jsem poloslepá, tak nevim nevim. Asi to skončí levnýma. Ani nevím ty značky na který jsem se dívala. Proti vám jsem amatér :-))).
Jak Handů roste, pracuje se mi hůř a hůř, potvůrka chce pozornost :-)))).
tak dobrou Ája

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 25.03.04 22:42

Ahojky holky,
tak jsem právě doškrábala přiznání a alou na úřady! fuj mám hlavu jak rohovej barák..

mno tak na očním nic moc..máme kapat a mazat oko do neděle a pak 2-3 dny nic..když se to objeví tak jdem znova..už asi na prošťouchnutí těch kanálků..béééé

jinak můj tip byl naprosto mimo, byla to Martinka..mno i mistr tesař se utne..;-)))))

jo ty kostky budou asi pro mě a jak se tak díval tátoš tak i pro něj..taky u nás vede všechno co nepřipomíná hračku pro děti!

mno nic já jdu spát..mějte se

Zdenik a M+J

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 26.03.04 10:12

Ahojky.
Tak sa Vám musím „pochváliť“ aký sme mali včera „úžasný“ deň. Začalo to tým, že som v snehovej chumelenici uspávala Kristiána ráno na balkóne trištvrte hodiny. Nie a nie zabrať. Normálne zaspí do 10 minút ale včera asi chcel aby som si užila trochu toho snehu s dažďom, čo tu padal od rána. Poobede som vymrzla 2 hoďky na prechádzke vonku no a prišlo to najlepšie.
Kristián pekne spapal olovrant - polovicu banánu a jedno uvarené jablko a pekne si grgol. Tak som ho chcela dať na zem a vtedy to začalo. Kočky on tak príšerne zvracal, že mu to tieklo nielen z úst, ale aj z nosa, nemohol dýchať, dusil sa, snažil sa do toho plakať… No proste horor. Vôbec som nevedela, čo s ním mám robiť. A tak som len stála, držala ho v náručí, snažila sa ho utíšiť a on zvracal a zvracal. Na mňa, na seba, na podlahu, na puzzle… no proste celý obývák. A aby to nestačilo, tak sme práve mali na návšteve kámošku, ktorá len zírala bez slova čo sa deje.
No trvalo to asi 10 dlhokááááánských minút, kým sa ukľudnil a ja som sa dala do upratovania. Ale poviem Vám nevedela som kde mám začať.
No našťastie sa po ďalších 5 minutách začal usmievať a tváriť sa, že sa nič nestalo. Ale poviem Vám tých 10minút bolo hrozných. A teda fakt neviem z čoho to mohlo byť. Banán aj jablko už jedol a bolo to v pohodičke. Je pravda, že som mu teraz nechala v tom jablku trošku väčšie kúsky a neprepasírovala som to cez sítko úplne. Žeby z toho?? Uvažujem o tom od včera.
Tak to som sa posťažovala a vyplakala a je mi podstatne lepšie.
Zdeníku - držíme palčeky aby ste nemuseli znovu na očné.
Lenko - tešíme sa na fotku ospevovaného kočíku, a nech slečny rýchlo prejde rýma
Pavli - si hviezda s tými kockami.
Všetkým želáme príjemný, krásný a hlavne jarný víkend.
Zuzana a Kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.03.04 11:01

Ahojky,

tak uz se nam to pocasi trosku lepsi, aspon tady v Brne. Vcera odpoledne jsme na vychazce docela vymrzly, teda aspon ja, Ivka byla zastrcena ve fusaku. Foukalo a snezilo - brrrr…
Dopoledne jsme byli v Hypernove, pokukovala jsem po kostkach, ale nikde nic. Taky jsem obhlizela jine hracky, ale nic moc me nezaujalo, prijdou mi malo tvurci. Hlavne bych teda potrebovala, aby si Iva rekla, co by ji tak bavilo, ja to neodhadnu. Stejne nevim, jestli ma smysl neco kupovat, protoze Iva si nejradeji hraje s Bepanthenem, genciankou, lzickou, hrnickem, baterkou, budikem… jak tak ctu, je to asi normalni ;-). Docela jsem se ted rozkojila, pze Iva posledni 2 dny odmita jogurt i jabko, zato sni tak 2 krupky s mrkvi (to jsou miry, co ;-)). Ale uklidnuje me kamoska, ktera ma dvouletou holcicku, pry ji taky vzdycky snedla tak 1-2 lzicky a konec. Ted je s ni taky problem, neji skoro vubec, vzdycky si tak 2× kousne do chleba, dloubne do obeda a konec. No jestli me to taky ceka…;-(. Na druhou stranu ditko ma energie dost, nevypada, ze by stradalo ;-).
Mam ted novou zabavu - moje kamaradka se bude vdavat a je v 5.mesici!!! Jsem moc rada, ze budu mit konecne komu pujcit Iviny oblecky. Takze ted sedim a prebiram a vzpominam, jake to bylo, kdyz se Iva narodila. Vzdycky k ni primerim nejaky ten neskutecne maly oblecek a vubec mi to nepasuje, ze nekdy byla tak malinka (a to ji 56ka byla jeste velka).
Vcera me vydesila kamaradka - volala, ze jeji ditko snedlo kousek pantoflicku (myslim ted kytku) a jestli nevim, zda je jedovata. Tak jsem vylovila cisla na toxikologii at si tam zavola. Takze vezte - pantoflik jedovaty neni.
ZDENIKU - tak jeste porad drzime moc palecky, at se ocicko samo spravi!!!
LENKO - gratulace k novemu kocarku a hlavne, at uz holky prejde ta ryma.
ZUZKO - no to se ti nedivim, ze jsi z toho byla vydesena. Mi vzdycky staci, kdyz se Iva rozhodne, ze ji neco fakt nechutna a zacne se davit (a to ji to zatim vsechno mixuju). Zrudne, zacne kaslat, ja ji vydesena popadnu a ona se zacne smat. Fakt parada… Prvni dva mesice zvracela denne, netusim proc a to taky bylo hrozne. Ze zacatku jsem z toho byla vydesena, vsude psali o dehydrataci a tak, porad jsem volala dr, pak jsem si zvykla, ze se proste jednou denne vyzvraci a ono to preslo samo. Ale u Kristiana to fakt spis vypada jako reakce na to jidlo, prip. na ty vetsi kousky.

Tak pekny vikend vsem a tesime se na novy denicek
Pavlina + Iva spici

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 26.03.04 11:10

Ahoj holky,
ten kočár skoro stejný jako mám já jsem našla v galerii jarních miminek. Alfinka tam má i odkaz na www stránky distributora, tak tam mrkněte. Fotku toho mého vám pošlu hned jak bude lepší počasí. Mám jinou barevnou kombinaci tmavěmodrostří­brnou.

ZUZANO, to musely být teda s chudáčkem Kristiánem nervy, úplně si to dovedu představit tu hrůzu. Snad už to bude lepší, já pro jistotu ještě pořád docela mixuju, Johanka ještě nemá žádný zub, až jí naroste budu jí nechávat větší kousky.

Taky se mi podařilo dneska Johance spálit oběd, tak vařím druhý, doufám že dneska už poslední. Máme tu pěkný ozóón, ani větrání nepomáhá.
Ahojky Lenka

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 26.03.04 14:26

Ahoj holky, my jsme se vratily po tydnu z hor - byli jsme v jesenikach, bylo moc fajn, meli jsme pro sebe chatu (Kronfelzov, jestli jste tam nahodou nektera nebyla), jeli jsme s kamaradama a jejich znamyma, co maji deti …dva kluci 10 a 18 mesicu…myslela sem ze bude anicka vyjevena jak z deti tak z lidi, ale to byl velky omyl, byla ve svym zivlu, uplne spokojena, klukum brala furt hracky, no je pekna oprsklina, to by me zajimalo, po kom to ma heh…ten 10times. chlapecek byla takovej klidnej, vetsinou sedel na miste a jen na ni koukal, co mu vsechno bere a usmival se, no zlaticko k sezrani a ta nasa dracica porad nekam lezla a cely den se neposedela…
udelali jsme detickam dole v „spolecenske mistnosti“ detsky koutek, bylo to vyborny…krasne jsem si odpocla pze se anicce porad nekdo venoval mezi kojenim :-)

puzzle dostalo ve „spolecenske mistnosti“ zabrat…a kdyz jsme dojeli, tak jsem ho hodila do pracky na 30st. i s machanim a kdyz jsem je dala na noc k topeni, tak rano bylo jako novy :-)

rikali mi tam ale vsichni ze se anicka ani na chvili nezastavi (to je novina), snad ale nebude hyperaktivni, snad je jen trochu vic ziva opica

jinak my sme nebrali lyze, ale ani to nevadilo, pocasi a snih nic moc, chodili sme na vychazky, natahnu par fotek…

Pavli - cetla jsem tvuj mail - takze do pampers jsem napsala jmeno, adresu, telefon a jednou vetou ze posilam 4 obaly za 8b. a ze bych chtela vkladacku, vystrihla jsem ten obrazek modry vcetne napisu pampers, coz je bez mala cela predni strana obalu :-)…jo a minuly patek mi dovezli vkladacku az do baraku

tak ja jdu prat a neco delat a vecer si prectu co je u vas noveho konecne…snad jste vsichni zdravi, paa

martina+anik polarnik

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 26.03.04 14:53

Zuzi,
nechci tě strašit, ale vpodstatě stejně Ondráškovi začala ta viróza minulý týden - ve středu z ničeho nic asi tak hodinu po jídle zvracel - ne ublinkl, ale strašně moc zvracel - taky všude a druhý den večer měl pak tu horečku a dál jak jsem to psala. Myslela jsem, že se jenom přejedl, ale asi to spíš byla ta viróza, protože teď manžel s tím průjmem - už je to dobrý, ale nejspíš to prostě chytl od myšáka.
Určitě se to spraví, těžkou hlavu si s tím nedělej.
Držím palce, ať jste zdraví
 Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 26.03.04 16:51

Ahoj,

jen bleskove: jeste jsem otravovala na mamutech, ktere z tech kostecek budou nabizet a odpoved je nasledujici: nejdrive budou v nasi nabidce Peek-a-Blocks Rock & See Ark(B4360), Barnyard Friends (B5190) a Vehicle Fun (B5191).Tyto kostky budou zarazeny do nabidky 5.4.2004. Jinak vsechny kostky jsou na url http://www.fisher-price.com/…e_search.asp?…& page=4

MARTI, dik za info o pampers, ja jsem jim totiz psala, at poslou ten letak a nejak se mi neozvali. Premyslela jsem totiz, ze kdyz vystrihnu ten obrazek, tak by zbytek obalu mohl zustat zachovan a plenky by tak drzely pohromade a nemusela bych je nikam vyskladavat. Ale mozna je to mylna predstava.
Mezitim jsem jeste nasla ofoceny letak na webu, takze pokud byste nektera mela zajem, rada ho poskytnu.

Iva mi odmitla jablecnou presnidavku s boruvkama a ted mi tu ozira plavecke bryle a vrha se na volne lezici monitor, jdu na ni ;-)

pa pa
Pavlina + Iva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 20:44

Ahoj holky,

dneska je tomu přsně 7 měsíců, co se narodila Emča :-). Tím pádem jsme se přehoulpy do druhé půlky roku, je to už slečna :-). Nakoupila jsem dortíky a odpoledne to řádně oslavila.

ZDENIKU - my máme problémy s očními kanálky téměř pořád. Momentálně se s tím opět potýkáme. Už jsme byly jednou i na proplachování kanálků - tedy můj manžel tam byl s Emou, já jsem srab. A bylo to zbytečné, stále se to vrací. Velmi účinná je masáž. Dělá se to tak, že jedním prstem tlakem přejíždíš po dolním víčku směrek k nosu. Jako bys jí mnula oko, ale jen spodní část. Nebo lépe: jako bys chtěla z toho kanálku ten hnis vytlačit. Vyzkoušely jsme už i antobiotika, ale tohle opravdu pomáhá. Chce to dělat nekolikrát denně.

Mějte se hezky

Olinka a Ema - dnes 7.měsíců

bazalka
Stálice 90 příspěvků 26.03.04 20:46

ahojky holky,
tak jsem si řekla, že tenhle týden musím stihnout písnout komentář do pátku, protože jinak bych se k němu již tradičně dostala až v sobotu večer a v neděli bude nový deníček :-) Tož mám teď nejvyšší čas!
Chacha, to máme venku ale krásně, co?! Zase jsem vytáhla zimní bundu a Ondrovi fusak :-( Já jsem dva dny tonula v černočerných depresích ze zimy a až dnes jsem to trochu „rozchodila“ - byla jsem v Baumaxu a kochala se záplavou jarních kytek, doma jsem potom v tom rozpoložení upekla velikonoční nádivku /teda bez kopřiv/. Jo, zjistila jsem teprve teď, že ze soboty na neděli se mění čas, chacha jsem zvědavá jestli to prckové pochopí, nerada bych ráno vstávala ještě o hodinu dřív. Já nevím jak vy, ale já budu za chvíli se spánkem úplně vzorná v duchu hesla „nejlepší je spánek před půlnocí“ - ještě i coby těhotná jsem nechodila nikdy spát před půlnocí a teď se mi často vstává, že v posteli ležím už v 21.30h :-)
A co u nás tento týden? Ondrášovi se konečně začalo líbit potápění a taky snad konečně objevil kouzlo jídla - v poledne zeleninový blivajz a odpoledne ovocná přesnídávka, nicméně vždy ještě vyžaduje zapití mým mlékem, hrníček s čajem bere jen jako zábavnou hračku. A heuréka - 2 noci jsme zvládli bez jediného nočního probuzení, teda minimálně bez mého probuzení :-) Favoritem je u nás tento týden peroucí pračka - Ondra se opře ručičkama a uchváceně zírá jak uvnitř rotuje prádlo, však jsem taky prala 3× a potom magnety na lednici /koupila jsem kvůli němu takové velké barevné/ - vydrží s nima šoupat a shazovat je alespoň 10minut! A svádíme spolu líté boje o sporák - Ondra se začal přitahovat za madlo u trouby, která se s ním samozřejmě otevře, on upadne, praští se a vřeští, já utěšuju a za chvíli se celá situace opakuje znovu.
Jak se přece jen, doufám, blíží jaro, tak začínám pokukovat po nějaké solidní krosničce na nošení, protože jsme zvyklí hodně chodit na tůry a po horách, v létě tak máme naplánovanou dovolenou a pokud bude na Velikonoce pěkně, tak to už bude aktuální. Ovšem nemám přehled, zatím jsem jenom včera odchytila a vyvzpovídala jednu maminku s krosničkou na zádech při nákupu v Kauflandu. A taky nevím jestli by nebylo lepší si zatím nějakou na zkoušku půjčit, protože plánovat si sice můžu co chci, ale faktem je, že Ondráš je dost živý a už coby malé miminko se odmítal nosit v babyvaku i v klokance, takže mám oboje doma jako nové. Každopádně kdybyste měla některá nějaké tipy a zkušenosti ohledně krosniček, tak mi dejte prosím vědět.
Tak a to je prozatím vsjo, funí mi tu netrpělivě přes rameno další zájemce o počítač. Všem přeju pěkný slunečný víkend. Já jsem si pro jistotu naplánovala na zítřek saunu, tam bude teplo určitě :-))
Papa
Bazalka a Ondra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 22:38

Ája:
Ahojky holky,
tak tu u nás taky sněží :-(. Dopoledne ještě za sluníčka jsem dřepěla u prkna a rýsovala, Haňulka šikulka dospávala a když jsme se konečně dostaly ven - tak sníh. Byly jsme na přehradě, protože pořád vyklízím byt. Mně se tam tak chtělo čůrat a všechny křoviska pořád bez listí :-))). Zima má fakt spoustu nevýhod :-).
Já myslela, že se k nám do bytu už nic nevejde a ono musí :-). Každý den přivezu plný kufr auta, večer roztřídím a odpo zase razím. Ale už se to nachyluje k závěrečnému úklidu a pak se mi to snad povede pronajmout. I když se mi nechce. Mám ten minibyteček moc ráda. Časy za svobodna taky nebyly špatný.
Handů si včera taky blinkla, ale myslím že to bylo z přecpání. Pavli, my totiž najednou začali baštit. Půl sklenky od hami už na jistotu, a včera si Handa oblíbené jablko s mrkví a s piškoty - skoro celou velkou přesnídávku. Trochu jí trápí rýma, ale jen ráno si kýchne a já jí setřu holuba. A vykoukl nám čtvrtý zub - dvojka. Druhá dvojka je taky ne vykouknutí, tak za chvilku bude mít Handulka pět zubů. Ale i stou jedničkou venku koťátko při kojení nekouše. Včera v noci bych ji zbaštila, jak byla sladká. Spala na boku ruce zkřížené pod bradou, nohu přes nohu :-))). Zato když mi dneska při balení věcí po mamce proháněla - kam se podělo to sladké mimi. Jak už tu někdo říkal - mateřská láska vzniká hlavně při spánku mimíse :-))).
Holky, toť všechny zprávy od nás. Půjdu zalézt s knížkou. Tělo mám rozlámaný, jak pořád něco tahám ze schodů do schodů, ještě že mám objednanou na úterý masáž. Zítra jedu za prababičkami, tak musím nabrat sílu, to je vždycky celkem náročný. Mějte se fajn, Zuzko , držím palce, ať Kristiánovi je už dobře i všem ostatním marůdkům. Pa Ája a Handů čtyřzubka :-)))

Vložit nový komentář