Myslím na to, jak by si spolu hráli

Porod mrtvého miminka. Moje sestra porodila mrtvé miminko. Mého synovce...

Myslím na to, jak by si spolu hráli Když koukám na svoje děti, myslím na to, jak by si spolu hráli Zdroj: Shutterstock

Po několika letech snažení se to konečně podařilo. Moje sestra, která si pomalu přivlastnila moje děti, protože tak moc toužila po miminku. Celá nesvá mi ráno volala, nemohla jsem tomu uvěřit. Konečně měla na testu dvě jasné čárky. Měla jsem takovou radost za ní, že jsem si každý týden pročítala, jak se miminko vyvíjí. Těšila jsem se, jak budu rozmazlovat. Sestra se těšila daleko více. Začala jíst zdravě, četla knihy o mateřství vyprávěla mi, jak bude vychovávat. Celá rodina se těšila na něco, co už dávno považovala za nesplnitelný sen. Nemusela ani nic kupovat, protože vše dostala od příbuzných. Pak, když se blížil třetí trimestr, začala jsem opatrně ale jistě vrývat do hlavy jednoho strašáka: preeklamsii, se kterou já rodila obě děti, která MĚ stála málem život a která MI nedovolí ani pomyslet na to, že bych znova otěhotněla. Dostávala opatrným způsobem rady typu, ať se hodně hlídá, ať ze sebe udělá radši milionkrát hysterku, než aby jednou něco zanedbala a litovala toho celý život. Jenže myšlenka na to, že by se jejímu dítěti něco mělo stát, jí natolik rozzuřila, že jsem vždy krátce po zahájení tohohle tématu debatu ukončily. Já ale s výčitkami, že jsem poukázala na to, že se může stát to nejhorší.

Nakonec pár dní před očekávaným termínem, jsme se setkaly. Přivítala mě ve dveřích, něco ale nesedělo. Byla hrozně oteklá, hned jsem jí začala nadávat, ať ihned táhne na pohotovost. Hučela jsem do ní. Řekla jsem jí, že nejde o ní, ale o miminko. Že to nemyslím zle, ale naopak. Ona ale rozzuřená začala argumentovat tím, že už toho má takhle dost, ať jí nechám být… Toho dne hrozně lituji. Ráno mi volá její manžel a brečí, mně v té chvíli bylo jasné, co se stalo.

Teď jen přemýšlím, když koukám na svoje děti, jak by si spolu hráli. Vždy, když sáhnu do skříně, mám tam poschovávané věci, který miminku měly patřit, které jsem mu buď koupila nebo přenechala po svých dětech. Na hračky, které jsem mu koupila pro případ, že by přijel a neměl by si tady s čím hrát, protože moje děti si hrají s hračkami, které by chlapečka moc nezajímaly. A pak přemýšlím nad tím, jak se k ní mám chovat, jak to asi bere, protože já si takovou situaci nedokážu představit a nejspíš asi nikdo, kdo by tím vysloveně neprošel. Došlo na její slova, protože já nechci ani POMYSLET na to, že by MÝM dětem by se něco mělo stát, stejně tak jako ona, když čekala SVÉ dítě…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
AH
341
26.10.21 07:52

Achjo, je mi to moc líto :hug:
Nedá mi to se ale nezeptat. To „jen“ otekla? Vždyť ke konci jsou kontroly celkem časté a z důvodu preeklampsie se kontroluje moč i tlak. Nebo to mělo tak rychlý spád, že mezi týdenní kontrolou se to prostě vše tak rychle semlelo? 8o trochu mě to vyděsilo, u prvního sem měla náběh na preeklampsii a hlídali mě 2× týdně včetně testů na játra.

 • Zmínit
 • Nahlásit
21653
26.10.21 12:37

To mě moc mrzí, snad to nepoznamená váš vztah, byla by to skutečně škoda :hug: Stejně jako @AH mě zajímá, jak je možné, že si toho lékaři nevšimli? Pár dní před termínem už se chodí minimálně jednou týdně do porodnice, tohle kontrolují ze všeho nejvíc mi přijde :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
416
26.10.21 16:17

@AH Nevím, jak to dokáže jít rychle. Ale vím, že kamarádka, která měla celý život nízký tlak, měla těhotenství v pořádku a najednou jí jednou večer v sedmém měsíci šíleně natekly nohy a skončila během chvilky na krizovém císaři kvůli vysokému tlaku.

Příspěvek upraven 26.10.21 v 16:18

 • Zmínit
 • Nahlásit
AH
341
26.10.21 16:43

@Fircon no tak to potěš :? To abych se vic sledovala. Já mám taky až mrtvolný krevní tlak, ale u doktora mi ti vystřeluje na 140/100. Takže jsem si 3× denně musela měřit tlak a nějakou hodnotu v krvi na preeklampsii sem měla úplně šílenou. Doktoři dost vyšilovali, chodila sem 2× týdně do rizikovky a přemlouvala je, že ještě počkáme s vyvolávánim. Měla sem za to, že to zhoršení do života ohrožujícího stavu je v řádu několika dnů, ne takhle během 24 hod! 8o nevíš, jestli otekla nějak extra viditelně? Vzhleden k tomu, že sem tloušť se bojim, že si nějakých otoků nevšimnu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2347
26.10.21 16:44

A mela ve 12tt uz ten test na preeklampsii?

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 16:49

Nevím, nemluvily jsme o tom. Jen řekla, že ji lékařka poslala do porodnice na kontrolu a to bylo kvůli otokům, dále se to neřešilo. U mého těhotenství to bylo rychlé. Když ja čekala druhou dceru, byla to otázka pár hodin. V 22 hod. ( měřen doma) Vysoký tlak o 10 hod. později porod. Mimo to krátce před porodem byla u více lékařů, nikdo nic nepoznal :nevim: :,(

 • Nahlásit
4961
27.10.21 07:04

@AH nevím jak moc jsi tlustá, ale jestli ti jsou vidět kotníky a najednou zmizí, tak to poznáš.

 • Zmínit
 • Nahlásit
463
28.10.21 16:57

Když už musíš vyplodit deníček, nauč se aspoň základy gramatiky :poblion:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1120
28.10.21 17:28

@tetaagáta Ježíš ty jsi piiiipina :mrgreen: ty radši neploď ani komentáře hvězdičko :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
463
29.10.21 08:44

@kruel Budu si plodit co chci, protože, kruelkrůto, umím česky! Jsem totiž hvězdička! :jazyk:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1120
29.10.21 10:34

@tetaagáta To teda jsi…nebeská :*

 • Zmínit
 • Nahlásit
463
29.10.21 11:56

@kruel Viď :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
300
29.10.21 22:48

@AH Ano, dokáže to být hodně rychlé. V prvním těhotenství jsem byla ve středu na řádné kontrole, všechny odběry v pořádku (až tedy na vysoký tlak, na který jsem brala léky a měla jsem celé těhotenství, žádné otoky, bolesti hlavy) a v neděli už bílkovina v moči a akutní CS v 33tt (já tedy měla v kombinaci s hellp syndromem). Nikdo z rodiny to neměl. Tady je celé divné, že nikdo víc neřešil otoky a predispozice v rodině :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 23:20

@tetaagáta
Můj super telefon občas přemění slova, i když já je napíšu správně. Opravit to pak, když jsem si toho všimla našlo. Každopádně děkuji za komentář, aspoň je vidět z jakého důvodu jsem někteří jedinci chodí :roll:
PS- Psala jsem tady o smrti svého synovce a ty mi tady píšeš o gramatice. Ty se nauč v první řadě nějakým morálním hodnotám a pak se tady vypisuj :palec:

 • Nahlásit
1856
30.10.21 12:00

No, je mi tvoji sestry lito, ale jak zduraznujes, ze TOBE slo o zivot, ze jsi ji rekla at TAHNE na pohotovost a ani z denicku nevyplyva, ze bys ji byla buhvijakou oporou, se mi moc nelibi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 15:09

@Blahuše Psala jsem, že toho dne lituju, protože jsem mohla udělat více - odtáhnout jí tam, bohužel by to šlo jen násilím. Pohádaly jsme se kvůli tomu.Byla pod dohledem lékařů, kteří ji tvrdil, že je vše v pořádku, proč by věřila své sestře, která jediná tvrdí přesný opak? Já sve děti rodila před 30 tt.Ona si myslela, že se jí to netýká. Snažila jsem psát deník diskrétně…

 • Nahlásit
15233
30.10.21 17:21

@tetaagáta Dobrý den, prosím vyjadřujte se slušně a bez urážek/nadávek. Děkuji, Iva

 • Zmínit
 • Nahlásit
15233
31.10.21 19:49

Změna titulku

Dobrý den.

Původní titulek Když koukám na svoje děti, myslím na to, jak by si spolu hráli (kde jsem podmět ve vedlejší větě chápala jako „oni“, tedy děti a nenarozený chlapec, synovec, proto jsem zvolila měkké I) změnila na Myslím na to, jak by si spolu hráli (kde je podmět opět oni ;-) a tedy to nebude nikoho dráždit ;-) :mavam: ).

A ještě, pro pořádek: pisatelka deníčku měla původně jiný název, kde žádné i/y nefigurovalo… ;-)

A jinak souhlasím s kolegyní Ivou: chovejte se slušně! :mavam:

Petra

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 14:46

Je mi to moc líto :,(. Jak tady některé píši, že je zvláštní, že nikdo nekotroloval otoky. Bohužel mi v dnešní době přijde, že na to někteří lékaři kašlou. Já jsem jasným příkladem. Jednou jsme o miminko přišli, lékař předtím neudělal ani ultrazvuk. V pátek mi tvrdil, že je vše v pořádku a v neděli jsem rodila mrtvé dítě. Teď u druhého syna jsem opakovaně upozorňovala na velké otoky a bolesti nohou. Kdyby si mě nepřevzali v nemocnici, kvůli předešlé ztrátě, myslím, že by jsme přišli i o druhého syna. Hned na první kontrole v nemocnici si mě tam nechali a vyvolával se porod. Lékaře hned změním. Nemám v něm důvěru.

Tím chci jen říct, že i když žena mnohdy řekne svůj problém, lékaři je neberou vážně.

Hrozně moc mě mrzí co se stalo a vím, že těžké je to i pro okolí vaší sestry a pro celou rodinu. Držte se. :srdce: Posílám hodně síly, protože bude potřeba.

 • Nahlásit
463
5.11.21 16:57

@admin No, možná česky umíte… Ale v titulku (nadpisu) nikdo neví, o co půjde. Takže chybu tam máte. S pozdravem Agáta

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 22:02

Bohužel si myslím to samé, co anonymní slunečnice. Sice kontroly od čerta k ďáblu, celé těhotenství po čekárnách, ale jakmile chce člověk něco vědět nebo vyřešit problém, nic. Lékař si odbude půlminutovou prohlídku a má povinnost splněnou. Je mi líto, co se sestře stalo, bohužel se tomu včasným lékařským zásahem asi dalo zabránit. :( Zkus s ní ten rozhovor opatrně zapříst, buď jí oporou, kdo jiný by měl být, než nejbližší rodina. Držte se. :srdce:

 • Nahlásit