Co si máte přečíst

Ostatní
  • emimino
  • 16.08.01

co studovat před příchodem vašeho štěstíčka na svět

Vážení,
nejprve bych Vám chtěl pochválit velice kvalitní stránky a Vaši listárnu. Měl bych ale jeden dotaz. V prosinci očekáváme dvojčátka a chtěli bychom si prostudovat nějakou odbornou literaturu. Nemohli byste mi nějakou doporučit? Ať už se týká výchovy, vad řeči, chování apod. Prosím ozvěte se s jakýmkoliv stanoviskem.
S úctou
Pavel Adamec

Milý Pavle,
moc blahopřeji k dvojnásobnému štěstí, i když to asi bude zpočátku pěkná fuška.
Já před narozením Verunky prostudovala pouze knížku, která se zabývá těhotenstvím, porodem a péčí o dítě do tří let - Velká kniha o matce a dítěti, od Elizabeth Fenwickové ( lze koupit samostatně i jednotlivé části ). V péči o dítě se lze dočíst mnoho o tom, jak dítě koupat, oblékat, přebalovat (doplněno fotografiemi), něco o vývoji dítěte a rady jak dítě kojit, odstavovat, naučit ho na pevnou stravu, chodit na nočník atd. V závěru je uveden seznam nejběžnějších dětských nemocí. Knížka je ale dosti drahá, lepší je přečíst si na naší stránce kapitolu Máme doma mimino a Miminkovské fejetony, často zde čerpám z této knížky, dále z časopisů Betynka ( určeno maminkám) a ze svých zkušeností a postřehů jiných maminek.
Na knížky o výchově moc nedám, raději se řídím vlastním instinktem, popřípadě se poradím s kamarádkami nebo rodiči ( když jsem studovala knížky na téma jak být dobrý šéf a správně řídit svůj kolektiv, tak jsem se prakticky nic nedozvěděla a navíc zde uváděli často extrémní případy pro praxi nepoužitelné).
Vím, že v současné době je v knihkupectví celá řada odborných knih na toto téma - těžko ale radit, vše je otázka osobního vkusu - nejlepší je si z knížky přečíst několik kapitol a pak když tak koupit, nebo zajít do knihovny a něco si vypůjčit.
Pavle, přeji Vám, aby prosinec se přiblížil mílovými kroky a aby byly na světě Vaše zdravá a krásná dvojčátka.
Budeme moc rádi, když se nám s nimi pochlubíte. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek