Daší snažilka???

Snažení
  • aňa.š
  • 12.08.08

Ahoj holky, začala jsem tu brouzdat od minulého týdne, a tak už mám pár vašich zpráviček a deníčků přečtených. Pudla mně navrhla, abych se přidala do vašich řad, i když pořád váhám s objednáním na reprodukčním středisku. Mám z toho docela strach krok do neznáma. Chci se vás zeptat, nebyly jste některá z vás v Brně na UNICE? Podělily by jste se o vaše zkušenosti?

Já jsem už 5 rok HRT. Menzes jsem nikdy nedostala, až po nasazení HRT - ne, že by mně vpřed tím vadilo, že krámy nenám, to vůbec, ale mejm kostem to začalo hóóódně vadit - osteoporoza. Před tím jsem měla dělohu velkou 2×3 cm, teď je prý už normální velikosti. Jestli mám vejce se neví. Mám za sebou pouze LPSK a papání Diviny-HRT (a už mě to pěkně leze krkem).
Je mi už 27 a myslím si, že je na mimčo nejvyšší čas, ale mám strach z neznáma. No nic, dost bylo mých slintů. Dám Prostor dalším.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 12.08.08 12:55

Aňo jsem taky „od Pudly“ :-) a jestli chceš a máš ráda černý humor přijď k nám. Sama s Unicou zkušenosti nemám, ale zakladatelka našeho deníčku Filipa tam chodila a nebyla z nich nadšená, jestli se tu staví, ona ti poreferuje sama. I se k nám připojila cizí holčina a notovala si s Filipínou, jak jim oboum zcela zcestně diagnostikovali polycystická ovária, která prostě nemají a nutili je do IVF, ale to víš, pořád je to „jedna paní povídala“ :-)
Držím palce!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 12.08.08 13:07

čau, Unicu nikdo nechválil, v brně je několik CAR, naše čerstvá těhna Suvik ti jistě poradí.
Napiš prosím do „psychika snažilky“ ať v tom je jasno, diskutujeme vždycky pod naším posledním deníčkem s psychikou (nebo musíš napsat do názvu deníčku „psychika snažilky“ a my se přestěhujeme).

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 12.08.08 14:47

ahoj Aňo, já jsem z Brna a o Unice jsem slyšela a četla samý blbý věci, takže bych ji vynechala :-). Naopak spokojenost jsem četla o Repromedě a já jsem v Reprofitu na Hlinkách. Akorát nevím přesně jak to oni mají se smlouvama se zdrav. poj. ohledně IVF cyklů (ten Reprofit), to by sis tam musela zavolat, popř. se ti zeptám, až tam příští týden půjdu…nevím, jestli mají smlouvu se všema…slyšela jsem, že údajně ne, ale to už je staršího data. Někdo je spokojený i na Obilňáku, viz diskuze Čěká nás 1.IVF a snažilka XMersy :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 12.08.08 14:54

Ahojky Aňo, když už jsme u doporučování vhodných deníčků a diskusí, tak holky v Psychice jsou fakt super! (Ale to už taky víš). A jinak holky z různých Center po republice se sbírají také v diskusi (Stejná situace) Snažilky z CAR (tam je mimochodem i XMerssy, která nedávno psala, a moc příjemný pokec a atmosféra). Tak jukni, minimálně Ti holky poradí. Hodně štěstí přeje resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.08.08 08:02

Ahojky, já do Unicy zamířila na doporučení kamarádky, které se u nich podařilo otěhotnět. Snažila se 12 let a na 5IVF se jí miminko zadařilo. Takže jsem, plná nadšení, vyrazila do Unicy také a můj názor je - už nikdy více. Jak psala Kadlina nahoře, na UTZ jsem u nich byla jednou jedinkrát a to v den MS, přesto všechno mi okamžitě stanovili diagnózu - syndrom polycystických ovárií a nenápadně ale jasně mě začali tlačit do IVF. V té době mi ještě nebylo 22, tudíž bych byla samoplátce, což jsem jim taky řekla. Manželovi udělali spermiogram, který prý vyšel „tak neurčitě“, proto jsme za dva měsíce měli přijet na kontrolní, to jsme taky udělali. Když jsem si volala na výsledky, reakce lékaře mě naprosto odrovnala, tónem, jako by si četl noviny, mi sdělil „že ten spermiogram je naprosto otřesnej, s našima výsledkama máme tak 10% šanci že se nám vůbec kdy podaří otěhotnět“ a že v našem případě jedině IVF. Tak jsem mu sdělila že jako samoplátce bohužel nemám 70 000,– a že jsme se minule bavili o inseminaci, jestli je to možné. A on na to:  S tímhle spermiogramem teda určitě ne. A nejvíc mě dorazil dovětek: „Bohužel, smůla.“ Fakt na to nezapomenu, tenhle přístup byl otřesný. Pořád opakoval že jedine IVF, žádný léky mi dávat nebude protože to nepomůže, jiný metody zkoušet nebudeme. Po tom telefonátu jsem probrečela půl dne a pak jsme se s manželem shodli že tam už nás nikdo neuvidí a zamířili jsme do Fertimedu do Olomouce. Ten naopak můžu vřele doporučit, syndrom PCO doktoři okamžitě vyvrátili, naopak nemohli pochopit, kde na to v Unice byli a jak to poznali, stejně tak spermiogram se jim nezdál vůbec špatný, fakt se snažili, zjišťovali kde je problém, dělali mi testy, manželovi taky, zkoušeli tabletky, chodila jsem 3× do měsíce na UTZ a nakonec mi zřejmě zabral Utrogestan na udržení, protože jsem otěhotněla hned v prvním cyklu kdy mi ho na:,–(ili.
Držím palečky, je to všechno běh na dlouhou trať, my se snažili „jen“ necelé dva roky, pro nás to byla otřesně dlouhá doba, jiným se to může zdát jako nic. To asi záleží na psychice a tu já jsem měla v háji. Ale nakonec se zadařilo, ten boj a nervy stály za to, každým týdnem čekáme narození holčičky, proto ti přeju, ať i ty se rozhodneš pro správné CAR a ať slavíte úspěch. A pokud tam nebudeš spokojená, neváhej změnit CAR, naštěstí je jich tu dost.
Psychiku snažilky vřele doporučuju, je tam naprosto skvělá parta holek se stejn problémem a hlavně jednou důležitou vlastností a to je UPŘÍMNOST.  Můžeš se tam ze všeho vykecat, děvčata toho navíc mají už dost za sebou, takže dokáží poradit, mnohdy líp než nějaký doktor :-)) Tak hodně štěstí, držím palečky ať jsi brzo v Těhulovinách :-))

 
aňa.š  13.08.08 10:03

Takže z vašich reakcí, co se UNICI týká je vidět, že s nimi nemáte dobrý zkušenosti a nic jiného než IVF neumí.
Je fakt, že jsem se tam byla informovat minulý rok (a zrovna jsem nás s manželem chtěla objednat). Hned, jak jsem přišla na INFORMACE, slušně jsem pozdravila a řekla jedné ze dvou sester (jestli se tomu tak dalo říct - sestra), že mě sem posílá  můj gyn, a že bych se chtěla objednat a podala jsem jí lékařsku zprávu od MUDra. Prvně mě seřvala, jakto, že s sebou nemám manžela (doprovod mi dělala kámoška), a pak aniž by se podívala na zprávu už telefonovala MUDro-Profesou Malýmu (fakt jsem si v tu chvíli připadala, jsk ten největší kretén na světě). Jo, a ještě mezi tím si mou lékaskou zprávu přehazovali s kolegyňí. Měla jsem pocit, jako by mě chtěli inseminovat hned mezi venkovními dveřmi a dodat „už vypadni“. Prof-MUDr na mě udělal dojem docela dobrej, ale s odpuštěním na tu „blonďatou pizdu“ na informacích jen tak nezapomenu.
No nic, zkusíme uvidíme. Pokud mi taky řeknou, že mám SYNDROM POLYCYSTYCKÝCH OVÁRIÍ, tak jdu pryč.
Brala jste některá z vás CLOMIFEN???
MĚJTE SE ZATÍM FAJNĚ…

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.08.08 12:04

Mně se u nich stalo něco podobného, když šel manžel na kontrolní spermiogram, tak naopak dořvali mě, proč tam s ním chodím, že snad není malý děcko aby tam nedošel sám (to jsem nešla do odběrové místnosti, ale do budovy!) Tak jsem sestře sdělila, že jsme se měli s doktorem domluvit na případnou inseminaci tak jsem pro jistotu přijela. Koulela očima ale nic neřekla. Pak chtěla po manželovi 500 Kč za ten spermiogram, ten to zaplatit odmítl s tím, že ho na to poslal doktor a žádný samoplátce není. Sestra se s ním chvilku hádala, ale manžel se nedal, vydupal si ať se aspoň podívá do karty, kde bylo jasně psaný: Kontrolní spermiogram za dva měsíce. Tak mu jen vrazila zkumavku a bylo.
I tak, co jsem se bavila s holkama co s tím nějaké zkušenosti mají, v Unice je vůbec nechtějí léčit jinak, prostě hned IVF, údajně si tím honí procenta. Samozřejmě IVF je nejspolehlivější metoda a oni si staví jméno na tom, že velké procento ženských u nich otěhotní do určité doby. I tak, co říkají holky, tak mají pocit, že poslední dobou dávají příliš okatě najevo, že pro ně pacient nic neznamená, důležitější je jméno kliniky a prašulky který jim sypeme.
Profesor Malý je prý sympaťák, bohužel z 99% je přidělený jen k úvodnímu pohovoru a pak už na něj nenarazíte. My měli doktora Otevřela.
Držím palce ať nestanoví diagnózu PCO :-))

 
aňa.š  13.08.08 12:22

A ten Otevřel byl ten, co ti sděloval po telefonu výsledky? Jak na tebe působil? Můžu se tě zeptat, co všechno se platí a v jaké výši u IVF? Na mě už můj mudr zkoušel Clomifen a stejně nezabral, takže se rozhodl mě poslat do Brna na stimulaci ovárií. Ale je fakt, že kdybych si u nás nezačala dupat, tak mi nezačne ani dělat krevní testy na výši gonadotropinů v krvi. Někdy, aby se v těch doktorech prase vyznalo. A nevím jak ty, ale já mám osobně pocit, že si mezi sebou dohazujou kšefty.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.08.08 14:38

Já k IVF vůbec nedošla, v té době jsme se snažili asi rok a půl a jediné co mi moje tehdejší doktrorka udělala byl sem tam UTZ a Clomhexal. Nevěděla co se mnou, vždycky kroutila hlavou a říkala: Takže další menstruace…no, co s váma… Jednou jsem jí nenápadně navrhla laparoskopii, tak se rozzářila a hned mě na ni poslala. Ta dopadla dobře, ale to už jsem se rozhodla a šla do Unicy na doporučení té kamarádky. Ale ona byla trošku jiný případ, neměla vaječníky a IVF s dárkyní byla jejich jediná možnost. Já v té době ještě neměla 22 takže bych byla úplný samoplátce a chtěla jsem to ještě zkusit jinými metodami, holky co se taky snažily měly za sebou různé testy, inseminace (IUI), stimulace, já do té doby nic. Proto jsem hned nechtěla IVF a nakonec jsem ji ani nepotřebovala. ušetřila jsem tak fůru tisíc. Ale kdybych měla přes třicet tak bych možná nad tím IVF uvažovala o dost víc. Tak jsem si pořád říkala, že počká´m do té doby, než bude část hradit pojišťovna, bylo to jen pár měsíců tak jsem si říkala, proč ne?
ten Otevřel mě měl i na úvodním pohovoru, měli nějak víc pacientek, jinak dělá prý úvodní pohovor Malý (nebo tak nějak se jmenuje, sama jsi o něm psala tak asi víš). A ten Otevřel byl ten s tím sdělováním výsledků po telefonu. Slušně řečeno, arogantní debil. Myslím, že i ty nejhorší výsledky se dají říct šetrně, doktor by měl být tak trošku i psycholog. Přišel mi jako kariérista, na úvodním pohovoru s manželem byl takový neutrální, profesionál, ale v tom telefonu vyloženě hulvát. Nepřipadá mi v pořádku když někdo řekne: Ten spermiogram je strašnej..nebo dodá: Bohužel, smůla. Přitom nic z toho, co stanovil jako diagnózu, nakonec nebyla pravda.
Já jsem tam byla jen na úvodním pohovoru, kde mi vzali krev, udělali UTZ (přestože jsme měla ten den MS) a manželovi spermiogram. Pak tam byl ještě manžel na druhý spermiogram, na jeho výsledky jsem si volala a pak už jsme tam nebyli. Přestoupila jsem do Fertimedu a tam jsem asi po necelém půl roce otěhotněla.
Co a jak se platí ti spíš řeknou holky v Psychice. Já platila jen za UTZ (moje pojišťovna hradila jen 3 za čtvrtletí, zbytek jsem platila já, byly to 200 Kč), pak nějaké manželovo vyšetření varlat ultrazvukem, to stálo 300 Kč a pak jen léky. Brala jsem Clomhexal, nějakou dobu i Tamoxifen a Dostinex, na uvolnění folikulů mi píchali 2× měsíčnjě Pregnyl. Pak Utrogestan. Ale na IVF jsem nešla. 

 
aňa.š  14.08.08 18:22

Mám takovej dojem, že se na všechny slavný reprodukční střediska vys… V muži stejně nemám oporu, tak až projeví taky trochu zájmu a snahy a nebude za mnou dolejzat jen když bude mít chuť na sex, tak pak teprv začnu něco kolem toho dělat.
Jinak díky Filipo za info a du se vožrat, už mi to všechno leze krkem, jak muž, tak všichni debilní doktoři.

 
K.ometka1
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 18.08.08 15:12

Ahoj…nečetla jsem komentáře ostatních, tak snad se nebudu moc opakovat a tak. Já jsem byla v Brně jako dárce…tedy jako potencionální dárce…ale nemusíš se bát, že bys získala moje vajíčko. Jednou mi nabrali krev a že se ozvou…nedali vůbec vědět…asi nejsem vhodný dárce, ale ten postup mě nenadchl. Byla jsem tam s kamarádkou, příjemné prostředí, milý personál…ale.­.běhaly jsme tam jak blbky několikrát, mě braly krev asi na třikrát, kamarádce jí nakonec nevzali vůbec, chtěli na ní zavolat anesteziologa, ale ona od toho ustoupila, protože se nám přestal líbit jejich přístup. Já měla potom modřiny na obou rukách, kamarádce se snažily vzít i ze hřbetu. To není dobrá vizitka. Sestřičky neuměly vzít krev, neplnily sliby…už bych tam nikdy nešla…ale zkušenost jako příjemkyně darovaného vajíčka nemám…nechci tě od toho odradit, ale já osobně bych si od toho moc neslibovala.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama