Deníček básníček I.

Snažení

Vážené snažilky, ačkoliv již nepatřím do vašich řad (jsem již těhulka), dost dlouhou dobu jsem patřila a vím, jaké to je čekat s dychtivostí a zároveň určitou obavou na výsledek testu a znám pak to zklamání (bezpočtukrát), když se neobjeví dvě čárky. Na ty dvě magické vysněné // jsme s manželem čekali přes 2 roky a mně to skoro připadalo jako věčnost. A musím říct, že to byla hlavně psychika, která nejdříve bránila, ale naštěstí nakonec způsobila tu šťastnou událost, která nás za chvíli potká v podobě mimíska.

Ve svých trápeních jsem se vždy odreagovávala básněním a i když to není nic světoborného, ráda bych se o tyto řádky s vámi všemi podělila, protože právě tyhne myšlenky v básničkách, které mě obklopovaly a které jsem, když mi bylo ouvej, smolila na papír, mi dodávaly hodně síly. Při psaní se jakoby samy objevovaly, aniž bych na nich měla nějaký podíl ? jakoby ze samého mého nitra. Jsou tím, v co jsem se sama snažila uvěřit a myslím si, že třeba mohou pohladit na duši i někoho jiného a dodat víru, že se podaří, v co člověk sám uvěří. Já uvěřila a povedlo se. :o) Básnička je z ledna 2004 ? 2 měsíce po té jsem držela v ruce test s magickými //. :-)
Hodně štěstí vám všem, holky.
 Elina

Nepojmenovaná (25.1.2004)

Sílící nejistotou prostoupená něha
těžko si představit bizardnější spojení.
Dokážeš kouzlit a dokážeš bodat,
jsi tak zranitelná ve světě moderny.

Slova jen těžko Ti jdou skrze rty
raději zamkneš je v předsálí tmy.
Odhoď tu bolest, co ničí Ti dny
nechej pouze blikat své sny.

Jsi možná zmatená
z těch otevřených dveří,
od kterých klíč jsi náhle našla
zahoď ho daleko, než se sešeří,
jsi jako pírko, jak něžné pápěří.

Utři si slzy
ať nepálí na líci
radost Ti brzy
zapálí vonnou svíci.

To vše je jen klam
to vše je pouhá Tvá vize.
Nic z toho není pravé,
otevři oči, procitni v mlze.

Všechno čas zhojí,
i rány na duši a těle,
dívej se zpříma vpřed,
budeš se cítit skvěle.
 (c)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.04 22:08

I když je deníček od neděle, tak vidím, že jsem první. Asi nejsou maminy moc velké poetky…
Jako dítko jsem taky psala. Sice ne básničky, ale povídky a různé příběhy. Trvalo to až někdy do 14. Na střední škole jsem se pyšnila úžasnýma slohovkama a teď na vysoké svého „talentu“ využívám při seminárkách. A v práci do mailů - jednou mě ředitel upozornil, abych byla tak laskavá a psala maily trochu víc civilněji, aby tomu prý rozuměl i normální člověk…
Elino, jak dlouho jsi těhulka? A co čekáte? Ne, že by na tom záleželo, ale ptám se.
Měj se hezky,
Janinkaa

Elina1
Povídálka 26 příspěvků 11.11.04 17:35

Ahojky Janinko, :-)
po pravdě řečeno jsem ani nečekala příliš velký ohlas, jen jsem chtěla povzbudit a potěšit snažilky, vyjádřit své pocity.
Jsem těhulkou už skoro 40 tt, takže čekám, že mimi přijde každým okamžikem - zatím si dává načas a příliš se ven nehrne. :-) Co to bude, uvidíme až v porodnici - překvápko. :-)) Hrozně se už těším, ale taky jsem pěkně už nervózní…a manžel taky, snad ještě víc než já. :o)
Píšeš povídky a příběhy - ty jsou podle mého složitější než básničky - to by mohl Tvůj říďa přeci jen uznat - suchar jeden! Asi ze slohu ve škole propadal. :)
Měj se fajn, zdravím.
Elina + ?

Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 12.11.04 10:24

Ahojky Elinka,

tvoj denníček som si všimla hneď v pondelok :-))) Básnička je krásna :-)))) máš talent a cit :-)))

Akurát som neposlala žiadny komentár, pretože som si to vyložila tak, že keďže je to denníček básničiek, mala by som napísať niečo ?poetické?, ale ja fakt nemám básnické črevo :-))) Nezosmolím báseň čo by som ako chcela ! Viem len také, ako napr.: ?Mária Rázusová Martáková: Včela. Bzzzzz a uletela?. Alebo: Ján Smrek: Sokol. Vysoko letel a zdochol? :-))))))

Môj manžel tiež kedysi písal básne. Krásne :-) o láske, o živote, o túžbe … a pod. Má popísané zo tri zošity (sú uschované doma v šuflíku) a v časoch nášho zoznámenia som mala sladký pocit, že všetky tie krásne verše sú o mne a pre mňa :-)))) Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú, že :-)))) Teraz už nepíše, už ma má istú :-))))

Prajem ti veľa pohodičky a šťastia až do úspešného konca, keď si to svoje prekvapenie pritúliš a stisneš v náručí :.))))

Ika

Elina1
Povídálka 26 příspěvků 12.11.04 12:03

Ahoj Ika, :o)
Děkuju moc za slova chvály - hřejou u srdíčka. :) Ale s tím talentem to zas není tak horký - mně jde básnění většinou jen když je mi ouvej (tak se zbavuju svého trápení) - jakmile jsem šťastná a vyrovnaná, slovíčka na papír těžko skládám.

Do deníčku nemusí ale nutně přispívat jen básníci - to by brzo přišel deníček na buben a básníci o iluze. :-)
Jsi veselá kopa :o)) …básnička se Sokolem je fakt dobrá. ,o)…neznala jsem ji.
Mně můj manžílek taky básnívával do ouška, když kolem mě kroužil s otevřenou klecí. 8-)…po pár letech, když klapla dvířka, přestal básnit úplně - je to docela škoda, protože v dobách to námluv se dost snažil a docela mu to i šlo. Teď už mi napíše maximálně SMSku - a pokud je vzkaz psaný rúčo, tak je vylepený na lednici s obsahem, co všechno se má nakoupit do zobáku. :-) Jó chlapi, zdá se, že v manželství ztrácejí svou poetickou duši…ale jinak si nestěžuju ani v nejmenším - mužíček je hodný, milý…teď se navíc snaží zvyknout si na novou roli táty, která ho čeká již co nevidět. Ika, ať jsi těhulka, či snažilka, moc Ti přeju a držím palečky, ať vše vychází podle Tvých představ a přání. :-))
 Elina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.04 20:16

Ahoj Eli,
dej vedet, co se vam narodilo!
Mej se krasne,
Janinkaa

Elina1
Povídálka 26 příspěvků 02.12.04 15:41

Ahojky Janinko :-)

na inet se dostavam po dlouhe dobe az dnes…tak radostne zvestuju, ze mame holcicku, krasnou a zdravou. Jsem stastna jako blecha. :-))
Ahoj zdravi Elina.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.04 12:34

Blahopřeju!!!!!!
Janinkaa

Vložit nový komentář

Všechny deníčky uživatele

Můj porod, aneb jak se to všechno seběhlo.