Deníček Matýsků -Očkování

Snažení

Ahojky všem :o) Nedávno se mi do ruky dostala knížečka o očkování.Hned jsem se do ní začetla a dočetla se spoustu nových věcí. Např. Jak myšlenka očkování vznikla.

Vznikla už ve starověké Číně.Tamní léčitelé začali přenášet malé množství sekretu a hnisu z neštovičných puchýřků od nemocných mírnou formou varioly (černé neštovice) na osoby zdravé,kteří pak v příští epidemii neonemocněly.

O mnoho let později v 18stol. lékař z Anglie experimentálně naočkoval malého chlapce odebraným vzorkem z puchýře vyvolaného infekcí hovězími neštovicemi a při epidemii neštovic chlapec neonemocněl.Lékař se to snažil celý život zveřejňovat.Ale až ke konci 19stol byli připraveny první očkovací látky na základě vědeckých poznatků.Očkovací látky proti variole,vzteklině a sněti.

V první polovině 20.století byli připravené očkovací látky proti břišnímu tyfu a choleře pak proti dávivému kašli,záškrtu,te­tanu a tuberkulóze.Kolem třicátých let lidé ale věřili spíše v léčbu antibiotiky.Teprve až v padesátých letech se vracejí po přesvědčivých výsledcích k očkování.

V současné době je boom ve vývoji očkovacích látek.Pokračuje výzkum směřující k přípravě vakcín proti AIDS,malárii,ly­meské borrelióze,he­patitidě typu C a spoustě dalším infekcím.

Je to jen takový souhrn toho co si pamatuji jen ty století jsem si vyhledala abych neplácala blbosti.Jo a taky jak se píšou odborné názvy :o)

Kdyby vás tohle téma zajímalo můžu příště zase něco napsat :o)

Jaký máte vlastně názor na očkování?

Poslední dobou hodně slyším názor že radši neočkovat.

Já malého očkovat nechala, myslím že je lepší aby měl jeden den horečku než potom např. černý kašel či něco horšího. Ale to je jen můj názor.

Petra a Ondrášek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.01.06 14:37

První první!!!!!

P.

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 18.01.06 14:40

Téda to je fofr vždyt jsem to předchvilkou odeslala :o)

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 18.01.06 14:42

Tak jsem ukořistila první komentář a teď k očkování: Já bych hlavně řekla, ale na stopro to nevím, že očkování dětí je v ČR povinné, nebo ne? Já ani na chvíli neváhala a ani mně nenapadlo nenechat očkovat. Zvládl to bravurně, poprvé bez reakce, podruhé s teplotkou, ale v poho. No a třetí očko už jsme měli mít dávno za sebou, žel kvůli té hnusné salmonele nás to teprve čeká. Pokud budou třetí stěry v pátek negativní tak hned šupajdíme na včeličku. Doktorka říkala, že už asi stejně prošvihneme termín. No, ale to se nedá nic dělat.
Teď jsme se s Piškotem vrátili z venku. Je tam docela hezky. Udělala jsem si radost a koupila si halenku. Sice až na jaro-léto, ale i tak mám radost.
Jo, ani jsem se nepochlubila, že hubnu! Totoálně jsem vynechala sladké (docela jsem hřešila) a taky jsem omezila jídlo. A výsledek je výborný, jen od minulého týdne jsem sundala tři kilča a mám teď o kilo méně, než před otěhotněním a to mi dělá fakt radost. Už obleču bez výjimky všechny staré kalhoty (měla jsem problém přes boky). Horší je, že se mi povážlivě ztrácí prsa :-))) Mám teď úplně vykradeno. Z části je to taky tím, že se mi Mebídek sám pomalu odstavuje. Přes den ode mně prakticky nepije, prostě nechce. A to jedno noční kojení a jedno ranní to zrovna nevytrhne, takže prsa se ztrácí a nejspíš se ztrácí i mlíko, i když zatím ještě pořád je.
Tak, jdu si uvařit kafčo a přebalit posránka, protože vidím, že je rudej a tlačí jako o život :-D

P.

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 18.01.06 15:41

Tak koukám, že jsem velmi aktuálně poslala komentář ještě do starýho deníčku. Kdo ale mohl tušit, že Missorka je takovej rychlík :o)))))))

K očkování… No mě by ani ve snu nenapadlo Vojtu nedat očkovat. Jen ale máme skluz a kdo ví, jestli nás toho 25.1. vůbec naočkují…

Klaris a Katka myslím mluvili o té rodině včera na Nově… Tak mě i manželovi se náhodou jejich způsob života líbil :o)) Jen ty porody a učení doma bych si s radostí nechala ujít…

Tak a teď si jdu udělat kafe :o)))) Nevím, jak je to možný, před Vojtou jsem kafe skoro nepila a teď jsem normální kávovej narkoman. Že by hormony? :o))))

Dadla

 
Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 18.01.06 16:08

Zdravím,Danulka se smíchy uprskala do spánku :-) tak mám chviličku a kafčo už vypité.Mimochodem chviličku jsem měla už,když jsem jela k tomu notáři.Manža hlídal a zvládl to,musí se to naučit,dokonce se mu malá zesr… a přebalil.U notáře to trvalo skoro hodinu,veškerého děditství po tátovi jsem se vzdala,ono nebyla zas tak čeho.Byl po druhé ženatý,takže to děditsví bylo řešeno s jeho ženou.Co je hyenismus,že měl dceru,na kterou jen platil alimenty /to jsem byla malá,měl ji za svobodna/ a ani nebylo dokázáno,že ta dcera byla jeho a představte si to,že ona se nějak dozvěděla,že taťka umřel a sama se přihlásila o děditství.To je hnus.A ještě do toho dnes nepřišla,takže se to řízení nemohlo uzavřít.

Mě chytly záda,asi skříplý nerv,ale tak,že jsem nemohla ani řídít,sedět u toho notáře byl pomalu nadlidský výkon.Malonko to polevilo,ale dorbý to ještě není.

K deníčku jen tolik,že samozřejmě jsem za očkování.A mys­lím,že očkování proti lymeské borrelióze by bylo fakn,protože oba kluci ji měli a není to žádná sranda.Tom musel dokonce dvakrát ležetna infekčním odd. a píchali mu antibiotika.Ně­kolikrát se mu to pak vrátilo,přitom to měl zaléčené ihned při vypuknutí.

Ták,jsme vzhůru,opět se chůvičkou ozývá prskání,tak snad budem v dobré náladě.

Pa

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 18.01.06 17:32

Jéééj, my mame novy denicek. Tak pre mna to bude zatial do mojej „suflikovej“ serie, ale Jouda je sikovnica, ze ho takto rychlo pozabucky spichla! :-)
Tak, a ja sa tu len ukazujem aby som vam avizovala nove domcekove fotky :-)
majte sa krasne

souris

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 18.01.06 17:36

Jé, nový deníček!! :-)
Musím ještě dočíst starý, ale hned písnu sem, nebo očko je u nás aktuální téma, měli jsme v pondělí první injekci. Malej to zvládl dobře, byl jen mrzutější a večer plačtivější, ale pak spinkal pěkně, dnešní noc byla o poznání horší, doufám, že to ještě patřilo k tomu a už bude v pořádku. Strašně jsem se toho očko bála, hlavně nějaké horší reakce, i když máme šetrnou vakcínu. Já jsem totiž jako dítě po špatném očkování (při nachlazení) málem umřela, ale to by bylo na jiné povídání.
Dneska jsme okusili mrkev, první lžičku Fanda důvěřivě spolknul, otevřel tlamičku dokořán, ale ten ksicht potom, to si neumíte ani představit. Pak už otvírat klapačku nechtěl, takže spolykal maximálně dvě minilžičky. Zítra to zkusíme znovu, musí si holt zvyknout i na jiné chutě než Nutrilon.

Tak a jdu číst deníček

Hajinka a Fandy - dnes půlroček

 
Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 18.01.06 21:48

Ahojte!

Já se taky hlásím k zastáncům očkování… Naše prcky čeká příští týden třetí dávka, „to zas bude v álejích nablito“ - naše Kamča totiž po první i druhý dávce dost přidala s ublinkáváním a to asi na dva týdny :o(
Jde jí to ovšem dobře i bez očkování - dneska hodila parádní šavli, zrovna když jsme byly v půlce misky mrkvičky a vylítlo z ní úplně všecko. Pak s klidem dorazila druhou půlku :o) Naštěstí tohle udělala poprvé (a doufám, že naposled), normálně ublinkává jen po mlíku.

Hajinko - všecko nej nej Fanýskovi k půlnarozeninám :o))) Hodnou maminku už má, tak ať se mu trochu polepší taky tatínek…

Pajdule, my koupili na mmb chůvičku od Philipsu a teď k vánocům jsme dostali tu video od Hyundai. Ta obrazovčička je fakt malinká, ale jdou na ní vidět pěkně i detaily a po tmě se to přepne na infračervenou kameru a taky je dobře vidět. Dosah má uvedený 100 m a dá se připojit na televizi nebo počítač. Zatím ji ovšem nepoužíváme…
A s tou tmou - já dětem přes den na spaní nezatemňuju a přiznám se, že mě to ani nenapadlo. Dneska jsme nebyli odpolčo venku a chrápali dvě hodiny v postýlce, tak jim to světlo nejspíš nevadí…

Ha, začíná Ally McBealová, tak jdu chcípnout k telině (podobně jako Ráďa, kterýho jsem před ní zcela nevýchovně dala, aby nerušil Kamču, když nemohl usnout.). Jsem docela vyšťavená, manža je nastydlej a už druhý den je doma, takže mám na krku děcka tři…

Dobou, T+2

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 19.01.06 07:20

Dobré ráno vespolek!
Tak mě Mebídek zobudil už o půl sedmé, terorista. Teď už do sebe soukám kafe a Honzin čajdu a zatímco já se probírám, tak on už je naprosto auf a morduje na dece hračky.
Noc byla klasicky dobrá. Spí teď opravdu dobře, takže vlastně nevím, proč si stěžuju na to vstávání ráno, když v noci mám klídek?
Ještě jdu vykopat z pelechu manžu, ať můžu ustlat.

Hajinko, vše nej Fanýskovi k půlročinám! Ať vám mrkvička brzy jede! Nám zase totálně nechutná maso, které jsme včera premiérově zkusili. Uvidíme co bude dneska.

Pája a Honzin

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 08:14

Ahoj holky

teda vcera jsem tu nebyla a uz je novy denicek:-)))

My a ocko, vzdyt to vite..........ale prezili sme, ted nas cakaji uz jenom lzycky a pak az nekdy po roce.......
Ja jsem pro ockovani......a muj manze je zase proti, jeste ze je to povinne:-)))

U nas noc docela usla, ale vecerne zaspavani se nam zkur…o, nevim proc....... uspavam na 3× a nekdy i vice nez hodku

Haji Fandovi vse nej k pulrocinkam­........
No, malej taky poprve otevrel papulku a pak nechtel:-))) Ale druhej den to slo lip

Pajo, asi by me kleplo, takhle brzy:-))) Vcera mel pokus uz v 5.30, tak jsem ho vystrcila do obyvaku, na deku, pustila jako kulisu snidani s novou a spala dal.......

Tenar, bliticka znam..... i kdyz klepu, u nas sme je omezili na 1-2× male ublinknuti:-)))
Takze uz tolik neperu......

Souris jdu se podivat na fotecky......­...jsem z vedava

Dnes nas ceka snad posledni kontrola v gastroporadne a predtim mame cviceni...... jsem docela zvedava

Jo a vcera kdyz jsem jela s kocarem z kopce, normalne jsem ho musela tlacit … tolik snehu zase napadlo a silnicari asi spali:-(((
Az me boleli ruca a nohy vecer

Tak hezky den,

Katka a Honzik

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 19.01.06 08:58

Tak nám doktorka nařídila zase brát Aktiferrin, aby jsme pokořili tu chudokrevnost, ale efekt je hlavně ten, že malý má příšernou zácpu. Dneska ráno se snažil vyserdit a tak příšerně to ořval, že jsem se rozhodla snad to železo nedávat. Tlačil ukrutně a strašně dlouho, vůbec mu nešlo ten bobík vytlačit. Byl tvrdý a určo ho to děsně bolelo. A já mu nemohla pomoct, chudáčkovi. Držela jsem mu nožky, uklidňovala ho a tlačila jsem s ním :-) Byl to souboj na dvacet minut. Fakt je mi ho děsně líto. Kdyby jste některá věděla, co s tím, tak šup sem s radou!

P.

 
Missorka  19.01.06 09:25

Pájo,

a jak moc je chudokrevnej??? U nás to bylo to samý, pak jsem mu ho nedávala a dohnal to jídlem, nestálo by to za to u vás zkusit taky tak?

Peta

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 19.01.06 09:28

Pájo, a nezkusilas mu dát třeba ředěnou švestkovou šťávičku? Anebo kdybys ho přiměla papat masíčko, tam přece železo je, a nebudeš už muset dávat ten Aktiferrin.
A klidně bych mu příště pomohla kakat rourkou, nic se nestane.

H.

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 19.01.06 09:33

Bré ránko!!!
Koukám, že máme mezi Matýsčaty dost ranních ptáčat!!!

My teď máme taky nějaké podivné období, Fanda usíná nadvakrát, nejprve si hraje v postýlce s čímkoliv, co mu padne do ruky, pak vyplivne dudu a reklamuje. Když přijdu, chňapne moji ruku oběma svýma, položí si ji na obličej a za minutu spí. Pak se budí s pláčem asi po dvou hodinách, ukonejším a obvykle spí do rána dobře. Teď jsme ale u našich, postýlku má v jejich ložnici, a dvě noci se od cca jedné budí po půl hodinách s tím, že nabírá. Tak dnes bude spát se mnou a uvidíme, možná vycítí, že s ním v noci nejsem a chce vědět, že s ním je aspoň někdo, proto to buzení. Anebo je to režim „asi zuby“ nebo jakýkoliv jiný :-)))).

Za půl hodinky máme plavčo, tak se těším. Jo a jakou mrkev dětem dáváte? My začali včera Mrkví od Hippu, ale prý dětem víc chutná Hami. No, ochutnala jsem to, a nedivím se, že nechtěl :-))))).

Fanda moc děkuje za půlroční gratulace :-D. Potěšilo ho to a všem tetám posílá hubana zakusováka do brady :o))))).

Hajinkacojibo­lívkrku

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 19.01.06 09:33

Missorko, já nevím, jak moc je chudokrevnej, nějak jsem se zapomněla zeptat. Teď jsme železo dlouho nebrali kvůli té salmonele a další krevní testy nás teprve čekají, takže uvidíme.
Co se jídla týče, tak s masem jsem začala teprve včera a byl to totální propadák, takže uvidíme jak dneska.
Háji, rourkou bych mu klidně pomohla ale (omluv naturalismus) on už měl toho tuhýho bobíka šprajcnutýho u východu a nešla mu překlenout ta hranice prdelky. Jemně jsem mu pomáhala, ale chůdě moje plakalo, jak se trápil. Byl celej červenej, zamračenej a utrápenej. Tohle je fakt za trest…

P.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 09:46

Pajo, my meli taky zacpu.......

Davam mu redenou stavicku svestkovou, a taky varim fenikl jako zeleninku.....je to moc chutne......sice strili jako z kanonu, ale nastesti kakani neni problem
A s tim zelezem, taky ho mame malo, tak nam dr. doporucila maso, maso maso.....alespon 5× v tydnu.......malej ho sni, ale vic mu teda chutna kdyz mu uvarim ja, nez ze sklenicky od Hipu.......jedine ktere mu sklenickove chutna je Hami s kralicim

Napoprve sme dali kralici, pak jsem dala jednou krutu, a pak i kure, a jeste teleci........no nejvice mu smakuje domaci hovezi:-))) A to ma podle me hodne zeleza

Haji, koukam, u vas taky zaspavani funguje:-)))
Jenze ja vcera houzpala na mici asi 40 minut v kuse:-((( A nic

Katka

 
Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 19.01.06 10:08

Dobré ráno :o))
Tak koukám, že máme jedny z mála raních spáčů… většinou vstávají tak kolem půl deváté, ale už jsem Ráďu budila i v deset, ale to byla bohužel vyjímka. Zato noci jsou posledních pár dnů fakt hrozný - Kamča jí třikrát, Rádík jednou nebo vůbec, a oba tak dvakrát za noc musím uklidnit dudlíkem - témeř nikdy nespím víc jak dvě hodiny v kuse :o(

Za jak dlouho se přestane tvořit mlíko? Už týden neodstříkávám a pořád tam je… V neděli jsem teda nevydržela a odstříkla, jen chvilku a hned jsem měla šedesátku…

Haji, tak s mrkvičkou neporadím - zatím jsem ještě kupované příkrmy nezkoušela, všechno radši vařím sama. Ale ta domácí jim moc chutnala hned napoprvé. Naštěstí mám mrkev a brambory (i hrášek, kukuřici, petržel a tak) od tchýně, i když mrkvička už dochází, tak přidávám i kupovanou :o(

Hezký den, T.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 10:50

Souris
teda pokrocili ste poradne:-)))

Kdyz se podivas na www.voc.cz

tam je nase prestavba bytu.........ale zatim nejsou fotky po, ale jen pro predstavu:-)))

je to v sekci akce:-)))

Katka

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 19.01.06 11:00

Tak dneska nám lezlo masíko o trošku víc, než včera. To znamená, že zdlábnul asi šest lžiček místo včerejších dvou :-) Ale dokojit prostě nechce, tak já nevím… Přitom večer do něj spadne 160 ml husté kaše ani nemrkne. Má to nějaký divný, to baštění :-D

P.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 11:01

tak neco pro zabavu:-)))

Farmar sel na trh a koupil kohouta pro sve slepice.
Novy kohout velkopansky prikrocil ke staremu kohoutovi a rika:

 • „No, ty stary prdolo, je cas, abys sel do penze.“
  Stary koho-ut odpovedel:
 • „No tak, prece nemuzes obslouzit vsechny slepice. Podivej se, co to
  udelalo se mnou. Nech mi aspon ty dve stare v rohu.“ Mlady kohout rekl:
 • „Zmizni, jsi vyrizeny a ja prebiram zezlo.“
  Stary kohout rekl:
 • „Tak ti neco reknu, mlady silaku. Budeme zavodit kolem statku. Kdo
  vyhraje, bude mit exkluzivni prava na vsechny slepice.“ Mlady kohout se
  zasmal:
 • „Nemas zadnou sanci, starochu, takze abych byl fer, dam ti naskok.“ Stary
  kohout se rozbehl, o 15 vterin pozdeji se za nim rozbehl mlady kohout.
  Bezeli kolem domu a kdyz pribihali pred predni verandu, mlady kohout dobihal
  stareho. Byl za nim sotva deset centimetru a uz uz ho mel. Mezitim farmar
  sedel na svem obvyklem miste na predni verande, a vidi jak kolem bezi ti dva
  kohouti. Sebral svoji pusku a BUM rozstrelil mladeho kohouta na cucky.
  Smutne potrasl hlavou a rekl:
 • „Sakra… treti kohout teplous tento mesic…“

Z teto historky plyne pouceni: Pozor na nas, starsi lidi… vek a vychcanost
vzdy vyhrajou nad mladim a rychlosti. :-))

Katka

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 11:02

mozna jenom nema hlad:-)))

Po kolika hodinah od ranniho jidla mel papani?

Katka

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 19.01.06 11:07

Já se taky chystám vařit spíš doma, ale bio zeleninku teda od nikoho nemám, proto jsem zkusila tu mrkev od Hippu, prý v té kupované je spousta dusičnanů. No a nebo se má vařit v zimě spíš z mražené, ale taky nevím, jaká značka je nejkontrolovanější, jestli Bonduelle, nebo nějaká jiná.

Plavčo je za náma, dneska jsme potápěli obličej - no, troška si Fanda pořval, ale jenom decentně, abychom si jako nemyslely, že nám to jen tak projde :-))). Teď je v postýlce a snad bude spát, po té noci by měl.

H.

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 19.01.06 11:11

Ahojky Babule.
Tak zase ste ma podaktore vymakli vo forumoch :-))) tak sa poctivo hlasim, ze zijeme a sme zdravi. :-)
Ockovat som Lericka nechala, na vyber moc nebolo, ked je to povinne, ale kupili sme setrne vakciny. Aj tak mal reakcie hrozne, mesiac bol z toho mimo, plakaval, opuchnuta nozicka.
To, ze sa vam deticky viac budia a nechcu zaspavat same, je normalne, aspon mi to tvrdila nasa pediatricka. A okolo 7m uz moze byt aj ta separacna uzkost, oni co nevidia pokladaju za stratene navzdy, nechapu este, ze ked mamu nevidia, tak existuje. Maju z toho strach. Je to normalne obdobie, netreba to lamat cez koleno, ked uz niekto nechce uspavat zo za:,–(y, tak aspon byt pri dietati, aby videlo, ze nie je opustene. Ono to prejde. My sme uspavali do 4m, od 4-7m zaspaval sam, potom sme mu zase museli asistovat, lebo sa tam staval a zabijal sa padom o sprucle, asi 2m sme ho museli drzat nasilu v postielke, aby lezal a hladkat, inak ako sa snazil zaspat, ho to vzdy po:,–(ilo a bol hore. Ani za to chudak nemohol, sam chcel spat, ale budil sa na vlastne pohyby.Potom sme zaviedli system, bud zaspis pri kojeni, alebo ta pride uspavat ocko. To celkom zafungovalo, vedel, ze prsia uz nebudu, tak stacilo, ze ho muz pritulil, presiel sa s nim po izbe a ulozil ho. Dnes uz zaspava sam v postielke, bez nasej asistencie, a to som vobec nedufala, ze sa nam podari. Dospel k tomu sam, vie, ze ked zaplace tak pridem.
Paja s tym kakanim je to des :-( kamoska ma podobne problemy s malou a maju nejake cipky, dava lactulozu sirup. Skus sa o tom poradit s detskou, ci sa to neda niecim nahradit. Este som pocula dobry typ strcit do prcky kusok masla, ono sa to tam vymasti a pekne to ide von.
Na zelezo co som pocula je dobry zltok (ak nedrzite HA stravu), spenat (aj ked ho tam nie je, kolko sa myslelo, ale je), listova zelenina, maso. Hlavne cervene telacie, hovadzie.
Pajdula, s tym menom ti vobec nezavidim, este to mam v zivej pameti a to mna muz len dokolecka prosil. :-( ALe jeho to snad este do porodu prejde a ked to mimco uvidi, tak bude rad, ze je zdrave a to meno uz nebude take podstatne. U nas keby to bolo len na mna a muzovi, tak by mi dovolil Rodericka :-( No nic uz mame Lericka, a uz na tom nic nezmenime :-(
Ja som rifle musela odlozit uz v 12 tyzdni, tlacili ma na brusku. Kupila som si take plantave nohavice na snurku, ale celkom pekne, elegantne a tie som nosila ten 4m a potom uz tehu gate, ale s elastickym pasom, takze vyzerali uplne normalne. Teraz je tolko obchodov pre tehule ze len pozeram, ake pekne handry maju. To ked som bola ja tehotna, tak vsetko predrazene a nie moc pekne. A este som si aj v sekaci kupila tricko velmi pekne a az doma som zistila, ze je tehotenske. :-) Tak teraz uz len to brusko. :-)
Ale tiez by ma musel duch svaty oplodnit, lebo u nas zase frekvencia 0. A to sme sexovali naposledy na novy rok, aby to tak bolo po cely rok, ale nejak to na nas nefunguje :-)
Katka ja tiez takto maleho rano supnem k tv a mam chvilku klud. Ale uz obcas prilezie a taha ma za vlasy, otvara mi oci, smeje sa, skrabe ma, proste mama vstavaj chcem sa hrat :-) Ale ja si vzdy schovam hlavu pod perinu a ignorujem :-) to zaberie a ide napr. rozoberat puzzle zo zeme, trhat mi fotoalbumy, davat veci do pracky a ina zabava :-)
Souris s tym mamkynim kolenom ti bohuzial neporadim neviem, co to znamena :-( hlavne, ze operacia dobre dopadla, vytrepa si chudera :-(
Ako to vyzera s domcekom? mate nejaky predbezny plan, kolko by to mohlo trvat?
Uz ani fakt neviem, co pisat, ja mam toho vzdy tolko v hlave a potom mi to uplne vysumi. Pisem to totiz na 20×, stale dopisujem, tak si nevsimajte tu rozharanost :-)

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 11:12

Haji, tak ynekupuji bio mrkev, ani ani krasnou mrkev s nati.......­.proste mmrkev v pytliku, vypada ne moc vabne a doufam, ze kdyz neni dokonala, ze ji moc nehnojili:-)))

A mrazena je pry dobra ardo, nebo bonduelle, ale zatim jsem nedelala

My vcera taky plavali, potapeli usi, a docela se mu to libilo… jenze usi potapime uz od narozeni:-)))

Katka

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 19.01.06 11:14

Katko, jedl po třech a půl hodinách od kojení. Když vezmu, že kojení není tak syté jako jídlo, tak bych skoro čekala, že už bude hladový. Už ho vidím, jak zase na sváču zdlábne celou přesnídávku :-)

Háji, já taky nekupuju příkrmy, ale vařím. zkusila jsem je koupit dvakrát a neprošly. Mrkev mám ze zahrádky mojí tety a ostatní zeleninu kupuji mraženou Bonduelle.
Taky jsem chtěla začít s malým v půl roce plavat, ale nějak mi vadí, že je zima a říkám si, jak by to dopadlo, kdybych s ním šla na bazén a pak jela v tomhle počasí domů. I kdybych ho nechala vychladnout, tak by to asi nebylo to pravé ořechové. Závidím vám…

P.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 11:17

Gothic:-)))

Tak u nas taky sex na novy rok........ale ted jsem ho pred 3 dny migla.. a zase nic.. vcera jsem chtela, ovu se blizi......ale on proste nezajem:-(((
No, budu asi muset vytahnout kamose z krabice:-)))

Katka

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 19.01.06 11:20

Uvidím, jak bude dlabat dneska, jinak taky koupím mraženou a hotovo. Ach jo, kdyby žil můj děda, ten měl na zahrádce všechno :-((((. Teď je ze zahrady anglickej trávník, ale kdykoliv tam přijedu, úplně vidím ty jeho pařníky a záhonky. Chjo, co naděláme.

My plavem od čtyř měsíců ve vaně, a dobrý, až na to, že se tam junior skoro nevejde :-D. Na tvém místě bych asi počkala až do března, to už bude tepleji, ono se s prckama stejně musí hodinku počkat v herně, aby jim vyschla ouška takže ideální je chodit s někým, dítě si pohraje (teda ty větší), máma dá kafčo a podrbe, a den je v háji :-))))))).
My začnem taky až tak v březnu chodit plavat ven. Myslím do bazénu. Jinak se ale samozřejmě plavčí i v zimě. Ale já si taky říkám, ťuk ťuk ťuk, že je kluk zatím zdravej.

Hajinka

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 11:20

Pajo, my mame plavani doma ve vane.......

do bazenu nepujdeme, uz kvuli ekzemu, a taky je zima.......a hlavne, od noveho roku prestala VZP prispivat na plavani, vlastne uz na nic neprispiva a novy kurz v bazenu vyjde asi na 3500.......na 10 lekci a to je docela palka......
radeji si udelame odpoledne o vikendu a zajedem nekam plavcit, ale az bude starsi:-)))

Katka

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 19.01.06 11:41

baby neviem ci sa u vas predava mrzana zelenina Vinica, ale ta by mala byt pestovana v nezavadnych oblastiach. Maju baby carotku, kukuricu, hrasok a rozne zmesi. Tak ja som kupovala to. Super mrazeny spanat (aspon na chut a pripravu), je od ARDO, ale to som moc nevidela, ja si ho setrim v mrazaku. Su to listy, nie pretlak a je to mrazene v kockach, takze som vzdy len odobrala a pridala do jedla, a ta chut, no mnamka, najvascia :-)
Paja skusala si telacie s bramborom? mne sa maly po tom mohol ulct :-) A na zelezo som robila zltko (uvarene), spenat, brambor.
katka ja asi tiez vytiahnem priatelov zo skrine :-))) Neboji sa muz mat do 2 babo? Som pozerala, ze uz mas aj ovu listicku, ty si fakt husta :-))) Obdivujem ta, ja som minule testovala, a nebolo mi vsetko jedno. :-)

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 11:45

Listicku mam, ale s t tehotnenim.. potrebuju na to i chlapa:-))))

Takze to tak zhave nevidim........az to pride, a listicka je dobra vec, kdyz nevim kdy to mam dostat........

Muz by chtel 2 babo, a zrovna vcera se ptal jestli si nebudeme brat na vikend nejake dite z domova deti.......rekla jsem ze klidne, at to zaridi, jestli chce… aspon by mel Honzik kamarada:-)

Katka

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 12:00

baby, a viete, ze so zelezom v spenate to nie je take zhave, ako sa cele roky tvrdilo ? je ho tam v skutocnosti nic moc …

treba papkat cervenu repu a cierne ribezle, ale to asi moc pre male deticky nie je, co ?

Baboo

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 12:05

Cervena repa je ok:-)))

Jo a taky hrusky docela pekne stavi........radsi davam jabka.....

My sme prave po obede a maly spakoval misku s masem, bramborem, mrkvi a feniklem.....­..zapil to cajem, a je spokojenej:-)))

Katka

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 12:10

katko, aj mne by si mohla tak varit, mnam :)

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 12:13

tak prijd........ rada ti uvarim nejakou namku:-)))

Ale lip vari muj manza........takove zebirka s medem:-)))

Katka

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 12:15

tyyy, prestan :)

ja som taka hladnaaa, ale leniva si nieco uvarit :(

resp. pre mna samu ma to neba :(

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 12:30

mne pro sebe taky nebavi, ale o vikendech pro manzu jo:-)))
pro maleho taky, a to je denne

K.

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 12:30

Holky, loucim se, ficime na cvico a pak k dr

Hezky den
Katka

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 13:04

tak som si „uvarila“ :)))

ovocny salat (jablcko, hruska, mandarinka, banan, kiwi) s posekanymi lieskovymi orieskami.

ohromna mnamka !

Baboo

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 19.01.06 13:22

Tak vidím, že tu probíráte papání, u nás je to teď taky aktuální. Ale moc odvázaná z toho nejsem. Dneska Vojta spapkal 120ku mrkve a klidně by se ládoval dál, kdybych mu ještě dala. Jenže vzápětí to skoro všechno vyblinkal :o((( Já jsem si myslela, že když má reflux, bude blinkat jen po mlíku, který děsně hltá. A že po mrkvi, kterou jí pomaleji, taková reakce nebude. Kdybyste viděly, jak je u nás teď všechno oranžový :o)))))
No a hodinu po té mrkvi vypil normálně 150ku mlíka jako každý oběd (potom taky blil). Tak nevím, jak se nám povede příkrmem jedno mlíko nahradit :o((( Za jak dlouho se to povedlo vám?
Další šok mám z toho, že se Vojta osypal a bojím se, že právě z té mrkve :o(( Jestli za to může ta mrkev, tak nevím co dál. Měla jsem pocit, jako by ta mrkev byla základ všeho. Myslíte, že mu mám zítra namíchat tu mrkev s bramborem? Nebo ji mám vynechat a dát jenom bramboru samotnou?
Ach, jo! Netušila jsem, že příkrmy jsou taková věda…

Jo a dávám mrkev od Hipp, ale včera měl vařenou. Ochutnala jsem obě a řekla bych, že obě měly naprosto stejnou chuť. Ani Vojta mezi nimi nijak nerozlišoval… Jo a vařila jsem úplně normální mrkev, kterou manžel donesl z obchodu.

Tak a já se jdu nachystat na procházku, ale táááák se mi nechce :o((((((

Dadla a poblijón Vojta :o(

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 19.01.06 13:32

Nějak se mi to spokojený maminkovství komplikuje :o((( Proč děti nemůžou být třeba rok jenom na mlíku 5× denně a pak přejít rovnou na řízek :o)))))))))))))
Navíc jsem v zápalu boje s příkrmem zapomněla zacvičit Vojtovku.....
 D.

 
Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 19.01.06 14:16

Tak za chvíli odjíždíme s Mebídkem k našim na relax. Nějak už mě nebaví být pořád sama doma. Tož omluvte moje zítřejší áčko a určo se ozvu v sobotu.

Páčko a hezký víkend!

P.

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 19.01.06 15:45

Dadla poznam deti co sa osypali po hami prvej lyzicke. nam problem nerobila, ale cuketa ano. To je dodnes jedine, po com sa leri vyhadze. Ak sa osypal po tej mrkve z obchodu, tak to mohlo byt nejakou chemickou pri:,–(ou, ktorou to je osetrene. v mrkvi je najviac dusicnanov a ja cerstvu dodnes nedavam Lerimu. Ked tak tu mrazenu vinicu po tej mu nikdy nic nebolo. Mne sa dokonca zda, ze ta vinica je ceska firma. Musim pozriet do mrazaku a potom dam vediet.
Baboo- o tom spenate to hadam vie uz kazdy :-)) ja som pisala v prispevku, ze tam toho zeleza nie je tolko, ako sa myslelo(sekli sa vo vyskume o destinnu ciarku),, ale v listovej zelenine, kam patri aj spenat, je vseobecne dost zeleza. Aspon ja som sa to docitala. Cervena repa je vyborna aj pre prckov, na ribezle si este pockaju :-)
Ideme dnes troska pobehat po nakupoch, tak som rada po 3 tyzdnoch vyleziem z domu, snad leri zase daco nechyti.
Dadli ked si vynechala Vojtovku, tak sa nic nestane. Sestra ju takmer necvicili, nemali na to nervy a vzdy ich chvalili, ako pekne cvicia a v roku ich prepustili, ze mala je uplne v poriadku. Upravilo sa jej to same. male myslim asymetriu. U nas a v CR. sa to s touto metodou dost prehana a casto sa ordinuje aj tam, kde nie je potrebna. Mam o tom clanok. http://www.dieta.sk/…ta.pub.Index?…
ten clovek je jeden z najvecsich neurologickych kapacit na slovensku. Tak snad ta to trocha ukludni. A hodne zalezi na rehabilitacnej sestre. Poznam maminy, co mali taku skuesnost, ze deti potom ani neplakali. alebo dostali ine cviky, zabavnejsie, ale nie Vojtovku.
Tak sa drzte pri cviceni, musi to byt narocne :-((

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 17:26

ahojte,

tak dnes dochadzka prachbiedna … ach jo, nemozem nic nikomu vycitat, ked ani ja sama ziadne siahodlhe komentare nesmolim, co ? ale ja mam ospravedlnenku - koli brusku sa nedostanem ku klavesnici, bee bee !

souris, fotocky som skukla. no teda mate to tam „vesele“. ale uz sa to tam crtaaaa !!!

katko, vy detto ! no teda, tam sa aj da byvat? :) srandujem. fakt ale, klobuk dolu, to chcelo pevne nervy … ukaz aj nejake fotky „po“ !

gothic, ja som asi fakt tehudementna, ale ked som ja pisala ten moj komentar o spenate, tak ten tvoj tam nebol ! bud mi blbol web, alebo som ho pisala sialene dlho : )))
no ale sak nic sa nedeje :)

paji, podla mna je mebidek absolutne sladky a vobec nie nejak pribraty ci aky … !

inak, k aktualnemu dennicku - hm, nic o tom neviem :(
a asi by som mala, ale odkial? voec neviem co sa ockuje, kedy sa ockuje, ako sa ockuje a preco sa ockuje … naivne som si myslela, ze sa to proste musi a doktori vedia, co robia, ale vidim, ze asi nie! tak ja osobne by som privitala aj dalsie info.

babule, ja mam este pripraveny jeden extra speci prispevok, ale ten bol este k minulemu dennicku a ono sa to tak rychlo zomlelo, ze som ho tam nestihla dat … tak neviem, mozem ho dat este sem ?

Baboo

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 19.01.06 17:40

daj, daj, DAJ!!!!
souris co dnes nepise

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 17:52

tak hej.

will follow :)

 
Baboo
Ukecaná baba ;) 2107 příspěvků 19.01.06 17:55

ahojte matyskandy,

pise polovicko. moja draha polovicka (samozrejme ta krajsia a v tejto chvili vlastne moja dvojtretinka) ma poprosila, ci by som do tohto dennicka neprispel, kedze rozoberate nas - ako ja vidim jej tehulkovstvo. A kedze som si aj precital sourisin prispevok cely (cim ju tymto a honzu pozdravujem:), tak viem ze moja draha „baboo“ ma za prispevok od manzela dvojity pocet bodov :-D
K tomu clanku tazko nieco dodat. Asi len tolko, ze co chlapov, to nazorov. S niektorymi som sa krasne a s usmevom stotoznil, ale niektore sa musim priznat, ze rozculili aj mna. Najma tie vyslovene sovinisticke (nie, nie sme vsetci taki hajzlici). Ale skor ako rozoberat clanok, by som vam radsej chcel popisat, ako ja vidim nase tehulstvo a ako vidim svoju tehulku (byvalu snazilku).
To ako nasla baboo rano dve palicky a zobudila ma touto spravou napoly spiaceho, to asi viete - aspon tie pravidelne, vydalo to dokonca na jeden samostatny dennicek :)
To co prislo vsetko potom naberalo zo zaciatku pomale obratky. Ono, vedeli sme ze sme tehotni ale nejake hmatalne dokazy tomu chybali. Ano, chuda moje lezalo na gauci, skucalo a bolo jej zle. Ano, videli sme medvedika haribo, dokonca aj poculi. Ale to skutocne tehotenstvo, ktore som tak dokazal nejako hmatatelne (doslova aj prenesene) badat pre mna zacalo niekedy od 18 tyzdna, ked sa cloviecik zacal hybat. Ked som si na neho mohol siahnut a on zacal so mnou komunikovat. Ano, volam to komunikovat, lebo fakt uz spolu pokecame. Prihovorim sa mu a on bud suhlasi a kopne, alebo nesuhlasi a kopne! Pripadne nesuhlasi a zaryto cusí alebo mlci a svedci :) Proste pokecame. Je proste genialny. Je to okamih, ked viem ze je tam, a ze je nas. Tak nejako ozajstne…
Aj ked sme sa na prichod cloviecik pripravovali a velmi sme to chceli, stale vlastne nevieme do coho ideme (a este ani hodnu chvilu vediet nebudeme) a preto kazdy den je pre nas casto niecim novym. Znie to otrepane, ale ozaj pre mna jednoduche veci nadobudaju nove rozmery. Polezanie na gauci s rukou na bruchu, citanie knihy s druhou rukou na bruchu. Sme tu traja. A za toto vsetko vdacim moje drahej krasnej baboo. Zistil som, ale uplne vazne, ze prichod domov z prace, tych prvych pat minut mi zacina okamzita relaxacia. Pri pohlade na moju krasnu big fish, po pohladkani a prihovoreni sa limetkovi sa akekolvek zle veci z prace stracaju. Proste vypnutie/prepnutie z rezimu pracovneho do domaceho prebieha ovela, ovela rychlejsie ako kedykolvek predtym.
Ano, musim sa priznat, ze do svojej tehotnej maminy som sa nanovo zalubil. O niekolko vela stupnov ako kedykolvek predtym. A nechytajte ma slovicka, samozrejme som bol do svojej zienky po pol roku od svadby silno zalubeny, ale toto je take este ovela silnejsie. Neviem presne cim to je, ale fakt to funguje… Myslim ze to sposobuje mix vsetkych tych veci, ktore vsetky dobre poznate. Pocnuc tym, ze to je proste zena, ktora mi da moje prve, milovane a vytuzene dieta, ktora si toho zatial dost vytrpela a este ovela viacej aj vytrpi, ten pohlad na nu o kolko je bezbrannejsia a chut ju ochranovat, objimat a byt pre istotu stale pri nej. To ako sa nadherne, opatrne a ladne nosi, pomaly kraca… ako proste okrasnela - v tomto bode absolutne plati, ze tehotne zeny krasneju (aj ked to mi nechce velmi verit a musim jej to casto opakovat :)

Musim priznat, ze nazory zhora z clanku ma prekvapili a ako predstavitela muzskeho pokolenia bohuzial aj urazili, ci skor sklamali - ak mali by reprezentativnou vzorkou. Chcem verit, ze niektore z tych extremnych nazorov su ozaj far away do reprezentativnosti. Nechapem totiz muza, ktory pri pohlade na tehotnu partnerku, milovanu osobu moze najprv riesit veci ako „ci sa dostane naspat do formy, kedy sa bude zase milovat a dufam, ze zase nebude kojit na verejnosti“. Ak by malo byt zhadzovanie kil po porode tym jedinym problemom, ktory pocas celeho tehotenstva a na zaciatku zitia v trojici by sme mali mat, tak vravim - sem s nim!

No jo, nejako som sa vam tu do toho rozkecal… Proste baby len verte tomu, ze vas mame radi. A ak aj niekedy mame silne reci, tak to su len silacke chlpate reci. Pohlad na vas 2in1 je nadherny a kazdy den jedinecny. Ja osobne si kazdy ten den uzivam, lebo viem ze za chvilku skonci. A az tak vela repriz v zivote nebude :) (ja osobne chcem styri, ale baboo zatial hovori o 2, maximalne-maximalne raz dokonca pripustila 3 :)

A este by som vam chcel podakovat. Za to ze tu ste. taka fajn komunita. vidim na mojej baboo, ze je s vami rada a pravdu povediac som rad, ze tie chvile ked nie som doma a nie som s nou moze travit aspon s niekym. a okrem „socialno-spolocensko-chatovacieho“ rozmeru myslim, ze prave tu sme nasli kopec, ba priam kopicisko uzitocnych rad, tipov a linkov. spolu to tehotenstvo takto „managujeme“ lahsie :) diky.

jej a jeho alebo jej polovicko.

p.s.: vsimli ste si ze nas v skutocnosti „neurcity rod“ (kedze je to stale kinder surprise) ja zvyknem pouzivat v muzskom rode (ten cloviecik, ten limetko), kym baboo v zenskom (ta limetka)? :))) Ale fakt je to stale kinder surprise! vela ludi si mysli, ze ma prichytilo a ze to vieme (ked nevies pohlavie, mate vraviet „ono-dieta“!!!). Ale nielenze nic nevieme, ale dokonca to ani nie su ziadne preferencie. Fakt som sa sam so sebou o tom dlho rozpraval a zistil som, ze preferencie proste nie su. Tesim sa uplne uprimne na ktorehokolvek z nich. Pouzivanie rodu je proste len nas interny „tip na pohlavie“, ktory sme si doma tipli. Tak sa za chvilku vyvrbi, ktory z nas dvoch je lepsi tipovac :))

P.S.2: tento prispevok som napisal uplne slobodne a bez natlaku, takze vsetky nazory tu prenesene su vyjadrenim mojej slobodnej vole a vobec nie su ovplyvnene faktom, ze to bude moja krasna polovicka citat a uz vonkoncom neboli nijako cenzurovane :))) howgh! :))

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 19.01.06 18:00

Waw, tak to si musim vytlacit - padam uz prec; idem potichucky, potme do domceku. Zajtra totiz nasi maliari asi koncia, urobili kus dobrej prace, tak im tam nesiem kolaciky a pivo :-)
Pekny vecer
 souris

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 19.01.06 18:27

Fíííí ha, Baboo :o)))) Teda ten tvoj polovičko je ale něžný romantik… Nepořádá kurzy? Že bych k němu toho svýho poslala :o)))))))

Gothic, tak jsem o tom přemýšlela a udělám to takhle: Mám v ledničce dvě skleničky mrkve s bramborama od Hipp a jednu mrkev samotnou. Tak teď pár dní bude jenom Hipp a ne vařená zeleninka a když to nepomůže, zeptám se Dr. Stejně jdeme za týden na očkování.
Já jsem totiž vařila z kupované, protože Hipp v lékárně neměli.
Teď ale přemýšlím, jestli to nemůžou být potničky, protože ty pupínky jsou jenom na hrudníku, nikde jinde. Ale potničky by asi zmizely dřív než za 5 dní, ne? Ach jo…

No a Vojtovku jsme zacvičili teď. Já to fakt asi dělám blbě, Vojta brečí tak zlomek toho, co u té rehabky. Ale zase po cvičení na bříšku dělá to, co by měl, tak nevím…

Ach jo, to mi nikdo neřekl, že být maminou je tak těžký :o)))))))) Já si ve svých skoro 34 letech připadám jak vyjukaná 17ka, která do toho spadla ani neví jak.....

neschopná mamina Dadla :o))

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 19.01.06 18:55

klíííííd Dadli, tak si myslím občas připadáme všechny bez ohledu na věk :-)))
To bude dobrý a čím dál lepší!!!
Jinak tu mrkve z obchodu radši nedávej, já se třeba osypávám po jabkách z obchodu a to prej jablka nejsou alergeny..tož tak
A to že ti při Vojtovce nepláče - třeba je to prot že to dělá máma a doma, tak ho to tak neštve :-))

Baboo: vyřiď polovičkovi pozdrav!!uronila jsem i slzičku jak to krásně napsal, máš báječného muže a bude báječný táta, gratuluju!!!
z toho mého bych podobnou zpověď nedostala, ale tak trochu doufám že si myslí něco podobného :-)) a táta je přímo skvělý..
pá Klaris

 
ka-tka
Generální žvanilka 22288 příspěvků 19.01.06 19:01

Dadli,

vzdyt jsi do toho taky spadla........ze?
Neboj jsi dobra mama

Teda Baboo, ten tvuj manza to je poeticky zalozeny clovek.....a nezny......ale muj je taky nezny, jenze nekdy proste nema svuj den.....( tak 2-3× denne) :-D

Pajo, uzi si relax

Baboo, fotky budou........byl to neskutecny bordel… na podlahach byl sajrajt, ktery jsem tyden odstranovala, az me doktor vyhrozoval nemocnici… to bylo kolem 27 tydne......
Ale ted je to utulnucke a krasne,......­...barevne steny:-))
Dokonce jidelnu mame zelenou, ne limetkovou, ale brcalovou:-)

Souris, pivo a kolacky:-)))

Tak my se vratili z mesta
U doktora vse ok, jeste asi mesic ma pit A.R. mliko a pak prejin na normalni
No a cvico, to bylo neco........malej usnul asi 20 minut pred tim, takze jsem ho vzbudila, spustil rev jak tur:-(
Pak jsem ho svlikla a polozila k ostatnim miminam,.....­.....holky ten v ty chvili otocil, zacal byt to nejhodnejsi miminko, upovidanej, porad rikal BABABABABABABA­.......a smal se strasne nahlas, otacel se k detickam, a chytal je.. uplne v 7 nebi........ja myslim, ze az budeme mit 2 detatko, ze to bude super.......bude mit kamarada.....
Vubec neplakal, cviceni se mu libilo a porad se smal

Gothic, myslim, ze vinica je slovenska firma z Pezinka....­...aspon myslim......
Ja davam tu kupovanou mrkev a zatim se neosypal.......ale s vyrazkou sme si uzili takayy sve, nastesti, po kojeni, jak by utlo.......

Tak holky, krasny zbytek dne, a hezky vecer

Katka a Honzik

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama