Didaktické hračky

Ostatní

Pro děti okolo druhého roku začínají být velmi důležité didaktické hračky, zaměřené na rozvoj jemné motoriky, rozpoznávání tvarů a barev. Ideální jsou hračky textilní, protože jsou měkké, příjemné na dotek a pokud mají podobu panenky, panáčka, zvířátka mohou se stát pro dítě malým kamarádem.

Takovéto hračky si může každá maminka, která umí trochu šít, vyrobit sama a zakomponovat do hračky přesně takové prvky, které budou rozvíjet u jejího dítěte požadované schopnosti. Jednou z možností je hrací deka. Jako téma může být třeba zahrádka s domečkem.

Jako podklad můžete zvolit třeba jednobarevný povlak na dětskou deku - peřinku. Na tento povlak přišijete entlovacím stehem pruh modré látky znázorňjící oblohu, pruh zelené jako trávu. Na ně už můžete našívat podle vlastní fantazie další vrstvy - domeček s okýnky, která se budou otevírat a zavírat knoflíkem nebo zavázáním šňůrky, rybníček s kapsou, do které zasunete zvlášť ušitou látkovou rybičku (vhodné je rybičku přišít na delší šňůrku, aby se hned neztratila), další pruh zelené látky našít na trávu jako kapsář.

Kapsičky uděláte užší -několik vedle sebe a do nich můžete našít zvlášť zeleninu - mrkvičku, petržel… vše zase přišito na šňůrkách, aby se neztratilo. Z hnědé látky vystřihnete kmen stromu, z další - třeba květované - korunu. Do koruny stromu našijete patentky a na ně může dítě přidělávat vámi ušité jednoduché ptáčky, jablíčka, hrušky, motýly… co vás napadne. Na oblohu našijete nebo patentkou přiděláte ušité žluté sluníčko, místo usměvu našijete silnější provázek s navlečenými korálky jako zoubky.

Podobným způsobem a na stejném principu se dá udělat hrací polštářek. Ušijete oválný polštářek, který vycpete stříhaným molitanem nebo polyesterovým rounem. Obličej je možné vyšít buď bavlněnou přízí nebo namalovat nezávadnými barvami na textil, které se dají pořídit ve výtvarných potřebách. Přišijete ručičky a nožičky, vycpané stejným materiálem, jako tělíčko a našijete oblečení s kapsičkami na knoflíky, provázky, patentkami, našitými korálky, atd.

Fotografie mnou dělaných hraček už bohužel nemám, protože děti už jsou velké a hračky dávno pryč… Přesto se dá nalézt na internetu mnoho nápadů.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 26.07.11 20:15

Koukala jsem, dobry napad :palec:. A rucne vyrobene jsou nejlepsi :potlesk:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama