Dlouhé čekání

Snažení

Zdravím Vás všechny, které také čekají na vytoužené miminko. Se svým současným přítelem žiji již 7 let. Zhruba před 3 lety jsme se začali snažit o miminko. Bohužel zcela bezvýsledně. Stále jsem to nechávala na přírodě a každý měsíc utrácela spoustu peněz za těhotenské testy, ovšem // se nikdy neobjevily. proto jsem začátkem ledna 2006 zašla ke svému gynekologovi. Ten mě vyšetřil, udělal UZV a řekl, že je vše v pořádku.

Tři měsíce jsem si měřila bazální teplotu - křivka monofazická. Přítel byl dvakrát na SPG dle mého lékaře výsledek velmi špatný. Proto jsme se rozhodli, že navštívíme CAR. Měli jsme ve výběru centra rychle jasno, vybrali jsme si Fakultní nemocnici v Olomouci, ovšem mému gynekologovi se to vůbec nezamlouvalo, že prý Brno je nejlepší u nás. Nenechala jsem se od něj přesvědčit. Až po 1. návštěvě CAR v Olomouci mi bylo vše jasné. Přítel tam absolvoval salší SPG a ejhle jaký byl výsledek - nadprůměrný spermoigram a to i po druhém odběru! Od svého gynekologa jsem odešla, jeho postup se mi opravdu nelíbil Ale nyní k věci. Celé martýrium než jsem začala stimulovat trvalo 7 měsíců. Do centra jsem měla přijet první den menzes. Dostala jsem injekci Zoladexu a upalovala domů. Následky této injekce na sebe nenechaly dlouho čekat, nepříjemné pocení, návaly horka no děs, ale dalo se to přežít. Za 14 dní jsem měla přijet na UZV, další den začala stimulace. Ráno 1/2 tablety prednisounu, potom injekce Gonalu, večer 1 tableta prednisonu. Injekce jsem si píchala sama a můžu říct, že to vůbec nic není a ani trochu to nebolí. Tuto středu 13.9.2006 jsem byla na 1. UZV. Nález: na levém vaječníku 9 mm. PCO, na pravém 8,8,9 mm. Zdá se mi to málo, myslela jsem, že mi jich vyroste alespoň 10, ale nevadí stimulace mi ještě nekončí, na kontrolu se mám dostavit zase v neděli. Tak uvidím, jak všechno dopadne, strašně bych si miminko přála, ale o té touze asi nemusím mluvit. Příští týden mě čeká OPU a potom, jestli bude všechno v pořádku tak i ET. Dám Vám vědět ,jak to dopadlo a díky moc za tyto stránky, hrozně mi pomohly.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 14.09.06 22:35

Enusko,
moc bych ti přála, aby se Vám povedlo hned 1.IVF. Jen mi nejde do hlavy, jestli tvůj manžel má výborný spermiogram, tak proč jdete na IVF, to by stačilo IUI.
Příliš se nezybývej tím, kolik máš vajíček, hlavní je, aby byly kvalitní, oplodnili se a vydrželi do ET!

Vím, že čekání na mimi je strašně dlouhé a zdá se nekonečné, ale mluvím z vlastí zkušenosti, uvidíš, že ti léčba pomůže i po psychické stránce. Já se strašně uklidnila, když jsem věděla  v čem je problém a těšila se, že se bude něco dít!

Přeji ti hodně štěstí a kdyby jsis chtěla popovídat, přidej se k nám, je nás hodně s tímto problémem!

Kati z deníčku snažilek - Zebřiček

 
Bebet
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 14.09.06 22:36
:mavam:

Příspěvek upraven 14.12.11 v 23:03

 
JJ
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 15.09.06 07:37

Ahoj Enusko,
jestli jsem správně pochopila máš PCO, tedy polycystické ovárie. Mám úplně stejný problém. Nejdříve jsem podstoupila stimulaci na IUI, bohužel na první se podačilo nastimulovat jedno vajíčko, ale nepodařilo se. Při druhé stimulaci na IUI se nepodařilo vypěstovat ani jedno, takže jsem podstoupila IVF, měla jsem však oproti Tobě, kde předpokládám, že máš dlouhý protokol, krátký protokol. Vajíček jsem měla hodně, ale zjišťuji, že asi nebyli moc kvalitní, takže buď ráda, že jich je míň, ale zato budou určitě kvalitní, což je moc důležité. Držím Ti palce ať se Ti to povede.
Ahoj JJ

 
enuska
Nováček 6 příspěvků 15.09.06 08:22

Ahoj Kati,
jen pro informaci, SPG je zcela v pořádku, ja mám oba neprůchodné vejcovody, to je příčina IVF.

 
sutka
Kecalka 422 příspěvků 15.09.06 14:26

nejsi v tom sama- i kdyz toto cloveka neuklidni,. I mne pomohlo zjisteni, ze opravdu je nekde problem a neco se deje. chces-li pridej se k nam do diskuze IVF+ICSI   zrovna ted tam spousta holek stimuluje a ceka na // a rozjela se nova vlna tehulek, treba se nakazis tez:-). Jinak drzim palce Sutka

 
-Evka-
Závislačka 3302 příspěvků 17.09.06 21:53

Enusko, myslím na Tebe a doufám, že se zadaří. Také jsem chodila do toho samého centra, byla jsem tam 2× na IVF (měla jsem před odběrem 4 oocyty) a povedlo se pokaždé:-). 

Evka a V3roky + V8měsíců

 
Valcigolera
Kecalka 293 příspěvků 17.09.06 22:04

Ahojky,
já jsem taky 7let ve vztahu se svým teď už manželem, z toho 4roky se snažíme o mimi. IVF jsou vždycky nervy, já to brala pokaždé, jako že to na 100% musí vyjít, já jsem zdravá a problém je pouze v pomalých spermijích…ale 2× už nám to nevyšlo.
Po každém neúspěšném pokusu jsme si vyjeli na dovolenou, zažili spoustu legrace a příjemných zážitků…a po tom dlouhém čekání, sice stále bez mimi, můžu jen říct, že všechno má svůj smysl, já vím, že dítě jednou určitě mít budu (když ne vlastní, tak adoptivní), cesta je někdy dlouhá, ale určitě má šťastný konec, je jen otázkou času, kdy…
Takže i když to náááhodou nevyjde teď, tak příště, nebo přespříště, ale určitě jednou jo!!!
Přeji hodně síly a trpělivosti
Daria    

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama