Doufáme a věříme

Snažení
  • LuciTau
  • 25.11.11

Vím, je mi pouhých 21 let a slýchám dost často: máte ještě čas, ale kdo nezažil snažílkování, nepochopí, že z hlavy to vypustit nejde a já doufám, že i my se dočkáme.

Možná se vám bude zdát tento deníček zbytečný, takových párů je mnoho, ale i tak se potřebuji vypsat, nějak se to na mě valí ze všech stran a já už nemůžu tyto věty vkládat do hlavy jen manželovi.

Začalo to před dvěma lety, kdy jsem vysadila HA, říkala jsem si, že je to v pořádku, když jsem měla pár měsíců rozházený cyklus, 1. rok jsme se ani nějak výrazně nesnažili, jen jsme se nechránili, ale neměla jsem ani páru o plodných dnech, nechávali jsme to „na přírodě“.

2. rok už jsem si říkala (zatím jen pro sebe), že to asi tak úplně v pořádku nebude, když ani po dlouhém roce jsem nenašla na tt své vytoužené // :-(
Po dlouhém rozhodování jsem zašla ke svému Mudrovi, kterému jsem se svěřila se svými neobvykle dlouhými cykly (někdy i 60 dní), ale on mě prohlédl (i UTZ) a konstatoval, že mě takto zdravou ještě neviděl, no a tak jsem s celkem dobrým pocitem odcházela domů.

Když se nezadařilo ani další 3 měsíce, kdy jsem už začala sledovat plodné dny, zašla jsem tam znovu, opět jsem byla nejzdravější a na otěhotnění mám prý času dost (jsem přeci mladá), ale už jsem s tak dobrým pocitem neodcházela, i tady holky na eMiminu mi poradili, ať změním lékaře, že takové jednání není normální.

A tak jsem se rozhodla po domluvě s manželem, kterého jsem do toho zatím ještě moc nezatahovala, najít a navštívit nového pana doktora a musím říci, že jsem ráda, že jsem to udělala. Hned při první návštěvě mi řekl, co se se mnou bude dělat, nejdříve na UTZ zjistil, že mám tzv. polycystické vaječníky (PCO) a pokud se snažíme takovou dobu a marně, tak že udělá HP (hormonální profil), jestli vůbec ovuluji, u tohoto syndromu to není tak jisté :-(

V den MS jsem naklusala na odběry, 12DC jsem naklusala na UTZ se zjištěním, že mám na pravém vaječníku 1 folikul (10 mm), jinak prázdno a nikde nic, odcházela jsem s brekem. Při další kontrole 20DC už tam ani tento folikul nebyl, ale vytvořil se na každém vaječníku jeden o velikosti 6 mm (což je bída).

Dostala jsem Clostillbegyt, žádanku na genetiku, žádanku na spermiogram, který jsme s manželem absolvovali dneska. Manžel byl velice statečný :-) Výsledky (42 mil./ml spermií, 40% pohyblivost, morfologie 78 % deficitních) dopadly docela dobře, jedna kontrola ještě proběhne v lednu, tak jsem zvědavá, jestli ty mršky rozhýbeme vitamínkama :-D

Teď je (bohužel) jasné, že chyba je hlavně u mě (jsem ráda, že manža dopadl takto) a musím o tom pořád přemýšlet :-( Nějak si připadám méněcenná, rozbitá a nepoužitelná, čekám až dorazí MS, která se zase toulá, a těším se Clostíka, kterého začnu brát, a doufám, že se nám konečně zadaří a pokud ne, tak dr. říkal, že jestli se pořád nic nebude dít, tak nás za 3 měsíce pošle do CARu, kde nám doufám pomohou :-)

Děkuji za přečtení až do konce, doufám, že jsem vás moc nenudila, ale opravdu mi pomohlo se vypsat. Jsem sama doma a zase přemýšlím nad blbostmi, tak jsem ty blbosti napsala sem :-*

Všem snažilkám přeji, ať se co nejdříve zadaří a začnou se těhulit a těm, kterým se zadaří, přeji krásné a bezproblémové těhu a zdravé děťátko :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nodysek
Kelišová 6428 příspěvků 8 inzerátů 25.11.11 07:15

Díky za deníček :kytka: jako bys ho psala o mně až na to, že jsem o dva roky starší. I ta změna doktora proběhla. Teď mám pátý cyklus s clostíkem a nic, vkládala jsem do něho asi moc velké naděje, ale snad aspoň tobě pomůže :kytka:

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 25.11.11 07:23

AHoj, plně tě chápu. My se o malou snažili 15 měsíců, pořád mi dr. říkala a jéjé další cysta ale jinak jsem PLNĚ zdravá.Ale přes ty cysty to jaksi nešlo.
Pak jsem se jí vyprdla na všechny prášky co mi dala,řekla si že po další MS změním dr. a hle MS nikde a nazačátku tam dokonce byli bojovníčci 2 ale jeden to bohužel vzdal,druhý se pevně drží!!!
Vím že je těžké,ale opravdu jsi mladičká a věřím tomu že se Vám zadaří. Děláš dobře že tím manžu zatím moc nezatěžuješ, bývá to často problémem!
Kdybys chtěla,klidně mi písni SZ a můžeme si psát, budu Ti moc držet palečky aby se co nejdřív zadařilo a našla jsi //.
:kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
LuciTau  25.11.11 09:11

děkuju moc holky, opravdu kdo, neví, co je to snažení tak nepochopí, bála jsem se že deníček bude o ničem, ale jsem ráda, že si ho někdo přečetl :-)
Nodýsku, přeji ti // :palec: :palec:
Luuu a tobě zdravou Natálku :potlesk:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 25.11.11 09:15

Ahoj,my se začli snažit o miminko v mých 21 letech,přítel je o dva roky starší,jsme spolu přes 7 let,taky jsem měnila doktora,minulý mi tvrdil,že jsem mladá tak otěhotním brzo,pak zase pak spěchám atd.Nová dr. mě po pár měsících napsala Clostilbegit a Proveru na ovulaci a úpravu MS,měla jsem dlouhé cykly,už od puberty,jen s HA pravidelně :nevim: Po cca půl roce jsem ji požádala o laparoskopii,at vím,jak jsou na tom vaječníky,vyhověla mi,vše bylo v pořádku,když ani pak se nic nedělo poslala nás do Centra rep.medic. Řekli,že jsme oba zdraví,nevidí důvod proč přirozeně by to nemělo jít,2× iui,ale bez efektu.Zašla jsem si za kartářkou loni v lednu cca,řekla,že otěhu v červnu 2010,holčička,cí­sařem.V červnu stále nic,řekli jsme pokud do konce roku nic,půjdeme na umělé,byli jsme skoro rok zasnoubení,tak jsme si řekli že v září říjnu,by jsme se mohli už vzít.Já v létě loni dostala tip od známé na cvičení Mojžíšové metody,moje dr.mi napsala žádanku,byla mi zjištěna blokace pánve z hormonů :zed: Kdybych tušila,že první narovnání opravdu pomůže,já si v září vybírali svat.šaty a držela se u toho za bříško ani nevím proč,asi vnitřní instinkt,ale zpětně jsem si to uvědomila až později,že už u mě v břišku bylo miminko,takže po dvou a půl letech snažení jsem otěhotněla ,ale svatba se tím odložila :lol: a letos se nám narodila vysněná holčička Meliska má teď půl roku,narodila se císařem,tak jak mi řekla kartářka ač jsem neotěhu v červnu jak řekla,ale v sprnu :) P.S. Ani nevíš jak já byla zoufalá,že nikdy mít miminko nebudeme,naštěstí ten kdo těhulil okolo,já to přála,radovala se s tím kdo si miminko zaslužil a přál,jen ti co si ho nezasloužily u toho sem chytala nerva proč takoví jo a my ne :roll: Nepřemýšlela jsi o metodě Mojžíšové? Je to taková rehabilitace,ale musí to dělat fyzioterapeut,který tomu rozumí,ne jen tak někdo. Přeji aby se Vám brzy miminko zadařilo,fandím mladým maminkám ;) :hug:

Příspěvek upraven 25.11.11 v 09:19

 
monysek21
Kecalka 248 příspěvků 25.11.11 09:20

Neztrácej naději!! Byla jsem na tom podobně jako ty.. HA jsem vysadila, když mi bylo 20, říkala jsem si, jak to bude jednoduché otěhotnět, když jsem tak mladá a ono ejhle, cyklus rozházený, přesně jak píšeš, někdy i po 55 - 60 dnech. Po osmi měsících jsem to už nevydržela a zašla k doktorovi. Ten mi udělal hormonální profil a řekl, že ovulace u mě vůbec neprobíhá a napsal mi Clostík. První cyklus nám to nevyšlo, ale // na nás čekaly po druhém cyklu s clostíkem!! :dance:
A v to už jsem ani nedoufala, protože jsem byla na ultrazvuku 14. a 18. den cyklu a folík byl jen malinký. Nevím, jak je to možné, ale folík dorostl a ovulace prostě proběhla později!
Příroda je nevyzpytatelná a i když doktor řekne, že to nevyšlo/nevyjde, neztrácej naději.
Jsem toho zdárným příkladem a za dva týdny se mi má narodit naše největší štěstí…
Budu ti moc držet palečky a myslet na tebe, vyjde to!!!! :srdce:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 25.11.11 12:04

Neboj, povede se to, i když třeba až přes CAR. Po 4 neúspěšných inseminacích, se povedlo hned první ivf. Nebýt Caru, tak nejsem těhotná :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.11.11 12:21

Přeju hodně sil a zdaru! Tvůj věk je tvoje velká přednost, je dobře, že jsi s těhotněním neotálela a neřešíš to samé po třicítce. Ať se ti podaří odreagovat a myslet i na jiné věci, abys to zvládla psychicky v klidu a pohodě. :kytka:

 
LuciTau  25.11.11 12:36

děkuju moc za povzbuzení, tu Mojžíšovku bych mohla zkusit, já teď začnu snad brát Clostil, tak snad, pořád doufám, že to půjde přirozeně, toho IVF se bojím :think:

 
kašlunato  25.11.11 13:19

Ahoj, podle mě jsi se změnou lékaře udělala moc dobře. Podle toho co se uvádí tak je velice vhodné se po roce neúspěšného snažení začít zajímat a řešit v čem je problém. U vás to byly dva roky a doktor to nijak neřešil jeno proto že jsi mladá a máš spoustu času (fakt hloupá výmluva). Když si vzpomenu, že můj doktor mi nabízel vyšetřejí zda dochází k ovulaci už asi po pěti cyklech neúspěšného snažení, tak vážně nechápu že to tvého doktora po dvou letech ani nenapadlo.
Přeju hodě štěstí a ať se brzy dočkáš vytouženého miminka.

 
Elbunda  25.11.11 14:05

Ahoj. Chci ti napsat to, co urcite slychavas a slychavat budes, ale z vlastni zkusenosti vim, ze priroda si to zaridi dle sveho a vsemu je svuj cas.
My jsme se s manzelem snazili o mimi 3 roky, absolvovali jsme 2 IVF. Manzel mel spatny spermiogram a ja jsem byla zdrava. Jen „asi“ problem podle doktoru byl v tom, ze sice vajicek jsem snesla jako slepicka, jen byly nezrale. Ikdyz velikost dle UZ byla vzdy nadstandartni. Me je 25 a taky jsem slysela, mas casu dost. Ale kdyz clovek chce, tak chce ted a citi se menecenny, jak pises..... tak jsem se na to vykaslala a zacala vnitrne se s mirovat s tim, ze proste vlastni mimi nebudeme mit. No a Buh tomu tak nechtel a bez jedineho usili jsem otehotnela a dneska jsem 21tt.
Takze moje rada zni - nemysli na to, nesoustred se na mimi. Proste si zij zivot - konicky, cestovani zmen si praci. A ono to prijde samo..... ver mi, fakt to takhle funguje!!!!!

 
tescada
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 25.11.11 14:45

Taky ti doporucuju cviceni dle Mojzisove. Ne z vlastni zkusenosti, ale znama po dlouhem snazeni otehotnela chvili pote, co podle ni zacla cvicit. A hlavne zkus se na to tak upenlive nesoustredit… Ja vim lehce se to pise, hure dela, ale myslim, ze psychika ma na to taky velky vliv. Kazdopadne preju, at se brzy zadari a brzy se dockate miminka :srdce:

 
beruska03
Kelišová 5388 příspěvků 25.11.11 15:02

Ahoj, taky jsem jedna z těch, kterým dá se říct mluvíš z duše, akorát mě je 25 a snažím se od mých 23. let. Jenže já mám za sebou půl roku s Clostíkem a nic :( doktorka mi řekla, tu stejně debilní větu jako skoro nám všem - jste mladá, není kam spěchat . . . znepokojuje mne právě to, že jsme mladé a i tak to nejde, taky jsem teď přešla do Car, tak jim věřím. že se to snad už povede . . . držím ti pěsti ! :potlesk:

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 25.11.11 16:09

Ahoj, úplně tě chápu, taky jsem čekala na obě má zlatíčka.Clostíku věř, mám po něm nádherného chlapečka.Moc držím palečky.

 
anilwap
Kecalka 490 příspěvků 25.11.11 16:10

Ahojky,
jsem na tom podobně, mám stejnou diagnózu jako ty a bylo mi řečeno, že otěhotnět bývá u takovýchto potíží problém. Ve 21, po roce a půl bez HA a užívání Duphastonu na úpravu cyklu jsem ale bez problému otěhotněla. Říkala jsem si tehdy, možná to bude trvat tři, čtyři roky… a kde že.
Těhotenství jsem měla úplně bez problémů, naše Sofinka oslavila v řijnu rok a já pevně doufám, že se nám druhé dítko zadaří taky.
Tímto tě chci povzbudit a ujistit tě, že i u takových případů,jako jsme my to nemusí být tak beznadějné, jak se zdá :hug:

Příspěvek upraven 25.11.11 v 17:58

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 25.11.11 16:32

velkou podporu,je mi 23, jsem na tom podobně více jak 2 roky snažení a pořád nic.. Nechceš se přidat k nám do diskuze snažilky okolo 21 let? Občas si také přijdu úplně zbytečná a přijde mi, že svému báječnému manželovi kazím život.. Naštěstí ty depky rychle přejdou. Přeju hodně úspěchů a brzké těhulkování.. :)

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 25.11.11 17:02

klidne se tu vypis, proto to tady je :hug: jse supr, ze se to konecne resi! Obcas ty doktory fakt nechapu, ignoranti :cert: Vidis, me je 22, problemy jsme s tim nemeli, zadarilo se po4 mesicich, taky jsem mela delsi cykly a rodina se do nas obcas pousti, ze jsme meli este pockat, ze jsme mlady bla bla :zed: jenze na co ma furt clovek cekat, kdyz pozdeji uz to muze byt problematicky a dokonce uz mlady holky maj s tim problemy :nevim: drzim palce, at se to spravi a zadari se! :srdce:

 
lucii90
Nováček 6 příspěvků 25.11.11 18:21

Ahoj tak za 1) je to fajn být mladá maminka a 21 let už je tak akorát podle mého:-) Sama mám mimčo půl roku staré a otěhotněla jsem ve 20 letech takže o tom žádná. ;) ;) A za 2)Ti přeji at se dají věci dopořádku a brzy najdeš // na testíku :mrgreen:

 
Maky.p
Generální žvanilka 24079 příspěvků 25.11.11 18:41

Luci určitě se nám PCOčkařkám taky brzy zadaří :palec: Hlavu vzhůru, já si tohle snažím opakovat každý den ;) Je to těžký, ale půjde to 8)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 25.11.11 18:54

Mrzi me, ze mas takove problemy a za muj vzkaz by me urcite kupa lidi rada ukamenovala, ale i ja jsem mela dlouhe nepravidelne cykly (34 - 63 dni), diagnostikovali mi PCO jako tobe, dostala jsem hormony na upraveni a vyvolani ovulace, ty jsem ale ani nestihla zacit brat, protoze jsem otehotnela prirozene hned prvni mesic, co jsme se zacali snazit. Takze tim ti spis chci dodat nadeji :hug: :hug: a rict, ze i zazrak se obcas stane, je pravda, ze svemu telu v tomto fakt nerozumim… :nevim:

 
lucije28
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 25.11.11 18:58

Držím palce a věřím, že i vy se dočkáte miminka :hug: .. Jinak, máma taky PCO, po vysazení HA menstruace nikde a když, tak klidně i po 60 - 90 dnech, ale furt jsem lítala na vyvolávačky. U mne clostil nezabral, IUI také ne, hnali mne v CARu ihned do IVF (bylo mi 29 let), ale já si vydupala laparku, kdy mi udělali skarifikaci a druhý cyklus jsem byla těhulka ;) , takže je na tobě, jakou cestu zvolíš a přeji Ti, aby ses rozhodla dobře. Kdybys něco chtěla vědět, písni mi SZ. :pankac:

 
emimimo  26.11.11 14:25

ahoj, taky se v Tvém deníčku vidím. Před více než 2 lety jsem vysadila prášky a myslela si, že přece hned otěhotním, když na příbalovém letáku varují, že se dá otěhotěnt když si prášek zapomeneš vzít víc než 12 hodin. za pár měsíců na preventivce u gyn sem se jí svěřila se svými dlouhými cykly (40 - 60 dní). ty se upravily duphastonem, ale jak sem ho už nebrala tak se to zase vrátilo. Z užívání Clostilu sem měla akorát cystu a pak sem po roce našla práci a řekla si, že se na to na chvíli vyprdneme. Taky mě zaskočila reakce dr, že sem na to stejně ještě mladá.........
po půl roce jsem šla rovnou do Caru, tam utz v půlce cyklu (nebo spíš dýl v mém případě) a vždy injekce aby se vajíčko uvolnilo. a nic. pak sme si s manželem začali mnohem víc užívat sexu, nemysleli na mimi, začli experimentovat, najednou sem si říkala, že s mimi bych tohle všechno nemohla, začla sem víc chodit pařit atd :lol: na poslední návštěvě car mi dr.sám nabídl laparoskopii aby viděli průchodnost atd. a že mám počkat na ms a pak se objednat. a místo čekání sem našla zcela neplánovaně //. Všichni mi říkali, že to přijde v době, kdy se to bude nejméně hodit (je podzim a já nikdy nechtěla 1.trimestr absolvovat v období viroz a chřipek, na který dost trpím)a já jim nevěřila. A taky mě štvali řeči typu nesmíš na to myslet. Mě pomohlo zabavit se něčím jiným a pak že sem měla jistotu s tou laparkou. Přeju ať se co nejdříve zadaří!!!!!!!

 
Kakami
Závislačka 3182 příspěvků 26.11.11 21:36

ahojky…hele úplně chápu jak jsi na tom. Toto jsem řešila stejně tak, a není to tak dlouho a ted? Mám 4měsíční holčičku…po clostiku ani na 3tí pokus nic…ale moje drahá mudra že dáme ještě 4 a pak CAR ty a hele podařilo se…:-) Neboj, to pude…:-)

 
luciasek07
Povídálka 24 příspěvků 05.12.11 16:56

My jsme se snažili rok a půl…po roce jsem to začala řešit s doktory přímo v Sanusu…a teď jsem 7tt..

Uvidíš,že to bude dobrý a mimíska se dočkáte..Dr. umí dnes zázraky.. :*

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 13.03.12 16:57

Lucííí, uvidíš, že se těhu zadaří, udělala jsi dobře, že jsi změnila doktora :palec: . Teď už to bude jen a jen lepší :hug:

 
LuciTau  13.03.12 21:14

děkuju :hug: noo už jsme dokonce i v tom Caru, o kterém jsem psala že tam nechci :(

 
Veryska81
Generální žvanilka 20096 příspěvků 13.03.12 21:32

Ahoj, my jsme se také s manžou snažili dlouho (cca rok a půl), dali jsme si ještě pár měsíců s tím, že to pak začneme řešit i s dr. Na radu kamarádek, co také nemohly dlouho otěhotnět (pak se jim to povedlo), jsem začala brát Femibion 800. Celou situaci jsme tak nějak vypustili z hlavy, protože bylo před vánoci, velký shon v práci, plánoval se Silvestr apod. A ihned po novém roce jsme se dozvěděli, že budeme tři :) Sice nevím, zda také napomohl i ten Femibion, ale určitě pomohlo na to tolik nemyslet :palec: Po nějaké době, kdy šel manžel na vyšetření, jsme zjistili, že má jedny spermie pomalejší a druhé v pořádku, ale že nejvíce fungují v zimním období :nevim: Držím všechny prstíky, aby se zadařilo i vám ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama