druhé mimi né a né přijít

Snažení

Ahojky, konečně jsem se odhodlala vám napsat,  je mi 24 let, máme doma s manželem 3,5 letou holčičku Kačenku, asi před rokem jsme si s manželem řekli že už je načase pořídit si druhého prcka. Kačenka byla plánovaná a podařila se hned na první pokus ale druhému se knám nechce, s každý měsícem jsem byla netrpělivější.  

Když už se na těhotenském testě objevily //, jaká byla moje radost, v zápětí jsem ale začla špinit. Můj gynekolog mě poslal na UZ, vše bylo zatím OK, a potom mi řekl, že když to má být tak to bude, stím že on nic nenadělá, že po víkendu se uvidí. Vidělo se to, že na UZ už nic nebylo, prý nějaké zamlklé těhotenství, že nebýt těhotenského testu ani bych o tom nevěděla..

Asi po 2 měsících se mi na těh. testě ukázaly zase //. Radost že už snad bude vše v pořádku - předčasná. Zase jsem začla špinit, tentokrát žádný UZ, jen jsme se s doktorem domluvily že budu přísně doma ležet, nic nedělat a odpočívat. Dostala jsem Ascorutin (jaký byl můj šok když jsem si v příbalovým letáku přečetla že ho nesmí užívat těhotné ženy!). To bylo 4.2.09, moc dlouho jsem si doma ale nepobyla, v pátek 6.2. jsem začala víc špinit, spíš mírně krvácet, a s bolestmi v podbřišku a levého boku mě manžel odvezl do nemocnice, uklidňovala jsem se tím, že mi udělají výškrab (aspoň zkontrolují jestli je tam vše Ok) a budu v pořádku, ale prd. Paní doktorka co mě přijímala byla moc hodná, ale asi nevěděla co se mnou. Na UZ nic nebylo !!!!!!!!! Diagnóza zněla 1)buď je ještě brzo a mimi je moc malinký a neni v děloze vidět, 2) nejsem těhotná a mám zánět dělohy ( těh. test doma i u doktora byl //) a 3) mimoděložní těhotenství. Že si mě tam teda nechají a že v pondělí 9.2. mi udělají další UZ a pak se uvidí co se mnou bude dál. V krvi jsem ten HCG měla dosti vysoký. O víkendu se se mnou nic nedělo, bolesti jsem už taky neměla a říkala jsem si už abych byla doma.

V pondělí jsem šla na UZ v 10 hod. a ve 13.00 hod jsem už ležela na operačním sále. Diagnóza byla mimoděložní těhotenství,(6­.t.t.) vzaly mi levý vejcovod a cituji doktora" když už jsme byly tam tak jsme vám odstanily i strašný srůsty na vaječnících" Říkaly že další těhotenství je možné, ale že je možné že se mi to stane znovu, z toho mám strašný strach, vím že mi zbyl vaječník a že můžu jít kdyžtak  na umělé oplodnění, ale jsem z toho všeho špatná, proč právě já. Všechny moje kamarádky už mají druhýho mimíska.

Mamka říká, něco špatnýho je k něčemu dobrý, teď jsem vyčištěná a snad to půjde už dobře.

Můžete mi prosím někdo poradit jak dlouho čekat než začneme zkoušet další mimi, s dělohou mi nic nedělaly.

Omlouvám se že jsem se tak rozepsala, ale musela jsem to ze sebe dostat.

Všechny snažilky moooc zdravím

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 22.02.09 21:31

Ahoj Jano. S mimoděložním těhotenstívm ti neporadím, pouze snad opravdu že všechno zlé je pro něco dobré a snad teď budeš mít na miminko lepší šance.
Jen s tím Ascorutinem - v příbalovém letáku jsou blbosti. Konzultovala jsem to s lékárnicemi i více gynekology, často nevěděli, že tam ten blábol je. Asi se nepočítá s aktivistkami, které to podrobně čtou (já např. taky). Vůbec to neber v potaz, v těhotenství se klidně může a zcela standardně se předepisuje. Že máš v tomto věku samé dvoudětné kamarádky, mě docela překvapuje. Jsem starší (i když ne o moc) a mám dost bezdětných známých, některých bohužel nechtěně. Možná kdyby ses podívala trošičku líp…
Hodně štěstí a brzy vytoužené druhé miminko. Lenka

 
Katˇula
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 23.02.09 13:58

Ahoj Jani, mám úplně stejný problém. O druhé se snažíme už víc jak 4 roky. Držím ti palce a snad se ti brzy tvůj sen vyplní.

 
zuzanaM
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 23.02.09 15:46

Ahoj,
není to přímo můj případ, ale moje švagrová zažila to co ty, jen s prvním miminkem - bylo jí 27 let a ne a ne otěhotnět, když už jí to podařilo přišla o to a pak měla mimoděložní, odstranily jí vejcovod a ona se bála, že se jí to stane znovu a nebude moc mít děti vůbec. Nakonec se zadařilo a dneska má půl ročního zdravýho chlapečka…tak se neboj, ono to vyjde…Zuzka

 
Laura22  24.02.09 09:32

Ahoj, já jsem taky přišla o vejcovod i vaječníkem a doporučili mi čekat půl roku. Vše bylo o to smutnější, že jsem o vaječník přišla po třech letech snažení o miminko. Praskla mi cysta a bylo vymalováno. Mé zoufalství si asi nedokáže nikdo představit. Tři roky jsem nemohla otěhotnět s dvěma vaječníky, co potom s jedním. Ale štěstí se na mě nakonec usmálo a po půl roce jsem navštívila centrum asistované reprodukce a po dvou měsících jsem byla v jiném stavu. Taky možná budu chtít druhé dítě a už teď vím, že se to nemusí podařit ani s umělým oplodněním. Ale uklidňuje mě alespoň to, že už jedno dítě mám. Tak ti držím palce, ať ti to s druhým mimínkem vyjde.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 24.02.09 17:44

Urcite se to jedenou povede, trebas si mozna budes muset nekdy nechat pomoci…
Kdybys potrebovala psychickou vzpruhu, tak jsi vítána v deníčku „psychika snažilky“

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama