Eliška

Porod

Říkala jsem si, že bych taky mohla přispět svým zážitkem z porodu i když bude fuška si na všechno vzpomenout malé je už deset měsíců.

Termín porodu jsem měla stanovený na 5.3.2009, ale jaá moc nepočítala s tím, že budu rodit v termínu - spíš naopak jsem si mylně myslela že budu rodit dřív - tak v únoru. To už jsem chodila na poradnu do porodnice.

Když už jsem měla den po termínu tak se mě všichni ptali, kdy už se rozpadnu, že už chtějí pít a oslavovat :lol:, ale ja se k tomu jaksi neměla. Naposledy jsem byla v poradně 8.3. a tam mi řekli že pokud neporodím do 15.3. tak mi porod vyvolají, z čehož jsem měla strach, protože nechavají přenášet jen 10 dní (porodnice v ostravě porubě) a to na mě bylo moc silné kafe.

Tak jsem si říkala, že určitě do te doby neporodím a že to skončí vyvoláním. 9.3 jsem s tím byla v celku smířená a pustila to z hlavy. Večer jsme s přítelem byli ještě v hospůdce s prarodiči. Já ja si naštěstí dala jen kofolu a přítel 2 piva, no a když jsem tlachala s barmankou tak mi přála- tu větu snad do smrti nezapomenu: „A zítra ať už to tlačíte“… Já nad tím mávla rukou, bylo už po 22h tak jsme se odebrali k domovu. Po příchodu domů si přítel pustil pohádku :lol: na PC a já si skočila na záchod. Vrátila se k němu sedla jsem si na postel a najednou rup… Bylo mi nějak vlhko, tak jsem si odběhla na záchod abych se ujistila, že jsem se nepočůrala. Naštěstí ne. Asi deset minut jsem chodila sem a tam a snažila se uklidnit svůj nával radosti abych to byla schopna oznámit příteli.

Pak jsem k němu došla a řekla: „PRASKLA MI VODA!“ a on se jen otoči a vypustil ze sebe si dělaš pr..el :lol: No a už to jelo - dobalili jsme věci a jeli směr Porubská porodnice. Tam si ověřili, že je to plodovka a nechali si mě tam. Dali mě na monitor, vypsali jsme papíry a ještě kontrolní UTZ a šoupli mě na pokoj - to bylo asi 23:40.

PA říkala ať si ještě zdřímnu, protože mě zatím nic nebolelo, ale ja stejně nemohla usnout, tak sem se převalovala. Asi kolem třetí ráno mi začaly kontrakce po 5min. Tak to bylo do cca 8:30h, pak mi dali klystýr, oholili a ja pak šla do sprchy hopsat na míči, protože to mi nejvíc ulevovalo, jenže pak už mě moc nechtěli nechávat. Taky uz mi bylo pěkně zle, zvracela sem kroutila se, protože už jsem měla kontrakce po 3min. Bylo asi 12:00 to už jsem volala příteli ať přijede. Byla tam s náma ještě jeho sestra, tak jsem byla ráda že tam nejsem sama, ale už jsem ječela na celou porodnici a prosila o něco na bolest, tak mi pichli epidurál, ale moc to nepomohlo.

Byla jsem otevřená na 6cm, malá nechtěla sestoupit, tak jsem stála opřená o postel. Ve 13:30 už sem cítila tlak na konečník, tak mě PA všetřila - 8cm. Ještě chvíli sem to musela vydržet a pak už jsem jen slyšela že můžu tlačit. Epi asi zabrala později, protože me už nic nebolelo, kontrakce ustaly a já na třetí zatlačení porodila naši Elišku měla 3050g a 48cm. PA byla strašně příjemná po celou dobu porodu, čemuž se divím, protože opravdu jsem ječela jako Viktorka u splavu :-D ale teď už je to pryč a ja se jen raduju z mojí holčičky.

Omlouvám se za dlouhý deníček ale jinak jsem to nevymyslela :think:

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jsou to výmluvy nebo pravda?


Reklama