Hledá se ukradený kočárek

Ostatní

Ahoj všichni na emiminu. Obracím se na vás s velkou prosbou. V noci ze soboty na neděli (13./14. 3. 20004) nám někdo ukradl kočárek. Začala jsem pátrat po pražských bazarech s dětskými věcmi a každý den nakukuji do Annonce. Chtěla bych vás poprosit o informace o bazarech, které znáte vy. Nedělám si iluze, že vím o všech. Sice od neděle neustále pátrám na netu a taky hledám adresy ve Zlatých stránkách.

Kočárek to byl sice už starý, ale moc nám vyhovoval a měli jsme ho rádi. Už si připadám jako blázen, jen někde na ulici zahlídnu kočárek, tak zaostřuji, zda to není ten náš. Za chvíli budu sama vypadat jako zloděj kočárků, který hledá tip na dobrý lup.

Ten náš byl značka Knorr Nizza (Big Foot). Měl přehazovací rukojeť, oboustrannou brzdu a velká nafukovací kola. Ta jsou dost nevzhledná, protože se nám duše na některých místech ?vyboulily?. Oproti novým typům této značka má ten náš stařičký ještě oblou boudičku. Kostkový vzor na kraji boudy byl oproti vzoru na nánožníků dost vybledlý. No teď to podle toho mého popisu vypadá, že bych měla být spíš ráda, že nám ho ukradli. Přesto nejsem a pořád (asi marně) doufám, že ho v nějakém bazaru objevím. Chtěla bych vás i požádat, pokud budete mít náhodou cestu do nějakého bazaru ve vašem městě, zda byste se mohli popátrat.

Předem vám moc děkuji za pomoc.

Ahoj Esterka

P. S. Už neplatí mé optimistické tvrzení z diskuse ?Kradou se kočárky?? .

.(){border:1} *]

.(){border:1} *]

.(){border:1} *]

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.03.04 21:01

Esterko,
já jsem nedávno navštívila bazar AAA kočárky, je na Černém Mostě, když se jede od centra, tak na pravé straně v té nové panelákové zástavbě, jsou tam i šipky, Kdybys to jako já nemohla najít, tak se zeptej naproti v Babystaru, tam vědí, kde to je. Další bazar, který znám je na Praze 7, má webovou stránku www.bazarnakocarky.cz tam publikují všechno, co mají a je tam i přesná adresa kam se jít podívat. Vím, že sestřenice zná nějaký bazar na Smíchově, tak se jí poptám na přesnou adresu, tam jsem nikdy nebyla. Myslím, že bys mohla zkusit i internetové bazary, např. www.depemo.cz, www.ajuty.cz, www.detskyraj.cz Dají se tam koupit nové věci, ale zveřejňují tam i nabídky věcí použitých. Je jich určitě ještě víc, ale všechny bohužel neznám. Nevěš hlavu, třeba budeš mít štěstí a na svůj oblíbený kočárek narazíš. Držím palce,

Jindra z deníčku od Ed

 
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.03.04 21:22

Ahoj Esterko,
protože jsem to byla já, co založila tu disuzi na téma krádeže kočárků a od té doby ho občas nechávám venku na chodbě, tak by mě zajímalo, odkud ti ho ukradli. Mám taky starší knor a říkám si, že takovejhle model by snad nido neukradl.

Každopádně ti držím palce, abys našla, náhody se dějou, kámoš takhle našel auto. Já znám ty samé bazary co popsala Jindra, takže už nepřispěju :-(

Díky
Martina

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.03.04 01:15

Ahoj Martino,
ukradli nám ho v paneláku v Praze 4 (Krč). Bydlíme v prvním patře, tak jsme asi byli dost na ráně. Máme problémy se sousedy, oproti jejichž chování jsem se z pátka na sobotu poprvé ohradila, a tak jsem to ze začátku považovala za nějaký nový způsob jejich zábavy. Myslela jsem si, že nás chtějí jen trochu vycukat a třeba ho „vtipně“ odvezli do jiného patra. Tak jsem se proběhla celým panelákem. Náš kočár sice nikde, ale zjistila jsem, že před bytem mají kočárky snad všichni a ten náš byl tedy evidentně nejvíc jetý. Byl kupovaný v březnu 2000, ale myslím si, že to byl model z r. 1999. Taky by mě nanapadlo, že si někdo odveze zrovna tenhle.
Všem díky za tipy. Jdu to prozkoumat.
Ahoj Esterka

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 19.03.04 07:27

Ahoj Esterko,

to je strašné, co všechno se u nás děje. Moc tipů na bazary ti asi nedám, protože se chystáme koupit kočárek nový, ale na Smíchově je bazar Dětský růžek - je to na rohu Radlické..jak vyjíždíž z
tunelu a odbočuješ doleva na Radlice. Jinak já bydlím pár stanic od tebe v Modřanech a už jsem si říkala, že budu nechávat kočárek zamčený dole ve sklepě, protože se asi do výtahu nevejde…ale asi budu holt muset jezdit nadvakrát…s Ju­linkou a hafanama a pak pro složený kočárek.
Jinak mě ještě napadlo, jestli třeba nemáte volně otevřený panelák, že by si ho mohli vzít nějací bezdomovci, je jich tadz požehnaně. Ale to ho pak asi v bazaru nenajdeš…A jěště nápad..v sobotu bývá na Libuši bleší trh..nikdy jsem tam sice nebyla, ale třeba tam nabízejí i kočárky..nevím. Za pokus to možná stojí. Vím, že ty, kterým ukradli autoradio, posílá policie rovnou tam.

Moc držím palečky ať se kočárek objeví.
Tanina a Julinka 31tt

 
Anonymní  19.03.04 07:52

Ahoj, jsem jen nakukovatelka, takže se neznáme, ale je to smutné, že někdo může ukrást kočárek malému dítěti…Vždyt dítě ten kočárek potřebuje..
No k té krádeži…nejsem z Prahy, takže Ti nemohu ani poradit jaký bazar navštívit, ale jen mám otázku..ten vchod je uzamykatelný , nebo volně průchozí? Protože je uzamykatelný , tak se lidi asi mezi sebou znají ne? Tzn. že pokud ti kočárek někdo kradl , tak ho mohl vidět třeba soused který se mohl dívat toho času z okna? A netušil třeba, že je to zloděj , ale případný kupec…
Taky bych zprávu o krádeži kočárku vylepila na hlavní vchodové dveře domu a nebo na dětské středisko..
Ale nezlob se na mě, myslím si, že to bude opravdu velký štěstí když ho najdeš..
V mém městě se kočárky kradou samozřejmě taky, ale to dělá většinou jiná komunita …která ty své děti tam snad vozí do předškolního věku…
Takže Ti nezbude,než jen doufat a pořídit si asi nový. A pak kočárek zamykat třeba k zárubním dveří …
Hodně štěstí při hledání a mimískovi ať se alespon dočastný kočárek zamlouvá

 
Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 19.03.04 10:00

Ahoj Esterko,

preju zlodeji, aby prisel alespon o prsty, hajzl. Ja jsem ze Lhotky a znam jen Dracek u Villa Voyta, pak ten v Psencikove a Cipisek u Meinla Novodvorska. Podivam se Ti tam, az pujdu okolo. Drzim palce, at sezenes stejne dobry nebo lepsi kocarek.
 Monika

 
Anonymní  19.03.04 11:23

Esterko, to je fakt šílenost, ukrást kočárek. Sekala bych za to ruce, zlodějíčkům hnusným! Kolegovi od přítele z práce ukradli kočárek právě v ten samý den jako vám. Do té doby mě nenapdlo nad tím nějak přemýšlet, protože s prvním miminkem jsem bydlela v rodinném domku. Teď bydlíme v paneláku ve 2.patře. Kočárkárna tu není a klíče od výtahu prý taky nedostaneme, protože jsme jenom „ze dvojky“. Budu se muset pustit do boje s byrokraty a ten klíč si vyřvat. Přece nemůžu nechat kočárek o 2 patra níž na chodbě? Zvlášť když poznávám, že i kočárky se kradou. Moc bych ti přála abyste ten váš našli, i když pravděpodobnost je kriticky malá =o( . Navíc u nás je v obchodech ve zvyku vyvěšovat cedulky: zákaz vstupu do prodejny s kočárkem…, kočárky parkujte venku…! Holky, porušujete tyhle zákazy, nebo je v Praze a větších městech už nemají? Je to tady jak za komančů, v Šumperku tohle nehrozilo, ale tam už hezkých pár let nebydlím =o(

 
Anonymní  19.03.04 11:28

Esterko,
zase na druhou stranu, musím říct ať nejsi smutná a podívej se na to z té pozitivní stránky. Buď ráda, že ti ukradli jenom ten kočárek bez miminka.....!
Nemyslím to jako škodolibý fór, jenom na tokoukám z té optimistické stránky.
 Radka

 
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 20.03.04 15:57

Ahoj,
já bydlím v Praze na jižnáu a tady je tolik maminek a miminek, že by si nikdo nedovolil nás někam nepustit. Jsme jedny z nejčastějších záaznic. Tedy já to tak cítim. U nás na metru i v takovym malim butiku, když jsem tam jen nakukovala a kočár nechala venku (tam se fakt nemohlo nic stát), tak mě prodavačka donutila si ten kočár vzít dovnitř. Tak jsem si tam koupila tričko :)) Ale ukrást kočár je fakt hnus. Kolo, lyže samo taky, ale co má mamina rychle dělat, když o něj přijde.

Holky, jak by to vlastně bylo, kdyby jste ukradený našli v bazaru. Pokud dokážu, že je muj.....

Tak ahoj a hodně štěstí Esterce.

martina

 
Anonymní  20.03.04 16:26

Ahojky Esterko!

Je mi to moc líto. Jen ti chci napsat, že pokud máte pojištění domácnosti, tak kočárek by se do toho měl vztahovat taky. Nevím sice, kde jsi ho měla, když ho ukradli, ale pokud nějaké pojištění máte, určitě se zkus na pojišťovně zeptat. Vím, že ten váš kočárek už vám to nevrátí, ale aspoň by mohla pojišťovna „přispět“ na nový.

Měj se krásně
Montička

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.03.04 17:03

Ahoj,
pojištění domácnosti nemáme, takže dostaneme akorát tak prd. Navíc kočár stál před bytem a nebyl ani „zamčený“. Manžel sice kdysi koupil zámek na kolo, ale časem jsem se na to tak nějak vybodla. Jistota je taky ovšem veškerá žádná. Kolegyně teď vyprávěla, že její kamarádce ukradli kočár, který byl zamčený na řetěz, tak to prostě přeštípli a s kočárem odjeli.

Já jsem to došla ohlásit policajtům. Hned jsem jim řekla, že tedy bez urážky od nich vlastně nic nečekám, ale chci mít v ruce nějaký papír, kdybych ho náhodu našla. Oni mi řekli, že pokud se mi to podaří, ať si ho jako zarezervuji, vylezu ven a okamžitě mám volat 158. Přijede hlídka, která jim ho prý zabaví. No chtěla bych to vidět v reálu. Náležitě jsem poučila staršího syna, že kdybychom ten kočár někde našli, tak nesmí za nic na světě, říct : Jé hele to je ten náš kočárek! Sice se tváří, že tomu rozumí, stejně ale pokaždé, když vcházíme do nějakého bazaru, tak trnu, co by z něj vypadlo. Pokud by to proflákl, tak si do kočáru sama sednu, odtud zavolám policajty a nikdo mě z něj nedostane dokud nepřijedou :).

Dneska jsem chtěla jet na blešák na Smíchov a spoléhala jsem se, že vyrazíme hned brzy ráno, jen co se (a mě) mrňous probudí. On ovšem asi kočárek zpět nechce, protože místo tradiční sedmé hodiny si dal budíček v nepochopitelných téměř 10 hodin.
Ahoj Esterka

 
Anonymní  31.03.04 12:26

Ahoj Esterko,
mrzí mě ztráta kočárku, já bych byla také naštvaná už jenom z principu
mrkni na tento odkaz mají tam docela hezké a levné kočárky a ten první ze sekce sporťáky je podobný tvému http://www.bazarnakocarky.cz/bazar.html
jinak mají slušné akce na www.babystar.cz jde to sice objednat jenom přes net, ale doručí ho do 5 dnů, koupila jsem kočárek za 2500 a jsem spokojená a prcek taky

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 01.04.04 15:17

Ahoj,
díky moc za tipy. Minulý týden jsem to ale už tak trochu vzdala a koupila kočárek v bazaru. Je v podstatě stejný jako ten náš akorát má jiné barvy. Smůla je, že má uvolněnou boudu, která se sklápí třeba při běžném vyjíždění na chodník. To se ovšem v obchodě zjistit nedalo. Ale i tak jsem spokojená. Zkusím to předvést manželovi, třeba to nějak opraví. Ale bazary okukuji nadále.
Ahoj Esterka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama