Hodně velký dáreček :)

Porod

Jsem věřící a jen tak prosila Boha, jestli by mi poslal nějaký velký, ale fakt velký, dárek. :) Myslela jsem si, že třeba poletím do nějakých zajímavých krajů nebo tak něco. A místo toho mi začal koncem srpna 2013 pořádně šmakovat salát s citronem. :D

Když tak v noci kojím, moc ráda čtu vaše deníčky. ;) A proto jsem si říkala, že bych taky mohla napsat ten svůj…

Je mi 23 a po několikátém roztouženém pojídání zeleninového salátu se na mě manžel tak díval a říkal, ať si jdu koupit těhotenský test. Původně jsem měla vizi, že až to jednou přijde, tak chci manželovi dát třeba dárek a v něm maličké botičky nebo tak něco. Místo toho jsme to prožívali od začátku spolu. Nevěděli jsme, že test funguje až po nějaké době od početí. :))

Asi za 3 dny jsme odlétali na odloženou svatební cestu do Izraele, z čehož sestřička na gyndě moc radost neměla. Prý ať se chovám jako těhotná, i když ještě nevím na 100 %.

V Izraeli další test, vyšel ne úplně jasně. Zpět v ČR prohlídka u doktorky, která říkala, že těhotná podle projevů mého těla jsem, ale že tam miminko nevidí. Pak následoval týden nejistoty, kdy jsem bojovala se strachem a za toho našeho drobečka se modlila. Věřili jsme, že tam určitě je - a byl!!! Další prohlídka už ukázala malou fazolku, ze mě se stala oficiální těhulka a pak to začalo.

Těhotenství probíhalo tak průměrně ani ne hrozné, ani ne super. Zvracela jsem asi jednou denně, v každém trimestru mi něco bylo, ale našemu mimískovi se nic nedělo, byl v pohodě. Na 2. screeeningu nám pan docent prozradil, že je to holčička. :)

Čekala jsem klučíka, takže jsem byla drobet na rozpacích, ale samozřejmě velmi šťastná, že budeme mít dceru!

Nenabrala jsem zrovna moc, za celé těhu cca 12 kg, takže jsem do poslední chvíle byla s drobným hekáním schopna zavázat si tkaničky u bot. :) Čím víc se to blížilo, tím víc jsem ještě chtěla počkat. Dopisovala jsem bakalářku, takže jsem měla napilno.

Čáru přes rozpočet mi udělala nečekaná angína, která se dostavila ca na termín porodu. Bezva. V tomhle jsem fakt rodit nechtěla. Naše Anička to taky zrovna nehrotila, takže jsme čekali a čekali, až jsem s pláčem musela přijmout, že nastoupím na vyvolávání.

Rodila jsem v pražské vinohradské porodnici. Je to tam fajn, rodinné. No, bála jsem se, jen co je pravda. Při kanyle jsem se klepala jako ratlík. Haha, kdybych věděla, co na mě čeká, asi bych to tak neprožívala. Oxytocinový test sice kontrakce vyvolal, ale břicho se ani nehnulo.

Pozitivní bylo, že jsem se stihla otrkat v nemocničním prostředí a navázat nějaké vztahy. Večer mi pilulku nedali, doktorka říkala, že se to tam dole chystá a měkne samo. Měla jsem velkou radost.

Ráno jsem dostala první tabletku, už předtím jsem byla otevřená na 3 cm a bez bolestí. Nic. Cca v 11 už jsem něco cítila, dostala druhou a pak to začalo. Do oběda, na který jsem se těšila, jsem rýpla a po zahájení křížových bolestí už nic nesnědla.

Prášky u mě vyvolaly bolesti non-stop, nevěděla jsem, co je kontrakce a co křížová bolest nebo jiná. Sestra, kterou jsem tam měla, nebyla zrovna milá. :( Po několika hodinách vyvolávání porodu, značných bolestí a nejhoršího času na monitoru se nález vůbec nehýbal. :( Vrchní sestra tedy rozhodla, že na 3 cm mi píchnou vodu. To mě povzbudilo - konečně se něco bude dít! No, tady už jsem cítila kontrakce. Nejlepší čas byl ve sprše, kde jsem na vteřiny usínala. Klystýr byl vtipný. :D

Šla jsem po něm asi 10× na WC. Pak mi píchli vodu a začalo to ve velkém stylu.
Myslela jsem, že to nevydržím a hlavou se mi honily myšlenky o císaři. Nemohla jsem ani naříkat, doktorka mi nakázala dýchat kvůli malé, tak jsem dýchala jako pejsek a myslela si, že už to dlouho prostě nedám. Za ca půl hodiny jsem se v tomhle tempu otevřela z 3 cm na 10. Ani doktoři netušili, jak dlouho to bude trvat.

Všichni jsme byli překvapení, když jsem najednou nadskočila, že už musím tlačit. Honem se okolo mě seběhl personál, doktorka si navlíkala ve spěchu rukavice, sestra mi rozložila madla na porodním lůžku a že můžu tlačit. To mě hrozně překvapilo, dostala jsem novou mízu do žil a opřela se do toho.

V poradně mě strašili, že mám malou pánev - houby. Na 4 zatlačení byla malá venku. Jak jsem si blahořečila, že jsem trénovala několik týdnů poctivě svou hráz a poševní stěny s Aniballem! Nebyla jsem ani natržená, ani šitá.

Naše nádherná Anička se narodila cca po 6 hodinách od nástupu bolestí, měřila 51 cm a vážila 3680 g. <3 Byl to rychlejší a výživný porod, ale hned po něm ještě na sále jsem prohlašovala, že si to určitě dám ještě znovu. :-)

Závěrem chci moc poděkovat Bohu, že mě vyslyšel… protože větší a krásnější dárek než vlastní dceru jsem dostat nemohla! :)

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 22.10.14 06:15

Moc hezký deníček :kytka: Gratuluji k holčičce a přeji jí hlavně zdraví a vám, aby dělala samou radost.
Opět jsem utvrzená v tom, že investuji do Aniballu :palec:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 22.10.14 07:24

Gratuluji k Anicce :kytka:

 
Bára 01
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 22.10.14 09:44

Klystýr byl vtipný. Tak to mě pobavilo :mrgreen: Gratuluju k Aničce :kytka:

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 22.10.14 10:03

Krásně napsané, gratuluju k holčičce :)

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 22.10.14 13:46

Moc děkuju všem :)).

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 22.10.14 13:47

@LolitkaP Aniball je opravdu výborná pomůcka. A narozdíl od Epina o mnoho levnější. Teď už dělají i různé barvy atd. Na předporodním kurzu mi mladá doktorka řekla, že je to blbost, ať to prodám. Neposlechla jsem a nelituju.. nemám ráda šití a úplně mi po porodu stačil ten kolotoč kolem miminka než abych řešila ještě nějaké bolavé sedací partie :)). A má to i další výhody ;).

 
Ednička
Povídálka 11 příspěvků 23.10.14 14:08

Gratuluji :kytka:

 
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 23.10.14 14:19

Moc krásné, gratuluji k holčičce :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 25.10.14 07:32

Krasnej denicek, gratuluji k holcicce :kytka:

 
milinka
Kelišová 5117 příspěvků 2 inzeráty 27.10.14 18:12

Moc gratuluji :kytka:

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 28.10.14 13:27

Díky moc všem :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama