Holčička nebo chlapeček?

Snad každá ženská se v těhotenství těší na to, až jí doktor řekne, jestli je její poklad holčička nebo chlapeček. S mým nejdražším jsme na tuhle chvíli čekali se vší zvědavostí. Na rozdíl od ženských, které to věděly už od 1. screeningu, já jsem to věděla až později. Mnohem později.

*

1. screening

Přišel hodně brzy, vyšel nám tak tak a bylo na něm vidět málo. Byla jsem z něj ke všemu tak nervózní, že jsem rozhodila i manžela. Ten byl do doby, než jsme měli jet v klidu. A vlastně zbytek rodiny taky. Né, už nikdy nečtu recenze na lékaře na internetu. A vy to taky nedělejte, věřte mi.

2.screening

Už byl zcela jiný. Všichni se netrpělivě v autě sázeli o pohlaví našeho miminka a já se s manželem chvilkami hádala, co to vlastně bude. Všichni až na tchyni tvrdily, že holčička. Jediná tchyně byla stále proti s tím, že to bude kluk. Na otázku jak to ví, řekla jen že to prostě ví.

Pan doktor nám řekl holčičku s tím, že to šlo špatně vidět. No víte jak to je… zkrátka mě chytla nákupní horečka a já zvesela nakupovala vše pro holčičku. Tedy, ono hodně věcí je neutrálních, ale vzala jsem dost i růžových.

Začala jsem se těšit, jak svojí dceři nebudu vymýšlet všelijaké účesy, kupovat šatičky, sponečky, kostýmy různých princezen na Halloween a maškarní. To mě, ale přešlo po poslední prohlídce mojí doktorky. Nedošlo mi, že když o fazoláčkovi mluví jakožto o holčičce, že ještě pohlaví neověřovala. „Tak budeme věřit panu doktorovi“, ještě mě sestřička uklidňovala, že se doktor málo kdy plete.

Ha jaká naivita! Při odchodu z ordinace doktorky mi nezapomněla říct, že by byla sranda, kdyby se nám nakonec narodil chlapeček. No, sranda by to byla, ale já od té doby byla spíš na nervy. Co kdyby to vážně byla pravda?

Následoval test sodou, na kterém mi nejistě vyšla holčička. Počítala jsem co mi vychází a zase holčička a tak jsem tedy doufala, že čekáme holčičku. Jenže, když už sem byla otevřená na dva prsty, ptala se mě doktorka, zda víme co to bude. Nejistě sem odpověděla, že prý holčička, ale že tomu moc nevěřím. Ptala se, zda bych to chtěla vědět. No, má odpověď byla jasná. „Samozřejmě.“

Když mi dělala ultrazvuk, zeptala se „jste si tím opravdu jistá, že je to holčička?“ V tu chvíli mi došlo, že by se asi jen tak nezeptala a začala jsem být nervózní. Pak na mě otočila obrazovku a byl tam! Jediné co v tu chvíli ze mě vylezlo bylo, „ale já mám všechno růžový.“

No, nakonec měla paní doktorka pravdu. Sice pozdě, ale pořád lepší než přímo na sále. Co se týče těch růžových věcí, něco si vzala známá a něco jsem si schovala. Člověk nikdy neví, že? A abych pravdu řekla, ještě bych jedno chtěla. Co, si budeme vykládat.

Za tu dobu jsem si prošla i menší depkou, že se musím vzdát kupování šatiček, sponeček a dalších věcí. Ale nakonec jsem uznala, že je přeci důležité, že je miminko v pořádku a zdravé. Dokonce jsem se vypořádala i s myšlenkou, že mám doma převahu chlapů. A kdo ví, třeba když to nevyšlo teď, vyjde to příště. :-) Tak či onak, na malého Peťánka se těšíme a já se přiznám, že se těším až ho konečně umazlím. :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
7629
17.11.17 07:23

Dozvedela jsem se co budu mit az v 7m- nakonec prvni kluk. U druhatete mi Dr. rikal, ze to bude zase kluk…byla jsem v klidu, u obou jsem presne vedela co cekam :mrgreen: Preji do budoucna at klapnou ty satecky :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21137
17.11.17 07:33

Patřím k tomu zbytku, co pohlaví neřešil do porodu. Neutrální věci a něco po neteři jse. doma měla. Vídám holčičky, co by na sebe sukni nevzaly, jsou jak kluci a vlasy věčně bez sponek, jak je ztratí. Na otázku, co čekáme, jsme odpovídali: Přece miminko. Narodil se chlapeček. Jsem šťastná, že se má k světu, a je jedno, že to není holčička. Nikdy jsem netoužila po určitém pohlaví a přála si zdravé veselé dítě. Taky se všem takové nenarodí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
77
17.11.17 07:58

Pěkný deníček. :potlesk: Hezky se četl. :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11634
17.11.17 08:11

Me se ptali u druheho screeningu, jestli to chci vedet…jsem rekla, ze jen v pripade, ze jsou si dost jisti, zadne „spatne videt“ jsem nechtela, to bych byla radeji cekala…a pry na 98%, tak jsem prikyvla…a kdyz to doktorka prepla na 3D, tak jsem toho kluka dost jasne videla i ja :D Nicmene stejne jsem koupila spis neutralni veci a az do porodu pripoustela, ze treba by to mohl byt ten 2% „omyl“…ale nebyl :mrgreen: Ja to nejak beru tak, ze 100% je to, az kdyz dite vyleze, at uz je ta technika sebelepsi

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.11.17 08:49

V životě bych takhle neprožívala, jestli to bude kluk nebo holka a nákup věciček s tím související… jsou daleko důležitější věci, hlavně že to dítě bude zdravé, ne? Řešit takhle pohlaví, šatičky a bůhvíco mi připadá celkem povrchní. My jsme od 2. screeningu věděli, že čekáme kluka a kdyby se na sále narodila holka, tak by se vůbec nic nedělo, vůbec by mě nenapadlo řešit tak nedůležité věci jako je oblečení.

 • Nahlásit
 • Zmínit
857
17.11.17 09:49

@Daenerys91 no, jsem si taky myslela, jak jsem nad věcí. Dokud mi na konci 7.měsíce neoznámili, že od 13 TT ohlášená holka je kluk. Neměla jsem růžovou výbavu, ale unisex, neplánovala jsem růžové tapety. A šok to byl stejně a musela jsem se z něj oklepat. Protože jsem si půl roku myslela, že přinesu domů synovi ségru a zčistajasna byl z Magdalény brácha. Prostě jasně, hlavně že je to zdravý, ale pro určitou šokovou kvalitu takových překvapení mám pochopení :).

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.11.17 10:00

@elibro jj, tak určitě, člověk z toho je v šoku, ale první myšlenka by měla být „hlavně že je zdravá“ a ne „bože, já už mám všechno růžové, co s tím budu dělat?!“ :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
857
17.11.17 10:25

@Daenerys91 no-o.. nevím nic o „měla by“, ale moje první myšlenka byla něco jako „Cože, jak jako: kluk?? Ale to není v plánu, vraťte to!“ Uznávám, že to není myšlenka moc láskyplná - ale holt zas ryze autentická ;). Vše ostatní přišlo až vzápětí. Ono jde asi o to, že už se začneš těšit na dítě s trochu konkrétními obrysy, i s těmi oblečky, co už doma leží, a pak ti to někdo sebere. Z toho ten šok, depka a ztráta. Ty to rozumově samosebou víš, že to stejně nikdy není na 100%, že jsou jiné věci důležitější, že budeš milovat to dítě tak i tak, že na tričkách nezáleží… Ani to není žádná zásadní depka, z toho se neskládáš. Ale prostě oklepat se z těch pocitů je třeba, prostě jsou, i když nejsou bůhvíjak morálně na výši ;).

 • Nahlásit
 • Zmínit
1055
17.11.17 11:01

Úžasně popsané. Popíšu ti ve zkratce, co já: 1. Screening - určitě holčička! Test srdíčka - pohlaví vám neřeknu, moc sebou hází. Kontrola v 7.měsíci - nacpal si pupeční šňůru mezi nohy a nejde nic vidět, i když bych odhadoval kluka. Měsíc před porodem - je vidět něco jako kulky, ale je otočený páteří, tak vám to neřeknu, holku bych nevylučoval. Na porodním sále - máte krásného kluka. :lol: Musím ještě dodat, že celá rodina věřila, že to bude holka. Naštěstí jsem zakázala kupovat růžové věci, tak z toho takový průšvih nebyl. ;) A pak na co ten ultrazvuk vlastně je. :mrgreen: Hodně štěstí. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
17.11.17 12:09

@svycarka Děkuji snad klapnou. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
17.11.17 12:12

Abych pravdu řekla, on to byl pro mě celkem šok. Samozřejmě jsem ráda, že je miminko zdravé jako každá budoucí maminka, ale to že mám vše růžové ze mě prostě vypadlo a popravdě ani mě by nenapadlo, že bych to někdy tak prožívala, ale bohužel hormony řádí a někdy to vyplave ven. :)

Příspěvek upraven 17.11.17 v 12:12

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
17.11.17 12:14

@Vlaďka 83 Nás doktorka poslala na 1.screening moc brzo, vyšel nám tak tak jen proto, že se miminko narovnalo. Tak jak doktorka pořád mluvila o holčičce nedošlo mi, že by se ani nepodívala. Samozřejmě sem ráda, že je prcek venku a stěma věcma to zas taková hrůza nebyla. ALe trošku to zamrzelo, ale ono hormony semnou teď mlátí jinak bych to tak ani neprožívala. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1055
17.11.17 13:01

@Elfryt
Vím o čem mluvíš. Já si ještě teď (po 4,5 letech) říkám, jaké by to bylo na toho mojeho loupežníčka natáhnout sukýnku s volánky, učesat mu vlásky do culíku a přidat berušku. No, a pak se objeví v mém volánkovém tričku, se sponou připnutou na čepici (nerad se češe, tak nosí kraťoučké vlásky) a v mých tanečních lodičkách a prohlásí, že budem jezdit s autodráhou… :mrgreen: No, holka by byl hezká, ale jako zájmy má hodně klučičí… ;) A myslím, že nebýt po porodu vyčerpaná, tak taky řeknu nějaké nezapomenutelné moudrosti jako: „Kde je moje Hanička? A proč má pindíka?“ :roll: Nejsi první ani poslední, co tak nějak čekali něco jiného. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
5043
17.11.17 14:55

Recenze na doktory naopak, ženy, čtěte. Pokud je jich dostatečné množství, tak jsou v průměru pravdivé. A zdraví máme jen jedno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
192
17.11.17 16:34

Tak já tě naprosto chápu :) kdyby mi ke konci těhotenství doktor řekl, že moje očekávaná holka není holka, ale kluk, asi bych byla taky mírně řečeno v šoku :lol: ono tady přece nejde o to pohlaví, ani o oblečky a samozřejmě že si každá maminka přeje hlavně zdravé dítě, jenomže když už si na tu myšlenku holčičky (potažmo chlapečka) pár měsíců zvykáš, nějak ho oslovuješ, nějak si ho představuješ a personifikuješ, pak je to pak asi docela pecka… :)
Každopádně hlavně že je miminko zdravé, to je nejdůležitější a třeba i ty holčičí věcičky ještě někdy upotřebíte :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.11.17 16:38

Pěkný deníček =) My čekáme první miminko a nenechali jsme si říct pohlaví - ani nenecháme. Vždy to hlasím hned ve dveřích :D Nerada bych, aby se to prokeclo. Dokonce nemám ani žádnou intuici na polaví, či preferenci jednoho nebo druhého. Bude to prostě překvápko se vším všudy =) - ale taky mi to nedá a sem tam koupím něco holčičího, když je to opravdu v akci nebo někde v bazárku. Modrého jsme totiž hodně zdědili, ale na holčičku nemáme vůbec nic.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2702
17.11.17 17:08

Me prijde ze na chlapecky jsou daleko hezci oblecky

 • Nahlásit
 • Zmínit
21137
17.11.17 17:23

@zudina
Jé a já bych řekla, že na holku bych vykoupila obchod a na kluka se mi nic nelíbí. Třeba Lidl má vždycky hezké holčičí a kluci to mají vesměs tmavé s obří aplikací na břiše.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2702
17.11.17 17:45

@Russet v lidlu nevim ale treba v hm nebo next na kluky krasny.. ale je fakt ze se mi nelibi volany atd

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
17.11.17 18:14

Jak se to rika - lepsi holka v modrem nez kluk v ruzovem :lol: U nas to byl manzel, kdo chtel prekvapko, a to ani nechtel k porodu, tak jsem do nej rypala, jak to jako vydrzi jestli si mysli ze mu jeste na sale budu volat nebo psat, co ze to vlastne mame, no samozrejme ze jsem ho pak moc dlouho napinat nevydrzela:-) Ja se teda doktora ptala, jinak by mi to snad sam od sebe ani nerekl - napred rekl v 16.tydnu ze to jeste neni na 100% ale ze spis holcicka a ze mi to jeste potvrdi na velkem UZ ve 20.tydnu, to ale nic nerekl a ja se nejak ani nemela odvahu pak uz ptat, az ve 30.na 2.screeningu rikam, je to jeste porad ta holcicka? Neco mi tam teda ukazoval jako ze jo, ale jak to zrovna nemel prepnuty na 3D, tak jsem nepoznala nic a az do konce jsem si rikala - kdyz se ukaze pindik, je to jasny, ale z holky se ten kluk jeste muze vyklubat vzdycky, takze jsem to brala trochu s rezervou, neco ruzoveho jsem samozrejme taky nakoupila, ale na tajnacku a stejne jsme jmeno pro holcicku meli vybrane snaz nez pro kluka, to jsme nejak nemohli nic vymyslet…ja snad ani tu kolonku v papirech do porodnice nevyplnila:), a nikdo to neresil:-) Manzelovi jsem rekla takovou polopravdu, ze to z toho ultrazvuku nepoznam a dr. mi to sam nerekl - on je ten muj gyndar celkove takovej neprilis komunikativni, coz muz vi, a u maleho to taky nebylo jiste, tak mu to ani nijak divne nebylo:-) V praci me vsichni tipovali na kluka, ze mi to pry slusi jako kdyz jsem cekala malyho, teda ti co si to pamatovali, precejen to byly 4 roky:-) A i proto, ze jsem mela doma same klucici veci, jsem to chtela vedet, ale nijak jsem s ruzovou nevysilovala, stejne jsem tech oblecku dostala spoustu i od kamaradek a tak, a po malem mi zustalo hodne i neutralnich veci v bile, zelene, zlute, oranzove…barev je, proc se omezovat jen na ty dve „zakladni“? :think: ;) Hlavne v tech nejmensich velikostech nema smysl toho kupovat moc, z toho hned vyrostou, a vetsi se daji dokoupit vzdycky, co chybi, treba i z netu. Ale taky bych asi koukala jako ty „telemanovy vrata“, jak pravil pan Kaplan:-)), kdyby mi rekli na sale, ze je to kluk :lol: Ale jak uz tady bylo receno, hlavne kdyz jsou ty deticky zdrave, ze?

 • Nahlásit
17.11.17 19:02

My vedeli pohlavi hned od prvniho screeningu. Oba dva jsme chteli nejdrive kluka, takze kdyz nam rekl dr, ze je to holka, docela dlouho jsme to vstrebavali. Ale vsichni doma rikali, ze je nejdrive holka lepsi. Ze to bude chuva pro druhe :) s kazdym screeningem nam holku potvrzovali. Ja tedy nesnasim ruzovou, takze tahle manie me minula a kupovala jsem univerzalni. :mrgreen: horsi bylo vybirani jmena. Pro kluka bylo jasne, holka byl orisek, protoze ta co se nam libila v rodine jsou. Ted bych nemenila. Hlavni je ze vse dobre dopadlo a je zdrava.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
17.11.17 19:58

Naši známí se to dozvěděli až na posledním uzv před porodem, taky všechno růžový :D tak to honem rozprodávali a kupovali neutrál nebo světlé, kdyby náhodou…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
17.11.17 19:59

@Russet

souhlasím, na holky tři zádele věcí a na kluka pár mikin…takže já jsem objednávala skoro vše z netu :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
17.11.17 20:24

Heh nestíhám odpovídat na komentáře tak se pokusím to nějak shrnout. :D Doufám, že do budoucna ty oblečky upotřebíme, druhé miminko s manželem ještě chceme, ale až bude prďolek trošku větší. Jsem ráda, že nejsem sama. No pořád si říkám, že je lepší když ze mě vypadne kravina v tom šoku u ultrazvuku než pak u porodu. Recenze na doktora jsem četla a čekala jsem nejhorší. Byla jsem příjemně překvapená, ale díky těm recenzím jsem tam ani se přiznám nechtěla. Teď uvažuji nad změnou gynekoložky jak bude prcek venku. Jinak samozřejmě taky čekáme první miminko a já se přiznám, že bych tu zvědavost co to bude nepřežila. Původně sme to také vědět nechtěli, ale nakonec bych to stejně nevydržela. :D Já si myslím, že i pro kluky jsou pěkné a roztomilé oblečky. Jako u nás to taková hrůza nebyla známýmu se nedávno narodila holčička s tím, že ty věci si pak vezmeme zase zpátky kdyby to už při druhém pokusu vyšlo. :D Já se třeba na růžovou je neomezovala, ale hodně věcí sem dostala od mamky po ségře a samozřejmě, že tam bylo dost růžových. Já co sem nakupovala tak naštěstí neultrální a jen jsem dokoupila co bylo třeba. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
17.11.17 20:25

Jinak co se týče jména tak já chtěla Peťu, kterého teda budu mít a manžel zase Lucinku. Ve jménech jsme měli naštěstí jasno hned. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
232
18.11.17 23:17

Asi jako jedna z mála v dnešní době jsem si pohlaví dětí říct nenechala. To nejkrásnější překvapení mě čekalo na porodním sále a bylo mi úplně jedno, zda kávové zrno puklo, nebo ne :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
31691
19.11.17 02:31

Pěkný deníček :) mě se všichni kluci dlouho schovávali, pokaždý jsem šla natěšená k dr, anikdy nic vidět nebylo, první se skrýval do 30tt, druhý se ukázal už ve 24tt, třetí vůbec ne, zpočátku mě to hrozně zajímalo, ale když se neukázal ani při jednom z asi 8 pokusů, včetně 3D, tak jsem si ve 31tt teda řekla, že už mě to nezajímá, že už to vydržím :lol: a to překvápko bylo nakonec nejhezčí :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.17 08:51

Taky jsem netrpělivě čekala na pohlaví :D dokonce jsem si tehdy dělala všechny možné „testy“ na internetu ohledně pohlaví miminka :D všude mi vycházela holčička i doktor říkal že asi holčička ale měl utz z dob dinosaurů. No a dneska mi leží v postýlce měsíční chlapeček :D… Jinak pěkný deníček ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
19.11.17 09:37

Já se přiznám, že já bych tu zvědavost asi nevydržela. :D A manžel přiznal, že on sám je taky hrozně zvědavý. :D Každopádně u druhého bych si to asi jako překvapení nechala. :) Konec konců věci jak na holčičku tak chlapečka už máme tak na tom už moc nesejde. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1382
19.11.17 20:38

U prvního jsme si to říct nenechala. Teď jsme si to říct nechali a akorát jsem nervozní, že se mudr spletl. Chceme ještě jedno a zase si nechám překvápko :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.11.17 11:38

@Daenerys91 jo tak já mám dokonce kamarádku gynekoložku a ta mi vyprávěla, jak u jednoho porodu podávají novopečené mamince dítě se slovy „tady máte toho svého chlapečka“. A její reakce byla..„No to teda nene, já čekám holku, kluka nechci, vždyť mám doma všechno růžový“. No stane se :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11594
25.11.17 16:28

Jsem jedna z mala, kdo to trikrat vydrzel a to teseni bylo o to hezci. Pokazdy to bylo krasny prekvapeni, kdopak se tam vyklube. A pro me je stejne nejkrasnejsi nevinatko v bilem. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit