Holka nebo kluk ?

Těhotenství
  • emimino
  • 10.10.01

Kdy se dá na ultrazvuku zjistit pohlaví dítěte

Ahoj Sarko!
Jmenuji se Katka, je mi 23 let a cekam sve prvni miminko.
Jsem ve 14.tydnu tehotenstvi a muj manzel me neustale bombarduje stale stejnym dotazem, kdy uz budu vedet, zda ja to holcicka ci kluk. Kdyz jsem se na to zeptala sveho gynekologa (v Praze), tak mi odpovidal velmi vyhybave a pak mi rekl, ze on to nezjistuje, protoze jeho ultrazvuk na to nestaci, ze se mam na to objednat nekam jinam! Ale nevim kam a kdy?
Muzes mi, prosim, poradit?
Diky moc
 Katka

Ahoj Katko,
ultrazvuk se obvykle dělá při potvrzení těhotenství, ve 12. týdnu, ve 20. týdnu a ve 32. týdnu těhotenství. Pohlaví dítěte je již při ultrazvuku ve 20. týdnu těhotenství dobře rozeznatelné. Tedy pokud není miminko zrovna otočené nebo dané místo nezakrývá nějakou končetinou nebo pupečníkovou šňůrou.
Většina lékařů pohlaví sděluje (někteří za poplatek) velmi ochotně, jiní však raději nechají maminku čekat až do porodu.
Jsme přeci jenom lidé a tak se snadno může stát, že to co na ultrazvuku tvářilo jako kluk je nakonec holka. A pak rozezlení rodiče lékaři spílají, protože přeci jenom holka v modrém a kluk v růžovém oblečení není zrovna vhodná kombinace.
Pokud tedy Tvůj lékař nechce sdělit pohlaví miminka, tak se jej zeptej, kde můžeš tuto informaci získat. Bohužel budeš určitě muset počítat s tím, že pokud by ultrazvuk byl dělán jen kvůli zjištění pohlaví na Tvoji žádost, že to bude něco stát.
Přeji pohodu a klid do dalších měsíců Šárka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.01 11:54

Ahoj Katko!
Máme doma dvě holčičky a čekáme třetí miminko (25.týden). Když jsem byla těhotná poprvé, byla paní doktorka velmi ochotná a ve 20.týdnu se moc snažila zjistit, co čekáme. Bohužel miminko bylo otočené tak, že nebylo vůbec nic vidět. Takže překvapení až na konec. U druhého těhotenství to bylo úplně stejné a nevěděla jsem nic až do porodu. A teď čekáme asi ještě většího lumpíka, protože ve 20.týdnu to byla na 99 % holčička a ve 25.týdnu prý kluk jako buk. Tak to bude asi zase překvapení až na konec. Moc přeju krásné a zdravé miminko! Pavla

Vložit nový komentář