Honba za mlékem

Rodičovství

Vyndavám z mrazáku lahvičky s mateřským mlékem a po nějaké době se mi derou slzy do očí, když je nad dřezem klopím dnem vzhůru. Tolik sil a přemáhání mě stálo jejich naplnění a teď to cenné mléko skončí v odpadu?

Po porodu císařským řezem jsem dlouho čekala na okamžik, kdy si moje dcera po kojení spokojeně odříhne a s plným bříškem usne. Nedočkala jsem se ani v porodnici, ani v prvních dnech doma. Kojení nám nešlo, dcerka byla slabá a já postupem času už také z toho, že vůbec nepřibírala. Z porodnice si nejvíc pamatuji mé nervy na pochodu z toho neustálého vážení před a po kojení. Nervy asi také měly podíl na tom, že jsem brzy uslyšela: „Pije málo, budete muset přikrmovat.“ Dcera přitom tahala vší silou, ale neměla co :-(

Proč se nikdo u nezkušené prvorodičky nezajímal, proč to mléko nemá? A tak mi nezbylo nic jiného než ohřát umělé mléko před každým krmením a stříkačkou ho vpravit do malé. Když už byl tento pro mě těžký úkol splněn, dcera všechno vyzvracela. Další nervy! Zase na té prokleté váze nebude žádný přírůstek a nepustí nás domů! Tak to šlo celou dobu a propouštěli nás s váhovým úbytkem větším než 10 % z porodní váhy.

První dny doma byly peklo, a to jen kvůli krmení. Vše totiž pokračovalo podobně jako v porodnici, kojení, vážení, hm zase vypila málo, připravit UM, vážení, hurá vypila tabulkovou dávku, zvracení, můj hysterický pláč. Tak takhle by to tedy nešlo! Manžel hlídal a já brouzdala na internetu a hledala rady, jak zvýšit laktaci. Udělala jsem všechno, čaje, obklady, odsávání aj. Množství mléka se jen pomalu zvyšovalo, ale já jsem byla rozhodnutá nevzdat to. Cesta k cíli byla moc moc trnitá, nicméně jsem ho dosáhla, už jsem nemusela kupovat a připravovat umělé mléko, stačilo mé vlastní :-)

Dnes je dceři téměř 9 měsíců a já přemýšlím, jak pomalu kojení omezit. A když jednou večer odsávám (jinak by mi prsa asi praskla :-D ), vzpomínám na doby, kdy odsát 20 ml byl nadlidský úkol. Od začátku byl kojení boj, který jsem díky podpoře mých nejbližších vyhrála a jsem jim za to moc vděčná! A vůbec se nedivím maminkám, které raději přejdou na UM stravu. Ty nervy byly velkou zkouškou, stokrát horší než státnice :-D

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 27.10.12 11:14

:palec: chválím, já po 3 týdnech kojení-nekojení vše vzdala. Myslela jsem, že se zblázním. Určitě jsi udělala pro svoje miminko hodně. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Sisinka04
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 27.10.12 11:14

Super si tohle precist..dodava to silu do dalsiho boje o mliko…plne kojime..mala pribira..ale stejne mam dojem, ze se mi prsa moc nenalivaji..

 
renč  27.10.12 11:15

Jsi moc šikovná, já jsem takhle bojovala u syna, nikdo mi neřekl, že děti se žloutenkou musíte na jídlo budit a že to pravidelné jídlo jim pomáhá tu žloutenku odbourávat, takže já měla radost, jak mám hodné miminko a skončili jsme po pár dnech zpět v nemocnici, on na kapačkách, já totálně ve stresu, odpojovali mi ho na kojení přesně po 3 hodinách, vážili před a po, jenže stres a jeho veliká únava způsobili, že to jaksi nestačilo, takže dokrmovat a kdyby nás po 3 dnech nepustili domů s tím, že máme koupit UM a dokrmovat, tak už bych definitivně přišla o mléko, doma nastoupila moje kamarádka porodní asistentka, poradila kdejakej fígl nakonec byl malej plně kojenej 7 měsíců a celkově 20.

 
Martina139
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 27.10.12 11:30

Vím přesně o čem mluvíte. Před necelými devíti měsíci jsem si prošla tím samým. Předevčírem jsem se rozhodla o tom taky napsat deníček. Čekám na chválení. Můj příběh ale šťastným koncem neskončil. Mléko jsem už nezachránila.

 
Pengetra
Stálice 70 příspěvků 27.10.12 12:29

Gratuluji :kytka: U mě to bylo taky šílený, malá pila málo, málo přibírala..nevzdala jsem to a kojím dceru stále(14měs.) Někdy je to opravdu boj a hrozný nervy.

 
Mimunka
Kecalka 199 příspěvků 27.10.12 12:44

I kdyby byla na UM, hlavne, ze je zdrava. Prijde mi, ze kdo nekoji, jakoby nebyl 8o
Preji zdravi Vam obema. :kytka:

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 27.10.12 13:03

Obdivuju Te, ze ses snazila tyhle problemy porazit. Kamaradka se na kojeni vyprdla rovnou, pry z ni tekla jen voda (ze jde nejspis o kolostrum a mleko se teprve udela, to jsme ji vysvetlit nedokazaly). Ja mam opacny problem, mleka mam dost pro trojcata, kdyz malej dyl spi, uz se mi delaji bolestive retence, ale neodsaju ani kapku. Od porodu mam jen horecky, zanety a chudak nas malej, kdyz zrovna nespi, ma za povinnost jen pit :)

 
maminka-misa  27.10.12 13:43

Taky jsem bojovala, taky jsem měla nervy. Úplně to vidím jako dneska. Na začátku to v porodnici nějak nešlo.
Ve čtvrtek se narodila a až v neděli večer se tak pěkně čapla že pila jako o závod. Mezitím slzy a pláč.
Naše dcerka zase pila jen z jednoho prsu, to druhé odmítala. Nikdo mi neuměl číct proč to tak je. Z pravého mi samozřejmě už nejde kojit a kojíme pořád jen z jednoho.
Každý den jsem se bála, že to bude pro ní málo, ale táhneme to pořád dál a dál.
Za pár dní nám bude 7.měsíců a jen kojíme. Začali jsme s přesnídávkami a různými nápoji, jinak nic.
Chtěla jsem alespoň půlrok a to mi vyšlo.

Uvidíme jak to půjde dál. Chtěla bych postupně přejít.
Kojit ráno a večer, pak jen večer a pak přestat.
Uvidíme jak to půjde.

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30765 příspěvků 27.10.12 14:00

:kytka: já zažila úplně to samé, pamatuju, jak jsem v den příchodu z porodnice lítala po bytě s odsávačkou přicuclou na prso, brečela, a snažila jsem vyždímat víc než teěch 5 ml. ale nakonec se podařilo, staršího syna kojím už 2,5 roku, a mezitím jsem si odskočila do porodnice s mladším..s tím to bylo od začátku v pohodě :)

 
K.Black  27.10.12 14:59

Nechápu tu honbu za MM :roll: několik týdnů/měsíců stresu a proč? protože musím dokázat jaká jsem skvělá maminka? o tom to ale přece není :nevim: a ještě když někdo napíše, že zklamal 8o že nemohl kojit, nebo že to nešlo, tak s výčitkami dal UM.
Skvělá maminka se neurčuje podle nakojených měsíců/let ;)

 
dadar
Stálice 71 příspěvků 27.10.12 16:36

Souhlasím s K. Black! :srdce:

 
dadar
Stálice 71 příspěvků 27.10.12 16:40

A obdivuji pisatelku, že tak vytrvala… připomnělo mi to mě před 10ti měsíci, i když já teda neměla až takové problémy, po příjezdu domů se mi podařilo rozkojit, ale v té porodnici to probíhalo hodně podobně…

 
JanulkaM
Závislačka 3730 příspěvků 27.10.12 16:56

To obdivuji, že jsi to zvládla :potlesk:
Já to vzdala po šesti týdnech, ale s dvojčátky nakrmit odsát, to fakt nešlo, už jsem byla na pokraji sil :? Malá mi nechtěla s prsu tahat :pocitac: a malý byl z toho vždy strsašně unavený :zed:

 
Mišanila  27.10.12 18:37

@K.Black Tak já bych se třeba nesnažila udržet kojení, abych sobě nebo jiným dokázala, jaká jsem skvělá matka. Ale třeba proto, že si myslím, že mateřské mléko je pro miminko to nejlepší. Pro mě je kojení prostě první a důležitá volba.

Kdyby to opavdu nešlo, tak by mi to bylo líto, ale přežila bych to a časem se s tím smířila. Ale vím, že bych se snažila nejspíš docela dlouho. U syna to trvalo 3 týdny, než se mi podařilo rozkojit. Jedna neomalená sestra už v porodnici mektala cosi o flašce, naštěstí jsem ji neposlechla, protože pak už to bylo bez problémů.

Dát umělé mlíko není žádná tragédie, ale každá si musí sama určit hranici, kdy už je to pro ní příliš náročné snažit se udržet kojení a kdy už je čas na Sunar. A každá má tu hranici někde jinde.

 
K.Black  27.10.12 19:41

@Mišanila no já si myslím že má být hlavně spokojená maminka, protože pak je i to miminko spokojené, tak to prostě je, není to žádný blábol nebo „moudro“ od babiček.
A když pak nějaká maminka píše jak nespí, že dítě neustále řve, chce kozu po hodině, a ona už je tedy po 4 měsících unavená, ale že kojit chce, protože pro dítě je to nejlepší, tak bych ji nafackovala, ne ze zloby ale aby se probrala. Já budu radši akční, pohodová maminka, odpočatá, usměvavá, upravená, než zombie neustále v pyžamu a vyhledávat každou volnou chvilku pro spánek.
Ono pak jde do kopru i vztah, nejde jen o sex, ale i o povídání, doteky atd. Ano pro každou mámu je přednější dítě než muž (když to tak není, tak si ťukám na čelo, co je to za ženu), ale i ta žena potřebuje vztah né být jen kojnou.
Proto já neobdivuju nikoho kdo se s tím morduje a trápí, jo když to jde v klidu a bez problémů tak proč ne.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8720 příspěvků 27.10.12 20:41

@marmaris Já si myslím, že se kojení dneska hrozně přeceňuje. Ano, je určitě prospěšné, ale ne za každou cenu. Když to prostě nejde, proč by se z toho maminka měla hroutit. Tak dá prostě UM. Nejdůležitější je spokojené mimčo i matka, ne oba vynervovaní.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8720 příspěvků 27.10.12 20:45

@ncc1701 Aj aj, to tě lituji. A odsáváš jen do úlevy? Jestli chceš snížit tvorbu mléka, mě fakt fungovalo nedávat malýmu sosat častěji než jednou za tři hodiny a kdyžtak dokrmit přesnídávkou, dopít převařenou koj. vodou.

 
KajaF
Stálice 66 příspěvků 27.10.12 20:47

Obdivuju tě a zároveň mám v sobě smutek, že se mi to nepovedlo. Narodila se dvojčata a už v porodnici mě „podpořili“ větou - dokrmujte, stejně dvojčata kojit plně nezvládnete. Přestože jsem odkojila předtím 2 děti naprosto bez problémů, nechala jsem se nahlodat. Začátek konce. Jedno mimino se odmítalo přisát už po týdnu střídání kojení a UM, druhé vydrželo přisáté jen pokud teklo samo. Takže kolotoč pokus o nakojení, UM, odsátí, pokus o nakojení, MM, dokrmit UM, odsátí… Pro zvýšení laktace jsem byla schopná a ochotná postavit se i na uši. Bohužel se nepovedlo. Kolotoč jsem definitivně vzdala po 4 měsících a doteď je to pro mě bolestivé téma. Vždyť první jsem kojila 8 měsíců plně, skoro do 2 a půl částečně, z toho se poslední půlrok kryl s kojením dalšího potomka. Tak proč to teď nevyšlo? :,(

 
Miš-El
Závislačka 3068 příspěvků 27.10.12 21:06

Páni smekám před tebou :potlesk: :palec: Já dcerku taky tímhle způsobem kojila/krmila. Vydržela jsem to takhle 4měsíce, ale tím stresem sem si uhnala akorát žlučový kameny. Možná bych to takhle vydržela i déle, ale byla jsem vyšťavená a asi měsíc před nástupem do nemocnice jsem musela držet opravdu přísnou dietu, takže mléko nic moc pro malou, chudina řvala hlady… no šílený období.

 
K.Black  27.10.12 21:30

@KajaF co blbneš? :hug: porody jsi taky neměla všechny stejný, každé dítě je taky jiné a dvojčátka? prosimtě prď na výčitky a smutek ;) nebo myslíš že to děcko které si kojila 2.5 roku tě bude mít víc rádo než dvojčátka? že ti budou v dospělosti vyčítat, že jsou traumatizovaný z nedostatku MM? :lol: myslím že ne, tak klid a maminkuj maminko :hug:

 
marmaris
Povídálka 12 příspěvků 27.10.12 21:55

Děkuju za uznání :hug: a chápu i reakce K. Black. Já jsem UM neodmítala, jen jsem chtěla kojit! A přiznávám, že zpočátku ZA KAŽDOU CENU :-) Ale kdyby to období nervů trvalo ještě o pár dní déle, asi už bych to taky vzdala, protože ta chodící mrtvola se ze mě pomalu stávala. ALE! Kdo má chápajícího manžela/ partnera, tak se snad žádné krize bát nemusí, když to netrvá půl roku, třeba.. Toť můj názor

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 27.10.12 22:00

@MartinaIrena
Malej vyžaduje kojení po maximálně dvou hodinách, neodsávám, nejde mi to. Mezi kojením to ze mě teče pomalu proudem, ale jak přiložím odsávačku, přestane to. Sběrače mléka nemají cenu, nikam nechodím, abych musela mít do zásoby, a dát mu z lahve místo jednoho kojení, to jsem zase tam, kde jsem byla :-) Sama nevím, co budu dělat, až budeme omezovat kojení kvůli zavedení příkrmů…

 
marmaris
Povídálka 12 příspěvků 27.10.12 22:01

U mě ale nebyl problém jen s nervy ohledně KOJENÍ, ale celkově KRMENÍ. Když se ti dítě poblinká a je venku všechno, tak je asi jedno, jestli to bylo MM nebo UM. Takže krmení= nervy ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 27.10.12 22:17

@K.Black taky souhlas 8) ja nechapu proc se tim stresujete, ale je to asi pristupem doktoru, tady se mi snazila hebamme pomoct v Nemecku, ale kdyz videla, ze mala jen breci, rekla a dost dala flasku a neresilo se to..Vy tam mate nejake tabulky??jako ze musite odkojit a pak jit??? 8o 8o 8o 8o 8o 8o
kazdopadne ti gratuluji, ze jsi to vyhrala…

 
marmaris
Povídálka 12 příspěvků 27.10.12 22:23

Tabulky na co? Jako kolik by měly vypít?

 
K.Black  27.10.12 22:25

@pomenkova no říká se že z porodnice tě nepustí pokud nenakojíš nějakou dávku :nevim: osobně mám mlíko hned, takže se mě to netýká, ale kdyby tak jdu domů a klidně jim řeknu že kojit nebudu. Naposled jsem kojila jen 5 týdnů, ale v naprosté pohodě, kluk spal v noci se budil jednou :andel: ale kolem toho 5 týdne začal kravit, řev, vztekání, odtrhávání, nechápala jsem, vydržela asi 4nebo 5 dní a dostal flašku, a zas byl dokonalé miminko. Já chvilku trpěla, občas mu kozu vrazila do úlevy, odsávačkou mě to bolelo, a hotovo.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 27.10.12 22:29

@K.Black Jasne nejlepsi pristup, ja bych to nehrotila damy :mrgreen:
me to teda nerozhodilo vubec, mlika sem mela spousty, ale mala se nechtela chytit, tak co??
Ja byla na sunaru, segra byla na sunaru a nikomu se nic nestalo..
ja proti kojeni nejsem, ale pokud to nejde, tak to vyresi jedine flaska a jsou spokojeny deti i mamy ;) ;) ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 27.10.12 22:30

@marmaris No to ja neznam, ale hodne casto ctu, ze nepusteji v Cr z porodnice, tak me to udivilo ;) ;)

 
marmaris
Povídálka 12 příspěvků 27.10.12 22:38

No nepouští, pokud dítě nepřibírá, nezáleží jestli z UM nebo z MM :D

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 27.10.12 22:55

Jsi opravdu statečná :hug: Já měla už od porodu mlíčka málo, takže UM bylo jasné..Nakojit a dokrmit…Kolem 3měsíce mě ale malá odmítala…Utratila jsem hromadu peněz za mléka, čaje, věcí co pomohou ke zvýšení laktace(tím, že odmítala postupně mizelo a já ho do ní chtěla lít alespoň s UM),hromada slz z odmítnutí, pomalu krvavé bradavky z odstříkávání co dvě hodiny…Po 14ti dnech toho trápení jsem vše vzdala! Dodnes, když vidím ve skříni odsávačku, je mi smutno…Ale malá má 9 měsíců, je zdravá a spokojená, co víc si můžu přát :srdce:

 
marmaris
Povídálka 12 příspěvků 27.10.12 23:02

Přesně, zdraví a spokojenost je to nejdůležitější :hug:! Kdybych měla taky problémy s odmítáním, nikdy by se mi to nepodařilo- naštěstí jsme chtěly obě a proto to nakonec šlo :palec:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 27.10.12 23:23

@marmaris Tak to jo, tak s tim sem problemy nemela, mala byla macek ctyrkilovy od porodu a uz jen pribirala :lol: :lol: :lol:
Ale i tak pousteji tady hned takzvany ambulantni porod, po nem se odchazi do ctyr hodin domu, nikdo se nepta jestli dite zhublo do te doby :mrgreen: :mrgreen:

 
katkad79
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 27.10.12 23:52

Tak u nás s nedonošeným miminkem to probíhalo následovně. První dva kluky jsem kojila pouze 6 týdnu protože to prostě nešlo, i teď jsem zase moc chtěla, ale bohužel 5 měsíců jsem odstříkavala jak magor, pořád mi říkali vydrž, vydrž ona se určitě naučí pít - prd nikdy se to pořádně nenaučila takže jsem to po 5 měsících vzdala a malá se během 3 dnů otočila o 180 stupňů. Konečně začala pořádně přibírat a aspoň trochu nějak projevovat, myslím že kdybych se na to vyprdla dřív udělala bych líp. Zkrátka kojení není vždy 100% nejlepší co může maminka miminku dát

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32345 příspěvků 28.10.12 06:15

Prestoze jsi nabidla klasicky pribeh s happyenedem, uvod mi pripomel muj vlastni. Ja jsem skoncila s kojenim v 4,5 mesici s plnym mrazakem mleka, ktere jsem mu nesmela dat - (odebrano pri nedostatecne diete). Dala jsem ho kamosce s adopcetem, nastesti se nemuselo vyhodit :-)

 
Lusíja  28.10.12 08:15

Souhlasím!!! :potlesk:

 
tinina  28.10.12 09:45

Jako bys mluvila o mne, taky jsme to ustaly a kojim 8mesicu, porad bojuji se zatvrdlinama.Mne to za to proste stalo

 
Olion
Závislačka 2692 příspěvků 28.10.12 15:04

Ahoj, si skvělá. já kojila do 4 měsíců z toho jen asi 15dní plně. Myslím že vše by bylo jinak kdyby mi laktační věnovala víc jak 15 minut za celý pobyt v nemocnici.

 
Alberta
Kecalka 456 příspěvků 28.10.12 15:26

Taky jsem si tím prošla. KOJIT ZA KAŽDOU CENU!!! V porodnici mě pustili s tím, že doma se to naučím. Já se doma málem zbláznila, taky jsem zkoušela kdeco, odsávačku přilepenou na prsech, já uřvaná, nervozní, totálně vyčerpaná, malá řvala hlady..to trvalo šílených 6.týdnů, během kterých jsem asi 100× volala různým lakt. poradkyním, ty mi vždycky řekly, že kojení je ÚPLNĚ snadné a hlavně né lahvičku s UM..takže jsem si připadala totálně neschopná, že si ani nezasloužím mít dítě, když nejsem schopná mu dopřát něco tak důležitého a přitom snadného! Po 6.týdnech nám doktorka doporučila příkrm UM, tak jsem sebou málem sekla přímoo v ordinaci, zase výčitky, pocit selhání..Po cestě domů(na to nezapomenu)jsem potkala jednu známou a její první dotaz byl: Kojíš?! Já na to: Jo, ale..Dál jsem se nedostala, přerušila mě se slovy: To je dobře, tak to jsi skvělá matka!..No takže doma zase depky, slzy, ale po příkrmu se malá konečně najedla, byla spokojená a dělaly jsme to tak že, nejdříve kojení pak dokrm UM. V noci jenom kojení. A šlo to! Jako za celou dobu jsem se nezbavila pocitu viny, že jsem to prostě nezvládl, ale aspoň něco. U druhého mimča jsem taky musela bojovat, ale tam už jsem byla zkušená matka :lol: a nakonec ze mě byla profi dlouhokojná. Byla jsem spokojená, ale mé „zlaté“ okolí opět rýpalo, tentokrát z druhé strany, že kojit tak velké dítě je blbost..ale už jsem je všechny poslala k šípku(některé ještě dál :mrgreen: )a kojo si užívala.
Takže chápu matky, že to řeší, když to nejde. Všude do vás hustí, jak je to snadné, dokonce jsem slyšela názory i v porodce, že jenom ten, kdo NECHCE kojit, tak tomu to nejde :twisted: A někteří bl*ci pořád berou kojení jako znak skvělé matky..no nakopala bych do…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 28.10.12 15:56

No ja bych rekla, ze je to totalni zblbnuti maminek o tom kojeni, driv se moje mamka vypiplala jako nedonosenes v karbici s vatou, nebyl inkubator a krmila ji babicka mlikem kravskym…nic se nestalo..v 70 sa­tych letech kdo kojil nebil IN, frcela flaska :mrgreen: No a dneska je to zase otoceny-kdo nekoji neni skvela mama…
ono to ale neni o kozach, ale o citech, ikdyz netvrdim, ze MM neni dulezite :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
katkad79
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 28.10.12 16:54

@Alberta Za otázku Kojiš? Bych já osobně vraždila. Co je komu do toho jak krmím svoje dítě? Samozřejmě s tebou 100% souhlásím kde je hranice co je moc a co je málo? Kdo tyhle hranice určuje?

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 28.10.12 19:37

@katkad79 To ti klidne reknu kdo to zjistuje isntituce, ktery se nudi, porad v MM je to nejlepsi, dite netrpi prdikama, doktori na to dostanou tabulky a uz se jede, pritom kolikrat koji vycerpany mamy, ktere v tom mliku nemuzou mit nic dobryho, kdyz se stresuji, melo by se vic pouzivat zdraveho selskeho rozumu a bude zase lepe vsem :mrgreen:
je to same co s jidlem to se nesmi, to neni bio atd..atd atd…atd..

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 29.10.12 08:31

Jsi šikula, když jsem četla deníček jako bych viděla sebe s první dcerou, byla jsem na tom stejně, hlavně v porodnici nervy jako tráááám, ale doma se to hezky ustálilo a kojila jsem… u druhý dcerky jsem nevěděla kam s mlíkem :mrgreen:

@ncc1701 jéééje,chápu tě, s druhou dcerou jsem byla taky chodící mlíkárna :mrgreen: v té době jsem svý mlíko lila i štěněti :lol: :lol: :lol: měla jsem mlíka mraky a bylo to snad ještě víc na palici než když jsem ho měla málo :zed: ale tak kolem 3.měsíce se to tak trochu upravilo, držím palečky at je to u tebe taky tak :hug:

 
Ozoruška  29.10.12 11:50

Taky jsem na tom byla velmi podobně. Ty nervy, co byly na začátku, jestli se rozkojím nebo ne, malý nechtěl sát dokrm z lahvičky… už bych si to nechtěla zopakovat. Nakonec to po týdnu a půl pravidelného přikládání (tj. ne po 3 hodinách, jak mi tvrdošíjně radily sestry v nemocnici, ale kdykoliv, kdy si malý „řekl“) a odsávání mléka se to povedlo. Malému bude za chvíli 13 měsíců, stále kojím, asi 10 dní už vynechávám noční kojení (vypadalo to, že to malý ustojí, no poslední dny mi v noci dost brečí, když prso nedostane). Jsem zvědavá, jak (a jestli vůbec) najedeme na UM - malému asi nechutná, chce jen to moje, z lahvičky pije vodu i čaj, takže v láhvi problém není. Nicméně jsem za kojení v konečném důsledku ráda, jen ty začátky bývají těžké.

Marmaris, naprosto Tě chápu, čím sis prošla. Gratuluju, že se vše nakonec povedlo a přeji úspěšné postupné odstavování :kytka:

 
Haku
Generální žvanilka 21912 příspěvků 29.10.12 14:57

Taky vidim sebe pri precteni denicku ;) A taky jsem nakonec vylivala mleko z mrazaku, protoze mi kase z toho nechtela a bylo mi toho mleka fakt lito :( :mrgreen: Vylila jsem nakonec neco kolem 2 litru.Ja to tedy mela trochu jine, mala mela slabe sani a v 7 tydnech mela malou vahu, dokonce zhubla a tak nam dr poradila odsavat a davat flaskou a k tomu, dle potreby prikrmovat UM ( to jsem po mesici uz nepotrebovala),tak­ze ja ho odsavala a davala flaskou a z prsu jsem kojila jen rano, to teklo skoro samo takze se najedla ;) Delala jsem to tak do jejich 6 mesicu a z prikrmy jsem odhodila odsavacku a kojila jen z prsu, protoze to uz hlad, diky prikrmum, nemela. Nakonec jsem kojila do jejich 22 mesicu kdy se sama odstavila. A to byl muj sen, kojit tak dlouho dokud se sama neodstavi ;) Ale byl to boj ze zacatku nez jsem poradne nastartovala zvyseni laktace, protoze tim, ze malo pila se mi skoro ztratilo mleko.Jsem rada, ze jsem to nevzdala a kojeni jsem si uzivala tak dllouho.Ale uprimne bych do toho uz podruhe nesla, byla jsem uplne groggy, protoze jsem odsavala co dve hodiny az do 22 hod, pak 4 hod pauza na spani a znovu odsat a pak spanek do 6 hod kdy uz mala vstavala a to celych tech 6 mesicu, do toho jsem si zlomila zapesti takze mazec :oops: Diky Bohu za moji mamku :srdce: :hug:

 
Haku
Generální žvanilka 21912 příspěvků 29.10.12 15:01

Tak mala mi pila UM jen mesic jak jsem popisovala v mem prispevku ( to ji byli 2 mesice a tedy do tri mesicu). Pak mela pouze materske mleko do 22 mesicu, pak jsem zkousela UM z hrnicku a nechtela, pak jsem zcala zkouset kravske a to taky nechce :nevim: Jeste, ze ji jogurty a tvrdy syr ;)

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 29.10.12 21:22

Tenhle deníček mi úžasně mluví z duše. V porodnici jsem prolila zoufalstvím nad kojením-nekojením víc slz, než malá vysála mléka. A to sosala opravdu vší svou miminčí silou. Ale chtěla jsem kojit a malou přikládala, vážila, řikládala a vážila, pořád dokola. A nakonec, po šílených stresech, krmení lžičkou, vypitých kojicích čajích máme tří a půl měsíční, plně kojenou holčičku. Napřibírá tolik jako miminka kolem nás, od porodu vlastně „ztloustla“ o necelá dvě kila, ale je zdravá, má takové ty nádherné faldíčky na nožičkách, je spokojená.
Prsa se mi taky nijak zvlášť nenalévajá, zdá se mi, mám doma i balení Nutrilonu, kdyby náhodou měla Josefína hlad a já už neměla nic, ale zatím jí vždycky stačilo mlíčko ode mě. A z noční můry kojení je příjemná součást dne, kdy se s Jojou tulíme a užíváme si. :kytka:

 
marmaris
Povídálka 12 příspěvků 29.10.12 22:07

Úplně stejné u nás- taky jsem měla doma Nutrilon a naštěstí jsem ho pak už nikdy nemusela vyndat a když jsem ho vyhazovala, rozhodně jsem toho nelitovala tolik, jako toho nastřádaneého MM :) Moje dcerka už od začátku přibírala na spodní hranici, ale je spokojená a zdravá a to je nejdůležitější. Pozítří je jí 9 měsíců a váží 7kg, je to náš drobeček :srdce:

 
Ozoruška  29.10.12 23:55

… tak tak, náš prcek taky naštěstí jogurtem ani tvrdým sýrem neopovrhuje :) Děti si holt vybírají, ale věřím, že KAŽDÁ etapa (dříve nebo později) jednou přejde, zlomí se to a budou dlabat a pít i to, co pro ně my mámy považujeme za nejlepší (pokud je teda naopak svou horlivostí nadobro neodradíme :lol: ).

 
Ozoruška  30.10.12 00:02

To by mi bylo také líto - vylévat pracně odstříkané MM. Je ale fajn, že Ti vůbec odstříkávat šlo. Já jsem snad nikdy neodsála více jak 50 ml (na jedno odsávání), a to z obou prsou. Váhu jsem doma neměla, tak jsem se děsila každé kontroly u doktorky, jestli vůbec prcek přibývá na váze, a ono jo… Není ale taky žádný „mišelinek“, v roce měl 9,1 kg a 75 cm.

 
nepřihl.karin  30.10.12 13:09

Taky jsem pouze odsávala až do 15 měsíců malé, ale jednak proto, že jsem měla pouze jedno dítě, tak mi odsávání 6× denně zas tak nevadilo, druhak jsem jako prvomatka měla strach, že z UM bude malou bolet bříško a taky, proč si to nepřiznat, UM je tak drahé a za ušetřené peníze jsem mohla pořídit něco jiného. A taky mi rvalo srdce, když jsem pak postupně (po 3 měsícíh uskladnění MM v mrazničce) musela mléko vylévat. Jinak, taky jsem ze začátku neměla žádné mléko a hltala jsem informace na netu, jak tvorbu mléka zvýšit. Týden jsem odsála sotva 80ml denně, ale po týdnu prav. odsávání už to bylo 500ml denně

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama