Hormony

Ostatní
  • emimino
  • 14.10.01

Vliv hormonů na schopnost početí

Dobrý den.
Byla jsem u svého gynekologa a ten mi řekl, že jsem nemusela vůbec používat antikoncepci, že bych stejně neotěhotněla. Bral mi totiž krev a zjistil, že mám hodně prolaktinu nějakých 30.
Mám velice nepravidelnou, bolestivou a dlouhou (kolem 14 dní) menstruaci. Beru antikoncepci Depo-provera.
Je mi 18 let. Chtěla bych vysvětlit, co to mělo znamenat, že nemusím používat antikoncepci, ale raději pro jistotu. A jestli je to hodně zlé, ta výše prolaktinu. Dal mi prášky Medocriptine.
Děkuji za odpověď.
 Zuzka

Ahoj Zuzko,
nejsem odborník, takže nejsem schopna fundovaně odpovědět.
Vím, že v těle ženy mohou být „mimo normu“ hladiny určitých hormonů, které ovlivňují schopnost ženy otěhotnět (schopnost ovulace vajíček, schopnost uhnízdění oplodněného vajíčka atd). Pokud chce taková žena otěhotnět, musí se léčit. Léčba probíhá medikamentózně a má za úkol dostat hladinu hormonů do „normy“.
Musím říci, že sdělení zdravotního stavu formou, jakou sdělil Tvůj gynekolog se mi ani trošku nezamlouvá. Nevím z jakého důvodu byly testy prováděny, ani zda chceš otěhotnět či nikoliv, ale myslím si, že 1. se to dalo říci poněkud lidštěji a 2. měl Ti vše dopodrobna vysvětlit. Řada lékařů vůbec nebere v potaz pocity svých pacientek a rádi si některé informace nechávají pro sebe.
Proto příště až lékaře navštívíš, požaduj, aby Ti vše vysvětlil ihned na místě. Také bych být Tebou chtěla, aby mi pomohl a snažil se upravit menstruační cyklus (ať už jde o pravidelnost, bolestivost a hlavně délku).
Bohužel víc k tomuto problému nevím. Šárka

Váš příspěvek
Leeila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.01 10:41

To je opravdu dost zvláštní přístup lékaře v tak důležité věci jako je těhotenství. Co se mě týče, udělala bych přesně to, co radí Šárka. Navštívila bych znovu lékaře a požadovala přesnější výklad a žádala bych nějaké řešení. V opačném případě bych se poohlédla po novém. Lékař je tu snad od toho, aby nám pacientům pomohl.

Vložit nový komentář