Já jsem v pohodě, co dál ?

Snažení

Ahoj, pokoušíme se s manželkou o děťátko už více jak rok .....

Po 14 měsících už nám asi začalo docházet, že ne všechno je v pořádku a tak jsme začali pátrat po příčinách. Gynekoložka manželku začíná sledovat ultrazvukem, mě poslala na spermiogram.
Na mé straně vše dopadlo dobře, 85 mil a pohyblivost také dobrá, ale mám pocit, že paní doktorka zcela ignoruje indikaci u manželky - menstruace po 60 dnech je asi víc než jen náhoda.
Nemáte někdo ponětí, co by to mohlo být a pokud ano, jaký je další postup ?

Díky za radu

Váš příspěvek
Justyna
Povídálka 29 příspěvků 26.03.05 19:17

Ahoj Rave,
buď rád, že máš spermiogram v pořádku, je to dle mého názoru už z 50% dobrá zpráva :) … Jinak co se týče tvé manželky řekla bych, že to je fakt blbé mít 60denní cyklus, když normální je cca 28 dní, a tzn., že tvá žena má místo normálních 12 ovulací ročně pouhých 6 ovulací… No, a pokud je tedy normální snažit se 1 rok, tak u vás při délce cyklu tvé ženy je asi normální snažit se 2 roky. A tvá žena si neměří bazální teplotu, aby měla jistotu, že u ní skutečně ovulace probíhá? Myslím, že to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou si může i žena v klidu domova zjistit. Asi by také její doktorka měla udělat hormonální profil, zda je vše v pořádku. Sledování ultrazvukem, zda rostou folikuly, je bezesporu také na místě. Jinak ti přeji, ať se vám co nejdříve mimi povede!!! Já jsem taky snažilka, asi 1/2 roku, a chystám taky manžela vyslat na kontrolu spermiogramu, tak máme z toho docela obavy… Takže vzhůru ke // na těhotenském testíku!!! Ať se vám daří!
Justýna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.05 20:02

Já si navíc myslím, že pokud jsou cykly po 60 dnech, že budou nejspíš anovulační…Příčin může tolik, že jen podle jedné informace (délka cyklu) se těžko dá ukázat na jednu. Co doktor, udělal krevní rozbor?
Lionett

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.05 14:12

MS po 60 dnech se mi zdá skutečně trochu dlouhá a asi spíš nebude vůbec docházet k ovulaci. To dr. zjistí na ultrazvuku, ale příčit to může mít spoustu. Děla nějaké krevní testy na hladiny hormonů?
Pokud k dr nemáte nebo nebudete mít důvěru zkuste jít jinam. Nebo to zkuste alespoň někde konzultovat s jiným lékařem. To hodně pomůže. Uklidní že vaše lékařka dělá co má, nebo si na základě toho najdete jinou.
Přeji hodně štěstí. A brzy // na testíku.
Ryšavka

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 29.03.05 14:20

Ahoda:))

Určitě se vám zadaří!!!! Já v době, kdy jsem přišla do jiného stavu jsem měla jednou MS po 30 dnech, pak zas klidně po 56 ..... a podařilo se hned 1. měsíc (a to jsme spolu spali max. 1krát týdně). Takže ani porucha délky cyklu nemusí být nutně příčina neplodnosti. Spíš ta ovulace.. … No, o tom nic nevím, tak se do toho nebudu pouštět.
Vím, že na psychiku je to asi hodně náročný …ale mě se 14 měsíců nezdá jako taková doba. Kamarádka otěhotněla po roce a půl …v okamžiku, kdy přestala myslet na to, že to CHCE. (plus měla nějaký hormonální problém).

Píšu chaoticky, jen chci povzbudit: určitě vám to vyjde!!!!

Zdraví Baghira a za 14 dní roční Eliška

Rave
Nováček 7 příspěvků 31.03.05 14:07

Ahoj,
teplotu si měří, ale je to v podstatě rovná křivka, takže asi nebude probíhat ovulace. Tento týden byla u nové doktorky, krev a ultrazvuk příští týden, snad to dobře dopadne.
Díky :-)

Rave
Nováček 7 příspěvků 31.03.05 14:10

Ano, anovulační cyklus je asi pravděpodobný, krev byla včera, výsledky asi naznačí, kudy dál.

Rave
Nováček 7 příspěvků 31.03.05 14:15

díky za povzbuzení :-)

Monnatka
Povídálka 12 příspěvků 31.03.05 15:32

Ahoj,

já se s manželem pokouším o miminko přes rok a půl. Teď chodíme do antisterilní poradny. Myslím si, že by jste spíš než ke gynekoložce měli začít chodit do nějakého centra (antisterilní poradny), kde jsou odborníci. Mi jsme začali chodit do Motola, dělají nám různá vyšetření (manžel je v pořádku). V úterý jdu k doktorovi který se o nás stará pro výsledky všech vyšetření a pro zprávu, jak mě bude léčit. Zkuste to, myslím že to není k zahození. Jsou v nemocnicích (spíš v těch věčích) nebo jsou i soukromá centra.
Držím vám moc palce. Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.05 16:00

Měla jsem stejný problém. MS po 40-60 dnech. Bylo to tím, že jsem od puberty nic nedělala pro její zpravidelnění, a tak když jsme se ve 22 začali snažit, 2 roky to nešlo. Připisovala jsem to rušnému životu v Praze.
Navštívila jsem doktorku a ta zjistila vysokou hladinu hormonu, který mají matky při kojení. Taky jsem nikdy neměla ovulaci. Na:,–(ila Utrogestan a Clostylbegyt. Přestěhovali jsme se do menšího města, já se zklidnila a do 3 měsíců jsme zaznamenali 2 čárky na testíku. Dnes máme 1,5 roku starého kluka a měsíc před porodem dalšího dítěte. MS se po porodu sama upravila na 30 dní a 2. otěhotnění šlo úplně samo.

Neklesejte na mysli! Dneska je medicína hrozně daleko a určitě pomůže i Vám.

Elza

Rave
Nováček 7 příspěvků 01.04.05 08:04

Díky,
asi za týden budeme vědět taky víc, snad bude stačit jednoduchá medikace a vše se upraví.

Rave
Nováček 7 příspěvků 01.04.05 08:06

Díky za radu, ale myslím, že na tohle je ještě chvíli čas, protože jsme s tím v podstatě ještě nic neudělali a neznáme zdravotní stav manželky. tředa už tam se zjistí, proč to nejde :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.05 14:09

Zdravím Vás! Mám podobný problém jako Vaše manželka. Rok se marně snažíme, můj manžel má spermiogram v pořádku a já anovulační cykly. Na řešení mého problému jsem dostala Clomhexal a Duphaston. Clomhexal na ovulaci (ta potom opravdu přišla) a Duphaston na zpravidelnění cyklu. Přestože léky jsem poctivě brala půl roku, dosud těhotná nejsem. Další diagnóza u mě zní cysta na levém vaječníku a pravděpodobně neprůchodné vejcovody, takže mě čeká laparoskopický zákrok. Ale nechci u Vás malovat čerty na zeď a věřím, že Vám postačí nasazení léků a podaří se. Jen pro Vaši informaci posílám příčiny neplodnosti, jak jsou shrnuty na http://www.iscare.cz/neppric.asp: Neplodnost - nejčastější příčiny


nepřítomnost ovulace (anovulace)- nedochází k uvolnění vajíčka z vaječníku
nedostatečná funkce žlutého tělíska - žluté tělísko vzniká ve vaječníku po ovulaci a hormonálně ovlivňuje první týdny těhotenství
syndrom polycystických vaječníků - soubor celé řady odchylek v hormonálním prostředí ženy
zvýšená hladina prolaktinu (PRL) - proklaktin je hypofyzární hormon, který tlumí vyzrávání vajíčka ve vaječníku a menstruační cyklus, a tím i možnost oplodnění,
neprůchodnost vejcovodů - bývá způsobena komplikovaným průběhem zánětu slepého střeva, gynekologickými záněty v malé pánvi, mimoděložním těhotenstvím nebo endometriózou na pobřišnici (zde se pak tvoří srůsty mající za následek neprůchodnost)
endometrióza - je to onemocnění, při kterém se děložní sliznice vyskytuje mimo děložní dutinu na pobřišnici, ve vaječnících nebo i kdekoliv jinde. Na ložiska endometriózy působí hormonální změny jako na děložní sliznici v děloze, dochází v období mense z těchto ložisek ke krvácení. Při endometrióze ve vaječnících dochází v těchto případech k hromadění krve a tvorbě cyst.
imnologické příčiny - u žen
přítomnost protilátek proti spermiím - protilátky v děložním hlenu, což je překážkou pro proniknutí spermií do dělohy resp. k vaječníků
protilátky proti obalu vajíček u ženy
změna buněčné imunity proti spermiím a budoucí placentě
imunologické příčiny - u mužů
protilátky proti spermiím - tzv. antispermatické protilátky (ASA) mají za následek slepení spermií a znemožnění jejich pohybu
odchylná genetická výbava (karyotyp)
patologický spermiogram - kdy v jednom mililitru spermatu je méně než 20 miliónů spermií a zejména mají-li sníženou pohyblivost (motilitu)
nemožnost tvorby vlastních vajíček - následek intenzivní chemoterapie, nebo kdy nedochází k tvorbě vajíček ani po hormonální léčbě, eventuelně v případech chirurgického odstranění vaječníků
idiopatická příčina - stav kdy, není známa příčina sterility.
Věřím, že jste pro Vaši ženu oporou, protože ani pro ni to zcela jistě není jednoduché období. Vím to podle sebe… Přeji mnoho úspěchů! Linda

Rave
Nováček 7 příspěvků 04.04.05 12:54

Díky za vyčerpávající odpověď :-)
Snad jsem jí oporou, věřím tomu.

Rave
Nováček 7 příspěvků 15.04.05 08:14

Manželka má již výsledky z hormonálního vyšetření, až na nízkou hladinu prolaktinu jsou hodnoty v pořádku. Bohužel bývá prolaktinu naměřeno více, s nízkou hladinou se lékařka málo kdy setká. Nevíte někdo, co to znamená? Test se bude ještě jednou opakovat.
Díky za odpověď

Vložit nový komentář