Jak jsem ke Klárce přišla

Porod

Přečetla jsem si pár deníčků a rozhodla se, že se s vámi podělím o svůj životní zážitek, porod mé dcerky Klárky. Celé těhotenství (vzhledem k mému věku 35) bylo naprosto předpisové. Probíhalo na jedničku, screeningové testy ukázkové a malé Klárce se v bříšku krásně dařilo. Celé těhotenství jsem chodila se psem po kopcích, denně 15 km. To, co přišlo ve finální fázi, jsem ani ve snu nečekala. Malá Klárka se narodila 20. 8. 2012 v 0:20. Porodní váha 3665 gramů a délka 52 cm. Přenášela jsem sedm dní. Porod byl neuvěřitelný a končil císařským řezem.


1 komentář

V neděli někdy kolem tří jsem začala mít kontrakce. V pátek jsem byla ještě úplně zavřená a na porod to nevypadalo. Před námi byla největší vedra léta. V pátek jsem byla 40+5. V šest jsem si šla dát standardně nedělní sprchu před večerní procházkou. A kontrakce pokračovaly. Na procházce (hodina a půl) jsem měla tři. Když jsem se vrátila domů, tak hodinu po 15 minutách. Připravila jsem večeři, najedli jsme se a šli jsme se pomalu chystat na cestu do porodnice a čekat až se dostaneme na kontrakce po pěti minutách, ale to se nestalo – děloha začala hyperaktivně pracovat a během půl hodiny jsem měla kontrakce po dvou minutách, takže jsme urychleně jeli do porodnice. Cestou to už jelo, kontrakce za kontrakcí a nešlo to nijak ovládat.

Přítel zůstal na chodbě a já šla na příjem. Paní doktorka do mě sáhla a prý už jsem otevřená na 8 cm. Jakmile ukončila vyšetření tak jsem začala silně krvácet, komplet celé nohy od krve a pode mnou louže krve. Takže to vyvolalo maximální chaos. Hned jsem dostala infuze. Přítel seděl venku a kolem začal lítat celý personál, takže byl chudák v šoku, co se děje. Já šla hned na porodní sál a intenzita kontrakcí se zkrátila, takže mezi kontrakcemi už byla přestávka třeba 10 sekund a krvácení sílilo (to celé byla otázka tak 5 minut), takže žádná příprava, nic. Na monitoru bylo vidět, že je Klárka zatím v pohodě a srdíčko pracuje jak má. Hrábl do mě doktor, co mě měl na starost. Říkal, že už jsem otevřená na 9 cm a že se to snad přirozeně zvládne i přes to krvácení.

Jenže pak se stalo něco, co přirozený porod ukončilo, protože přišla kontrakce, která nechtěla povolit, asi po dvou minutách bylo vidět, že to srdíčku miminka jaksi nesedí a já slyšela, jak přestává pracovat. Tak to už jsem měla fakt strach (do té doby jsem byla v klidu a neustále jsem se omlouvala, že jsem jim tam způsobila takový chaos). Bylo rozhodnuto, já se během pár sekund objevila na operačním sále. Do toho, abych se jako nenudila, se po mě chtělo podepisovat nějaké přijímací papíry a nakonec to musel dělat za mě přítel. Během chvilky tam byl celý operační tým. No a já se pak probrala s tím, že malá je v pořádku a že vážila tolik a měřila tolik (což jsem si pak nepamatovala) a přítel mi taky něco říkal, taky nevím co. Ráno na JIPce jsem zjišťovala, kde mám nějaké věci a tak.

Doktor mi pak vysvětloval, co se stalo. Měla jsem překotný porod a děloha pracovala hyperaktivně. Důvod krvácení byl, že se začala předčasně (z důvodu překotného porodu) odlučovat placenta. Doktor mi říkal, že to bylo za pět minut dvanáct, přijet o deset minut později, tak bych asi vykrvácela.

Dnes už máme za sebou šestinedělí, Klárka má dva měsíce a má se k světu.

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 26.10.12 07:55

Gratuluji a jsem ráda, že to dopadlo dobře! :srdce: :*

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 26.10.12 07:56

Gratuluji k male :hug:,hlavni ze jste obe v poradku a zdrave :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 26.10.12 10:09

Gratuluji k holčičce :-) :andel:

 
infantka
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 27.10.12 08:06

Moc blahopřeji ke Klárce! :kytka: Nám se naše Klárka narodila před necelými dvěma týdny, 15.10., s podobnými mírami jako Vaše: 3865 g a 52 cm :) Rodily jsme den před termínem, sice déle, ale finální spád byl velmi rychlý, taky jsem ztratila příliš mnoho krve, ale jsme obě v pořádku..
Tak já a naše Klárka posíláme pozdravy s přáním hodně zdraví Vaší dvojce maminka a Klárka :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama