Jak jsem nerodila u Apolináře

Těhotenství
  • 29.09.02

Od 16. týdne těhotenství jsem chodila do porodnice u Apolináře, protože jsem měla pozitivní test na protilátky. Absolvovala jsem amniocentézu a poté jsem

Chodila každý měsíc na krev a ultrazvuk. Vše dopadlo dobře, v porodnici se mi líbilo a byla jsem spokojena i s chováním personálu. Až do dnešního dne. Jsem již po termínu porodu, takže do poradny a na monitor chodím třikrát týdně. Dnes mi ale pan doktor v poradně jen tak mimochodem sdělil, že ode dnešního dne oba porodní sály nepřijímají /ačkoliv na papírku v čekárně byla informace jen o uzavření prvního sálu/ z důvodu „gruntování“, a že si mám v případě začínajícího porodu najít jinou porodnici. Na můj nesouhlas, že jsem absolvovala předporodní kurs na jejich klinice mi bylo řečeno, že se nedá nic dělat. Tento přístup nás natolik zaskočil, že jsme se rozhodli Vám napsat. Nejen, že nás o uzavření porodních sálů vůbec předem neinformovali, ale vlastně by jim bylo úplně lhostejné, kdybychom přijeli místo na kontrolu rovnou rodit. Klidně by nás poslali na jinou kliniku a riskovali tím zdraví mé i miminka. Přitom by stačilo včas informovat o uzavření sálu a my bychom se podle toho zařídili.

Přesvědčila jsem se o tom, že nestačí, aby v porodnici byly kapacity, ale že je důležitý také lidský přístup, který u Apolináře asi chybí.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.02 17:39

Uzavření porodních sálů probíhá v porodnicích povinně asi dvakrát do roka z důvodu dezinfekce a občas se také maluje. Mě se něco podobného stalo před pár měsíci na Bulovce, která byla uzavřena na 3 dny. Nikdo z personálu se tím nijak nezabýval, jen vyvěsili asi dva týdny předem ceduli. Přesně jsem se „trefila“ do uzavírky a teď jsem ráda, protože jsem jela rodit do Vrchlabí a bylo to skvělé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.02 10:40

Dnes jsem byla v poradne u Apolinare, od zitrejsiho rana bude podle sestricek prijem obnoven. Nevim, jestli je to pro Vas jeste aktualni.

Vložit nový komentář