Jak na stehy?

Ostatní
  • 05.02.02

Před týdnem nás propustili z porodnice, Barborka je v pořádku, já také, až na ten nástřih, při močení mi moč stéká na stehy a pálí to jak čert, nemáte někdo radu? Jak hráz nejlépe hojit?

Nástřih je dobré často omývat vodou, často měnit vložky, natírat kalciovou mastí. Při močení je možné na ráně držet vložku, mě se osvědčilo močit ve stoje - moč tak na ránu nestékala. Jinak gratuluji k maličké a přeji hodně zdraví a štěstí pro vás obě.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.02 17:07

Já jsem přišla z porodnice v pátek, takže jsem na tom podobně. Po všech třech porodech jsem to řešila tak, že jsem vždycky močila ve sprše a sprchovala jsem se při tom vlažnou vodou. Radili nám to v porodnici a opravdu mi to uleví. Ať nás to brzo nebolí - přeje Pavla

Michala3
Povídálka 24 příspěvků 06.02.02 14:12

Jiná možnost je, dělat si odvary z dubové kůry /sedací koupele, nebo oplachy. rány se nedotýkáte, takže to není bolestivé./.Taky existuje gel z dubové kůry. Urychluje to hojení ran.Souhlasím s močením v koupelně pod sprchou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.02 19:24

Při prvním porodu mě nastřihli a já se stejně ještě roztrhla,rána se špatně hojila.Tehdy nám v porodnici nikdo neřekl,že je dobré ta místa sprchovat vlažnou-spíš studenější- vodou hodně často,třeba 10krát denně a přitom si ve sprše ulevit.To mi řekla až sestra při kontrole 10 dní od porodu.A ještě doporučila dělat si sedací koupele v zlatobýlu,tuto bylinu by měli mít v lékárně.Pak se mi to už hodně rychle zatáhlo.Přeju brzkou úlevu a hodně radosti z miminka.

Vložit nový komentář