Jak potratit a nezbláznit se

Nejtěžší, psychicky nejnáročnější a nejbolavější období, které jsem mohla zažít. Na spontánní potrat jsem od zjištění, že miminko zemřelo, čekala 17 dní. Celkově bylo mrtvé asi 7 týdnů. Kdybych se měla rozhodnout znova, šla bych opět stejnou cestou.

Jak potratit a nezbláznit se

Jedeme se podívat na náš budoucí dům. A jedeme se podívat už ve čtyřech. 3. května jsem našla na testu //, po 10 měsících snažení a jednom spontánním potratu. Dům se nám líbí, a tak po spoustě byrokracie a vyjednávání je náš!

V červenci jedeme na týden k našim a potom se těšíme na prvotrimestriální screening, v sobotu říkám mamce, že se vůbec necítím těhotně. Intuice na mě řve jako blázen, nepřipouštím žádný problém. V pondělí 11. 7. v 11 hodin jdeme s manželem na Genetiku do Plzně. Dcerka měla jet s námi. Na poslední chvíli měním plán a necháváme ji u tchyně, cítím, že to nebude dobrý, do kabelky přihazuju další balíček papírových kapesníků…

Intuici mi potvrzuje velmi příjemná doktorka, která jedná naprosto citlivě a profesionálně. Naše miminko se přestalo vyvíjet v 9+2 týdnu těhotenství, dle menstruace mělo ten den být 13+4. Přichází další lékař, vše potvrzuje. Pláču. Doktorka píše zprávu a doporučuje okamžitou revizi dělohy. Já jen brečím, mozek mi nefunguje. S manželem se složíme v autě, objímáme se, pláčeme spolu. Co budeme dál proboha dělat… Proč to potkalo zrovna nás? Máme spoustu otázek, na které nikdo nedokáže odpovědět…

Jedeme do FN Plzeň, chci to mít co nejdříve za sebou, pořád jsem v šoku. Čekáme 2 hodiny mezi těhulema. Horko, dusno, klepu se, přemýšlím. Vlastně na revizi nechci, tak proč tu sedím… No, nic, do 13:30 jim dám šanci, pak odcházím. Ve 13:28 volají moje číslo. :-D

Doktor opět potvrzuje, že miminko zemřelo a ptá se, co mám v plánu. Ptám se ho na přírodu, zda by bylo možný to nechat na ní, přece jen moje tělo není hloupé… Sestra se zatváří pohrdavě a doktor mi řekne, že očividně se k tomu příroda zatím vůbec nijak nestaví a jestli chci umřít na zánět dělohy, vykrvácet nebo být neplodná. O rizicích revize nepadá ani slovo.

Ptám se, jak teda revize probíhá. Doktor mi řekl, že mrtvý plod vycucnou takovým brčkem jako od mekáče a následně vyčistí kyretou dělohu. Zírám a nevěřím vlastním uším. Mám chuť mu nacpat brčko od mekáče do zadku! Ptám se na rizika revize. Samozřejmě jsou, tady máte papír a přečtěte si to doma v klidu a podepište.

Super, takže vlastně souhlasím s tím, že když to někdo udělá blbě, tak mi vezmou celou dělohu a protože jsem podepsala, nikdo za nic nemůže. Uf. Po mírném nátlaku manžela, který je stále v šoku a doktor mu barvitě vylíčil, jak do týdne zhynu bídnou smrtí, mi sestra bere krev a objednávám se na ráno na revizi. Odcházíme.

Doma přemýšlím, hledám podporu žen, které prošly tou samou situací a jak ji řešily. V soukromé skupině na FB narážím na dvě úžasné duše, které mě podporují v tom, že to můžu zkusit. Na revizi můžu jít vždycky. A hlavně jinam! K doktorovi s brčkem z mekáče ne! Večer volám do FN a revizi ruším. Mají řeči, ale já nejsem debil a rizik jsem si vědoma. Potom, co jsem ve FN zažila u porodu už mě jen tak něco nevystraší.

A tak čekám… Čekání je zdlouhavý a na palici, naštěstí mě rozptyluje začínající rekonstrukce na baráku. Připomíná mi to přenášení v těhotenství. Taky nevíte, kdy to přijde, jaký to bude atd.

V úterý 19. 7. jsem byla na kontrole u své gynekoložky. Ta by mě samozřejmě nejradši viděla už na revizi jako 9,9 z 10 zdravotníků, ale je velmi respektující, neprudí, nezastrašuje, nevydírá. Vyšetří mě na mou žádost, udělá ultrazvuk. Placenta je už hodně nabobtnaná, vyplňuje skoro celou dělohu, pod ní se tvoří krevní sraženina. Už to prý dlouho trvat nebude. Klade mi na srdce, ať mám připravenou tašku, kdyby cokoliv. Z ordinace odcházím s úsměvem. Jsem ráda, že někdo respektuje moje rozhodnutí. Doktorka je výborná!

Poprvé začínám špinit 22. 7. v noci. V pátek přijela máma, miminko se potřebovalo rozloučit s babičkou, už mi to docvaklo. Popovídaly jsme si, pobrečely jsme si, objaly jsme se a v noci přišlo špinění. Od té doby jen špinění a pobolívání podbřišku.

26. 7. večer mám pravidelné kontrakce, ale dají se zaspat. Tak teda nic no. :-( Další den ticho po pěšině, já se chovám jako nechutná zmije, dítě nespí, asi něco cítí.

28. 7. v den, kdy bych měla být v 16+0 týden těhotenství mi je od rána zvláštně, moc nepracuju, ráno nemám ani chuť snídat, brečím a vztekám se, že už chci, aby se narodilo, už mě nebaví čekat a dávám mu čas do neděle a pak půjdu na revizi. Píšu to do soukromé skupiny na FB, holky mě podporují, hned je mi lépe. Manžel souhlasí.

Miminko si výhružku asi vzalo k srdci, protože kolem 13. hodiny začínám cítit něco v podbřišku, vařím těstoviny k obědu, obědváme. Informuju manžela, že se něco děje, ať už si nedává pivo, kdyby něco… Jsme sice na baráku, ale koupelna je tu použitelná. Spíme tady už od víkendu, kdy přijeli naši, abychom nemuseli pořád pendlovat do Plzně a zpátky. Jdeme si s Julou lehnout, samozřejmě nespí a já mám vlny po 7-10 minutách. Koukáme na Shreka, občas už si zafuním.

Kolem 16. hodiny už to začíná být hodně zajímavý, zaujímám různé pozice v posteli a hučím do polštáře. V 16:34 mi praskla voda. Valí se ven, rychle běžím do koupelny, volám manžela, ať zabaví dceru. Cítím takové divné vyklouznutí, nastavuji ruku a mé miminko mi vyklouzlo do dlaně. Je krásné! Má asi 3 cm, hlavu jak ufounek, dvě oči, maličké ručičky a na nich pět prstíčků. Nožičky jako žabička. Volám manžela, společně si ho prohlížíme, dáváme ho do misky.

Ovšem potom následuje slušný hardcore. Vypadá to jak kuřecí játra a musím toho mít v děloze tak 10 kg, jinak si to neumím vysvětlit. Z vany v podstatě nemám šanci vylézt, každou 1-2 minuty se dostavuje kontrakce, kdy mám chuť vytrhat zubama dlaždičky v koupelně. Učinila jsem jen dva pokusy. Při prvním jsem si sedla na židli v kuchyni. Když jsem po třech kontrakcích vstala, vypadlo to, že v kuchyni někdo někoho minimálně hodně zranil. :-D

Lezu zpátky do vany, nemá to smysl. Dítě občas přijde zkontrolovat situaci, hlásí po celým baráku, že je všude krev a zase si odchází hrát. V 19 hodin už jsem z toho dost unavená, nejím, nepiju, v hlavě mi běží scénář, že takhle teda umřít nechci.

Manželovi říkám, že pobalíme nejnutnější a vrátíme se do Plzně. V půl osmé konzultuju po telefonu s porodní asistentkou situaci. Shodneme se, že do 21. hodiny je adekvátní doba čekat, pak jet do nemocnice. Je mi na zvracení, beru si vodu a kýbl, vracíme se do Plzně. Po cestě div v kontrakcích nevyvrátím dveře od auta, dítě usnulo a mně je o moc lépe.

Doma není nic k jídlu, stavujeme se v Lidlu pro pečivo, na umření se necítím, tohle se dneska konat nebude. Děloha šílí, celou dobu. Nutně se potřebuje něčeho zbavit. Já už šílím taky. Z posledních sil vylezu 3 patra bez výtahu, odhazuju nasáknutý ručník krví a skáču do naší krásný vany. Najednou se něco valí ven. Uvízlo to na půli cesty… a příčina všeho se právě narodila. Placenta. Velká jako moje dlaň. A s ní další obrovský sraženiny krve. Volám manžela, díváme se na placentu.

Dítě to ohodnotilo slovy: „No, ty vole, mami, ty máš bobek. To je macek.“

Co na to říct, směju se, je mi nádherně. Kontrakce okamžitě ustaly, přestala se valit krev. Sprcha, lezu ven, vařím si kontryhel a řebříček, volám porodní asistentce, že má vše šťastný konec. A je právě po 21. hodině.

Žádný další brutální krvácení se nekoná, podbřišek pobolívá, děloha se zatahuje, dítě se kojí, takže tomu aktivně pomáhá. O půlnoci jdu spát. Unavená, ale šťastná! I přesto, že mi dítě zemřelo, dokázala jsem ho důstojně porodit a v sobotu se s ním rozloučíme. Pohřbíme ho i s placentou v zahradě. U domu, který měl být jeho novým domovem. Bude tam s námi napořád. :-)

Článek píšu den po, je mi fajn, ani očistky nejsou žádný šílený krvácení, cítím se dobře, piju pořád čaj z kontryhele a řebříčku a jsem zase o velkou zkušenost silnější. :-)

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se dočetli až sem a všem, kteří mě podporovali a věřili mi, že to zvládnu! Největší dík patří mému manželovi a dcerce, kteří to čekání se mnou vydrželi. A obrovský dík patří holkám do skupiny na FB, které mě podpořily a podporují stále, respektující doktorce a vlastně i mojí mamince, která si nechala svoje předsudky a fandila mi, ať už se rozhodnu jakkoliv. Díky moc všem. :-)

Na otázky, které jsem si kladla na začátku. Proč zrovna my? Jsem si vlastně časem odpověděla sama. Prostě to tak mělo být, celá situace mi ukázala další směr, další rozměr a dokázala jsem sama sobě, že moje děloha rozhodně nemá žádný slabý kontrakce (jak jsem měla v propouštěcí zprávě z porodnice) a dokáže porodit další dítě. Možná jsem potřebovala odstranit nějaký blok, potřebovala jsem si dokázat, že to dám. Je toho spoustu a vydalo by to na další dlouhý článek, ale rozhodně mě tohle všechno hodně posílilo. :-)

P. S.: Tento článek rozhodně není žádným návodem na spontánní potrat, je to jen má zkušenost a jiné zkušenosti se mohou hodně lišit. ;-)

Velikost písma:
4040
8.8.16 00:12

Smekám, taky jsem to takhle chtěla…ale jsem vyměkla a šla na revizi :,(

 • Nahlásit
41933
8.8.16 00:24

Držím palce, ať se brzy zadaří :hug:

 • Nahlásit
427
8.8.16 01:01

Je mi to líto. :( To, že jsi to nechala na přírodě, se mi celkem sympatické, i když já jsem srab a asi bych důvěřovala doktorům. Co se mi asi nelíbí, je fakt, že u toho byla přítomna i malá dcerka…u porodu, kdy se jedná o mrtvé miminko. :( Docela hororový zážitek. Musela jsi čekat i kritické ohlasy na svůj deníček, jdeš s tímto deníčkem s kůží na trh. Každopádně přeju, ať se brzo zadaří otěhotnět a vše je v pořádku :kytka:

 • Nahlásit
427
8.8.16 01:04

Jo a musím ještě říct, že máš teda velikou oporu v partnerovi. Můj by mě v takovém rozhodnutí rozhodně nepodporoval a už vůbec by se nešel podívat na miminko či dokonce na placentu. A asi bych to ani nechtěla. Pro své miminko jsi ale zařídila důstojný odchod. To brčko z mekáče zní fakt strašně. Akorát já bych si to asi prostě chtěla prožít sama, bez muže a malé dcery.

 • Nahlásit
Anonymní
8.8.16 03:55

Porod - potrat úžasný, rozhodně lepší vzdání úcty miminku než aby skončilo nepoznáno a rozerváno jako biologický odpad. :palec:
Co mě trochu zaráží, není ani tak přítomnost dcerky, s tím problém nemám, ale slovník holčičky s ohledem na věk, kdy je údajně ještě kojená. Podobný výšplecht bych čekala od pubertou cloumaného teenegera :think:

 • Nahlásit
 • Upravit
1581
8.8.16 04:36

Máš mou podporu v tom nechat to na přírodě, taky mi ty doktorské drastické zásahy nejsou po chuti. Jen mě taky zarazil slovník kojené holčičky a pak to, že miminko bylo i po 7 týdnech v takovém stavu, jak popisuješ. Já bych měla za to, že už by mělo být ve stadiu rozkladu, přeci jen bylo mrtvé dlouho… Jen toto mi nesedí, jinak jsem ráda, že jsi v pořádku a že se to povedlo přirozeně a přeji brzké a úspěšné otěhotnění.

 • Nahlásit
7965
8.8.16 06:23

Divny slovnik ditete…divne studovat placentu a mrtve miminko ktere uz by po tolika tydnech bylo v rozkladu nejak mi ten denicek nesedi. a neverim ze nejaky doktor rekl ze ho vysajou brckě z mekace 8o jinak hodne stesti teda

 • Nahlásit
45
8.8.16 07:17

Klobouk dolů a držím pěsti do dalšího :-)

 • Nahlásit
1335
8.8.16 08:15

@phoma ..taky si myslím, že by po tolika týdnech už dávno ten plod nevypadal jako „ufonek“. Jsem si tím dokonce jistá…

 • Nahlásit
2455
8.8.16 08:18

Můžu se zeptat, kam chodíš k doktorce? Tuším, že ke stejné jako já…
Jinak mi na deníčku přijde divná přítomnost dcerky u toho všeho.

 • Nahlásit
5512
8.8.16 08:38

Super, gratuluju k úspěšnému zážitku, i když ne zrovna příjemnému. Na přítomnosti dcery u toho všeho mi nepřijde divné vůbec nic a jí jistě taky ne ;) To jenom my, dospělí, jsme se naučili, že by z toho malé dítě mělo mít trauma… no, evidentně nemá :jazyk:
Přeju jen pozitivní kometáře, nejsem si jistá, že bych šla s kůží na trh zrovna na emiminu :mrgreen:
Jinak naprosto chápu tvoje rozhodnutí, druhé dítě jsem taky rodila doma a v případě potratu by tomu bylo nejinak.
Přeju ti, ať si brzo prožiješ další porod, tentokrát s radostným koncem :hug:

 • Nahlásit
384
8.8.16 08:44

Mohla bych tě poprosit o jméno doktorky? Z tvého vyprávění to bude sympatická lékařka :pankac: Klidně napiš soukromou zprávu. Jinak deníček super :potlesk: Máš můj obdiv :kytka:

 • Nahlásit
4233
8.8.16 08:49

No, celý je to divný, když doktor řekne, že se mrtvý plod vysaje jakoby brčkem, tak je hovado, ale když malinké dítě praví ty vole, tak to je normální? Přítomnost toho dítěte -jak ho nazýváš celou dobu u celé akce bych snad ani nekomentovala. Jinak několik týdnu mrtvý plod už by byl macerovaný. A prohlížet si ho a dávat do mističky, to už je fakt silný kafe. Ale tvoje věc, když se ti to celé chtělo absolvovat, místo jednoduchého zákroku v narkoze. Někdo to tak holt má.
Ale fakt mě zarazilo to, jak se rozněžňuješ nad mrtvým plodem, ale živá několikaletá holčička je TO dítě, divný

 • Nahlásit
5819
8.8.16 09:01

Jak už jsem psala na konikovy si silene silná žena a neboj jak si vše zvládla já podstoupila dvě revize ted už bych nechtěla a chtěla se důstojné rozloučit. Určité si za chvilku ta dusicka najde cectu :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
565
8.8.16 09:15

Sice čtení zajímavé, sice my se teprve snažíme, ale abych to nechala na přírodě nevím. Přijde mi trošičku smyšlený, ale budiž. Holčičky slovník pěkný a být u toho mi nepřijde vhodné. Pak si prohlížet mrtvé miminko docela silná káva a hlavně ho dát do země na zahradě? Jsem zvědavá, kdy přijde nějaká kontrola na pozemek, je to sprominutím biologicky odpad a musí s ním být nakládáno jak je vhodné. Spálit udělat mu hromeček, ale na hřbitově a ne na zahradě „pod růžema“. No Nevím :nevim:

 • Nahlásit
72
8.8.16 09:24

Ano, celý jsem si to vymyslela, protože nemám nic jinýho na práci než vymýšlet scifi. To, že se nezajímáte a netušíte, že je možný nechat to na přírodě a radši jdete jak ovce na revizi je váš problém. Všem ostatním za podporu děkuju.
P. S. Ano, moje dítě říká ty vole a taky prdel. Vážně vám před dětma nikdy nic neuklouzlo, aby si to oni nezapamatovaly??? :zed:

 • Nahlásit
1986
8.8.16 09:25

To je velmi silný článek. Přeju hlavně hodně štěstí :kytka: :srdce:

Příspěvek upraven 08.08.16 v 11:25

 • Nahlásit
72
8.8.16 09:28

@fenny Máš pravdu, nebyl to zřejmě úplně dobrý nápad. Negativní reakce samozřejmě očekávám, ale že jsem si to vymyslela, protože nemám na práci nic jinýho je teda velký kalibr :zed:

 • Nahlásit
10206
8.8.16 09:32

Jsem opravdu jedina, kdo misto gratulaci a rozplyvani se nad úžasnou přírodou napíše, ze to je totální psycho a hazard?

 • Nahlásit
1723
8.8.16 09:33

K deníčku se nechci vyjadřovat, neprožila jsem si to, tak nevím. Držím palce, ať se další prcek co nejdříve povede. Každopádně tento článek už jsem četla i na jiném maminkovském servru a tam máte uvedeno, že malá má 2 roky a 10 měsíců. To opravdu Vaše dcera se vyjadřuje: „No, ty vole, mami, ty máš bobek. To je macek.“? Nebo to bylo jenom pro pobavení a ulehčení na závěr…? 8o 8o

 • Nahlásit
72
8.8.16 09:33

@Jitusee A proč myslíš? :think:

 • Nahlásit
1723
8.8.16 09:35

@Jitusee Nejsi jediná, proto se nevyjadřuju a nechci se hned z pondělního rána hádat, když ji tady všichni opěvují. Deníček mi přijde celý na hlavu, ale to je věc uživatelky.

PS: jak vždycky projíždím tvé komenty pod deníčky, tak máme naprosto stejné názory! :lol: :lol:

 • Nahlásit
5512
8.8.16 09:35

@Katka G To bude asi ono, že teprve čekáte :D U čeho bude nebo nebude tvoje dítě, si budeš rozhodovat sama, neboj :-) Slovník je jistě zajímavý, můžeš se nám pak svěřit se slovníkem svého dítěte… Mrtvý plod i s příslušenstvím by biologický odpad jistě byl, v nemocnici. Doma si s ním můžeš nakládat dle libosti ;) A že přijde kontrola, co má kdo zakopané na zahradě? :mrgreen:

 • Nahlásit
5512
8.8.16 09:37

@Jitusee Podstoupit revizi je taky hazard, ale to nikomu nepřijde, protože: „se to tak přece dělá“ :nevim:

 • Nahlásit
10206
8.8.16 09:38

@Cmacuba proc myslim? Protoze žijeme ve 21.stoleti a lékař upozorňující te na rizika to neplacal do větru. Cely tvůj popis toho,,porodu" na me vubec nepůsobil něžně a láskyplně, ale bizarně a morbidne.
Samozrejme je to tve tělo, tvůj život a přesvědčeni a ja jsem pro tve prvorozene díte rada, ze si s tim tvoje tělo poradilo bez následku a dokonce i bez tebou opovrhovane lékařské pomoci.

 • Nahlásit
3397
8.8.16 09:38

@Jitusee Ne, me se to taky zda silene 8o Takto potratit doma ve vane 8o

 • Nahlásit
72
8.8.16 09:39

@fenny Díky za podporu :-) Už jsem požádala adminy o smazání, fakt to nebyl dobrý nápad. Chtěla jsem jen trochu osvěty o tom, že si žena může vybrat, že nemusí hned slepě běžet na revizi, aby se „toho“ už zbavila a měla „to“ už za sebou. Ale to jsem asi zvolila špatnou stránku :-D A když to napíšu fakt ošklivě, tak nikdo neví, jestli tam mám pohřbené své 3cm velké dítě nebo morče… ;)

 • Nahlásit
10206
8.8.16 09:40

@fenny Žijeme ve 21.stoleti a ja tuhle dobu velmi kvituju! Tyhle přírodní anabáze jsou pro me nepochopitelne, jako pro tebe zřejmě opak.
@Sinquinita tak to jsem rada :lol: :pankac:

 • Nahlásit
10206
8.8.16 09:42

@Cmacuba proc? Je to kontroverzní, ale jak vidis své zastánce mas. Byla jsi dost silna podstoupit takovou sebetryzen a nejsi schopna ustát opoziční nazor v diskuzi? :nevim:

 • Nahlásit
19184
8.8.16 09:43

@Cmacuba Chtěla jsem taky komentovat, ale nestojí mi to za to. Už jsem četla, že jsi žádala o smazání aneb neunesu negativní komentáře, tak ať to tu radši není :palec:

 • Nahlásit
16841
8.8.16 09:53

@Katka G zase neprehanej. Kolik lidi si na zahrade zakope psa nebo kocku. Tohle je zas drama jak prase :mrgreen: nicmene denicek je silenej, pominu vymysly typu, jak vypadal plod v rozkladu, zvlast, kdyz se pri ZT prvni rozklada prave plod. Takze trochu vymysleni a od ditete ten slovnik, taky huste :think:

 • Nahlásit
72
8.8.16 09:53

@Jitusee Nejsem. Porodit/potratit své dítě mi rozhodně nepřišlo jako sebetrýzeň. Největší blbostí a sebetrýzní bylo dát to sem… 8o

 • Nahlásit
1911
8.8.16 09:54

@Cmacuba :potlesk:
Taky jsem to zažila - poprvé revize (SP začal sice doma, ale pro masivní krvácení byla doporučena revize) a podruhé - po 4.m. od revize, jsem to taky „riskla“ a na SP čekala 3 týdny s kontrolama na UTZ, ale vyplatilo se, hned na to jsem během 2tydnu otěhotněla a teď jsem v 35.tt :srdce:
Průběh jsem mela mírnější, ale věřim tomu, cos tu popsala - mne taky nikdo nevěřil prasknutí vody a kontrakce - no, sama bych tomu asi taky nevěřila, nezažit to!

 • Nahlásit
6726
8.8.16 09:56

@Cmacuba nahodou! emiminu jsi tak vyrazila dech ze mase mene neg. komentaru mez vcerejsi denicek o rozkojeni ;) skoda jestli se to smaze… protize takovy denicek jeste emimj ‚nezazilo‘ a mohlo by to rozsirit obzory…a nektere nastvar znechutit a co ja vim co jeste…ale mnohym treba i pomoct. Tobe patri muj velky obdiv!! :kytka: :kytka:

 • Nahlásit
5512
8.8.16 10:00

@Cmacuba Já si naopak myslím, že je super, ten příběh zveřejnit, i když „příznivců“ bude málo. Kamarádka nedávno podstoupila něco podobného a kromě podobných příběhů (kterých ale bylo jen pár) se moc neměla o co opřít. Třeba zjistit, jak dlouho může na samovolný potrat čekat, než bude skutečně reálné nějaké riziko, téměř nikde nešlo. Ale lidí, kteří se začínají budit, naštěstí přibývá :)

 • Nahlásit
10206
8.8.16 10:04

@Cmacuba tak pak ale holka nemuzes delat osvětu :nevim:

 • Nahlásit
19184
8.8.16 10:06

@fenny To se ale nikdo nikdy nedoví jak dlouho může čekat bez, jak píšeš, reálného rizika. Může dostat zánět dělohy za týden, tři týdny nebo vůbec. A zkušenosti ostatní jí jsou k ničemu, protože - světe div se - každý jsem jiný…

 • Nahlásit
5082
8.8.16 10:11

@Cmacuba Já bych to nemazala :kytka: Náhodou, jiná podobná věc tu není, tak bys mohla nasadit štít proti negativním komentářům a nechat to tu pro někoho, kdo by hledal v podobné situaci. Vím, jaké to je hledat, když to „nikdo jiný nezažil“.
Osobně ti držím palce na další miminko a šťastnější průběh. :palec:

 • Nahlásit
5395
8.8.16 10:13

Je mi moc líto, že se tvé miminko přestalo vyvíjet, vážně, vím, co to je za pocit. Jsem na tom za ty roky tak, že bych pro tebe měla mít samé chválící a chápající smajlíky, ale omlouvám se. Tohle je na mě moc. Neuvěřitelný hazard, dle mého. A to užívání si „porodu“, no nebudu zlá. Je mi líto tvého potratu, ale tenhle deníček jsem neměla číst..
edit: Chápu ale, že jsme každá jiná. Jedna to chce mít rychle za sebou a tou bezpečnější cestou, byť s jistými riziky. Druhá se nebojí riskovat a dál nosit mrtvý miminko v sobě..

Příspěvek upraven 08.08.16 v 10:17

 • Nahlásit
5512
8.8.16 10:13

@Kikuška90 To je přesně ono, sama to píšeš - každý jsme jiný. Jak na nás potom můžou platit obecné doporučené postupy v nemocnici.

 • Nahlásit
Anonymní
8.8.16 10:14

Autorka deníčku, mňa Tvoj denník nezarazil, lebo som tým prešla 2×. S tým rozdielom, že v Španielsku mi dali možnosť počkať, k tomu kvapky na vyprázdnenie maternice, teda som čakala len pár dní. Náš plod skončil tiež v miske, ale nakoniec v nemocnici, lebo som chcela vedieť prečo sa nám to stalo už 3×. Takže áno, ide to aj inak.

 • Nahlásit
2929
8.8.16 10:14

Dočetla jsem tak do půlky, ani komenty nečtu. Jedno ti řeknu děvče Mají řeči, ale já nejsem debil a rizik jsem si vědoma. " tak to debil teda jsi a pořádnej! Ve mě byl týden mrtvý plod okamžitě mě braly na revizi, nikdo se na nic neptal a já pos..ná strachy byla šťastná, že mě vyčistily, že to bylo za mnou a můžeme se znova začít snažit a zapomenout!! jestli že se přestalo vyvíjet kolem 9 týdne jaká voda ti má prasknout??? Jaký kontrakce, jakej porod? Dítě ti řekne : Ty vole? Hele já tě mít po ruce, tak ode mě dostaneš tolika ran že se z toho hned vzpamatuješ! Takhle se rouhat, to si chceš dělat blázny z ženských co si opravdu zažily hrozný věci!!

 • Nahlásit
19184
8.8.16 10:17

@fenny A jak mi pomůže deníček, kde autorka „vydržela“ sedm týdnů s mrtvým plodem, když já dostanu zánět dělohy za 14 dní??? „Díky“ ní mi pak půjde o život, protože si přečtu, že týden sem týden tam nic neznamená a nemám se čeho bát :nevim:… Je to stejné řízení a chování se jako ovce jako když na tu revizi půjdu. Nic víc.

 • Nahlásit
1316
8.8.16 10:18

@Jitusee Ne nejsi. Já taky čumím jak puk do branky co to tu na mně vypadlo 8o to je teda hardcore tohle. A reakce nepochopím. Já se raději zdržím vyjadřování :roll:.

 • Nahlásit
Popelka-9
8.8.16 10:21

@Cmacuba Děkuji za sdílení téhle smutné zkušenosti z úplně jiného pohledu než je tu běžné. Je to krásné a důstojné rozloučení. Je mi líto, že tohle doktoři víc nepodporují, protože, pokud vim, v zahraničí se vyčkává na spontánní potrat naprosto běžně. Máš úžasnou vnitřní sílu a já doufám, že kdybych se někdy nedejbože ocitla ve stejné situaci, ustojím to jako ty! :srdce:

 • Nahlásit
 • Upravit
5395
8.8.16 10:22

@Jitusee Nejsi jediná :palec:

 • Nahlásit
1226
8.8.16 10:22

Ve mě to vyvolává pocit, že sis to ještě užila. Já potrácet, tak jsem psychicky na dně a ani o tom nedokážu pořádně mluvit.

 • Nahlásit
1316
8.8.16 10:23

@Cmacuba až té chytne slepák, tak to nechej na přírodě :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.08.16 v 10:25

 • Nahlásit
5512
8.8.16 10:25

@Kikuška90 Každý se naštěstí může svobodně rozhodnout, ale je potřeba, mít k tomu výběru dostatek informací.

 • Nahlásit
Anonymní
8.8.16 10:28

Deníček je možná morbidní, ale může spoustě lidí pomoct v rozhodování jak situaci řešit.

Mám zasebou revizi ve 13. týdnu a samovolný potrat v 9. týdnu. A musím říct, že fyzicky a především psychicky byl pro mne mnohem přijatelnější. Navíc po revizi mi v děloze zůstal obrovský kus placenty, který moje gynekoložka vyháněla za pomoci injekcí a léků a musím říct, že to byl daleko horší zážitek než samovolný potrat. Myslím, že kdyby věděla jak velký kus placenty to je, tak by byla lepší druhá revize.

Na druhou stranu v 16. týdnu už bych si asi na samovolný potrat po zkušenosti netroufla.

 • Nahlásit

K tomuto deníčku nelze přidat komentář.
Pro více informací napište SZ administrátorovi.