Jak přišel Luděček na svět

Porod

Sice už je to 14 měsíců, co jsem rodila, ale vzpomínky zůstanou navždy v paměti. Hodně mi pomáhalo před porodem číst vaše Deníčky o porodu. Proto jsem se i já rozhodla popsat můj porod, jak moje zlatíčko přišlo na svět.

:*

Zlatíčko

:)

Mňam

Venku

Můj termín porodu bylo 13. 4. 2014 a druhý 21. 4. 2014. Jenže s bříškem jsme se s přítelem stěhovali v únoru do nového bytečku. Už v lednu mi bylo na kontrole sděleno, že miminko v bříšku je moc nízko a že mám ležet a odpočívat. Jenže copak to jde, když jsme se stěhovali?

Brouček vydržel dlouho i přes to, že jsem odpočívala minimálně. Prostě jsem se cítila strašně v pohodě a plná energie.

V pátek 18. 4. 2014 jsem si tak polehávala s přítelem v posteli a těšila se na pohádku, která měla být večer v televizi. Už na monitorech mi řekli, ať sexujeme, dám si teplou koupel a piju svařák. Chodila jsem na dlouhý procházky, abych si trošku napomohla, protože první termín byl přeci jen za mnou. Den předtím jsem byla na procházce, dala vanu a večer svařák a ten druhý den, tj. 18. 4. jsme s přítelem sexovali.

Večer v 18:30 jsem vstala z postele a rup. Cítím, jak mi něco teče po noze, a to jsem měla tepláky. Vykřikla jsem před přítelem, že mi prdla voda.

Volali jsme jeho mamce, ať pro nás tak za půl hodiny dojede. No stihla jsem rychlou sprchu a tchýně samozřejmě za dveřmi. :) Asi se nemohla dočkat prvního vnoučete. :)

Zkontrolovala jsem věci, zda mám vše, a jelo se. Cesta pro mě byla děsná, každej hrbol už jsem cítila, jeli jsme cca 20 minut do porodky. Tam mě přijali a zkontrolovali, řekli mi váhu a míry, který bude syn cca mít a dali na pokoj. Aha no, pohádka se nekonala, neboť jsem si s každým z rodiny psala a volala. :)

Plodovka stále tekla a já měla kontrakce po 7 minutách. Ale otevřená na 3 prsty. Přítel jel domů, prý buď porodím v noci nebo druhý den. Sestra mi nabídla něco na spaní, brala jsem to všema deseti a tak trochu spala, ale bolesti mě hodně budily. Kdybych věděla, co mě čeká, tak v noci to snad ani nebyly bolesti, ale šimrání na bříšku. :-D

Ráno jsem byla v šest v pozoru. Pořád jen na 4 prsty otevřená, ale už jsem šla na porodní sál. Tam jsem si dala sprchu a proběhl klystýr, no celkem v pohodě. Dojel přítel a už jsem se cítila lépe. Ale bolesti sílily a já si prosila něco na bolest, ale ne Epidural, to sem nechtěla. Chtěla jsem to zvládnout bez toho a bojím se injekce do páteře.

Byla jsem jakási omámená, ale bolestem to neubralo, opírala jsem se v kleče o co šlo, pořád mě kontrolovali a už jsem měla slzy v očích únavou a bolestí. No, co vám mám vykládat. :( Nakonec mě zkontrolovali a byla jsem na 8 prstů…no hurá! Chtěli po mně, ať se procházím, prý se dřív otevřu, ale to mi v bolestech nešlo…no ha hááá.

Takže hup, nožky hore, přítel na pravou stranu, opírat rukou hlavu a na levé straně byl ten, co mě pak šil, a přicupitala z novorozeneckýho oddělení PA. Mám tlačit při kontrakci, ale já už ani nevím, kdy ta kontrakce jde. Tlačím poprvý, podruhý a nic, pokecala jsem si se všema a hup, asi kontrakce a tlačím a podruhý a nic…

Bylo mi řečeno, že snad rodím desátě miminko, že nekřičím a kecám s nima, to mě rozesmálo. Ehhh, další kontrakce a bum, měla jsem miminko na bříšku. Ten pocit nikdy nezapomenu. Byl tak teploučký a divně mazlavý, no nádhera. Od doby, co sem ho spatřila, ho budu navždy milovat, je to můj život a já jsem šťastná, že ho mám. Miluji tě, Luděčku.

Můj brouček vážil 3,480 kg a měřil 51 cm. Byla jsem bez nástřihu a potichu rodila. :) Už se snažíme o druhý. :)

Hodnotilo 17 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zandisek
Nováček 5 příspěvků 27.06.15 08:14
gratuluji

Krásný porod a krásný a usměvaví chlapeček :) Přeji Vám at druhý prcík co nejdříve dorazí a at máte zase takhle pohodový porod. :kytka:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 27.06.15 10:20

Gratulace přeji ať se druhé brzo povede. Rodím za pár dnů a takový porod bych si přála.

 
verulicek  27.06.15 20:02

Počkej byla jsi bez nástřihu, ale u hlavy stál ten, co tě pak šil? Jinak gratuluju k miminku…a není nad to, nikomu neříkat, že jsi v porodnici. U mě to věděla jen jedna kámoška co rodila 3 dny po mě..rodině a všem jsem zavolali až „po“ a bylo to super. Škoda že s druhým už to nepůjde utajit :mrgreen:

 
chs.jasmin
Kelišová 5058 příspěvků 3 inzeráty 27.06.15 22:27

Vybrali jste malému krásné jméno :-) Lůďa má krásný úsměv :-) Tak ať se brzy zadaří a má sourozence :palec:

 
laugher
Kecalka 231 příspěvků 28.06.15 13:57

@verulicek kosmetické šití :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama