Jak přišla Sabinka

Porod

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj zážitek z porodu. Jako prvorodičce mi porod naháněl obrovský strach. Pročítávala jsem deníčky a koukala na videa z porodů. Taky jsem měla strach, že nepoznám, až TO přijde. A hle, poznala jsem.

Pár minut na světě :)


1 komentář

S maminkou doma :)
4 komentářů

8. 5. ráno jsem začala lehce špinit. Pořád jsem sledovala, kdy mi odejde hlenová zátka, a tak jsem to špinění přikládala tomu, že asi brzo odejde. Ani ve snu by mě nenapadlo, že v noci pojedeme do porodnice :) Od rána mi celkově bylo tak nějak divně. Byla jsem malátná, polehávala jsem. Den jsem nějak přežila, kolem 19:00 jsem šla do sprchy, že půjdu už spát, ať je ten unavený den za mnou :D

Jenže po sprše se to vše rozjelo. Odtekla mi maličko plodová voda a zase jsem začala špinit. Do toho bolest břicha jako při MS a křeče v různých intervalech. Začala jsem stopovat a byly po 10 minutách. Nechtěla jsem zbytečně plašit, a tak jsem řekla, že počkáme, zda to nepřestane do půlnoci, jinak pojedeme. Kolem 23. hodiny jsem šla pro jistotu zkontrolovat tašku do porodnice a po půlnoci jsme vyrazili. Bolesti už se stupňovaly a já jsem se kroutila na sedadle jak žížala :) V 00:37 mě přijali, vyšetřila mě moc příjemná PA a doktor, vyplnila jsem s jejich pomocí různé papíry a šlo se na přípravnu.

Asi hodinu, hodinu a půl jsem byla sama a zvesela smskovala, že už je to tady, že rodíme :D, i jsem si psala zprávy s přítelem, který na mě čekal vedle v místnosti :D To mi bylo ještě do smíchu a nevěřila jsem tomu, že za pár hodin tu s námi bude naše maličká :) Pak se šlo do porodního boxu , kde mi ve 2:15 praskli vodu. Kontrakce se stále ještě daly, prodýchávala jsem je (spíš jsem funěla v kuse, až jsem dostala ponaučení, že mám zhluboka dýchat jen při bolestech :D ) Pak že mi něco píchnou do zadku na bolest. Za což jsem byla opravdu vděčná. Jenže ouha, to co mi dali, mi snad na bolesti přidalo a ne ubralo! V duchu jsem si snila o epiduralu a o tom, jak se píše, že bolest necítíš žádnou, jen tlak na spodek.

Vidina, že po té injekci do zadku mi bude tak krásně, jak jsem všude četla, se mi hned rozplynula. Takže ani ne snad po 10 minutách jsem začala škemrat o něco na bolest, že injekce nezabrala. Dostalo se mi odpovědi, že už jsem přece dostala. No a hádejte se tam s nimi, že prostě nezabrala :D Bolesti byly nesnesitelné. Hlavně když do mě dr. sahal při kontrakci, aby mi pomohl, protože tam byl jeden pevný lem a neprošla by hlavička či co. A pak jsem uslyšela dětský pláč. Jupí, pomyslela jsem si, už je to za mnou. Jenže to bylo miminko jakési paní, která porodila vedle.

Všechno už jsem vnímala jenom zdálky, vím, že jsem křičela a naříkala, drtila přítelovu ruku a v duchu všechno proklínala. Pak mi připevnili nohy na takové ty držáky a já jsem mohla konečně začít tlačit. To, jak jsem vnímala všechno jakoby zdálky, se změnilo u nástřihu, najednou jsem začala vnímat hodně dobře. Au. Pak mi PA skočila na břicho, několikrát jsem zatlačila, a naše krásná holčička byla na světě. Narodila se 9. 5. 2012 v 6:15, 3640 g a 49cm ♥ Ani jsem ji neviděla, jen jsem slyšela, když ji kolem mě pronášeli takové pofňukávání :)

Najednou jsem si uvědomila, že je to za mnou. Koukla jsem z okna, venku začalo svítit sluníčko a mně bylo úplně nádherně. Po bolesti ani památky a já si říkala, jestli to opravdu tak moc bolelo, když jsem tak vyváděla :D Doktor mě šil asi 20 minut, a to byla procházka růžovým sadem. Potom přišel přítel s naší beruškou v náručí. Po hodince mě odvezli na pokoj, kde jsem mohla konečně spokojeně usnout :)

Porod byla pořádná makačka a je pravda, že větší bolest jsem nezažila, ale stála za to! Z porodnice nás pustili po šesti dnech, prdelku trápila žloutenka a byla ve světýlku. Personál výborný, nemůžu si ho vynachválit. Teď už jsme hezky doma a užíváme jeden druhého :)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 21.05.12 08:48

Moc gratuluji k překrásné holčičce. Pěkně jsi to zvládla :palec: :palec: :palec: Ta injekce na bolest mi taky nepomohla, spíš naopak :roll:

 
kocunka
Echt Kelišová 9212 příspěvků 21.05.12 09:22

ač už jsem psala na facebooku,ještě jednou moc gratuluju… myslím,že na prvorodičku to byl fofr… :palec: ať vám Sabinka dělá jen samou radost… (je kouzelná :srdce: ,tajně sním o tom,aby naše Emča byla taky takovej vlasáč :mrgreen: )

 
amille
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 21.05.12 11:08

Moc hezký deníček, přeji hodně zdravíčka! :kytka:

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 21.05.12 11:15

Krásny denníček, dosť rýchly priebeh mal príchod na svet mojej malej menovkyne, na to že si prvorodička ;) nech ste zdraví a šťastní :-*

 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 21.05.12 11:58

Hodně zdravička přeju at vám Sabinka dělá jen radost :hug: :kytka: :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 21.05.12 16:30

Krásný deníček :potlesk: též přeji hodně štěstí a hlavně mooc zdravíčka :kytka: :kytka:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 21.05.12 17:15

Gratulace k berusce a tobe ze uz mas porod za sebou......preji vam moooc a moooc stesticka ;-)u

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 21.05.12 18:37

Moc zajímavej deníček jsi napsala,hodně se my to líbilo prostě super.
Užívej si krásné vlasaté holčičky. :dance: :kytka:
Porod jsi měla pěknej,jen bolesti po té injekci co jsi dostala ale už je to za vámi.
Přeji moc zdravíčka oběma vám.
Nerodila jsi někde v Brně. ;)

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 21.05.12 18:59

moc a moc zdravíčka Vám oběma :srdce: :srdce: . Malá je krásná no kouzelná. :srdce: :srdce: Ještě si moc dobře pamatuji ty strašné bolesti :? , ale všechno za to stojí a hned se na to zapomene :lol: . Jo a hezky napsaný. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
lenička m
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 21.05.12 19:51

moc ti gratuluju ke zdravé holčičce :srdce: Děkuji za deníček,mě to čeká tak za 6týdnů :P takže hltám jakékoliv informace :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 21.05.12 19:51

Gratuluju k uzlíčku :kytka: :palec:

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 21.05.12 22:58

Gratuluji!!! A přeji hodně zdravíčka a užívej si malou!!!

 
renč  22.05.12 08:07

@Flooa já si trochu myslím, že tou injekcí na bolest maskují něco jiného, já ji dostala taky a po úlevě ani památka

 
Cira.11  22.05.12 08:27

To je jak z pohádky :) Až se mi z toho chce brečet :( :D
Ještě jednou gratuluju:))

 
M876116
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 23.05.12 12:26

Jupí, pomyslela jsem si, už je to za mnou. Jenže to bylo miminko jakési paní, která porodila vedle. - úžasný :lol: Moc Gratuluju ke krásné holčičce, ať vám krásně roste a prospívá :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama