Jak se Táda narodil

Porod

Nevím, ale někde jsem četla, že když se těhulka pořád hýbe , je aktivní a nemá žádné zdravotní problémy, že je porod rychlejší. Možná na tom něco bude, možná ne.

Těhotenství bylo celkem pohodové. Jen mě poslední dva měsíce před porodem pořád pálela žáha, ale na to jsem našla výbornou pomoc. Cpala jsem se mandlemi a zapíjela to studeným mlékem. Jelikož jsem neměla žádné jiné potíže, nastoupila jsem na MD přesně 6 týdnů před termínem porodu. TP jsem měla stanoven na 8.8.2012. Říkala jsem si, že je to krásné datum. Jen mě pořád v hlavě ležela myšlenka, co budu doma dělat, abych se zabavila, než někdo přijde domů z práce ( tím někdo mám na mysli přítel nebo rodiče, neboť jsem RD trávila u rodičů na chalupě). První týden jsem vyprala celou výbavičku pro prcka, vyžehlila, ale co dál. Jelikož bylo hezky a já neměla žádné problémy, postupně jsem sušila seno pro králíky. Další týden měla mamka mít dovolenou před pouťí, a tak jsme si naplánovali předpouťové přípravy a taky trochu lenošení. Bylo pondělí dopoledne a mě napadlo, že by bylo pěkné mít postavený venku obrovský slunečník a tam relaxovat. Ale auha. Problém byl s terénem pod slunečníkem, samej hrbol. Mamka vařila oběd a já jsem se tajně vydala s kolečkem pro písek, co jsme měli za zdí. Celkem jsem přivezla 4 kolečka, pěkně rozházela lopatou, uhrabala hrabičkama, zabudovala slunečník, přinesla židličky a stůl a šla za mamkou, ať se jde podívat, co jsem udělala. Když to viděla, jen konstatovala, že jsem blázen, že 14 dní před TP tahám kolečka s pískem a riskuju. Ale mě vůbec nedocházelo, že mám břicho, že jsem těhotná. Odpoledne jsem si sedla pod slunečník a tiše se smála tomu, jak mě sestra na poslední kontrole připomínala, abych odpočívala. Já odpočívala, ale při práci. Večer jsem šla klidně spát a přemýšlela, co budu děla zítra celý den. Nic mě nanapadlo, ale říkala jsem si, že na něco přijdu. Ráno odjel taťka a přítel v 6 do práce a já zůstala s mamkou sama. Šla jsem si ještě lehnout a rychle usnula.

V 7 ráno se mě chtělo šíleně na malou. Tak jsem sundala nohy z postele a jak jsem vstala, tak cák. Najednou bylo všude na zemi plno vody a tekla pořád. Volala jsem na mamku, že mě praskla voda a ta začala panikařit, co teď, že zavolá sanitku (nemá řidičák). Já chtěla jet do porodnice svým autem s pocitem, že to zvládnu, ale to mě nedovolila. Obvolala jsem pár lidí, co mě tam mohli dovést. Před půl 8 jsme i s mamkou vyrazili do porodnice. Mně vůbec nedocházelo, že budu rodit, že se něco děje. V porodnici jsme zazvonili na sestru s tím, že mě praskla voda a ta nás odkázala na to, at' se posadím, že mě zavolají. Mamka byla strašně nervní (porodila tři děti), já v klidu (pro mě první porod). Po hodině mě sestra zavola. Rozloučila jsem se s mamkou, která brečela, jen jsem jí řekla, neboj, to zvládnu. Po vyšetření mě příjemná paní doktorka řekla, že jsem na 1 prst a že to dnes na porod nevypadá. Ubytovali mě na hezkém pokoji s TV a já se stala čekatelkou. Stále mně nedocházelo, že bych měla rodit. Bolesti žádné, jen ta plodovka stále tekla. Pořád to nikam nepostupovalo a tak mě na ráno slíbili vyvolání. Jediný, z čeho jsem měla strach, že v noci spadnu z postele. Připadala mě moc vysoká a úzká. V noci jsem spala jak špalek a kdyby nepřišla sestřička na kontrolu, tak bych snad spala pořád.

V půl 8 mě doktorka prohlédla. Byla jsem otevřená na 2 prsty a zavedla tabletku, s tím, že uvidíme. Volala jsem mamce a ta brečela. Nevěděla jsem proč, vždyť je to vše balada, bez bolesti. Monitor byl OK. V 9 hodin jsem volala příteli, ať se zastaví, že se tady nudím. A najednou to začalo. Bolest. Pan doktor mě vyšetřil, stále na 2 prsty, to na porod nevypadá. Na doporučení jsem šla do sprchy, ale jako na potvoru netekla teplá voda. Bolest trochu zesilovala, ale nic hrozného, vždy jsem se zapřela nohama o čelo postele a šlo to přežít. Pak mě sestra dala kapačku, nevím s čím. Když přítel v 10 dorazil, tak jsem mu to líčila, že to ještě jde, že se to nechá. Mezitím mně doktor řekl, že odloupne nějaký vak, či co a za chvíli mě znovu prohlédne. Kontrakce zesilovaly. Sestřička mě oholila a pak že uděláme výplach. Mně se ale chtělo šíleně tlačit. Sestřičky říkaly, netlačte, jen dýchejte jako pejsek. V 11 hodin mě doktor znovu prohlédl. Na 6 prstů. Když přišel znovu po půl 12, tak jsem mu jen řekla, že vím, že nemám tlačit, ale že to nejde zastavit. Sáhnul do mě, houknul na sestřičky, ať urychleně připraví porodní sál, nebo že porodím v posteli. Vstala jsem z postele a po svých kráčela na porodní sál. Bylo za 5 min 12, to jsem si všimla. Při kontrakci jsem měla tlačit. Zavřela jsem oči, tlačila, a viděla tmu a hvězdičky. Tlačila jsem 3×3 kontrakce a najednou přišla úleva. Mimčo bylo na světě a mně vůbec nedocházelo, že jsem porodila. Na hodinách bylo 12:10. Porodila jsem 25.7.2012, 38+0, krásného zdravého chlapečka Tadeáška, který vážil 2,82 kg. Když mě paní doktorka, co mě rodila, řekla, že mě bude šít, tak mě překvapila. Ani jsem netušila, že mě nastřihla. Měla jsem 4 stehy. Myslím, že porod byl celkem pohodový a rychlý.

Moc se omlouvám za délku deníčku, ale já to nedokázala zkrátit. Děkuji těm, kteří to dočetli do konce.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
brumdinka
Generální žvanilka 23448 příspěvků 07.03.13 08:16

Ahoj omlouvám se na mě je to moc dlouhé a celé jsem to nepřečetla…jen k tomu prvnímu odstavci, něco na tom asi bude, jelikož já měla obě těhotenství v pohodě (ani sem neblinkala a pomalu nevěděla, že sem těhotná :)) jen u druhého sem měla ke konci lehkej zánět žil na levý noze), do poslední chvíle sem chodila do práce a vůbec furt sem někde lítala.. u prvního si pamatuju, že sem byla 2 dny před porodem na Vš na zkoušce :mrgreen: a první porod byl cca 2,5 hod., že mě jen tak tak stihli dovézt do porodnice :D a druhej byl pohodička přesně podle příručky o porodech cca 12 hod. a to sem byla v klídku doma a v noci po prasknutí vody byl malej na 3 zatlačení venku :) jo a pak se taky říká, že pak jsou hodně aktivní i ty děti…což teda u nás fakt sedí… mám dva malý čertíky 8)

přeju hodně zdraví, štěstí a lásky celé rodince :kytka:

Příspěvek upraven 07.03.13 v 08:21

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 07.03.13 09:00

Moc gratuluju k rychlému porodu a zdravému miminku. U mě tedy pohyb k rychlému porodu nepomohl. Ač jsem byla hodně aktivní, vymalovala pokoje, myla okna, hrabala listí na zahradě, skládala dřevo… tak porod po 12 hodinách museli akutně ukončit sekcí :( Někdo má prostě štěstí a jiný trochu míň :) Hlavní je ale ten nádherný uzlíček, který za to všechno stojí ;)

 
Jaja87
Kelišová 6386 příspěvků 07.03.13 10:23

Moc krasny denicek, taky mam syna Tadeaska narodil se 30.3.2011,vazil 2,70,letos oslavime 2 narozeninky…

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 07.03.13 11:10

Gratuluji k mimču a pohodovému porodu, ale u mě to o aktivitě a rychlém porodu rozhodně neplatí. :mrgreen: Celé těhotenství jsem se doslova proválela, pohyb jsem měla minimální, od 12tt. jsem zůstala doma na rizikovém a celý porod byl fofr a odbytý během 90 minut. :mrgreen: Přála bych takový fofr každé mamině. Teď čekáme druhé, aktivní jsem naopak až moc a jestli budu mít porod za trest (a že mám takové tuchy, jako zákon schválnosti), tak za to moc ráda nebudu.

 
klaryska
Nováček 2 příspěvky 07.03.13 11:38

Je teda pravda, že Táda je až moc čipernej, tak to možná bude tím :think:

 
evousek
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 07.03.13 12:01

My jsme se 3 tydny pred opravdovym porodem prestehovali, 3 tydny jsem vybalovala a prala vybavicku… a mezitim jezdila do poradny do porodnice.. az jsem tam takhle jednou 35+1 jela… v 11 hodin v aute hrali z radia zpravy.. v 14:48 a 14:52 byli dvojcata prirozenou cestou na svete!!! Takze ja to chapu :D :D :D a kdybych nejela do poradny, tak asi rodim doma, protoze odpolednimu porodu vubec nic nenasvedcovalo a ze me rano „pobolival spodek“? jsem si rikala, ze se asi Acko tlaci mezi panevni kosti, jak sestupuje hlavicka dolu… a ony to byly uz kontrakce :D :D :D

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 07.03.13 12:49

@gabi.design Tak to byl fofr :)

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 07.03.13 12:51

Já si deníček přečetla pěkně do konce. ;) Otázka je, co je pravda. :) Ale vím, že tady na emiminu jsem si přečetla tolik variant, že všechno je možné. :) Problém je v tom, že každá jsme jinak stavěná. :))

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 07.03.13 13:38

Taky jsem četla do konce. Líbil se mi.
Nevím, proč by měl být kratší.

To by místo deníčků mohly být jen údaje.
Já si raději počtu příběh ;)

Příspěvek upraven 07.03.13 v 13:39

 
marrcellka
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 07.03.13 15:04

Mě deníček připadal dlouhý akorát, jsou tu mnohem delší. S tím pohybem to u mě možná trochu souvisí. Já byla aktivní hlavně před těhotenstvím, pak jsem bohužel musela být doma a celou dobu jsem, kromě dom. prací, nic nedělala. Porod dvanáct hodin. Druhé těhu jsem se prakticky nezastavila, jak taky s dvouleťákem. Porod šest hodin. Samozřejmě autorce deníčku gratuluji k synovi. :kytka:

 
Kukýska
Kelišová 6521 příspěvků 07.03.13 16:15

Já ho dočetla do konce, taky mi nepřišel dlouhý :) hezky se to četlo!!! :)
tak to závidím a doufám, že mě taky takový rychlý čeká v květnu!!! :mrgreen: :mrgreen: gratuluju k mimču a že vše dopadlo tak jak mělo!!! :D

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 07.03.13 17:29

Hezky porod, hezky deníček…jen bych určitě 2 týdny před porodem netahala kolečka…moje teta taky stehovala par týdnů před porodem…dítě ji umrelo…takže já nic tezkyho netahala…ale taky jsem si nevalela sunly a mela jsem porod taky docela rychli, jen mi voda praskla az na porodnim sale…
Přejí vám hodně moc zdravicka a samou radost…

 
verulicek  07.03.13 19:52

Až na slovo „pouťí“ :cert: au au :cert: jinak deníček se četl hezky ;) pěkný porod myslím… :kytka:

 
klaryska
Nováček 2 příspěvky 07.03.13 20:34

@verulicek a jak jinak jsem to " pouťí" měla napsat??

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 07.03.13 20:57

Moc gratuluji! Ja jsem mela rychly porod bez vyvolavani v 37+6 a to jsem se vylozene jen valela. No, ted jsem az moc aktivni, tak jsem zvedava, jak porodim tentokrat :think:. Jinak ja jsem mela termin 13.8. 2011 a rikala jsem si, ze 8.8. by to slo :). Nakonec to bylo 29.7. Hodne zdravicka preji!

 
verulicek  07.03.13 21:39

@klaryska http://prirucka.ujc.cas.cz/?… odstavec 2.3 ;) ale jinak je ten deníček hezký

Příspěvek upraven 07.03.13 v 21:40

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 07.03.13 22:26

Holky já teda nevím, ale celé těhotenství až na jeden měsíc co jsme byla doma jsme pracovala v provozu v restauraci a byla jsme tam i 16 hodin deně a když byla měsíční tak i celý den. Pořád jsem něco tahala a v práci měli všichni strach, že tam porodím, že jsme šla na doporučení doktorky na mateřskou 7 týdnů před. Ale jak psala autorka deníčku já taky nevydržela sedět na prdeli, tak jsem pořád prala, žehlila, uklízela, vařila, pekla a všechno co snad si jde vymyslet doma. Dokonce jsme jednou rozebrala troubu ve vnitř a to mi zabralo celý odpoledne než jsem vydrbala všechny naše spotřebiče, aby vypadali jako nové :lol: A po všem možný co jsem dělala mi porod trval 25 hodin :zed: Takže nevím co je na tom pravdy, že když se hejbete tak porod je rychlejší :nevim: Myslím, že je to spíš o štěstí :D

 
macagejo
Povídálka 50 příspěvků 08.03.13 18:00

Dekuju za hezky denicek. Ja uz bych to taky brala v 38+0. No musim jeste par dni pockat.
Moc gratuluju k miminku a preju vse nejlepsi

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 08.03.13 18:20

Hezký deníček :) Celkem si mi připomněla můj porod. Taky mi v noci odtekla voda, tak jsme jeli s mámou do porodnice a protože bolest nepřicházela, tak mi porod museli vyvolat. Ale ty si to měla rychleji za sebou než já ;) Gratuluji k Tádovi :kytka: :andel:

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 16.03.13 20:36

To jsi měla dobré s takovým pohodovým porodem :palec: A viděla jsem už i delší deníčky, takže délka ok :)

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 16.03.13 21:36

Docetla jsem cele, pekny denicek, gratuluju k chlapeckovi :kytka:
no a nevim no, ja blila jak amina, mela jsem problem s CS a nizkou polohou plodu, od 26tt na rizikovem prevazne vleze a od prasknuti plodovky do narozeni Dadika cca 4,5h :pankac:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 19.03.13 16:18

Určitě to nebyl dlouhý deníček:-)Tak to byl fičák:-)Gratuluji. :kytka:

 
demetritis  19.03.13 21:25

Ahoj v pohode tak dlouhy to nebylo dnes uz sem cetla delsi mnohem, jinak vam preju hodne stesti

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama