Jarňulky 28 - Hračky

Rodičovství

Ahojky, Již hledáme dlouho náš deníček, tak se pokusím o další. Nalézám zatím neprobrané téma, tak do něj... Čerpám z knihy od dr.Velemínského na doporučení mého pediatra.

Čeho si všímat - Na hračce nebo jejím obalu musí být vyznačena:

  • adresa výrobce- je-li českého původu
    *adresa dovozce nebo distributora, který hračku dovezl
  • hračka musí být označena viditelným způsobem, pro jakou věkovou skupinu je určena , tj. např, do tří měsíců, není vhodná do 36 měsíců nebo do 14 let. Toto je důležité, protože atesty jsou prováděny v návaznosti na věkovou kategorii.

Proč musí být hračka takto označená?
Hračka přestává být anonymním výrobkem (tak jak tomu bývalo v minulosti) a výrobce a distributor jsou pak zodpovědní za kvalitu a bezpečnost hračky. Dále je dána možnost kontrole státní inspekce, zda údaje uvedené na hračce jsou pravdivé.

Co se na hračkách zkoumá:

*mechanicko-fyzikální vlastnosti - v tlaku, tahu pádu atd.

  • hořlavost
    *Uvolňování určitých chemických prvků olovo cadmium atd.
    *odolnost vůči potu, vodě slinám a otěru.

Nevhodné hračky z PVC?

*obsahují zvýšený obsah fosfátů, tj.závadná chemická látka, pro kojence nevhodná.
Hračka jsou označené PVC, Soft-vinyl, číslice 3 či písmeno V.

Tak snad jsem vás moc neunudila, ale zrovna mistr slohu nejsem (to jste si ostatně všimly), spíše jsem myslela, že je potřeba nový deníček, tak jsem to zkusila.

Jinak našim mimískům a všem hračkám zdar, ostatně jsou to také naši pomocníci, že ...............

Zdravíčko a chrnící Matýsek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 31.05.05 08:32

jéé, jsem první:)) hurá

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 31.05.05 08:41

Tak Zdravíčko, máš pravdu, že hračky jsou našimi velkými pomocníky..
Myslím že Lukin teď ve 3m už si daleko víc vyhraje pod hrazdičkou, hrozně ho baví chytat plínku na brkání a žužlat ji, zatím teda ručičky ještě nemá, ale čekáme na ně každým dnem:)))
Včera jsem byla úplně zoufalá, Lukin nebyl k utišení a plakal a plakal… pak jsem zjistila, že se mu v tom vedru zapařila prcinka a to i přes to, že ho nechávám prokopat bez plenek jak to jde. Chudáček!
Namazala jsem to Pytiolem a ráno už to měl dobrý.
Jinak k tomu srazíku - možná by bylo lepší místo v parku v Lužánkách, slyšlea jsem že je taky pěkně spravenej.
No nic, jdu něco poklidit dokud miláček spinká
Iv-ka a Lukin

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 31.05.05 09:15

ahojky,

super novej deníček.o) Jinak u nás to vypadá jak po bitvě - v neděli jsme byli u tchánů grilovat a v pondělí už jsem šupajdila k dr. se střevní virozou - má ji i tchán a bohužel i manžel.(((((

Včera jsem byla absolutně nepoužitelná - sice když člověk nic nejí tak se potom průjem stopne… ale měla jsem 39 - obvolávala jsem koho jsem mohla jestli můžu kojit atd atd - navíc ráno nic - a od poledne to rostlo a rostlo - už jsem byla fakt vystresovaná - takže zábaly … no dnes ráno mám už jenom 37,2 což je lepší. Ale kdyby se včera o malýho nepostaral manžel, tak nevím co bych dělala - (manžovi bylo včera ještě dobře chytlo ho to až večer)

Jinak jak někdo říká při teplotách nad 39 převařovat mlíko - tak je velkej srandista - jelikož v 39 bych neměla sílu to mlíko ani odstříkat… volala jsem do porodnice a tam mi řekli , nepřevařovat, kojit, je to to nejlepší co můžu udělat… tak tu sedím u PC na puse roušku a modlím se aby to Michal nechytl od nás, jelikož by to určitě znamenalo pobyt v nemocnici.

Jotaky jsme dnes udělali tu věc, že jsme nechtěli aby s náma malej spal - aby to nechyt - tak jsme ho přestěhovali do vedlejšího pokoje - (máme monitor dechu i chůvičky) . Nespává v noci moc kklidně, takže když usnul v 20:15 a kolem 02:00 ještě chůvička ani nepípla - tak jsem se tam šla podívat - no a pak ještě jednou - a pořád spal. vzbudil se v 6 ráno - takže hlásím rekord - nepřetržitej spánek od 20:15 - 6:00. Dneska a zítra bude ještě spát sám a když zjistím, že se mu spí líp samotnýmu, tak vymaluju pokojík, vyzdobím a půjde do svýho.o))) Já už to chtěla zkusit dávno, jestli by se mu líp nespalo … ale furt jsem si říkala že je malej, … no a včera jsem byla okolnostmi donucena.. a fakt si myslím, že ho v noci rušíme - jelikož když kňourá ze spaní tak je to většinou v reakci na moje nebo manžovo otočení…

tak nám prosím držte pěsi at to malej nechytne od nás…

Markéta a zatím zdravej Michal

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 31.05.05 10:20

Ahojky maminy,

Zdravicko, moc hezky denicek. Hracky jsou super. Napisy jsou dulezite, ale dost casto se nad nimi bavim. Na spoustu hracek davaji preventivne cedulky pro deti od tri let a obsahuje male casti. Mame doma spoustu takovych hracek (chrastitka, barevne retezy), ktere jsou s jednoho kusu a neni co vdechnout nebo jsou jen pro mimca a nas Roderick by si s nimi uz ted nehral :-)

A prazandy,jak dneska se srazikem, kdyz bude prset?

Hezky den

Mata

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 31.05.05 13:01

Mako něco podobnýho jsme prodělali před měsícem, prvně já - teploty, průjem, zvracení, byla jsem nepoužitelná a manža se staral o malýho a pak druhej den mě bylo úplně dobře a manža byl odrovnanej, samozřejmě na tom byl hůř:))
Lukin nic nechytl, jenom jsme si pořád umývali ruce, myslím že když je to střevní tak by měl být v pohodě.
Tak se brzy uzdravte, je to otrava
ahoj Iv-ka s Lukinem

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 31.05.05 14:29

Ahojky holky,

já jsem psala ještě do starého, tak pro jistotu ješě jednou…

Zdravíčko, super nový deníček. Zase jsme na žebříčku vysoko…

Ahoj holky,

zdravím vás v konečně normálním jarním počasí. Taky byla u vás taková bouřka? Tady hrůza, ale Bertík spinkal jako když ho do vody hodí a ani hromy ani blesky ho nevzbudily, potažmo ani já ne, když jsem práskla oknem, jak jsem ho rychle zavírala před deštěm. Teď chrupká dole v obýváku na kojícím polštáři. Aspoň k něcěmu se mi hodí, když ho ke koju nepoužívám. Prostě to s ním neumím.

Irčo - proč jsi ten Cerazette vyhodila? Něco nefungovalo? Já si mám teď rozmyslet, jestli ho chci v injekcích nebo tabletkách. Máte někdo zkušenost? Na další sexík u nás zatím nedošlo, jsme pořád z toho horka unavení, tak možná dnes, když se nám tak ochladilo:) No jsem zvědavá, jak přijdu podruhé o panenství:) Sanřík to má asi stejně jako já…

Zdravíčko - jsi šikula, už se těším na deníček. Taky mě něco napadlo, ale nějak nejsem schopná to sesumírovat. Třeba někdy… Prosím tě, co je to jako, že máš dráždivé dítě? Moc tomu nerozumím.

Jerry - jak pojedeš do Hranic, určitě se ozvi, ráda tě uvidím.

Borůfko - díky za tip. Jen ještě nevím, jaký je rozdíl mezi postýlkou s matrací a bez. a mimís spí vždycky asi úplně na zemi, ne? To se asi nedá polohovat, co? Mně právě přijde ten kočár taky malý, on se Bert v noci po postýlce strašně stěhuje…

Sraz Brno - je někdo dál od Brna než já kromě Kristy? Asi se budu snažit manžela přimět, ať si tam něco domluví na některý den v týdnu a pak podle toho bychom se mohly domluvit, jinak nebudu moct přijet. Mám v Brně kamarádku s mimčem, která mě přivedla na emimi a mají srazíky v Brně pořád, tak od ní vyzvím, kde je to nejlepší a dám vědět.

Mějte se bezva, jdu se napít a zkontrolovat prcka.

Julie

PS: Včera si vysosnul z flašky skoro 20 fenykláče byl náramně spokojený.

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 31.05.05 16:21

Ahoj holky,
zdravím všechny, vždycky si se zájmem přečtu nové příspěvky, ke každému mě něco napadne a když začnu psát odpověď, nejmíň polovinu toho zapomenu…Jestli mateřská bude takhle pokračovat, tak pěkně děkuju:-)
Mako, už jsem psala do diskuse o naší viróze, ta srandistka, která radila převařovat odstříkaný mlíko, byla naše dětská MUDr. Musím říct, že když jsem stála se zeleným vyřízeným Matesem u ní v ordinaci, třepala mnou zimnice po společně prozvracené noci a ona na mě vyrukovala s pasterizací, myslela jsem si, že mě odvezou… Ale fakt se toho přenosu na mimčo tolik neboj, tyhle nemoci mívají krátkou inkubační dobu (cca 2 dny) a mimčo většinou má protilátky.
Juli, do Hranic jedeme po delší době teď na víkend slavit tchánovy narozky, ale jak pojedeme někdy v budoucnu třeba za kamarádem do Kozlovic, určitě dám vědět, díky.
Když tak sleduju váhové přírůstky vašich drobků, tak vždycky polituju tu naši „vyhublinu“, ve třech měsících totiž měřila 62cm a vážila 5200 g. Ve srovnání se sedmikilovýma klučíkama i holkama teda máme co dohánět…Doufám, že na brněnském srazu nebude Karolína vypadat jako podvyživenej hladovej afričánek:oD
Ale uklidňuje mě, že Mates vážil v jejím věku úplně stejně a dnes má vysportovanou štíhlou postavičku. No uvidíme… Karolína však o to víc vykládá a upozorňuje na sebe. Taky se culí nejvíc na chlapy, to teda začíná brzo.
Musím končit, zatím se mějte fajn.
 Jerry

 
Anonymní  31.05.05 17:45

Jerry my měly ve 3 měs. 4,97 a 59cm, takže za největšího prcka je tady Eliška a to je skoro nejstarší.
Evi gratuluji, že jsi se rozkojila. Ještě teď mám někdy depku z toho našeho nekojení.
Eliška se strašně zklidňuje, nevím, jestli je to Vojtovkou, spíš je to i vývojem, ale u Vojtovky nebrečí, takže cvičíme kdykoliv je nálada. Dnes je strašně spavá, asi dospává ty horké dny, kdy ji to nešlo.
Ráda bych se k vám někdy s kočárkem připojila, ale počkám až to bude někde blíž na dojezd autem, protože ještě moc dlouho nevydrží a já ji nechci moc rozčilovat, ale už bych Vás zase ráda viděla.
Mám jednu špatnou, budu muset asi na menší operaci, protože pořád trochu špiním a prý mi asi v děloze zůstala nějaká neplecha :-(((. Teď vy:,–(ím antikoncepci 14 prý počkáme a po menstruaci se uvidí.
Jinak u nás je sex vůbec pasé, zkusili jsme to jednou a nic moc a pak kvůli výše uvedenému jsme to zatím odložili.
Eliška zatím ještě hračky nechytá a na ruce jen občas šilhá, asi musím fakt ten měsíc, o který se narodila dřív, odečíst. Zato je docela ukecaná, i když často spíš nadává.
Tak já jdu něco dělat, pište kam plánujete srazíky a já se budu snažit připojit.
Mějte se hezky avšem přeju usměvavé prcky.

Iva a Eliška

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 31.05.05 19:10

já hloupá, já si nevšimla nového deníčku a poslala vám,holky, vzkazy do starého, když tak tam mrkněte, sorry.
Te´d jsem zkoušela rodinku a nemám přístup, asi mi " něco chybí", že ? pomůžete ? Štěpána mám na klíně, tak se nemůžu rozepisovat.
ještě jednou papa, irias + Štěpán

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 31.05.05 20:40

Zdravíčko bezva deníček :-)

Mako taky se připojuju k dnešnímu spánku bez kojení, včera usnul ve 20:00 a vzbudil se v 5:30. Řekla bych že to bylo buď to očkování nebo ochlazení, v každým případě jsem byla dneska ráno totálně vyspalá a taky zmatená, říkala jsem si že bych to krmení takhle tvrdě zaspala, třeba mu to už zůstane :-))

Dneska jsem sraz nestihla, u kadeřnice jsem byla do jedné, pak jsem ještě musela do cukrárny objednat dort a zvládla jsem i kytku, je to teda ale všechno šíleně drahý. Dort za 4tis… to abych ho vůbec nekrájela a nechala si ho doma vystavený…:-)Je dražší než ty šaty. Kytku jsem vybírala hlavně podle toho abych si jí pak mohla hezky usušit a aspoň něco mi z ní zůstalo. Jestli mi půjde vkládat fotky tak vám tam pak něco přidám, jenže mi to v poslední době taky nefunguje, píše mi to něco jako dokument neobsahuje žádná data nebo tak něco a přitom tam fotka normálně je tak nevím.
Nechala jsem dneska Erika hlídat mámě a byla jsem z toho docela na nervy, těsně než jsem odešla tak se jen tak mezi řečí zmínila že nemusím spěchat že mu kdyžtak naškrábe na lžičku banán… No já myslela že mně vomejou, měla jsem chuť ho bafnout a vozit ho všude s sebou. Ale myslím že jsem jí to vysvětlila dostatečně jasně a podobné šílenosti pustí z hlavy.

Julie pro ty cestovní postýlky se prodává taková jako redukce (zvýšení) pro úplně malá miminka, ale nikdy jsem to neviděla v akci a ani to nemám. Jinak je hodně nízká, zkoušela jsem jí dát na postel ale nemohla jsem ho pak vylovit :-)

Holky kde bude příště sraz? Já už se fakt přidám, slibuju!

Borůfka a opět už spící Erik

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 31.05.05 21:02

tak ještě jednou ( dnes po třetí) ahoj,
manža se vrátil, tak se mi mrkne na přístup na ten server.
Jak čtu, je nás hodně nemocných, já myslela, že mám v pátek zánět prsu,dost mě bolel,v noci jsem dostala zimnici, pak teplotu,pak bolest obou prsů. Jenže prý to byla viroza a bolest prsů z ní. Ještě dnes mám hroznou rýmu, že jsem musela na:,–(it Bioparox do nosu. Se Štěpánem jsme museli v pondělí k dr. s kašlem,dostal Mucosolvan ( ošklíbá se po něm :-) ) a zase dr.mačkala hnis. Začínám to zvládat,ale když tam malý brečí, je mi hrozně.

Nová věc u kojo, nejprve se Štěpán rozhlíží,pak přisaje a zase „výnor a ponor“, něco sní,pak se dlooouze rozhlíží, začne povídat a na jídlo zapomene, při lepším, povídá s bradavkou v puse. Takhle mi se teď bavíme a normálně nejíme.

Mako, přeji brzké uzdravení a s tím pokojíčkem už to někdo psal, že to na děti dost zabírá,nejsou „rušeni“ rodiči. Co vy tam děláte ? :-))))))

Ivi,i tobě držím pěsti s tou operací,jako by jsi toho neměla málo od porodu.

Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 31.05.05 21:32

dnes naposledy ahoj,
tak jsem se dostala na fotečky do rodiny, máte moc pěkná miminka a Lukin má stejné tričko jako Štěpán.
Taky se pokusím nějaké fotečky poslat.
 I.

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 31.05.05 22:47

Ahojky maminy,

nezapomente ve stredu na den deti!!!

Hlasim, ze srazik se povedl, bylo nas sedm (Hajdula, Luja, Sandra, Petulinka, Makacka, Monika a ja), vyjimecne byl i pomer pohlavi srovnany :-).

Jestli se dohodl nejaky dalsi netusim, pocitam, ze zase utery po o, ale kde, to netusim, nez jsme se rozdelily, tak se nic nedomluvilo. Z cehoz vyplyva, ze se prijimaji navrhy!

Moniko, tvuj manzel mi byl dneska nejakej povedomej :-) A kdyz mi pak Kacka rekla tvoje prijmeni, tak se mi to potvrdilo, je to muj spoluzak z gymplu, prestoupil k nam do tridy ve ctvrtaku, aby nemusel maturovat z matiky :-) Tak ho ode mne pozdravuj, i kdyz pochybuju, ze si me pamatuje … :-)

Mejte se

Mata

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 01.06.05 09:41

Ahoj holky a mimča,
koukám, že tu dnes vůbec nikdo není… Tak napíšu jen kousek, stejně se musím jít učit.
Irias, jakmile budeš mít cestu do Lískovce, hned se ozvi. Bydlíme kousek od koupaliště na kraji sídliště. S mým věkem jsem zatím ještě taky spokojená, neboj:-)Bude hůř…
Ivi s Eliškou, docela si pamatuju vaše příspěvky, vím, že Elinka byla maličká - kolem 2,5 kg, tuším, takže už jste určitě na dvojnásobku porodní váhy a to je super, vždyť jste všechno dohnali. Jestli našim holkám ta štíhlost vydrží, aspoň nebudou v budoucnu držet diety:-))
Jinak jsem se chtěla zeptat, jak vám prcci drží hlavičku. Naše Karolína je totiž taková dost gumová: po asi týdenním nácviku ve dvou měsících se naučila bez řevu ležet na bříšku a ukázkově pást koně, ale ve svislé poloze jí pořád hlavička trošku klimbá zepředu dozadu. Do boku už drží docela pevně, taky ji tak zvedám. Hodně ji nosím v klubíčku, to se jí moc líbí, nejvíc před zrcadlem, pořád se na sebe culí. Tak jsem zvědavá, jestli někdo máte taky takového „spejblíka“? Naše doktorka je s její motorikou spokojená, tak to jinak neřeším, mně prý teda hlava taky dlouho nedržela, ale v 70.letech bylo všechno jinak, že.
Jinak Kája bouchá do hraček a chytá je, pořád se směje a povídá. Jen při tom pasení taky svírá ručky v pěst, roztahuje je jen v poloze na zádech. A už se naučila otáčet na bok a vnější nohu pomalu překládá přes vnitřní, myslím, že za chvilku se otočí na bříško. Takže mrštná je myslím ažaž, jen ta hlava. Asi je v ní těžkej mozek:oD
Jo a mají krásný oblečky v HaM na České s velkýma slevama!
Chtěla jsem jen naposledy poprosit, jestli by mi někdo neposlal celý postup, jak se dostat k fotkám na rodinu. V nejhorším se zeptám někoho na srazu.
Díky a hezkej den dětí!!! Jerry + Karolína (pozítří 16 týdnů)

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 01.06.05 11:22

Nazdar holky!
Zdravíčko, dobře,že jsi napsala deníček, taky mě napadlo, že o hračkách tu ještě nikdo nepsal.

Tak přece jen se sraz uskutečnil, docela jsem vám záviděla. My jsme si užívali se znalci, projektanty a tak. Nemůžeme se s mužem shodnout, co kde chceme, tak to ještě bude trvat.Nevím, kde vezmeme peníze, asi budu muset začít vydělávat nebo co.

Holky, prosim vás,vždyť vám ty mimča přibírají a rostou dobře, tak buďte rády! Holčičky jsou prostě menší. Zuzanka je váhově skoro průměr.

Musím dát na rodinu taky nějakou fotku, abyste viděly ten náš velikej flekanec na čelíčku a tvářičce a nedělaly si starosti s maličkostmi.

Jerry, copak se učíš?

Taky zahájím opět svá nekonečná studia, v září.

Dotaz: používáte šátky a babyvaky?

Já mám babyvak, ale používám ho jen na uklidnění doma, ven bych se s tím neodvážila. Zuzanka vřeští v čemkoliv a přijde mi snesitelnější, když brečí v kočáru.

Zase už nevím, co jsem komu chtěla, tak napíšu ještě jednou.

Kristýna + Zuzanka

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 01.06.05 11:30

K tomu držení hlavy:
Zuzanka drží krásně na bříšku už asi od 5 týdnů, ale když jí zvednu do svislé polohy, taky jí tu hlavičku raději podpírám, občas jí upadne. Dále miluje, když je na bříšku a já s ní chodím, ona si spokojeně poletuje a sleduje věci. Taky se v této poloze pěkně směje do zrcadla, i když asi ne na sebe,a le na mě.
Kristýna + Zuzanka

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 01.06.05 12:27

Ahoj holky,
zdravíme z Brna, kdyžtak čtu o zařizování nového bydlení, je to asi horor, nás to taky v budoucnu čeká. Už jsem se dvakrát stěhovala, zatím vždy do paneláku, ale máme v plánu nějaký domeček se zahradou, aby měli prcci hezčí dětství.
Kristo, máš pravdu, přibírání malé už opravdu řešit nebudu, jen si musím nachystat odpověď na příští návštěvu doktorky (za týden), až zase vyrukuje s příkrmy:-) Šátek ani babyvak nepoužívám, protože z porodnice jsem odcházela se Schanzovým límcem na krku, nějak jsem si rozhodila krční páteř a chytaly mně kvůli tomu migrény, fuj. Takže když mě bolesti páteře po šestinedělí jakžtakž přešly, byla jsem ráda, že nemusím malou moc nosit. Teď jí to sice trochu vynahrazuju, ale na ven určitě preferuju kočár, taky aby ji mohl povozit brácha. Za chvilku se ráda mrknu na vaše fotky.
Později zase napíšu, zatím čau. Jerry

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 01.06.05 12:37

ahojky,

tak už nás střevní viroza opustila a malej to doufám nechytl … ještě teda nebudu mluvit dopředu, jelikož znáte to… takže doufám.o))

Baby vak mám ale nepoužívám, zdá se mi v tom strašně zkroucenej a líbí se mu tam max 20 minut. V kočárku naštěstí spí, tak to neřeším - teda v kočárku jedoucím - před chvílí jsem 15 minut drndala na terase a nic.o( vyslíknu dám pod hrazdičku - a za chvíli ticho - a on spí.o)))

Jinak ten Michalův vlastní pokoj má jednu nedocenitelnou výhodu - spím i když ho v noci kojím - vysvětlím - když se třeba vzbudí až v 5 ráno - tak když jde v 21:00 spát tak je mi jasný že ty 2 hodky ještě potřebuje - takže nakojím a ukládám do postýlky - jenže Michal si nemyslí že by mu ty 2 hodiny mohly scházet takže povídá a povídá… když spal vedle mě tak jsem kvůli tomu samozřejmě neusla - dokázal vykládat i 45 minut a čučet na kolotoč - pak usnul - ted ho zavřu a on vykládá a kouká a pak usne a já spím taky.o))))

Já jsem si řekla že do sbírky jazyků mi chybí němčina a taky fránina… ale jsem tááááák líná, že nemůžu začít. Takže vás s tou školou obdivuju, já už mám naštěstí hotovo.

tak nic jdu spláchnout rege masku z hlavy a něco pojíst.o)

ahojky

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 01.06.05 17:15

ahoj tak jsem vám ráno psala dloouhej komentář, ale najednou blik a vypla elektřina, tak už nevím co jsem všechno chtěla:(
celej den jsme byli venku a od tří do teď jsme si oba zdřímli to bylo super. Zítra jdem na to očkování tak vám pak napíšu jak to zvládáme. msuím končit s Lukim na břichu se špatně píše
jo a používáme šátek už cca od 10 dnů a je to super, vždycky v tom do 2min spí, jezdíme tak do města na úřady apod.
ahoj Iv-ka a Lukin 13 týdenní

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 01.06.05 18:59

ahoj,
JERRY, uplně jsem to včera zapomněla napsat. V sobotu jedeme do Brna,chtěla by ses odpoledne setkat.? My bydlíme na Oderské 5. Říkal manža, že je tam nějaký park,SL neznám.
Díky za typ H+M, snad ještě něco budou mít. Mám od tama sportovní soupravu a je super,akorát trošku větší.

Teď je Štěpánek s manžou a zase se smíchem zalyká, stačí mu říct NO nebo JO a on se může smíchy zbláznit. To je fakt super. Když to chci natočit,tak samozřejmě kamera je přednější a zmlkne a pozoruje.
Jinak uplně miluju,když přijdu k postýlce a malý se hned začne smát a mávat rukama a nohama. Určitě je rád, že mě vidí :-)))) Už ho moc nechovám, stačí mu,když se s ním povídáme.Je fakt ukecanej.
K držení hlavičky,taky teď nad tím přemýšlím. Hlavičku drží asi od l týdne,ale stále mu ji z opatrnosti při svislém chování přidržuji,není to ještě uplně ono. Dnes jsme byli na nožičkách,vše v pořádku a kontrola až v září, snad poslední, říkala sestra.No,a viděla jsem tam maminku z porodnice,má holčičku a ta už pevně seděla s podpěrou a pevně držela hlavičku. A taky váží víc jak Štěpán :-((

Irias + Štěpán

 
Anonymní  01.06.05 19:50

Ahoj,

zas po delší době se hlásím.

Hračky jsou super věc, aspoň toho našeho divocha máme čím zabavit. Ráno je pod kolotočem. Než uklidím, najím se a dám se do pořádku, tak tam vydrží, potom jde pod hrazdičku. Už začíná ty zavěšený hračky brát do ruky. Nejraději si teď hraje s plínkou, kdyby mohl tak si ji nacpe celou do pusy.

Mám dotaz. Jak vám dětičky spí během dne?
My vstáváme po osmý hodině. Pak jde spát v deset do kočárku na verandu, vydrží tak hodinku. Po poledni jde spát do postýlky, to vydrží 1-1,5 hodiny. V 15hod jdem na vycházku, v kočárku spinká 2-3hod. Teď mi ještě začal usínat kolem 18hod. Spinkat chodí o půl osmý. Tak nevím jestli to sním dělám dobře. Teď máme asi růstový spurt. Dnes jsem kojila po 1hodině, hrůza jsem zvědavá na tu noc. Tam stále pije nejdřív po3hod a pak po 2 až do rána. Kdy já se vyspím celou noc, nevím, asi až se ožení.

Jinak se máme fajn. Liborek se řehtá, jen stále neví, že má ruce. A snaží se sedat, teda zvedá hlavičku, když leží na zádech a strašně se rozčiluje, když mu to nejde.

Stále nevím to očkování, jakou tu vakcínu. Jaké máte zkušenosti s tou obyčejnou?

Zas se stavím, nahlížím často, ale něco napsat na to už mi čas nezbívá.

Marťa+Liborek 12tt

 
Anonymní  01.06.05 20:27

Ahoj holciny a miminka.

Super denicek, diky Zdravicko.
Nam se hrazdicka hooodne libi a taky kolotoc - ten jeste vic. Kubik se za hrackama natahuje, ale nejak moc cilene to asi jeste neni. Dnes jsme byly prvne na rhb. - nepaseme konicky. Ruce nam jdou do letadla. Jinak jsme moc sikovni, pretocime se na bok a nekdy i na brisko, ale ruka nam tam zustane. Zvedame pekne hlavicku, chytame hracky…Kubik ma pry slabe zadove svalstvo, tak proto ty kone nepasem. Sestricka byla moc fajn, dala nam zatim dva cviky z Vojty, tak uvidime. Ale pry to neni nic strasneho a srovna se to. Cvicite tady nektera? Postrehla jsem Ivu s Eliskou. Co mate spatne? A pomaha to???
Zatim papa a hezky zbytek dne.
Eva a Kubik 3m a 1tyden

 
Anonymní  01.06.05 20:37

Ahoj holky,
nevím jestli si mě ještě pamatujete, už jsem tady nebyla ani nepamatuju, prostě jsem měla nějak hlavu v pejru. Jestli se tu ještě nějak zorientuju tak bych se zase ráda přidala.

Nepřihlášená Binisi + Ondra + Jakub

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 01.06.05 20:38

Ahojky,

Jerry, buď v poho , my vážíme asi tak 5 kilo a to jsme teď teprve začali nabírat, ale je pravda, že jsme na UM.
Takže tvoje kojo proti tomu našemu je naprosto super. Mně Mates pořád plakal hlady a vůbec nespal.

Marťo, mně Mates začal spát teprve teď. dopo tak půl hodky na sedačce nebo pod hrazdičkou (kočár na balkoně nepřichází v úvahu) a odpoledne v kočárku tak na hoďku a chodíme spát mezi sedmou a osmou jak to vychází.

Julie, co to je dráždivost sama asi přesně nevím, ale co jsem si našla na netu, tak je to neustále plačtivé dítě, ale to už teď Matýsek není.

Kristo, já jsem si koupila v chiccu klokanku, ale je na ní ještě moc brzo, ale na šátek slyším samou chválu, i dr. mi ho doporučuje, jen nevím jestli v tomto vedru bych ho byla schopná nosit, už takhle váží málo, tak mu nebudu vypocením dělat odtučňovací kůru :o))
Ivo, mě naše nekojo strašně mrzí, ale přeci bychom je nenechali hladem.......tak se uklidňuji…

Matýsek už spinká a já jdu sledovat Vypadáš skvěle

Zdravíčko + Matýsek 3m

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 01.06.05 20:48

Ahojky Binisi :-)

Vitej zpatky, uz mas chvilku na psani? Kluci ti asi davaji poradne zabrat :-) Kazdou chvili na tebe myslime, copak asi nase Binisi, tak az se rozkoukas, tak pisni.

Mata

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 01.06.05 21:40

Ahoj holky,
Karolínka mi právě žužlá levý prso, tak zkouším psát (u pravýho by to nešlo,neviděla bych na monitor:-).
Teda pokud jde o její režim, obdivuju a současně závidím maminkám, které si vytvořily nějakou pravidelnost. My totiž máme pravidelný jen večerní koupání mezi sedmou a osmou a pak taky NAŠTĚSTÍ noční spánek. Jinak přes den je to úplně bez režimu, v podstatě párkrát za den usne většinou po kojení tak na 10 minut, výjimečně na půl hodiny. Jedině minulý týden na koupališti spala pod stromem v kočáře přes tři hodiny, byla jsem z toho celá nesvá:-) A kojíme teď taky každou chvilku. Takže Marti, určitě nic špatně neděláš a noční interval se jistě postupně prodlouží, u nás to noční spaní začalo teprve asi před měsícem.
Irias, moc mě mrzí, ale tento víkend budeme už od pátku u tchánů v Hranicích, jezdíme tam tak jednou za měsíc. Ale určitě to příště vyjde, pošlu ti soukromě mobil, ať se můžeme domlouvat. Oderská je o zastávku blíž k městu, než bydlíme my, tj. asi 1 km. Nejlepší bude sednout někam na zahrádku - na koupaliště nebo třeba do Silmarilu…
Jo, teda v HaM jsem prošla jenom holčičí regály, tak abych tě nemystifikovala. Ale v zimě jsem tam kupovala pro Ondru od známých super džíny a mikinku, vel. 62, a měli to i na vítání občánků, čili zřejmě nejlepší vohoz:)).
Zdravíčko, jsem ráda, že tu máme i drobnější jedince, však co je malý, to je milý, že…Našeho Matýska jsem kojila jen do čtyř měsíců, pak jsem kvůli viroze s horečkama musela přestat, a s UM přibýval pořád stejně jako z kojení, ono je to asi jedno. V roce vážil 9,35 kg. Teď rozhodně nevypadá, že by tenkrát nějak strádal, taky jsme ale chodili k jiné doktorce.
Konečně jsem díky Kristě našla fotky na rodině, mimča jsou nádherný. Jen mi nějak chybí závit na to, abych tam vložila naši fotku. Jo a kde je seznam všech jarních miminek, jestli se můžu zeptat?
Ještě jsem chtěla napsat pro ty, kteří používají dudlíky NUK - naše nejoblíbenější u Karolínky i tehdy u Matýska. Proslýchalo se, že končí jejich dovoz do ČR. Místo nich nabízeli v obchodech 3× tak drahé od Aventu nebo Chicca. A minulý týden jsem od magistry v lékárně zjistila, že prý s Nukem skončila jen česká firma, která je dovážela, a samozřejmě existuje jiná, která je dováží dál a už vyřizuje objednávky v lékárnách. Hned jsem pro jistotu koupila 3:oD
Musím končit, slyším z ložnice nějaký fňukání.
 Jerry

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 02.06.05 08:44

Ahoj holky,
taky závidím všem, kdož už mají denní režim. Stejně jako Jerry, jediná pravidelnost je koupání, striktně dodržuji půl 8. V noci máme zhruba 2 scénáře, které se opakují. Spánek od cca 8 do 2-3, kojení a pak spánek do 6-7. Druhá možnost je, že spí bez přestávky do 5 a pak už nechce spát. To je ta horší, byla dnes, ale manžel si s ní šel hrát vedle.

Binisi, vítej zpátky, to musí být něco se dvěma prckama.

Musím pořád uklízet, pořád k nám někdo chodí na prohlídky bytu, ale nikdo si ho nechce koupit. Ach jo.

Zuzanka mi teď sedí na klíně a asi chce někam běžet, podle těch pohybů. Dnes něco málo řekla, ale jinak je strašnej mlčoch. Směje se jen potichu.Už by se mohla zlepšit, když jí budou 3 měsíce…

Jdu se mrknout, jestli už se dají vkládat fotky na rodinu, včera to nešlo.

Tak zatím pa.

Kristýna+Zuzanka

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 02.06.05 09:51

ahooj, Lukin usnul na dvoře, to je k nezaplacení:))
Irais - tričko mu na fotce je ještě velký, ale dneska už má krátký rukávy, ach jo :( někdy mě připadá že roste strašně rychle.
Jerry - bydlela jsem 24 let hned vedle - v Kohoutkách, teď jsme v Líšni. Kdyby jste některá brňačka jeli do Mariánskýho údolí dejte vědět.
Binisi - tebe obdivuju, celý těhu jsem si říkala že by bylo super mít dvojčata, ale po porodu jsem změnila kapku názor :)))
Marťo - režim máme jak kdy, někdy odpozoruju že se chce malýmu spát a udrndám ho, jindy ho drndám, zdá se že už je dlouho vzhůru ale prostě nespí. Taky jsem si myslela že už chodíme spát pravidelně kolem osmé večer, ale psolední týden usne i o půl desáté, včera až po deváté… no jsem z toho trochu nešťastná, ale pořád si říkám hlavně že spí v noci… tak doufám že to vydrží.
Tak zatím, jdu se připravovat na píchanec:((
Iv-ka s Lukinem 13t

 
Anonymní  02.06.05 10:16

Ahojky,

tak jsem zjistila ze mi ze socialky poslali jen 4tis, volala jsem tam a pry nedostali jeste rodny list, lhari. Posilala jsem ho doporucene a na spravnou adresu, no snad mi to rostaci brzo doplati.

Tak jsem zase zkousela vlozit fotky a nejde mi to, hlasi mi to chybu, tak zase nic.

Vcera Erik usnul v pet, v sest jsem ho nakrmila a spal dal az do osmi, zase jsem ho nakrmila, prenesla do postylky a spal az do pul druhy, chvilku si povidal a vydrzel pak jeste do pul sesty. Zeby jeste pusobila ta vakcina? Jinak my mame celkem pravidelny rezim od te doby co jsem ho privezla z porodnice, usina vecer pravidelne mezi sedmou a osmou, pres den ted spi tak od osmi do desiti, potom od dvanacti do jedne az druhe a jeste navecer tak od peti do sesti.
Je to spac po mamince a urcite proto tak pribira :-)

Binisi vitej, tesim se az napises vic jak se mate, musi to byt pekna honicka. Tak jsem si rikala ze dvojcatka bych brala, ale hodne rychle jsem zmenila nazor :-)

Mam dotaz k tem hrackam, kdyz uz je mame jako tema. Co vsechno uz pouzivate? My mame par chrastitek co se daji chytit do rucicky, piskaci zviratko a nejake plysaky, hrazdicku a kolotoc, to je zatim vsechno. Jo a jeste na plavani jsme si koupili takova ta barevna zviratka a potvory co se lipnou na dlazdicky nebo vanu, ty ma rad a kouka po nich a na suchu je papá :-) Leporela zatim zadna, obrazky mu ukazuju na starych pohledech a nebo si spolu cteme casopisy. Obcas mu soupnu do ruky treba lzicku nebo kelimek. Taky na sebe koukame do zrcadla, ted uz se smeje ale koukal zezacatku dost vyjevene :-) A litame jako letadlo, to se rehta jak blazen. Nemate nekdo nejakou inspiraci co se jeste da vsechno delat? Treba jsem na neco jednoducheho zapomnela…

Tak ja razim nakoupit a poslat znovu ten RL, nerada bych o ty penize prisla

Pa Borůfka a Erik

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 02.06.05 10:49

Ahoj holky a zlobidla,
tak jsem včera noční spaní asi zakřikla, tentokrát se Karolína vzbudila o půl druhé, řvala a celá se kroutila, jak ji bolelo bříško, pak byla v noci vzhůru ještě dvakrát, raději jsem se ani nedívala na budík, přitulila ji v naší posteli a nechala usnout u prsa. Tak to chodí, když se někdo chlubí, připadám si jak v Krkonošských pohádkách:-))
Kristo, viděla jsem vaše fotky i se Zuzankou, aspoň vás v Brně poznáme, jsou moc pěkný. A Zuzka má tuším stejné body jako my s ovečkama z Carrefouru…
Ivko, já jsem zase původně z Bystrce, pak jsem v letech 92 - 02 bydlela na Vinohradech a na Kadlecáku jsem byla každou chvíli. Jenže pak můj život nabral nový směr (:oD) a teď jsme na druhé straně Brna, čili do Mariánskýho cca 18 km, je to tak na celodenní výlet. Pamatuju si, že jsem se tam koupala, když jsem byla v 7.měsíci s Matesem… Ale na kozičky do Eldoráda bysme se někdy mohli zajít podívat, to se děckám bude líbit, až trošku povyrostou.
Borůfko, žádné další extra hračky mě nenapadají, u nás vedou momentálně vlastní ručičky, hrazda a plyšáci, kteří mají usměvavej ksichtík. Ale všechny hračky jsou nic proti lidským obličejům, takže Kája stejně pořád někoho přivolává a sama si hraje sotva 5 minut.
No nic, naše vzteklinda mi právě usnula v náručí, jdu dělat něco užitečnýho.
Mějte se hezky. Jerry + Karolínka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 02.06.05 14:03

Ahojky holky,

tak jsme přijeli z plavča.Malý si to zase dneska užíval(já s ním),dostali jsme pochvalu za krásné pasení(a to jsem se před 14 dny bála,jestli taky budeme pást).Měli dneska v mateřském centru Den dětí a Štěpulka taky dostal balíček :-)) Nějaké Hami-příkrm a Hami pitíčko.A nějaké oplatečky-ty zabavuji ve prospěch státu :-)
Příkrm mu zůstane až ho bude papat.
Z plavča jsme se stavili za mamkou do Tesca(pracuje jako vedoucí v Eurestu)a dostala jsem výborný obídek a Štěpula se se zájmem koukal na tu spoustu nových věcí.
Jinak zase se v noci oprudil-asi ho fakt v tom teple budu muset přebalovat i v noci,když má tu citlivou prdku :-(
Takže paviánka mažu mastí s rybím tukem a už se to lepší.

Holky nejste tu náhodou některé od Ostravy??

No nic,jdu si udělat frapé,prcek usíná.Tak si odpočinu.
Pa Gabka a paviánek prdelkový Štěpánek

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 02.06.05 16:14

ahoj hlásíme že máme po prvním očkování, Lukášek mírně zakvičel až už bylo po všem, dostal pochvalu že je mooc statečnej. Hned jsem ho vzala do náruče a ztichl, tak doufám že ho to moc nebolelo. Teď je mírně uplakánek, tak ho mám v šátku a ještě na balonu, proti pláči zřejmě vražedná kombinace:))) - chvilku koukal a už se zavrtal že to radši zaspí.
Ani jsem nevěděla, že už teď díky šetrné vakcíně (my máme Infanrix hexa) dostal o píchanec míň - při té normální jsou to dvě injekce, kazdá do jednoho stehýnka, takhle jenom jedna. Zítra ještě napíšu jestli byla teplota a tak.
jinak dost oblíbená je u nás plína, jak už tady někdo psal, ale pod dohledem - když ji má dlouho na čumáku a nedaří se ji sundat tak začne kvikot.
Ptala jsem se, jestli je možný že už by se pomalu chystaly zuby - dost totiž sliní - co ti vaši drobečci? No a je to možné, ale nejčastěji se klube první zub prý kolem 5. měsíce. Tak doufám, že ještě chvilku to vydrží.
Zatím ahoj
Iv-ka a statečnej Lukin

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 02.06.05 16:55

Ivko,
u nás je to stejný se sliněním,navís všechno rve do papulky a ruce taky.A když jsem mu prstem přejížděla po dolní dásni tak stiskal jako zběsilej.
Proto jsem si koupila od Canpol babies tzv.prsťáček-silikonový návleček na prst a na konci je silikonový kartáček-tím mu občas dásně masíruju a ještě jsem koupila nějaký gel na dásně-kdyby náhodou.
Já prý měla zuby okolo 4 měsíce a moje máti taky.
Moje nej.kámoška má prcka 5.měsíců a má už 2 zuby.Jim se to projevovalo průjmem a tím,že si dost urputně rval hračky do pusiny.

Tak končím,papa Gabka aŠtěpík

 
Anonymní  02.06.05 17:21

Ahojky maminy,

po dlouhé době jsem si opět přečetla deníček. Jsem moc ráda, že tady řešíte denní režim. Pořád si nejsem jistá, co bych kdy a jak měla dělat. Dopoledne chodíme ven, vetšinou mi celou procházku prospí. Potom doma nakojím, chvíli si spolu hrajeme a teď ho asi dva dny zkouším dávat spát po o. do postýlky, abych si taky stihla něco udělat doma. Včera mi to celkem prošlo, ale dneska spal asi půl hodiny a nic. Nevím, jestli to dělám dobře, když se snažím, aby usnul v postýlce, když mi skoro celé dopoledne prospal venku v kočáře. No a odpol. jdeme opět ven.
Jak často teď miminko asi spí? Ještě jsem se chtěla zeptat, jak si s vašima prďolkama hrajete a jak často? Zjistila jsem, že nevím, co s ním mám pořád dělat. Možná taky není úplně nejlepší se mu věnovat pořád, ale nechat ho taky trochu samotného. No nevim.

Omlouvám se, že vůbec nepřispívám a pak na vás vybafnu jen spoustu otázek. Budu moc ráda, když napíšete, jak to u vás přes den vypadá.

Všechny moc zdravím
nepřihlášená Peťka (Solcka) a Ondrášek

 
Anonymní  02.06.05 17:42

Ještě jednou se hlásím, abych aspoň trochu přispěla.

Slinění: Musím říct, že to je celkem hrůza. Bez plíny se vůbec neobejdu, pořád mu musím utírat obličej. Když ho dám na břicho, tak máme naslintáno po podlaze a ještě se v tom vyválí, když mu klesne hlavička. Snažím se u něj pořád být a otírat ho, ale občas to vzdávám.

Zuby: Je to velice individuální. Moje neteř měla zuby už ve 4 měsících (po rodičích). Mě i manželovi začaly růst až v 8 měsících, tak doufám, že bude po nás. A máme známou a těm vyrostl první zub až ve 13 měsích.
Včera koupil manžel novou hračku. Je to kou:,–(lo ve tvaru zajíčka, uvnitř je voda. Hračka se má dávat do ledničky. Nevím, jak přesně to funguje, ale myslím si, že děti to kousají a zároveň je to chladí do dásní, takže ji začnem používat až nás začnou zlobit zoubky.

Už musím běžet, Ondrášek se začíná hlásit.
Mějte se fajn. Peťka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 02.06.05 18:39

ahojky,

tak k tomu hraní…

u nás hrazdička a v postýlce kolotoč. Když ráno vstane nakrmím a jde pod hrazdičku -tam ho nechám dokud ho to baví - někdy hodinu někdy 1 minutu - no a pak dle nálady cvičíme vojtu - jen jeden cvik na uvolnění trvá to 2 minuty a pak posilovací cviky, válení na balone… to všechno se mu poslední dobou strašně líbí směje se u toho jak blázen.o)))) (teda ne nahlas a ne vždy) Nahlas to ještě neumí. no a než to všechno odcvičíme tak je 30 minut v kýblu a dám ho zas pod hrazdičku atd… U toho cvičení hekájak v posilovně - musí to bejt pro něho námaha - takže většinou pod tou hrazdičkou vytuhne tak na 30 minut… a tak dál a dál

kolem 11 jde spinkat (bud na terasu, na mě, v kočárku, v postýlce - jak je nálada)

to spí tak hodinu

pak si zase hraje sám nebo se mnou zase cvičíme a bud ještě na chvilku usne nebo ne - a v 3 jdeme ven a vracíme se kolem 6.

pak koupání (ale často jen 2× týdně - máme zákaz - že to má blbej vliv na tu jejich pokožku + máme exém - toršku) no a posledních 14 dní začal chodit spinkat tesně před devátou (což je príma jelikož v těch 23:30 to bývalo vražedný) Bud usne u koja - nebo ho nakojím a odnesu do postýlky a hned odcházím - (dudlat neumí) on cchvíli vykládá a pak většinou usne
Jo Kristo - toto praktikuju i v těch 5 ráno kdy se vzbudí a už se zdá že nebude spát - dnes spal do 8 - ale funguje to od té doby co není s náma v pokoji…

Jinak dnes jsem mu vymalovala pokoj na pastelově zeleno, koupila jsem sviňsky drahý nálepky na zeď - Farma - a ted aranžuju krávy a oslíky a kačenky ..... a lepím na zeď

Slintá taky a šíleně.

takže tak to probíhá u nás.o))) teda někdy úplně jinak ale většinou takhle

Markéta a Michal zítra 15 týdnů (nepletu se že Irias a Gabule????)

Jinak s brněnským srazem počítám jen vyčkávám na čem se domluvíte.o)))

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 02.06.05 21:52

Ahoj maminky a miminka :-)

u nás režim funguje jak kdy, většinou je od 7 úplně vzhůru a vyžaduje pozornost, pak usíná (někdy) kolem 10 cca na hoďku a pak až odpoledne venku v kočáru. Vyrážíme ve 2 a vracíme se v 5 (někdy dřív někdy pozděj). Kolem 7 je koupání resp. omývání žínkou a mezi půl 9 a půl 10 usíná - po kolíbání na míči a půlhodinovém monologu v postýlce.

Co se týče srazu mysleli jsme (já, Hajdula, Luja a Petulinka), že by moh být opět na Petříně u spodní stanice lanovky - jestli teda souhlasíte - v úterý ve 13,00.

Z posledního srazíku mám moc pěkný fotečky, ale nejdou mi vložit na rodinu. Kdo chce ať mi dá adresu a já je pošlu emailem.
MaKacka - tobě je pošlu určitě a zkus je prosím vložit na rodinu. Dík

Dobrou noc všem
Sandra a Anetka (zítra 2m)

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 02.06.05 22:07

Ahoj holčiny,

hlásím se v novém deníčku a v novém měsíci…to nám to pěkně utíká, co?

Sraz v úterý se sedmi kočárky byl bezva, škoda jen, že Bára dostala ten záchvat řevu a já se tak rychle bez rozloučení ostatních odpojila. Ale Moniky Terezka Báru v tom nenechala a taky řvala jak tur :-)) Taky bylo bezva, že přišlo více holčiček a konečně jsme jednou byly v převaze. Pro ostatní co nebyli: Moniky Terezka nar. 17.3., Petulinky Sofinka nar. 18.3., moje Bára nar. 19.3. (dobrá postupka co?) a Sandry Anetka nar. z dubna… Ale musím říct, že naše Bára si zamilovala Sofinku - holky po sobě čučely a smály se na sebe. Někdo to i fotil, doufám, že to pak hodíte na rodinku :-))

My jsme na tom s hračkami podobně - vítězí hlavně kolotoč, hrazdička a pak chrastítka, se kterými ale někdo nad ní musí chrastit, že…

Denní režim: obvykle koupeme okolo půl osmé a od osmi do devíti kojím (podudává), spí cca do čtyř - kojení - dospává cca do půl sedmé. To pak putuje k nám do postele a obvykle dospáváme do půl deváté (někdy taky ne). Po ránu má dobrou náladičku, to pěkně vykládá hrazdičce a vůbec všemu co vidí a chechtá se. Pak cca okolo desáté ještě usíná v autosedačce nebo košíku, tak hodinku a půl. Potom si hrajeme a všemožně zabavujeme a po obědě vyrážíme na prochajdu. A protože mě doma nebaví uklízet a venku je hezky, tak přicházíme kolo páté šesté a srazím se s manželem ve dveřích.

Jinak též slintá a strká si ručičky do pusy. Já teda mám fakt podezření na zuby, jelikož i poslední dny je tak trochu protiva. Můj synovec od ségry se zubem už rovnou narodil, ale hned mu ho vytrhli, že mu prý ještě mléčný naroste (narostl, ale takovej ulomenej). a první zoubky se začaly klubat už ve dvou měsících…Tak uvidíme, jak to bude u nás.

Kdy bude další prochajda v Praze? V úterý nemůžem, to jdeme na kyčle, snad jen kdyby to bylo někde blízko…

Tak se mějte hezky

zdraví
MaKačka s Barborkou (pomalu 11 týdnů)

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 03.06.05 10:03

Tak jsem vložila Sandřiny fotky z Petřína na rodinku…Tak jukněte!

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 03.06.05 10:18

Ahoj holky,

tak se po strasne dlouhe dobe opet hlasim po navratu z Moravy a neustalem cestovani.
Jurasek mi jeste dneska spinka, tak mam chvili prostor. Mame se dobre. Jurasek uz je sikulka smeje se, krasne brouka, jenom hlavicku jeste neumi pouzivat - ma ji strasne velkou a tezkou, tak cekame. No oproti vam co uz mate ruce je to slabota, ale jsme preci jenom temer o dva mesice mladsi:-)). Ted jsme byli na kontrole v sestinedeli, takze vazime 4520 a merime 58 cm.

Zdravim Binisi, urcite se k nam vrat, tesime se na prispevky a zazitky s dvojcaty. Pozdravuj kluky.

Nestiham moc cist komentare, ale co si tak pamatuju z minuleho denicku, tak jen par reakci.

Sandrik - my taky uvazujeme o plavani v Motylku, ale jeste se rozhodujeme mezi nim a Lagoonem. Lagoon je asi o polovinu levnejsi, jen navim, jak jsou na tom s vodou, takze to budu jeste zjistovat. Tak se pak od zari muzeme dohodnout, kdyby jsi sem nekam chodila plavat.

Julie - ty jsi se ptala na cestovni postylku. Nevim jestli uz ji nemas, ale my jsme ji taky nedavno kupovali a pani v obchode nam rekla, ze mezi jednotlivymi znackami neni moc velky rozdil v kvalite, jen v cene. Dulezite je pro ty nase prtata dokoupit patro, aby nespali uplne u zeme, kde je vetsinou chladneji. Tak jsme nakonec koupili od firmy B&B a vysla nas i s tim patrem asi na 3000 a jsem s ni spokojena. Navic to patro ma vyhodu, ze mimi neni tak nizko a ja se k nemu nemusim v noci moc sklanet.

No to tak ve strucnosti. Dejte vedet o dalsim sraziku opet se pripojim, ale az dalsi tyden. Pristi pravdepodobne prijedou moji rodice, takze se budeme muset venovat jim. Do toho jdeme na kycle a me budou trhat zub, takze zabava:-).

No nic jdu zkontrolovat to sve stesti, preci jen uz spi dlouho, ale obcas se mu to takhle stane, ze si to rano protahne. Proste je po rodicich. Ale je pravda, ze chodi spat az po devate, protoze nam tata chodi pozde z prace, tak aby si ho alespon trochu uzil, i kdyz uz vecer byva protiva (Jurasek ne tata, i kdyz ten obcas taky:-)).

Tak se mejte krasne a ja se snad zase zacnu ozyvat casteji.

Maja a Jurasek zitra 7 tydnu

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 03.06.05 10:30

Ahojky,

Tak my vstáváme tak v půl páté a nechceme spát, např. dnes, krmení v půl třetí, dále v půl šesté, pak strašná zábava, nechce spát.
Což mu samozřejmě rozmlouváme a bereme si ho do postele, tam nás rukama a nohama pokope a občas na chvíli usne.

Pak je hrazdička, potom úporné tlačení a bobek (to jediné je pravidelné), pak z námahy spánek, potom jídlo a pak hrazdička atd, procházka, koupání, usíná kolem sedmé pod kolotočem.

My jsme začali také slintat, tak jsem hledala zub, zatím nic, ale kdo najde má na nové šaty, je to tak, že?

Včera jsem koupila v H+M pyžámka, mají je v akci, takové overaly, moc pěkné, no a když už jsem tam byla, tak jsem si také nakoupila :o))

Dneska máme od práce zahradní slavnost, tak tam půjdu ukázat Matěje na chvilku odpoledne.

V sobotu jedeme s manžou do hotelu sen ( spali jsme tam o svatební noci), jako na roční výročí, tak jsem zvědavá kolik pro nás tři budu mít na den tašek:o))

Tak zatím všem ahojky

Zdravíčko a pod hrazdičkou výskající Matěj

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 03.06.05 11:00

Zdravíčko - u nás to bylo dneska úplně stejný. Po týdnu jsme se vrátili k nočnímu kojení, takže ve 2 a pak v 5 a už neusla a chtěla si povídat, teď jí mám na klíně a ona sleduje co píšu, evidentně jí to baví víc než máma (do teď řvala).

Majule - já se na plavání s malou nechystám (má ekzém na hlavičce), to sis musela s někym splést. Ale chodila bych ráda, s Anetkou jsme obě čochtani :-)

Fotky - poslala jsem je MaKačce a jak koukám už jsou prý i na rodině. Ještě jí pošlu druhou várku a až bude mít čas tak je tam dá třeba taky. I tak platí, že je klidně pošlu mailem tomu kdo mi ho dá.

Dneska pásla Anetka koníčky úplně vzorově - poprvé ale jenom chvilku a hned řev. Když jí mám v náručí (bříškem na předloktí) tak hlavu zdvihne a vydrží se koukat okolo ale na podložce jí to tak moc nejde.
Jééé teď právě vystřelila do plýny, takže musim jít přebalit, snad to nešlo mimo :-))

Zdraví Sandra a Anetka 2m

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.06.05 12:58

ahojky,

já jsem dnes nějaká… sme byli radši u dr. protože michal má jaksi řídší stoličku - no teda řídší než tu řídkou co měl.. tak mu dělali výtěr, Naštěstí nemá vyloženě průjem že by to šlo z něho hned ven… ale pro jistotu. No a dr. řekla ať ho radši zvážíme a že máme v po. přijít opět zvážit a uvidíme… tak jsme ho zvážili a má o 200 g míň než když měl při očkování což bylo před 10 dny.o((( je fakt že jsme ho neměřili ale i tak z toho mám blbej pocit - myslela jsem že mimina přibývají a ne ubývají na váze. No dr. mi každopádně řekla že si z toho nemám nic dělat, že klidně ty 2 deka jsme mohli minule přeměřit - nemaj digitál ale takouvou tu starou klasiku..... Takže v podstatě kojit kdy chce a přijít v to pondělí…

no nevím je možný že to „vyběhá“?????? strašně se poslední ch 14 dní mrská a furt na jeden bok na druhej bok a snaží se dostat na břicho… navíc to cvičení s ním - taky mu musí dávat zabrat a častěji jíst nechce - když mu dám tak bere, ale jen chvilku pak jen dudlá… a to i třeba po 3 hodinové pauze - jen chvíli tahá a pak dudlá - vždycky zkouším jestli má co a mlíko mi po zmáčknutí furt teče, takže tady by problém být neměl…

Tak jsem z toho taková nějaká přepadlá - takže místo 6100 už máme 6080 g…

chjo

M+M dnes 15 týdnů

 
Anonymní  03.06.05 16:12

Ahojky Mako, nic bych si z toho nedelala. Fakt to mohla dr. jen premerit, tim tuplem, kdyz ma takovou tu starou vahu - jak pises. Uvidis, jak dopadnete na tom dalsim vazeni. Kazdopadne bycho trochu obohatila tvuj jidelnicek. Mne pro kvalitu a tvorbu mlicka mooooc zabral pribinacek - 2× denne a mliko a polivky. Nevim jaky mas jidelnicek, ale trochu bych se prohrabala prave v tomhle a uvidis, ze se to upravi. Kubik ma nekdy taky ridsi stolicku a nekdy i trochu do zelena , ale pry je to vsechno normalni. Hlavne kdyz mimi dostatecne cura, to je myslim zaklad. Tak hlavu vzhuru, nic si z toho nedelej, urcite to bude v pohode. Uvidis.
Papa a s usmevem!
Eva a Kubik 3m a 1tyden

 
Anonymní  03.06.05 16:53

Ahoj holky,
tak se na moment taky hlásím po kratší pauze. Dva dny mi nešel net, ale sledovala jsem vás aspoň od našich, myslím jsem i něco psala.
U nás je denní režim různý, ale vypozorovala jsem, že v podstatě odpoledne už máme docela pevné. Jíme kolem poledně a pak v rozmezí dvou až tří hodin. Dneska v tom parnu třeba po dvou, včera po třech, ale nejčastěji po dvou a půl. Pak tak okolo šesté, v půl osmé +- koupačka v kyblíku, v osm kojo v půl deváté spátek do tří, pak budíček, kojo a spanek do 5 až 6 a pak hraní s kolotočem vedle mamky v posteli. Máme ji hned vedle postýlky, takže ho šupnu na kraj naší postele, z jedné strany já, z druhé šprušle od postýlky, vastlané polštářem- Jenom přehodím kolotoč na druhou stranu a hned to vidím z jeho perspektivy:) Ze spoda mě to fakt taky půl hoďky baví:) Akorát nemá moc rád tu písničku, takže to řeším tak, že točím já a hraje méďa. Pak ho skulím na bok a ještě spolu tak hodinku pospíme do té osmé, výjimečně půl deváté. Pak kojo a jde pod hrazdičku, já letím do sprchy, snídám a kulturním se, pak ho uhoupu na balonu a ještě tak 40 minut spí, pak si zase hrajeme a po kojení jdeme ven.
Dneska jsem ale musela ráno k dr. takže jsem ho dala samotného do postýlky. Kupodivu usnul, vzbudil se před osmou a vydržel do půl deváté, než jsem se vrátila. Mám zánět horních cest dýchacích, takže díku bohu za čerstvou babičku důchodkyni, jinak bych byla v háji. Chodím doma s rouškou a teď vozí manžel. Jdu si lehnout, ať se brzy zotavím.
Postýlku zatím nemáme, stále sbírám infos.
Na tu operaci jsem měla jít taky, ale zatím se mi to zmenšuje, tak doufám, že příští týden už tam nebudu mít nic.
Fotky mi taky nejdou vložit, tak je pošlu přes Kačku.
Krásný víkend všem,

nemocná Julka a Bertík, t.č. s tátou na procházce.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 03.06.05 19:15

čauky,

Mako - my měli pořád JEN vodnaté kakání ( ta stolička fakt zní divně) a to několikrát za den.
Teď ovšem už 4 !!!!!!! dny vůbec nekakal. Jen prdí a smrdí, jak starej chlap ! Volala jsem dr a ta mi s úsměvem sdělila, že to kojené děti mívají ( o prdících jsem ji neřekla ). Tak když do dvou dnů nic,tak jsmes manžou dohodnutí, že dáme tyčinku do zadečku. Štěpán taky pořád kope a vrtí se, proto asi tolik nevážíme ( na to došel manža !)
Ke kojení,taky se mi už stalo, že přes den jen ucucával,já zkoušela jestli nám mlíko a bylo tam,prostě asi neměl zrovna v ty dny moc hlad,ale večer se vždy najedl. už jsem tomu pak nepřikládala větší význam.

IV-KO , to stejné tričko je nám taky už malé. Už dřív jsem mu koupila prďácké červené tričko s nápisem na prsách a dnes jsem ho vybalila a zjistila,že mu budou krátké rukávy. Fakt to chce častěji probírat věci, rostou jako z vody, hlavně rukávky jsou krátké.
Chtěla jsem se zeptat, asi mi to uniklo, malý se jmenuje Lukáš nebo Lukin ?

K dennímu režimu: dřív jsem si psala, kdy kojím,abych nato nemusela myslet a dodržela přibliženě 3 hod. Poslední týden jsem zjistila, že už kojíme pořád ve stejné hodiny. Ráno začínáme kolem osmé a večer končíme kolem půl osmé, těsně než jde spát, tj. teď v osm. V noci se budí,někdy 1×, někdy 2×.

Irias + Štěpán

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.06.05 19:39

halo halo

tak Michal už to dokázal a své několikadenné snažení završil úspěšným přetočením na bříško. Trvalo mu to dobrých 15 minut, strašně u toho řval hekal povídal, a nakonec se tááák rozvztekal že hodil nohou a ten loket blbej kterej mu tam tak zavazel „přeskočil“ a byl na bříšku… no mám to jakž takž nafilmovaný - jelikž manža mě odradil že to prej určitě dnes ještě nebude - ale kecal bylo.o))) takže už musíme dávat pořádnýho majzla… aby nám nespad třeba z pultu.o)

tak to máte tak - radosti i starosti.o))) aspon by to mělo být vyvážený což my bohudík máme.o))

takže hned lepší nálada.

Zatím ahojky

Markéta a Michal 15 týdnů (na bříšku ležící a začínající zuřit - no na záda to ještě neumí… tak ho jdu otočit )

 
Anonymní  03.06.05 21:12

ahoj, Mako já když měla ten problém s kojením, tak jsem preventivně přikládala k oboum prsům a kojila co nejčastěji, taky ty plnotuky jogurty apod. jsou dobrý. A nevím jestli to nesouvisí, ale měla jsem zrovna tu střevní chřipku jako ty a mlíka jsem měla míň, a tím přikládáním se to do dvou dnů spravilo. Ale možná je to jen náhoda.

Irais - Lukin se jmenuje Lukáš, akorát jeho střelená mamka mu říká Lukin tady na emiminu:)) jinak je to brouček, bobeček, Lukášidlo atd…dokonce jednou z manži vylezlo Lukašenko:) - ale to jsem zatrhla. Jak vlastně vy říkáte svým drobečkům?

Julie a Kristo - zkuste se shodnout na tom termínu srazíku v Brně, my z bližšího okolí se vám přizpůsobíme.

Jinak očkování proběhlo bez komplikací, večer teda měl 37,5 tak jsem pro jistotu dala půlku čípku, ale asi jsem ani nemusela. Tak mám radost velikou!!!¨
Zatím ahojky,
Iv-ka a spící Lukin 13t

 
Anonymní  03.06.05 21:15

jo a to kakání mě připadne vodnatý od začátku, někdy je i podle mě dost do zelena, někdy dokonce tm. hnědý a vidím tam hlen… tak plaším, samozřejmě manža to vidí všechno žlutý. A ptala jsem se dr., že když to není pořád, tak je to OK.
A zase nejsem přihlášená..
 Iv-ka

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 04.06.05 08:41

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat neuvažujete některá o plavání na Vyšehradě v Jedličkárně? Je to 11 lekcí za 2.750,–. Info je na http://amalka.info/…ysehrade.php
Do Letňan to mám hrozně daleko, ještě je prý nějaký bazén pro kojence v centru ale nevím jak se to jmenuje. Dívala jsem se že už by asi bylo vhodný někam se pomalu přihlásit aby pak nebylo plno…

Mako to je bezva, Erikovi se zatím točit moc nechce, možná za to můžou ty látkové plíny nebo je to prostě jenom lenoch, kdo ví :-)

Tak dneska mám domluvené grilování s našima a ono je takhle hnusně. No aspoň že je docela teplo a dá se sedět venku. Doufám že to nezruší, včera jsem naložila maso…

Borůfka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jarňulky 31 - Výkrmna


Reklama