Karlička - dítě s rozštěpem

Ostatní

Má třetí dcera Karla se narodila s kompletním obličejovým rozštěpem. Na počátku stálo rozhodnutí, zda má dostat šanci a smí se narodit. Dnes vím, že dítě s rozštěpem může být nádherné a šikovné jako všechny ostatní.

Karlička po narození.
2 komentáře

V deseti měsících.
14 komentářů

V deseti měsících - s nostrilkami.
16 komentářů

Milé maminky, rozhodla jsem se podělit se s Vámi o příběh mé malé holčičky Karličky. Důvod je prostý. Stále ještě je u nás téma dětí s VVV velmi citlivé navzdory tomu, jak je naše společnost moderní a civilizovaná. A i když naši lékaři dnes dokáží doslova zázraky, přesto jsou maminky nuceny rozhodnout o svých nenarozených dětech pouze na základě diagnózy, o které však dosud neslyšely a netuší, jak dalece je problém zvládnutelný a jestli její dítě má či nemá šanci na plnohodnotný život. Když pak navíc ještě přistoupí ten faktor, že na své rozhodnutí nemá skoro žádný čas, jsou to chvíle více než stresující. Přesně tím vším jsem před necelými dvěma lety prošla. Snad zveřejněním svého příběhu pomůžu jiné mamince v rozhodování.

Mám tři krásné a zdravé dcery. První dvě dcery se narodily po bezproblémovém těhotenství jako čtyřkiloví cvalíci a protože nám celý svůj život dělaly jenom radost, rozhodli jsem se s manželem přivést na svět ještě jedno pohodové dítě. Když jsem otěhotněla, bylo mi „už“ 36 let, navíc výsledky krevních testů také nebyly optimální, takže jsem musela podstoupit vyšetření plodové vody. Ty naštěstí ukázaly, že se můžeme těšit na další zdravou holčičku. A tak jsem na běžné ultrazvukové vyšetření ve 20.týdnu šla naprosto bez obav, těšila jsem se, že uvidím svoji malou, starostlivá vráska na čele pana doktora byla úplně mimo plán. Vzpomínám si, že když mi oznamoval, že děťátko má rozštěp, ani jsem neplakala. Nevěřila jsem tomu. Jakmile jsem se zbavila strašáku Downova syndromu, byl tu další, z mého naprosto neinformovaného pohledu na věc skoro stejně hrozný.
Prvních několik dní jsem brečela. Zatímco moje kamarádky začaly brousit po internetu, vyhýbala jsem se mu v obavách, co se tam dozvím. Manžel začal alarmovat známé a přátele, abychom alespoň trochu tušili, co bude dál a jestli naše holčička má šanci normálně žít. Podstoupila jsem vyšetření magnetickou rezonancí, které potvrdilo diagnózu jednostranného celkového rozštěpu, který ale je slučitelný se životem. Musela jsem se rozhodnout, jestli své dítě chci. Rozhodování trvalo celou věčnost. Asi setinu vteřiny.

Když vzpomínám na své těhotenství, bylo to jako na houpačce: nahoru a dolů, střídaly se dobré a zlé zprávy, když jsem se z jednoho problému vyhrabala, přišel jiný. Když jsem se psychicky začala sbírat, vždycky se našel někdo, kdo mě dostal zase na dno. Jedním z těch lidí byla bohužel i moje, dnes už bývalá, gynekoložka. Zřejmě chtěla být jen realistická, ale opravdu jsem nepotřebovala slyšet, že holka bude chudák s jizvami, které budou stejně vidět a jestli je to se dvěma zdravými dětmi dobrý nápad. Emoce mě úplně válcovaly, radost z vytouženého těhotenství se střídala s panickým strachem a obavami o dítě s vrozenou vývojovou vadou. Bude jediná? Co se ještě nepovedlo? Jak dopadne operace? Jaký život moje holčička povede s poznamenaným obličejíčkem? Otázky bez odpovědí nebraly konce.

Moje dcerky a manžel byli zlatí. Nenarozené holčičce říkali „Králíčku“ i když už jsme věděli, že dostane jméno Karla. Moc jsem si přála dát manželovi syna, který by nesl jeho jméno, ale v našem případě už jsme pochopili, že my dva syna prostě nezplodíme. A tak jméno Karla bylo jediné možné. Každý večer jsem si s ní povídala a představovala jsem si její tvář. Ale protože jsem nikdy novorozence s rozštěpem neviděla, představovala jsem si jen takovou čárečku nad rtíkem, sotva viditelnou.

Hospitalizovali mě v motolské nemocnici ve 38.týdnu těhotenství, abych byla včas v nemocnici a aby mou holčičku mohl pan doktor Borský ihned po narození operovat. O možnosti časné operace novorozenců s rozštěpem jsem se dozvěděla na konzultaci u pana doktora ještě v těhotenství.

Čekala jsem tam na ni dva týdny. Karlička se bez komplikací narodila bezmála čtyřkilová a až na rozštěp byla úplně zdravá. Když mi ji dali, ještě ulepenou a tak zvláštně voňavou, umyla jsem ji slzami. Bylo to mnohem horší, než jsem si rozštěp představovala. Místo čárky jsem zjistila, že pod nosánkem má hubičku vlastně úplně nehotovou, nosánek plochý, jazýčkem si v té škvírce šmrdlala, dívala se na mě, já na ni, plakala jsem a nechala v sobě růst lásku, která nemá hranice. Myslela jsem na manžela, který vůbec netušil, že má další dceru, myslela jsem na dcerky, myslela jsem na pana doktora Borského, jestli mé holčičce opravdu bude moci pomoct a jak to vlastně udělá. Zůstaly jsme samy na ztichlém porodním sále, kde kromě nás dvou a personálu nikdo nebyl a vychutnávaly jsem si chvíli, která patřila jenom mamince a miminku. Už tam mi říkala svýma očima, že nikdy nebudu litovat. Byla taková tlusťoučká, ustaraná, mlela tou otevřenou hubičkou a já jsem nemohla uvěřit tomu, že už je tady se mnou.

Narozením Karličky se čas strašně zrychlil. Sama jsem se vrátila na oddělení rizikového těhotenství, kde jsem sice působila už poněkud nepatřičně a na otázky lékařů („pohyby cítíme, nekrvácíme“) jsem měla v duchu jednoznačnou odpověď („pohyby necítím a krvácím jako prase“). Bylo mi fyzicky dobře, cítila jsem se silná a každou volnou chvilku jsem trávila u maličké na chodbě oddělení šestinedělí, kde jsem ji bohužel neúspěšně zkoušela přikládat k prsu. Mlela tou svou hubičkou otevřenou a neměla nejmenší tušení, k čemu je ta veliká věc dobrá. Třetí den svého života podstoupila operaci. Když jsem ji po operaci viděla, byla takové ptáčátko malinké zahadičkované, ale pusinku měla zpravenou. Pan doktor mi řekl, že holčičce ušil pusinku do srdíčka, aby se mohla dobře líbat. Nikdy na něj nepřestanu myslet. Přesně týden po jejím narození nás propustili z nemocnice, vezli jsme si domů zdravou a krásnou holčičku.

Od těchto chvil uběhl už víc než rok. Byl to tak nádherný rok, asi nejhezčí, jaký jsem zatím prožila. Karlička je zdravá jako řípa, nádherná, trpělivá, šikovná holčička. Jizvička nad rtíkem je sotva znatelná a i když má nosánek dejme tomu jako knoflík (malinký knoflíček to není), je strašně roztomilá. Od miminka spí celou noc, dobře jí, trpělivě se nechává masírovat a nešetří úsměvy. Milujeme ji tak moc. Kde jsou všechny ty strachy, jestli malá nebude taková nebo taková, jestli nebude chudák s jizvami, které budou stejně vidět, jak jí prorokovala paní doktorka. Je milovaná tak, jak nikdo jiný a kolem sebe má rodinu, která se postará o to, aby byla šťastná, sebevědomá a milovaná. Nikdy jsem nezapomněla na nejdůležitější lidi, kteří se „podepsali“ na mém těhotenství a na jejím uzdravování. Každý den myslím na paní doktorku, když se ptala, jestli je to dobrý nápad přivést ji na svět. K té paní doktorce už nechodím, ale myslím na ni velmi často. Ale častěji myslím na pana doktora Borského. Když se dívám na andělskou tvář toho děťátka, když mě dojímá její krása a když si dokola vracím slova o tom, jak jí ušil pusinku do srdíčka.

Vím, že asi existují i riskantnější zákroky, ale tento případ není o tom, jak dalece byla operace náročná, je to o lidském přístupu, o pokoře, o naplnění nejkřehčího snu být šťastnou maminkou zdravého dítěte. O tom, že když se už bojíte, že ten sen je pryč a že vás čeká jenom trápení a starosti, přijde někdo a ten sen vám vrátí ani se u toho netváří jako spasitel. Člověk tím získá navíc dar toho, že si byl nucen uvědomit, o co málem přišel. Zcela jinak si dnes vážím každého dne, každé chvilky s malou Karličkou, každého jejího úspěchu a nové dovednosti. Ale stačí si vzpomenout, že na samém počátku příběhu malé Karličky se mě lékař ptal, jestli z důvodu VVV u plodu nechci těhotenství ukončit, abych pocítila bolest v srdci. Dodnes se setkávám s názorem, jak je možné, že lékaři na rozštěp dcerky nepřišli včas, aby jejímu narození mohli zabránit – že je chudák dítě a my jsem chudáci rodiče. Nejsem si však jistá, jestli by dcera mohla být hezčí a šikovnější. Přinesla nám mnoho darů, dar pokory je snad ten největší.

Hana

Hodnotilo 61 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 17.08.10 17:55

Ahoj Hani, Karlička je nádherná holčička. Moc Ti děkuji za Tvůj deníček. přeji Vám jen a jen vše dobré, hodně štěstí !

 
mmonica  17.08.10 18:18

Je to strasne krasna holcicka, moc vas obdivuji, ze jste ji dali sanci zit a preju jen to nejlepsi cele rodine.

 
JuliettaC
Povídálka 17 příspěvků 17.08.10 18:30

Karlička je vážně krásná princeznička! Kéž by všechny děti na světě měly tolik lásky jako ona :)! Děkuju za deníček, určtě pomůže spoustě maminek které budou před stejným, nelehkým rozhodnutím jako jsi byla ty! Hodně štěstí všem!

 
lucielle
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 17.08.10 18:30

Ahoj Hani, zírám na ty fotky PŘENÁDHERNÉ holčičky a vůbec nechápu, že pokud dnešní medicína je schopna tak šílený defekt takhle perfektně spravit, tak proč vůbec řeší doktoři přerušení těhotenství? Kvůli čemu?? Karlička je bezchybná krásná holčička a není na ní nic poznat… Přeju vám, ať se vám v životě už jen daří!!

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 17.08.10 18:45

Karlička je úžasná holčička a já ji přeji do života jen to nejlepší. :hug: :kytka:

 
janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 17.08.10 18:50

To je krásný a dojemný příběh :wink:

Mnoho zdraví a štěstí vám všem :kytka:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 17.08.10 18:52

Hani krasne napsany denicek,Karlicka je nadherna holcicka.Je moc dobre,ze jsi tento denicek napsala,urcite jsi timto pomohla maminkaam,ktere stoji pred rozhodnutim jak dal. :kytka:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 17.08.10 18:56

Já jsem si u vašeho článku poplakala, je pěkně napsaný, a teď ke Karličce, je to nádherná zdravá holčička a jizvička nejde skoro vůbec vidět. Ať se jdou ostatní lidi se svýmy názory bodnout.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21951 příspěvků 2 inzeráty 17.08.10 19:30

Hani je dobře, že jste dali Karlince šanci žít, protože je z ní krásná holčička. Moc gratuluju.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 17.08.10 19:39

Moc krásný deníček, děkuji, pobrečela jsem si a také uvědomila, že bych také bojovala, jsem v 11 tt, čekáme druhé miminko a vím, že bych ho nikdy nedala pryč…Měla jsem spolužačku s roštěpem a můžu Vám říci, že si život užívá a nikdy bych o ní neřekla, že má nějaký problém nebo by se měla cítit méněcenná a jak popisovala Vaše bývalá gyndr.
Přeji další krásné chvilky a mnoho radosti s Karličkou :kytka:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 17.08.10 19:40

Moc krásný deníček, děkuji, pobrečela jsem si a také uvědomila, že bych také bojovala, jsem v 11 tt, čekáme druhé miminko a vím, že bych ho nikdy nedala pryč…Měla jsem spolužačku s roštěpem a můžu Vám říci, že si život užívá a nikdy bych o ní neřekla, že má nějaký problém nebo by se měla cítit méněcenná a jak popisovala Vaše bývalá gyndr.
Přeji další krásné chvilky a mnoho radosti s Karličkou :kytka:

 
MoanaaOcean
Povídálka 27 příspěvků 17.08.10 19:56

Preju moc stesti, je krasna opravdu moc. :srdce: :huban:

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 17.08.10 20:08

Není mým zvykem reagovat na deníčky, ale na tento opravdu musím. GRATUJUJI! Ke všemu. K rozhodnutí, že jste nepřerušila těhotneství, k nádherné a šikovné dceři. Kdyby jste to nenapsala, nepoznala bych, z fotek, že měla rozštěp. Přeju jen to nejlepší a Boží požehnání celé vaší rodině.

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 17.08.10 20:10

Jsem dojata na milion procent a Karličce přeji do života jen zdraví a štěstí a byvala gyndařka ať se jde bodnout.

 
Anonymnice  17.08.10 20:12

tak jsem si tu zaslzela :oops: :-) skvěle napsaný a jak už tu několikrát padlo - je dobře, že si mohou přečíst ti, kteří budou třeba stát na prahu rozhodnutí…

Karlička je naprosto kouzelná :kytka:

 
vevertka
Kecalka 229 příspěvků 17.08.10 20:16

Nádherně napsané, děkuju!!! Máte nádhernou holčičku, přeju jen a jen dobré a zdraví celé rodině!!!

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 17.08.10 20:25
Děkuji

Milé maminky,chci Vám ze srdce poděkovat za Vaše komentáře - to jsem tedy nečekala!Jsem tu nová, takže jsem nejdřív trnula, jestli se mi vůbec podaří deníček založit, ale teď jsem moc ráda, že se mi to povedlo. Děkuju Vám za Karličku, za sebe a všem Vám přeju jenom to nejlepší.Nedejte se a dál jedna druhou podporujte svými příběhy. Krásný den Hanka. :srdce:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 17.08.10 20:28

Víc takových deníčků, aby si mamči uvědomily, že né každá „vada“ musí znamenat ukončení těhotenství.
Kája je kočka a jizva je opravdu zanedbatelná.

 
vendel  17.08.10 20:29

Moc děkuji za tento krásný článek. Karlička je nádherné děvčátko a jen se ukazuje, že ne každá VVV se musí ukončit potratem. Vážím si vašeho rozhodnutí!!
Vendula :kytka:

 
katka 79
Kecalka 292 příspěvků 17.08.10 20:30

Krasne dievcatko :-)

 
Verulinka.K
Závislačka 4442 příspěvků 17.08.10 20:40

Ahoj Hani!

Teda, je skvělé, že se příběh Karličky objevil i na těchto stránkách. Zrovna zde jsem trochu „doma“ (to asi poznáš i podle počtu mých příspěvků :wink: ) a když jsem čekala Matýska, právě na emiminu jsem o rozštěpech nic nenašla.

Takže věřím, že další nastávající maminky, které by v těhotenství prožívaly stejnou situaci jako my nedávno, najdou v tomto deníčku spoustu optimismu a podporu v tom, že všechno lze zvládnout! Ve chvílích, kdy těhulka musí zpracovat informaci, že čeká rozštěpáčka, potřebuje právě podobná slova (řádky) slyšet (číst). Optimistické příběhy s dobrým koncem byly přesně to, co mi dodávalo sílu překonat smutek, že naše děťátko má vrozenou vývojovou vadu a také to, že vlastně tato vada není žádná tragédie.

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 17.08.10 20:43

Ahojík

Já Váš příběh četla už v časopise máma a já. Karlička je nádherná holčička! Přeju Vám hodně štěstíčka :srdce: :hug:

 
leňula2
Echt Kelišová 8933 příspěvků 17.08.10 20:55

Krásné… Je z vás cítit tolik lásky. Děkuji, že jsem si tento příběh mohla přečíst. Karlička musí být šťastné dítě.

 
ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 17.08.10 20:59

Hani, je to poprvé co komentuji nějaký deníček. Karlička je opravdu krásná okatá holčička a je bezva, že jsi sem dala váš příběh, aby se maminky, jichž se to případně může týkat, nebály a viděly, že všechno může dobře dopadnout. Držím palce, ať máte z Karličky i nadále jen radost.

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15410 příspěvků 17.08.10 21:06

Dekuji moc za denicek, ja sama toho o rozstepu moc nevedela a uz vubec ne, ze ho umi lekari takhle odstranit. Jeste ze jste udelali tohle moudre rozhodnuti, Karlicka je ta nejkrasnejsi odmena. Preji vam hodne zdravi a stesti do zivota

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 17.08.10 21:32

Dlouho jsem u žádného deníčku nebrečela, ale u tohoto jo. Máte nááádhernou holčičku, ale hlavně zdravou! Učila jsem jednu holčinu s rozštěpem a nebyla ani tak krásně odoperovaná jako vaše dcerka, a přesto na ní nic nevadilo, nic nerušilo. Vždyť krása člověka je někde jinde.
Přeji vám všem hodně zdraví a štěstí. A třeba jednou i toho chlapečka. :-)

 
axina
Echt Kelišová 8304 příspěvků 17.08.10 21:37

Je to moc hezký deníček a krásná holčička, je dobře, že jste jí dali šanci žít! Jsem ráda,že jsem se dozvěděla jak doktoři dokážou takovou věc operovat s minimální viditelností.

 
Aspera
Neúnavná pisatelka 17966 příspěvků 3 inzeráty 17.08.10 21:42

Hanko, máte doma krásnou holčičku a podle fotek není poznat, že měla coby maličká nějaký problém. Ať se ji i Vám dobře daří.

 
Timura
Kecalka 422 příspěvků 17.08.10 21:48

Milá Hanko, váš příběh a příběhy ostatních „rozštěpáčků“ jsem nedávno četla v časopisu Máma a já a bylo to tak krásné, až jsem u toho plakala. Karlička je překrásná holčička a přeji vám všem hlavně hodně zdraví a ať vám dělá hodně radosti. Moc děkuji za Tvůj deníček.

 
natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 17.08.10 21:50

Haničko tečou mi slzy jak hrachy nad vaším příběhem, jste MÁMA s velkým M a hlavně s obrovským srdcem…Karlička je NÁDHERNÁ holčička :srdce: :srdce: :srdce:
…kéž bych i já mohla napsat deníček s dobrým koncem :cry: ale bohužel nemůžu......

(nebyl váš příběh v TV???) protože mi příjde velice povědomí :think:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9028 příspěvků 5 inzerátů 17.08.10 22:13

Malá je nádherná a je to opravdu zázrak!!!!!!! A obdivuji, jak jste všichni stateční a nešli jste na potrat pro VVV, jak to dnes většina žen dělá, jedná-li se jen o malinkou vadu…

Jen ať se podívají, o jak nádherné a zdravé stvořeníčko by přišly…

:srdce: :srdce: :srdce:
 
eva valoi
Extra třída :D 10223 příspěvků 1 inzerát 17.08.10 22:18

Gratuluji k holčičce a správnému rozhodnutí. Ani jsem nevěděla, že se kvůli rozštěpu vůbec může jít na ukončení těhotenství. Vždyt´je to vada slučitelná se životem a dokonce dobře napravitelná, byt´zákrok je jistě piplačka.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 17.08.10 22:25

…ano byl, ve Vizitě.Mrzí mě, že máš smutné zkušenosti a děkuju ti.Držím ti palce, Hanka

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 17.08.10 22:28

Ahoj Hani,
gratuluju ke Karličce a taky ke tvému rozhodnutí na kterém visel její život.
Přes slzy dojetí nevidím dobře na klávesnici tak snad tu nebude moc chyb. Jak píše eva valoi taky jsem netušila že kvůly roštěpu můžeš ukončit těhotenství a tím i nový život.

Přeju ti ať vám Karlička dělá jen radost a miluje vás tak moc jak vaše celá rodinka,protože ste ji vichni moc chtěli a jen díky tobě (vám) tady je i ona.

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 17.08.10 22:32

Hani a já si říkala že je mi její obličejík povědomí.Viděla jsem oba příběhy.A ani jsem netušila jaké to může být když se máš rozhodnout jestli nechat miminko žít nebo ne.Když si představím že by jsi se rozhodla že ji nechcete a pak by jsi viděla jiné dítko s roštepem muselo by to být pro tebe hrozné.
A tak je dobře že se to nestane,protože Karlička je mezi náma a ne v nebíčku.

 
Caty  17.08.10 22:36

Krásně napsané a nádherná holčička. Můžeš být právem pyšná na sebe i malou Karličku. Hodně štěstí a krásný první polibek. :huban:

 
Hanka1
Extra třída :D 11009 příspěvků 17.08.10 23:10

Krasny denicek, par slzicek mi u neho ukaplo.
Vaše Karlička mela obrovske stesti v tom, ze si umela vybrat rodinu, do ktere se narodi.
Pani doktorce bych poslala fotku Karličky, treba se nad sebou zamysli a podobne zvasty uz nevypusti z pusy.
 Hanka

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 17.08.10 23:12

Jen těžko můžeme polemizovat o tom, jestli se má či nemá v případě zjištění obličejového rozštěpu přerušní těhotenství nabídnout.Já bych řekla, že rozhodně NE, ale jiná maminka namítne, že na takové rozhodnutí jistě právo má.V této chvíli u nás JE zjištění této VVV důvodem k ukončení těhotenství a maminkám se nabízí. Snad bych to překousla, ale vadilo mi a vadí dodnes, že se ihned nenabízí informace, podobné příběhy a fotky dětí jako je Karlička.Měla jsem právo dozvědět se od lékařů, že holčička má šanci plnohodnotně a šťastně žít a potrat je v takovém případě nesmysl.Na druhé straně je potřeba si uvědomit, že v mnoha případech rozštěp může provázet i řada jiných komplikací, je to velmi složité.Dnes už znám mnoho rozštěpáčků a jejich maminek, jsou to nádherné děti a jejich mámy úžasné bytosti.Všechny vám řeknou, že by nikdy své děti nedaly.Jsou prostě výjimečné v každém slova smyslu.

Nikoho bych se nedovolila soudit.Ale pomáhat rozštěpáčkům to bych moc ráda. Svými komentáři mi pomáháte, mamky :potlesk: Hezký den a děkuju, Hanka.

 
JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 17.08.10 23:20

Pláču. Je to nádhera. Vůbec se nedokážu vyjádřit, ale jsem hrozně ráda že existují odborníci jako MUDr Borský. Přeji vám spoustu dalších krásných roků a moře usměvů od Karliččiny srdíčkové pusinky.

PS: kutálí se mi slzy jak hrachy a je strašně dobře, že jste se pro Karličku rozhodli:-)

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 17.08.10 23:29

Hani,moc hezký deníček.Nechápu,jak někdo může v dnešní době,kdy je medicína na tak vysoké úrovni,nabízet mamince ukončení těhotenství z důvodu kompletního obličejového rozštěpu.Vždyť to je jen kosmetická vada,která se dá velice dobře a téměř neznatelně opravit.Ještě že existují maminky tak silné,že dokážou za své miminko bojovat a tak nádherné děti přivést na svět.Vždyť Karlička je nádherná holčička a jistě přinese do života ještě mnoho radosti.
Něco jiného je,když se zjistí i rozštěp patra,který zasahuje do mozku a ten je poškozený.Tak tady je to potom úplně jiný případ a tady jsem pro ukončení těhotenství.Znám jednoho chlapečka,dnes už cca 13 let,na toto postižení se přišlo až po porodu.Dodnes je to ležák,naprosto nevnímá okolí,maminka mu věnuje veškerou péči,ale naprosto bez výsledků.
Ale to kam až rozštěp zasahuje a co je postižené,to se pozná na magnetické rozonanci a potom nechápu,jak může někdo z lékařů jen naznačit,zda při rozštěpu obličeje maminka uvažuje nad ukončením těhotensví.To je naprosto neetické.

 
Smilla
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 18.08.10 00:03

To je tak krasne napsano a Karlicka je nadherna holcicka. Gratuluju vam moc :-D

 
Novire
Neúnavná pisatelka 19325 příspěvků 18.08.10 07:25

Díky moc za tenhle deníček, je skvělé, že jsi sem váš příběh napsala a víc maminek se dozví, že rozštěp neznamená nutnost jít na přerušení těhotenství.

Hodně štěstí vám všem, ať vám všechny tři princezny dělají stejnou radost jako dosud :hug:

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 18.08.10 07:32

díky za váš příběh, gratuluji k podařené operaci a zdravé dcerce :kytka: ještě,že jsou i osvícení doktoři :wink:

 
dagmar10
Závislačka 3797 příspěvků 18.08.10 08:25

Hani, jsi úžasná máma s velkým srdcem a velká bojovnice. Udělala jsi to nejlepší rozhodnutí - krásná zdravá Karlička je toho důkazem! Kéž by všechny děti měly mámy jako jsi ty. Přejeme Karličce a celé vaší rodině moc a moc štěstí a zdraví :kytka: :srdce:

 
vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 18.08.10 08:52

Krásně napsané, vysloveně srdcem, je z toho cítit ta láska, kterou ke Karličce cítíš :srdce: .Je to krásná holčička a má milující rodiče a sestřičky, co víc si přát :kytka: . Přeji hodně štěst :kytka:

 
Jana206
Generální žvanilka 24206 příspěvků 18.08.10 09:20

Krásně napsané, krásná holčička :srdce:
Moc gratuluju :kytka:

 
eva valoi
Extra třída :D 10223 příspěvků 1 inzerát 18.08.10 09:24

Hani, nedávno jsem viděla na nově dokument o rozštěpáčcích, není tam přímo vaše Karlička? Může sem dát kdyžtak odkaz? Myslím, že je to zajímavé.

 
aleesha
Závislačka 4414 příspěvků 18.08.10 09:45

Já vůbec nechápu, proč by měl být obličejový rozštěp důvodem k přerušení těhotenství. Viděla jsem Vizitu na Nově, tam to bylo moc hezky všechno ukázané.
A Karlička je krásná holčička :-)

 
Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 85 inzerátů 18.08.10 09:48

Máš moc krásnou holčičku :srdce: bude Vám dělat samou radost

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 18.08.10 09:54

Ahojky, jsi moc statečná a celá Tvoje rodina za to, že tě podpořila v Tvém rozhodnutí!!!
Malá je úplně nádherná!!! A vůbec bych nepoznala, že podstupovala tak náročnou operaci.

Přeji Vám hodně štěstíčka!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama