kdo mi poradí?????

Snažení
  • 01.11.01

Ahoj všem, prosím o pár rad, které se týkají IVF. Já a můj manžel máme také podstoupit IVF. O IVF jsem si již přečetla mnoho informací.

Chtěla bych ale vědět, jestli se s léčbou začíná ihned. Nebo zda-li budeme muset podstoupit ještě nějaká vyšetření. Mám tím na mysli genetická vyšetření, měření teplot atd.

(moje a manželova diagnóza je již stanovena). Další moje otázka je, jak dlouhá pauza v případě neúspěchu musí být mezi jednotlivými pokusy.

A poslední můj dotaz. Nevím, jestli je lepší být doma již při přípravě na odběr vajíček (při aplikování injekcí) a nebo chodit do práce. Moje zaměstnání není fyzicky nijak náročné, ale naopak po psychické stránce dost stresující.

Moc Vám děkuji za Vaše odpovědi a myslím, že se stanu vaši věrnou čtenářkou, ale i pisatelkou.

Hanka

Váš příspěvek
Ibiska
Nováček 2 příspěvky 02.11.01 13:40

Milá Hanko, vezmu Váš dotaz postupně a snad Vám aspoň trošku pomohu.
My jsme již na IVF byli. Vyšetření jsem podstoupila u mé gynekoložky a poté běžné gynekologické vyšetření u „zápisu“ v nemocnici. Nejprve jsme však zkusili inseminaci. Jakou metodu u Vás zvolí, to se jistě domluvíte s lékaři a oni Vám určitě doporučí.
Inseminace: nejprve jsem dostala injekce, které měly být aplikovány alespoň v přibližně stejnou hodinu. Na určitý den jsem měla přijet na ultrazvuk a pak na inseminaci. Inseminace probíhá tak, že partner dá spermie a asi hodinu se čeká. Pak Vás zavolají a pomocí injekce s takovou hadičkou do Vás vstříknou ty spermie. Tento zákrok trvá sakum prdum asi 5 minut a vůbec nic nepocítíte.
IVF - opět dostanete injekce. Vše probíhá prakticky stejně. Jen v den zákroku odebrání vajíček vám dají narkozu. Toho se nebojte. Běžně si lehnete, dostanete injekci, během chvilky to začne působit a pak ani nevíte, že usnete. Pak asi dvě hodiny dospáváte.
Pak se normálně oblečete a my jsme dostali doporučení, abychom do druhého dne byli v blízkosti nemocnice. Za dva dny si vás pozvou pro návrat vajíček do vašeho těla. To už nic není. Je to opět jako běžné gynekologické vyšetření. Pak dvě hodiny ležíte. Buď na zádech nebo na břiše - podle doporučení lékaře. Mezitím se zeptají sestřičky, zda chcete napsat neschopenku. Řekla bych, že je to lepší, protože se nesmíte stresovat, nic dělat. Nejlépe je asi ležet. Před odběrem vajíček není třeba být doma, ale po návratu oplodněných vajíček ano.
No a pak čekáte a jen se modlíte, aby se to povedlo.
Takže se ničeho nebojte a pěkně se duševně vychystejte. Přeju Vám, abyste měla štěstí. Ibiška.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.01 08:15

Chtěla bych touto cestou poděkovat Hance za tento dotaz,protože jsem jedna z těch,které tyto věci taky zajímají,protože mám vše před sebou. A zároveň bych chtěla poděkovat Ibišce za její odpověď a hlavně za to,že nám(tedy mě určitě) aspoň trošku uklidnila. Ještě bych chtěla poděkovat Ibišce za odpověď ohledně Sanatoria Pronatal. Chystám se do tohoto zařízení a tak jsem o nich něco málo chtěla vědět. Nejdříve jsem nevěděla pro který institut se rozhodnout,ale nakonec pomohla i Tvá odpověď.
Ještě jednou Vám holky moc díky.
Pro mě je moc potěšující,že na ten náš problém nejsem sama,že jsou ještě mezi námi lidičkové jako Vy,kteří dokáží podržet.
Hezký den Vám všem a hlavně hodně, hodně štěstíčka aby sei Vám splnilo to nejtajnější přání,které je naše společné.
Díky
 Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.01 13:09

Pro Ibišku,
chtěla jsem Tě tímto požádat zda by bylo možné zjistit kolik se asi tak přibližně platí za jeden výkon v Sanatoriu Pronatal.
Jestli mi můžeš poradit kolik nás to asi tak bude stát. Předem mnohokrát děkuju a nejen za předešlé odpovědi.
Hezký den a i Tobě držím palečky.
Díky
 Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.01 14:29

Ahoj Hanko, moc Tě zdravím. Já s manželem jsme podstoupili již druhý pokus IVF.Bohužel s negativním výsledkem.Ráda bych Ti zodpověděla tvé otázky.V případě, že se budeš chtít na cokoliv zeptat,klidně se na mě obrať, moje adresa je monajska@seznam.cz .
Termín léčby popř.podstoupení dalších vyšetření je podle mého názoru jen na domluvě mezi Vámi a Vašim lékařem. My po určení diagnózy začali hned od začátku dalšího menstručního cyklu.
Pauzu v případě neúspěchu určí také tvůj lékař. V mém případě pauza trvala 4 měsíce. Někdo říká půl roku, někdo rok. To zase záleží na tvých výsledcích, na vyšetřeních.. Minimální doba jsou 3 měsíce.Aspoň kvůli pojišťovnám, a tvému tělu, které se musí dát dohromady.Teď jsem po měsíci byla u lékaře, a říkal, že by pro mě bylo nejlepší opět hned po 4 měsících postoupit další IVF. Je to u každé pacientky jiné, každá reaguje jinak na hormony. Každopádně si s tím nědelej teď hlavu.Zbytečně si připouštíš, že by se mohlo nepovést.Tohle se ti určitě nestane.Akorát se zbytečně, i když se to nezdá nervuješ a strachuješ.
Na tvůj poslední dotaz, bych ze své zkušenosti poradila, já byla v obou případech v práci až do odběru vajíček, den před odběrem jsem si šla pro nemocenskou.Pokud Ti tvůj zaměstnavatel nebude dělat problémy s návštěvami lékaře, při píchání injekcí, při kontrole ultrazvukem není nemocenská nutná.ALE pokud budeš chtít své pracoviště opustit s „čistým štítem“ a budeš rychle všechno dodělávat, vše připravovat, aby bylo všechno v pořádku, tak nervy budou pracovat za Tebe.Já budu při třetím pokusu volit raději variantu, že budu mít nemocenkou od prvního dne píchání hormonu.Stejně jsem byla po celou tu dobu unavená, podrážděná, dost citlivá (hormony dělají divy).
Hlavně zapoměn na všechno zlé a mysli jen na krásné věci.Odběr vajíček se podniká za narkózy (jako když si schrupneš po dobrém obědě), a transfer embryi je minutová nebolestivá záležitost.Hlavně po transferu se chovej jako těhotná.Žádné zvedání, žádná práce,jen lenošit a lenošit.Knížky, video,televize,kří­žovky,pohodič­ka,klid.To jsou veliké plusy.
Není se čeho bát.
Tak kdybyses na něco chtěla zeptat,klidně napiš.
Zatím Vám oběma držím moc pěstičky,přeju Vám štěstí a buďte silní.
 Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.01 11:17

Ahoj Hanko,
nevíme,kde bydlíš,ale pokud bys mohla, navšiv naše zdravotnické zařízení,kde jsme schopni Ti pomoci.Hledej na www.gyncentrumostrava.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.01 21:59

Dobrý den, potřebuji poradit se zjištěním plodného dne - tedy nástup ovulace. Byla jsem těhotná, ale dopadlo to zmlklým těhotenstvím, tedy špatně. Teď již druhým rokem nemohu znovu otěhotnět. S manželem nechceme podstupovat ještě umělé metody početí. Měřením bazální teploty jsem se nedostala k žádnému výsledku. Zkoušela jsem také ovulační test, ale bez úspěchu - neukázal mi onen den ani jednou v měsíci. Chci se zeptat, jak zjišťujete, nebo zařizujete ovulační den při umělém oplodnění. Lucie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.02 15:01

AHoj Lucko,
já jsem na to šla zcela amatérsky a podařilo se mi otěhotnět v 31 letech hned na první pokus (půl roku po vysazení antikoncepce a následného používání kondomu). Žádné měření nebylo potřeba.
Popíšu Ti můj postup:
z doby, kdy jsem ještě brala antikoncepční pilulky, jsem si pamatovala, že jsem je brala od 5. dne od začátku menses. Prvních šest bylo žlutých, pak pět oranžových a zbytek bílé. Podle složení ty oranžové byly „nejsilnější“, ty bílé nejslabší. Logicky jsem si odůvodnila, že otěhotním během těch oranžových, nebo těsně na konci žlutých. Což převedeno do matematiky znamená od počátku menses 5+6=jedenáctý den, nejlépe je na to „vlítnout“ hned, protože spermie je spíš úspěšnější, když si na vajíčko musí počkat (prý počká až 2 dny) než když už je pozdě.
U nás se to muselo podařit v den číslo 9 nebo 12, neboť pak 14 dní žádný styk nebyl (manžel pracuje v noci a já ve dne, takže jsme se jaksi míjeli).
Tak to vyzkoušej a dej mi vědět. Jinak žádným měřením teploty ani jinak jsem si nikdy ovulaci neměřila, možná kdybych to udělala, tak bych byla překvapená, že je to úplně jindy …
Držím pěstičky a těším se na odpověď.
 Jiřina

Vložit nový komentář