Když víš, co přijde

Porod

Jeden uplně super porod.


1 komentář


2 komentáře

Moje těhotenství byl jeden velký stres. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, byl to pro mě i přítele velký šok, nicméně jsme se oba začali hrozně těšit. Samozřejmě jsem šla hned k Dr., abych to oznámila. Když už jsem dostala svou vytouženou těhu kartičku, všechno tím teprve začalo. Kontrola ve 4. měsíci těhotenství. Tripl test, milá sestřička mi odebrala krev s tím, že za týden budou výsledky. Nicméně mi za 4 dny volala, ať se dostvím do ordinace, že mají pro mě zpravu z genetiky.

Tak jsem okamžitě nastražila a utíkala směr Dr. Přišla jsem a bez jakýchkoliv, posaďte se atd. na mě sestřička vyhrkla, že mi vyšel blbě test na Downův syndrom a že ať si z toho nic nedělám, že jsem mladá, hlavně ať si to postižené nenechávám atd. Dr. řekl, že se na mě ještě jednou podívá, dělal mi UZ a začal říkat že i on to vidí, že má miminko 2× tak velkou hlavu vůči tělu a má malé očíčka atd. Takže v breku jsem se došourala domů a vše řekla. Telefonovala jsem to okamžitě rodičům, natož mamka dostala záchvat jak si můžou dovolit takové jednaní.

Nicméně jsem byla obědnaná na odběry plodové vody. Mezitím jsem přešla k jinému Dr. s tím, co se stalo a že jsem v tamtoho Dr. ztratila absolutně důvěru, že možná mu křivdím, ale už jen to jednání. Nový Dr. mi udělal kompletní vyšetření a řekl, že na UZ je všechno podle týdnů a že vše je tak jak má být, ale ať každopádne na ten odběr plodové vody jdu. Na odběrech proběhlo vše super, měla jsem ohromný strach a vůbec nic to nebylo. Pak přišlo to otřesné čekání na výsledky, nicméně 3 týdny uběhli a Dr. volal, ať se dostavím do ordinace. Během 10 minut jsem tam byla, se srdcem v kalhotech a bála se každého slova. Dr. se na mě podíval a říká: noo, tak se maminko nebojte, byl to planý poplach miminko je absolutně zdravé. **
Každý musel slyšet jaký mi spadnul kámen ze srdce. Takže děkuji mé mamce že mě donutila jít k jinému Dr., jinak bych nejspíš už byla po interupci, což si nedokážu ni přestavit. Jinak až na těhotenskou cukrovku, tlak 190/110, oteklé celé tělo, jsem měla uplně normální těhotenství :-D :-D :-D Kvůli tlaku a vysokému cukru jsem musela nastoupit měsíc před termínem porodu do nemocnice. 2× denně UZ miminka a poslechy srdíčka, před a po každém jídle mi byla odebírána krev. **Po 5 dnech ležení na rizikovém těhu konečně přišla ráno vizita s tím, že malej je díky cukrovce pěknej macek
a že už musí ven. Přišel tedy den D.

V 7,30 h jsem dostala první tableku do čípku, výbornou injekci do ramene a ještě lepší do „zadku“. Šla jsem na pokoj a čekala jsem, jenže nic. Kolem 9 h jsem šla na prohlídku a Dr. řekl: „no sakra jen 2 cm, sotva jeden prst, sestři dáte ještě jenu tabletku“ a jak řekl, tak bylo, šla jsem opět na pokoj a čekala. Asi po 20 minutch to začalo, nejdříve šimrání a nepravidelně, po hodině čekání to začalo asi po 7 minutách již pravidelně, docela nesnesitelná bolest. Kolem 12 h jsem šla opět na vyšetření, Dr. říkal: „noo koukám, koukám, hezky se nám to otevírá, nicméne sestři ještě dáme jednu injekci“ šup do zadku, au a znovu na pokoj.

Bolesti se stupňovaly tak, že se to nedalo vydržet, po 5 minutách. Sprcha nepomáhala, ba naopak, tak jsem se snažila dýchat jako pejsek. Když konečně kolem 20 h Dr. zahlásil: „jdeme na sál“, vzplanula mi jiskra, že to už konečně bude… HAHA… sály byly narvané k prasknutí… když jsem se dostala kolem 21 h na sál, zůstala tam jen jedna moc milá Dr. a 3 sestry. Paní Dr. „lítala“ kolem dalších boxíků s řvoucími ženami.

Já mezitím prodýchavala každou bolest která byla po 3 minutách. Bohužel byl malý furt strašně nahoře, takže jsem stále musela prodýchavat a prodýchavat, samozřejmě na mě šlo tlačení, které se prostě nedalo prodýchat, samozřejmě jsem ze všech stran slyšela: „ne to nesmíte“ atd., ale bohužel ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, nešlo to.

Kolem 22,30 h konečně Dr. prohlásila, jste poslední, jdeme na to. Tak nadechnout, tlačit, nedýchat, tlačit, tlačte ještě, no víc, nádech znova a teď pořádně, honeeeem, dělejte, panebože, nooooooooooooooo konečně, to to trvalo, když jsem cítila pořádnou ulevu a řev jako blázen, konečně jsem pochopila, že je konečně to nejhorší v mém živote za mnou. Malej vylez s omotanou pupeční šňůrou kolem krku, tak mi ho hned odnesli do inkubátoru, ale i tak mi stačil pouhý pohled na něj a už mám pro co žít dalších mnoho let.

Petřík měřil 52 cm a vážil 4,25 kg. Když mě konečně sestra začala šít skvělých 12 stehů, které jsem si náležitě užila, dostala jsem super polštář na pupek a jela na pokoj. Porod byl příšerný, ale už ted vím, že se to vyplatilo. Nicméně další miminko až za pár let, až mi otrne :o

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 31.12.10 08:11
gratulace

Nádherné miminko, gratuluji :palec: ja uz se svého malého nemůžu dočkat :-)

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 31.12.10 09:10

V první řadě moc moc gratuluju k miminku :kytka: Ať jste oba zdravý.
Dost mě zarazil teda přístup tvého Dr., kdybys to nechala na něm, tak by jsi ted svýho chlapečka vůbec nemusela mít, aspon že jsi se nedala a vše se vyřešilo, každopádně bych takovýho doktora nechtěla poznat ani omylem :cert:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 31.12.10 09:41

Teda takovéhle nervy mi moje dr. způsobit, tak už normálně visí :-) A to si říkám, že s tou mou nijak extra spokojena nejsem. No hlavně že to dobře dopadlo a že jste oba zdraví! Tak ať ti mrňousek dělá jen radost ;-)

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 31.12.10 09:45

Krásný deníček, ale teda fakt je to síla co si Ti doktoři dneska všechno dovolí.. Jsi statečná, že jsi to takhle všechno zvládla, přeju ať Petřík prospívá a dělá Vám jen radost :wink:

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 31.12.10 09:46

:palec: jééé tje macek :potlesk: a nádherný,snad nebudu mít tak velké mimčo :think: ,ale hlavě zdravíčko :dance: a do Nového roku vykročit tou správnou nohou :andel: :mavam:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19754 příspěvků 31.12.10 10:25

gratulace :mrgreen: přeji hodně štěstíčka :kytka:

 
žirafííí  31.12.10 15:33

moc krásné gratujuji vám :hug:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 31.12.10 18:19

Mě otrnulo do roka :wink: Gratuluju k miminku. :kytka:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 31.12.10 22:26

Gratuluji! krásný macíček, teda. To musela být fuška.
Někteří dr. jsou opravdu na odstřel. Má bývalá dr. mi po špatném tripl testu oznámila také že mám postižené dítě a poslala na genetiku a odběr plodové vody. Jen sestra mě uklidňovala že to nemusí nic znamenat a že to bude dobré. Nebýt internetu tak nemám žádné jiné info.
Po zjištění že jsem odmítla oběr plodové vody mi dr. ze vzteku napsala na první stranu těhu testu červenou tlustou fixou DOWN! Přestože věděla že daleko přesnější screening ve 12. týdnu byl ukázkový a bez jakoéhokoliv náznaku postižení. S tou červenou nádherou sem se prokazovala po zbytek těhotenství. V porodnici sem byla " ta s downem" k tomu samozřejmě byly patřičné ksychty a ochota. Ty sestry přitom věděly totální hovno(pardon, ale vzhledem k situaci vhodné slovo)ale už sem měla škatulku a cejch. Ale vytřela sem jim zrak nádhernou, ukázkovou(3,690 kg, 50 cm) holčičkou. Byla miláčkem na novorozeneckém. Sestřičky se na ní chodily dívat než odcházely ze směny domů.:-D
Triple testy jsou zastaralé a velice často vykážou falešně pozitivní výsledek. Jsou hrazené pojištovnou ale s každým vyšetřením musí pacient souhlasit. Všetečná otázka. Ptal se vás někdy dr. jestli chcete toto vyšetřená podstoupit? Mě tedy ne. Kdybych věděla jak je nepřesný, zastaralý, tak sem si ho nenechávala dělat. A teď v druhém těhotenství mi ho dělat nebudou, to už sem dr. nahlásila. Mám jinou, schopnou, sympatickou. Takže si zaplatím screenig a UZ vyšetření v 11-13 týdnu. Sice 1500 v čoudu, ale za přesnost, s vyšším procentem pravděpodobnosti odhalení VVV a postižení než po slavném tripl testu.

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 01.01.11 17:27

Opravdu jsem nevěřila vlastním očím 8-o , když jsem četla, že vás hned po trpl testech posílala sestra na ukončení. To si v žádném případě nemůže dovolit :pocitac: :zed: . Stačí aby žena byla v období odběru nachlazená a testy jsou falešně pozitivní. U druhého těhotenství jsem byla také na amniocentéze a nyní mě také čeká. Většinou jsou testy nepřesné. Udělala jste dobře, že jste hned změnila lékaře :mavam: .

 
Monunaa
Povídálka 47 příspěvků 02.01.11 07:45

Děkuji všem, nyní se máme opravdu dokonale a jsem ta nejštastnější mamina :huban: … Od tripl testů chodím k jinému Dr. a jsem ráda.. Uplně jiná pééče.. Všem děkujem a přeji krásný rok plný radostí s dětičkama ! :huban: :wink:

 
Myška 76
Povídálka 32 příspěvků 02.01.11 10:53

Velká gratulace mamince k narození Peříka :palec: a taky přeji do Nového roku vše nej

Příspěvek upraven 02.01.11 v 10:55

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 02.01.11 13:10

Gratuluji, hlavně že to dobře dopadlo.

 
eevvaa
Povídálka 26 příspěvků 02.01.11 15:13

Moooc gratuluju k miminku,měla jsem podobné problémy…špatné tripl testy,odběr pl.vody,nekonečné prodýchávání při porodu,ale všechno dobře dopadlo a máme krásnou holčičku.

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 03.01.11 14:14

Ještě, že to byl jen planý poplach a že jsi šla k jinému dokorovi. Jedině dobře.

Jedna známá, to měla, bohužel, naopak. Naopak v tom smyslu, že všechny testy byly negativní. Jezdila na soukromou kliniku, platila si „lepší péči“, platila si „jistoty“. Tvrdili jí, že je vše v naprostém pořádku. Při porodu se ukázalo, že dítě má Downův syndrom. Smutné…

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 04.01.11 22:11

krásné miminko, gratuluji

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama