Kojení a antikoncepce

Rodičovství
  • emimino
  • 25.07.01

Jak jde k sobě kojení a antikoncepce

Pokud jste se jako řada žen v dnešní době se rozhodla kojit a pokud si nechcete pořizovat hned další miminko, pak byste měla vědět, že kojení není vhodný antikoncepční prostředek a že i v době kojení můžete snadno otěhotnět. Pokud se nerozhodnete pro užívání kondomu, pak vám nezbude, než zajít za ošetřujícím gynekologem a požádat jej o antikoncepci , s upozorněním, že kojíte. (V žádném případě nepoužívejte zbytky antikoncepce, kterou jste užívala před otěhotněním ! )
Lékař vás vyšetří a odebere krev pro jaterní testy, a pokud budete v pořádku, pak vám navrhne vhodnou antikoncepci. Může vám předepsat antikoncepční pilulky, které však narozdíl od běžné antikoncepce neobsahují hormon estrogen (např. Exluton).
Tato antikoncepce obsahuje jen velmi malé množství hormonu a je tak bezpečná pro vaše miminko. Pilulka se užívá po celou dobu menstruačního cyklu bez přerušení, tedy i v době menstruace. Jejím úkolem je zabránit uvolnění vajíčka z vaječníku, zabránit proniknutí spermie do dělohy a vejcovodů a zabránit uhnízdění vajíčka v děloze. Je velmi spolehlivá a po ukončení jejího užívání se obnoví ženina plodnost a žena může ihned otěhotnět.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.02 21:14

Existuje take injekcni Depo-provera, aplikuje se jednou za tri mes. do svalu. Vyhodou je absence menstr. cyklu. Nevyhodou je temer 1 rok po vysazeni, muze dojit k otehotneni.
 Petra

Vložit nový komentář