Kojení a zase kojení

Ostatní
  • emimino
  • 17.08.01

napsali jste svůj názor na kojení děkujeme

Ahoj Sarko,
Vcera v 16 h na CT2 v poradu „Prvni pomoc“ tykajicim se kojeni bylo receno, ze 16 porodnic ze 114 v CR podporuje „10 kroku k uspesnemu kojeni“! To nam zatij jeste porad prijde DOST SMUTNE.

Mj. se tento dil jmenoval „Kojene deti maji vyssi IQ.“…
V soucasne dobe jiz u nas koji asi 50% matek. Problem je i v tom, ze nestaci podpora v porodnici, protoze z ni se matka dostava opet do prostredi ‚nepratelskeho‘ kojeni: Od sve matky slysi „nekojila jsem te a taky jsi vyrostla“. Prakticti lekari take nejsou s problematikou kojeni dostatecne seznameni: Pri prvnim zdravotnich problemech matky [nachlazeni apod.] ji hned radi prestat kojit, coz je samozrejme blbost! Kojenim se dite nenakazi, NAOPAK dostava protilatky vytvorene v matcine tele a je tak proti nemocem jeste lepe chraneno.
Jako velmi dobra vec se nam jevi nonstop telefonicke linky na podporu kojeni, kam si matka muze kdykoliv zavolat. Pokracuje tim podpora porodnice.

Nasemu Kubovi bude za par dni 14 mesicu. Dodnes je PLNE kojen - zkousime ho prikrmovat, ale nedari se, nechce se mu… :-) Nikdy nemel zadny zdravotni problem, je velmi aktivni, zvidavy, nic mu nechybi [jen 4 posledni stolicky do kompletniho 1. chrupu ;-) ] - i zdedeny atopicky ekzem [= geneticka porucha imunitniho systemu] se projevuje vyjimecne a velmi slabe.
Matka nema zadne problemy s nadvahou… :-) Samozrejme dba na zdravou vyzivu [ + vitaminy pro kojici matky].

Klidne toto nekam na web napiste.
MIZ

Ahoj,
Co se týče kojení, plně s Vámi souhlasím. Spousta mých kamarádek, co má malé děti a bydlí na vesnici, má přesně takové pediatry, o kterých píšete, a při prvním problému lékař radí s kojením přestat.
Je dobře, že dnes již řada maminek nedá na své lékaře a své babičky a maminky a vzdělávají se i pomocí knih a časopisů a kojí tedy co nejdéle.
Držím Vám palce, aby kojení vydrželo (já sama kojila do poloviny 12. měsíce, Verunka pak začala moje mléko odmítat a tak se vlastně odstavila sama).
Děkuji taky moc za názor a ráda jej uveřejním. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek