Konečně doma

Rodičovství
  • emimino
  • 05.08.01

... jak si nás tatínek odvezl domů

Domů z porodnice nás pustili pátý den po porodu. Tento den připadl na středu 31.8. Vzhledem k tomu, že běžně se pouští až šestý den, musela jsem sehnat v práci svého manžela a říci mu, by si pro nás přijel. Dostal také za úkol přivést peníze a věci pro Verunku.
Mezitím na novorozeneckém oddělení naočkovali Verunku proti tuberkulóze a paní doktorka nám udělala přednášku na téma péče o miminko. Za domácí úkol jsem dostala dávat Verunce široké balení ( tři plínky poskládané na třetiny - kvůli nožičkám - já používám jednu plenku jednorázovou a dvě látkové ) a provádět s ní rehabilitační cviky ( má chodidla stočené směrem k sobě ). Dále jsme se dozvěděli, že holčičky mohou dostat náušničky až po očkování proti tetanu.Byla jsem poučena o používání kojenecké vody do jednoho roku ( naštěstí u nás teče kojenecká voda přímo z kohoutku ).
Když přijel manžel odevzdali jsme věci pro Verunku na novorozenecké oddělení, kde nám ji převlékli a mezitím jsme šli zaplatit za pobyt otce u porodu ( 450,– Kč ), za pobyt na nadstandardním pokoji ( 200,– Kč za 24 hodin ) a hovorné z telefonu na nadstandardním pokoji. Asi o půl jedné jsme se rozloučili a jeli jsme domů.
Doma jsme Verunku opět převlékli do " domácího" oblečení, pak jsem ji nakrmila a dala spát. Já sama jsem do sebe naházela svůj oběd, zavolala jsem naší paní doktorce, že jsme doma, domluvila jsem se s ní, že k nám přijde ve čtvrtek a naprosto vyčerpaná jsem zalehla i já.


A teď vám řeknu vtip: Víte koho uvidíte jako první, když se narodí vaše miminko? No přece pojišťovacího agenta !!!

Jak jsem záhy zjistila něco na tom vtipu je. Asi dvě hodiny po návratu z porodnice se u nás objevil pojišťovací agent č. 1 a za další dvě hodiny pojišťovací agent č. 2. Pochopitelně mě oba dva vzbudili a nebyli schopni pochopit, že na ně nemám náladu. V několika následujících dnech přišli otravovat ještě několikrát.

Proto rada :
Pořiďte si na první týden návratu z porodnice zlého psa ! Pojišťovací agenti jsou totiž natvrdlí a nechápou, jak můžete odmítnout tak skvělou službu, kterou vám oni přišli nabídnout.


Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek