Koš na pleny

Rodičovství
  • lurom
  • 30.07.01

... páchnoucí pleny a šířící se bakterie? Teď už ne!

Už i na českém trhu se před nějakou dobou objevila revoluční novinka v péči o miminko. Tou novinkou je koš na plenky „Nappy Wrapper“. Je jen pár výrobců, kteří tento naprosto úžasný koš vyrábějí. Maminkám plesají srdíčka nad stovkami „zlepšováků“, které se již dneska dají pořídit a nad výběrem barev, odstínů a typů, které dříve byly jen snem. Na trhu se občas objevují opravdu vyjímečné věci, které jsou tak praktické a vlastně obyčejné, ale do té doby jednoduše nikoho nenapadlo je vyrobit.

Jednou z těchto pomůcek k nezaplacení je i koš na dětské papírové plenky, který nejen že uschová páchnoucí pleny, ale zamezí i šířícím se bakteriím, které jsou v počátečních měsících života miminka velmi nebezpečné.

Koš je patentovaným výrobkem firmy Sangenic. Prodává se ve dvou velikostech. Klasická velikost Standard do domácnosti je na 28 plen a velikost druhá, určená do nemocnic a porodnic Maxi je určená pro 65 plen. Velikost Standard seženete přibližně za 1300 Kč (např. prodejny Dětský ráj, Promi). Náhradní kazeta se sáčky určená pro 180 plen stojí okolo 180 Kč.

A jak koš funguje? Do koše se vkládá kazeta (při koupi je již jedna v ceně) se sáčky, do které se pak hází sbalené papírové plenky. Za plenkou se vytvoří „uzel“, který způsobí, že je každá plenka balená odděleně a nevydává žádný zápach. Vytvoří se tedy jakýsi „had“ z plenek, který pak jednoduše vyhodíte do popelnice. Už tedy žádné každodenní, či několikadenní chození s plenkami do popelnic. Koš můžete mít postavený např. přímo v ložnici u přebalovacího pultu a plenky v něm mohou zůstat i několik dní bez toho, abyste o něm věděli.

Koš Nappy Wrapper je revolucí v hygieně a péči o miminko. Je sice poněkud dražší, ale všechny maminky ho jistě velmi ocení. Navíc stačí, když se na něj složí příbuzní nebo přátelé a máte jedinečný dárek.

Lucie Huberová, 6.6.2001

249×280 .(Koš na pleny){border:0} *]

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek