Kousnutí psem

Rodičovství

Ahoj všichni,potřebovala bych poradit.Mojí 18 měsíční dceru Esterku kousnul pes do stehýnka(to jí bylo 14měsíců) .

Na šití to nebylo,ale jeli jsme radši do Motola protože měla pár hodin poté teploty.Vše dobře dopadlo rána se hojila celkem dobře.

Pes patří rodičům manžela a Ester se teď všech psů bojí.Můj problém je ten,že rodiče manžela když přijdeme na návštěvu nechtějí psa zavřít do jinam než jsme s Ester. Musim říct že asi první dvě návštěvy ho zavřeli a při našem odchodu ho pouštěli a ještě se mu omluvili že musel být zavřený.
Teď když přijdeme dají ho na vodítko a celou dobu naší návštěvy ho někdo vodí na vodítku v bytě.Nevim jak to budou dělat v létě na zahradě.

Ráda bych názor i někoho jiného,protože mě mrzí takové jednání když se jedná o jejich vnučku.A ještě k tomu to není první případ kdy jejich pes pokousal dítě.(z 10ti dětí 8 pokousal)Čekáme v dubnu mimi a já se bojím tam dávat malou na hlídání.Moc díky za všecny názory.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 12.01.07 15:36

Ahoj,  

opravdu chápu tvé obavy z toho psa a taky obavy z toho, že může v budoucnu pokousat i miminko, které čekáš. Pokud tento pes nesnese děti a rodiče tvého manžela to nevidí nebo nechtějí vidět a nedokáží vám vyjít vstříc tak bych tam prostě nejezdila a určitě jim nedala dítě na hlídání. Buď si to zkuste nějak vyříkat, ale pokud by to nešlo tak bych tam opravdu přestala jezdit. Jestli je jim pes, který ubližuje dětem přednější před bezpečím jejich vnoučat tak není o čem mluvit.  

Přeji ať se nějak domluvíte.  

Andrea a Adámek

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 12.01.07 15:48

Ahoj Lexo, já bych teda byla naprosto nekompromisní. Podle toho co píšeš o tom psovi je naprosto nezodpovědné nechávat ho pohromadě s dětmi. Buď bude důsledně zavřený celou dobu tak, aby k tomu dítěti nemohl, nebo by mě tam nikdo neviděl. Kamarádka měla celkem ještě štěně labradora, pak se jí narodila holčička a stačilo, aby se po ní pes jednou nebo dvakrát jen ohnal a dali ho pryč. Tohle fakt radši nepodceňovat. Christabel  

 
nozu
Extra třída :D 10254 příspěvků 12.01.07 15:53

ahoj,

tak podobný případ byl i v naší rodině, kdy vlčák útočil na lidi a pokousal jich dost, včetně svého pána (i já mám šití v hlavě). Nakonec ho utratili, ale až když pokousal babičku…  Osobně bych se to s nimi snažila vyřešit, ale jestli nehodlají psa někam zavírat (a podle mě pes, který pravidelně útočí na děti patří utratit), tak bych tam opravdu nejezdila.

zuzka a klárka

 
andela  12.01.07 19:46

Ahojka,  

tak to je opravdu nepříjemný … a stejně jako ostatní, i já bych tam asi přestala jezdit, když rodiče nemůžou psa prostě na dobu návštěvy někde zavřít.
Moje kamarádka taky psa zavře do jiné místnosti, aby pes náhodou malýmu něco neudělal. A ani jsem nemusela nic říkat, dělá to prostě automaticky.
Ale chtěla jsem se zeptat, jak k tomu došlo že jí ten pes pokousal … myslím jako jestli si s ním hrála, nebo něco jedla a tak … Vím že mi teď asi někdo vynadá, ale jsou i situace, kdy se pes brání. Tím ho ovšem nechci nějak ospravedlňovat … Tchánovci mají čivavu (sice mrňavej pes, ale taky pěknej hajzlík) A ten ne že by neměl děti rád, ale bojí se jich, aby mu něco neudělali (nesnáší takový to otahávání sem tam, a tahání za chlupy) takže je schopnej po malým vystartovat, byť ho vždy jen spíš zastrašuje. A taky tak jako žárlí, že malej má piškotky a on dostal jen jeden. A samo že dítě je dítě a sem tam chce na psa sáhnout, ale pes vystartuje … a tchánovci řvou po psovi. A to zas já vyhubuju malýmu, že na pejska nesmí sahat.
A třeba my jsme měli vlčáka .. byl fakt hodnej … naše děcka (neteře a synovce) přímo zbožňoval když přijely na prázdniny. Ale děcka z vesnice ho pěkně štvaly a jednou se prošmejkl brankou a chytil jednu holčinu co jela na kole za zadek. Jenže děcka od sousedů psa dráždili parkrát přes plot, a věčně lítali a řvali někde u brány a prostě si nechtěli jít hrát jinam, a proto je asi i náš pes neměl v oblibě.
Ale chci tím hlavně říct, že možná ten pes rodičů není zlý, ale že nastala situace která se mu nelíbila a on se bránil. Ale bohužel je to pes a pes má jen zuby a pak to tak dopadá. A malé přeju ať se brzo přestane psů bát.  

Andělka a Jája 1rok

 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 12.01.07 20:14

Ahojky,
já bych dala chytré babičce vybrat. Buď vnoučata, nebo pes. Kdyby moje holky kousnul babičky pes, tak bych se tam s nimi už neukázala, dokud by hafík nebyl z dosahu. Jestli to pejsek už udělal několikrát, tak to má v povaze - kousač notorik a těžko se bude odnučovat.
A´t jezdí babička za vámi, ale vystavit děti dalšímu riziku??!! Já bych byla z toho kousnutí asi dost vedle a hodně rozzlobená. Nechápu moc jejich chování, ale kladou pejska před vnouče.
 Evča

 
lexa
Nováček 2 příspěvky 13.01.07 20:44

Ahoj Andělko,
došlo k tomu takhle.Já jsem seděla na židli a Esterka u mě stála čelem ke mě.Nic nejedla ani ho nijak neprovokovala a pes po ní vystartoval ze zadu takže já jsem ho neviděla protáhnul se pod tou židlí a rafnul jí zepředu do stehýnka.Myslim že to bylo celkem zákeřný.Pes je west terier.
Jsem ztoho špatná protože jinak jsou rodiče manžela fajn až na toho psa miláčka rodiny.
Díky a hezký  večer přeje Lexa+Esťa    

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 22.01.07 19:12

ahoj, já ti rozumím. My když přijdeme k našim, tak je to to stejný. Nejdřív pes začal aničku olizovat, což se mi vůbec nelíbilo, vznesla sem námitky, ale vůbec mi to k ničemu nebylo, protože taťka mě udolal argumentama, že pes si musí malou očuchat atd… když psice řádí když přijdeme, tak mamka ji zavře do vedlejšího pokoje, než se uklidní, ale vidím, jak to taťka těžce nese, potom se psici omlouvá a já si tam připadnu jako nějaký vetřelec. už kolikrát sem se proti tomu stavěla, ale marně. taky nesnáším, když se psice rozštěká, protože malá se toho dycky lekne a vadí mi, když oni to berou jako srandu. já vím, že to sou blbosti, protože jinak nás mají moc rádi, ale kdyby aničku psice pokousala, tak by šly všechny ohledy stranou. to by se muselo radikálně řešit. buď dát psa pryč, a nebo bych tam přestala chodit a anýse by viděli jenom u nás.
Takže být tebou, tak bych nečekala, až se něco podobnýho zase stane. Zvlášť když jde o tvoje děti. A dost se divím, že rodiče sami to nechtějí řešit. Kdyby se tohle stalo mně, byla bych na rodiče dost naštvaná.

Bibina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama