Krásný den

Porod

Těhotenství a krásný den D. To jsem se ho tolika bála...

Čekání na paní doktorku, píchnutí plodové vody

Přítel připraven :-)

A už je u maminky..

Tady mě ošetřují ..

Přítel s broučkem.. MILUJI VÁS!!!

Je mi týden :-)
2 komentáře

A tady mi je 5.měsíců :-)
2 komentáře

Po přečtení deníčků ohledně porodu jsem se rozhodla, že také zveřejním i můj den D. Předem se omlouvám za dlouhý deníček, ale je to tak, jak to přesně bylo…

Vše začalo vysazením HA dne 4.10.2011. Byli jsme s přítelem rozhodnuti, že chceme to maličkaté stvořeníčko. Tělo jsem nechala od HA odpočinout do konce roku. Od Nového roku jsme se začali snažit.

A ejhle, menstruace nepřišla už v únoru, ale test stále negativní. Šla jsem tedy k doktorce a ta mi řekla, že těhotenství zatím žádné nevidí, tak mi dala injekci na vyvolání menstruace. Menstruace do 3 dnů přišla, tak jsem si říkala, že snad nám to vyjde další měsíc. To také nic. Nakonec se to povedlo 30.4.2012, co jsem si udělala testík a ejhle - dušík tam byl. Slabý velice slabý. Říkala jsem si, bude to tam. :-)

Okolo 5.5. jsem šla k doktorce, která mi udělala UTZ.
„Měla jste test pozitivní?“
„Ano, měla“.
„Tak já v děloze nic nevidím, ale zdá se mi, že je něco mimo dělohu.“ (mimoděložní těhotenství)

V tu chvíli jsem se začala třást a děsně se bála, co se bude dít. Ihned mi napsala papír na příjem do gynekologicko-porodnického oddělení ve Slaném.
Po jakýchkoliv vyšetření nikde nic neviděli. Uf, to jsem si ale oddechla, ani nevíte, jak moc. Strávila jsem tam dva dny (zrovna víkend) a v neděli na UTZ se v děloze ukázal váček. ;-) Oznámili mi, že jsem 5+ něco. To už si přesně nepamatuji.

Za 14 dní jsem měla jít k doktorce na UTZ, už by měla být vidět srdeční činnost a taky byla. Krásně miminku bušilo srdíčko, až mě to rozplakalo. Těhotenství jsem si moc moc užívala. Termín porodu byl stanoven na 10.1.2013.

Těhotenství bylo krásné, od června 2012 jsem byla na nemocenské až do mateřské dovolené. Takže užívání těhotenství naplno. Vše bylo v naprostém pořádku. Ve 23.týdnu jsem šla na kontrolu do poradny, opět se paní doktorce po vyšetření něco nelíbilo. „Zkrácený čípek, těhotenství Vám nemůžu 17.týdnů udržet, musíte do nemocnice na steh čípku.“

Opět nervy. Moje maminka mě tam vezla a říkala „Buď v klidu, nic to není, to je jen, aby jsi neporodila dříve. Hlavně neplaš, buď v klidu, Michalko, ať opravdu neporodíš. To by byl průser.“

Nakonec po všech vyšetřeních opět vše v pořádku, sice zkrácený čípek, ale ne tolik, aby to bylo tak drastické. Poležela jsem si tam den, druhý den mi dělali rovnou test na cukrovku těhotenskou. Zvládla jsem to, dalo se to vypít. A ono ejhle - měla jsem těhu cukrovku. :-( Žádná silná, ale je tam. Možná i nervama mi to vyskočilo. Pak jsem každý tři týdny musela jezdit pravidelně, ale už na porodnici na glykemický profil. Ráno v 7 tam a v 7 večer domů. Cukr jsem měla v normě a samozřejmě jsem si sladké občas dala ;-), ale to nikdo nevěděl z porodnice (ne den před tím, co jsem měla jít na profil).

Pak bylo vše v pořádku další týdny. Až někdy po 30.týdnu mi z ničeho nic otekla tvář. Spadl mi ret, nemohla jsem dovřít oko, když jsem se zasmála, smála se jen pravá strana, levá jako by byla celá ochrnutá.

Tak jsem si tam opět 2 dny poležela. Báli se, aby to nebyla preeklampsie. Nakonec nebyla. Byla to paréza, nervové onemocnění, které se léčí týden, měsíc, půl roku, ale i rok. Mně naštěstí zmizelo po 14 dnech užívání poloviční dávky kortikoidů. Bylo to hrozné - když jsem mluvila, padal mi ret, byla jsem opravdu jak ochrnutá.

Ve 39. týdnu jsem byla opět v poradně na kontrole. Paní doktorka mi řekla, že hlavička krásně naléhá, že mi lehce pomůže. Zabolelo to, pak jsem zjistila, že mi udělala Hamiltonův hmat. Že je možné, že třeba porodím ten den nebo druhý či do týdne, do termínu. Kdybych do 9.1. neporodila, nástup 10.1. na vyvolání. Modlila jsem se, ať to přijde.

Přišlo!

Přišlo to v 39+2, ten den byla sobota 5.1. Od půlnoci jsem nemohla spát, pořád takové divné bolesti, nedaly se zaspat. Říkala jsem si, to se něco začíná dít.
Ráno od 6h jsem už nemohl spát vůbec. Pořád to bolelo, pochodovala jsem a rozdýchávala jsem to.

Okolo 10 dopoledne to začalo přibývat, být silnější, ale pořád se to dalo. Pak to nějak ustalo, řekla jsem si „Natáhnu se na gauč“. Natáhla jsem se asi na půl hodinky spánku. Od 12h jsem si říkala „Dneska budu rodit“. Ano, rodila jsem.

Ve 3h odpoledne jsem volala kamarádce PA, která právě dělá na porodnici ve Slaném, že mám bolesti.

„Jsou pravidelné?“
„Zatím ne.“
„A po kolika je máš?“
„Tak po 15-20 minutách
"Až to bude po 5-7 minutách, pak přijeď, mám noční od 18 do 6 do rána, tak snad porodíš za mou službu, abych mohla být s tebou.“

Jen co jsem položila telefon, kontrakce. Auuu! Říkám přítelovi, vezmi papír a pokaždý, když mě uvidíš se svíjet, rozdýchávat, mám kontrakci. Psal mi intervaly. Během chvíle byly po 10 minutách, ale nepravidelné.

Ve 4 odpoledne jsem si řekla, že si dám teplou sprchu a uvidíme, jestli se to rozjede. Ano, rozjelo. Ve sprše tak tři kontrakce během 20 minut. Říkám si, to budu muset dobalit tašku, jen to, co chybělo…

Ještě přišla za mnou moje maminka, psala jsem jí, že mám bolesti. Přišla a já brečela. Říká mi „To máš takové bolesti“ a já že ano. A ona „Na co čekáte? Zbalte se a jeďte.“ Dala jsem ještě sprchu a jeli jsme. V autě kontrakce, rozdýchala jsem ji. Najednou bum bum - kontrakce po 5-8 minutách. V 17.10 jsme jeli do porodnice.

Přijdu nahoru na porodnici v 17.20, sestřička „Vy rodíte? Hnedka svlékejte se.“ Košili na mě hodila. „Přítel vám to vše zabalí.“ Napojila mě na monitor, kontrakce viděla, krásně lítaly.

Přišla doktorka, vyšetřila mě. „Jste otevřená na 3 cm, porod začíná.“ Sestra mi zavedla kanilu, kapačku s antibiotikama, protože jsem měla streptokoka. Streptokok dokapal a já čekala na míči nebo ve sprše na doktorku. Říkala mi, že mi v 18.45 přijde píchnout vodu. Kamarádka, co měla službu, říká „Chceš klystýr?“ A já že nechci, od noci jsem seděla na záchodě. :-D

Na porodním sále byl se mnou přítel. Strašně mu za to děkuji a i mé 19leté sestře, co tam se mnou také byla. Co přijela po píchnutí vody, to to začalo být kruté a já musela být na monitoru. Bylo to hrozné, když jsem se nemohla hýbat, chodit. Nevěděla jsem, jestli budu zvracet, čůrat či kakat. Ani jedno - říkala mi sestřička. Možná zvracet, dala mi mističku, ale nakonec nic.

Pak si mě vyšetřila asi 10 minut po píchnutí vody a říká „Míšo, ty jsi otevřená na 9 cm,, až přijde kontrakce, zkus zatlačit tak, jak jsem ti říkala.“
Zatlačila jsem při kontrakci. „Vidím Kubíčka vlásky“ :-) a já „Ježišííííííííí.“ Přítel ze sestrou mojí nevěřili.

Párkrát jsem zatlačila, přidala mi oxytocin. V 19.46 se Kubíček narodil s mírami 51cm, 3.520g. Kluk jako buk. Brečela jsem moc štěstím. Přítel nechápal. Když mu ho dali potom pochovat, byl moc dojatej i sestra moje. Byl to nádherný pocit, když mi ho dali na bříško. Byl tak krásně slizoučkej a jak plakal..jůůů.­.přítel stříhal pupečník, sestra fotila porod. Musím říci, že dnes jsem ráda, že ty fotky mám! Nejhorší z celého porodu bylo šití.

Musím poděkovat skvělé kamarádce PA, paní doktorce a za přítomnost mému přítelovi a sestře Lucce. Jako prvorodička jsem se porodu moc bála, jsem hysterka a zvládla jsem to. Od příjezdu za 2 hodiny a 15 minut mít po porodu krásné… :-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 20.06.13 08:18

Krásný deníček,.Kubíčkovi přeji krásný a dlouhý život prožitý ve zdraví a lásce :hug: :kytka:,

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 20.06.13 08:20

Krásný a rychlý porod. Gratuluji :kytka:

 
misa1990
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 20.06.13 09:11

Strašně moc Vám děkuji :-*

 
Boculka
Závislačka 4784 příspěvků 37 inzerátů 20.06.13 09:33
:potlesk:
 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 20.06.13 09:43

Moc gratuluju ke Kubíčkovi a k rychlému porodu :kytka: Taky v říjnu čekáme Kubíčka :P

 
MIKULÁŠEK
Povídálka 13 příspěvků 20.06.13 10:16

MOC PĚKNÝ, KUBÍČKOVI PŘEJI HODNĚ ŠTĚŠTÍ A ZDRAVÍ :kytka:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 20.06.13 12:47

Gratuluju k rychlemu porodu a hlavne preju hodne zdravi, stesti a spokojenosti Kubikovi :kytka:

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 20.06.13 12:54

Krásný porod také jsem se sama před porodem vyčistila :-) at s :mavam: se vám moc daří :-)

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 20.06.13 19:02

Přeji hodně štěstí a zdraví! Strašně mě to dojalo. :) My se rodit chystáme na Silvestra, snad to zvládneme také k tak nádhernému konci těhotenství a novému začátku.

 
misa1990
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 20.06.13 22:07

Děkujeme všem moc :-)

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 21.06.13 07:09

Krasny denicek… kdyz si vzpomenu, jak jsi trpela… ale stalo to za to, ze? :hug: :hug: :hug: KUbik je krasny a preju vam moc lasky, stesti a brzo treba nejakeho sourozence :lol:

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 21.06.13 11:35

MOC krásný deníček, a veliká gratulace :kytka: s tou tváří jsem měla uplně to samé vím čím jsis prošlla :! :hug:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 21.06.13 21:18

Krásný deníček, taky jsem měla takto rychlý porod :D Moc gratuluji ke Kubíčkovi :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 21.06.13 21:38

Moooc gratuluji k chlapeckovi a peknemu porodu! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
misa1990
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 25.06.13 08:58

Moc děkujeme :-)
bylo to super rychlé..a porodila jsem a řekla můžu jít rodit znova :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama