Nádherný porod

Porod

Je to už 6 měsíců od porodu a já na něj moc ráda vzpomínám, chtěla bych uklidnit všechny holky, které jsou nervózní, nebojte, taková hrůza to není.

Ahoj holky, je to už 6 měsíců, co jsme s malou Natálkou opustily porodnici. Po přečtení pár deníčků o porodech, jsem se rozhodla, že musím napsat, protože mě některé strašily už v těhotenství…

Jsem zdravotní sestra, pracovala jsem v gynekologické ambulanci, takže jak probíhá těhotenství, možné komplikace apod. jsem znala nazpaměť. Asi možná proto jsem si těhotenství úplně neužívala. Jsem člověk, který se dívá na vše pozitivně, ale v těhotenství jsem byla spíše realista. První těhotenské příznaky se objevily rychle, bylo mi hooodně špatně :-),trvalo to asi do 26. týdne, mezitím mi řekli, že mám nízko placentu a hrozí předčasný porod, já jsem ale věřila, že se to spraví a spravilo :-) Koncem těhotenství asi ve 34. týdnu mi oznámili, že mám doma polehávat, protože se začínám otevírat. Dodržela jsem to, tedy snažila jsem se :-) A jak myslíte, že to dopadlo? Nakonec mi porod vyvolávali :-)Tak a už se konečně dostávám k tomu porodu :-)

Když mi řekli, že porod vyvoláme, začala jsem mít strach, ono je fajn si říct, zítra bude to moje zlatíčko konečně u mě, ale zároveň ten strach… Ráno jsem se nasnídala a kupodivu jsem byla klidná, v noci jsem si totiž přehrála svůj život, co mě potkalo, a zhodnotila jsem si, že pokud jsem zvládla tohle všechno a nezabilo mě to, tohle už mě rozhodit nemůže :-) Ráno jsem nastoupila, sepsali mou anamnézu, přečetli můj porodní plán, ukázali rodící box, zavedli v 7.30 tabletu a pak udělali klystýr. Teda holky, řeknu vám, že na ten jsem se vyloženě těšila, ke konci těhotenství byla čím dál větší práce si normálně zajít na záchod:-) Po hodině mi začaly kontrakce, ani jsem o nich nevěděla nebýt CTG :-)

Manžel si mezitím zašel do města na jídlo, když se vrátil, měla jsem kontrakce každé 2 minuty, ležela jsem ve vaně, kam mi dali olejíček s nějakou bylinkou a cítila se dobře. Volal mi bratr, jak jsem na tom, že je nervózní a nemůže ani pracovat, já mu na to řekla, že jsem ve vaně a jsem tam jako v lázních :-) Při kontrakcích každou 1,5 minutu jsem řešila, jestli obuji nové boty, které jsem neměla ani jednou na sobě a v době těhotenství jsem je neobula :-) Pak mě manžel rozhodil, když řekl, že se byl najíst v mekáči, já jsem jíst nemohla a ty housky taaak miluji… to mě při porodu rozhodilo asi nejvíce, myslela jsem si, že to bude mnohem horší a bolestivější, ale vše mi přišlo úplně přirozené.

Nebudu se už dále rozepisovat, ve zkratce, porodila jsem v 17.07 nádhernou zdravou dceru 3300 g a 48 cm, jmenuje se Natálie. Po porodu mě hodně šili vevnitř i venku, ale to už měl manžel malou v náručí a já jsem byla šťastná. Po 10 minutách od konce šití jsem řekla, že můžeme mít klidně další dítě :-) Musím říct, že těhotenství a trhání osmiček je mnohem horší, a to jsem měla u porodu komplikace, o kterých jsem se nezmiňovala. Věřte mi, že je to hlavně o vašem přístupu. A to, co vás čeká na konci, je prostě nádhera.

Každý večer děkuji za to štěstí, které spokojeně spinká v postýlce.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
5misa6  07.02.12 01:39

Doufám,že to zvládnu,tak jako ty :palec:

 
petule9
Echt Kelišová 7524 příspěvků 1 inzerát 07.02.12 08:34

Misko, díky za moc pěkný deníček, mám necelý měíc do prvního porodu, takže na mě působil jako balzám ;) Užívejte si a mějte se s mimískem krásně :kytka:

 
Omálka  07.02.12 08:57

Mocinky pěkný deníček. :potlesk: Mám dva měsíce do porodu,tak doufám,že to taky zvládnu levou zadní.Přeji at vám malá dělá samou radost. :mavam: :kytka:

 
Elin29
Kecalka 217 příspěvků 07.02.12 09:30

Krásný pozitivní deníček.. :potlesk: :palec: :kytka: ..a souhlasím s tebou-je to hlavně o tom přístupu.. :) :kytka: ..mějte se s mimískem moc hezky.. :) :mavam: ..

 
Dinuš
Kecalka 184 příspěvků 07.02.12 09:52

Jo, jo to se rodí, když nejsou velký bolesti :) Já to měla podobně, taky vyvolávaný porod a malá byla za 2 hodinky venku. Mějte se s prckem hezky :mavam:

 
ficus
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 07.02.12 11:36

No já jsem taky slyšela, že porod je v pohodě a taky některé odstrašující případy. No a když jsem rodila tak jsem si říkala, že ti co říkali, že je porod v pohodě tak lhali :) Ale určitě je to individuální. :lol:

 
miska09
Závislačka 2511 příspěvků 07.02.12 11:48

Děkuji holky:-) ja tim nechtěla říct, že to neboli, ale to, že jsem to očekávala daleko horší, všichni kolem strasi a zbytecne, myslím, že je to opravdu pro ženu přirozené a tak by to i mela vnímat. Nemám ráda strašení o největší bolesti na světe, dělala jsem v nemocnici a verte mi, že jsou horší věci a šťastný konec nemivaji vzdy. My pak máme nádhernou kompenzaci :-) všem koho porod brzo čeka, držím palce :-)

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 07.02.12 11:49

Gratuluju moc k holčičce a krásnému porodu. Jen chci říct, že ne každý porod je jako tvůj a myslím, že i sebepozitivnější přístup nestačí, já šla rodit v naprosté pohodě ani jsem se nebála, ale bolesti mi rychle vzaly úsměv ze tváře a trvalo to předlooouho. A mimochodem já bych si radši nechala dvacetkrát vytrhnout ty osmičky než rodit. K zubaři si chodím odpočinout :lol: srovnávat porodní bolesti se zubařem je u mě absolutně nesrovnavatelný. Zkrátka každý to máme jinak

 
masinka9
Závislačka 3860 příspěvků 07.02.12 15:42

Po porodu máš tu výhodu, že většinu zapomeneš, jak to vyplaví hormony z mozku. Zubaře si pamatuju vždycky dlouho :mrgreen:
Já měla taky poho-porod, tak proto. 7 hodin, jediná nepřirozenost pro mě byla, že mi píchli vodu. Šití bylo fuj fuj, ale jen 10 minut a pak už jen naše krásná holčička!!! :srdce:
Misko, gratuluju :kytka:

 
kacul3
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 7 inzerátů 07.02.12 16:37

Díky za tenhle deníček! Né, že bych se vyloženě porodu bála, už se těším na toho našeho broučka :srdce: , ale všechny deníčky co tu jsou většinou jen popisují komplikace, šílené bolesti a tak! Myslím, že takhle to musím taky zvládnout :potlesk: :hug:

 
Gitka
Kecalka 472 příspěvků 07.02.12 18:52

Suhlasim s Jahudkou,
dennicek sice fajn, ale vobec nie je pravda, ze to je o pristupe. Je to sice prirodzena vec, to ano, ale nijak to neovplyvnime a bohuzial su pripady, ked porod nedopadne-este aj dnes pri tom deti zomieraju, takze len optimistcky pristup nestaci. Pripravit sa nato proste neda a tvrdit niekomu, ze to bude v pohode alebo naopak ze to bude otrasne je rovnako neiste, ako predpovedat, ze za mesiac bude slnecno.

Moze byt a nemusi, holt, tak budme realisti…

 
simirek89
Kecalka 279 příspěvků 07.02.12 20:40

Hezky napsané a uklidnující. Mám dva měsíce do porodu, tak snad na to budu taky tak hezky vzpomínat. Jinak gratuluji k holčičce, at se vám daří :hug:

 
marfušenka
Stálice 72 příspěvků 07.02.12 21:33

z toho psaní je cítit,že svou maličkou opravdu moc milujete :D a to je nádherný. Pak nějaká bolest opravdu nehraje roli. A možná, že čím víc to bolí,tím víc své dítě milujete. ;)

 
Kamiček  09.02.12 13:24

Ono to není jen individuální žena od ženy, ale porod od porodu. Ja měla první těhotenství pohodové až skoro do konce, pak z ničeho nic preaklampsie, vyvolání, hrozné bolesti bez otevírání. Byla jsem vděčná za epidural, ale rozhodně jsem i hned po porodu chtěla druhé mimi.
Druhé těhotenství bylo rizikové hned od začátku, měla jsem tolik komplikací, že jsem ani nevěděla, že existují (jedna mamina, kterou potkáváme na hřišti je gynekoložka, a říkala, že jsem si vybrala opravdu asi to nejhorší…), už jsem měla termín nastupu na vyvolání a v te poslední poradně mi pan doktor udělal hamiltonuv hmat, večer se mi rozjel porod sám, asi za 4 hodiny od prvnich kontrakci byl malý na světě, větší bolesti jsem mela asi hodinu, ale i tak podstatně menší než u prvního porodu. Nakonec bez nástřihu a šití. No, prostě pohoda. Když jsme jeli do porodnice, rikala jsem si, že mě asi vyhodí, že to ještě není ono… :lol:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 09.02.12 20:06

já taky souhlasím s jahůdkou 87,já jsem dokonce jásala,když mi začala odtékat plodovka,ale po infuzích s oxytocinem jsem jásat přestala-viz můj deníček

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama