Reklama

Mám dva a půl roku

Rodičovství
  • emimino
  • 24.04.02

Mám celkem dva a půl roku. Takže další půlrok mám za sebou. Jsem o něco větší, o něco chytřejší a o něco šikovnější

Umím spoustu básniček, písniček a to včetně melodie, učím se malovat, takže se ty moje čmáranice začínají podobat tomu, co kreslím.
Znám skoro celou abecedu, umím napsat ?B?, ?D? a ?O?, poznám skoro všechny barvy. Mluvím ve větách a kromě ?r? a ?ř? řeknu všechna písmenka.
Hrozně ráda něco sama vyrábím ? lepím, stříhám nůžkami, maluji barvičkami, tvaruji plastelínu.
Ráda si hraji na paní doktorku, holičku a prodavačku. Ráda jezdím na kole, na bobech a sáňkách, učím se jezdit na lyžích.
Ráda pomáhám mámě v kuchyni ? utírám nádobí, zametám smetákem, vysávám vysavačem, mixuji mixérem, vykrajuji z těsta cukroví, navlékám korálky.
Ráda si čtu z obrázkových knížek, poslouchám pohádky, dívám se v televizi na Večerníček a na Kouzelnou školku.
Taky rostu (mám 87 cm) a tloustnu (mám 12 kg).
Taky jsem už bez plínek přes den a na noc. Plínku dáváme jen, když jedeme někam daleko autem, protože, jak řekl tatínek, na dálnici nemůže zastavit, kde se mi zachce, takže prý jen pro jistotu.
Navštěvuji hudební školičku, kde se v kroužku Krůčky k hudbě učím spoustu nových básniček a tanečků ? chodí tam děti ve věku od 2 do 4 let a jejich maminky.
A taky v této době nastala OBROVSKÁ změna u nás doma. Narodil se mi malý bráška Davídek. Takže teď jsem velká sestřička a mám spoustu práce. Musím mámě s Davídkem pomáhat ? koupat ho, přebalovat, natírat ho mastičkami a sypat mu prcinku pudrem. Taky ho budu muset naučit mluvit a lozit a chodit a ?.
A taky byl Mikuláš (na Mikulášské merendě jsem si za básničku vysloužila moc sladkostí) a Vánoc (dostala jsem vysavač, kuchyňku, žehličku a žehlící prkno, hokejky, postýlku pro panenky, pokladnu, váhu pro paní prodavačku, lyže, maňáska Františka z Kouzelné školky, oblečení, gymnastický kruh, Krtka, navlékací korálky a ? už si ani nemůžu vzpomenout, kolik toho bylo).


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama