Matyáškův boj

O životě

Meningitida a měsíční boj našeho milovaného miminka. Bylo úterý, normální den, Matyášek (tehdy 3 měsíce, nyní 6 měsíců) si normálně hrál, choval se jako každý jiný den. Večer jsem ho dala spinkat a vše bylo v naprostém pořádku. V 5 ráno se mi vzbudil s hrozným pláčem, snažila jsem se ho nakojit, chovat, uklidnit, ale bez šancí, už mi docházely síly, plakala jsem, nevěděla jsem už, co mu je. Myslela jsem, že ho třeba bolí bříško.

Takto to trvalo do 6, poté na chvilku usnul a za půl hodinky se vzbudil zase s pláčem, který slyšela i moje maminka, která bydlí pod námi. Přišla a ani jedna jsme nevěděla, co s ním je :-/ Byl to však jiný pláč, uvědomuji si postupem času. Nekapaly mu slzičky, ale byl to bolestivý pláč. Jeli jsme k naší doktorce, ta hned, že to jsou určitě ouška, tak jsme šli přes celou nemocnici s pláčem na ušní (nemyslela jsem si, že by to byla ouška), a tam to samozřejmě zavrhli.

Nastal další kolotoč. Dr. nás poslala na hospitalizaci do nemocnice. Odpoledne zjistili ze stolice rotaviry :-( Malý měl již jednu vakcínu v sobě, ale asi nepomohla. Navečer už byl lepší, ale v noci začal šíleně zvracet, poplakávat a druhý den jsme byli převezeni na JIP, kde jsme byli necelý jeden měsíc.

Po pár dnech, kdy „rotaviry“ neustupovaly a malý měl 40 horečky, jsme vlítli na doktory, že to není normální. Začali dělat testy. Vyšel zánět v těle. Opět jejich tip a mysleli si, že to je zánět nosohltanu nebo něco podobného. Nasadili slabší antibiotika. Druhý den stejný stav, i horší. Maličký byl úplně slaboučký, začínal být apatický, já byla na dně a boj začal. Byl víkend a doktoři neměli moc času a dětský neurolog až v úterý, RTG v pondělí apod. Nasadili mu nejsilnější antibiotika třetí generace a čekali.

Matyášek bojoval jako lev. Hrozné vidět takto dítko. Už jsme byli klidnější, že to zabere, že má pouze zánět nosohltanu. V úterý mu zjistili meningitidu, zánět mozkových blan. Nikomu nepřeji takový pocit. Sesypala jsem se. Malé miminko a taková nemoc. Horečky neustupovaly a nikdo nedokázal říct, jak tohle dopadne. Doktoři začali až v tuhle chvíli pořádně fungovat. Já jsem se sebrala a šla po nich. Střídala se ve mně úzkost, bolest, a zároveň jsem byla hrozně vzteklá, zlá a hlídala jsem je a konzultovala to s jinými lékaři. Těžko se to popisuje.

Malý bojoval, jak jen mohl. Po 2. lumbální punkci (skoro 3 týdnech) nás pustili domů. Malý byl bez teplotek a zánět v těle to neukazovalo. Byla jsem nejšťastnější člověk na světě, že si ho můžu donést domů a že bude po všem. Mýlila jsem se, nadšení vydrželo 1,5 dne a v neděli ráno jsme jeli opět směr nemocnice. Nedoléčili to. Kolotoč začal znovu. Kdyby nebylo Matyáškovy síly a bojovného nadšení, těžko by to zvládli.

Moc malého miluji a děkuji mu, že byl takový bojovník. Celou dobu jsem byla s ním a nakonec nám vše dobře dopadlo. Dnes je to hrozná šikulka a zánět mozkových blan ho díkybohu nezdolal. Je to psané asi zmateně, ale musela jsem říct někomu o nejhorších chvílích mého života.

Tímto chci všem maminkám, tatínkům, babičkám apod. říci, ať jsou silní, když se dostanou do podobné situace, jelikož jen vůle a síla těm našim drobečkům pomůže. Ještě moc děkuji manželovi, který na mě musel být i občas trošku zlý, jinak bych opravdu skončila u psychiatra. Děkuji všem.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 02.02.12 00:36

Noooo, uffff, zamačkávám slzy!!!! Vedle mě v postýlce spinká můj skoro čtyřměsíční syn a vůbec si nedovedu představit tu šíííílenou situaci!!! :zed: Jste siláci všichni!!! :hug: :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.02.12 00:47

tedáá já se bála jen při čtení tohodle deníčku,tahle nemoc je hrozně zákeřná ale Tvůj syn je opravdu bojovník,hezky se s ní popral a hlavně Ty jsi to ustála,nedokážu si ani představit jak ses musela cítit bezmocně!! na ty doktory teda nemám slov :poblion: :poblion: !!! můžu se zeptat v které nemocnici jste leželi??Tohle je hrůza takový přístup!!Nejhlav­nější ted ale je že se malý uzdravil a že tebe s toho neklepla pepka jsi moc silná a tvůj syn ještě silnějšííí :potlesk: :potlesk: :potlesk: Hlavně at jste všichni zdravý a užíváte si s maličkým jen samé štastné chvilky!! :hug: :hug: :kytka:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57548 příspěvků 02.02.12 08:01

pane bože, úplně jsem vyděšená, jsem za vás šťastná, že je Matyášek v pořádku.Přeju vám do života už jen a jen zdraví a štěstí :srdce:

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 02.02.12 08:49

My jsem takhle jeli na pohotovost,když synovi byli 3 týdny.Asi poprvé a naposledy jsem viděla tak doktory cvrkvat.Během hodiny měli všechny krevní výsledky.
Přeju ať už jste jen zdraví.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 02.02.12 10:07

Zaplaťpánbůh, že to dobře dopadlo :potlesk: Jak se vlastně k takové hrozné nemoci mimi dostane?

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 02.02.12 14:23

Zo byla virova meningitida , Ne bakteriální ze? Jsem moc rada ze je Matyasek v poradku

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 02.02.12 15:16

To je hrozný příběh!! :hug:
Jak dlouho byl malý po očkování na ty rotaviry?

 
ficus
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 02.02.12 18:13

Jsem ráda, že vám to dobře dopadlo. Matyášek je velký bojovník. :palec:

 
Laddmie
Závislačka 2953 příspěvků 8 inzerátů 02.02.12 18:46

Přeji Vám, ať Matyášek už má za sebou to nejhorší období v životě a teď ať už ho čeká jen a jen to dobré :srdce: Je to bojovník a Ty jsi posilněná do života :hug:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 02.02.12 20:45

som rada ze ste v poriadku, muselo to byt hrozne, každá sekunda musela byť hrozná a neznesitelná.­....daj za mňa :hug: aličkému

 
Malenka1
Kecalka 118 příspěvků 02.02.12 21:04

Deníček jsem přečetla se zatajeným dechem. Jste všichni velcí bojovníci a toho ošklivého zákeřného bubáka jste zahnali. Přeji vám moc a moc štěstíčka, zdravíčka a spoustu překrásných dní s Matyáškem. :hug: :srdce: :kytka:

 
kvakinek1  02.02.12 22:24

Hlavne ze to dobre dopadlo :) Jeste tedka brecim …

 
Ditta77
Závislačka 4188 příspěvků 02.02.12 23:10

Říká se, že co tě nezabije-to tě posílí.....já jako hysterická matka si ani nechci představovat-co jsi musela prožívat-opravdu očistec......­.A tvůj chlapeček taky......přeji vám všem už jen šťastné chvilky :kytka:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 02.02.12 23:48

Hlavně ,že to dobře dopadlo :hug:
Ale muselo to být strašné, ani si to nechci představovat :(

 
gabulinakohout
Nováček 5 příspěvků 16.10.12 12:02

Ahoj všem maminkám co mi psali, když jsem vkládala příspěvek, tak mi to ukázalo, že nejde vložit, až teď víc jak po půl roce jsem zjistila, že se opravdu vložil a přečetla si reakce. Moc všem děkuji. Ještě teď mě to rozbrečelo, je to už skoro rok co malý bojoval. Dnes je mu 14 měsíců a před měsícem jsme přestali jezdit do Motola na kontroly na neurologii, pravili, že je vše v naprostém pořádku. Naznačili nám, že nemoc se nešŤastnou náhodou mohla vyvinout z vakcíny, které dostal před nemocí. Dnes už jsem skeptická na očkování a každé se snažím co nejvíce oddalovat a očkuji jen povinné -ač i ty nerada. Očkování je velký svinstvo a mám strach z každou injekcí, do roka malý nebyl očkovaný - po nemoci nemohl, a taky jsme fungovali. Maminky pořádně si rozmyslete co malým očkujete, nemyslím si, že je nejlepší očkovat toho co nejvíce…ale to je na každém. Jinak Matyášek je naše sluníčko, po té nemoci nám diagnostikovali hyperaktivitu, ale to nevadí:-) je jen živější. Jak říkali babičky - ať zlobí, ať je blbej jen aŤ je zdraví:-))) Přeji taky všem Vašim dětěm jen a jen zdravíčko:-) :mavam: :srdce: :cert:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama