Mému synovi

O životě

Tento deníček jsem napsala mému synovi, vložím mu to do obálky, aby měl památku a možná se i zasmál. Někdy nejde říct a vyjádřit pocity správně a tak jsem je sepsala, aby věděl, co pro mne znamená, že je tu s námi a že on je to, co se nám s tatínkem povedlo nejvíc.

Ahoj zlatíčko,

až tento dopis budeš číst bude z tebe už velký kluk, jistojistě šikovný, hodný a my na tebe budeme moc pyšní. Když jsme si tě přivezli z porodnice, změnil se nám celý život a najednou se museli změnit priority. Když jsem vycházela ze dveří porodnice, připadalo mi, že jsem snad z Marsu, vše bylo pro mne nové a měla jsem pocit, že jsme tam spolu byli snad 100 let, ten svět se pro mne neskutečně změnil.

Prvních pár týdnů bylo náročných a já se bála, že to nezvládnu. Zmocnil se mne strach a bezmoc, když ses proplakával nocí, ale zvládli jsme to s pomocí babičky, která vždy dobře poradila, děkujeme babičko. Dnes je ti 8 měsíců a já si říkám, že jsem snad celých 8 měsíců prospala. Ten čas tak neúprosně letí a ty nám rosteš pod rukama. Kéž bych mohla zastavit čas a pořádně si užít krásné momenty, kdy se směješ, zpíváš si tá-ta-ta… a zkoumáš nové věci. Musím tě toho tolik naučit a budu tě provázet životem. Čeká nás spousta dobrodružství a už teď se moc těším, až si o nich budeme spolu vyprávět.

Miluji na tobě každý kousek tvého hebkého tělíčka ( máš tak malé ručičky ), tvé výrazy štěstí a když se něčemu divíš. Miluji tvé oči, když se na mne podíváš a z tvé tváře vyzařuje nevinnost, láska a odvaha poznávat stále nové věci. Jsi můj Všetečka, vše tě hrozně zajímá a musíš vše prozkoumat. Někdy, když mám srdce zjihlé, když je mi smutno, obejmu tě a pevně sevřu v náručí, hned je mi lépe, jsi moje náplast na bolístky a já zas tvá.

Těším se až se spolu budeme učit barvičky, zvířátka, počítat a psát…než se naději budu tě doprovázet za tvou malou dětskou ručičku do školky a každé odpoledne za tebou budu spěchat, abych si tě odvedla zase domů. Předškolní čas rychle uteče a ty se budeš učit nové věci ve škole. Naděláš si spoustu kamarádů a já se najednou stanu nepotřebnou.

Tatínkův sen je mít z tebe vojáka, ale neboj já tě nedám :D Vybereš si své životní cesty sám a my tě v tvých rozhodnutích budeme podporovat a pomáhat ti v těžkých zkouškách, které tě bohužel neminou, tak ráda bych tě před nimi ochránila.
Drobečku můj, jsi to největší štěstíčko a děláš mne neskutečně šťastnou a pyšnou maminkou. Už teď jsi moc šikovný.

Jsem šťastná a zároveň mám strach z toho, až maminku nebudeš tolik potřebovat a osamostatníš se. Vím, že mne to čeká a nemine. A proto si to co nejvíce užiji a dám ti najevo, co nejvíc své mateřské lásky a péče, kterou budeš potřebovat. Jsi zatím můj malý andílek, který je na mne závislý a zatím je tvůj život v mých rukou. Je to neskutečná zodpovědnost a já ti slibuji, že ti poskytnu, co bude potřeba a co jen budu moci, aby si byl spokojený a šťastný. Miluji tě andílku, jsem tu jen a jen pro tebe. Jen pro tebe dýchám a každé ráno se probouzím, těším se na další krásný den, co zas mi předvedeš a jak si spolu vyhrajeme.

Večer usínám s krásným pocitem, poslouchám, jak si podřimuješ a občas zachrochtáš. Neznám hezčí pohled, když se dívám, jak spinkáš, v puse máš svůj malý prstík a ležíš jako čuňátko :) Vypadáš tak spokojeně a bezstarostně. Tento pohled pohladí na duši a já můžu s krásným pocitem usnout. S láskou obejmu tvého tatínka a nechám si o vás zdát. Život s tebou je krásný, ale také není bezstarostný ( jak se říká ). Je však pravda, že za tvou spokojenost a za to štěstí ty starosti stojí.

Ať budeš jakýkoli a budeš mít odlišné představy o svém životě než třeba my, věř že budeme v každém případě pyšní a jsi to, co se nám s tatínkem nejvíc v životě povedlo. Milujeme Tě!!

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xsim
Kecalka 279 příspěvků 20.05.13 01:09

Nádherný deníček :-) :hug: přeji mnoho spokojených a krásných dní. Momentálně prožívám stejně krásné pocity :1)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 20.05.13 07:04
:hug: :palec:
 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 20.05.13 08:31

Krásně napsané a myslím, že až tvůj syn bude velký, udělá si velký hrnek kávy a s radostí si přečte, jaké to bylo, hezky od začátku :-).
A až bude čekat své děti jistě si na tohle všechno vzpomene :-)

 
Wikky
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 20.05.13 11:15

:kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: krásně napsané…od srdíčka

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 13:20
:potlesk:
 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 20.05.13 14:25

Moc hezké… ať se splní co nejvíce z toho, co tam píšeš

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 20.05.13 14:58

Nádherné, cítím svoji lásku k dětem zrovna tak silně jako ty, je to krásný pocit :kytka:.

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 21.05.13 06:01

Nádherné :srdce:

 
brigite  22.05.13 01:01

Gratulace, krasne mam taky chlapecka a je to nej co me v zivote potkalo

 
adulka86
Nováček 1 příspěvek 22.05.13 01:11

Nadherne :potlesk:

 
baja85
Povídálka 21 příspěvků 22.05.13 22:43

:srdce: nádherné :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama