Menstruace

Těhotenství
  • emimino
  • 18.08.01

jako jeden z příznaků těhotenství

Ráda bych se zeptala několik věcí:
Máme štastné manželství, jednu skoro 7-letou dcerku a chtěli by jsme druhé.
Může se stát, že je menstruace a zůstanu těhotná? Jak je to s mimo maternicivým těhotenstvím? Mám dojem, že mám pomaly všechny příznaky v těhotnosti, jenom tomu neodpovídá menstruace.
Díky tomu, že jsem s menstruací nikdy neměla potíže a po prvním vynechání, jsem zůstala těhotná. Teď si to neumím vysvetlit.
 Zuzana

Ahoj Zuzano,
skutečně se někdy stává, že v počátku těhotenství může žena slabě a kratší dobu menstruovat. Ale obecně platí, že by o každém krvácení v těhotenství měl vědět gynekolog, takže pokud si myslíš, že jsi těhotná, raději se obrať přímo na něj.
Pokud se týče druhé části dotazu - někdy se oplodněné vajíčko neuhnízdí v děloze, jak by mělo, ale ve vaječnících nebo vejcovodech. Toto těhotenství je pro ženu velmi nebezpečné - rostoucí plod by způsobil prasknutí vaječníku (vejcovodu), takže je nutné takové těhotenství ukončit.
A ještě na závěr - vynechání menstruace je jeden z příznaků nikoliv jediný příznak těhotenství, takže je lepší si nechat určit, zda jsi těhotná nebo ne (můžeš si například sama koupit těhotenský test).
Takže držím palce Šárka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek