Menstruace

Těhotenství
  • emimino
  • 18.08.01

jako jeden z příznaků těhotenství

Ráda bych se zeptala několik věcí:
Máme štastné manželství, jednu skoro 7-letou dcerku a chtěli by jsme druhé.
Může se stát, že je menstruace a zůstanu těhotná? Jak je to s mimo maternicivým těhotenstvím? Mám dojem, že mám pomaly všechny příznaky v těhotnosti, jenom tomu neodpovídá menstruace.
Díky tomu, že jsem s menstruací nikdy neměla potíže a po prvním vynechání, jsem zůstala těhotná. Teď si to neumím vysvetlit.
 Zuzana

Ahoj Zuzano,
skutečně se někdy stává, že v počátku těhotenství může žena slabě a kratší dobu menstruovat. Ale obecně platí, že by o každém krvácení v těhotenství měl vědět gynekolog, takže pokud si myslíš, že jsi těhotná, raději se obrať přímo na něj.
Pokud se týče druhé části dotazu - někdy se oplodněné vajíčko neuhnízdí v děloze, jak by mělo, ale ve vaječnících nebo vejcovodech. Toto těhotenství je pro ženu velmi nebezpečné - rostoucí plod by způsobil prasknutí vaječníku (vejcovodu), takže je nutné takové těhotenství ukončit.
A ještě na závěr - vynechání menstruace je jeden z příznaků nikoliv jediný příznak těhotenství, takže je lepší si nechat určit, zda jsi těhotná nebo ne (můžeš si například sama koupit těhotenský test).
Takže držím palce Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek