Mikiska - 21. týden

Těhotenství
  • emimino
  • 22.11.02

Tak vás všechny moooc zdravím zase v dalším týdnu těhotenství. Další úspěšný týden mám za sebou. Ve středu jsme byli u pana doktora a studovali jsme spolu s panem doktorem a mojí nastávající babičkou nebo mojí, vlastně miminčí nastávající babičkou to je přeci moje maminka, já jsem teda pěkný trdlo hihihi. Jo studovali jsme srdíčko.

Bylo to moc hezký bimbimbimbim hrooozně rychle bije takový malinkatý srdíčko. Snad už ho brzy také uslyším. Pan doktor nám řekl, že jsme zdraví a spokojený, hlavně máme všechno co máme mít a žádné větší postižení nehrozí. Tak jsem si oddychla ufuf, i když až bude venku a pořádně zakřičí a já si vlastnoručně to své drobátko prohlídnu tak snad budu spokojenější, i když už tady někdo psal, že se bude o své mimčo strachovat už celý život tak myslím, že je to na 100 % pravda. Prostě maminky se celý život strachují o své dětičky pokaždé kvůli něčemu jinému. Je to asi náš úděl. Mamča byla z UTZ nadšená, vůbec mi nedošlo, že mě si vlastně takhle v bříšku nemohla prohlédnout, a že to pro ní bude super zážitek. Potom chtěla z pana doktora vymámit pohlaví, ale já jsem mu to zakázala. A tak mamča naléhala a naléhala, ale bylo jí to k ničemu. Tak jsem jí řekla ať se tedy pořádně dívá, že to třeba uvidí, no samozřejmě neviděla nic, oči si mohla vykoukat, ale nic. Nabyla dojmu, že jsem profík na UTZ a že já to určitě viděla a celou cestu domů to ze mě páčila. Ovšem já tedy tak dobře ten UTZ taky nevidím, kdyby mi to pan doktor nevysvětlil tak vím taky houby, rozeznám tak základní údy, ale pohlaví rozhodně ne. Děsně mě baví jak každý tipuje co to bude (ještě když to vím hihi).

Poprvé jsem nebyla jako Alenka v říši divů, to asi díky tomu, že to za mě převzala mamča a zeptala jsem se pana doktora na všechno co jsem chtěla. Takže holky jestli je 3D UTZ v Praze to bohužel nevěděl, ale věděl o Brnu, přišlo mi to docela legrační Brno zas takový kousek od Prahy není, ale budiž. Mám se prý pozeptat v nemocnici v Podolí, že ho tam možná mají, ale povídal, že je to děsně drahý a vlastně zbytečný. Z doktorského pohledu je to prý k ničemu, ale pro oči rodičů zážitek. Tak nevím jak budu mít chvilku zkusím zavolat do toho Podolí a pak vám dám vědět. Prý to stojí kolem 1000 Kč což se mi zdá tedy dost a jestli je to pravda tak si to hooodně rozmyslím.

Taky jsem se teda zděsila nad svou váhou takže holky teď vám asi zvednu sebevědomí už mám 57 kg od začátku těhotenství 7 kg navíc a skoro každý na mě, kde prý to nosím. Mně by spíš zajímalo kde je těch 7 kg. A jestli to takhle půjde dál tak po novém roce se povalím a pak po porodu jsem zvědavá jak se budu těch kg zbavovat. No, ale mně to nějak zvlášť nevadí. Teď mám období, kdy si připadám děsně hezky a psychicky je mi moc dobře. Taky mám velkou chuť k jídlo což dokazuje moje stoupající váha. Cvičení taky celkem dodržuji, vždycky se postraším těmi bolestmi zad co jsem měla tak před 14 dni a už utíkám pro balon na cvíčo.

Tak se pochlubte co je u vás nového a jak vás zlobí drobeček v bříšku. Moc se opatrujte a užijte si víkend.

Mikiska

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Vega
Kecalka 177 příspěvků 22.11.02 10:19

Ahoj, já jsem pro jistotu šla na ultrazvuk s manželem a pro naše jsem si to nechala nahrát na kazetu, což bohatě stačilo, abych se dozvěděla, co všechno je tam navíc a co tam naopak není. :-)
Na ultrazvuk okolo 20.týdne jsem musela jít třikrát, protože mám bohužel málo plodové vody, takže tam není skoro nic vidět. Musíme počkat až do ledna.

Myslím, že trhnu rekord s přibranými kily, začínala jsem na 55 kg a teď už mám o celých 10 kg navíc. Vrazilo se to všude tam, kam nemělo, protože moje bříško vypadá asi jako ve druhém týdnu těhotenství :-)) Vůbec nevypadám jako budoucí mamina.
Můj manžel se zhlédl v těhotenském oblečení z Tveretu, což jsou moc hezounké věcičky, akorát že v nich vypadám, jako když jsem to sebrala starší sestře. :-)))
Taky jsem těšila, že budu chodit na cvičení ve vodě pro těhotné, ale bohužel liberecký bazén se tomuto nějak vyhnul.

Myslím, že to pro dnešek stačí, ahoj a pěkný víkend

Vega, 25.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.02 10:40

Ahoj Mikisko a ostatní maminky!
Jsem na tom podobně. T22. týden, 5 kg navíc a obrovský zážitek z pondělní ultrazvuku. Navíc tam se mnou byli manžel a desetiletá dcera Štěpka. Myslím, že se jim to moc líbilo - vidět našeho drobečka. Zdá se, že to bude přátelské a společenské miminko. Mávalo na nás ručičkou - asi tušilo, že ho pozorujeme. Pohlaví jsme si říct nenechali, ikdyž Štěpka se zeptala hned, jak jsme vstoupili do ordinace.
Chtěla jsem se, Mikisko, ještě pozeptat, jaké cviky na míči mi můžeš doporučit? Záda se totiž taky začínají ozívat.
Zdravím všechny maminy a přeji moře pohody a dobré nálady
Petra Iml.
petra.iml@seznam.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.02 10:56

Ahojky Mikisko,

ten ultrazvuk to je věc co ? Ale jinak to pohlaví, pokud ten lékař tam správně zamíří a mimčo je dobře natočené, tak je vidět krásně, to on tam v tvém případě asi nezamířil, když sis to nepřála vědět. My jsme si to s manželem chtěli nechat říct, jestli to bude holka nebo kluk, tak ten lékař tam přímo zamířil a poznali jsme to i my, je to kluk jako buk, až pak nám potvrdil, že jsme to viděli správně, museli jsme se smát. Já když tam byla,tak naše zlatíčko bylo v bříku dobře srovnané, všechno mu ten lékař zkontroloval, kromě obličeje, to se prostě odvrátilo a nechtěl ukázat nic :-) tak jsem tam musela jít ještě jednou.

A co pohyby, máš už ?

Jinak ta tvoje váha je určitě dobrá, buď klidná,navíc 57 kg je málo,buď spokojená. To já jsem na tom o něco hůř, já mám teď v 28 týdnu 12 kg navíc,ale ťeď jsem už 3 týdny nepřibyla skoro vůbec,nějak se to zastavilo a už ani nemám takovou chuť k jídlu,což jsem ráda,už jsem si říkala,že to snad není možný. Ale přitom pravidelně cvičím a jinak mě akorát vždycky večer hrozně bolej nohy. Ale Ondrášek mi to vynahradí, už se hodně hýbe, už se mi hýbe celé břicho, je to zvláštní pocit, najednou se mi udělá obrovská boule na jedné straně,což mi připadá moc legrační :-) Jinak bříško, i když tomu už se tak ani říkat nedá, tedy břicho si mažu obyčejným sádlem a zatím ani jedna strie, kéž by to tak bylo do konce.
Ondrášek je tak aktivní, že mě nenechá delší dobu sedět, vždycky se po chvilce musim maličko projít, nebo protáhnout, už jsem docela ráda, že do práce budu chodit jen 3 týdny…a pak dovča a vánoce…a páááák :-) Už ať je na světě.
Docela by mě zajímalo, jak se ti vaši drobečkové hýbou v bříšku v noci ? Já mu vždycky večer zazpívám (chudáček, doufám,že mu nezkazím hud.sluch) a on se docela uklidní a v noci ani nekope,docela se hezky vyspím.

Měj se hezky a vy ostatní budoucí maminky taky, opatrujte se a nechte se rozmazlovat.

Ivana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.02 12:23

Ahoj ještě jednou dneska se hlásí Mikiska
Volala jsem do té nemocnice Podolí a 3D UTZ tam mají, ale dělají ho pouze na doporučení lékaře prý to trvá hrozně dlouho a je to drahý. Takže nic Brňačky se mají lépe tam ho dělají, myslím, že jsem to četla u Johanky jak je to úžasný. Tak nevím, kdybyste něco zjistily třeba u nějaké jiné nemocnice tak dejte vědět.
Petro já na tom míči cvičím podle obrázků, které jsem si vytiskla na www.rodina.cz akorát vynechávám cviky na břiše, pak se tak různě válím a protahuji a moc mi to dělá dobře. Akorát v práci trpím nemůžu vydržet 8 h. sedět na zadku. No ono to uteče a v lednu už nastupuje náhrada za mě a já bych chtěla od 1. února být doma, i když někdy si říkám, že už bych zůstala doma teď. To ranní stávání a tady to sezení to je děs. Uvidím, když bude paní šikovná možná skončím dřív. Nějak se toho nemůžu dočkat a pak se určitě budu doma nudit než se to narodí.
Ivanko pan doktor mi pohlaví řekl už minulý týden já bych to nevydržela, taky budeme mít chlapečka, manžílek je pyšný jako páv, ale právě jsme se domluvili, že to nikomu neřekneme (jestli to teda vydržíme) aby byli pěkně překvapený. Takže s mamčou u doktora to bylo hrozný jak to z něho lámala prý co má kupovat jestli růžové nebo modré. Pohyby už cítím je to úžasný a pro mě hlavně uklidnění, že je vše v pohodě a když mi příde, že se dlouho neozval tak ho budím cvičením vždycky se probudí. Tady Káťa si zase šťouchá do bříška hihihi takže blázen sama nejsem je nás více.
Ještě ke všemu se ve firmě přes víkend maluje takže jsme museli vyklízet skříně a v pondělí budeme uklízet pfuj pfuj, alespoň jdeme dříve domů. Tak hezký víkend papa
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.02 19:12

Ahoj Mikisko,
nedá mi to, abych sem nenapsala pár řádek, i když už nepatřím mezi těhulky. Ráda tady čtu všechny deníčky. Tvůj je mi blízký hlavně termínem porodu. Loni touhle dobou jsem taky byla těhotná, termín jsem měla 14.4.2002 a po týdnu přenášení se nám 22.4.2002 (hezký datum, že?) narodila holčička Míša…žádný překvápko, všichni věděli co to bude. Spíš bylo překvápko, že měla 2,85 kg, protože všichni tipovali tak 2 kg. Všechno bylo OK i porod proběhl hladce (ve 2 h v noci jsme vyrazili do porodnice a ve 2,23 h byla na světě). Nemám si tedy nač stěžovat. Můžu říct, že porod je jeden z nejintenziv­nějších zážitků v mém životě a přesto, že dneska Míša slaví 7 měsíců, nemůžu na ten krásný okamžik zapomenout a v podstatě stále o tom přemýšlím.
Tvým deníčkem si zase tak trochu připomínám, to co bylo loni touhle dobou. Strašně ráda na to vzpomínám, i když jsem v podstatě z rodinných důvodů neměla čas a možnost si těhotenství vychutnat.
S dítětem to pak tak strašně rychle utíká, ještě včera byla miminko a dnes leze, staví se a dělá blbosti. Uff, je s ní práce a občas si říkám, že lepší je těhotenství než mateřství, ale pak se na mě usměje a člověk by jí dal pětikorunu. Ani se nenaděješ a bude mimčo na světě. Takže přeju hezký zbytek těhotenství, lehký porod a vůbec krásné zážitky celé tvojí rodině.
Omlouvám se, že to není moc k věci (nemám žádné těhotenské obtíže).
 Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.02 21:04

Ahoj holčiny,

tak jsem se na nějakou dobu odmlčela, ale už jsem zase tady. Nějak jsem se vždycky jen stihla připojit a pročíst nové příspěvky, ale stejně je tu trochu mrtvo - asi ten summit udělal své. Hlavně, že jsou všichni v pořádku.

Mikisko moc blahopřeju k tomu UTZ, že je to OK, představuju si, jak byla Tvoje mamča vedle, já jdu totiž ve středu a beru kromě manžela i svého taťku. Tak jsem zvědavá, jak se bude on tvářit. Napadlo mě, že zavolám doktorce, abych se s ní domluvila, jestli jí nebudou vadit dva lidi (i když si myslím, že ne) a tak jsem o tom řekla manželovi. Při následné debatě jsme dospěli k tomu, že kdyby to nešlo jít tam všichni, tak ať jdou oni dva a já počkám venku, protože už jsem to viděla víckrát. Teprve až když jsem to řekla mi došlo, co je to za blbost :-) Já fakt blbnu …

Jinak s kilama to mám zatím pořád +0, asi to bude tím, že jsem začínala o 15 kg těžší (ne tlustější :-) než Ty a tak pořád mimčo vyžírá moje špíčky. Ovšem je to neuvěřitelný, protože co já toho za den sblajznu! A hlavně to sladký. Taky je možný, že mi to pak naskočí najednou, tak uvidíme. Budu asi závodit s Eržikou, komu to nepřibírání dýl vydrží :-)

Zatím pohyby nic moc - teda nechci to zakřiknout , ale možná, ale fakt jen možná už něco cítím. Je legrační, že to je už 4. den kolem 22.30 h., to je doba, kdy se manžel vrací domů. A tak říká, že máme chytrý mimi, protože pozná, že jde domů taťka a bude nějaká „akce“ (jako legrace). Já teda to hýbání sleduju úporně, vydržím i půl hodiny s rukama na bříšku, abych to náhodou nepropásla, ale uvidíme, pokud to zesílí, přestanu si myslet, že se mi tam honí prdíky :-) Já už se tak těším. Myslím, že taky budu mimi pošťuchovat, když bude „líné“, takže se předběžně hlásím do klubu.

Už jsem psala, že na rozdíl od většiny těhulek tady jsem doma, ale problémy se sezením mám teda taky. Ono je to hlavně tím, že si ani neuvědomím, že se mám na chvíli protáhnout a pak se do něčeho zaberu (např. emimino :-) a najednou zjistím, že necítím kostrč a za chvíli ji naopak cítím až moc. Takže taky hupnu na mičudu a opravdu to zabírá. Zkoušela jsem na míči i sedět u počítače, ale nějak mi to nejde dohromady. Jsem taková roztržitá a furt hopsám a nemůžu psát na klávesnici.

Tak pro dnešek všem dobrou noc a zítra hezký den a jsem zvědavá na pondělí, jestli přibudou příspěvky.

Papa Mishicka 19.t.

Katule
Povídálka 17 příspěvků 24.11.02 17:13

Ahoj holky,
musim se svěřit ještě jednou, taky čekáme zřejmě chlapečka, vypadá to tady na samý klučíky.
Teda s tim 3D UZV je to nic moc, škoda, že nebydlíme blíž k Brnu. Do Prahy to nemáme daleko, ale když je to, jak píšeš, Mikisko, tak nevim nevim. Uklidňuje mě aspoň to, že jdu příští týden na nějaký lepší UZV, kvůli srdíčku. Pan doktor prý pozná skoro všechno a taky je schopen říct pohlaví na 100%.
S těma kilama si Mikisko nedělej hlavu. Jestli jsi vážila před tím 50 kg, tak přece musíš trochu zesílit. Já jsem začínala na šedesáti a zatim mám + 4-5 kg. Bříško mi roste pěkně, když sedim špatně, tlačí mi na žaludek. Záda mě zatim nebolí, divim se, protože normálně mám občas problémy. Bude to asi tim, že jsem doma a můžu se vrtět a procházet jak chci.
A kopanečky jsou nejlepší. Ze začátku jsem seděla jak zařezaná s rukama na břiše, aby mi neunikl ani jeden, teď kope drobeček častěji, takže jsem si to musela odpustit, to bych asi nedělala nic jinýho. Pan doktor mi v pondělí prozradil, že mimi v tomhle období udělá za den až 40 tis. pohybů.To znamená průměrně každý dvě vteřiny. Samozřejmě necítím všechny, protože jenom některý jsou silný kopance, ale je to teda pěknej neposeda co?
Holky tak se mějte fajn a všechny, co musíte chodit do práce, ať Vám to zítra uteče a můžete odpočívat.
Káťa 22. t.

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 24.11.02 18:32

Ahoj Mikisko i ostaní těhulky!
Jsem ráda, že si to Tvoje mamča tak pěkně užila. Hned jsem si vzpomněla na moji mamku, jak byla nadšená ona.
Musím Ti říct, že jsi mě potěšila se svou váhou. Já jsem teď o kilo zhubla. Nevím, jak je to možné, ale je to tak. Trápí mě šílená rýma a tak nemám na jídlo tolik chuť, ale o hladu rozhodně nejsem. Takže mám + 8 kg na konci 24. týdne s dvojčaty v břiše. Všichni mi hrozně nadávají, že musím mnohem víc jíst, že budou ty naše chudinky hrozně malé a hubené a že i já musím nějaké zásoby tuku nadělat na dobu po porodu. Jinak břicho už je fakt dost velký, holky se tam melou jak pominutý, neustále dělají kotrmelce a mají z toho velkou radost.
Takže hodně zdravíčka, budoucí maminy a užívejte nezapomenutelné chvíle prvního těhotenství. Ahoj Janik, 24.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 09:01

Ahoj holky,
zdravím při pondělku a přeji krásný den. Jsem jako anonymous, protože jsem na jiném PC a nechtělo se mi připojovat, děsně to zdržuje.
O víkendu se celkem nic nestalo, manžílek celý víkend opaloval dveře (pěkně to smrdí fuj fuj) a já blbla s domácími pracemi a hlavně jsem odpočívala a pěkně papala.
Hance děkuji za přání a také jí přeji hoooooodně štěstíčka a hlavně zdravíčka, musíš ode mě pozdravovat Míšu, teď s ní musí být největší legrace. Tak takovej porod bych taky chtěla být tam jenom nějakou půl hodinu to by se mi líbilo.
Děsně mě pobavila Mishicka s tím UTZ, když ti nedošlo, že tam u toho musíš být hihihi.
Jinak tedy koukám, že opravdu je nějak překlukováno a co holčičky ? Měly by se nějaký ty nevěsty ozvat. Katuli hooodně blahopřeji ke klučíkovi to musí být manžílek hrdý viď ? Alespoň můj manžílek tak trochu spyšněl, ale jen maličko.
Vůbec si neumím představit, že mimčo udělá tolik pohybů za den jak píše Káťa to je hodně co ?
Taky zdravím Janika a s těma kilama teda nic moc Jani nezapomeň, že máš v bříšku 2 holčiny já jenom jednoho mrňouse, takže tě určitě přeženu hihihi, ale teď můžu. Jediné období v životě, kdy ti každý pochvaluje každý kilo.
Postrádám Eržiku kdepak si ? Ozvi se ať nemusím mít strach papa
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 09:41

Ahojky Mikisko a ostatní těhulky „v půlce“ cesty,

Je to kouzelné, jak podobné zážitky máme, když jsme všechny zhruba stejně těhotné.
Psalo se tu o 3D UTZ, já jsem z Brna, takže jsem si to v Heliosu nemohla nechat ujít. Stojí to tam 500,– a nahrají vám to na videokazetu, takže s sebou nemusíte tahat rodiče do ordinací a hezky v pohodlí obýváku jim ukážete ten váš pokládek. Byla jsem tam v 16. týdnu a tehdy nám pan doktor prozradil, že budeme mít na 90% chlapečka a úplně zdravého. Minulý týden v pátek jsem byla na normálním UTZ na kontrole srdíčka a to se nedalo srovnat. Kromě hrubých rysů (jako co je hlavička, bříško a končetiny) jsem teda nerozeznala nic. Paní doktorka nám ukazovala, kde má prstíčky a chodidlo, ale kromě nějakého fleku jsem nic neviděla. Podle paní doktorky nosím asi holčičku, tak možná budeme na modré dupačky přišívat růžové kytičky :-))) Každopádně ten náš prcek má ještě dost prostoru na nožičky, takže je nemá, jako většina miminek v poloze tureckého sedu. Má je rovně, vedle sebe, z boku to vypadá, jako by šlapal na pedály u auta :-) Takže i kdyby tam ten zvoneček byl, pochybuju, že by v této poloze byl k nalezení.
Z toho všeho plyne, že budete-li mít jen trošku možnost udělat si výlet do Brna, určitě se objednejte na 3D UTZ. Opravdu se to s obyčejným nedá srovnat.
K tématu kopání - ten můj je asi matematik, protože první nakopnutí jsem dostala přesně 140dní od poslední menstruace. A to si pište, že jsem ho šmírovala už čtrnáct dní, pořád nic a minulý pátek, když jsem jela z břišních tanců a v rádiu hráli takovou pěknou rytmickou písníčku najednou kop, kop. Další den jen jednou a včera dělal tátovi naschvály :-) pět vteřin poté, co mi manžel domasíroval bříško a sundal mi z něj ruce si to kopnulo. Nedokážete si představit, jak to taťku mrzelo. Chodil pak zbytek večera a osahával mi břicho, ale už nic.
Téma váha: +3 kg, ale taky jsem hodně dlouho vůbec nepřibírala.
Tak! To jste se o mě zase po dlouhé době dověděli všechno.
A teď mi zase prozraďte něco o sobě: už jste zahájily útok na obchody s mimi věcičkami? Co už máte nakoupeno? Máte vybraný kočárek? Kolik vlastně stojí ten míč? Ráda bych si ho taky koupila.
Zatím se mějte krásně, ať se vám bříška kulatí, jako mě.
O Babule nic nevím, ten mobil, co na ni mám není v provozu.

Milenka 21. týden

Katule
Povídálka 17 příspěvků 25.11.02 19:56

Ahoj holky,
teda s tim 3D UZV jsem pěkně na vážkách. Brno je do nás pořádně daleko, ale zase je to zážitek a památka na celý život. Budu se nad tim muset zamyslet.
Miminčí věcičky jsou tak krásný, já jsem zatim koupila body a dupačky, nějaký věcičky mi koupily moje dvě sestřičky, naposledy krásný sameťáčkový dupačky. Pletu si k nim svetříček a čepici a bačkory. Těšim se, až rozjedu nákupy naplno. Taky se tak těšíte? S kočárkem nepospíchám, zatim zkoumám trh, ale vrtá mi hlavou jakou kombinaci zvolit. Nelíbí se mi tříkolka. Nejradši bych podvozek, k tomu korbu, sporťák a autosedačku. To se asi ale pěkně prohnem. Taky se mi moc nelíbí sporťák a v něm ta taška, co z toho udělá hluboký kočárek. Je to sice praktický, ale já toužim po hluboký korbě zvlášť. Ještěže máme ještě dost času na promyšlenou. Trh nabízí tolik možností. Máte holky nějaký rady přes kočárek od zkušenějších ?
Káťa 22.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 26.11.02 07:45

Ahoj holčinky!

Moc vás všechny zdravím, jaksi se nakupilo moooooc věcí a já začínám lehce nestíhat, tak aspoň pár řádků.

Tak jsem byla ve čtvrtek v poradně. Tajně jsem doufala, že by mi mohl ten UTZ přece jenom udělat, abych toho našeho drobečka malýho kouzelnýho zase viděla, jak si u mě v bříšku pěkně tancuje a metá kotrmelce. Na:,–(ila jsem všechny své ženské zbraně a herecké dovenosti, zkroušený výraz, aby bylo zřejmé, že mě zachrání jen to, když mrňouska uvidím.
Takže, když se mě doktor zeptal, jak se mi daří, odpověděla jsem, že mě dobře,ale horší je, že nevím, jak se má naše miminko. Že je to utrpení čekat vždycky měsíc do další kontroly. Kdo to vymyslel musel být absolutní neznalec psychiky těh. žen. A že už bych chtěla, aby byla tak půlka prosince, abych cítila kopanečky a měla bříško - tedy důkazy, že tam drobeček opravdu JE. Taky jsem mu řekla, že mně občas tu vpravo, tu vlevo, tu dole či nahoře píchne nebo pobolívá břicho, takže nevím, co se děje a zda je všechno v pořádku.
Z toho všeho můj milý doktor usoudil, ne že by mi měl UTZ udělat (což byl můj záměr), ale že má tu čest s lehce hysterickou a úzkostlivou těhotnou, která se příliš pozoruje a je prostě celkově tak trochu mišuge. (teda aspoň si to myslím, že si to o mně myslel). Odvyprávěl mi příběh svého známého - gynekologa, kterému jedna těhotná ze samého strachu o mimi musela koupit mobil, aby mu mohla ve dne v noci volat, kdyby něco. A i to jí nestačilo a nakonec si pořídila šíleně drahý (třeba 100.000,–) domácí měřič ozev srdečních, který si nasazovala, kdykoliv se jí něco nezdálo…
Tak tohle mi vyprávěl můj doktůrek, smála jsem se a snažila jsem se ho ujistit, že takhle určitě nedopadnu........No nevím, jestli jsem ho přesvěčila, že jsem v podstatě normální, že nežiju v neustálém strachu o mimi, ale výsledek byl, že mi ho neudělal - UTZ a neudělal a neudělal. Ach jo. Mám trochu obavy, že ani nepochopil, že mi šlo HLAVNĚ o to, vidět mrňouska.
Takže vyšetření jinak proběhlo v pořádku, děloha je zvětšená, tak jak má být, na kole do práce stále ještě jezdit můžu (ještě, že je teplo). Taky mi různě měřil pánev a jinak snad nic.
Takže o mrňouskovi v podstatě nic nového nevím, snad že měří už kolem 16 cm (obřík). Taky jsem se ptala, kdy si můžu zavolat na výsledky kr. testů na vrozené vady (byla jsem v po 18. na odběrech). Tak mi se sestrou řekli, že si volat vůbec nemusím, že ty výsledky můžou být za týden či čtrnáct dní, podle toho kolik se jim toho v laboratoři nakupí. A že kdyby něco, tak mi sami zavolají. Aúúúúúúúúúúúú­úúúúúúúú.....­....... No to jsou muka, nevím, co mám dělat. Nechci vypadat jako hysterka a denně jim volat, jestli už ty výsledky náhodou nejsou, ale zase trnout při každém zazvonění mobilu, a že jako na potvoru od včerejška zvonil furt, to se mi taky moc nechce. Ale asi budu statečná a teda nezavolám, dala jsem si limit příští pondělí, to bude už 14 dnů a pak jim buď zavolám nebo to nechám plavat a řeknu si, že je to v pořádku.
Jééé, tak prej pár řádků a už zase píšu jako divá.....

Jo, ještě se mi zdál dneska úúúúúúžasnej sen, že mně drobeček poprvé pořádně kopnul, ale krásně.!!!!! Probudila jsem se a nevěděla jsem, jestli je to skutečnost nebo pravda, tak jsem si sahala na to místo na bříšku, kde jsem to cítila a pak mi vlastně došlo, že jsem teprve v 17.t., takže to byl přece jenom sen. Ale moc krásný to bylo, už se strašně těším, až to bude doopravdy.

Jo, Mishicko, s tou váhou bys měla něco udělat, jsi totiž o dva týdny napřed než já, já sice stále taky +0, ale už začínám cítit v kostech, že to brzo začne a bude to pak určitě smršť kiláčů navrch. Taky večer už mám +1, ale do rána se to nějak vstřebá......
Jo a s tím UTZ to bylo opravdu výborný, že bys jako u něj nebyla, to jsem se pobavila…
Mikisko, tvejch 57kg je fakt nic, musíš být určitě pořád jako vižle, tak hezky papej, ať má dorbeček z čeho čerpat.
Jinak se mějte moc krásně a já se budu snažit míň pracovat a víc psát.

Ahoj ahoj ahoj
Eržika, 17.t.

Kitty1
Povídálka 24 příspěvků 26.11.02 09:05

Moc zdravim zase po delsi dobe,

bylo toho v posledni dobe trochu vic, dozvedeli jsme se, ze se budeme v brzke dobe stehovat, byt se musi opravit a predelat pri vyberu dlazdicek nam pro zmenu volali, ze v tom dome, ve kterem mame bydlet, nad nami hori. Vsechny evakuovali, je to obrovsky dum, muselo to byt „maso“. Na misto jsme se mohli podivat az po par dnech, nas byt stoji, ale barak je od nas pocinaje nahoru pekne vyuzeny. Nekdo usnul s cigaretou - zajimalo by me, kolik lidi v baraku kouri… Takze opravne prace naseho bydleni snad konecne zacnou, ale az pristi tyden.

No jo, porad se tady neco deje.
Minuly tyden se tu nekdo ptal na nemecke obchody s detskym zbozim. Jak jsem psala, ze z BabyWalz jsem honem rychle vypochodovala, tak mi kamaradka ukazala uplne jine obchody, mezi nimi i par „sekacu“. Musim rict, ze platit 15 EUR a 0,50 Centu za stejnou vec uz je sakra rozdil. Byla jsem nadsena a tak nejak me to taky uz konecne chytlo. Mam tu celkem za 30 EUR asi 12 vecicek vcetne chrastitka. Moc se mi tam libilo. Navic prodavacka byla podle akcentu z Polska, vsechno mi poradila vcetne toho, na co se mam vykaslat a co vubec nekupovat. Doporucila mi treba „kojici polstar“. Takovou tu vycpanou velikou podkovu. V poslednich mesicich se na ni skvele spi a pozdeji je to opora pro kojeni. Videla jsem tady u zname, ze i deti treba v 8 mesicich ho miluji, porad se po nem vali a hraji si oprene na nem. Taky ho tam mela, jen jsem si rikala, ze tady asi investovat budu a koupim si novy.

Od zacatku tydne uz taky o sobe s muchlinkem vime. Sedela jsem tuhle u televize, davali Misto cinu, tak jsem sedela napnuta a najednou jako by me nekdo zacal lehce dloubat tuzkou zevnitr. Streva to nebyla, celou dobu se to opakovalo, pak i na jinem miste s jinou intenzitou, ale na zachod jsem nemusela. Navic vcera to probihalo skoro cely den, v aute o sobe dava vedet asi nejvic, nebo i u pocitace. Fakt parada, musim se kolikrat smat, je to zvlastni, jako by si to tam rucickama a nozickama prohlizel.

Zkousime prikladat hraci strojek na pupik- kazdy vecer ve stejnou dobu. Mame takove sametove barevne slunicko, co se natahuje. Hraje to nejakou Brahmsovu ukolebavku. Jsem zvedava, jestli se po narozeni pripojime k davum inteligentnich miminek, ktere se uci uz v prenatalnim stavu a potom dobre usinaji, nebo se pri zname melodii uklidni. Jsme zvedavi.

Taky jsme se asi nejak pekne rozpapali, rikala jsem si, ze je to fajn, do 4.m tak +/- 0,5 kg a ted uz mame 4 navrch. Behem 14 dni se to nejak zvrtlo. Nerekla bych, ze se nejak extremne cpu, kazdy den jeste zlehka cvicime, chodime na prochazky - no, nema cenu se tim zabyvat a resit to.

Mejte se krasne, jdu snidat :o))
Pekny den
Kitty 20.t.

pidule
Povídálka 21 příspěvků 26.11.02 09:06

Tak vas taky vsechny zdravim. My jsme s nasim klouckem ve 22. tydnu. Zrovna trpim v praci- boli me zada jak cert, hlavne kostrc, jak kdybych si ji narazila:-)))
Musim si koupit taky ten balon a budu cvicit. Ja mam z ultrazvuku taky zazitky- mam plno fotek- rucicku, nozicku, hlavu, pindika- proste poradna fotodokumentace na pamatku. Vybavicku si taky pomalu chystam- vetsinu jsem dostala od segry, ktera me dve deti, takze bylo z ceho vybirat, postylku uz mam objednanou, a po novym roce objedname kocarek- uz mam vybranej a pak uz se budu jenom tesit az porodim. Ted vaham kde rodit, bud v Motole nebo na Bulovce. mate nekdo zkusenosti s Motolem? Ja tam mam znamou doktorku, ke ktery chodim do poradny, zna me uz dlouho a tak bych radsi rodila tam, i kdyz bydlim primo vedle Bulovky- tak nevim:-)))
Pod dvou potratech, ktery mam za sebou uz se na drobecka- bude to Matysek- moc tesim, i kdyz vim, ze to bude zahul. Jo a kty vaze o ktery se zminujete- moje vychozi vaha byla 54 kg ted mam ve 22. tydnu 63 kg. Takze devet kilo navrch, ale fakt me to netrapi- neni to na me videt, asi proto, ze jsem vyssi a byla jhsem fakt hubena. Rika se, ze hubeny lip citi pohyby a je to fakt. ja uz jsem je citila v 18 tydnu a ted se mi delaji boule na brisku- je to parada. Takze vsem preju krasnej pupik, doboru naladu- lepsi byt tlustsi a stastna nez vypadat jak modelka a byt nestastna. mejte se a hlaven na sebe davejte pozor- bude zima, bude mraz:-)))

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 26.11.02 11:16

Ahojky holčiny,
tak jsem včera byla na masáži zad, můžu vám říct, že jsem od tamtud šla jak zmlácená až se mi z toho motala hlava mám děsně velký boule u krční páteře takže příští týden jdu znovu.
Já už se taky nebráním nákupům výbavy ono to hrozně uteče a kdybych to nechala všechno najednou nevím nevím asi bysme na to neměli. Ještě ke všemu jsou ty vánoce a já moc dárků ještě nemám. Postavili jsme si postýlku, protože nemáme ještě koupenou skříň a není kam dávat výbava na mimčo, skříň bude asi až po vánocích. Jak Káťa psala o kočárku já jsem z toho taky jelen těch kombinací a tak vůbec nevím, myslím že koupíme zvlášť hluboký kočárek, třeba použitý a pak koupíme nějakej super sporťák. Chtěla bych nějakej pořádnej abych mohla za ním jezdit na bruslích a přitom abysme se nezabili.
Kitty to ti tedy nezávidím to stěhování, ale hlavně, že jste nevyhořeli to jste si asi oddychli co ? Hlavně ti Graaatuuuluuujiiiii k prvním kopaněčkům to se nám tu pěkně rozkopalo hurá hurá. Erži ještě pár dnů a budeš taky cítit kopanečky neboj já měla taky pocit, že se toho nedočkám.
Jsem ráda, že Pidule takhle pěkně přibírá, alespoň nemám pocit, že jsem v tom rychlo přibírání sama, i když mně taky ty kila nevadí, ale přeci jenom 20 kg navíc si vůbec nedokážu představit. Záda mně taky pěkně bolej, ale nic na to neni jen cvičit, cvičit a cvičit no a pak ta masáž mi taky bodla.
Pidule to jsme skoro sousedky já bydlím u Vltavský a Bulovka je kousek, ale být tebou radši se rozhodnu pro ten Motol mně každý Bulovku vymlouval, i když ji mám nejblíže tak nevím. O Motole jsem taky psala, že doktoři jsou super, ale horší je to na odd. 6 nedělí i když nemusí to být pravda já nevím známá mi říkala a rodila v říjnu 2002, že jí moc neporadily s kojením a péčí o mimčo, ale podle mě to je na štěstí na koho narazíš. Já jsem na 90 % rozhodnutá pro Podolí, kdyžtak se mrkněte na stránky www.upmd.cz jsou tam informace o téhle porodnici a i tady na emiminu jsou chvály jak na Podolí tak i na Motol a taky je prý dobrý Apolinář, jenže mně se děsně ta nemocnice nelíbí.
Máme ještě čas, i když byla u mě kamarádka, která porodila ve 32. týdnu takže se může stát cokoliv ťuk ťuk ťuk snad se nám to nestane, ale mimčo je v pořádku. To jsem se zděsila, že bych tedy měla mít všechno důležitý tak nějak připravený radši už od toho 30. týdne. No snad v tom bříšku vydrží.
Tak se moooc opatrujte hlavně žádný stres !!!! a USMÍVAT ať jsou naše drobátka veselí papa Mikiska

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 26.11.02 12:12

Ahoj těhulky,

po delší době se hlásím - stíhám tak akorát číst , ale o psaní nemůže být řeč. Od příštího týdne dělám zápočty a zkoušky (fuj fuj) tak jsem buď v práci a nebo zavalená horou knih.

Včera jsem byla poprvé na těhot. plavání - bylo to moc fajn - přestala mě bolet kostrč :) Jen jsem si tam připadala se svou malou postavou (158cm) a mini bříškem jak trpaslík ostatní byly tak okolo 30. týdne :)).
V pátek jdu na genetiku tak doufám, že to dobře dopadne -děsí mě zkušenosti Johanky z vedklejšího deníčku. Ale jsme určitě v pořádku:))). Na kontrolu jdu příští pátek a už prý budou výsledky tak se je dozvím.

Jak se chystáte na vánoce?? My to moc nepřeháníme -jak to vystihl manžel - dáreček dostaneme až v květnu:)))

Je jde mi sem nějaká práce - musím se rozloučit tak zatím

Anička (ode dneška 17.t.)

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 26.11.02 12:38

Ahoj holčinky!
tak dneska ještě jednou..

Jen chci napsat o tom balonu, někdo se tady na něj minulej týden ptal - na cenu. Já vím od Mikisky, že jí stál okolo 600,–, já jsem teď byla o víkendu ve své rodné hroudě a tam jsem ho objevila ve Zdravěnce za asi 510,–, na mou výšku 173 cm. Cena se asi liší podle velikosti. Tak se ještě mrknu tady v MB, jakej a za kolik a co nejdřív si ho chci pořídit. A konečně začít trochu cvičit…
Pidule, jéééééé mně se taky hrozně líbí Matyáš a hodně o tom jménu poslední dobou přemejšlím, ale u přítele to asi neprojde, tuhle jsem to nadhodila a reakce nic moc. Ale zatím platí Matěj, to je hodně podobný a tedy prozatím naše „pracovní“ jméno na chlapečka, pokud to teda bude chlapeček. Mně je to úplně jedno, co to bude, s radostí vezmeme, co porodíme. Ale zvědavá už teda jsem jako čert…
Taky jsem si zkoušela tu předpověď podle čínského kalendáře a to nám vyšla holčička. Tak to by bylo taky nádherný, mít malou roztomilou panenku. Ale dala jsem si tu práci a vypočítala měsíce početí a roky kolik jim v té době bylo u svých sester a jejich dětí (9×) a teda vůbec to nevycházelo, řekla bych, že ještě míň než na 50%.
Stejně když se nebere v úvahu otec, tak mi to přijde hodně divný, ten je přece rozhodující, protože je to „dodavatel“ onoho magického chromozomu „Y“ nebo „X“.

S výbavičkou teď mám útrum, stíhám sotva nakoupit potraviny, ale v lednu se do toho obuju. Taky hlavně čekám, co mi o Vánocích, až to řekneme, snesou za oblečky sestry… A bude toho určitě požehnaně, tak pak dokoupím až podle toho, co bude chybět, už se na to bříškatý obcházení obchodů těším.
s kočárama mám totální maglajs v hlavě, jen je okukuju na ulici a snažím se někde nenápadně přečíst značku, když se mi líbí, ale často tam nic nevidím a ptát se neznámých maminek zatím nechci, na to jsem příliš nesmělá. (Ale léčím se…hahaha).
Vidím to spíš na nějakej pěknej, ale levnější z bazaru nebo na inzerát, ty ceny v obchodech jsou fakt šílený. Hlavně, aby byl dost terénní, abychom mohly trajdat i v přírodě. Hodně se mi líbí ta tříkolka, nevíte, jestli jí dělají i jako hlubokej hned pro miminko hned od narození? Já jsem jí viděla zatím jenom jako sporťák..
Ale to ještě počká, po novým roce se chystám obcházet bazary, pročítat inzeráty a tak.......

Tak zatím ahoj

Eržika,17.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.02 12:51

Ahoj Erži,
teď jsem si četla tvůj příspěvek a koukám,že píšeš „tady v MB“,já jsem taky z Boleslavi.Za 14 dní mám jít na ultrazvuk srdíčka do porodnice,nebylas tam náhodou někdy na UTZ?Nevím,jestli tam s sebou můžu vzít manžela,zatím mi UTZ dělala jenom moje doktorka a tam mohl být se mnou.
Lůca,19.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 26.11.02 13:09

Ahojky holky,
taky se hlásím ještě jednou nefunguje nám program ve kterém pracujeme, takže máme celkem havaj. I když radši mám, když je více práce než když si ji člověk vymýšlí. K tý tříkolce já jsem viděla i takový vajíčko nasazený na těch kolečkách jako hluboký kočárek, ale je to děsně mrňavý a mně se to vůbec nelíbí. Jako sporťák je ten kočárek pěknej, ale jako hlubokej nic moc. Je to děsně složitý ty kočárky člověk aby na to měl vysokou.
Holky potřebuji radu hrozně mě pálí žáha nevíte co je na to nejlepší ? Pomáhá mi mléko, ale to bych ho musela vypít na litry. Máma říká, že prý bude miminko vlasatý, když mě pálí žáha hihihi tak uvidím taťka je celkem plešatý.
papa Mikiska

Myska3
Povídálka 29 příspěvků 26.11.02 13:39

Ahoj všechny bříškatý i nebříškatý holky.
Sice občas píšu sem k Mikisce,ale jste všechny nějak moc napřed s těma bříškama,já mám teď 11.t. a zítra jdu na UTZ a na kontrolu a moc se těšim co uvidim.Chtěla jsem tam vzít manžela a tak jsem se ptala sestričky a ona mi řekla,že ho samozřejmě vzít můžu,ale že tam bude plno,tak aby nebyl nervozni z čekání.Tak fakt nevim jestli ho mám sebou brát nebo ne.Bydlím na vesnici a chodím k doktorce na menší město,tak mám dojem,že tam nejsou na návštěvy tatínků navyklí.
Jo a pak mám taky jeden dotaz, vy už máte zkušenosti.Všichni tady píšete že skoro nic nepřibíráte,já nikdy nebyla hubeňour, výchozí váha u mě je 69kg na 165 výšku,ale nikdy mě to moc netrápilo, moje teorie je,že budu radši trochu „plnější“ a spokojená než hubená a vystresovaná.Ale teď v tom 11t. už mám kilo navíc.A pak taky nám nějaký bříško,a to mi přijde ještě fakt brzo. Takže se ptám jestli je to normální nebo jsem divná a na konci těhotenství mě budou muset kutálet :-))
Děkuji Vám za případné rady a mějte se moc a moc hezky při tomhle ošklivým počasí. Zdraví Jana

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 26.11.02 13:46

Ahoj Jani,
jen toho taťuldu vem s sebou můj byl se mnou někdy tuším ve 13 nebo 14. týdnu a byl to bezva zážitek, mrňous je totiž v tuhle dobu perfektně vidět celý a člověk i neznalý to hned dobře vidí. Teď už je UTZ pouze po částech už se tam mimísek celý nevejde a už potřebujeme rady od pana doktora aby jsme se orientovali.
K tý vojí váze to je pohoda já jsem v 11. týdnu měla už asi 2 nebo 3 kg, takže se neboj nejseš divná a kutálet tě domů nebudou muset. Tak se měj moooc hezky a užit si UTZ je to opravdu jedinečný okamžik, vždycky když tam po měsíci jdu tak vidím něco jiného tak ahojky Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 26.11.02 14:14

Jééé, Pidule, já jsem to zvorala, teď jsem si to přečetla a ty píšeš Matýsek ne Matyášek, jak jsem to četla předtím. Tak to bysme měly stejný. Nebo máte Matouše? Tomu se myslím, že taky říká Matýsek.....No to je v podstatě vlastně jedno, hlavně spokojený a zdravý miminko.

Jo, holky, ještě jsem vám nenapsala, že už je jisté, že náš mrňousek bude zcela určitě vánoční překvapení pro celou moji rodinku. Hurá!!!! O víkendu jsem byla u našich a vydržela jsem to neříct. Ale dalo mi to pěknou zabíračku, to jo.....A teď tam pojedeme až na Vánoce.
Hned v pátek jsem navštívila všechny 3 sestřičky drahé a dvě z nich hned stočily řeč na miminka. Jedna chtěla dát někam pro charitu nějaké oblečky, teda prej takové, co určitě já Někdy chtít už nebudu. Tak jsem říkala, že jo, ale raději, ať toho víc nechá, že přece jenom…Druhá se tvářila tajemně, naculovala se a pořád se ptala: „tak co?“, tak jsem se taky nasmívala a říkala jsem co co??????Pak z ní vylezlo, že její kolegyně v práci konečně po nějaké strašně dlouhé době čeká mimi, a že jde na rizikové těh., tak jsem raději brzy stočila řeč na jiné téma, protože bych to jinak určitě za chvilku řekla.
No ale nejlepší story byla s mojí maminkou. Před měsícem jsem jim tajně odvezla ( néé ukradla, jen si půjčila bez dovolení) jejich váhu, že si toho nevšimnou, protože se podle mě neváží, jak je rok dlouhej. No a minulej týden mi mamka volala, jestli o té váze něco nevím, tak jsem to nějak zamluvila, že jo, že jsem si jí půjčila.
Tak si mě mamka celej víkend prohlížela (teda aspoň mě to naprosto paranoidně přišlo, že mně pořád pozoruje a že už tuší) a nakonec prohlásila, že jsem nějak ZHUBLA! CHachahahaháá­áááá.........To mě opravdu hodně pobavilo, pak mi to dokonce řekla ještě jednou a furt do mně cpala nějaké dobrůtky…Kdyby věděla, že jsem na konci 4. měsíce! To budou čubrnět, už se na to moc těším..

Jo, holky, nevíte někdo od kterého týdne se počítá další měsíc? Já jsem v tom na začátku měla pěknej zmatek, myslela jsem, že do 4.t. je 1. měs,, pak do 8.t., od 13.t. že začínám třetí měsíc...... Ale pak mi došlo, že to takhle nemůžu počítat, že bych byla za chvíli v 10.měs., tak jak to počítají doktoři..
Takže teď si to „lámu“ každého 3. v měsíci, bez ohledu na to, v kterém jsem zrovna týdnu, mám totiž termín porodu 3.5. A jak se teď dívám do kalendáře, tak přesně za týden v úterý je právě třetího, takže to už budu v pátém měsíci!!!!!!! Hurá!!! To to najednou nějak strašně letí............. Nezdá se vám, že to poslední dobou nějak moooooc rychle utíká? I do toho pro mně vytouženého UTZ už to není tak daleko, jdu už 18.12!

Tak ahoj ahoj ahoj
Eržika,17.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 26.11.02 14:43

Ahoj!
Tak ještě jednou, právě jsem si přečetla zbylé příspěvky......

Lůco, tak s tím UTZ v porodnici Ti fakt neporadím, nic o tom nevím. Já jdu na kontrolu ve 20.t. a to mi bude dělat doktor UTZ normálně u sebe. (jestli má nějakej lepší, kterej stačí i na srdíčko?, nic o tom, že bych měla jít časem na nějakej jinej neříkal). Manžela být tebou vezmu v pohodě s sebou, nikomu to snad vadit nebude, myslím, že už jsou na to všude zvyklí. Já chci přítele taky vzít poprvé, tak jsem zvědavá na jeho čubrněcí reakce. Nebyla jsi, Lucko, na tom cvičení v pondělí v porodnici? Jaké to tam je? Já už se tam v dohledné době taky chystám. A nevíš tady v Boleslavi o nějakém obchodě s mateřským oblečením, myslím, že ho brzy budu potřebovat.

Jano - Mysko, 1 kg je podle mně naprosto v pohodě, a jak si vzpomínám, tak mně přišlo, že už mám bříško v 8.t., tak jsem se hned poprvé ptala doktora, jestli tam náhodou nejsou dvě...... No jasně, že ne, a že to byl jenom můj dlouholetý čistokrevný špek. Miminkovský bříško mi začíná hoooodně pomalu vylízat až teď a je teda úplně dole na břichu, takže se to s tukem nedá splést.

Mějte se pěkně, pádím domů, už přesluhuju......

Eržika,17.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.02 14:50

Erži,
na cvičení v porodnici jsem nebyla a k tomu oblečení,já jsem si koupila šatovku na Starém městě v nadměrných velikostech (v podloubí směrem ze Železky),mají tam i těhotenské oblečení.Jinak jsem si objednala přes internet na 9mesicu.cz jedny kalhoty a šaty a myslím,že mi to bude bohatě stačit na střídání do práce.
Tak pa,Lůca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.02 15:53

Ahoj holky,
už sem nějakou dobu chodím číst příspěvky, ale protože jsem v práci obklopená samejma mužskejma, zatím jsem nic nenapsala, protože by mi hned koukali přes rameno a… znáte je:-) Čekám totiž, kdy si někdo z nich všimne, že jsem těhotná a mám z toho děsnou legraci - jsem ve 20. týdnu, od července nekouřím ani nepiju - a oni nic, celkem se bavím:-))))
Jinak na UTZ jsem byla minulej čtvrtek a byl to super zážitek, přítel tam zářil jako sluníčko, zejména když mu řekli, že to bude kluk - nikdi si totiž tuhle variantu ani nepřipustil, já mám totiž dvě ségry, a obě mají po dvou holkách, mamka i taťka jsou taky z holek, prostě v širokým příbuzenstvu žádnej kluk. Docela mě ta zpráva zmátla, tak jsem paní doktorku nutila, aby mi to pořádně ukázala, že to není možný - děsne se mi smála, a pak to završil přítel, kterej se vrhnul k obrazovce a začal mi to ukazovat:-)))
Jinak ten trojrozměrnej ultrazvuk mají taky v Hradci Králové, kamarádka tam byla, protože neměla v pořádku AFP, a díky tomu, že v tom „kině“ bylo všechno dobrý, nemusela na vyšetření plodový vody. Prý je to úžasnej zážitek, tak tam zkusím zavolat a pak vám dám vědět, jestli se tam dá objednat.
Mějte se a starejte se o bříška:-)))
Sára, 20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 27.11.02 08:03

Ahoj holky!

Dneska teda u nás pěkně lije, tak jsem musela kolo přece jenom dneska oželet a šmajdat do práce pěšky, docela to šlo, tak už nemám takovou hrůzu, až budu muset chodit pěšky pořád. Jenom se mi dvakrát rozvázala tkanička, tak jsem zápasila s deštěm, tkaničkou, deštníkem, ale dopadlo to celkem v pohodě.
Lůco, o Železce vím, taky tam občas namrknu, už jsem si tam kdysi dávno okoukla jednu těh. laclovou sukni, tak si jí ušiju. Ať ti dopadne dobře UTZ a zase někdy něco napiš.

Sáro, ty chlapi jsou fakt dobrý, že jim ještě nic nedošlo, těm našim v práci taky, taky to ještě neví a já si teda emimino naklikávám tajně i před něma, ale když jsou moc zvědavý, tak to musím vždycky ztornovat.
Kdybys zjistila něco o tom 3D UTZ v Hradci bylo by to super, já to tam nemám až tak daleko, tak bych o tom možná taky popřemejšlela…

Tak vám přeju hezký den a ať vám i vašim mrňouskům přinese deštík jen příjemnou náladu.

Ahoj
Eržika,17.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 27.11.02 08:27

Ahoj holky,
dneska je opravdu uplakaný den a asi bude takhle celý den, nic moc.
Eržice musím pogratulovat, že jsi vydržela rodince nic neříct, klobouk dolů já bych to určitě nevydržela. Možná byste měli zarámovat fotku z UTZ a zabalit jako dárek to by asi koukala rodinka ne ? Anebo už máte vymyšleno něco origoš ?
Jo holky už se budu moci připojovat na e-mimčo i z domova manžílek to včera večer zprovoznil.
Sáro ty chlapy v práci to je normální oni jsou slepý anebo se styděj zeptat aby nevypadali jako blbci, kdyby to náhodou nebyla pravda a ty jsi jenom obyčejně přibrala.
Už se těším na vánoce děsně moc budu mít mezi svátky dovolenou a potom už jenom na leden do práce a budu se válet doma.
Ty masáže mi nějak moc nepomohly včera mně bolely záda ještě víc než před tou masáží asi se to rozvířilo. Doufám, že to nebude horší a horší to bych se asi na celou práci pěkně vyprdla a zůstala doma. Do vánoc to tedy na 100 % vydržím taky potřebuji ještě nějaký penízky, ale už se opravdu těším.
Kopanečky se mi zdají nějaký silnější hlavně tedy večer, když si lehnu jako že jdu spát tak si malej usmyslí, že spaní žádný nebude a kope jako kdyby se chtěl dostat ven z bříška hihihi. Je to super.
Tak ať vám uteče uplakaný den moooc hezky papa Mikiska

pidule
Povídálka 21 příspěvků 27.11.02 11:02

Ahoj Mikisko, asi ten Motol vyhraje. Ja na Bulovku slysela taky nic moc, takze mam jasno. Vcera jsem si domlouvala cviceni kvuli tem zadum, tak jsem zvedava. Na masaz bych taky mohla skocit- to je dobrej napad. O Apolinarovi jsem slysela jenom chvalu a moje segra tam rodila dve deti a byla nadmiru spokojena. Jak pises, ze se ti ta nemocnice nelibi- byla si uvnitr a podivat se na oddeleni? Tam je to docela hezky a prijemnej personal. Ale je to samozrejme na pocitu kazdy tehulky. Takze se mej hezky a pupikum zdar. Pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 11:05

Čau holčiny,
tak u nás taky už stoupla intenzita kopanečků. Dokonce si ten prďola přestal dělat šoufky z táty a včera večer ho něžně nakopal do dlaní. Škoda, že má teď manžel starosti ve škole (ještě studuje) a nemůže si to vychutnat naplno.
Včera jsem udělala zá:,–(ní krok a šla nakoupit první věcičky pro miminko. Od babičky jsem dostala 1.500,– k vánocům, že si máme za to nakoupit něco pro Honzíčka - to je pracovní název. Tak jsem nejdřív shlédla katalog od Lavity - pěkné, ale předražené + poštovné. Pak jsem prolezla kojenecké oddělelní v obchoďáku v centru města - asi o 10% levnější než katalog a pak jsem šla do nového obchůdku s kojeneckým zbožím dále od centra a tam jsem nakoupila - opět o 5-15% levnější než obchoďák, ale jak na čem. Rozhodla jsem se, že dětský pokojíček bude laděn do světležluta se světlemodrými doplňky. Koupila jsem bleděmodrou přebalovací podložku s medvídky ve žlutých tričkách za 450,–, světležlutou rychlozavinovačku s medvídky v modrých tričkách za 300,–, plíny na odblinkávání, separační pleny, plymo bez povlečení - chci si to ušít a vyšít sama, mrňavý ponožtičky a čepičku. Zase jsem se cítila víc jako matka, moc mi to pomohlo. No a hned jsem to všechno odevzdala babičce, ať si to do vánoc nechá u sebe. Uf to je prima pocit.

Mikisko, jak to, že jdeš na mateřskou už začátkem února? Já jsem teď taky v 21. týdnu a normální termín odchodu mám 28.2.2003?

Mějte se krásně opatrujte si bříška.

Milenka 21. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 11:10

Ahoj holky,
Milenko,já jsem v 19.týdnu a odchod na mateřskou mi doktorka napsala 23.2. - 9.3.
Myslím,že to vychází přesně na 32 až 34 týden.
Pa,Lůca

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 27.11.02 12:45

Ahoj Milenko,
teď jsem z těch datumů celá rozvrkočená, ale s doktorem jsem o tom ještě nemluvila.
Já mám totiž takovou moc „fajn“ šéfovou a když jsem jí sdělila, že jsem těhotná tak rozhodně nadšená nebyla (nevím nevím je jí 27 let možná si myslela, že nebudu rychlejší než ona) takže hned někdy v září po mně chtěla datum na můj odchod. Tak jsem si tenkrát vzala kalendář a od 5.4.2003 jsem odpočítala 8 týdnů a vyšlo to na 7.2.03 tak jsem si řekla, že to nebudu komplikovat a ten týden si nechám napsat nemocenskou, stejně se mi pokaždé pan doktor ptá jestli nechci zůstat doma. Hlavně stejně už 1.1.03 za mě příjde náhrada podotýkám na dobu neurčitou, takže až se vrátím budou zřejmě problémy koho se zbavit jestli mě nebo té nové, ale tím tě nějak nechci a hlavně ani sebe zatěžovat. Myslím tenkrát, když jsme měli se šéfovou takový výstup o tom jak člověk na mateřské zakrní a podobné nesmysly jsem si musela postěžovat u Johanky, protože mi to přišlo strašně líto a najednou jsem měla pocit, že mě tady vlastně vůbec nepotřebují a můj odchod na mateřskou, alespoň s pohledu šéfky je vlastně konečná mého pracovního úsilí v této firmě. No nic moc příjemný to nebylo, ale už je to za mnou a nic si z toho nedělám, proto pro mě nebude problém odejít o něco dříve.
Ale musím se teda zeptat doktora, kdy bych měla oficiálně na tu mateřskou odejít nějak si mě zmátla spočítala jsem si, že ve 32. týdnu budu přesně 7.2.03 tak nevím kdo z nás to má nějak blbě a kdy to máš ten termín 3.4.03 ?
tak zatím Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 14:57

Ahoj Erziko, mala poznamka ku kopancom:
Ja som ich zacala citit presne v prvy den 18. tyzdna (a to som prvorodicka), a moja kamaratka tiez pri prvom babenku citila prve kopance o skoro 3 tyzdne skuor ako mala podla „mudrych knih“ - zavisi to od tvojej citlivosti a vnimavosti, takze v tom sne to vuobec nemusel byt sen. Tie prve pohyby som citila iba vo vnutri - cez vrstvu svalov a :,-(ielka sa to zvonku rukou nedalo nahmatat, ale uz boli 2-3 aj silnejsie - az som sa zlakla :-)))
Ahoj zo Slovenska
Danka, 19.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 15:02

Aha, tak už vím, kde je jádro pudla :-))
Já mám termín porodu 11.4.03, což je o týden později než ty (pak je ale divné, že jsme obě v 21. týdnu, že? Já to tak mám ale v průkazce), no a pak já počítám s odchodem na MD šest týdnů před termínem a ty sis ty čiperko naplánovala rovnou osm :-)))) Pak už nám to sedí.
Na to postesknutí kvůli šéfové si pamatuju, to od ní fakt nebylo moc taktní a hlavně prozíravý. Asi jí nedošlo, že kdyby ti ukázala, že o tebe firma i tak stojí, získala by nadšenou a klidnou ženskou, co perfektně uzavře a předá svojí práci následovnici. Jsem zvědavá, jak jí to dá sežrat její nadřízený, až půjde na MD ona.
Já jsem to řekla v práci v 8. týdnu a v podstatě se nikdo nedivil. Jen jsem si musela sehnat náhradu sama a firma mi umožnila, aby nastoupila už od 1. prosince, abych měla dost času jí všechno v klidu naučit a aby byla rezerva, kdybych měla nějaké potíže. Fakt si nemůžu stěžovat, ve všem mi vychází vstříc a férově. Je taky fakt, že když jsem nastupovala, musela jsem slíbit, že tři roky neodejdu na MD a to jsem skoro přesně splnila. A taky tady asi nikdo nepočítá s tím, že bych se ještě chtěla potom vrátit. Přece jen dělám práci, která neodpovídá mému vzdělání ani schopnostem a ani představám o výdělku, ale nikdo mi dveře nezavírá, což je prima.

Tak si z toho nic nedělej, aspoň nemusíš cítit nic jako vděčnost nebo špatné svědomí, až jim utečeš dřív!

Měj se hezky! Milenka 21. týden

mischel
Povídálka 32 příspěvků 27.11.02 15:07

Ahojky holčiny těhotný i netěhotný,

emimino už čtu asi 4 měsíce a odhodlala jsem se dnes taky přispět ze svou troškou do mlýna. Bohužel nejsem ještě tak daleko se svým těhotenstvím jako vy, ale nic se nemá uspěchat :o). Jsem ve 12. týdnu a příští týden, kdy už budem ve 13. jdem na ultrazvuk. Už se na něj moc těším až našeho drobka uvidím. Beru sebou i mého manžílka, tak sem moc zvědavá na jeho reakci. Už se také moc těším až ucítím kopanečky a budu zažívat ty samé pocity radosti o jakých zde píšete i vy.
Tak to je vše co Vám napíši, jelikož musím pádit domů. Tak se mějte moc krásně a opatrujte sebe i ty malé drobečky, kteří nám v bříškách krásně rostou a sílí.

Pa Mischel 12. týden příští už bude 13. :o)

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 27.11.02 15:56

Tak Milenko, to jsem ráda, že jsme se dopočítali, ale co s těmi týdny těhotenství ? Já jsem dneska přesně 21. týden + 5 dní podle průkazky z těch počtů jsem opravdu někdy vedle. Poprvé jsem byla vedle, když jsem zjistila, že těhotenství je vlastně 10 měsíců a od té doby mě pořád něco překvapuje, alespoň v počtech tak papa
Mikiska

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 27.11.02 15:59

Ahoj Mischel,
vítám tě u nás těhulek a přeju hoooodněěěěě zdraví. Dobře, že bereš manžílka na UTZ bude z toho celý pryč uvidíš.
Tak já taky mažu domů je už pěkná tma a mám děsněj hlad a vůbec už je moc hodin tak zítra
Mějte se Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 16:09

Ahoj, niektory vyrobcovia k trojkolkam vyrabaju aj hlboke korbicky, takze nie len autosedacka, ja osobne mam vyhliadnutu trojkolku od Quinny(Holandsko) www.libfin.cz , dobru ponuku aj s prehladom inych znaciek maju na webe:
www.detskydum.cz , www.spuntik.cz , www.babypark.cz
Co sa tyka palenia zahy, mne pomaha chrumat mandle :-)
Ahojky zo Slovenka
Danka 19.t.
PS: zavidim vam v Cechach tu siroku ponuku kvalitnych kocikov a autosedaciek - u nas su to skuor lacne smejdy pochybneho puovodu

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.11.02 20:23

Ahoj děvenky,

tak jsem zase tady. Koukám, že se Eržika zase vrátila i se svou upovídaností - to jsem ráda, pěkně se to tu rozjelo.

Tak jsem dneska byla na UZV ve 20. týdnu a mám několik novinek:
Nejdriv to nejdulezitejsi - s nejvetsi pravdepodobnosti mam v brisku holcicku, takze se holky o ty sve kluciky pekne starejte, at ma moje dcerka na vyber poradny chlapacky zenichy :-)))
Vsechno je v poradku, jen se tam pani doktorce neco ukazovalo, co neni jasny, co to je. Posila me na nejaky lepsi UZV k jinemu doktorovi, aby to pro jistotu zkouknul taky. Byla hrozne mila a omlouvala se mi, ze me tak stresuje, ale ja jsem nakonec rada, ze to radsi poradne prozkoumaji, nez aby se na to vyflakli. Rozhodla jsem se, ze se nebudu trapit a manzilek me ukrutne podporuje a uz dneska napsal hromadu SMSek a dokonce jede driv domu, abych tady neblbla - je to od nej mily. Jo a pozitivni na tom je, ze me objednali uz na pristi stredu, takze to mam za chvilku a taky to, jak jsem skuhrala, ze ty ultrazvuky jsou za dlouhou dobu, tak teď budu mít minimálně 2 navíc :-) Budu to brát s humorem a určitě se ode mě nenechte vystrašit.
Ale bylo to stejně moc krásný, dokonce nám paní doktorka pustila nahlas srdíčko no a já v tu ránu zase slzy jako hrachy - teda jsem teď opravdu děsná měkkota :-) Bylo to nádherný. Jen fotečka nic moc - malá si zakrývala obličej ručičkama - to víte holčička se stydí :-) Takže máme na fotce pěknou lebku - vypadá jak ta na pirátský vlajce, jen chybí zkřížené hnáty :-))) Muj taťka se nakonec omluvil a na ten ultrazvuk s nami nešel, tak jsem koneckonců radši, protože takhle jsem všem řekla, že je to v pořádku, a je to. Jo a ještě jsem se rozhodla, že nikomu neřeknu, co to bude - určitě by zblbli a začali kupovat růžovoučký a to já opravdu nechci. Tak tvrdim, že to nebylo vidět.

Jinak moje mrně už taky kope! Dneska poprvý i přes den, jak jsme tak čekali na ten UZV, tak najednou žďuch, žďuch až jsem se lekla a nadskočila. Tak se po mě všichni koukali a manžel se ptal, jestli zase kope. V ten moment jsem zahlédla na jejich obličejích takový ten výraz pochopení a lehký úsměv - většinou to byly samý těhulky. Je to fakt nádhera, jen to zatím je divadlo pro mě, mužíček přes špíčky nic necítí.

Tak papa Mishicka 20.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.11.02 20:31

ak ještě jednou, aby se neřeklo, že nejukecanější je jen Eržika :-))
(To není navážení, já jsem ráda, že je taky kromě mě někdo kecka ukecaná)

Eržiko s těma kilama už mám teda asi +1-2, ale představ si, že za 14 dní jsem přibrala přes pupík 5cm! To je teda rychlovka, už mám opravdu viditelně těhotnej pupík, že jsem jen tlustá už nikomu nenakecám. Čekám, že přiberu asi najednou místo postupně, mám teď totální tatrankový záchvaty, dneska už mam čtvrtou. Jo a víte jak je tatranka dobrá místo chleba k rybičkám? To byste nevěřili - teda já taky ne, kdybych se nepřistihla při takový „prasárně“ :-) Ale asi to máme v rodině, máma prý baštila volejovky s pomerančem a moc si libovala.
Jestli si budeš kupovat ten míč, tak mám taky něco. Já ho mám za 523,– Kč (z Medicine ALVO, Kostelni 24, Praha 7 - tel: 233 372 656 - ne fakt nejsem jejich dealer :-). V tom obchodě jsem si ho vyzkoušela a prodavačka mi doporučila, na kolik si ho mám nafouknout, aby to bylo přesně na mou výšku. Je navíc speciálně dobrý pro těhulky, kdyby se náhodou prorazil a měl prasknout, tak nerupne najednou ale postupně uchází, takže člověk nezbuchne na podlahu z výšky. To se mi zdá dobrý. Ještě jsem našla stránky: www.alvo.cz, ale nekoukala jsem tam. Ten můj míč se jmenuje Gymnic (Clasic) Plus - jo a má nosnost 300 kg, takže žádný strachy :-)))

Jano, manžílka určitě vem s sebou, opravdu už je později miminko vidět jen po kouskách a taky je fajn, že si o tom pak můžete pořád dokola povídat, jak se hýbalo, co to tam s ručičkama dělalo a jak krásně tluče srdíčko … :-) Neváhej a čekání nečekání, vyražte oba.

Mikisko s tou žáhou mám taky trápení, zkouším to mlíko, někdy pomůže žvýkat lískový oříšky nebo petrželovou nať. Ale když mě to hodně bere, tam mi doktorka poradila tabletky (nevím jestli nejsou jen na předpis) Maalox a ty mi fakt zabíraj.

Tak teď už fakt dobrou noc a hezké sny i pro mimi.

Mishicka 20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.11.02 08:26

Ahoj holčinky!

Tak jenom krátce po ránu než se vrhnu do víru pracovních povinností.

Tak jsem si pěkně početla, psaly jste pěkně, poctivě, dlouze, takže mám z toho hned po ránu dobrou náladu.

Mishicko, to jsem se zase nasmála, tvý chutě jsou výborný. Já ty svoje mám taky dobrý, jenže nepoznám, jestli jsou těhotenský nebo ne, protože já už podivně baštím celý život, kyselé okůrky zajídám bábovkou a šlehačku jsem schopná si klidně místo do kávy (teď jí nepiju) stříknout na chlebíček, mňam, to mi nikdy nedělalo problémy a podobně.......

Taky jsi mě předběhla s tou informací o kilech, zrovna dneska jsem ti chtěla napsat, ať se snažíš s tím něco udělat, protože já jsem o 2 - 3 týdny pozadu za tebou a začínám tě předhánět, váha dneska už i po ránu ukázala +1kg. Tak jsi mně trochu uklidnila, že ty „už“ taky. Snaž se s těma tatrankama trochu víc (doporučuju tak 5 - 6 denně), ať s kilama trochu zahejbeš, jinak Tě moooooooc brzo předběhnu. V závodění neznám bratra - sestru.
Tak jsem se na sebe zase podívala do zrcadla a to bříško tam už taky doopravdy je, ikdyž v oblečení není zatím nic vidět. Někdy si pořád ještě připadám, že jsou na mně těhotný snad jenom prsa, tak o číslo větší a ke všemu hrozně legrační. Mám je totiž dvoubarevný. Fakt...... Prsní dvorec kolem pravé bradavky mi totiž už ztmavnul, kdežto levý ne, je to rozdíl asi jednoho tónu, možná i víc (kde je nějaká stupnice?) tak se tomu vždycky s přítelem smějeme, jako že vlevo mléčná čokoláda a v pravo hořká, může si vybrat. No vypadá to fakt legračně, ale doufám, že budou hlavně obě stejně výkonné při kojení......
Taky si pozoruju bříško, jestli se mi tam už nezačne objevovat ta hnědá čára (sestry jí tam pokaždé měly, takže určitě i já). Nevíte někdo, kdy to tak začne vystupovat?????

Mishicko, s tím novým UTZ si nedělej moc starosti (bereš to naprosto kouzelně sportovně - to tě moc chválím), hlavně, že to zkontrolujou a bude ta vaše princeznička v pořádku. Taky by mně zajímalo, jestli se ve 20.týdnu vejde mrňousek na fotku z UTZ celej nebo už ne??????

Já jsem si totiž v záchvatu těhotenského nemyšlení a nashromážděných emocí, vždycky ( v 8. a 12.t.) zapomněla o fotku říct!!!!!!!! A to to našemu mrňouskovi vždycky tak ohromně slušelo, ach jo. Doktůrek mi to taky nepřipomněl, tak nevím, jestli ho teď teda budeme mít na fotkách rozkouskovanýho nebo ještě celýho. Jak jste to měly vy?

Jinak s těma výsledkama AFP si hlavu už moc nelámu, až včera večer jsem si uvědomila, že jsem si ani celý den nevzpomněla, že mám trnout, že by náhodou mohl zazvonit mobil......Tak snad bude všechno OK.

Tak já už musím jít něco dělat, ale nechce se mi, moc jsem toho včera (dneska?)nenaspala, dlouho předlouho jsem uváděla náš byt do nějakého přijatelného stavu, od pátku do neděle mají přijet 3 kamarádky z vejšky, takže bude dámské rošambó. Ještě musím vymyslet, co vařit, kde všude jim v našem minibytě ustelu , a jak jim pěkně řeknu, že čekáme mimi (jim to nevydržím neříct, stejně by to poznaly, když nebudu pít a tak, a od nich vyzrazení rodinkám nehrozí, protože se pak zase rozjedou do veliké dálky…)

Mikisko, Milenko to jsou počty, co??????,, Já jsem někdy taky fakt nevěděla, a to mi matika vždycky docela šla, jo gynekologické počty jsou gynekologické počty.......

Tak se mějte moc pěkně, krásný den a něžné kopanečky vám všem moc přeje

Eržika,17.t.

mischel
Povídálka 32 příspěvků 28.11.02 08:31

Ahojky holčiny,

Mikisko moc děkuji za Tvé uvítání v Tvém deníčku :o). Dnes jsem se opravdu vyznamenala. Manžel vstává v 6:00 a ja az v 6:30, ale znáte to. Probudí se a nadělá takového kraválu, že vlastě vstávám skoro stejně jako on :o) Ale dnes mi po ránu nebylo dobře (už si ani nevzpomínám kdy mi dobře bylo a nechápu ten výraz ranní nevolnosti, když mě je blbě celý den) tak jsem lehla zpátky do pelíšku, že teda ještě do těch 6:30 tam vydržím. No a samozřejmě jsem se probudila až 7:15 :o)) Tak jsem na sebe rychle něco hodila, skočila do auta a pádila do práce. Takže nakonec to zas tak velký zpoždění nebylo, jelikož dělám od sedmi. Ještě, že má šéfík doma malou čtyřletou treperendu, takže si ty ranní nevolnosti pamatuje ještě od své manželky.

Jinak už si včera manžílek přinesl domů dárek od Ježíška. Koupil si digitální kameru a k tomu domácí kino s DVD. Už je celej netrpělivej až bude moc natáčet naše malý zlatíčko. :o))
Ale to si ještě chvilku musí počkat. Tak máme teď doma o zábavu postaráno, než to všechno vyzkoušíme.

Tak já jdu něco dělat a pak sem zase juknu. Mějte se krásně a pište a pište.
Pa Mischel

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 28.11.02 10:01

Ahoj holky,
ty vaše chutě to je super já na ně pořád čekám a nic se neděje. Vzhledem k tomu jak mě zlobí pálení žáhy tak si pečlivě vybírám co sníst a co ne. Ale dneska jsme dostali od kolegy mikuláše v podobě čokolády Geishy moooc dobrá bohužel koupil tu velkou takže si pěkně smlsnu.
Mamča mi taky včera poradila na tu žáhu jedlou sodu je to teda odporný, ale celkem to pomáhá. Taky jsem zjistila, že budeme muset malímu pořídit novou velkou skříň, protože se mi asi všechny ty věcičky do toho přebalovacího stolu nevejdou, bude to ale muset nějakou dobu vydržet. Každý kdo k nám příjde na náštěvu tak mi nosí oblečky takže co se týče oblečků tak snad nic nakupovat radši nebudu abych nebyla zavalená dupačkama, který ani nestihne unosit.
Tak pěkný den přeji a zítra jke Pátek hurráááá a nový deníček, opatrujte svoje rostoucí bříška papa Mikiska

Myska3
Povídálka 29 příspěvků 28.11.02 10:05

Ahoj holky bříškatý,
tak jsem dala na vaše rady a vzala manžílka sebou.Ještě se k tomu nakonec přidala mamka,měli jsme s ní potom sraz jenže u doktorky to děsně dlouho trvá.Tak doktorka natočila monitor na ně a všechno jim ukázala a mě nic.Jen tak trochu nakonec. Fakt nespravedlnost vládne světem :-) Ale nic si z toho nedělám, já to svoje mimčo ještě uvidim.Ukázala jim kde co má, i pohlaví, ale je zá:,–(ní odpůrce říkání co se narodí,takže mi to neřekla,což jsem ráda,ale manžel tvrdí,že to poznal.Tak že si to někam napíše abych mu potom věřila.Nevim co to bude,nepřiznal se.A já už se neptám.
Tak jsme ještě nechali udělat fotku pro mého taťku a s různým papírování jsem tam byla skoro hodinu.Už mám průkazku,což jsem ráda,aspoň si nebudu připadat blbě když sedim v tramvaji.
Jo a myslím že Eržika se ptala jak se počítají týdny těhotenství.Tak já si to počítám pěkně od neděle do neděle,protože vím,že mimčo se muselo povést o víkendu,jelikož manžel byl přes týden pryč.Takže podle mých výpočtů jsem 11.t. Ale podle doktorky,jak řekla,že doktoři nemůžou být s námi v ložnici,tak to počítají od PM.Takže u ní jsem už 13t.+3 (dneska+4).Ale říkala samozřejmě že je správně obojí .
No termín porodu mám až na 9.6. což vyšlo tak nějak i mě a jsem ráda,že se to tak povedlo, 7.6.je totiž datum naší svatby,takže to bude pěkný dáreček.
Teda já se nějak rozepsala, ještě si musím dojít na odběry krve,(vy už to znáte),podle mě to bude snad všechna co mám.Já se totiž strašně bojim jehel a injekcí vůbec.Takže to bude žůžo.
No nic, nějak jsem se rozjela. Ještě vítám novou těhulku a přeju všem hodne radosti ze života.
Ahoj Myška- Jana (nějak nejsem zvyklá na přezdívky)

pidule
Povídálka 21 příspěvků 28.11.02 10:11

Ahoj Erziko,
rozhdla jsem se ti napsat, protoze se mi moc libi jak pises o svych pocitech. Ja jsem ve 22 tydnu, brisko uz mam hezky, hneda cara uz mi taky vylezla- zacala byt videt kolem 20 tydne. Prsa dvojbarevny nemam:-))), ale myslim, ze se to vyrovna. Jinak o tom ultrazvuku, ja mam obrazky od 5 tydne az doted- pani doktorka je moc hodna, tak mam z kazdy kontroly par fotek. Ale cely miminko uz asi na jednom obrazku neuvidis. Ted uz bude rozkouskovanej- rucicka, nozicka, hlavicka- ja mam taky takovy fotky.
Ohledne vysledku AFP, ja je mela blby. takze jsem sla na odber plodovy vody- bala jsem se jak blazen, ale za tu jistotu ze je mimi v poradku to stoji. Vsechno v poradku je!!! a cekame krasnyho kluka jako buka. Takze si z vysledku hlavu nelamej. Takze ti preju at brisko krasne roste, at ti neni spatne a zase napis. Pa Pidule

mischel
Povídálka 32 příspěvků 28.11.02 10:34

Ahojky všem,

tak jsem tu zas. Jinak Jani to jsme na tom stejně, jelikož já mám termín 7. 6. a teď jsem podle doktorky ve 12. týden. A s manžílkem nevíme jak jsme k tomu přišli, ale to nám vůbec nevadí, hlavně, že se to povedlo :o) Pokoušeli jsme se od května a pořád se nám nevedlo, jelikož sem nedostávala vůbec menstruaci. Pak mi zjistili, že mám cystu, tak jsem chodila na injekce no a pak ejhle a byly na teh. testu dva proužky :o) Ale asi ten 12. týden sedí, protože se mé počítání shoduje s počítáním doktorky.

Jinak jak tady píšete o těch chutích, tak se taky hrozím co na mě přijde. Zatím je asi ještě brzy, ale když mi moje sestra říkala, že třeba vstala ve dvě v noci a šla si namazat chleba hořčicí a marmeládou dohromady, tak mi to přijde strašně nechutná kombinace. Ale co vím co budu baštit o půlnoci já a budu si na tom pochutnávat :o) A kamarádka podotýkám vždy nekuřačka měla v těhotenství strašnou chuť na cigarety, ale ne na kouření, ale na ty odhozený vajgly, aby je mohla žvejkat. Takže opravdu holčiny nevíme co nás ještě čeká za překvapení :o)

Jinak Mikisko, my už na tu novou skříň pro mimčo čekáme, máme jí objednanou a ještě bohužel nepřišla :o( Protože mám starší sestru, která má dvě děcka a ještě samý kamarádky co maj malý prcky, takže každej se mi nabízí jestli nechci oblečky na mimíska. Takže jsme tu skříň radši pořídíli s předstihem, aby jsme to měli kam uskladnit.

Takže se opatrujte, mějte dobrou naládu, protože ještě zítra se jednou vyspinkáme a bude víkend. Tenhle týden mi nějak rychle utekl. To je paráda. TAk pa Mischel

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 28.11.02 11:17

AHoj všechny připojené těhulky, čekatelky, maminky i vy, připojené později - odpoledne, večer, v noci.......!!!!!

Tak dneska ještě jednou, máme v práci volněji, protže měla být supervize (není), takže máme na dnešek zrušené klienty. Mám tady spoustu jiné práce, ale mě se tak neeeeeechce, že dělám všechno možné, jen ne tu práci. Dneska mě teda fakt platí zatím téměř za nic, ale odpoledne máme poradu, tak to snad nějakej pracovní výkon podám.

Jaksi jsem přečetla některé zapomenuté příspěvky.
Zdravím Danku na Slovensko, přijeď si vybrat kočár k nám, když u vás nic moc, ikdyž já bych byla možná raději, kdyby jich bylo míň. Tohle je vážně galimatyáš. Hlavně, abych nekoupila nějakej krám, ale zdravej, prostornej, aby se v něm špuntík cítil dobře.
Jak píšeš s těma pohybyma v tom mým snu, tak včera se mi to v bříšku pěkně honilo, až jsem si říkala, že by??? Ale přece jenom v 18.t. budu až za 2 dny, v sobotu, tak to nechci brát, jako že možná už…Přece jenom moc nevím, jak takový pohyby vypadají, tak počkám, až si budu úplně jistá.
Včera to vypadalo, jako by mi tam někdo vevnitř pouštěl elektriku nebo něco takovýho…Něco mezi brněním a mravenčení, ucházením bublinek a kdoví co ještě, no bylo to legrační, ale dneska je zatím klid, nic prazvláštního se neděje.

Myško a Mischel, to jsou teda počty, co??
Máte skoro stejný datum porodu, ale každá jinej týden, no ale to je jedno…
Mischel, tvá sestra s chlebem hořčicí a marmeládou mě fakt dostala, to bych snad nezblajzla ani já, ale kdoví, co ještě přijde. Hlavně se mi začíná vracet chuť na sladké, takže Mikisko, asi začnu nakupovat zasoby našich oblíbených Mil.

Pidule, takže bude asi rozkouskovanej? ten náš drobeček, no to se těším.
Neřekli ti náhodou, proč ty testy AFP vycházejí blbě, když je to potom v pořádku?????? Zbytečnej stres navíc.

No končím
papapa
Eržika,17.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 11:31

Cau Erži,
chci ti říct,že já mám pohyby od konce 17.týdne a jsem poprvé těhotná.A tak jak to popisuješ,tak je to na 99% ono,tak se raduj a užívej si to,je to nádherný!!!!!!
Lůca 19t.

mischel
Povídálka 32 příspěvků 28.11.02 13:08

Ahoj Erži a všichni ostatní,

je pravda, ze ty počty jsou divný, protože já budu 13. příští týden od pondělí a Myška už je teď.

Ale je pravda, že jak mi www.rodina.cz posílá ty mejlíky, tak tam mi taky píšou, že jsem už 13., tak vůbec nevím. Ale to je jedno, hlavně ať je naše prdelka zdravá. :o)

Já taky dnes moc nepracuji. Vlastně mě můj hodnej šéfík šetří od té doby co jsem oznámila, že jsem těhotná. A dokonce mi i zavolá, když někde je jestli nechci koupit oběd a pokaždý mi k tomu koupí i nějaký ovoce, že teď potřebujem hodně vitamínů :o) Si mě všichni rozmazlujou a pak se mnou nebude k vydržení.

Sice to chudák snáší docela špatně, že jsem mu takhle přehatila plány, když byl se mnou tak spokojenej co se práce týče a teď si zas musí hledat jinou holčinu, kterou si zaučí k obrazu svému :o) No ale bere to s humorem :o) Co jiného mu taky zbývá.

Jinak s těma pohybama mě mamča říkala, že taky to bývá obvyklý kolem toho 17. týdne. Ono hlavně záleží na tom jak to asi kdo vnímá. To Ti teda moc závidím už se nemůžu dočkat až to ucítím já.

Tak se mějte a užívejte si kopanečků od Vašich srdíček.

Pa Mischel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 15:02

Ahoj těhulky
konečně jsem Vás našla, chvilku jsem bloudila a zjistila, že jsem mezi těhulkama těsně před porodem, k čemuž mám ještě dost daleko, ale teď jsem moc ráda že jste tady vy. Já zítra odstartuji 18 týden a dnes večer jdu na ultrazvvuk tak se moc těším.
Jinak jsem se dočetla, že hledáte v Praze 3D utz, já jdu ve 20. týdnu k MUDr. Markovi, což je náš největší odborník přes srdíčka miminek a u nich na soukromé klinice mají údajně nejvychytanější utz v republice. Problém je jen to , že se musí platit, myslím, že to stojí 750,– Kč, ale problémy s objednáním snad nejsou. Já tam musím proto, že máme v rodině vrozenou srdeční vadu, ale spousta lidí tam chodí jen se podívat. Myslím, že to bude vážně zážitek. Tak je to v Klimentské 20, myslím že je to P1, kousek od OD Kotva. Jsou tam tři doktoři, každý má jinou specializaci,ale myslím, že mi můj doktor říkal, že se dá objednat k jakému chci. Jestli to neseženete, tak se ozvěte a já se někde poptám na tel., protože jim nejdou pevné linky, po povodních.
Já se pořád nemůžu rozhodnout jestli chci vědět co to bude, doma mě přemlouvají ať se neptám, ale já jsem hrozně zvědavá. Koupila jsem si knihu Magický měsíc, kde se podle postavení měsíce v době početí dá určit pohlaví, jenže já si nejsem úplně jistá na den přesně, takže zase nic. A jak jste na tom vy??Už to všechny víte??
S těma kilama to se mnou zatím jde, na začátku mi bylo strašně zle, tak jsem 4kg zhubla a teď 6kg nabrala, takže žádné velké změny nepociťuji, kromě pupku, který roste strašnou rychlostí. Trochu mne trápilo to oblečení, ale v CaA jsem objevila moc heyk0, a v tuto dobu zlevněné, oblečení pro těhulky. Musím říct, že mě překvapilo, jak může být to mateřské oblečení hezké. Tak pa těhulky, užívejte si bříška a pište. Darina 17t

pidule
Povídálka 21 příspěvků 28.11.02 16:18

Ahoj Erzi, tak jsem tu zas, abych odpovedela na ty tvoje otazniky:-)) Ten test AFP- je urcita hladina normalu, kdyz z toho normalu vybocujes, nemusi to znamenat nic hroznyho, ale pro genetiky je to urcitej impuls- bacha tady by mohlo byt nejaky riziko, takze ti nabidnou odber plodovy vody. Rozhodnuti je na tobe. Ale fakt za tu jistotu na 99,9 % to stoji. Ja jsem si aspon hrozne oddychla.
Tak tehulky zatim papa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »